Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
ShAMAN 
Wysłany: 2011-05-24, 23:53   KOLORY NA MOTORY
0
UP DOWN
Zbierający wiedzę

Witam.

Chciałbym spytać który z obecnych na Polski rynku systemów lakierniczych najlepiej radzi sobie z kolorami motocyklowymi? Mam tutaj na myśli odnalezienie odcienia po kodzie lakieru i znalezieniu ew. fiszki. I od razu czy wiąże się to z jakimś "powiększeniem" mieszalnika, oraz palety fiszek?

Wiem, że w Heliosie praktycznie zawsze jest problem nawet z doborem czegoś podobnego na całość SKUTERA a co dopiero przy naprawie przytartej osłony jakiegoś konkretnego motoru. Czy może cała zabawa polega na lakierowaniu kilkoma kolorami? Jeśli tak, to czy jest system, który pozwala skutecznie dobrać?

raf379 
Wysłany: 2011-05-25, 07:49   
0
UP DOWN

W zimę malowałem owiewki w suzuki 2004. Dobierałem kolor srebrny po kodzie i to w dodatku przez neta zamówiłem. Mieszalnik STANDOX, kolor w 100% trafiony. Jak takiemu amatorowi wyszło ok to muszą kolorki pasować. :D

ShAMAN 
Wysłany: 2011-05-25, 08:17   
0
UP DOWN
Zbierający wiedzę

dobrze wiedzieć, że Standox sobie radzi, ale jest jeszcze pytanie czy pigmenty motocyklowe mają w mieszalniku "standard" czy jest on w jakiś sposób poszerzony?

lorakkr21 
Wysłany: 2011-05-25, 09:50   
0
UP DOWN
lorakkr21

Glasurit albo Max Meyer ma w swojej ofercie w mieszalniku standard " kolorki na motorki " któryś z tych dwóch ma nie pamiętam z którego mi lali pzdr

samurajek
Wysłany: 2011-05-25, 21:03   
0
UP DOWN

Witam
Ja korzystam z lesonala i debbera, zawsze któryś podpasuje.
Musisz pytać czy maja w ofercie mieszalni lakierki motocyklowe
Helios na pewno nie ma takich pigmentów wiec z trójwarstwą bedzie bardzo ciężko
Lesonal tańszy ale nie ma wszystkich kolorów na fiszkach.
Debbeer wiecej fiszek ale drożej wychodzi.
pozdro :cool:

mario375 
Wysłany: 2011-07-05, 09:43   
0
UP DOWN

Ogólnie mówiąc motocykle powinno malować się całe ze wzgledu na kolory trzy lub nawet czterowarstwowe i na dodatek z pogłębiaczami koloru. Niektórzy mają problem z pomalowaniem całego motoru, a co dopiero elementy.

gugun 
Wysłany: 2011-07-05, 10:56   
0
UP DOWN

mario375 napisał/a:
Ogólnie mówiąc motocykle powinno malować się całe ze wzgledu na kolory trzy lub nawet czterowarstwowe i na dodatek z pogłębiaczami koloru. Niektórzy mają problem z pomalowaniem całego motoru, a co dopiero elementy.
zgadzam sie z przedmowca oni na motor przwaznie podpasowywuja cos podobnego ale fabrycznie jest to malowane inaczej..jak tez kolega napisal..stad mamy te piekne zywe kolory ktore tak ciezko w jakikolwiek sposob dorobic...

samurajek
Wysłany: 2011-07-05, 23:13   
0
UP DOWN

Co wy chłopaki
Tak było parę latek temu teraz prawie każdy da się dorobić jak jest numerek albo tabliczka.
Pisze prawie bo czasami receptury nie podają.
Żeby na 100 grało to trzeba czasami element obok pryskać albo cały bok
pozdro :cool:

popx
Wysłany: 2011-10-07, 13:54   
0
UP DOWN

RM

bachus 
Wysłany: 2011-11-01, 12:21   
0
UP DOWN

każdy da się dorobić owszem, ale nie kazda mieszalnia uzupełnia oferte o palete motocyklową, nawet jezeli ich dostawca oferuje takową. pigmenty mają ciekawsze efekty wiec są droższe.
Motocyklówke polecam z RM

kamilk 
Wysłany: 2013-05-21, 13:31   
0
UP DOWN
kamilk

Witam. Pozwolę sobie dodać swoje trzy grosze,otóż jeśli idzie o jednoślady typu skuter,to w większości przypadków jest nie do zdobycia receptura koloru owiewek,sam się z tym borykam, bo mam niby niebieski,ale od innego niebieskiego się różni ,wiec można albo prysnąć całość albo kombinować.Natomiast nie wiem jak jest z markowymi pojazdami, ale w przypadku tzw chińczyków to nie ma możliwości pozyskania informacji o kolorze. M moim przypadku jest to "niebieski" ale porównując do innego niebieskiego to mój jest jak by żywszym kolorem,cieplejszym dla oka,a inny po prostu zimny, jak i ciemniejszy.

936
Wysłany: 2013-05-22, 23:03   
0
UP DOWN

Na motory to ciężko będzie ^^
Na motocykle ? zgodze się z opinią, iż lepiej i pewniej jest przemalowac cały kolor (np. 2 barwny wzór) na danym pojeździe.
Ponieważ kolory w duzym stopniu oparte są o receptury candy...
3 warsty lub 4 warstwy.
Są nieliczni koloryści, którym się chce bawic z przerobieniem 3 lub 4 warstwy na 2 warstowy lakier - baza, bezbarwny.
Ale takich to ze świecą szukac.
Ponieważ nikomu nie chce się bawic ze 100 ml. bazy 2 dni :)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu