Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
bigos83
Wys³any: 2011-03-20, 10:36   Pomoc w doborze kompresora
0
UP DOWN

Posty: 24
Witam

Kupi³em ju¿ pistolet do bazy + klar i do podk³adu.

- Air Gunsa IWATA AZ3 HTE 2
- PISTOLET LAKIERNICZY SPEEDWAY HP 1,8

Czas przyszed³ na zakup kompresora no i tu prosi³bym o pomoc zaawansowanych u¿ytkowników o pomoc w doborze urz±dzenia co by spokojnie zasili³ te dwa pistolety.
Mile widziane linki z allegro lub innych sklepów internetowych a bud¿et na to przedsiêwziêcie to 1300 PLN .
 

kropen16 
Wys³any: 2011-03-20, 12:02   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
Jakis 2 t³kowy kup. na allegro jest pe³no . nawet mozesz znalesc w tej cenie 3 t³okowy bo przed wczoraj w³asnie widzialem. o kompresorach tez bylo . poszukaj
 
 

caci 
Wys³any: 2011-03-20, 17:00   
0
UP DOWN


Posty: 156
W tej cenie najlepsze co mozesz kupiæ to Expo, dwu lub trzy t³okowy. Jesli bedziesz malowa³ czasem du¿e powierzchnie typu dach czy maska to lepiej ten drugi. Nawet piaskowaæ mo¿esz z przerwami.
 

bigos83
Wys³any: 2011-03-21, 18:18   
0
UP DOWN

Posty: 24
a powiedzcie mi czy ten kompresor uci±gnie mi te dwa guny ?

http://moto.allegro.pl/ko...1513646237.html

tzn. Air Gunsa powinien uci±gn±æ bo z karty technicznej wynika ¿e zapotrzebowanie jego jest 200 l/min a Speedway 1.8 300 l/min.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-03-21, 21:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Taka dwucylindrowa V poci±gnie ci te pistolety :tak: jej wydajno¶æ na "wydechu" to oko³o 220-240 lit. :tak: Air Gunsa potrzebuje 200 lit. wiatru :tak: Gorzej jest je¶li "prze³o¿enie" masz na pasku :tak: wtedy taki kompresor (dwut³okowy) ma wydajno¶æ na wyj¶ciu oko³o170 lit. :tak: Na pasku to tylko taki nowy Expo ale trzyt³okowy :tak: Pozdrawiam! :spoko:
ps. Na takiej dwut³okowej (jak ta) to nawet sz³a Sata jet90 :tak: Tylko "powietrze" nie by³o na max. ;)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-03-21, 21:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Karta tech. Air Gunsy jest wiarygodna :tak: ale chiñskiego "Speedsreya" to te dane tech. to "nie bierz na powa¿nie" :nie: Jego "parametry" to nawet nie zna sam "sko¶nooki producent" :rotfl: Pozdrawiam! :spoko:
 

bigos83
Wys³any: 2011-03-21, 21:39   
0
UP DOWN

Posty: 24
Super :) Na razie zakupiê taki a pó¼niej pomy¶le nad czym¶ wiêkszym i wydajniejszym.
Robertlodz09 , mia³e¶ racjê co do Air Gunsa super solidne wykonanie tak wiêc nie by³o mi ¿al wydaæ takiej sumy. Co profi sprzêt to profi.
Pozdrawiam jak nie bêdê czego¶ wiedzia³ to tu wrócê :P
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-03-21, 21:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Wiesz kolego ,ju¿ troche czasu w tym lakierowaniu siedze (ponad 18 lat) i troche tych pistoletów mia³em ju¿ (i mam) w swoich rêkach ;) T± sprê¿arke widza³em wczoraj na gie³dzie samochodowej w £odzi za 720z³. :tak: To cena "wywo³awcza" :tak: tak¿e "na spokojnie" we¿ poszukaj ja w ni¿szej cenie ni¿ ta któr± "podes³a³e¶" :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

bigos83
Wys³any: 2011-03-22, 15:57   
0
UP DOWN

Posty: 24
Wiem ¿e Twoja wiedza jest obszerna tak wiêc dziêki za pomoc w ka¿dym z moich tematów.
Ja dopiero siê tego wszystkiego uczê i wiem ¿e to w³a¶nie mnie krêci tak wiêc pewnie nie raz bêdê jeszcze korzysta³ z Twoich rad :)
Od 1 kwietnia idê na przyuczenie do znajomego warsztatu no a pó¼niej bêdê siê stara³ jak móg³ by co¶ ze mnie by³o <¶miech> :P
Sprê¿arkê ju¿ zamówi³em nigdzie nie mog³em taniej znale¼æ a nagli mnie czas :)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-03-22, 23:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Robertlodz09 napisa³/a:
Tylko "powietrze" nie by³o na max.

Jasne.
A mi , jak powietrze skrêce to 10-cio litrowy kompresorek sata hvlp te¿ ci±gnie i calaki - resoraki mozna oblecieæ.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-03-22, 23:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Robertlodz09 napisa³/a:
to tylko taki nowy Expo ale trzyt³okowy


Bardzo dobry markowy sprzêt.
Polecam. Szczególnie na dachy i maski.
Jak trafisz na dobry egzemplarz, to kup zaraz wyka³aczki di zakrapiania milionów oczek powsta³ych na skutek mg³y olejowej jak± wytwarza ten sprzêt.
Ale sa i plusy.
Maszynek pneumatycznych nie trzeba smarowac. :spoko: :spoko: :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-03-23, 00:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Lackdoctorek to Srexpo poda³em jako przyk³ad :tak: Nie mia³em z takim "gów..em" do czynienia tak¿e nie wiem jaka jest jego rzeczywista jako¶æ :tak: Raczej cudu siê nie spodziewam ,chocia¿ widzia³em (czyta³em) tutaj "g³osy"(wypowiedzi) ¿e "jako¶" to chodzi :rotfl: A co do pistoletu ,to zawsze wszystko "rozkrêcasz" na maksa? ;) Jet90 to nie HVLP i na takim dwut³okowym "gó..ie" jako¶ da³o sie malowaæ ;) Pozdrawiam! :spoko:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-03-23, 09:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Robertlodz09 napisa³/a:
A co do pistoletu ,to zawsze wszystko "rozkrêcasz" na maksa? Jet90 to nie HVLP i na takim dwut³okowym "gó..ie" jako¶ da³o sie malowaæ Pozdrawiam!


Roberto. Tak napisa³em o pistolecie, bo skrêcenie mozna opacznie zrozumieæ.
Je¶li chodzi o ustawienia pistoletu , to powietrza nie skrêcam poza zakres (rp) lub z zalecanego (hvlp)
Inaczej to sico by starczy³o.
Wiem ¿e idzie pracowaæ na skrêconym powietrzu a przy Twoim jet90 napewno robi³es to z g³ow± i ci¶nienie by³o wystarczaj±ce do odpowiedniej atomizacji.
Pozdrawiam :cool:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group