Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Herandic
Wys³any: 2011-06-23, 19:03   Czyszczenie profili zamkniêtych
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam mam pytanie, jak czyscicie profile zamkniete? Mam w progu masê mokrego piasku, jak siê dostaæ do niego i go usun±æ. Samochód który czyszcze to trabant i inni w³a¶ciciele radzili mi bym wpu¶ci³ wodê do niego szlalchem by siê przemyl a¿ do tego jak bêdzie lecieæ czysta woda ju¿ bez syfu z progu. Co o tym sadzicie? Nie spowoduje to szybszej korozji w progach? Zamierzam je zapelnic pó¼niej tectylem ML. Dziêkuje z góry.
 

klimeq 
Wys³any: 2011-06-23, 22:20   Re: Czyszczenie profili zamkniêtych
0
UP DOWN

Posty: 98
Sk±d: Stryków
Herandic napisa³/a:
Mam w progu masê mokrego piasku,


Czyli woda i tak juz tam jest. Wyp³ucz dok³adnie ten próg, wysusz jeszcze dok³adniej :!: i zakonserwuj. Taka jest moja koncepcja :D
 
 

Herandic
Wys³any: 2011-06-24, 11:27   
0
UP DOWN

Posty: 4
A czym to osuszyc? Ma kto¶ pomys³? W otwór pompowac ciep³e powietrze suszarka/opalarka czy profil od do³u podgrzewac? A mo¿e poprostu poczekac?
 

klimeq 
Wys³any: 2011-06-24, 11:32   
0
UP DOWN

Posty: 98
Sk±d: Stryków
Wydmuchaj pistoletem, pó¼niej mo¿esz nawet przep³ukaæ to wszystko nitro, wysusz powietrzem i konserwacja ;)
 
 

gugun 
Wys³any: 2011-06-29, 09:34   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
przy takiej pogodzie jak teraz mamy samo odparuje...ew mozesz podmuchac w dziurke lub tez opalarka go podgrzac dobrze...
klimeq napisa³/a:
Czyli woda i tak juz tam jest
a moze poprostu poprzedni wlasciciel lubil morskie klimaty... ^^ ^^ ^^
 
 

klimeq 
Wys³any: 2011-07-06, 21:15   
0
UP DOWN

Posty: 98
Sk±d: Stryków
Gara¿owa³ w rzece ;P
 
 

Herandic
Wys³any: 2011-07-07, 09:30   
0
UP DOWN

Posty: 4
Niet, jezdzony by³ z dziurami w progach i jaskolce
 

chudson
Wys³any: 2011-07-08, 12:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
Jak masz korki spustowe to wê¿em nalej wody a¿ bêdzie czysta lecieæ,potem niech wyschnie i ¶rodkiem do profili zamknietych pryskaj. Nie jest to najlepsze rozwi±zanie ale ¿eby zrobiæ porz±dniej to trzeba by wydaæ sporo kasy i czasu.

Jak nie ma korków to wywieræ od spodu a potem zatkaj je za¶lepk± i bitexem uszczelnij.

Je¿eli jest dostêp od ¶rodka auta gdzie¶ po wyci±gniêciu tapicerek/ dywanika to mo¿na doj¶æ odrzewiaczem jakim¶ najpierw wysmarowaæ a dopiero potem ¶rodkiem do profili.



Skoro je¼dzi³ z dziurami w progach a teraz ju¿ tych dziur nie ma to znaczy ,zê sztukowa³e¶ i kawa³kami pospawa³e¶ zamiast wymieniæ próg ca³y ??
 

Herandic
Wys³any: 2011-07-08, 13:11   
0
UP DOWN

Posty: 4
Niestety tak, dziurki by³y ma³e i tak, by³y robione tylko latki, je¶li próg zgnije to trudno, wymieniê go, ale przez 2-3 lata chce jeszcze na nich poje¼dziæ. Bo ca³e s± zdrowe oprócz 2 dziurek od strony nadkoli przednich kó³. Dziêkuje za rady, napewno tak zrobiê.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group