Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
raper66
Wys³any: 2011-04-11, 15:02   Problem z FOBO lux HVLP
0
UP DOWN

Posty: 85
Mam kompresor 50 L ( 200 l/min) przez pomy³kê magazynu w jakim¶ sklepie internetowym zamiast pistoletu Fobo(pierwsza wersja) HP dosta³em Fobo HVLP. ogólnie du¿o czyta³em na forach i ludzie polecaj± pistolety HP do ma³ych kompresorów.Pistolet maluje kiepsko pluje i ¿adne regulacje nie pomagaj± za todrugi HP\z chinskiego zestawu maluje duzo lepiej znaczy "normalnie" co robiæ kupic jaki¶ hp do 280z³ co polecacie ma to prawo dzia³aæ ,alkieruje raczej elementy niewielkie amatorsko
 

wsmpw 
Wys³any: 2011-04-11, 21:00   
0
UP DOWN
Pawe³ WSM


Pomóg³: 1 raz
Posty: 85
Sk±d: Pabianice
¶rednica przewodu jakim doprowadzasz powietrze do pistoletu?
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-04-11, 21:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
¦rednica przewodu nie ma tutaj nic do rzeczy :nie: Te "gówn... chiñskie" ala-HVLP maj± taka "urode" ¿e nie mo¿na nimi lakierowaæ :rotfl: Ukszta³towanie dysz powietrza w g³owicy ,ich ¶rednica oraz ilo¶æ np. na dyszy ,to taki "chiñski cud konstrukcyjny" ;) Tylko w³a¶nie kopie pistoletów HP poprzez to ¿e s± "oparte" na kopi Saty jet daj± mo¿liwo¶æ "normalnego" malowania :tak: Zamiast tego Srobo kup jaki¶ HP nawet za oko³o 100z³ ,bedzie "o niebo" lepiej "nak³ada³ lakier" ;)
Pozdrawiam! :spoko:
 

kropen16 
Wys³any: 2011-04-11, 21:59   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
Robertlodz09, wiem ze zaraz rozlegnie sie tutaj krzyk ale ja ''lakieruje'' hobbystycznie speedwayem 1.3 HVLP i powiem Ci ze jak zrobie odrobinke rzadszy lakier to rozlewa sie idelanie , nie tzreba polerowac na cisnieniu 4 bary. wiem wiekszosc mi tutaj niedowierza co ja gadam. moze trafilem na 'dobry'' egzemplarz ^^
 
 

tomek70
Wys³any: 2011-04-12, 21:22   
0
UP DOWN

Posty: 125
W korpusie jest za ma³y kana³ powietrzny [ otwory w dyszy maj± w sumie wiêkszy przekrój ni¿ kana³ doprowadzaj±cy powietrze]. Brak uszczelnienia dyszy materia³owej [mo¿e biæ ci¶nienie do kubka]. Po ''tuningu'' pobór powietrza ok. 380 l/min.
 

raper66
Wys³any: 2011-04-13, 10:31   
0
UP DOWN

Posty: 85
tomek70 napisa³/a:
W korpusie jest za ma³y kana³ powietrzny [ otwory w dyszy maj± w sumie wiêkszy przekrój ni¿ kana³ doprowadzaj±cy powietrze]. Brak uszczelnienia dyszy materia³owej [mo¿e biæ ci¶nienie do kubka]. Po ''tuningu'' pobór powietrza ok. 380 l/min.



przewód mam 10mm,morze jak go stuninguje zacznie lakierowaæ? w korpusie czyli tam gdzie wa¿ siê dopina trzeb wierciæ ? na jaki rozmiar?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-04-13, 10:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
tomek70 napisa³/a:
W korpusie jest za ma³y kana³ powietrzny


Mia³em kiedy¶ taki pistolet i poza ma³± miot³± nie by³o problemów.
Du¿e zapotrzebowanie na powietrze i ci¶nienie w górnym zakresie polecanym przez producenta.
Wbrew temu co piszesz, chnczycy jednak potrafi± kopiowaæ pistolety jesli chodzi o ich budowê.
O jako¶ci natrysku juz nie wspominam, ale i tak nie jest on jakis tragiczny.
raper66 napisa³/a:
w korpusie czyli tam gdzie wa¿ siê dopina trzeb wierciæ ?


Nic nie musisz robic, podnie¶ cisnienie i sprawd¼ ewentualnie czy przep³yw nie jest nigdzie t³umiony.
Ten pistolet potrzebuje naprawdê du¿o powietrza i kazde zwê¿enie przeszkadza w prawid³owej pracy tego pistoletu.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

tomek70
Wys³any: 2011-04-13, 16:49   
0
UP DOWN

Posty: 125
W³a¶nie zwê¿enie jest w kanale od regulacji miot³y do dyszy. Tam jest o ile pamiêtam 3mm ja poprawi³em na 4mm. Albo zwiêkszyæ ci¶nienie jak Lackdoctor radzi , aby przepchn±æ przez to zwê¿enie odpowiedni± ilo¶æ powietrza. Miot³ê faktycznie mia³ nie za du¿± , ale za to równ±. Ma³y odkurz , fajny do gara¿u.
 

caci 
Wys³any: 2011-04-16, 18:41   
0
UP DOWN


Posty: 156
Speedwaya mialem dawno temu i dopóki siê nie zu¿y³ super sie nim malowa³o, nadawa³ sie super zw³aszcza do podk³adu. Po paru latach jednak uszczelki puscily i zabrudzi³ sie na tyle ¿e nie da³o sie juz go normlanie u¿ywaæ.
Co do Fobo lux to mialem dwa i oba by³y beznadziejne, plu³y lakierem i inne animozje. Ogólnie badziew.
 

tomek70
Wys³any: 2011-04-17, 05:48   
0
UP DOWN

Posty: 125
Dok³adnie tak zachowywa³ siê mój Fobo. Robi³ strukturê jak na progach w 126p , ale jak ma to dzia³aæ jak pobór powietrza dla HVLP wynosi ok. 200 L/min. Po pomiarach okaza³o siê ¿e jeszcze bêd±c w kartoniku ju¿ by³ popsuty. Reduktor i odwadniacz pod pistolet za 25 pln nie nadaj± siê do HVLP [d³awi± przep³yw]. Przynajmniej modele które ja mia³em.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime