Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kohs_dna
Wys³any: 2011-08-09, 09:12   Jaki sprzet do szczegu³ów ???
0
UP DOWN
Kohstylez

Pomóg³: 1 raz
Posty: 83
Witam Wszystkich forumowiczów! Mam pytanie do Was a mianowicie chcialem zainwestowac w nowy sprzet ale taki zeby wycisnac cieniutkie kreski do detali obecnie atakuje BADGEREM 360 ale nie moge zabardzo wycisnac malutkiej plamki bo tu dysza 0.4 ... Zastanawia³em sie nad iwata ale finansowo nie podolam na obecna chwile a nowego sprzetu potrzebuje dosc szybko Chcialem zakupic ten model Badger R1V Velocity http://fine-art.com.pl/aerograf-r1v-velocity.html
albo moze cos z firmy Harder&Steenbeck z seri Evolution i jak cos to ten 2in1 czy ten solo ?
Moglby ktos mi poradzic w co lepiej zainwestowac ? Czy sa to raczej porownywalne do siebie sprzety bo cenowo roznia sie ok 20 zeta :)
Z gory dziekuje i pozdrawiam wsztstkich u¿ytkowników forum!
 

bachus 
Wys³any: 2011-08-24, 23:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
ja mam evolutiony silverline z dyszami 0,15 i 0,4 i iwate kustom micron cm.
polecam hardera. REWELACYJNY STOSUNEK CENA/JAKOSC. mmysle ze podobny do iwaty a 1/3 ceny.

Przy okazji polecam zakupy u Przemka. (www.fine-art.com.pl)
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

Mcdevil 
Wys³any: 2011-09-07, 22:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Renegacik jest naj :cool: (wow wyczerpuj±ca wypowied¼ :fiu: ), kiedy¶ gdzie¶ pisa³em: a czemu, naj? patamu :)
Harder&Steenbeck nie znam to nie glêdze.
_________________

 

kohs_dna
Wys³any: 2011-09-08, 11:04   
0
UP DOWN
Kohstylez

Pomóg³: 1 raz
Posty: 83
:) tez w³asnie bardziej jestem za borsukiem :D z borsukami mam doczynienia od poczatku mojej przygody z aerografem wiec zakupie tylko mi wpadna jakies kwity :)
Dziekuje za odp ! Pozdrawiam YO! :)
 

Mithrell
Wys³any: 2011-09-26, 19:21   
0
UP DOWN

Posty: 17
A ja mam problem...
Kupi³em Infinity 2w1 z dyszami 015 i 0,4
I jest masakra, pisali ¿e do szczegó³ów bêdzie rewelacyjny i ¿e moge nim zrobiæ kreske cienk± jak w³os... ¿e co kur**, w³os? chyba s³onia :/
Czy ja co¶ robie ¼le??
Jak chce co¶ zrobiæ to jedynie od szablonu, free hand nie idzie :/ a rêke mam delikatn± i precyzyjn± i nie wiem gdzie jest problem?

B³agam o pomoc, wskazówki, podpowiedzi
 

Mcdevil 
Wys³any: 2011-09-26, 19:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
No to masz lipê stary. Mo¿e masz zbyt drobniutkie ³apki? :)
Obadaj typ i gêsto¶æ zapodawanej farby.
_________________

 

Mithrell
Wys³any: 2011-09-26, 19:56   
0
UP DOWN

Posty: 17
£apki mam w sam raz :P
Farbki to Createx'y, nie wiem, mam co¶ dodaæ do nich?
Producent pisze ¿e s± gotowe do u¿ycia...?

A mam pytanie co do spustu... Powinien chyba chodziæ mega lekko co nie?
A u mnie to tak ró¿nie.. robi mi takie uskoki i nie moge wyczuæ si³y :/
 

kohs_dna
Wys³any: 2011-09-26, 21:12   
0
UP DOWN
Kohstylez

Pomóg³: 1 raz
Posty: 83
Z tego co mi widomo to do Createxow przy dyszy 0.2 to sie rozciecza tzn dodajesz specjalistycznych mediow (tej samej firmy ) o tu masz taki myk > http://fine-art.com.pl/illustration-base-1162.html
A jak sie zacin spust to oblukja dokladnie moze masz tam gdzies 'chropowata' powierzchnie na sciankach i ci zacina mialem kiedys taki myk z Omni Matrix ale to byla wada fabryczna , spust stawal w polowie i nie odbijalo wogule tzn raz na jakis czas :D odeslalem i po krzyku przyjeli na klate o i taa albo poprostu Ci sie zabrudzil i blokuje gdzsies tam igle ... nie wiem co moze byc ehh
 

Mcdevil 
Wys³any: 2011-09-26, 23:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Prawie nie bazgra³em cre. to ci nie powiem :x: ale do dyszki 1.5 to na pewno nie same, tylko rozciêczone jak pisze wy¿ej kohs_dna, jakim¶ medium. Baw siê na razie na 4. Co do sprzêtu rozkrêæ przeczy¶æ i posk³adaj. Nie mia³em w ³apach(to po co piszesz baranie ;) ) ale w innych co¶ mog³o byæ z uszczelk± w korpusie i ¶rób± j± dociskaj±c±. Sprawd¼ delikatnie jak chodzi sama ig³a.
_________________

 

shadow 
Wys³any: 2011-09-27, 09:59   
0
UP DOWN

Posty: 30
Witam
Co do tej dyszki i createxów to przymusowo musisz rozciêczyæ - mam infinity oraz iwate HP -C i do obu createxy rozcieñczam choæ do H&S znacznie bardziej ale tez nie mo¿na przesadziæ - w jego przypadku z wiadomych powodów (dysza) trzeba nabraæ wprawy w przygotowaniu farby
 

Mithrell
Wys³any: 2011-09-27, 10:47   
0
UP DOWN

Posty: 17
Czyli musze kupiæ ten rozcieñczacz? T± ca³± bazê tak?
Czy o co chodzi?
Wogóle to mam problem ¿eby zrobiæ kilka kresek tej samej grubo¶ci

Kur** z tym Przemkiem z FineArt nie móg³ mi od razu powiedzieæ ¿e musi to byæ bo inaczej kur**cy dostane??
Eh
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-09-27, 11:12   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Jest jescze transparent base, ale z tym nie ma rewelacji.. Tylko zmniejsza si³e krycia. Ilustration base jest idealny do rozcienczania i do detali.. W sumie to mog³e¶ kupiæ wickedy, bo s± bardziej uniwersalne, a z serii detail, mo¿na wyci±n±æ naprawde konkretne efekty.. Ale tez stosuj±c tylko oryginalne rozcienczalniki w du¿ej ilo¶ci.. Na opakowaniu createx classic, jest chyba nawet napisane, ze nadaje sie do dysz 0,5 , a w przypadku 0,3 iles tam ( chyba 20% ) rozcienczalnika - illustratiion base..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-09-27, 11:13   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Przy dyszy 0,15 jak w infinity, my¶le ¿e smia³o mo¿esz laæ do createxów ok 60% -70% rozcienczalnika, i z ci¶nieniem zjazd do 1-1,5atm.
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

Mithrell
Wys³any: 2011-09-27, 12:09   
0
UP DOWN

Posty: 17
Czyli jednym s³owem bez tej bazy szkoda marnowaæ farb tak?
A ja tuman la³em prosto z buteleczki :/

Co jeszcze musze dokupiæ ¿eby zabawa moim infinity dawa³a mi rado¶æ a nie wkurw*** siê ;) ??

Pozdrawiam Elfik
 

Mcdevil 
Wys³any: 2011-09-27, 13:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Mo¿e gieta albo bro, przestaniesz tak wkurw... siê :)
To nie m³ot z udarem, ani betoniara.
_________________

 

Mithrell
Wys³any: 2011-09-27, 13:59   
0
UP DOWN

Posty: 17
Giecik bardzo chêtnie ;)
Ok to ja sie jak najszybciej zaopatrze w t± baze i zobaczymy czy to co¶ pomo¿e...

Z góry dziêki :)
 

shadow 
Wys³any: 2011-09-27, 19:31   
0
UP DOWN

Posty: 30
nie za bardzo w bazê bo ona ci nie rozcieczy farb tylko zmniejszy krycie musisz miec rozcienczalnik albo oryginalny albo domowej roboty - moim zdaniem bardzo dobry (gdzies na forum jest opis ja robie mniej wiecej taki (1 czesc spyrytusu ska¿onego ,4 czesci wody destylowanej, 1 czesc p³ynu do mycia szk³a,okien i kilka kropel gliceryny)
dzia³a bardzo dobrze oryginalne tez mam ale rzadko stosuje
próbuj eksperymentuj nic od razu samo nie przyjdzie
powodzenia
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-09-27, 22:21   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Shadow....Illustration base to w³asnie taki oryginalny rozcienczalnik do Createxów :)
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

Mithrell
Wys³any: 2011-09-28, 00:03   
0
UP DOWN

Posty: 17
Ja tam wole swoich si³ w produkcji chemikaliów nie ujawniaæ :P
Jeszcze mi co¶ wybuchnie itd :P
Zamówie w FineArt i zobaczymy czy to rozwi±¿e moje dotychczasowe problemy :/

Dziêki Primo :)
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-09-28, 00:09   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
A nastepnym razem, kup sobie wickedy, bo sa poprostu lepsze.. Pzdr.
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

Mithrell
Wys³any: 2011-09-28, 00:14   
0
UP DOWN

Posty: 17
Te¿ sie nad nimi zastanawia³em, ale gostek z FineArt poleci³ Createx'y na pocz±tek...
Wicked'y trzeba rozcieñczaæ? Jest te¿ jaka¶ baza do nich??
 

shadow 
Wys³any: 2011-09-28, 09:25   
0
UP DOWN

Posty: 30
Masz racje Primo tak to jest jak sie szybko czyta :) pomyli³em z transparent base jak najbardziej Illustration base do rozcieczania
 

Mcdevil 
Wys³any: 2011-09-28, 11:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Mithrell, do Wickedów "W100 Reducer", createxami olej na pocz±tku biel i czerñ i leæ pozosta³ymi. A wickedy maj± dwie linie i do dupereli id± detail. I raczej nie u¿ywaj s³owa "baza", bo mo¿esz mieszaæ. Dobrej zabawy i tak, je¶li zaczynasz, to zamontowa³bym na twoim miejscu 4' i ni± polecia³ kilka prac, na wiêkszych formatach. Zanim od pocz±tku bawiæ siê w ow³osienie.
Pzd
_________________

 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-09-28, 13:03   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Dok³adnie.. Dysza 0,4 , podobrazie kartonowe za 3z³ z plastyka, grunt bia³± emulsj±, i zaczynasz zabawe..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

Mithrell
Wys³any: 2011-10-11, 09:05   
0
UP DOWN

Posty: 17
Mam ju¿ Illustration base ;)
Czyli moge zabraæ sie do testowania :P

Grunt bia³± emulsj±?? Czyli? O czym¶ jeszcze nie wiem??
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-10-11, 10:26   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Pójdz do sklepu z akcesoriami dla plastyków, i popro¶ o podobrazie kartonowe.. Przewaznie s± szare.. Ale jak dostaniesz bia³e, to masz z g³owy gruntowanie wa³kiem i bia³± farba emulsyjn±.. Najlepsze, i najtansze pod³o¿e do nauki..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

Mcdevil 
Wys³any: 2011-10-11, 18:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Podbijam do Primo, mo¿esz mazaæ i na zwyk³ych kartkach z bloku szkicownika, bristol, kredowy czy do akwareli. Ale na tak spreparowanym kartonie. Bêdzie ci po prostu ³atwiej. Mniej zacieków, wiêcej zabawy i skupienia siê na tym co chcesz namazaæ.
_________________

 

Mithrell
Wys³any: 2011-10-13, 11:48   
0
UP DOWN

Posty: 17
No w³a¶nie, skupianie sie na tym co chce namazaæ nic nie daje :/
Mam ju¿ t± Illustration Base i rozcieñczam farbe, zrobi³em kilkana¶cie prób i to nic nie pomaga, nadal cie¿ko jest zrobiæ mi np kontur... A widze na filmikach jak gostki, nawet ci pocz±tkuj±cy nie maj± z tym najmniejszego problemu... Zastanawiam sie, czy czasami nie dosta³em w ³apki jakiego¶ syfu, albo po prostu wadliwy sprzêt :/ Nie wiem, dorad¼cie mi, bo ja zaczynam sie zastanawiaæ nad tym czy nie z³o¿yæ reklamacji albo po prostu zjeb** tego z FineArt ¿e sprzeda³ mi kit :/

Chyba ¿e macie jeszcze jakie¶ wskazówki?

Naprawde prosze o pomoc ;/
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-10-13, 14:52   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Opisz mnie towarzyszu zaistnia³± sytuacje..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

Mithrell
Wys³any: 2011-10-13, 15:19   
0
UP DOWN

Posty: 17
Wszystko robie tak jak mi doradzali¶cie, biore sie za np poprawienie szkicu, zaczynaj±c od kontur... najpierw próbuje na brudno, po kilku próbach próbuje wyczuæ sprzêt (z jak± si³a i odchyleniem nacisn±æ spust ¿eby by³o tak grubo jak chce praktyczniece) no i zaczynam, i raz idzie dobrze, po chwili jak chce kontynuowaæ kontur, naciskam tak samo, a tu raz bachnie farb± jak szalony, a drugim razem nie idzie nic farby... A przecie¿ nie bêde ca³y czas robi³ szablonów do wszystkiego :/
To jest raczej niemo¿liwe ¿e mam chu***w± rêke, bo rysuje i mam precyzje zw³aszcza ¿e uwielbiam cieniowaæ a do tego precyzja i si³a nacisku to podstawa, wed³ug mnie co¶ jest nie tak z aero, no chyba ¿e te Createxy s± rzeczywi¶cie do bani...
Po prostu w skrócie chodzi mi o to ¿e preca free hand jest niemo¿liwa przy u¿yciu mojego Infinity, i podejrzewam ¿e to jaka¶ wada fabryczna bêdzie a nie moja, no bo stosuje wszystkie wasze wskazówki i malowanie jest jednym wielkim wkur**** sie :/
 

sebsa
Wys³any: 2011-10-13, 16:29   
0
UP DOWN


Posty: 331
z tego co piszesz wynika ze gdzies ci sie zapycha,i to raczej nie wina farb tylko zlego doczyszczenia,tez kiedys tak mialem czsem farba tak sie odlozy w dyszy ze gdy sie w nia patrzy to nie widac paprochow tylko okragla dziurke i wyglada ze wszystko jest ok,a farba sie przykleja rownomiernie do dyszy ,i pozniej tak wlasnie jest raz idzie cienka kreska raz wali plame,radze dobrze doczyscici calosc,uszczelki tak samo i dobrze skrecic,mi kiedys raz plul samym powietrzem raz farba a przyczyna byla taka ze nie do konca dokrecilem korpus dyszy.
_________________
w ¿yciu trzeba miec pasje-->AIRBRUSCH
 

Mithrell
Wys³any: 2011-10-13, 16:54   
0
UP DOWN

Posty: 17
Sprawdze to, rozkrêce, wyczyszcze dok³adnie i spróbuje od pocz±tku, spróbuje te¿ na dyszy 0,4 która jest nieu¿ywana... jak bêdzie ten sam problem to ja ju¿ nie wiem...
Chodzi te¿ o to ¿e ten spust nie jest hmmm taki czu³y a raczej chyba powinien chodziæ leciutko prawda?

Pozdrawiam i dziêki
 

Mcdevil 
Wys³any: 2011-10-13, 18:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Po rozebraniu i przeczyszczeniu, Opisz dok³adnie co siê dzieje. Rozrób jaki¶ niebieski czy czerwony 2/1 i porób krechy. Spust powinien równomiernie lekko odchodziæ. "Dagger stroke" obada³e¶ na filmikach? Ma¿esz na 2 czy 1,5? Na jakim ci¶nieniu? Specyfika malniêcia aero nie polega na tym ¿e za ka¿dym razem przy identycznym ustawieniu ci¶nienia gêsto¶ci farby i odchylenia spustu masz identyczn± krechê(chyba, przynajmniej u mnie;) ). Zdrapujesz syf z ig³y? Przy detalach czasami po ka¿dej kresce czy¶ci siê czubek ig³y. Zale¿y od farby. Do zajebistej krechy ig³a ma byæ czy¶ciutka. A przyjrzyj siê jej i dyszy czy w miêdzy czasie czego¶ nie spsu³e¶. JAk nic nie pomo¿e to oddaj do serwisu.
Infinity to górna pó³eczka i na niego o ile nie ma jakie¶ wady fabrycznej bym nie psioczy³. Mo¿e jeszcze kto¶ kto ma dziabnie ci na jakim ci¶nieniu walczy detal.
I jak wcze¶niej napisa³em chill bo na wku...e za wiele nie podzia³asz. Nawet kopi±c rów spir...lisz trzonek.
Pozdro
"z jak± si³a i odchyleniem nacisn±æ spust ¿eby by³o tak grubo jak chce"??? Co¶ nie ja¿e rozwiñ, w formie referatu ;)
_________________

 

Mcdevil 
Wys³any: 2011-10-14, 06:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
A zakuma³em ¿e dosta³e¶ od Primo proporcje i ci¶nienie na 1,5'
Rozwiñ reszê :)
To enigmatyczne
"z jak± si³a i odchyleniem nacisn±æ spust ¿eby by³o tak grubo jak chce"
Wpierw zapodajesz powietrze-wciskasz spust, a nastêpnie farbê-odchylasz, i na pocz±tek robisz to w ruchu swoimi precyzyjnymi ³apkami ;)
Jedziesz ³ap± po lini horyzontalnej "pssssss"(d¼wiêk powietrza, po twoim wci¶niêciu spustu) iiiiiiii oooooon(odchylasz p³ynnie cyngiel zaczyna mazaæ krechê) iiiiiii (nadal jedzie zajebist± krechê) offffffff (p³ynnie wracasz cynglem do pozycji wyj¶ciowej pod koniec luzuj±c nacisk palucha wskazuj±cego, wspomniany "dagger stroke".
p.s jak ma wadê fabryczn± i jej ci nie uwzglêdni±, to mogê odkupiæ tak za po³owê ceny :D
_________________

 

Mcdevil 
Wys³any: 2011-10-14, 07:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
p.s i w koñcu u¿yj 4' i strzel z dwie prace zanim zaczniesz 1'5
Albo olej wszystko i podaj do s±du sklep, createxa i H &Sa ewentualnie diab³a :)
_________________

 

Mithrell
Wys³any: 2011-10-14, 17:54   
0
UP DOWN

Posty: 17
Dagger stroke wychodz± coraz lepiej ;)
Widze ¿e jednak musze sporo potrenowaæ zanim zaczne jakiekolwiek projekty robiæ,
Na razie nie wiem czy wszystko jest tak jak trzeba, ale jedno co sprawdzi³em to ustawienie cyngla, i musia³em go polu¼niæ troche, teraz przynajmniej p³ynnie chodzi i nie robi mi takich uskoków jak wcze¶niej :)

Sorka za moj± laikowato¶æ :P mo¿e z czasem bêde wiedzia³ co i jak ;)

Pozdrawiam i dziêki za rady
 

Mithrell
Wys³any: 2011-10-26, 18:29   
0
UP DOWN

Posty: 17
Primo czym utrwalasz na koszulkach??
I czy w praniu nie bêdzie schodziæ??
Czy raczej nie mo¿na praæ takiej koszulki??
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-10-26, 19:18   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
¯elazko.. i pranie reczne..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

Mithrell
Wys³any: 2011-10-26, 20:23   
0
UP DOWN

Posty: 17
Dziêki :)
Co¶ powoli zaczyna wychodziæ ;)
Strzeli³em sobie zajebiaszcz± czache na koszulce i to free hand ;)
 

Mithrell
Wys³any: 2011-12-05, 19:41   
0
UP DOWN

Posty: 17
Witam ponownie, mam pytanko... Jaka jest najmniejsza dysza dostêpna na rynku??
 

kohs_dna
Wys³any: 2011-12-05, 20:28   
0
UP DOWN
Kohstylez

Pomóg³: 1 raz
Posty: 83
0.15 w Infinity firmy Harder & Steenbeck tzn innego nie widzialem ani w sieci ani na rlu z mniejsza dyszka ... Tak mi sie wydaje ze juz nie ma mniejszej
 

freezef1 
Wys³any: 2011-12-06, 18:40   
0
UP DOWN

Posty: 117
devilbiss ma 0.12:P:P pozdro:P a tak pozatym to 0.3 wyciagniesz takie linie ze glowa mala:P:P pocwicz z farba zanim wydasz flote i kupisz mniejsza dysze
 

freezef1 
Wys³any: 2011-12-06, 20:16   
0
UP DOWN

Posty: 117
masz tutaj createxami na wodzie destylce dyszka 0.3 (HP-CH) da rade pociagnac ladna linijke tylko jeszcze trzeba cwiczyc. Dluga droga przedemna:P:P http://www.przeklej.pl/folder/strokeys-32474268
Pozdro i powodzenia
 

Mithrell
Wys³any: 2011-12-07, 00:45   
0
UP DOWN

Posty: 17
Hmmm mam w³a¶nie Infinity i dyszke 0.15 i nie wiem o co kaman w³a¶nie...
Teraz testuje Wickedy Createxa i nadal nie idzie...
Ogólnie zastanawiam sie jednak nad tym czy nie dosta³em po prostu wadliwego sprzêtu... od samego pocz±tku mam problemy, a czyszcze po ka¿dym ba¼groleniu i dbam o to wszystko co powinienem...
Mo¿e problem w farbach? Jak rozcieñczaæ do dyszki 015? i na jakim ci¶nieniu pracowaæ?
 

adamvariant
Wys³any: 2012-10-10, 10:11   
0
UP DOWN


Posty: 31
wed³ug mnie to nie problem sprzetu tylko paintera, poprostu brak do¶wiadczenia, bior±c pod uwagê , ¿e o wszystko ci±gle pytasz to do¶wiadczenie masz nie wielkie a ju¿ chcesz malowaæ jak ED HUBBS lub MIKE LAVALLE itp gwiazdy sceny AIRBRUSH

sorry nie spojrza³em na date i odgrza³em ju¿ strawionego kotleta :D :D
 

kloocha
Wys³any: 2012-10-10, 14:36   
0
UP DOWN

Posty: 8
Przelecia³em temat i siê wtr±cem z swoimi spostrze¿êniami:

Dysza 0,2 siê bardzo ³atwo zapycha, nawet przy wickedach, starczy naprawde dobinka i juz nie leci farba tak jak lecia³a. Taka juz praca z aero ze czesto sie czysci, przetyka itp.

Jak rozcienczac i czym pisze jak byk na opakowaniu farb (3:1 o ile mnie pamiec nie myli, oczywiscie osobiste modyfikacje proporcji wskazane w zale¿nosci od koloru, nastroju, pogody itp ), na stronie producenta, wszedzie w necie, takie farby sa bardzo wydajne, kup rozcienczalnik orginalny, nie bedziesz sie martwi³ czy cos sie dzieje nie tak bo przepis na rozcienczalnik z internetu jest z³y.

Przy dyszy 0,2 aero musi byc czysty i rozcienczenie odpowiednie, jak przerywa przy detalach maluje nierowno to NA BANK syf w dyszy albo farba za gesta( farba po iglicy scieka nierownomiernie, za wolno itp). to ¿e ci ci pluje czasem to bym stawia³ na brak wprawy, zostawiasz iglice odsunieta trosze i farba scieka, moze byc tez tak ze jest syf w dyszy i iglica nie dochodzi do konca i farba cieknie, jak puszczasz powietrze to pult i kleks.
Ja osobisice zawsze pierwsze psikniecie na reke robie tak jakby, jak si eboje ze mi kleks pujdzie.

Jak masz wrazenie ze cos nie tak to nie musisz od razu rozbierac aero tylko mocno popsikaj w powietrze na maksymalnie odsunietej dyszy, tak pare razy dynamicznie, najczesciej niechciany paproszek wyleci.

no
tak mi sie zdo ze tak jest
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group