Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
noimash
Wys³any: 2011-10-08, 15:19   Malowanie parapetu
0
UP DOWN

Posty: 31
Jako, ¿e dopiero wpad³em, serdecznie witam artystów :) . Tak jak w temacie - planuje upiêkszenie deski snowboardowej. Zasadniczo korzystam z farb createx. Moje pytanie, to oczywi¶cie jak siê do tego zabraæ, aby wytrzyma³o zimê :) ? Rozumiem, ¿e trzeba zmatowiæ powierzchniê, ale czy do "go³ego"? Fabryczny kolor mi odpowiada. Czyta³em o odt³uszczaniu i wyg³adzaniu przed naniesieniem grafiki na tego typu materia³y i wiem te¿, ¿e trzeba psikn±c wszystko klarem po robocie, ale jakim najlepiej do tych farb? Pozdrawiam :)
 

kohs_dna
Wys³any: 2011-10-10, 17:56   
0
UP DOWN
Kohstylez

Pomóg³: 1 raz
Posty: 83
Witam . No zeby bylo tak elegancko gitara to pozbadz sie starej grafiki bo penie tez jest zlochany lakier na niej i nie tylko :) jak masz dolki to do golego, zalej podkladem wymatuj potem zapsikaj baza jakas ktora bd po czesci juz twoim tlem i laduj z aero co tam w glowie siedzi odtlusc powierzchnie przed malowaniem baza a potem namalowana grafike uzywajac zmywacza do silikonu albo benzynki ekstrakcyjnej i lakier bezbarwny ladyj 3 warstwy na mokro pozniej polerka i bedzie elegancko chyba ze bd ladowal board-slide glowa w dol no to zedrzesz :D lakier to nie wymyslaj tam nie wiadomo idziesz do mieszalni lakierow i zakupisz na setki layowo albo od razy z 1l za ok 50 zeta ten najtanszy a moim zdnaiem na deske to styka na laycie co tu wydziwiac :)
A jak stara grafika jest cala a tylko lakier lekko zrysowany to przymatuj delikatnie zebys nie przetarl no i zamaluj na dowonly kolor potem aero , klar o opór na stoku :D
Atak poza zapytnikiem Sam smigam na desce zajawa jest konkret oczywiscie zaraz po aero :) hehe Pozdro Yo
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-10-10, 19:57   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Ja niewiele zrozumia³em z tego tutoriala, co dopiero pocz±tkuj±cy. £amana angielska polszczyzna, z wstawkami s³ownictwa fachowego, slangu i emoikonek.. Ciê¿ki przekaz..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-10-10, 21:15   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Wyslij dobre zdjêcia tej deski.. tak bedzie ³atwiej i szybciej..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

kohs_dna
Wys³any: 2011-10-11, 14:36   
0
UP DOWN
Kohstylez

Pomóg³: 1 raz
Posty: 83
oj tam oj tam primo :) ... Co tu kombinowac likwidujesz stara grafike matujac ja recznie albo na maszynie jak masz dostep oczywiscie do taki narzedzi potem przypsikac podkladem pozniej go wymatowac i zamalowac baza np na czarno i malowac aero co tam sie chce odtluscic , klar i po zawodach mozna smigac
I jaka angielszczyzna znowu boardslide to boardslide
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-10-11, 15:18   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
A mo¿e nie trzeba jej likwidowaæ tylko zmatowac?? Mo¿e wystarczy tylko po³ataæ ubytki, i podk³ad.. A podk³ad jaki?? A jakimi papierami.. A o tym ¿e deska jest elastyczna i warto dodaæ plastyfikatorów nie wspomnia³e¶. A szmatka antystatyczna??
noimash... Je¿eli to Twoja pierwsza robótka lakiernicza, to zleæ to komu¶ kto mia³ z tym styczno¶æ.. Tu jest potrzebne troche sprzetu , narzedzi, wiedzy, i umiejetno¶ci.. Podejmuj±c sie tego sam, nie ma mo¿liwo¶ci zeby¶ czego¶ nie spieprzy³, a materia³y samochodowe sa drogie.. To taka moja rada..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

noimash
Wys³any: 2011-10-11, 16:27   
0
UP DOWN

Posty: 31
Dziêki za cenne uwagi. Co do dechy - fakt, czegos takiego jeszcze nie robilem, ale w mysl zasady 'jak sie nie przewrocisz to sie nie nauczysz' mam druga do treningu artystycznego :) wiec kontynuuje watek i prosze o wiecej szczegolow znawcow. Glownie jakie marki podkladu/klaru bylyby najlepsze do createxow? Polecacie jakies konkretne firmy dodatkowych specyfikow? I czy do kazdej warstwy je dodawac? A jesli chodzi o pro sprzet to mam czym matowic i nakladac warstwy . Pozdrawiam
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-10-12, 23:14   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Wpad³em na taki pomys³..Wrzuc zdjecie dechy, i powiem Ci co i jak na poczatek.. Zrobisz etap, wrzucisz zdjecie, powiem Ci co dalej.. Zrobi sie z tego taki ma³y tutek, przydatny tez dla innych uzytkowników.. Co Ty na to??
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

noimash
Wys³any: 2011-10-13, 16:15   
0
UP DOWN

Posty: 31
Pomys³ git :) bêde mia³ trochê wolnego czasu to ogarnê to porz±dnie :) najpierw zrobie tê wersjê "testow±", a jak ciekawie wyjdzie to wezmê siê za w³a¶ciw± dechê.
 

noimash
Wys³any: 2011-10-14, 14:30   
0
UP DOWN

Posty: 31
Wrzucam zdjecia deski testowej. Szalu nie ma, ale interesuje mnie tylko to, zeby grafika sie na niej utrzymala - ta deska bedzie tylko swiecila w pokoju. Rozumiem ze szlifowanie zaczac od papieru 600->800->1200? Czy grubszy na poczatek? Myslalem, ze ciekawiej to wyglada, ale powloka jest tak sfatygowana ze zdzieram ja calkowicie. A co do ubytkow, wystarczy jakas podstawowa szpachla pod podklad? I macie jakis pomysl co do tego pekniecia? Myslalem, zeby to jakos mozniej przejechac papierem i wlasnie na to szpachla dla wyrownania.




 

kohs_dna
Wys³any: 2011-10-17, 10:11   
0
UP DOWN
Kohstylez

Pomóg³: 1 raz
Posty: 83
Co do papieru to 500 na krazku mozesz sobie to zedrzec konkretnie pod podklad bo tym drobnym jak bd tarl to sie utzresz i to bardzo heh 800 jest dobra do dotarcia podkladu na mokro pod malowanie juz baza ... Jak to ma byc na scianke to zlikwiduj calosc 500 bd ci latwiej bo jest grubsze ziarno i bd dobrez zdzierac a nie zostawia duzych zarysowanian po ziarnie na papieze , to pekniecie tez konkretnie wyszuraj papierem ( tez 500 ) zaszpachluj pekniecie samo poczekaj az dobrze wyschnie i docieraj tak zeby bylo rowno z dlatem i nie bylo dolkow itp spokojnie tez to mozesz dotrzec krazkiem 500 Pozniej sobie mozesz psiknac podkladem calutka deske Podklad kupisz nawet na setki w sklepie z lakierami zwykly jakis tani nie patrz tu na firme zmatuj podklad papierem 800 na mokro odmuchaj z pylu i pozadnie odtlusc powierzchnie bezyna ekstrakcyjna albo zmywaczem do sylikonu przetzyj sciereczka antystatyczna a potem zamaluj na dowolny kolor wyschnie wrzucasz projekt z aero pamietaj o sciereczce antystatycznej zeby scieraz pylek ktury sie osacha w trakcie malowania aero a na koniec kladz 3 warstwy lakieru bezbarwnego na mokro bez przypruszania tylko odrazu atak ale z czuciem zebyc zlewek sobie nie narobil bo pozniej bd musial szorowac zacieki heh na koniec po wyschnieciu wymatuj sobie calutka deske na mokro papierem 2000 i zpoleruj ... wiekszosc osob matuje chyba 1500 albo grubszym ale 2000 wytnie ci wszystkie syfki szybko sie poleruje i nie zostaja rysy na lakierze
Pewnie inni z forum tez sie wypowiedza kazdy robi po swojemu wiec jak zbierzesz wszystkie rady i porady to powinno byc elegancko :) Powodzenia
A jak bd montowal deske taka normalna na ktorej bd smigal a bd mial takie pekniecie to uzyj szpachli z wluknem szklanym a do lakieru bezbarwnego dodaj uelastyczniacza czyjakos tak nie pamietam nazwy chyba tak to sie nazywa ale penie ktos napisze dokladnie ocb zeby nie pekal lakier bo deska elastyczna a ta na sciance to bez tego specyfiku maluj normalnym klarem YO
 

noimash
Wys³any: 2011-10-17, 10:26   
0
UP DOWN

Posty: 31
dzieki wielkie, na cos takiego czekalem, narazie biore sie do szlifowania. pozdro
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-10-17, 11:26   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Ja bym to najpierw szpachlowa³, a potem szlifowa³ 500tk± na sucho.. Szpachlowaæ bedziesz musia³ na kilka razy.. Wszystkie ubytki do g³adkiego.. Szpachel - szlif 500ka na sucho.. Potem odt³u¶cisz, i ³adujesz podk³ad wype³niaj±cy- akrylowy ( uniwersalny jest szary )..Na podk³ad narzuæ jak±¶ kontrolkê.. Najlepiej z pistoletu, baz± w jakim¶ ciemnym kolorze.. W trakcie szlifowania na mokro, bedziesz widzia³ gdzie jeszcze nie obrobi³e¶ podk³adu, i gdzie ci zosta³y ewent. ubytki.. Podk³ad szlifujesz 800tka na mokro, na klocku.. Je¿eli zamierzasz k³a¶æ per³ê, lub metalik, to popraw to 1200, jak nie to 800 starczy.. Po szlifowaniu wysusz i wyczy¶æ dobrze deskê, odt³u¶æ zmywaczem silikonowym, przetrzyj antystatyczn± i k³adziesz bazê lub grafike... Grafiki staraj sie ju¿ nie brudziæ paluchami,¿eby nie przecieraæ zmywaczem.. Ewentualnie delikatnie antystatyczna, bo zmywacz potrafi ¶ci±gn±æ lekko pylone cienie..
Po zakonczonej robocie lejesz klar..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

kohs_dna
Wys³any: 2011-10-18, 08:33   
0
UP DOWN
Kohstylez

Pomóg³: 1 raz
Posty: 83
Jak wyszlifuje sobie samo pekniecie cyknie szpachla a pozniej niech dociera calosc do rownej powierzchni to tez bd gitara :)
Pisz jak postepy heh Yo
 

noimash
Wys³any: 2011-10-21, 11:30   
0
UP DOWN

Posty: 31
Szpachla schnie narazie, troche bylo problemow z tym peknieciem, poniewaz od blatu odeszlo to pokrycie na duzo wiekszym obszarze, tak +/- po 2cm od samej rysy. Teraz pytanie, ile tych specyfikow bede potrzebowal w ml? Tak na oko? Dobrze by bylo, zeby na 2 deske tez starczylo, bo kolorystycznie projekty beda zblizone. Decha ok 160cm dlugosci, 30-pare szerokosci.
 

kohs_dna
Wys³any: 2011-10-22, 08:54   
0
UP DOWN
Kohstylez

Pomóg³: 1 raz
Posty: 83
Jak na 2 deski to mysle ze 200 ml styka tzn z podkladem po 100 zalac ladnie zeby bylo z czego wyszurac pozniej :) no i zalezy czym bd malowal ( chodzi mi tu o kolor ) bo jak createxami to nie wiem bo nie uzywam tego jakie to wydajne jest ale ja bys np malowal zwykla baza samochodowa to 150 ml max na obie bo to rozcieczysz rozpuszczalnikiem + to zwiekszy swa objetosc :) no i tanie jest zaplacisz za baze ok 20 zeta za 100 ml
co do klaru to tez ok 200 ml po setce nawet ta pierwsza mozesz na 2 warstwy psiknac na mokro a ta druga co bd smigal to zrub sobie na 3 nie jest duza powierzchnia to musle ze obstanie ... heh niby podales wymiary itp ale jak sie widzi na rlu to jakos inaczej sie to ogarnia :P Yo
moze ktos inny sie wypowie bardziej sprecyzuje jak ci nie styka :)
 

noimash
Wys³any: 2012-01-24, 11:40   
0
UP DOWN

Posty: 31
Witam, trochê od³o¿y³em temat w czasie, za ma³o umia³em na takie zabawy :) Chocia¿ teraz niewiele wiêcej umiem, to jeszcze za zimy chcê skoñczyæ to malowanie. Teraz ju¿ jestem na etapie suszenia bazy -> na³o¿y³em 2 warstwy lechlera bia³ego i rodzi siê pytanie: oczywi¶cie w warunkach domowych ju¿ widaæ, ¿esiad³o milion rzeczy na niej- by³o odt³uszczanie, antystatyczna, wszystkie etapy wed³ug Waszych rad, ale czy teraz to mo¿na zeszlifowaæ na mokro jakim¶ drobnym papierem pod grafikê, np 2000? 2500? Dodam, ¿e da³em taki kolor neutralny, bo prawie wszystko bêdzie przykryte w innych kolorach. Dodaje takie pogl±dowe foty. Pozdro

24012012369.jpg
Plik ¶ci±gniêto 60 raz(y) 829.94 KB

24012012368.jpg
Plik ¶ci±gniêto 71 raz(y) 894.22 KB

 

gugun 
Wys³any: 2012-01-24, 14:36   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
bez matowania zadnego nakladasz nastepne warstwy
 
 

noimash
Wys³any: 2012-01-24, 14:45   
0
UP DOWN

Posty: 31
Okej, no to dzia³am dalej.
 

noimash
Wys³any: 2012-01-24, 21:53   
0
UP DOWN

Posty: 31
Ponad 6h roboty, ale op³aca³o siê :D tyle z tego mojego malowania wysz³o, zaraz biegne klarem polac :)

deska1.jpg
Plik ¶ci±gniêto 115 raz(y) 354.47 KB

 

goroo 
Wys³any: 2012-01-24, 21:56   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
a czegos nie skumalem...mowiles ze na druga warstwe bazy cos CI sie poprzyklejalo...olales to i na to malowales aerografem juz ta grafike ?
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

noimash
Wys³any: 2012-01-24, 22:56   
0
UP DOWN

Posty: 31
Dok³adnie. Deska testowa, po³amana i na milion procent siê nie przyk³ada³em, ³adnie zaszpachlowa³em tylko pêkniêcia potem podk³ad, i z t± baz± co¶ mi nie halo posz³o, ale to pewnie jaki¶ szkolny b³±d, rozla³a siê tak jako¶ nierówno, ale nie jak "skórka pomoarañczowa", tylko tak jako¶ chropowato to wygl±da³o. Poza tym przy szlifowaniu do³ów niez³ych narobi³em... teraz po klarze jeszcze lepiej to widaæ. Klaru na³o¿y³em mo¿e z 70ml, bo patrz±c na to raczej marna szansa na uzyskanie nawet czego¶ zbli¿onego do lustra. Pozdro
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi