Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
essential
Wys³any: 2011-09-16, 18:02   lakiery "dla kowalskiego"
0
UP DOWN

Posty: 6
Pierwszy post wiec witam wszystkich i nie ukrywam swojego zaskoczenia, ze w tym temacie znalaz³em takie fajne, prê¿nie dzia³aj±ce forum :)

Mam jakie¶ tam do¶wiadczenie przy sprzedawaniu lakierów w aerozolu, przez co wiem, ze jest spora liczba osób, która próbuje reperowaæ samochód na w³asn± rêkê.
Jedna wiadomo - raz, ze gotowy lakier w aerozolu ciezko jest dopasowac idealnie do koloru samochodu, dwa, ze du¿y zakres kolorów na pó³ce = spora ilosc "zamro¿onych" pieniêdzy.

I tak wpad³em na pomys³ - a gdyby zainwestowaæ w mieszalnie i dla klientów nabijaæ gotowy lakier w 400ml puszki w sprayu? Tak, aby profil dzia³alno¶ci skierowany by³ na klientów "z ulicy" - którzy sami w gara¿u, czy po pracy chc± sobie 'podreperowaæ' przyrysowany element.

Czy nakierowanie sie na taki 'target' je¶li chodzi o klientów ma wiêkszy sens?

Moje obserwacje

W moim mie¶cie jest kilka mieszalni, podejrzewam, ze bez do¶wiadczenia niemal¿e niemo¿liwe by³oby siê "wbic" w dosyæ ciasny rynek dla lakierników.

Ale ¿adna mieszalnia jako¶ specjalnie nie otwiera siê na "detalicznego" klienta, aby nabijaæ lakier w puszki, jednak wiêkszo¶æ sprzedawana jest pod pistolet lakierniczy.


Ewentualnie my¶la³em nad wspó³praca z jaka¶ z istniej±cych mieszalni, zainwestowaæ tylko w maszynkê do nabijania puszek, postawiæ w sklepie stojak z 200-300 gotowymi pozycjami (my¶lê, ¿e zdecydowalbym siê na ofertê motipa), tymi najbardziej chodliwymi kolorami (zak³adam, ¿e 40-70% klientów by co¶ z tego wybra³o), a dla pozosta³ych dorabianie farby zleciæ mieszalni z do¶wiadczeniem. Ale z praktycznego punktu widzenia to zdecydowanie wyd³u¿a okres oczekiwania koñcowego klienta.....
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-09-16, 19:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
essential napisa³/a:
Czy nakierowanie sie na taki 'target' je¶li chodzi o klientów ma wiêkszy sens?

Niestety nie.
D³ugo by t³umaczyæ a jeszcze gorzej jest poprawiaæ po spreyowcach.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

senior
Wys³any: 2011-09-16, 20:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Witam. No có¿ nic dodaæ nic uj±æ.
Chcesz to zrobisz lecz na lakiernika jako klienta nie licz wcale bo ¿aden nic takiego nie kupi. Co wiêcej jak tylko us³yszy s³owo SPRAY to przejd± go ciarki po ca³ym ciele.

Nie ura¿aj±c nikogo ale to oferta dla czê¶ci taxiarzy, czy dziadków je¿d¿±cych jeszcze jakimi¶ rumplami oraz innych bardzo niewielu ludzi którzy ledwo wykrzesaj± jakie¶ ostatnie grosiki na ten spray maj±c w planach zrobiæ nim cokolwiek aby ich zmêczone autka mniej kola³y w oczy s±siadów.

Nastawiaj±c siê tylko czy g³ównie na nabijanie kolorów w spray-e to klêska. Nabijaæ przy okazji maj±c normaln± mieszalniê to z kolei ryzyko durnych reklamacji typu: dobiera³ Pan a kolor jest inny itp.

Jest weekend wiêc proponujê spokojnie raz jeszcze przeanalizowaæ ten pomys³.
Pozdrawiam
 

essential
Wys³any: 2011-09-17, 08:56   
0
UP DOWN

Posty: 6
Pracujê w sklepie, który ma okolo 200 róznych kolorów typu kompact z Motip'a (cos takiego: http://www.motipdupli.pl/img/komis/41000-56000.jpg ), kolejne sto kilka kolorów w mniejszych, 200ml puszkach, tak¿e firmy Motip. I choæ sprzeda¿ mo¿e nie jest mega-wielka, to jednak klientów trochê jest, a niestety czê¶æ z nich trzeba odsy³aæ "z kwitkiem", bo nie mo¿emy dopasowaæ koloru pod dany samochód.

W dodatku firma w której pracujê, w oddziale 'hurtowni' sprzedaje "puszki pó³produkt" czyli 400ml puszki w sprayu z gazem pêdnym (do nabicia pod kolor) i ma odbiorców którzy w miesi±cach "sezonowych" bior± du¿e ilo¶ci tych¿e puszek. Co ka¿e mi podejrzewaæ, ¿e istniej± punkty, które jednak spor± sprzeda¿ generuj± na nabitych pod kolor puszkach.

Swoj± drog± troszkê poczyta³em forum i zauwa¿y³em t± tendencjê, ¿e spraye s± bardzo mocno krytykowane (w wiêkszo¶ci przypadków). Tak sobie my¶lê, czy wiêkszo¶æ "spapranej" roboty sprayem nie wynika przypadkiem ze z³ej techniki malowania? Mo¿e klienta idzie dokszta³ciæ pod tym k±tem przy sprzeda¿y...

Dziêkujê za sugestie, mój plan wymaga inwestycji sporej (przynajmniej dla mnie :) ) ilo¶ci gotówki, wiêc zale¿y mi na ka¿dej opinii by ostatecznie podj±æ s³uszn± decyzjê.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-09-17, 09:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
essential napisa³/a:
Tak sobie my¶lê, czy wiêkszo¶æ "spapranej" roboty sprayem nie wynika przypadkiem ze z³ej techniki malowania?

Teraz wiemy komu zawdziêczamy dodatkow± robotê przy zmywaniu tych sprajowanek.

Jest rynek, jest us³uga skierowana do takich klientów.
Ale te produkty nijak nie pasuja do standardowych technologii lakierniczych.
Bo jak porównasz dyszê spreja do jako¶ci natrysku pistoletu za 2000 z³.
Wiem ¿e tego nie zrozumiesz, ale do tego do³ó¿ lakier bezbarwny bez utwardzacza i efekt skopany murowany.
Czy Ty bys sprajami umalowa³ swoje auto?
Np ca³y bok cz chocia¿ jedne drzwi????
Jakiego efektu by¶ sie spodziewa³ po nabijanym spreyu w odpowiednim odcieniu?
Jaki¶ metalik czy per³a, cokolwiek?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

essential
Wys³any: 2011-09-17, 09:38   
0
UP DOWN

Posty: 6
Lackdoctor napisa³/a:
essential napisa³/a:
Tak sobie my¶lê, czy wiêkszo¶æ "spapranej" roboty sprayem nie wynika przypadkiem ze z³ej techniki malowania?

Teraz wiemy komu zawdziêczamy dodatkow± robotê przy zmywaniu tych sprajowanek.


nijak zrozumia³em. Przecie¿ ta 'dodatkowa' robota to praca, a praca=pieni±dze ;)

Cytat:

Bo jak porównasz dyszê spreja do jako¶ci natrysku pistoletu za 2000 z³.

Pewnie masz racjê, ¿e taki pistolet musi byæ lepiej wykonany i mieæ wiêksze mo¿liwo¶ci dostosowania go do danej sytuacji. W sprayu takiej mo¿liwo¶ci prawie nie ma. (Prawie - bo istniej± ju¿ dysze, które maj± regulowany strumieñ)

Mo¿e siê mylê, ale czy w wiêkszo¶ci przypadków - nie istotne jest, aby lakier nak³adaæ "równ± mgie³k±" (przepraszam za brak fachowej terminologii - jeszcze jest mi nieznana :) ), z równej odleg³o¶ci dopasowanej do ci¶nienia (w tym przypadku ci¶nienia puszki)? Bo je¿eli tak, to przecie¿ porz±dny lakier z porz±dn± dysz± nie pluje farb±, tylko ³adnie i lekko j± rozprowadza ;)

Cytat:

Wiem ¿e tego nie zrozumiesz, ale do tego do³ó¿ lakier bezbarwny bez utwardzacza i efekt skopany murowany.

Jasne, ¿e nie rozumiem tematu od tej strony, bo jak ju¿ pisa³em, znam go tylko od strony 'sprayowców' - st±d moje pytanie :) Nie chcê siê przem±drzaæ i udowadniaæ swoich racji tylko nauczyæ siê czego¶ :) Ale co do argumentu to on nie do koñca pasuje, bo przecie¿ w sprayach te¿ s± lakiery z utwardzaczem. Utwardzacz masz w osobnej komorze, przed malowaniem "mieszasz" dwie komory, bardzo dobrze mieszasz i voil'a lakier bezbarwny z utwardzaczem jest ;)

Choæ z chêci± wcisn±³bym tu pytanie laika - na³o¿enie lakieru akrylowego plus klaru akrylowego bez utwardzacza ... jest z³e, poniewa¿?
(tzn standardowy lakier w sprayu przecie¿ te¿ ma jakie¶ tam stê¿enie utwardzacza - bo mija godzina czy dwie po na³o¿eniu i ju¿ jest suchy - eh tego te¿ do koñca jak widaæ nie rozumiem ;) )

Cytat:

Czy Ty bys sprajami umalowa³ swoje auto?

Oczywi¶cie, ¿e nie ca³e - bo to by³aby kompletna g³upota. Ale przytarty b³otnik - czemuby nie.
Zreszt±, nie raz widzia³em tak± robotê i wygl±da³a ca³kiem spoko.

Cytat:

Np ca³y bok cz chocia¿ jedne drzwi????

Mi siê wydaje, ¿e najwiêksze zastosowanie sprayu jest wtedy, gdy nie chcemy malowaæ od nowa ca³ego elementu, tylko podreperowaæ uszkodzony fragment, na przyk³ad http://www.youtube.com/watch?v=CqWK05TH8WE (wiem, ¿e to jest motipowski film pokazowy i na nim musi wyj¶æ super-ekstra)

Cytat:

Jakiego efektu by¶ sie spodziewa³ po nabijanym spreyu w odpowiednim odcieniu?


Hm takiego efektu, gdzie usterka bêdzie prawie niewidoczna. To jest wprawione oko zobaczy mo¿e, ¿e co¶ jest nie tak, miernik lakieru wykryje, ¿e jest grubsza warstwa lakieru ni¿ gdzie¶ indziej, ale przeciêtny cz³owiek kompletnie nie zauwa¿y, ¿e w tym miejscu jest/by³a usterka w postaci przetarcia czy zarysowania. My¶lê, ¿e takie podej¶cie zadowala spor± liczbê osób, którzy nie maj± 'najdro¿szych' samochodów ;)

Cytat:

Jaki¶ metalik czy per³a, cokolwiek?


teraz pewnie mnie wy¶miejesz, ale w pracy powiedzieli mi - metalik lub per³a? To trzeba na koñcu po³o¿yæ bezbarwny i te¿ bêdzie git ;)


a i tak serio - dziêki za odpowied¼, bo przynajmniej widz±c mocne sprzeciwy na "spray", te¿ siê czego¶ uczê :)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-09-17, 10:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
essential napisa³/a:
dziêki za odpowied¼

Spoko.
Nie wysmiewam jak widzisz sprejowania, bo jest rynek- jest us³uga skierowana do tej grupy zawodoFców.

Dla Ciebie wypasem jest regulowany strumieñ i ttu zaczyna sie podzia³ w widzeniu ¶wiata kolorowanego przez nas.
essential napisa³/a:
Przecie¿ ta 'dodatkowa' robota to praca, a praca=pieni±dze

Tu juz siê mylisz. Zeby element naprawiæ muszê najpierw zdzieraæ to co jest NIESTABILNE CHEMICZNIE i po kontakcie z np. podk³adem wszystko siê wa¿y i odchodzi.
essential napisa³/a:
taki pistolet musi byæ lepiej wykonany

essential napisa³/a:
bo istniej± ju¿ dysze, które maj± regulowany strumieñ

Dziurka przez któr± leci farba to nie wszystko.

W sumie wola³bym porozmawiac a nie pisaæ bo tu informacji ró¿ni±cych te technologie to stre¶ciæ forum.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2011-09-17, 16:04   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor, o czym ty wogole gadasz z kolega...?? napisz ze zly pomysl,nie utrzyma sie na rynku i zakonczy plajta... :D ja to potwierdze i pare innych osob napewno tez....kolega pracuje w sklepie ze sprejami i cie przekonuje jakie to one swietne bo maja regulowany strumien itp i go nie przekonasz jak jest w rzeczywistosci...jakby spreje byly takie piekne to po co inwestowac w sprzet za pare tysiecy jak mozna isc sobie do mieszalni i bez brudzenia pistoletu malowac auta...malo tego kazdy moze sobie wziasc regulowana dysze do reki i lakierowac.. :D :D :D essential, sory za moja wypowiec ale piszesz takie bzdury ze nie idzie czytac..powaznie...jak mozna porownywac ten szjs w puszkach do pistoletow i innych chociazby z dolnej polki materialow 2k ????oczywiscie pomysl nie najgorszy jesli by to wzbogacic o jakis mieszalnik + maly sklep z materialami lakierniczymi a przy okazji panu kowalskiemu 2 razy w tygodniu nabic do puszki baze i dac bezbarwny 1k bo chce sobie polakierowac swojego starego poloneza... :D w sumie nie tylko kowalski co ma poloneza bo sledzac forum na biezaco mozna by powiedziec ze bylo tu juz kilku sprejowcow co i lepsze fury chcieli sobie polakierowac,ale na szczescie udawalo im sie to wybic z glowy..ps a z zaprawka sprejem ktora tylko miernik wychwici lub fachowiec to juz przesadziles....chcialbym sprzedawac auta tego typu ludzia co ty bo wiekszosc tak oglada ze ci palcem paproch potrafia pokazac ktorego ty sam nie widziales mimo ze lakierowales element polerowales itp
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-09-17, 17:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
o czym ty wogole gadasz z kolega...??

Cz³owiek siê zawsze czego¶ ciekawego dowie. :shock:
Ja najbardziej polubi³em ten fragment...
essential napisa³/a:
ale w pracy powiedzieli mi - metalik lub per³a? To trzeba na koñcu po³o¿yæ bezbarwny i te¿ bêdzie git

A najbardziej prawdziwy obraz który spotyka sie na co dzieñ to...
gugun napisa³/a:
oczywiscie pomysl nie najgorszy jesli by to wzbogacic o jakis mieszalnik + maly sklep z materialami lakierniczymi a przy okazji panu kowalskiemu 2 razy w tygodniu nabic do puszki baze i dac bezbarwny 1k


Tylko tyle ¿e w mieszalni taka opcja jest dodatkow± us³ug± i od czasu do czasu zjawi siê kto¶ po takie co¶.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

essential
Wys³any: 2011-09-18, 19:50   
0
UP DOWN

Posty: 6
Panowie nie³adne ¶wiadectwo o sobie wystawiacie próbuj±c siê ze mnie nabijaæ. Nie twierdzê, ¿e wszystko wiem - tylko otwarcie piszê, ¿e nie wiem i proszê o ewentualne wskazanie b³êdów w mojej wiedzy..

Tak jak pisa³em od pocz±tku, przedstawiam swój punkt widzenia, ¿eby odpowiednio nakierowany, nauczyæ siê troszkê tematu z drugiej strony. A takie nabijanie siê niestety nie stoi na najwy¿szym poziomie merytorycznym.

Oczywi¶cie za te fragmenty wypowiedzi, z których mogê co¶ wyci±gn±æ dziêkujê, a za resztê, hm ju¿ niekoniecznie.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-09-19, 07:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego essential u mnie w ³odzi jest firma która ma na pewno dwa sklepy z sprayami firmy Motip :tak: i jako¶ funkcjonuje ju¿ ponad 16 lat jak nie wiêcej :tak: Dodatkowo sprzedaj± ko³paki na ko³a do samochodów oraz materia³y lakiernicze Novola które s± "niezbêdne" przy naprawach z wykorzystaniem sprayu ;) tj. ¿ywice i maty szklane oraz szpachlówki Novola UNI i z w³óknem FIBER :tak: W asortymencie s± jeszcze pasty polerskie i g±bki :tak: Tak¿e ¶mia³o mo¿esz otwieraæ sklep ,tylko nie stawiaj na jeden asortyment ;) Co do nabijania sprayu lakierami z mieszalnika to musisz wiedzieæ kolego ¿e takie spraye nie s± tanie :nie: Teraz ju¿ wiêkszo¶æ mieszalni z lakierami samochodowymi ma mo¿liwo¶æ nabijania sprayu "dorobionym kolorem" :tak: ale musisz wiedzieæ ¿e jest to kolor zrobiony tylko na podstawie numeru jaki ma samochód ,je¶li zamówisz ponad 300ml. (samej bazy) wtedy jest mo¿liwo¶æ korygowania koloru :tak: W ten sposób zabezpieczaj± siê sprzedawcy co do ewentualnych "reklamacji" ¿e kolor w sprayu nie pasuje ;) Dla twojej informacji podam ¿e 300ml. bazy metalik (konwencja) np. w Autocolor Nexa to koszt ponad 90z³ :rotfl: Tak¿e kienci kupuj± po 100ml bazy + rozcieñczalnik (nabit± w spray) i tak masz ju¿ 0 reklamacji ¿e kolor "nie wychodzi taki jak na aucie" :rotfl: ale jest (by³) zrobiony z numeru lakieru ;) Pozdrawiam! :spoko:
ps. Du¿e puszki sprayu kupuj± w du¿ych ilo¶ciach "lakiernicy ¶cian budynków" i to na nich tak¿e opiera siê sprzeda¿ w tzw. "sezonie" ;)
 

essential
Wys³any: 2011-09-20, 08:31   
0
UP DOWN

Posty: 6
dziêki za info, zw³aszcza podanie tej ceny za 300ml bazy metalika ;) ..

Bo tak sobie liczê, za³ó¿my, ¿e skupi³bym siê jednak na dorabianiu kolorów na podstawie nr lakieru. Za³ó¿my, ¿e jest to faktycznie metalik, 100 ml to cena oko³o 30 z³, liczê, ¿e poda³e¶ cenê brutto. Cena puszki to co¶ oko³o 8 z³ brutto.. no 9 licz±c bezpiecznie, czyli gotowa puszka wychodzi mnie 39 z³, liczmy chocia¿ 20% narzutu, to w detalu takowa puszka mo¿e i¶æ w cenie 45-50 zl. Sporo jednak.

Patrz±c na fakt, ¿e w detalu lakier 400ml zrobiony ju¿ przez motipa to koszt rzêdu 36-39 z³ dla klienta. I jest dostêpny "od rêki" bo wystarczy go sci±gn±æ z pó³ki.

Ale licz±c troszkê dok³adniej, ¿eby mieæ porz±dn± szafê kolorów liczê co¶ ko³o 600 pozycji, z ka¿dej po 1 sztuce, nie uwzgledniajac ze tych bardziej chodliwych kolorów oczywi¶cie przyda³oby siê po kilka sztuk. To jest wydatek rzêdu 15-20 ty¶ z³.

I mam 600 kolorów z dat± wa¿no¶ci 10 lat - podejrzewam, ¿e jest spora szansa, ¿e niektóre lakiery bêd± sta³y ca³ymi latami na pó³ce.

A za podobn± inwestycjê (tzn szacuje, ¿e przy kwocie 15-20 ty¶ z³...) móg³bym wyposa¿yæ siê w jaki¶ nie najdro¿szy ale i nie najgorszy mieszalnik farb i trzymaæ powiedzmy te 100-200 chodliwych kolorów, a pozosta³e ewentualne zamówienia dorabiaæ na mieszalniku.

Hm. Muszê siê bardziej zorientowaæ jakie s± realne koszty zainstalowania mieszalnika, bo je¿eli dobrze szacujê, ¿e kwota inwestycji jest podobna, to chyba zainwestowanie w mieszalnik jest bardziej op³acalne ni¿ w mniej chodliwy towar, prawda?
Z drugiej strony cena koñcowa jest jednak wy¿sza, do tego dochodzi ryzyko, ¿e kolor zosta³ ¼le przygotowany...
 

Miki
Wys³any: 2011-09-20, 08:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Metaik w sprzeda¿y z NOVOLA setka kosztuje 10z³ z SH 20z³, z LECHLERA 18z³. Jak by¶ mia³ swój mieszalnik to cena jest jeszcze mniejsza. My¶lê ze koszt jednego spraya by³ by na poziomie max 25z³. Je¶li sprzedawa³ by¶ je za 40z³ i tylko tym siê zajmowa³ to bêdziesz musia³ przerzuciæ siê na pasztetkê , bo na szynkê zabraknie.
_________________
Mart-Dent
 

gugun 
Wys³any: 2011-09-20, 09:41   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
przelicz sobie kolego jakie sa koszty dojazdu ogrzania i innych poprostu utrzymania sklepu dolicz sobie do tego chociazby 100zl dniowki na czysto to masz ok 200zl wiec musial bys dzienie sprzedac ok 20puszek,myslisz ze jest to realne??wg mnie to i na ta pasztetke zabraknie z czasem...twoi klienci to beda sami desperaci co ich na lakierowanie nie stac i chca jakos podpsikac auto przed przegladem..oczywiscie takich ludzi nie brakuje ale w twoim rejonie wkoncu moze zabraktac...lepszym rozwiazaniem jest uderzyc w stalych klientow czyli lakiernikow,zakupic mieszalnik,wziasc od firm troche materialow lakierniczych tanszych i drozszych,dodatkowo dokupic palete kolorow z motipa i cos tam tym desperata zawsze podpasisz a przy okazji z czasem przy dobrym szczesciu i dobrych cenach zaopatrywac bedzie sie u ciebie kilku lakiernikow z okolic i bedzie git....inaczej bedzie tak ze zainwestujesz w te puszki i po miesiacu zwiniesz sie i zaczniesz je trzymac w pokoju,dasz ogloszenie i bedziesz sprzedawal po 1 w tyghodniu znajomym i na serwisie aukcyjnym...i na tym sie twoja kariera ze sprejami skonczy chyba ze znajdziesz im inne przeznaczenie,pomalujesz sobie dom garaz plot samochod i inne w 100 kolorach..
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-09-20, 13:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
inaczej bedzie tak ze zainwestujesz w te puszki i po miesiacu zwiniesz sie

W centrum miasta by³ taki punkt.
3 miesi±ce by³.
Ju¿ go niema.
Z dotacji otwarty, raczej dotacja do zwrotu.
Ale opcja mieszalnika plus to co kolega wy¿ej mówi³ plus autokosmetyka dla Kowalskiego i dlaczego nie.
Trochê chemii z www.carvalet.pl plus proszki z karchera i innych firm tego typu (Miki, przypomnij mi co za proszek jest lepciejszy od karchera) i mo¿na startowaæ.
Powiedz jeszcze jak duze miasto ????
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Miki
Wys³any: 2011-09-20, 13:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
[quote="Lackdoctor"]Miki, przypomnij mi co za proszek jest lepciejszy od karchera /quote]

RM 760
_________________
Mart-Dent
 

essential
Wys³any: 2011-09-20, 20:16   
0
UP DOWN

Posty: 6
Dziêkujê za wszystkie rady i analizy.

Troszkê bojê siê opieraæ pocz±tkowe obroty na lakiernikach, poniewa¿ akurat w tym temacie konkurencja ju¿ jaka¶ u mnie jest. W dodatku patrz±c na moje nik³e do¶wiadczenie w tej dziedzinie i brak znajomo¶ci w bran¿y podejrzewam, ¿e na starcie wrêcz na pewno nie przekonam do siebie ¿adnego wiêkszego klienta. Dlatego pocz±tkowy biznesplan chcia³bym oprzeæ na ludziach z ulicy ;)

Ale jasne, je¿eli wyjdzie mi zakup mieszalnika to jak najbardziej bêdê siê stara³ otworzyæ na rynek lakierników.


Natomiast, tak jak pisa³em, z do¶wiadczenia wiem, ¿e istnieje zapotrzebowanie na lakiery w sprayu, wiêc my¶la³em zainwestowaæ w sklep i jak±¶ lokaln± kampaniê radiow± na start. Bo mam przeczucie, ¿e skoro trochê osób trafia do sklepu po lakiery, gdzie reklam± jest w wiêkszo¶ci "poczta pantoflowa" to podejrzewam, ¿e popyt jest wiêkszy ni¿ poda¿ na rynku lokalnym.

Do tego dochodzi rynek handlarzy samochodów którzy jak najmniejszym kosztem chc± doprowadziæ samochód do "najlepszego" stanu (chocia¿ nie pochwalam wiêkszo¶ci ich poczynañ, bo jak przychodzi mi taki do sklepu i bierze zwyk³y tani syntetyczny lakier na klocki hamulcowe, który siê tam nie utrzyma nawet sezon, tylko po to ¿eby przy sprzeda¿y ³adnie wygl±da³o..) - no ale z ich strony zapotrzebowanie te¿ jest.

Namierzy³em przedstawiciela handlowego marki Standox, chyba najm±drzejszym krokiem bêdzie umówiæ siê z nim na spotkanie i porozmawiaæ o ewentualnym wk³adzie finansowym na start.

Miasto spore, 350 tys
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-09-21, 09:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego nie zra¿aj siê i otwieraj sklep ;) Tylko tak jak tobie napisali koledzy¿e musisz mieæ szeroki asortyment i nie tylko lakiery czy spraje :nie: Pozdrawiam! :spoko:
ps. Postaw te¿ na osoby lubi±ce tzw. "tuning" ,czyli koñcówki wydechu ,nak³adki na peda³y ,pokrowce na siedzenia ,dywaniki ,kolorowe filtry powietrza itp. badziew ;)
 

Siekiera
Wys³any: 2011-09-22, 20:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
W tytule jest "lakiery dla Kowalskiego" wiêc odpu¶æ sobie standoxa bo za drogi. Jak chcesz siê wbiæ w rynek to najpierw policz ile jest mieszalni w mie¶cie. Przy 350 tys mieszkañców jak naliczysz mniej ni¿ 10 to otwieraj ¶mia³o tylko zrób nam listê tych mieszalników to ci podpowiemy co warto a co nie.
 

berag1 
Wys³any: 2011-09-22, 20:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
Ja mo¿e te¿ od siebie kolego essential. Widzê, ¿e my¶l±c o dorabianiu aerozoli wi±¿esz ten biznes tylko z dorabianiem lakierów do samochodów, pomy¶l o dorabianiu zaprawek z pêdzelkiem bo to te¿ niez³a kasa i we¼ pod uwagê np. firmy które sprzedaj± blachy dachowe, ale nie sprzedaj± do nich zaprawek ani aerozoli, a wiadomo przecie¿, ¿e przy pokrywaniu dachu taka blach± zawsze jest zarysowana i trzeba to zatuszowaæ, dlatego te¿ warto by by³o nawi±zaæ wspó³pracê z firm± b±d¼ firmami które sprzedaj± blachy dachowe a nie maja w swojej ofercie zaprawek b±d¼ aerozoli. Pracujê w firmie w której dorabiane s± aerozole i zaprawki i zapewniam Ciê, ¿e jedna czwarta tego co dorabiamy jest dorabiane na elementy lub przedmioty które, nie s± zwi±zane z motoryzacj±.
Ludzie aerozolami lakieruj± wszystko, np buty, p³ytki ¶cienne, rynny, he³my wojenne, dachówki, drzwi, futryny itp. ;)
I jeszcze jedna sprawa je¿eli zdecydujesz siê na system z górnej pó³ki, to mniej zarobisz bo bêdziesz mia³ wysoki koszt zakupu miksów na mieszalnik, warto wiêc zastanowiæ siê nad czym¶ ze ¶redniej pó³ki jako¶ciowej i cenowej. Koszt pó³produktu do nabijania mie¶ci siê w granicach 6-8 z³ i je¿eli dorwiesz jaki¶ system ze ¶redniej pó³ki to koszt setki lakieru wyniesie Ciê jakie¶ 10-12 z³ brutto. W najgorszym wypadku przy tych cenach taki dorobiony aerozol bêdzie Ciê kosztowa³ jakie¶ 20 z³, a sprzedaj±c go za 45 z³ w kieszeni zostaje Ci jakie¶ 25 z³.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group