Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
gugun 
Wys³any: 2011-07-30, 17:40   biala perla kawasaki.
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
mam do pomalowania owiewke od kawasaki rocznego czy 2 letniego,malowal juz ktos cos takiego lub wie jak uzyskac taki efekt...kolor biala perla mieniaca sie na niebiesko...???? bo mi w mieszalni dali biala baze + czysta niebieska perle do zapylenia,dorobilem sobie spodzik,taki lekko wpadajacy w niebieski i na to przypylka ta perla i efekt co prawda ten sam, z tym ze wpada mi w jakis zó³ty-ta perla jakos dziwnie brudzi te tlo,raz jest ok a jak zegne karte do natryskow i przyloze to jest zpelnie inny kolor,czy na to jeszcze cos sie daje,czy co...??bo wczesniej ktos to malowal i ponoc w ten sam sposob,w co nie wierze raczej....a jz probowalem na 100 roznych sposobow mieszac perle z tlem i inne i ciagle lipa...mam nadzieje ze juz ktos z was mial podobny problem z malowaniem moto lub doradzi jakim pigmentem zasikac,co z czym zmieszac itp...
 
 

samurajek
Wys³any: 2011-07-30, 20:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
Sk±d: Wroc³aw
Witam
Zrób tak± sztuczkê i dodaj z 10 -15kropli do klaru.
Oczywi¶cie to na 100ml
Ostatnia warstwa ju¿ bez per³y.
zrób próbkê ale powinno byæ oki
pzdro :cool:
 

MaciekRK
Wys³any: 2011-07-30, 21:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 24
Z tymi per³ami to jest niez³y cyrk. Mi znajomy lakierowa³ ca³e kawasaki na bia³± per³ê, i wystarczy³o ¿e lakierowa³ elementy w innym u³o¿eniu i ju¿ inaczej siê ziarno uk³ada³o, czego efektem jest inny odcieñ na czaszy i inny na boczku. Zobacz sposobem kolegi samurajka, mo¿liwe ¿e pomo¿e. Jak by¶ da³ radê to zrób zdjêcie i poka¿ jak to wygl±da :tak:
 

lukasz509
Wys³any: 2011-07-30, 23:21   
0
UP DOWN

Posty: 389
kolory na motocyuklach to jest niez³a jazda strasznie trudne do dobrania przewa¿nie s± to transparentne przerabiam to nie raz. dlatego jak jest 3-4 owiewki to maluje ju¿ ca³o¶æ
 

samurajek
Wys³any: 2011-07-31, 18:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
Sk±d: Wroc³aw
No ale jak jest 1 element to ca³o¶æ raczej nie przejdzie.
Ewentualnie przej¶cia na s±siednie.
pozdro :cool:
 

gugun 
Wys³any: 2011-08-01, 10:17   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
tu nie ma mowy o jakichkolwiek przejsciach...wlasciciel 2 miechy temu cieniowal calego zaplacil 2k za zbiornik i 2 boczki bo nic wiecej ten motor nie ma i mu zje*** teraz mu sie tylko przewrocil i mial mala dziurke... a o dolaniu do bezbarwnego faktycznie myslalem,z tym ze ni9e probowalem,ale wydaje mi sie z tez zmieni mi odcien jak przy zapyleniu...no ale zaraz ide sprawdzic,no a na fotce itak nie bedzie widac tego niebieskiego efektu..
 
 

samurajek
Wys³any: 2011-08-17, 00:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
Sk±d: Wroc³aw
I jak to wysz³o?
pozdro :cool:
 

gugun 
Wys³any: 2011-08-17, 10:51   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
wyszlo tak ze jak mialem stracic kolejny dzien pracy na proby i wziasc za to ze 100-200zl albo jeszcze znowu nie uzyskac porzadanego efektu to zadzwonilem i powiedzialem zeby to zabieral do tego co to wczesniej malowal,bo caly to bym mu pomalowal,bo kto by tam widzial ze sie lekko rozni,ale pojedynczy element niewiedzac co ktos tam kiedys wymodzil zeby pasowalo w 100% to juz problem...niech sie meczy ten co kiedys malowal,ja szczerze watpie ze mu sie to uda,bo wczesniej jechal calego wiec wiadomo...
 
 

GT colors
Wys³any: 2012-03-10, 20:07   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Poznañ
Witam,
Przepraszam, ¿e tak pó¼no odpowiadam ale nie by³o mnie przy kompie.
Wygl±da na to, ¿e opisany kolor na Kawaski to bia³o-szara per³a z delikatn± po¶wiat± niebieskiego pod katem 45 stopni.
Powstaje on w nastêpuj±cy sposób:
warstwa 1:
bia³a baza z nieznacznym dodatkiem czarnego, niebieskiego oraz fioletowego

warstwa 2:
80% bazy transparentnej + dodatek wybijaj±cy ziarno +10% bia³ej per³y.

Pierwsza warstwa jest szarawo-biala z odcieniem niebieskiego, druga warstwa bardzo transparentna z bia³a per³a przez któr± przebija warstwa pierwsza daj±c niebieskaw± po¶wiatê.

Mam nadziejê, ¿e trochê rozja¶ni³em temat.
 
 

Chino 
Wys³any: 2012-03-11, 07:33   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Hej

Masz mo¿e jakie¶ dobre fotki?
Bo skoro mowa o ca³kowicie bia³ej perle mieni±cej siê w niebieski to ja tak to sobie wyobra¿am:

http://sklep.custom-shop....azuli-blue.html
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-11, 08:25   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
GT colors napisa³/a:
Mam nadziejê, ¿e trochê rozja¶ni³em temat.
nawet bardzo,odrazu widaæ ¿e wiesz o jaki kolor chodzi,faktycznie jak dola³em czarny i niebieski do bia³ego to zaczyna³o miec to rece ale jak zapyli³em ca³o¶æ niebiesk± per³± to nogów ju¿ nie mia³o ;) czyli idzie to zrobiæ??
Chino napisa³/a:
Masz mo¿e jakie¶ dobre fotki?
nie mam ale bia³y lekko niebieskawy i w zaleznosci od k±ta widaæ niebieskie ziarno
acha motorek nie stary moze 2-3 letni
 
 

GT colors
Wys³any: 2012-03-11, 09:47   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Poznañ
Oczywiscie, ¿e mo¿na to zrobiæ.
Trzeba mieæ wzorniki, receptury, pigmenty na motocykle i wtedy to jest proste.
Mi jest ³atwo bo ja siê zajmuje kolorami od wielu lat.
W Twoim przypadku dwa czynniki zdecydowa³y o niepowodzeniu:
po pierwsze w warstwie wierzchniej powinna byæ bia³a per³a a nie niebieska.
Niebieski odcieñ pochodzi od warstwy pierwszej.
Po drugie, druga warstwa zbudowana jest w 80-90% z bazy transparentnej do której dodaje siê trochê per³y.
Baza transparentna wyglada jak lakier bezbarwny ale jest baz±.
Tak du¿a ilo¶c tej bazy transp. powoduje ¿e warstwa wierzchnia jest mega transparentna (10 razy s³abiej kryj±ca od samej per³y).

Jak bêdziesz mia³ jeszcze takie kolory to chêtnie pomogê.
Pozdro
 
 

steki
Wys³any: 2013-01-06, 06:31   
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam, odkopie troche temat. Moglby mi ktos doradzic jak dobrac skladniki zeby wyszla biala per³a mieniaca sie w niebieski? W wielu przypadkach czytalem ze wychodzi kremowe czego chcialbym uniknac..myslalem tez pomalowac zwykla biala baza i na to dac klar z domieszka niebieskiego i gruboziarnistego srebrnego metaliku(w proporcjach na 50ml klaru 3kapki niebieskiego + 5kapek srebrnego metaliku) tylko nie wiem czy nie wyjdzie z tego zwykly jasny niebieski:/
 

Chino 
Wys³any: 2013-01-08, 12:13   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Hej

Jak chcesz mogê CI zaproponowaæ mega bialutk± per³ê. To jak przykryjesz drobnym niebieskim brokatem wychodzi kosa :) Normalnie bedzie bardzo bialy a jak promienie zaczn± na niego padaæ zacznie siê brokaciæ na niebiesko. Efekt mega.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

steki
Wys³any: 2013-01-08, 13:53   
0
UP DOWN

Posty: 3
A w jakiej cenie masz ta per³ê?
 

Chino 
Wys³any: 2013-01-09, 19:22   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
W cenie atrakcyjnej jak na oferowany towar. Nie lubie mówiæ o cenach lakirów HOK bo co chwilê kto¶ wyskakuje "chyba Ciê pogrza³o z tymi cenami.." mimo iz sporo s³absze Spiess Heckery czy RM kosztuj± tyle samo, czasami wiêcej a ja jestem w stanie zaoferowaæ najlepsz± cene w europie za HOKi.. có¿ - to nie s± lakiery dla dusigroszy.

Cena 373zl za litr. Oczywiscie brutto.
Dla zdecydowanych klientów, dla klientów z jajami i dla klientów, którzy malujê nie tylko lusterka (a wiec potrzebuj± ciut wiêcej lakieru) ceny mo¿emy srubowaæ naprawdê niez³e.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

steki
Wys³any: 2013-01-09, 20:54   
0
UP DOWN

Posty: 3
moim zdaniem ta cena w cale nie jest wysoka jak za taki towar:)
Je¶li nie zmienie koncepcji to sie odezwe.
 

No-limit
Wys³any: 2013-01-11, 16:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
steki napisa³/a:
myslalem tez pomalowac zwykla biala baza i na to dac klar z domieszka niebieskiego i gruboziarnistego srebrnego metaliku(w proporcjach na 50ml klaru 3kapki niebieskiego + 5kapek srebrnego metaliku) tylko nie wiem czy nie wyjdzie z tego zwykly jasny niebieski:/

Nie wdaj±c siê w szczegó³y .......guzik wyjdzie.
Mogê Ci zrobiæ.Jak chcesz,dodatkowo do klaru mo¿na dodaæ niebieskiego Xiralic-u.Cena per³y ok. 300,-,podwarstwa 180,-/l.Bazy /3 warstwowy/Dupont.
 

Chino 
Wys³any: 2013-01-13, 13:24   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
steki napisa³/a:
moim zdaniem ta cena w cale nie jest wysoka jak za taki towar:)


Nie ka¿dy to rozumie. W Polsce ludzie najchetniej malowali by ¶nie¿k±.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania