Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
lolejko
Wys³any: 2007-09-04, 20:13   Malowanie zderzaków
0
UP DOWN

Posty: 135
Witam!!!!
Mam parê pytañ poniewa¿ zabra³em siê za malowanie zderzaków (mój pierwszy raz :wink: ).
Otworzy³em puszkê z podk³adem a tam bardzo gêsta substancja, no wiêc rozcieñczy³em j± rozpuszczalnikiem( niby by³a rzadka ale jednak jeszcze chyba za gêsta. Jaka musi byæ konsystencja? Czy to musi wygl±daæ trochê gêstsze ja woda czy wogóle jak woda?
W czwartek bêdê malowaæ baz± czy do bazy te¿ dawaæ rozcieñczalnik? i jaka musi byæ jego konsystencja? Rozumiem, ¿e do bazy nie trzeba dawaæ utwardzacza! I jak z klarem jego te¿ trzeba rozcieñczaæ? Po jakim czasie mo¿na zmatowiæ podk³ad papierem? To na razie chyba tyle pytañ, wiêcej wyjdzie w praniu!
 
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-09-04, 21:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Jak malujesz podk³adem dysz± 1,4 to faktycznie musi byæ prawie woda , ale przy tak du¿ym rozcieñczeniu to jest on bardzo miêki .Cierpliwie wiele razy nak³adaj warstwy czekaj±c a¿ poprzednia zmatowieje. Baza przejdzie gê¶ciejsza - jak sklepowa ¶mietana ,jest drobniej zmielona. Bezbarwny najlepiej wed³ug przepisu ,s± takie które nie wymagaj± rozcieñczalnika , jak rozcieñczysz do prawie wody ,to te¿ lepiej wiele warstw -nie narobisz batów- pierwsz± tylko zapyl ,nastêpne coraz bardziej dolewaj zwiêkszaj±c miêdzyczasy.
 

lolejko
Wys³any: 2007-09-04, 22:15   
0
UP DOWN

Posty: 135
No dziêki! Podczas malowania strasznie s³abo mi kry³ podk³ad ledwo by³a taka mgie³ka, czy to wina za gêstego podk³adu? Regulowa³em pistolet i znalaz³em najbardziej optymalne po³o¿enie! dosyæ szeroko i ¿eby jako¶ kry³o, ale i tak mi siê wydaje, ¿e za s³abo! Pistolet mam 1.5 !
_________________

 
 

maras 
Wys³any: 2007-09-05, 01:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
No ze zderzakami mo¿esz mieæ problem z tak± dysz±. Chcesz zlikwidowaæ strukturê plastiku, czy to sa zderzaki przeznaczone do malowania?? jak kiedy¶ robi³em g³adkie z normalnych czarnych, to musia³em je na dwa razy podk³adem robiæ(jednego dnai 3warstwy i drugiego 3), bo nie chcia³o wyrównaæ, przy dyszy 1,8 i podk³adzie rozcieñczonym ok15-20% i jeszcze z uelastyczniaczem
 

lolejko
Wys³any: 2007-09-05, 15:44   
0
UP DOWN

Posty: 135
Te zderzaczki by³y kiedy¶ zielone a teraz maj± byæ czarne! Ale chyba jeszcze raz je walne podk³adem! Tylko bojê siê tego krycia, bo jak ma mi tak baz± i klarem kryæ to lipa bêdzie!
Co z robiæ, ¿eby t± farbê by³o widaæ po przeci±gniêciu pistoletem?
_________________

 
 

online 
Wys³any: 2007-09-05, 19:28   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Podk³ad zrób ¿adszy i d³u¿sze czasy miêdzy warstwami :]

Baze rozcieñcza siê i klarlak tez wg zalecen producenta. Niektóre klarlaki gdy juz kupujesz to s± juz rozcieñczone :]

Dysza 1.5 do bayz i klaru jest idealna :] Mo¿e nawet zbyt du¿a dla profesionalnych prac.
 
 

maras 
Wys³any: 2007-09-05, 22:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Przy 1.5 nie powinno byæ zadnych problemów z baz± i klarem, zrób tak jak pisze online, czyli sprawd¼ dokumentacjê tech. i rozcieñczaj zgodnie z zaleceniami producenta. Radzi³bym daæ uelastyczniacz do podk³ady i klaru, a je¶li by¶ przeszlifowa³ do plastiku to najpierw grunt zwiêkszaj±cy przyczepno¶æ
 

lolejko
Wys³any: 2007-09-07, 13:21   
0
UP DOWN

Posty: 135
Ok z podk³adem siê upora³em!
Przed chwilk± po³o¿y³em bazê i wysz³y gdzieniegdzie takie do³eczki jakby skórka pomarañcza co zrobi³em ¼le?
Opisze jak zrobi³em! Przetar³em podk³ad papierkiem 800 na wodê do g³adziuteñkiej powierzchni, potem zmy³em to wszystko zmywaczem silikonowym odczeka³em z 15 minut aby wysch³o! Da³em pierwsz± warstwê bazy metalicznej po 15-20 min drug± i wysz³y takie delikatne do³eczki gdzieniegdzie! Dlaczego co jest nie tak?

[ Dodano: 2007-09-07, 17:42 ]
Okiej zderzaczki pomalowane, nawet to wysz³o ciekawie jak na pierwszy raz!
Teraz niech kto¶ mi pomo¿e jak zrobiæ polerkê ale rêcznie! Jakie pasty, jaki papier i wogóle jak siê do tego zabraæ! Niestety nie mam polerki mechanicznej :sad: !
_________________

 
 

online 
Wys³any: 2007-09-07, 18:37   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Do³eczki zapewne od nieumiejêtnego slzifowania pewnie go³± rêk± :mad:

-papier 2500 z uwagi na to,¿e jedziesz rêcznie. Oczywi¶cie wodny. Woda w czystym naczyniu +myd³o rozcierane na papierze lub szklanka p³ynu do mycia naczyñ do wody :]
-uwa¿aj przy slzifowaniu na kanty i krawêdzie
-pasta lekko¶cierna daj±ca wysoki po³ysk, do tego miekka frotka i lecisz maksymalnymi obrotami ³apy :] Troche bêdziesz musia³ siê namêczyæ :lol:

Je¶li pasta tego wymaga to te¿ robisz to na mokro (z wod±) ale do rêcznej pracy bardziej polecam co¶ na sucho.

Przyk³adowa pasta: LINK

Ja moje pierwsze motory polerowa³em rêcznie + ta pasta + miêkka frotka i efekt by³ zajebisty. Motory do dzisiaj widuje na zlotach i czêsto wpadaj± na mój Tuning Garage i po³ysk do dzisiaj jest super :twisted:
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group