Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Piotrek_87
Wys³any: 2011-04-10, 10:21   Wzmocnienie ¶ci±ga p³at maski - do³ki. Proszê o rady.
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam.
Niedawno musia³em pomalowaæ maskê. Odstawi³em wiêc auto do lakiernika.

Na pocz±tku wydawa³o siê, ¿e maska zosta³a polakierowana prawid³owo. Jednak po pewnym czasie zauwa¿y³em, ¿e na jej powierzchni widaæ lekkie do³ki (jakby po gardobiciu). Trzeba siê jednak przyjrzeæ pod pewnym k±tem i w odpowiednim ¶wietle ¿eby to zobaczyæ. Do³ki s± do¶æ regularne na powierzchni oko³o 50cmx50cm.

Pojecha³em do lakiernika wyja¶niæ t± sprawê. Wyja¶ni³ mi, ¿e to klej od spodu ³±cz±cy wzmocnienie z górnym p³atem ¶ci±ga i dlatego s± te do³ki. Maska musia³a byæ po przygodzie i w tym miejscu "prê¿y". Stwierdzi³, ¿e najlepsza by³aby wymiana maski na "zdrow±". Ewentualnie odci±æ te miejsca od wzmocnienia gdzie s± do³ki, ale to by³aby trochê rze¼ba.

Czy da³oby radê temu zaradziæ jako¶ bez wchodzenia w du¿e koszty?
Proszê o pomoc.
 

Homer S. 
Wys³any: 2011-04-10, 12:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Jak jest tylko kilka takich do³ków to mo¿na no¿ykiem do tapet przeci±æ t± masê ³±cz±c± poszycie wewnêtrzne z zewnêtrznym .Je¿eli po zamkniêciu maski bêdzie wszystko OK to mo¿na tak zostawiæ lub naciêcia uzupe³niæ klejem do szyb (ja tak robiê) zamkn±æ maskê i tak pozostawiæ ja na noc. Ju¿ by³ ten temat na Forum tam Koledzy proponuj± inne masy do sklejenia poszycia z p³atem maski warto poszukaæ i prze¶ledziæ temat.
_________________

 

Piotrek_87
Wys³any: 2011-04-10, 15:53   
0
UP DOWN

Posty: 4
Tych do³ków jest na moje oko z 10-12 na powierzchni 50cmx50cm (tak jak ju¿ napisa³em wcze¶niej).

Tylko czy ten klej nie bêdzie ¶ci±ga³ podobnie poszycia tworz±c do³ki?

I czy t± mase tylko naci±æ ¿eby troche pu¶ci³a czy ca³kowicie przeci±æ?
 

Homer S. 
Wys³any: 2011-04-10, 16:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Masê nale¿y przeci±æ ca³kowicie i sprawdziæ efekt przy zamkniêtej masce. Ja robi³em na klej do szyb i mi nie ¶ci±ga³o . S± masy ró¿ne i mo¿na siê na mieszalni lakierów wypytaæ która siê nie kurczy przy wysychaniu.
_________________

 

Piotrek_87
Wys³any: 2011-04-11, 22:07   
0
UP DOWN

Posty: 4
To jeszcze jedno pytanko.
T± przeciêt± masê wyci±æ ca³kowicie i dok³adnie to samo miejsce skleiæ potem inn± mas±/klejem?
 

Homer S. 
Wys³any: 2011-04-12, 15:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Ja bym tylko przeci±³ i uzupe³ni³ szczelinê zawsze to mniejszy skurcz kleju . Na pocz±tek przeci±³ bym w 1-2 miejscach ¿eby zobaczyæ efekt.
_________________

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group