Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
ke39 
Wys³any: 2007-08-29, 16:52   Jak oklejaæ ta¶m± w przypadku cieniowania baz±?
0
UP DOWN
krzysiek

Posty: 11
Sk±d: ¦wiêtokrzyskie
Proszê o poradê jak oklejaæ tasm± podczas cieniowania baz±, w jakiej odleg³o¶ci koñczyæ ostatni± warstwê bazy?
Dziêkujê za odpowiedzi.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-08-29, 19:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Ja szykujê i oklejam zawsze ca³y element, je¿eli jest gdzie siê wtopiæ z lakierem na przewê¿eniach karoserii (s³upki, ramki drzwi, progi) to tam siê odklejam papierem z³o¿onym na dwa (papier przyklejam do elementów s±siednich). Baz± cieniujê jak mi pasuje, ca³o¶æ lakierem, a miejsca do wtopienia rozpuchem do wtapiania. I zawsze jest ok :wink:

[ Dodano: 2007-08-29, 20:03 ]
Tak z grubsza to wygl±da u mnie. Je¿eli z lakierem, rozpuchem lub baz± dojedziesz do papieru to zawsze bêdzie widzæ krawêd¼ lub odcieñcie koloru. Tak ¿e wszystkie zabiegi zawsze koñczê przed papierem a on zabezpiecza resztê elementów przed zapyleniem. O teraz to jest tak z grubsza to :wink:
 

Radek
Wys³any: 2007-09-02, 02:26   
0
UP DOWN

Posty: 5
Je¶li nigdy nie robi³e¶ ma³ej zaprawki w metaliku to lepiej jak odseparujesz ca³y element od nadwozia papierem i ta¶m± , wykonaj cieniowanie baz± i poci±gnij ca³y element bezbarwnym oczywi¶cie zachowaj procedure matowania papierkiem ¶ciernym jest tu na forum du¿o informacji na ten temat. je¶li okleisz ta¶ma miejsce zaprawki i przeci±gniesz na ni± baze to na pewno bedzie widoczna ró¿nica takie "schodki" ze tak je nazwe trudno zniwelowaæ!!!!
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group