Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 16:42
Autor Wiadomo¶æ
morfeusz28
Wys³any: 2007-09-02, 17:25   mpntaz wlotow powietrza
0
UP DOWN

Posty: 5
witam mam problem z zamontowanym wlotem powietrza na masce samochodu po pomalowaniu zaczelo wszystko pekac czy zna ktos z was sposob jak powinno sie dobrze zamocowac wlot w polaczenie tworzywa sztucznego z blacha aby nie pekal ???? w firmie produkujacej zderzaki z tworzyw sztucznych dowiedzialem sie ze bardzo trudno jest zespolic te dwa materialy ze lepiej by bylo wykonac wloty z metalu i je poprostu pospawac czekam na wszelka pomoc w tej dziedzinie
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-09-02, 17:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Kiedy¶ dorabia³em sobie wlot do Granady i po polakierowaniu wlotu przyklei³em go klejem do szyb samochodowych i by³o dobrze , ale kolor nadwozia i wlotu -czarny wiêc nie by³o bardzo widaæ . My¶lê ,¿e musisz szukaæ jakiego¶ elastycznego po³±czenia , a mo¿e nie zastosowano plastyfikatorów przy malowaniu wlotu i dlatego mo¿e pêkaæ na nim lakier.
 

morfeusz28
Wys³any: 2007-09-02, 17:59   
0
UP DOWN

Posty: 5
witam przy montazu byly zastosowane i klej i szpachla elastyczna to tworzyw i w dalszym ciagu to nic nie dalo ktos mi kiedys powiedzial ze dobrze jest laczenia zalac zywica nie wiem na ile to bedzie skuteczne
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-09-02, 18:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Rozumiem ,¿e dorabia³e¶ wlot ,ale tak ,¿e wygl±da jakby to by³ jeden element , czy tak?
 

morfeusz28
Wys³any: 2007-09-02, 18:27   
0
UP DOWN

Posty: 5
kupny wlot i zlany razem w maska wyglada jak calosc
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-09-02, 18:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Jak zalejesz ¿ywic± ,to znowu trzeba by robic przej¶cie na maskê mat± szklan± ,szpachla itd- tak niema co. Mo¿e lepiej masê akrylow± do uszczelnieñ - da siê j± malowaæ .
 

morfeusz28
Wys³any: 2007-09-02, 19:32   
0
UP DOWN

Posty: 5
ok dzieki za wszelka rade pzdr
 

DrCruel
Wys³any: 2007-09-03, 01:03   
0
UP DOWN


Posty: 418
¯ywice s± za sztywne, najlepiej mas± poliuretanow± ale wcze¶niej zapodk³aduj wlot. Potem musisz trochê popracowaæ nad t± mas± aby przej¶cie by³o jak najbardziej ³agodne a jak masa siê utwardzi to psiknij jeszcze podk³adem po tej masie ale zamiast rozcieñczalnika to dolej uelastyczniacza.
Po wyschniêciu podk³adu, delikatnie go przejed¼ papierkiem i potem baza. Do klaru te¿ dolej uelastyczniacza.
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-09-03, 14:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
taki zabieg wykonuje siê ta:
1-wyszlifowaæ miejscce monta¿y wlotu do go³ej blachy minimum rozci±gn±æ 10 cm od wlotu
2-wlot wklejiæ na klej od szyby i skrêciæ odpowiednimi ¶róbkami pod które wcze¶niej robisz wszlifki aby siê schowa³y w plastik i nie wystawa³y
3- usuwasz klej co wyp³yn±³ po wyschniêciy
4- na³±czenie wlotu z mask± nak³adasz niewielk± ilo¶æ szpachli w³óknistej tylko tej zielonej z gold karu bo ona jest do tego przeznaczona,zapobiega pracy blachy i pêkniêci±
5- po dotarciu tego smarujesz ko³nie¿ wlotu jak i blachê ¿ywic± polisterow± i nak³adasz matu i na maty jeszczeraz ¿ywica(nie ¿a³uj
6- po wuyschniêciu delikatnie przeszlifuj aby szpachla mia³a siêczego trzymaæ i szpachluj i obrabiaj,dla pewno¶ci po wyszpachlowaniu i obrobieniu i zapodk³adowaniu poje¼dzij s tym kilka dni bêdziesz mia³ pewno¶æ ¿e nie pêknie nigdzie bo jak pêknie to musisz poprawiæ,,,,,,,
jak wykonasz to zgodnie z tym co napisa³em to masz 100% pewno¶ci ¿e siê uda

poni¿szy link jest do filmiku na którym mo¿esz siê wiele dowiedzieæ tylko ogl±daj dok³adnie,na temat maski jest gdzie¶ w po³owie......
Pozdrawiam

http://www.youtube.com/watch?v=ASHZw_akUD4

[ Dodano: 2007-09-03, 15:45 ]
PS:::::::::Mimo ¿e panowiemieli pomys³ i kosztowa³o ich to naprawdê wiele wysi³ku i pomys³y to auto jest zrobione fachowo ale wygl±da tak ¿e bym siê nim wstydzi³ na targ po ziemniaki jechaæ ;P

[ Dodano: 2007-09-03, 15:47 ]
przepraszam za b³êdy ale mam problem z klawiatur±

[ Dodano: 2007-09-03, 15:47 ]
przepraszam za b³êdy ale mam problem z klawiatur±

[ Dodano: 2007-09-03, 15:47 ]
przepraszam za b³êdy ale mam problem z klawiatur±
 
 

maras 
Wys³any: 2007-09-04, 00:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Styl tej 19-stki fatalny, ale wykonane jak najbardziej profesjonalne. Sam siê czasem bawiê z ¿ywic± i wiem ile siê trzeba narobiæ,¿eby to jako¶ wygl±da³o
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania