Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
zwibel
Wys³any: 2011-08-23, 21:54   DR.AUTO lub inna franczyza??
0
UP DOWN

Posty: 66
Koledzy dzisiaj jad±c przez miasto zauwa¿y³em do¶æ ciekawe miejsce pod ma³y warsztacik (fajnie ulokowane).
Niestety moja dotychczasowa praca niezbyt mnie zadowala, zastanawiam siê czy nie wej¶æ w jaki¶ w³asny interes. W moim miejscu zamieszkania nie ma zak³adu zajmuj±cego siê szeroko pojêt± kosmetyk± aut. Trochê przy autach grzebie, mam zaciêcie od dziecka do d³ubania, chyba nie najgorzej mi to wychodzi.
Moje pytanie
Czy kto¶ zastanawia³ siê nad Dr.Auto?? Jakie¶ opinie-wk³ad w³asny jest niedu¿y (kusz±ca propozycja) ewentualnie co mo¿ecie poleciæ. Zastanawia³em siê nad ma³± stacj± obs³ugi, klocki, olej, ko³a-ale tego jest do¶æ du¿o.
Zreszt± maj±c autokosmetyke nie wyklucza to prostych robót mechanicznych-chyba nawet lepiej mieæ co¶ wiêcej do zaproponowania klientowi.
Jest jeszcze S PLUS ale oni wymagaj± ju¿ du¿ych nak³adów:/
Na jakie korzy¶ci mo¿na liczyæ przy takim interesie??
 

Siekiera
Wys³any: 2011-08-24, 12:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
A co daj± w ramach takiej franczyzy?
Du¿e miasto?

ju¿ wygoogla³em to dr.auto:)
Jak masz spore miasto albo du¿o handlarzy to mo¿na siê zastanowiæ chocia¿ to samo mo¿na pewnie we w³asnym zakresie zrealizowaæ bez licencji tylko trochê d³u¿ej zajmie czasu.
Przy jednej osobie to bym wiêcej jak na jakie¶ 200 z³ dziennie przychodu nie liczy³ bo nawet jak bêdziesz mia³ ju¿ spor± grupê klientów to takie zaprawki, poprawki i picowanie sporo czasu zajmuj±
 

zwibel
Wys³any: 2011-08-24, 20:52   
0
UP DOWN

Posty: 66
Dziêki za jak±¶ odpowied¼. Miasto Jelenia Góra. Detalingu zupe³nie brak jest kilku gara¿owców do lakierowania. Komór do¶æ ma³o. Kilka komisów trochê ludzi auta ¶ci±ga(blisko granicy). My¶lê nad tym tylko ze wzglêdu na to i¿ nie ma konkurencji. Plastików nikt nie spawa, o pdr nikt nawet nie s³ysza³. W sumie faktycznie mo¿na by siê pokusiæ o wej¶cie na rynek bez franczyzy, lub innego paso¿yta tylko czy podo³am bez szkolenia. Znalaz³em z firm tylko APP która ma ¶rodki i sprzedaje je bez uprzedniego szkolenia do napraw SMART. Kto¶ jeszcze ma namiar na inn± firmê??
 

Miki
Wys³any: 2011-08-24, 21:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Siekiera, Dniówka w takiej firmie(swojej jednoosobowej) to min 5xxz³. A franczyza w jedn± osobê to z³o :D
_________________
Mart-Dent
 

zwibel
Wys³any: 2011-08-24, 22:33   
0
UP DOWN

Posty: 66
:rotfl: Pewnie ¿e z³o, tylko w jaki¶ sposób trzeba za³apaæ wszystkie techniki, uruchomiæ i uczyæ siê na autach klientów te¿ bez sensu-nawet gorzej ...samobójstwo :/
 

Miki
Wys³any: 2011-08-24, 22:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
zwibel, firmê siê otwiera jak siê ju¿ co¶ umie, a nie dopiero chce siê uczyæ. Zatrudnij siê gdzie¶ jako pomoc lakiernika czy w firmie typu S i tam siê co¶ nauczysz. Najlepiej jechaæ do wroga tam dobrze ucz± cz³owieka, mo¿e nie tak fachu(bo to zale¿y od predyspozycji delikwenta) ale tego jak siê zarabia pieni±dze.
_________________
Mart-Dent
 

Siekiera
Wys³any: 2011-08-25, 11:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Miki napisa³/a:
Siekiera, Dniówka w takiej firmie(swojej jednoosobowej) to min 5xxz³


Te 500 to twierdzisz ¿e siê spokojnie wyci±gnie czy chodzi ci o to ¿e tyle potrzebne ¿eby prze¿yæ? Moim zdaniem to zale¿y od miasta, czy bogate czy nie, bo np. taki Lubin to nie Poznañ a podejrzewam ¿e "miedziaków" maj± sporo :D
Nie znam JG ale je¿eli nikt nie spawa plastików to ju¿ jest punkt zaczepienia. Niektórzy ¿yj± tylko z tego a je¶li konsekwentnie bêdziesz szed³ w stronê detalingu to mo¿e siê udaæ bez franczyzy.
Czy ta franczyza to wydatek tylko na pocz±tku, czy bior± kasê co miesi±c?

A pomys³ ¿eby siê zaterminowaæ u konkurencji jest dobry :spoko: Mo¿na poznaæ s³abe punkty
 

Miki
Wys³any: 2011-08-26, 00:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Siekiera, wystarczy Ci 2 handlarzy z lepszymi furkami i z roboty nie wychodzisz. A ceny masz o wiele wiêksze jak np. lakiernicy. Ale jest to ze dzi¶ auto wje¿d¿a i dzi¶ wyje¿d¿a. W py³ek siê robi 4-5 dziennie, jak nie to to wgnioty, polerka, spawanie plastików, naprawa tapicerek, skóry, szyb i czego tylko sobie klient za¿yczy. Unika siê lakierowania ca³ych elementów bo to strata czasu i materia³u. Po prostu odsy³a siê ludzi do zak³adów lakierniczych.


Jak kto¶ chce to mogê na rozruch opchn±æ zestaw do naprawy szyb, normalna cena to 2200 ja opylê za 1500. Tylko dlatego ¿e nie chce mi siê tego robiæ i le¿y bezczynnie.
_________________
Mart-Dent
 

Miki
Wys³any: 2011-08-26, 00:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Siekiera, wystarczy Ci 2 handlarzy z lepszymi furkami i z roboty nie wychodzisz. A ceny masz o wiele wiêksze jak np. lakiernicy. Ale jest to ze dzi¶ auto wje¿d¿a i dzi¶ wyje¿d¿a. W py³ek siê robi 4-5 dziennie, jak nie to to wgnioty, polerka, spawanie plastików, naprawa tapicerek, skóry, szyb i czego tylko sobie klient za¿yczy. Unika siê lakierowania ca³ych elementów bo to strata czasu i materia³u. Po prostu odsy³a siê ludzi do zak³adów lakierniczych.


Jak kto¶ chce to mogê na rozruch opchn±æ zestaw do naprawy szyb, normalna cena to 2200 ja opylê za 1500. Tylko dlatego ¿e nie chce mi siê tego robiæ i le¿y bezczynnie.
_________________
Mart-Dent
 

Siekiera
Wys³any: 2011-08-26, 13:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Ile mieszkañców jest w twoim mie¶cie i ile potrzebowa³e¶ czasu na rozreklamowanie siê? Czy zaczyna³e¶ od zera czy wcze¶niej mia³e¶ lakiernictwo?
 

Miki
Wys³any: 2011-08-26, 15:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Ludno¶æ 240k. Po powrocie z zagranicy zaczyna³em od zera, robi³em tylko wgnioty i zbiera³em na sprzêt. Pó¼niej je¼dzi³em po ludziach i robi³em ma³e zaprawki. Dopiero od jaki¶ 2lat mam dziuple wynajêt±. Nie reklamowa³em siê w ogóle, wszystko sz³o poczt± pantoflow±. Zobaczy³ raz jaki¶ go¶æ jak usuwa³em wgniota kuzynowi na parkingu i od jednego do drugiego sz³o.
_________________
Mart-Dent
 

zwibel
Wys³any: 2011-08-26, 21:07   
0
UP DOWN

Posty: 66
I to s± super informacje!! DziêkiMiki, narazie w³a¶nie chce siê tego nauczyæ, je¿eli zacznie mi wychodziæ spróbuje wej¶æ na rynek, narazie siedzê w gara¿u i wypycham stare drzwi. Jest jeden problem -chyba s± za stare bo strasznie grube blachy i prawie nic nie chc± siê odkszta³caæ na jutro umówi³em siê na kilka blach od Japoñczyków.

Nie chcê otwieraæ warsztatu bez nauki dlatego w³a¶nie my¶la³em o franczyzie-da³o by mi to kilka kursów i du¿o wiadomo¶ci na temat autodetailingu. Nie mam mo¿liwo¶ci siê nigdzie zahaczyæ (fakt by³o by to najlepsze) gdy¿ w JG i okolicach po prostu nie ma takiej firmy. Samo lakiernictwo to co¶ zupe³nie innego, a tu nie chodzi o to aby nauczyæ siê malowaæ ca³e elementy.
 

Miki
Wys³any: 2011-08-27, 00:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
zwibel napisa³/a:
a tu nie chodzi o to aby nauczyæ siê malowaæ ca³e elementy.


Ale najpierw musisz siê nauczyæ lakierowaæ ca³e elementy i wiedzieæ co jest po co i dlaczego tak a nie inaczej. Wtedy wpy³ka bêdzie du¿o ³atwiejsza do zrobienia(piszê o nie widocznej wpy³ce)

Co do blach i pdr to czym twardsza np. stare mercedesy tym lepiej siê robi. Najgorsza jest w³a¶nie cienka i miêkka
_________________
Mart-Dent
 

gugun 
Wys³any: 2011-08-27, 11:32   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Miki napisa³/a:
Najgorsza jest w³a¶nie cienka i miêkka
no z tym sie zgodze...wypchniesz to wpadnie,dasz spawa zeby sciaglo to sie przepali.... :D :D :D a tak jak dasz skopa to odskoczy i jest malina :spoko: kolego malowanie zaprawkowe jest o wiele trudniejsze niz malowanie calych elementow...malo ktory "lakiernik"potrafi zrobic to tak zeby nie bylo sladu...
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime