Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mihuu
Wys³any: 2011-07-10, 21:24   Który kompresor wybraæ...
0
UP DOWN

Posty: 31
Witam, stojê przed dylematem wyboru kompresora do gara¿owego d³ubania i sporadycznego malowania. Sporo o tym czyta³em i wybór pad³ na olejowy kompresor dwut³okowy. problem pojawi³ siê z wyborem - gdy¿ mam dwóch faworytów, zbli¿onych cenowo i wydajno¶ciowo.

Który Waszym zdaniem jest lepszy i bardziej op³acalny?

kompresor Powermat:

zasilanie: 230V/50Hz
moc: 2500W
pojemno¶æ zbiornika: 60l
obroty: 1030rpm
ci¶nienie wyj¶cia: 8bar
wydajno¶æ: 225l/min

http://www.powermat.com.p...-2-5kw-2tl.html

czy

Wspominany na forum EXPO 50l

Zbiornik - 50 litry (dwa t³oki ch³odz±ce)
Napiêcie zasilania 230V - 50HZ
Maksymalne ci¶nienie - 8 BAR
Moc silnika - 4 KM
Wydajno¶æ - 430 l/min

Przy okazji zapytam, czy pistolet MP-500 LVLP bêdzie dobry do tych kompresorów do bazy i klaru? Do podk³adów bêdê u¿ywa³ ten tani z zestawu lakierniczego...

Z góry dziêkuje za odpowiedzi :)
 

mihuu
Wys³any: 2011-07-11, 21:55   
0
UP DOWN

Posty: 31
Nikt nie ma rozeznania w tym sprz?cie?
 

kropen16 
Wys³any: 2011-07-11, 22:07   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
Lepsze bedzie expo. byklo na forum poszukaj. <dlatego nikt nie odpisuje>
 
 

mihuu
Wys³any: 2011-07-12, 17:36   
0
UP DOWN

Posty: 31
No o EXPO jest sporo - to fakt, ale o Powermacie nic nie znalaz?em. No chyba, ?e u mnie funkcja "szukaj" nie dzia?a jak nale?y... :help:
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-07, 15:33   
0
UP DOWN

Posty: 31
A jeszcze mam takie pytanie co do kompresorów. Otó¿ zauwa¿y³em, ¿e wydajno¶æ podaje siê przy nadci¶nieniu 7bar. Za³ó¿my, ze bede uzywal pistoletu niskocisnieniowego potrzebuj±ce max 3 bar - to czywtedy wydajno¶æ bêdzie wiêksza? Bo nie bardzi rozumiem to przeliczanie wydajno¶ci.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-08-07, 15:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Z tego co mi wiadomo kompresorki s± zazwyczaj fabrycznie ustawione na za³±czanie siê przy 6 barach i wy³±czenie siê przy 8 barach. Z tego co mi wiadomo, je¿eli przestawi siê presostat na np. w³±czenie 4.5-5 barów a wy³±czenie 6.5-7 barów to kompresor bêdzie mia³ nieco lepsz± wydajno¶æ rzeczywist±.
Ci¶nienie jakie potrzebuje pistolet to co innego ni¿ wydajno¶æ kompresora mierzona przy jakim¶ tam ci¶nieniu.
Je¿eli co¶ pomyli³em to mnie poprawcie ;)
_________________
http://niezalezna.pl/
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-07, 16:04   
0
UP DOWN

Posty: 31
Bo przymierzam siê kupiæ pistol STAR S4000 EVO-T v2 o parametrach:

Dostêpne dysze: 1.4mm; 1.2
Zbiornik: 0,6l grawitacyjny
Pobór powietrza 150 l/min
Ci¶nienie robocze (na wej¶ciu): 1,1 - 1,3 bar
Ci¶nienie w dyszy: 0.7 Bar
Przep³yw farby(ml/min):1.4mm-190
Szeroko¶æ strumienia:1.4-235mm
Przewód zasilaj±cy zalecany: 10mm
Przy³±cze powietrza/zbiornika: ¼” / M16 1,5
Max dopuszczalne ci¶nienie: 6,8 BAR
Ha³as: 75,3 dB (A)
Zakres temperatury pracy:5-40 stopni C

I do tego jaki¶ tani kompresorek - ale taki aby dobrze dzia³a³ z pistoletem. Najlepiej za 500-600 z³. Czy bêdzie to mia³o prawo dzia³aæ? Czy pistolet jest wart swojej ceny?

Chcê pomalowaæ felgi, jedne drzwi i maskê.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-08-07, 16:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Za jakie¶ 580z³ jest na allegro.pl nowy kompresor dwu t³okowy, taki starczy bez problemów. Gorzej by³o by z kompresorem jedno t³okowym. Co do pistoletu, lepiej do³o¿yæ ok 50z³ i kupiæ Air Gunzê AZ3 HTE2.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-08-07, 17:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Sw.Piotrek napisa³/a:
Co do pistoletu, lepiej do³o¿yæ ok 50z³ i kupiæ Air Gunzê AZ3 HTE2.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
W czym evo jest gorszy od gunsy?

Ale to tak poza tematem.
Najbardziej rozwala mnie ¿e producenci pistoletów zani¿aj± warto¶ci zapotrzebowania na powietrze
mihuu napisa³/a:
Pobór powietrza 150 l/min
Ci¶nienie robocze (na wej¶ciu): 1,1 - 1,3 bar

Haha, ci¶nienie i wydajno¶æ, juz bardziej nak³amaæ nie idzie.
Zapomnieli dodaæ ¿e skuteczno¶c nanoszenia materia³u na element to 99.9% :rotfl:

A producenci sprê¿arek znów zawy¿aj± wydajno¶ci i jak kupisz taki zestaw gdzie jeden i drugi nak³ama³, to bêdziesz siê cieszy³ z lakierowania tych, no,, jak tam... brewek na reflektory :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-07, 17:08   
0
UP DOWN

Posty: 31
A czy np taka sprê¿arka do tej Air Gunsy by nie wystarczy³a?

Sprê¿arka Kupczyk SK 250/24

- pojemno¶æ zbiornika 24 litr
- liczba cylindrów 1
- wydajno¶æ efektywna 125 l/min
- ci¶nienie 8 bar
- Ilo¶æ obrotów na minutê 2850
- silnik 1.5 kW
- napiêcie 230 V

Pistolet ma zapotrzebowanie 120-200 l/min., a dwut³okowe, to niestety trzeba liczyæ oko³o 800-900 z³.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-08-07, 17:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Lackdoctor Air Gunza ma ma³e zu¿ycie farby (bardzo dobrze kryje) i jest trwa³a. Z tego co mi wiadomo Evo-T jeszcze nikt na d³u¿sz± metê nie przetestowa³.
mihuu ta sprê¿arka Kupczyka jest "za s³aba".
Tu masz link do taniej sprê¿arki dwu t³okowej - http://www.allegromat.pl/aukcja83202
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-08-07, 17:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Sw.Piotrek napisa³/a:
Air Gunza ma ma³e zu¿ycie farby (bardzo dobrze kryje)

Siê nie spodziewa³em takiej odpowiedzi. :rotfl:

Brak pytañ, niewiem kiedy siê otrz±snê.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-08-07, 17:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Có¿ rzeczywi¶cie trochê ¼le siê wyrazi³em... na tej aukcji jest podane co mam na my¶li -
http://www.allegromat.pl/aukcja83298 ten pistolet ma wysok± wydajno¶æ transferu do 93.8% w przypadku podk³adu.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-07, 17:58   
0
UP DOWN

Posty: 31
Wiem, ¿e macie ju¿ na pewno do¶æ pytañ takich pocz±tkuj±cych jak ja - ale czy ró¿nice w jako¶ci (wykonanego natrysku - nie pistoletu) maluj±æ powiedzmy wspomnian± Air Gunsa za prawie 500 z³, a pistoletem za jakie¶ 200 z³ s± widoczne? Wiadomo, dro¿szy pistolet starczy na d³u¿ej - ale ja w zasadzie lakierni nie otwieram. Chcia³bym tylko ³adnie psikn±æ co jaki¶ czas jakie¶ drzwi, maskê albo zderzak. Mo¿e raz w ¿yciu ca³e auto ale w czê¶ciach. i tak sie zastanawiam, czy jest mi potrzebny a¿ tak profesjonalny pistolet? No chyba ¿e jako¶æ po³o¿onego lakieru jest du¿o lepsza to ju¿ wszystko bêdzie jasne :)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-08-07, 18:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mihuu napisa³/a:
maluj±æ powiedzmy wspomnian± Air Gunsa za prawie 500 z³, a pistoletem za jakie¶ 200 z³ s± widoczne?

Nie.

Dlatego ja gunse omin±³em dalekim ³ukiem i mimo ¿e mog³em sico zamieniæ na gunse, to taki skok technologiczny by by³ bardziej pche³ki.

Gdybym zaczyna³ raz jeszcze, a nie jestem lakiernikiem, to nigdy bym nie kupi³ sobie pistoletu za 500 czy wiêcej.

Takie minimum bez ryzyka finansowego to pistolet 70-150 i sprêzarka 24 litry, ale z mocniejszym silnikiem 2.4 kW.
Pistolet koniecznie hp, lub co¶ takiego co sprzedaja jako rp.

Bez ryzyka finansowego rozumiem tak± sytuacje kiedy z lakierowania wiele nie wyjdzie i kompresoerk przyda sie do podrecznych prac w garazu a pistolet do malowania p³otu czy stolika drewnianego ogrodowego.

Wiem ¿e wtedy nikt nie po¿a³uje tych pieniedzy i spróbuje sie w lakiernictwie.
Jak próba nie wypali, to nie zostanie z rêk± w nocniku za 2000 zl minimum.
Bo wtedy i tak nie odzyska po³owy pieniêdzy odsprzedaj±c sprzet.
A tak sprê¿arka i pistol zostanie i przyda sie do innych prac.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-07, 18:46   
0
UP DOWN

Posty: 31
Takiej odpowiedzi oczekiwa³em. A czy móg³bym kolegê prosiæ o podanie konkretnego modelu pistoletu i kompresora + przewód ci¶nieniowy i ewentualnie filtry jakie nale¿a³oby zakupiæ? Jak ju¿ wspomnia³em na obecn± chwilê chcê psikn±æ felgi i maskê. Ma to wyj¶æ ³adnie - bez efektów skórek pomarañczy, itp - choæ jest to ju¿ pewnie raczej nie wina sprzêtu a doboru konsystencji farby no i umiejêtno¶ci. By³bym bardzo wdziêczny.
 

gall
Wys³any: 2011-08-07, 19:22   Re: Który kompresor wybraæ...
0
UP DOWN

Posty: 235
mihuu napisa³/a:

(...)
kompresor Powermat:

zasilanie: 230V/50Hz
moc: 2500W
pojemno¶æ zbiornika: 60l
obroty: 1030rpm
ci¶nienie wyj¶cia: 8bar
wydajno¶æ: 225l/min

http://www.powermat.com.p...-2-5kw-2tl.html
(...)


Hmm... Tam jest na zdjêciu 206l/min. :shock:

... a w opisie ju¿ 225l/min :?: :?: :?:

Ma³o przejrzysta oferta. :rozga:
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-07, 19:38   
0
UP DOWN

Posty: 31
A teraz tak: gdyby¶cie mieli do wyboru:

Stanley KOMPRESOR OLEJOWY 50L / 2.5KM / 10 bar
http://allegro.pl/stanley...1740046240.html

a

KOMPRESOR DWU-T£OKOWY OLEJOWY FALON TECH 40L
http://allegro.pl/kompres...1747807021.html

?

Za Stanleyem przemawia:
- 10 bar
- 2 lata gwarancji
- w moim przekonaniu jednak jest to jaka¶ marka
- wiêksza butla - niewiele ale zawsze

Za Falon Tech:
- dwa t³oki = wiêksza wydajno¶æ

I teraz jak bêdzie w praktyce? Miêdzy kompresorami jest 50 z³ ró¿nicy na + dla Falon Techa. Ale jak z jako¶ci± i faktycznymi osi±gami? W Stanleyu nadrabia wy¿sze ci¶nienie w butli - w Falon Techu dwa t³oki. Czy aby nie bêd± wydajno¶ciowo zbli¿one? Chodzi o malowanie pistoletem niskocisnieniowym (a nie np o piaskowanie :-D ). Który z nich d³u¿ej pos³u¿y?
 

gall
Wys³any: 2011-08-07, 19:55   
0
UP DOWN

Posty: 235
Za³ó¿, ¿e STANLEY = METABO czyli super firma, super wydajno¶æ...

...i poczytaj dok³adnie to:
http://www.metabo.pl/KLASA-BASIC.24497.0.html


PS. Dwa t³oki s± tutaj:
http://www.metabo.pl/KLASA-POWER.24496.0.html


PS2
Tak z grubsza do porównania.
  
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-08-07, 20:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
mihuu nie zastanawia³ bym siê tylko bra³ Falon Tech'a, z jego wydajno¶ci± bêdziesz móg³ malowaæ bez problemów. Stanley te¿ jest produkowany w chinach. Tyle ¿e ma fajniejsz± nalepkê. Przy malowaniu Falon Tech bêdzie mia³ znacznie mniej roboty, bo jest du¿o wydajniejszy.
Kompresory Stanley'a s± robione przez koncern Nu Air - http://www.nuair.pl/index...logid=1116#prod Przez co s± konstrukcyjnie takie same jak np. Mecafer'y. Z Metabo nie maj± nic wspólnego.
Najlepiej przed zakupem napisz do oby dwóch sprzedawców jak szybko te kompresory nabijaj± butlê od 0 do 8 barów. Wtedy bêdzie mo¿na ³atwo policzyæ ró¿nicê w ich wydajno¶ci.
 

gall
Wys³any: 2011-08-07, 20:36   
0
UP DOWN

Posty: 235
Sw.Piotrek napisa³/a:

(...)
Najlepiej przed zakupem napisz do oby dwóch sprzedawców jak szybko te kompresory nabijaj± butlê od 0 do 8 barów. Wtedy bêdzie mo¿na ³atwo policzyæ ró¿nicê w ich wydajno¶ci.


Napisa³em do ponad 10 sprzedawców i dosta³em odpowied¼ tylko od jednego. :sciana:
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-07, 21:58   
0
UP DOWN

Posty: 31
To chyba siê jednak na tego Falon Techa skuszê. Zawsze to dwa t³oki i na przysz³o¶æ jaki¶ zapas mocy bêdzie. Mam nadziejê, ¿e pos³u¿y mi trochê, przy jakim¶ normalnym u¿ytkowaniu. Czasami co¶ pomalowaæ, przedmuchaæ, napompowaæ, itp... W dodatku cena jak na dwa t³oki i b±d¼ co b±d¼ spor± wydajno¶æ - bardzo okazyjna. Firma niemiecka chyba, wiêc mo¿e i z jako¶ci± te¿ nie bêdzie tragedii :) OK, a co my¶licie o takim pistolecie?

http://moto.allegro.pl/pi...1749365616.html

ewentualnie o takim:

http://moto.allegro.pl/pi...1752109429.html
 

gall
Wys³any: 2011-08-08, 06:35   
0
UP DOWN

Posty: 235
mihuu napisa³/a:
To chyba siê jednak na tego Falon Techa skuszê. Zawsze to dwa t³oki i na przysz³o¶æ jaki¶ zapas mocy bêdzie. (...)


Zapas :?: Pierwszy pistolet na max bierze 250l/min drugi ponoæ 170l/min


Z jednot³okow± sprê¿ark± nie dasz rady malowaæ przy ok. 100l/min
Z dwut³okow± przy ok. 180l/min to tylko drugi pistolet da radê.

Ani jedna ani druga nie ma zapasu, a wrêcz odwrotnie bo ta dwut³okowa bêdzie chodzi³a non stop przy 180l/min a¿ siê zagotuje i padnie.
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-08, 08:14   
0
UP DOWN

Posty: 31
A przez ile czasu bêdê móg³ malowaæ tym dwut³okowym i tym drugim pistoletem zanim kompresor siê w³±czy ¿eby dobiæ powietrza? Minutê, dwie...?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-08-08, 09:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mihuu napisa³/a:
ile czasu bêdê móg³ malowaæ tym dwut³okowym


Nie s³uchaj niepotwierdzonych informacji nieznanych ludzi pod nickami z netu.

Twoja propozycja pistoletu tiger to bardzo dobra propozycja, bo to bardzo przyzwoita podróbka saty rp.
I wyniki testów i pracy na nim ma bardzo dobre, zero negatywów.
Do tego dwut³okowa sprê¿arka i chcia³bym widzieæ jak kolega gall, wykañcza taki zestaw na elementach pojedyñczych , ale w ilo¶ci mnogiej :fiu:

Bo dobre chêci kolegi rozumiem. Ale w±tpiê aby by³y one poparte do¶wiadczeniem w tej materii, mowa o takim podstawowym sprzêcie do startu w lakiernictwo.

Je¶li chodzi o anonimowe nicki których s³uchaæ nie musisz, to mnie tez przecie¿ nie musisz s³uchaæ.
Ale co wtedy kupisz??? Skoro ka¿dy zrobi³ sie profi i ma w szopie 200-500 litrowy baniak na wydajno¶ci co najmniej 800 l/min.
I wmówi³ sobie ¿e tak zaczyna³ i inaczej nie idzie.
Dodaj do tego wsparcie amatora przez niewiele wiêcej doswiadczonego amatora i co bêdziesz mia³ za efekt?
 

gall
Wys³any: 2011-08-08, 21:09   
0
UP DOWN

Posty: 235
Lackdoctor napisa³/a:

Twoja propozycja pistoletu tiger to bardzo dobra propozycja, bo to bardzo przyzwoita podróbka saty rp.
I wyniki testów i pracy na nim ma bardzo dobre, zero negatywów.
Do tego dwut³okowa sprê¿arka i chcia³bym widzieæ jak kolega gall, wykañcza taki zestaw na elementach pojedyñczych , ale w ilo¶ci mnogiej :fiu:


Opieram siê tylko na liczbach i jak sprzedawca podaje dla pistoletu dane techniczne:
1.TYP - XRP
2.ZBIORNIK LAKIERU - Plastikowy 600 ml
3. DYSZA - 1,4 mm
4. CI¦NIENIE NA DYSZY - 0,69 bar
5. MAKSYMALNE CI¦NIENIE PRACY- 0,7-2 bar
6. POBÓR POWIETRZA - 150-270 l/min
... a kompresor da radê max tylko na ok. 180l/min - no to dla mnie to jest za s³aby kompresor, bo moim bolidem formu³± F1 (pistoletem) bêdê je¼dzi³ max na drugim biegu :rotfl: , a o czwartym biegu i 350km/h bêdê tylko marzy³...

Lackdoctor napisa³/a:

Ale w±tpiê aby by³y one poparte do¶wiadczeniem w tej materii, mowa o takim podstawowym sprzêcie do startu w lakiernictwo.

Hmm... pistoletu to nawet jeszcze w rêku nie trzyma³em. ;P

PS.
W³a¶nie zamówi³em kompresor 24l, ok. 100l/min, bo na lepszy mnie nie staæ. :D
... a pistolet dobra³em w³a¶nie do tych 100l/min z dysz± 0,5mm, bo taki powinien byæ obs³u¿ony w pe³nym zakresie jego mo¿liwo¶ci, a nie Sata Jet 3000 lub jego "dobr±" podróbê na jakie¶ 300l/min. :-P
Jestem amatorem, który chce zrobiæ poprawki lakiernicze we w³asnym zakresie na starym gracie i ewentualnie siê trochê nauczyæ.
:)
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-08, 23:07   
0
UP DOWN

Posty: 31
OK kompresor i pistolet kupione. Powiedzcie jeszcze czy przewód 8mm wystarczy czy lepiej 10mm i jaki odwadniacz i reduktor pod pistolet?

Kompresor kupi³em tego 2-t³okowego Falon Techa, a pistolet Leadera 1.4 lvlp...
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-08-09, 13:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
mihuu dobry wybór. W±¿ 10mm, po za tym nie mo¿e byæ w formie "sprê¿ynki".
_________________
http://niezalezna.pl/
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-10, 20:51   
0
UP DOWN

Posty: 31
Witajcie - otrzyma³em dzi¶ zakupiony kompresorek. Zacznê mo¿e od jako¶ci wykonania. Otó¿ my¶lê, ¿e nie jest najgorzej :) Nigdzie nie widaæ ¿adnej rdzy, wgnieceñ, itd. Jedyne, co mnie na pocz±tku zaniepokoi³o, to to, ¿e jak siê przechyla sprê¿arkê, to s³ychaæ ¿e co¶ tak siê turla w ¶rodku. Nie wiem czy jest to normalne i nie warto siê tym przejmowaæ - czy mo¿e ¶wiadczy to o czym¶ z³ym? Bêdê stara³ siê to wysypaæ przez zaworek spustowy :)

A teraz kilka pytañ technicznych, bo nie bardzo rozumiem do³±czon± instrukcjê...

- szybkoz³±czki kiedy nie ma "wsadzonego" wê¿a s± zamkniête? Jak je ewentualnie otworzyæ? Pytam, gdy¿ jeden punkt przygotowania do uruchomienia mówi, aby otworzyæ zawór wylotowy i sprê¿arka ma pochodziæ tak z 10 minut bez obci±¿enia celem przesmarowania siê...

- sprawa druga, lewy zawór wylotowy jest nieregulowany, a ten z prawej jest regulowany tak? Czy odwrotnie? Przy prawym jest zaworek bezpieczeñstwa.

- i ostatnia rzecz. Jedno ze zdañ dotycz±ce u¿ytkowania: "Jak tylko silnik zostanie wy³±czony, skompresowane powietrze w rurze odp³ywowej powinno byæ uwolnione przez zawór zwalniaj±cy pod wy³±cznikiem. Jest to konieczne do wznowienia pracy kompresora, albo silnik zostanie uszkodzony". Jak mam to rozumieæ?

Pozdrawiam
 

gall
Wys³any: 2011-08-12, 19:35   
0
UP DOWN

Posty: 235
mihuu napisa³/a:

- szybkoz³±czki kiedy nie ma "wsadzonego" wê¿a s± zamkniête?

Tak


mihuu napisa³/a:

Jak je ewentualnie otworzyæ?

Pod³±czyæ siê...
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-12, 19:56   
0
UP DOWN

Posty: 31
Czyli musia³bym wtedy odkrêciæ zaworek spustowy aby pochodzi³a bez obci±¿enia - i czy jest to wymagane? Trze¼wo my¶l±c to mo¿e i tak ale chcia³bym aby siê fachowcy wypowiedzieli :)

PS: Czy mogê zamiast oleju SAE30 wlaæ pe³en syntetyk CASTROL EDGE Turbo Diesel 5W-40? Zosta³o mi sporo po wymianie. Nada siê?
 

gall
Wys³any: 2011-08-12, 20:06   
0
UP DOWN

Posty: 235
mihuu napisa³/a:
Trze¼wo my¶l±c to mo¿e i tak ale chcia³bym aby siê fachowcy wypowiedzieli :)



To na mnie nie licz...
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-16, 15:28   
0
UP DOWN

Posty: 31
No to przed chwilk± uruchomi³em kompresorek. Moje uwagi:

- kompresor nale¿a³o posprawdzaæ i podokrêcaæ niektóre ¶rubki
- olej by³ ju¿ zalany wiêc mam nadzieje, ¿e jest w³a¶ciwy
- kompresorek chodzi cicho - spodziewa³em siê, ¿e bêdzie du¿o g³o¶niej
- nie mierzy³em czasu nabijania, ale wskazóweczka szybko podnosi³a siê do 8 barów
- podpi±³em pistolet do przedmuchiwania i wyj¶cie ustawi³em na 2 bary.

Bior±c pod uwagê, ¿e taki pistolet do przedmuchiwania ma raczej wiêksze zapotrzebowanie na powietrze ni¿ zakupiony przeze mnie pistolet do malowania, ¶miem twierdziæ, ¿e na jednym nabiciu butli spokojnie bêdê w stanie po³o¿yæ dwie warstwy lakieru np na drzwi. Powietrze schodzi bardzo wolno z baniaka - tak¿e aby nie zapeszyæ ale jak na razie jestem z kompresorka zadowolony. My¶lê ze jak siê bêdzie o niego dba³o, to d³ugo pochodzi.

Jak tylko ju¿ co¶ "psikne", to na pewno zaprezentuje efekty :P
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-08-16, 15:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Jak spu¶cisz z niego powietrze to sprawd¼ ile czasu zajmuje mu nabicie butli od zera do np. 8 barów. Policzymy jego wydajno¶æ rzeczywist± :D
_________________
http://niezalezna.pl/
 

gall
Wys³any: 2011-08-16, 16:00   
0
UP DOWN

Posty: 235
mihuu napisa³/a:
No to przed chwilk± uruchomi³em kompresorek...


Jaki to kompresor :?: :?:

Pochwalisz siê... :?: :?:
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-16, 16:13   
0
UP DOWN

Posty: 31
KOMPRESOR OLEJOWY DWUT£OKOWY NIEMIECKIEJ FIRMY FALON TECH 40 LITRÓW

DANE TECHNICZNE:

Napiêcie znamionowe: 230 V ~ 50 Hz
Moc: 3.1 kW
wydajno¶æ powietrza: 450 l/ min
Ci¶nienie max: 8 bar
Bieg ja³owy: 2880 obr./min.
Pojemno¶æ kot³a: 40 l
Ci±g³e ci¶nienie akustyczne: 75 dB (A)
Maksymalny poziom d¼wiêku: 98 dB (A)

Dzis ju¿ mo¿e mi siê nie uda ale jutro postaram siê policzyæ ile mu zajmuje nabicie do pe³na butli :)
 

gall
Wys³any: 2011-08-16, 16:17   
0
UP DOWN

Posty: 235
mihuu napisa³/a:
KOMPRESOR OLEJOWY DWUT£OKOWY NIEMIECKIEJ FIRMY FALON TECH 40 LITRÓW ...


Gdzie w necie go mo¿na obejrzeæ :?:

PS.

ten :?:
http://www.falontech.pl/s...?id_product=114
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-16, 18:08   
0
UP DOWN

Posty: 31
Dok³adnie ten :spoko:
 

gall
Wys³any: 2011-08-16, 19:10   
0
UP DOWN

Posty: 235
mihuu napisa³/a:
Dok³adnie ten :spoko:


Ile sekund zajmuje nabicie od zera do 8barów ?
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-08-16, 21:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
mihuu napisa³/a:
Pojemno¶æ kot³a: 40 l
No,to bigosu mo¿na nagotowaæ!Supersprzedawcaspecjalista.
mihuu napisa³/a:
wydajno¶æ powietrza: 450 l/ min
Ja nie mogê,to po co ja wyda³em 3k na swój o wydajno¶ci 410 ??????? :sciana: Ale najlepszy jest ten tekst: Kompresory te mog± byæ zastosowane wszêdzie: od ma³ych zak³adów rzemie¶lniczych i stacji serwisowych po du¿e zak³ady przemys³owe oraz wszêdzie tam gdzie spotykamy skomplikowane procesy przemys³owe.
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-08-16, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
jacenty 741 napisa³/a:
3k na swój o wydajno¶ci 410

Co masz za komprsor?

Tanio jak na t± wydajno¶æ.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-16, 21:56   
0
UP DOWN

Posty: 31
jacenty 741 napisa³/a:
Ja nie mogê,to po co ja wyda³em 3k na swój o wydajno¶ci 410 ??????? :sciana:


450 l/min na "wdechu"... Jak na wydmuchu bêdzie z 200 to bêdzie super :) Jutro zmierzê czas nabijania do 8 bar, to siê mniej wiêcej wyliczy.
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-08-16, 22:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Airpress HK 600/200.
 
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-08-16, 22:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Oo te¿ mam Airpress'a :P Jak siê twój sprawuje :?:
_________________
http://niezalezna.pl/
 

gall
Wys³any: 2011-08-17, 07:41   
0
UP DOWN

Posty: 235
jacenty 741 napisa³/a:
Airpress HK 600/200.

http://www.elektronarzedz...de_proddet.html
Dane techniczne:
pojemno¶æ zbiornika 200l
moc silnika 4,0HP/3,0kW
wydajno¶æ 400l/min
ilo¶æ cylindrów 2
max. ci¶nienie 10bar
napiêcie zasilania 400V
:fiu:
 

gall
Wys³any: 2011-08-17, 17:24   
0
UP DOWN

Posty: 235
mihuu napisa³/a:
Jutro zmierzê czas nabijania do 8 bar, to siê mniej wiêcej wyliczy.

Zmierzy³e¶ :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 

norbi
Wys³any: 2011-08-18, 22:59   
0
UP DOWN

Posty: 25
Hehe ja swojego mierzy³em, od 0 do 8 z haczykiem ci±gn±³ 5min 50sek... baniak 150L
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-08-18, 23:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
norbi napisa³/a:
od 0 do 8 z haczykiem ci±gn±³ 5min 50sek...

210 l/min w zaokr±gleniu na haczyk :D
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

qba505 
Wys³any: 2011-08-19, 00:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 16
Sk±d: okolice Lublina
@mihuu proszê zmierz i napisz w jakim czasie nabija butle, interesuje mnie równie¿ ten falon a ciekawi mnie rzeczywista wydajnosc na wyjsciu :)
  
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-08-19, 00:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Norbi jaki dok³adnie masz ten kompresor i jak± ma on wydajno¶æ w/g instrukcji obs³ugi :?:
_________________
http://niezalezna.pl/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group