Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
psik
Wys³any: 2011-02-12, 00:43   lakier z¿era poprzedni± warstwe
0
UP DOWN

Posty: 11
Witam
Maluje w³a¶nie motorek. Tak jak w oryginale naklejki wszêdzie na wierzch a na zbiorniku pod lakier. A no w³a¶nie pomalowa³em zbiornik normalnie czyli podk³ad, baza, lakier. po 4 dniach tak jak zleci³ producent naklejek przyklejamy naklejki i k³adzimy lakier. Nie wiem co zrobi³em ¼le ale nowy lakier z¿ar³ siê z poprzednim k³adzionym 4 dni wcze¶niej. Mia³em kiedy¶ podobny przypadek - malowa³em motorek go¶ciowi który odebra³ go z innego warsztatu. efekt by³ niezadowalaj±cy wiêc chcia³ zebym go przemalowa³. Przygotowa³em pod³o¿e wyla³em baze na to lakier i identyczna sytuacja. Mój lakier z¿ar³ siê z lakierem po³o¿onym przez innego go¶cia kilka dni wcze¶niej. Nie wiem o co chodzi:/ lakier k³ade zawsze - dwa razy zapylam i po 5 min wylewam dwie warstwy. Mo¿e lepiej po³o¿yæ akryl na to naklejki i dopiero lakier? na tamten po³o¿y³em podk³ad i sprawa rozwi±zana no a tu siê tak nie da;/
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-02-12, 05:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Jak bierzesz do roboty co¶ na poprawkê po jakim¶ paproku,to zawsze zrób próbê nitro,prawdopodobnie poprawiasz po ,,sprayarzu".Pozostaje Ci zedrzeæ ca³o¶æ,podk³ad epoksydowy jako izolator,i dalej ju¿ wiesz.
 
 

psik
Wys³any: 2011-02-12, 10:34   
0
UP DOWN

Posty: 11
a no w³a¶nie nie... To by³ normalny lakier na bazie ale jeszcze nie utwardzony bo mia³ jakie¶ 4-5 dni. Teraz w tym przypadku mój zbiornik te¿ mia³ 4-o dniowy lakier -czyli jeszcze nie uwardzony i te¿ z¿ar³ sie z nowym.
 

kalbi 
Wys³any: 2011-02-12, 11:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
psik napisa³/a:
To by³ normalny lakier na bazie ale jeszcze nie utwardzony bo mia³ jakie¶ 4-5 dni
no i masz odpowied¼ na swoje pytanie, na niewystarczaj±co utwardzony lakier bezbarwny zosta³a po³o¿ona baza konwencjonalna, która z nim zareagowa³a.
_________________

 
 

gugun 
Wys³any: 2011-02-12, 11:08   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
i sam sobie odpowiedziales....poprostu lakier nie byl wystarczajaco utwardzony...ja jak cos spartole to oddaje bez kasy i kaze przyjechac za ok 2-3 tygodnie i wtedy nic sie nie dzieje a takie szybko szybko itak nic z tego nigdy dobrego nie wychodzi...mogles poprostu te naklejki nakleic na baze i na to 2 warstwy lakieru,ja tak robilem i bylo ok...a teraz mysle ze nic z tym nie zrobisz...albo zdzieranie i na nowo albo dobrze to wysuszyc przed poprawka.
 
 

psik
Wys³any: 2011-02-12, 12:01   
0
UP DOWN

Posty: 11
Hej
ok fajnie. Zbiornik ju¿ mam przygotowany na kolejne mlowanie- zmy³em wszystko nitrem do podk³adu zmatowa³em i zaczne od nowa ale my¶le co by nie po³o¿yæ akrylu, na to naklejki i dopiero lakier(kolor czarny wiêc na pewno nie bed± sie odró¿nia³y elementy.) naklejki s± za 150 z allegro (i dobrze bo gdyby by³y oryginalne to malowanie robilbym za darmo :/ ) i jak zaleca producent k³a¶æ na dobrze wydychany lakier ¿eby nie wysz³y bomble, wiec na baze ¶wie¿± boje siê k³a¶æ a z drugiej strony baza nie mo¿e wyschn±æ tylko od razu lakier na ni± wiêc akryl wydaje mi siê najlepszy. Robi³em tak ju¿ kaski i by³o ok.
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-02-12, 12:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Ten czarny akryl na który chcesz nalepiæ nalepki i pokryæ je lakierem bezbarwnym to jest to samo co robi³e¶ wcze¶niej. Ten Twój bezbarwny to te¿ zapewne jest akrylowy, wiêc i tu i tu masz akryl na akryl - tyle, ¿e poprzednio dwa by³y bezbarwne, a teraz jeden bezbarwny a drugi z kolorem :)
Tak¿e: "Zamieni³ stryjek siekierkê na kijek" :)
Najprostszym rozwi±zaniem jest pomalowaæ czarn± baz±, na ni± nalepiæ nalepki i pokryæ to lakierem bezbarwnym. W ten sposób nie musisz matowaæ elementu przed pokryciem go lakierem bezbarwnym, ani te¿ odczekiwaæ a¿ poprzedni - czy czarny akryl, czy bezbarwny na bazie - wyschnie. Czyli tak jak to opisujesz masz do przodu 4 dni, jedno matowanie i lakier bezbarwny na jedno z pokryæ za FREE !!!
Pro¶ciej, taniej i kilka dni szybciej...

Ja dziesi±tki razy tak robi³em i jest ok. - tzn. nic siê nie dzia³o. A najd³u¿ej widzia³em takie co¶ 6 lat po tego wykonaniu.

Pozdrawiam
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-02-12, 12:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
A co do klejenia na bazê i strachu przed jej przesuszeniem to po jej ostatniej warstwie odczekaj od 30 do 60 minut - bo nie wiem jakie masz warunki - pó¼niej nalep te nalepki i pokryj to spokojnie klarem.
Do czasu "przesuszenia bazy" masz na to ³adnych kilka godzin wiêc spokojnie siê wyrobisz
{ O niepodlewaniu klaru od razu na nalepki aby z nich nie pociek³o ju¿ zapewnwe wspominaæ nie muszê bo o tym wiesz - b±d¼ nauczy³e¶ siê tego po pierwszym ZONKU ;) }
Pozdro
 

psik
Wys³any: 2011-02-12, 13:21   
0
UP DOWN

Posty: 11
hehe ;)
dok³adnie :D sp³ywa z naklejek jak woda i dooko³a nakejek robi siê piêkny zaciek. przerabia³em :D dlatego rozpylam lakier na dwa razy i wylewam po jaki¶ 5 - 10 min. w temp. 20st. dziêki zaczynam od nowa. A co do tego lakieru to po jakim czasie moge k³a¶æ na niego znowu lakier? pytam bo maluje kask t± sam± technik± - tylko mam na nim grafikê przykryt± candy( candy sam robie - pog³êbiacz + lakier) na to idzie nastêpna warstwa grafiki i wszystko przykryje lakierem. ¿eby mi nie z¿ar³ z moim candy :/
 

obcy_69
Wys³any: 2011-02-12, 19:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
@psik...a moze tak sprobowalbys polozyc sobie baze wodna , na ten swiezy lakier ??

Mialem okazje klasc Cromaxa DP na dzien wczesniej lakierowane elementy i zadnych baboli.. :spoko:
 

psik
Wys³any: 2011-02-12, 20:05   
0
UP DOWN

Posty: 11
na zdrowie ;) co najwy¿ej lakier wodny na wcze¶niejszy candy - bo musze czym¶ przykryæ grafikê. Mam ju¿ grafikê przykryt± candy, na to ma i¶æ nastêpna warstwa grafiki i na to lakier i chodzi o to ¿e boje siê zeby mi lakier nie z¿ar³ siê z candy, jak bym wiedzia³ ze tak bedzie to zamiast candy prysn±³ bym transparentem i by³o by bez bólu :/
 

piwek 
Wys³any: 2011-03-09, 11:18   Pytanko dotyczace usuniecia farby
0
UP DOWN
zyj kolorowo

Posty: 3
Mam podobny klopot.Otoz poprawiam robote po spreyarzu.Pomalowal motocykl sprayem.Chodzi o plastiki,ktore wykonane sa z ABS-U.Najlepiej byloby dla mnie zdjac cala stara farbe,z podkladem itd do golego plastiku,zabezpieczycpodkladem i dalej wiadomo.Teraz pytanie,jaki preparat apewni mi to w pelni bezpiecznie,zeby nie rozpuscil abs-u i szlo to raczej dobrze,a nie mozolnie i kilka dni.
Czy moze odpuscic sobie i zmatowic tylko,pociagnac podkladem renowacyjnym i taka sama farba.Tylko juz podczas matowienia na sucho kluski sie robia.Na mokro jest lepiej,ale tez bez szalu.
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-03-09, 22:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Epoksyd,odizolujesz to dziadostwo.
 
 

piwek 
Wys³any: 2011-03-19, 09:38   
0
UP DOWN
zyj kolorowo

Posty: 3
Mozesz troche jasniej EPOKSYD?
Pozdr
 

kropen16 
Wys³any: 2011-03-19, 09:48   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
piwek napisa³/a:
Mozesz troche jasniej EPOKSYD?
Pozdr
to podklad epoxydowy
 
 

piwek 
Wys³any: 2011-03-19, 10:00   
0
UP DOWN
zyj kolorowo

Posty: 3
Pytanie,czy mozna i jak/Czy moge podklad epoksydowy nakadac na podklad renowacyjny, a pozniej nakladac juz akrylowa baze?Czy ten epoksyd odzieli pierwotna farbe renowacyjna,ktora pokryta jest podkladem renowacyjnym?Nie bedzie sie to gryzlo?Wtedy mozna bezpiecznie malowac akrylem?Jeszcze jedno pytanie,Czy mozna na podklad renowacyjny nalozyc szpachle natryskowa,po czym polozyc epoksyd,czy najpierw trzeba pokrys ten stary podklad renowacyjny,dopiero na niego mozna stosowac szpachle natryskowa i ponowniw epoksyd?.
 

kropen16 
Wys³any: 2011-03-19, 10:51   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
podkald epoksydowy --> akrylowy--> baza-->klar. mozesz tak zastoswoac
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group