Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
DWSD
Wys³any: 2011-02-21, 19:49   Polakierowanie Busa
0
UP DOWN

Posty: 3
Potrzebuje pomalowaæ busa - problem jest taki, ¿e nie posiadam kabiny lakierniczej, niskiej jako¶ci kompresor mam z jakim¶ pistoletem lakierniczym z zestawu z manometrem;).

Co do auta - to nie musi to wygl±daæ, jak profesjonalny malarz, ani serwis aso, w chwili obecnej w wiêkszo¶ci lakier jest matowy, jak przejedzie siê rêk± po karoserii, to jest zaraz ca³a zielona, czê¶æ elementów ma lakier idealny (na pewno ca³y ¶rodek i przednie b³otniki).

Osobi¶cie chcia³bym go przerobiæ jak ch³opaki na stronie:
http://www.busemprzezswiat.pl/o-projekcie/bus/ - to znaczy ³adnie pomalowaæ, aby móg³ na wakacje wybraæ siê z ekip± z busemprzez¶wiat - malowanie na pewno bêdzie inne, ale czym i jak, ¿ebym sobie poradzi³

W za³±czeniu zdjêcia busika




 

jacenty 741
Wys³any: 2011-02-22, 18:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Odpowied¼ to temat-rzeka,epopeja o lakiernictwie jako ca³o¶ci.W najwiêkszym skrócie:zedrzeæ star± pow³okê,usun±æ rdzê,nanie¶æ podk³ad antykorozyjny,podk³ad akrylowy,lakier akrylowy lub bazowy i bezbarwny.Czy wiesz ju¿ wszystko?Pewnie nie,ale renowacja samochodu to zbiór olbrzymiej ilo¶ci szczegó³ów,a którymi mo¿esz siê zapoznaæ studiuj±c dok³adnie forum,a zadaj±c pytania tylko w tych kwestiach,które pozostaj± niejasne.
 
 

DWSD
Wys³any: 2011-02-22, 20:02   
0
UP DOWN

Posty: 3
owszem, jak rzeka, a da siê to wykonaæ jako¶ upraszczaj±c procedurê? nie chodzi mi o osi±gniêcie efektu per³y i idealnym zakrzywieniu ¶wiat³a na powierzchni - chce, ¿eby po prostu jako tako wygl±da³, czy t± czê¶æ zmatowion± muszê ca³± usuwaæ ? czy na rdze mam tak usun±æ, ¿eby ani kropki nie by³o, czy wystarczy czê¶ciowo i czym¶ pokryæ polakierowaæ.
Jak najmniejszymi ¶rodkami chcia³bym to zrealizowaæ
 

Arafat 
Wys³any: 2011-02-22, 21:28   
0
UP DOWN

Posty: 16
Sk±d: Bia³ystok
Jak chcesz zrobic na od p ierdol sie to kup spreje :)
Albo wa³kiem i farba olejna. Koledzy od grafitti na pewno chetnie Ci go jszcze potem pomaluja ^^
 
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-02-22, 23:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Kolega Jacenty w kilku s³owach upro¶ci³ Ci procedurê jak tylko mo¿na by³o.
Aby upro¶ciæ j± jeszcze bardziej, to jedyne co mi przychodzi do g³owy to albo nie ruszaæ tego wcale, albo porz±dnie umyæ auto Cifem, okleiæ szyby i inne gad¿ety nie do malowania i podstawiæ siê jakim¶ graficiarzom, albo jak chcesz eæki peæki to zobacz za ile wyrwiesz winyl z nadrukami i go nimi oklej.
Jedziecie zbiorowo to zrobicie zrzutkê a na tym winylu to Wam nadrukuj± co tylko chcecie.
I jak uda wam siê do¶æ ³adnie okleiæ to wygl±d mo¿e byæ z daleka ca³kiem ca³kiem :D

Bo procedury malowania nie upro¶cisz. Po co Ci robiæ na totalny odwal siê nie doczyszczaj±c rdzy aby po jakim¶ tam malowaniu po miesi±cu znów wysz³a? Jest sens?
Poza tym rzucaæ siê z elektryczn± pompk± do kó³ i pistolem zabawk± na busa - mimo, ¿e nie du¿ego?
Jak chcesz.
A poza rdz± to najmniej bubli i niedoci±gniêæ bêdzie widaæ jak malniesz go na bia³o.
Dumaj i decyduj.
Pozdro
 

DWSD
Wys³any: 2011-02-23, 00:15   
0
UP DOWN

Posty: 3
to mam teraz zgryza, poszukam jeszcze z tymi winylami, zobaczymy co wymy¶lê
 

maciejowski
Wys³any: 2011-02-23, 00:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
tylko przygotuj siê na to, ¿e jak nakleisz foliê na rdzê, to nied³ugo zostanie sama folia.
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-02-23, 07:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
DWSD napisa³/a:
a da siê to wykonaæ jako¶ upraszczaj±c procedurê?
Ale procedura ju¿ jest prosta!Tylko jest to procedura opisuj±ca ogólnie konieczne do wykonania procesy,a one sk³adaj± siê z niezliczonej ilo¶ci czynno¶ci,czêsto do¶æ konkretnie uwarunkowanych.Teraz nale¿a³oby rozwin±æ tematy:czym oczy¶ciæ ze rdzy,jak wstawiæ reperaturkê,czym j± zabezpieczyæ,jaki na to podk³ad,jakie czasy miêdzy warstwami,co...jak...ile...jakim...I temat robi siê na ca³y etat dla odpowiadaj±cego.A to wszystko ju¿ tu jest.
Skoro lakier bêd±cy na samochodzie brudzi rêk±,to oczywistym jest,¿e musisz go usun±æ,bo stanowi niestabilne pod³o¿e.
 
 

slawciu 
Wys³any: 2011-02-23, 08:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 259
Sk±d: Kielce
ja na twoim miejscu na sam poczatek zrobil bym mu polerke zeby zobaczyc co koniecznie trzeba malowac a co jest jeszcze ok
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group