Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
ramzes102
Wys³any: 2007-08-20, 12:10   Pytanie o podk³ad
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam wszystkich. Mam pytanie na, które nie mog³em znale¼æ jednoznacznej odpowiedzi. Chodzi o to ¿e chcê przemalowaæ zderzak ze z³otego metalika na srebrny metalik i nie wiem czy przed na³o¿eniem bazy mam daæ podk³ad czy nie? Czy wystarczy go tylko zmatowaæ?
Dziêkujê za wszelkie odpowiedzi.
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-08-20, 12:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Zmatowiæ ,odt³usciæ i lakierowacæ na srebrno.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-08-20, 21:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Mo¿na zmatowiæ, odt³u¶ciæ i pomalowaæ. Je¿eli poprzedni kolor ( z³oty ) by³ ciemny to mo¿na dla zaoszczêdzenia na bazie srebrnej daæ podk³ad szary jasny by rozja¶niæ pod³o¿e ( mo¿e byæ mokro na mokro dla oszczêdno¶ci czasu ). Wtedy jasny kolor srebrny bêdzie lepiej kry³ pod³o¿e. Pozdro :wink:
 

krzysiek124
Wys³any: 2007-08-22, 06:53   
0
UP DOWN

Posty: 138
Dolacze sie do tematu bo i mnie czeka za jakis czas podobna robota. A czy malujac taki zdezak mam uzyc preparat ktory uelastyczni farbe, czy wystarczy dobrze zmatowic i to wszystko? Jakim papierem matowac, moze byc 800?

pozdrawiam
 

maras 
Wys³any: 2007-08-22, 14:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
P800 na mokro bêdzie dobre. Uelastyczniacz musi byæ, ok10%do bazy i 30% do bezbarwnego
 

online 
Wys³any: 2007-08-22, 14:47   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Pierwszy raz s³yszê, ¿e do bazy dodaje sie uelastyczniacz :roll: :razz: (nie twierdze, ¿e siê nie daje) :?:

Nie zawsze jest konieczno¶æ dodawania uelastyczniacza do lakieru. Ja maluje owiewki motocyklowe i bardzo zadko stosuje uelastyczniacz. Moim zdaniem stosowac go warto na co¶, co siê strasznie wygina itd., a s± zderzaki bardzo sztywne :smile:
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-08-22, 19:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Ja tk¿e jeszcze o czym¶ takim nie s³ysza³em, choæ w linii turbo plus do bazy daje siê utwardzacz to mo¿e i plastyfikator ? Nie wiem ? I tak jak mówi przedmówca na sztywne plastiki nie dajê ale na miêkkie owszem do lakieru i do podk³adu akrylowego . Nie zapomnij o promotorze przyczepno¶ci na plastyki (podk³adzie do plastików). :wink:
 

online 
Wys³any: 2007-08-22, 23:22   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Czekaj, czekaj, Turbo to te tanie bazy i akryle? Kiedy¶ cos takiego u¿ywa³em na ca³o¶ciówki, tj bazy 1:1 z rozp. itd? Z racji na nisk± pasowalno¶æ koloru stosuje siê je na ca³e budy, tiry itp :idea:

O linii PLUS nie s³ysza³em :oops:

A co do promotora przyczepno¶ci, tzw. Primer Plastiku itp. to zawsze go stosujecie? Tzn. nawet na plastiki (np. zderzak), który ju¿ by³ seryjnie lakierowany :roll:

Ja maluje wype³nienia plastików w motocyklach czyli go³e plastiki i czêsto zdarza mi siê je malowaæ bez promotora (sam oceniam kiedy trzeba a kiedy nie). A gdy ju¿ mam do czynienia z lakierowanym elementem to o nim zapominam.

Jak Wy to robicie?
 
 

maras 
Wys³any: 2007-08-23, 00:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Najczê¶ciej u¿ywam lakierów sikkensa, oni zalecaj± 10% do bazy, tutaj jest napisane:http://www.sikkenscr.pl/N...wSztucznych.pdf
co do gruntu na plastik, u¿ywam go zawsze w przypadku malowania plastików, które nie by³y malowane. Na elementy, które by³y fabrycznie lakierowane u¿ywam w przypadku, gdy element by³ naprawiany i jest gdzie¶ przeszlifowane do plastiku(np niedawno malowa³em owiewki po spawaniu). Mam za ma³e do¶wiadczenie,¿eby oceniæ, kiedy trzeba go u¿yæ, a kiedy nie, wiêc profilaktycznie u¿ywam na wszystkich plastikach i na szczê¶cie jeszcze nie mia³em z tym ¿adnych problemów :wink:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group