Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Tucznik
Wys³any: 2011-06-24, 00:57   Civic 93r. i wszechobecna rdza
0
UP DOWN

Posty: 6
Sk±d: Bia³ystok
Witam kolegów!
Konto za³o¿one niedawno, ale od jakiego¶ czasu uwa¿nie czytam i edukujê siê na tym forum.
Od ponad roku posiadam Civica 93r. Hatchback.
Jak go kupi³em - by³o tylko ma³e ognisko rdzy w tylnym lewym b³otniku.
Od tamtego czasu rdza nieub³aganie ro¶nie z ka¿dej strony samochodu.
Jak to w starym samochodzie - historiê ma bogat± i du¿o elementów tego samochodu ju¿ by³o malowanych.
Jestem kompletnym laikiem w sprawach blacharstwa i lakierowania jednak mam zapa³ do pracy. Jako student - kasy mam niewiele, dlatego przymierzam siê, ¿eby samemu (albo z kim¶) rud± pokonaæ.

Teraz pytania:
1.Czy waszym zdaniem wszystkie elementy da siê naprawiæ bez wycinania blach i wstawiania reperaturek? Czy da sie to oceniæ po tych zdjêciach? Czy oka¿e siê to tylko po zdarciu rdzy?
2.Nie mam pieniêdzy na malowanie ca³ego samochodu. Czy jak uporam siê z rdz±, by³aby opcja pomalowania tylko tych robionych miejsc, ¿eby to wygl±da³o w miarê ludzko a nie jak ³aciaty samochód?
3. Czy taki sprzêt (http://allegro.pl/elektryczny-pistolet-natryskowy-wysylka-gratis-i1679569445.html) nadaje siê do malowania czegokolwiek, czy jest to zwyk³a zabawka i wyjdzie to tak jakbym malowa³ sprayem?
4.Je¿eli mia³bym siê za to zabieraæ, jakich materia³ów mia³bym u¿yæ, w jaki sposób, jakie s± koszty tych materia³ów i czy jest w stanie to zrobiæ kto¶ bez do¶wiadczenia w bran¿y blacharskiej/lakierniczej?
5.Czy jest mo¿e jaka¶ dobra dusza z Bia³egostoku (b±d¼ okolic), która nie ma co robic w wakacje i zlitowa³aby siê nad biedn± Hank± i pomog³a uporaæ siê z rudzielcem?

Poni¿ej zdjêcia mojego problemu: :)

Widok na okolice lewych drzwi:

Okolice lewego tylnego b³otnika:

Okolice lewego tylnego ko³a:

Rant b³otnika przy progu:


Prawy tylny b³otnik:

Okolice prawego tylnego ko³a:

Dó³ prawych drzwi:

Prawy przedni b³otnik:

Szczelina w szpachlówce na prawym tylnym b³otniku:
 
 

maciejowski
Wys³any: 2011-06-24, 01:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
przespa³e¶ czas na remont, teraz jest jedno sensowne rozwi±zanie:

 

jacenty 741
Wys³any: 2011-06-24, 10:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Dowcipnie,ale prawdziwie.
Niestety,masz auto,które wybiera siê ju¿ na drug± stronê.To legendarny model Hondy,w tym...z³ym znaczeniu,je¶li chodzi o podatno¶æ na rdzê.Niestety,nie da siê tego uratowaæ,nawet przy du¿ej dawce chêci,i posiadaniu migomatu.Bo podej¶cie mata i ¿ywica-to ju¿ bez komentarza.A skoro ,jak sam piszesz,nie masz za du¿o kasy,to nie ³aduj jej w trupa.
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-06-24, 10:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Dowcipnie,ale prawdziwie.
Niestety,masz auto,które wybiera siê ju¿ na drug± stronê.To legendarny model Hondy,w tym...z³ym znaczeniu,je¶li chodzi o podatno¶æ na rdzê.Niestety,nie da siê tego uratowaæ,nawet przy du¿ej dawce chêci,i posiadaniu migomatu.Bo podej¶cie mata i ¿ywica-to ju¿ bez komentarza.A skoro ,jak sam piszesz,nie masz za du¿o kasy,to nie ³aduj jej w trupa.
Przepraszam za podwójne posty,ale mój komputer...te¿ siê chyba tam wybiera.
 
 

Tucznik
Wys³any: 2011-06-24, 20:18   
0
UP DOWN

Posty: 6
Sk±d: Bia³ystok
Zbyt du¿o pieniêdzy wywali³em przez te 1,5 roku na czê¶ci mechaniczne do tego samochodu, ¿eby go sprzedaæ prawie za darmo. Mechanicznie jest sprawny.
Na pewno nie jest tak ¼le, ¿e siê nie da nic zrobiæ i samochód zosta³o ju¿ przerobiæ na ¿yletki :)
Czy jest jaka¶ opcja zabezpieczenia antykorozyjnego tych miejsc aby nie rozrasta³y siê w tak zatrwa¿aj±cym tempie?
 
 

MaciekRK
Wys³any: 2011-06-25, 08:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 24
Wszystkiego sie dowiesz jak zedrzesz t± rud± do zera. Wtedy zobaczysz ile Ci zostanie blachy a ile trzeba wspawac :spoko:
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-06-25, 19:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Opcja "zabezpieczenia antykorozyjnego" takiej "rdzy" to wyciêcie zgnitych fragmentów nadwozia i wspawanie nowych elementów ;) Innej dla takiego auta nie znam :rotfl:
Pozdrawiam! :spoko:
ps. Jedz kolego z nim do blacharza ,jak najszybciej !!! :tak:
 

Tucznik
Wys³any: 2011-06-25, 19:59   
0
UP DOWN

Posty: 6
Sk±d: Bia³ystok
Blacharz ju¿ 6 miesiêcy temu powiedzia³, ¿eby go sprzedaæ :)
Na tamten stan samochodu chcia³ 800z³ za zrobienie go w ca³o¶ci, teraz jest trochê gorzej, wiêc my¶lê, ¿e teraz bêdzie chcia³ wiêcej. (za³ó¿my, ¿e 1000z³)
Nie mam tyle pieniêdzy, dlatego rozwa¿am wykonanie tego w³asnorêcznie.
I tu mam pytanie, jaki mniej wiêcej by³by koszt kupna wszystkich materia³ów (w du¿ym przybli¿eniu bo wiem, ¿e wszystko oka¿e siê po wyciêciu rdzy), czyli ile zaoszczêdzê robi±c to sam.
Czy po wyciêciu blach wstawia siê reperaturki?
 
 

pawelc 
Wys³any: 2011-06-26, 09:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
Ciu³aj ten tysi±c i nie brud¼ sobie r±k o ile kto ktokolwiek Ci siê tego podejmie w tej kwocie ;) ... 1000z³ to na materia³y ,mo¿e starczy ;)
_________________
Forum mi³o¶ników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
 

Tucznik
Wys³any: 2011-06-26, 10:38   
0
UP DOWN

Posty: 6
Sk±d: Bia³ystok
Jeszcze jakie¶ opinie?
 
 

slawciu 
Wys³any: 2011-06-26, 21:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 259
Sk±d: Kielce
2 poszycia blotnikow tyl
2 blotniki przod
prog wewnetrzny zewnetrzny X2
klapa bagaznika laminat lub na gladko
nadkola wewnêtrzne
+ latki w podlodze
2kpl. epoksyd nowol
3-4kg szpachli
2litry podkladu
1.5litra bazy
2litry klaru
+czas i koszty robocizny a material podlicz sobie sam
lub
5-6kg szpachli
lakier i klar jw.
i moze z pó³ roku bedzie ok
 

marcpol
Wys³any: 2011-06-28, 00:18   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: Bia³ystok
Facet - je¼dzij, a¿ siê rozpadnie, walka z rdz± to walka z wiatrakami. Koszt porz±dnej naprawy przekroczy kilku krotno¶æ warto¶ci auta.
 

resko
Wys³any: 2011-06-28, 18:45   
0
UP DOWN

Posty: 150
Nie no tucznik zadajesz pytanie-"po wyciêciu blach wstawia siê reperaturki",kurcze ch³opie ty pojêcia nie masz co i jak a chcesz naprawiæ sam auto :shock: przestañ ¶wirowaæ i zejd¼ na ziemiê.Jasne,¿e mo¿na naprawiæ takie auto bez problemu ale dla kogo¶ kto ma pojêcie,pieni±dze,narzêdzia i miejsce do naprawy a ty pewnie jeszcze pod blokiem by¶ chcia³ go naprawiaæ :rotfl: Albo kto¶ co go zrobi albo nied³ugo wypadniesz z fotelem przez dziurê w pod³odze :x:
 

Tucznik
Wys³any: 2011-06-29, 22:50   
0
UP DOWN

Posty: 6
Sk±d: Bia³ystok
@resko - nie napinaj siê za bardzo. Po to jest forum, ¿eby laik móg³ zadaæ pytania.

Bylem u blacharza - za¶piewa³ mi 2000z³
Powiedzia³ mi ¿eby zrobiæ to ¿ywic± epoksydow± i szpachl± samemu, popsikaæ sprayem i bêdzie trzymaæ minimum rok.

Czy takie rozwi±zanie zatrzyma rozwój rdzy przez ten czas czy tylko zatuszuje to z zewn±trz? Je¿eli przedrê siê przez rdzê, zastosujê na to jaki¶ odrdzewiacz i poszpachlujê to wszystko to mo¿e rdza nie bêdzie siê tak szybko rozprzestrzeniaæ? I je¿eli postanowie sprzedaæ auto to na pewno bêdzie ³atwiej.
 
 

resko
Wys³any: 2011-07-02, 19:45   
0
UP DOWN

Posty: 150
Sprayem to sobie b³otnik od roweru pomaziaj a nie auto.Cz³owieku znajd¼ jakie¶ forum dla przedzia³u wiekowego max do 6 lat i tam zapytaj :tak: dzieciaki ci podpowiedz± co i jak.Tutaj ch³opaki ju¿ ci powiedzieli co mo¿esz zrobiæ a ty nadal zadajesz takie g³upie pytania
 

Tucznik
Wys³any: 2011-07-02, 23:42   
0
UP DOWN

Posty: 6
Sk±d: Bia³ystok
@resko - Jak cie moja niewiedza tak razi w oczy to nie wchodz do tego tematu bo jeszcze padaczki dostaniesz.

Po prostu chodzi o to, ¿e nie mam kasy na robienie tego na tip top wiêc pytam czy lepiej to zostawiæ i niech samochod sie za rok rozpadnie czy lepiej zrobiæ to sposobem - mata szklana i ¿ywica?
 
 

resko
Wys³any: 2011-07-03, 10:21   
0
UP DOWN

Posty: 150
Szkoda mi ciebie :blee:
 

Falconx 
Wys³any: 2011-07-03, 12:39   
0
UP DOWN

Posty: 70
Sk±d: Piaseczno
Tucznik napisa³/a:
Po prostu chodzi o to, ¿e nie mam kasy na robienie tego na tip top wiêc pytam czy lepiej to zostawiæ i niech samochod sie za rok rozpadnie czy lepiej zrobiæ to sposobem - mata szklana i ¿ywica?

Zostaw - niech siê sam rozpadnie . Szkoda twojej pracy i pieniêdzy. Jak zaczniesz to rozk³adaæ to na pewno ju¿ nie bêdzie z³o¿ona do kupy ze wzglêdu na wszech ogarniaj±ce ja dziury .
 

Bisuside14 
Wys³any: 2011-07-05, 13:32   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Tucznik- teraz co¶ ode mnie ( tak na spokojnie).
Przemy¶l raz a konkretnie czy op³aca ci siê ³adowaæ w to kase ( w blachy). Je¶li wyda³e¶ na mechanike to je¼dzij i nie przejmuj siê jak to wygl±da, bo jak siê za to TY zabierzesz to lepiej na pewno nie bedzie. ( nie ¿ebym mia³ w±tpliwo¶ci do twoich zdolno¶ci, ale na pewno nie bêdzie lepiej jak pójdziesz drog± któr± chcesz).
Blacharz mówi ci konkretn± kwotê... poni¿ej tego nie da siê zrobiæ tak ³adnie jak ty by¶ chcia³.

A jak zdecydujesz siê na w³asnorêczne robótki to przebieg wydarzeñ bêdzie taki...
Zaczynasz likwidowaæ rdzê... z tych wielkich plam rdzy robi ci siê 2x taka dziura- i czym to teraz za³ataæ...hmm?
Czego by¶ teraz sam nie zrobi³... inaczej ni¿ blacharz -dobrze nie bêdzie. Bêdzie tylko gorzej, a ty wtopisz kase...
Za³atasz to ¿ywic± i w³óknem i szpachla, szpachla... mówi³e¶ ¿e nie chcesz go sprzedawaæ i chcesz nim dalej je¼dziæ wiêc w³adujesz tylko pieni±dze, a za rok wyjdzie ci taka sama ruda tylko z karoserii ci nic ci ju¿ nie zostanie.
inna opcja:
Sama - szpachla, szpachla, szpachla... Spuchnie po 2 miesi±cach i to samo. Dziur siê nie szpachluje!
Szoda kasy. Albo dasz to komu¶ zrobiæ konkretnie i bêdzie to jako¶ wygl±da³o przez pare lat, albo zostaw i je¼dzij z t± rdz±.

Pomijam kwestiê lakierowania, bo to po sprejach bêdzie ¶miech na sali...
Dobrze ci radz±.

CZYM SIE :)
 
 

gugun 
Wys³any: 2011-07-05, 16:29   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
http://moto.allegro.pl/ho...1681790837.html ja polecam cos takiego na dawce czesci...http://otomoto.pl/honda-civic-civic-na-czesci-rozbiorka-C17880713.html i pare innych do tysiaka,poprzekladac co idzie i dalej jezdzic...i to tyle jesli chodzi o "najtanszy koszt"
 
 

pixelix 
Wys³any: 2011-12-02, 16:35   
0
UP DOWN

Posty: 5
hmm:( Jakbym swoj± widzia³.
Mia³em w swoim zyciu 3 takie hondki, ka¿d± niestety trzeba by³o remontowaæ, gdy¿ wiadomo jak podatna jest Hania na rdzê, zw³aszcza 5gen.
Sprawa u mnie wygl±da³a o tyle dobrze i¿ jestem zawodowym blacharzem, pracujê w Toyocie, mia³em mozliwosc wjechania do pracy i po godzinach rze¼biæ.
Uwa¿am ze jak robiæ to solidnie, nie ma co siê bawiæ w jakie¶ szpachlówki itp... Trzeba wstawiæ nowe elementy.
Co do twojego samochodu to uwa¿am i¿ trochê za pó¼no, jedynie mozna go na biez±co ratowaæ poprzez kupowania elementow z rozbitków, tak jak kolega wyzej napisa³.

¦P :(((
 

KraWik
Wys³any: 2011-12-03, 13:51   
0
UP DOWN

Posty: 7
kupuj go³± bude i przek³adaj. naprawde za nie duze pieni±dze mozna juz cos znale¶æ. szukaj po forach internetowych hond. przynajmniej bedziesz mia³ wszystko na wierzchu i moze cos jeszcze poprawisz jak bedzie ogo³ocona. To chyba najrozsadniejsze wyj¶cie.
 

ksenonn 
Wys³any: 2011-12-03, 14:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
masz tu linka z przebiegu remontu http://www.civic-eg.com/viewtopic.php?t=24

jak masz gdzie przeprowadziæ ten remont i masz odpowiedni sprzêt, (nie masz 2-ch lewych r±k) to dzia³aj :spoko:

ale nie bêdzie ³atwo

znajomy w³a¶nie lepi tak± hondzine, bierze prawie 2 tysie, ma³o co spawa wszystko lepi ¿ywic±, lakier renolak za 45z³ puszka - jako¶æ roboty zar±bista ^^ niewyszlifowana szpachla, baran, wnêki i progi w innym kolorze, ale siê ludziska ciesz±, ¿e dziur nie ma ^^
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

thomas2603 
Wys³any: 2012-03-22, 21:02   
0
UP DOWN
thomas2603

Posty: 17
Sk±d: Kraków
Szkoda pieniêdzy na ten samochód, zrobisz w jednym miejscu blachê to w innym wyjdzie rdza.Walka z rdz± jest trudna, jak sie nie dba o samochód wcze¶niej to potem s± efekty a najlepsze to po zimie .
 
 

Chino 
Wys³any: 2012-03-23, 08:32   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
£oo Panie. To Pan rdzy nie widzia³ ^^

Ja takie co¶ reanimuje:




A blachy zosta³o tu malutko :D

I teraz moja opinia:
1. Ja bym takiego Civica nie rusza³, pozby³ bym sie za kilka z³ i mial z g³owy ale...
2. Je¶li naprawdê lubisz ten samochód, jest odpicowany technicznie i uwa¿asz, ze warto to walcz! 1000z³ to nie du¿o a furmanka bêdzie odratowana.
3. ... nie mam wiêcej pomys³ów :D
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group