Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-15, 18:44
Autor Wiadomo¶æ
rbfm 
Wys³any: 2007-10-10, 06:06   Sata JET3000 HVLP Digital
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Witam. Kupilem sobie ten pistolet (w wersji century - pozlacany, z rubinem :P). Czy ktos z forumowiczow uzywa takiego pistoletu? Zastanawiam sie jakie mam miec cisnienie na wyjsciu z kompresora? Do poprawnej pracy wymaga sie cisnienia w korpusie 2,00 bar (czyli to co ma pojawic sie na wyswietlaczu). Kompresor mam konkretny (Atmos BOBBY 2 cyl, 435 l/min wydajnosc rzeczywista, 3,75 kW). I co zauwazylem.... po podlaczeniu pistoletu bezposrednio do wyjscia z reduktora kompresora (bez weza), zeby na pistolecie pojawilo sie 2,00 to musze odkrecic praktycznie cisnienie na max! czyli 8 bar. no i te 2,00 mamy przze 1-2 sek i spada ale to normalne bo nie ma stabilizacji cisnienia. Sytuacja poprawia sie gdy podlacze pistolet bezposrednio do dolaczonego zaworu w butli, wtedy juz mam na korpusie 3-4 bar. Wywnioskowalem ze kompresor ma za maly przekroj rurki doprowadzajacej powietrze z butli do reduktora. I teraz pytanie: jak rozwiazac ten problem ? Czy zastosowac dodatkowy duzy regulator cisnienia wraz z filtrem? Czy ktos uzywa tego pistoletu i moglby podac konfiguracje sprzetowa instalacji ?
Druga sprawa. Slychac jak uchodzi powietrze spod sruby regulacji cisnienia. Sprzedawca powiedzial ze tak ma byc ale ja mam podejrzenia ze jednak to jakas wada... ?
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-10-10, 08:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Ja mia³em podobn± sytuacjê .Wykrêci³em ¶rube co jest w osi zbiornika i wkreci³em kruciec o odpowiedniej ¶rednicy ,do tego w±¿ i wydatek mam du¿y,a ci¶nienie robocze ustawiam na pistolecie .
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-10, 09:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
no ale takie rozwiazanie nie wchodzi w gre bo nie ma stabilizacji cisnienia. czyli masz max powiedzmy 8 bar i ono ci schodzi... i tym samym schodzi na pistolecie-nie jest stale. trzeba bedzie podlaczyc dodatkowy reduktor o wiekszej przepustowosci. przynajmniej ja tak to tlumacze...
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-10-10, 10:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Jest dobrze . Jest cisnienie i jest wydatek. kompresor ³aduje w zakresie 8 za³±cza 10 wy³±cza,a do malowania potrzeba 2,5 ,które ustawiam na pistolecie.ilosæ powietrza te¿ ustawiam na pistolecie. Kiedy puszcza³em z zaworu górnego na zbiorniku mia³em ci¶nienie ,ale za ma³o powietrza , a teraz mam go du¿o. Firmy blokuj± przepustowo¶æ powietrrza ,¿eby nie za-baæ kompresora. Ty masz duzy zbornik wiêc powinno byc dobrze ,ja mam 100l + 200 z bojlera.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-10, 10:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
nie wiem jaki masz pistolet ze ci stabilizuje na 2,5 bara przy wachaniach 10-8-10-8-itd ????????????
 

k_arek 
Wys³any: 2007-11-03, 12:41   
0
UP DOWN

Posty: 4
witam,
ja mam dwa zbiorniki 200 i 400 litrów po³±czone ze sob± standartowo,przez reduktory filtry itp.na wyj¶ciu z kompresora mam ustawione 10 bar,wiadomo ¿e podczas pracy spada do ok 8bar,ale maj±c du¿y zapas powietrza w zbiornikach nie ma si³y ¿eby na pistolecie spad³o poni¿ej dwóch atmosfer,u mnie nieraz chodz± w jednym czasie trzy pistolety i nikomu powietrze nie spada.Ale co do saty 3000 to musze powiedzieæ ¿e bardzo dobrze rozk³ada towar,ale poza tym ch³am jakiego dawno nie by³o,ten digital to jest jaka¶ pora¿ka,¿a³uje ¿e wywali³em tyle pieniêdzy,mog³em za to kupiæ dwie 2000,i by³ bym bardziej zadowolony,jak maluje sat± 2000 z manometrem sata, ci¶nienie ani drgnie,zawsze idealnie takie jak ustawi³em,a na 3000 co naduszam na spust jest inne,podczas pracy te¿ si ê nieustannie zmienia.
pozdrawiam k_arek
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-03, 13:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
k_arek napisa³/a:
,jak maluje sat± 2000 z manometrem sata, ci¶nienie ani drgnie,zawsze idealnie takie jak ustawi³em,a na 3000 co naduszam na spust jest inne,podczas pracy te¿ si ê nieustannie zmienia.


odpowiedz na twoj problem jest prosta. digital nie jest reduktorem a tylko wskaznikiem cisnienia. jak wyobrazasz sobie ze bedzie caly czas tak samo wskazywal skoro zmienia sie wejsciowe cisnienie? czy przypadkiem ten sata 2000 z manometrem, to ten manometr nie jest przy okazji reduktorem cisnienia?
 

k_arek 
Wys³any: 2007-11-17, 15:30   
0
UP DOWN

Posty: 4
rbfm,pracuje tylko na sprzecie sata18 lat,umiem odró¿niæ reduktor od manometru!!!ci¶nienie jest sta³e w wê¿u poniewa¿ idzie przez reduktor, inny manometr równie¿ sata, na sata 2000,ci¶nienie jest sta³e w pistolecie i na manometrze.A na tym samym wê¿u sata3000 z digitalem i dziej± siê takie rzeczy o jaki ci siê nawt nie ¶ni³o ci¶nienie siê wacha na trzech elementach malowanych od 1,7-2,2 ,masakra chyba bêde to gówno reklamowa³ bo nie da siê tym pracowaæ,poza tym pistolet wisi sobie na wieszaku a cyferki migaj± nawet jak nie jest pod³±czony do wê¿a!!!
 

maverik
Wys³any: 2007-11-17, 17:58   Re: Sata JET3000 HVLP Digital
0
UP DOWN

Posty: 71
rbfm napisa³/a:
Witam. Kupilem sobie ten pistolet (w wersji century - pozlacany, z rubinem :P).


najlepszy pistolet jaki mialem w reku, u mnie nic sie nie dzieje, kompresor 150 L + zestaw filtrow sata 400 (gdzie sa 2 manometry), mozliwe ze dzieki temu zestawowi (jest drozszy od pistoletu) trzyma plynnie cisnienie, pozdr.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-17, 18:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
k_arek napisa³/a:
ci¶nienie jest sta³e w pistolecie i na manometrze


jak moze byc stale skoro sam piszesz ze sie wacha od 10 do 8

[ Dodano: 2007-11-18, 11:45 ]
k_arek napisa³/a:
poza tym pistolet wisi sobie na wieszaku a cyferki migaj± nawet jak nie jest pod³±czony do wê¿a!!!


hmmm no to masz zepsuty pistolet bo powinien wyswietlac cokolwiek dopiero po nacisnieciu. w stanie spoczynku digital jest wylaczony
 

k_arek 
Wys³any: 2007-11-28, 17:58   
0
UP DOWN

Posty: 4
Cytat:
jak moze byc stale skoro sam piszesz ze sie wacha od 10 do 8
No skoro wacha siê od 10-8 bar w kompresorze i co za tym idzie w ca³ej instalacji, a ja potrzebuje 2 przed pistoletem,to mam jeszcze 6bar rezerwy TAK,to jak mo¿e mi spa¶æ w pistolecie poni¿ej 2,zastanów siê ??a w tym DIGITALU zasranym ustawisz 2 a za chwile mam 1,7,a na manometrze orginalnym jak ustawie 2 to mam ca³y czas 2,rozumiesz teraz??a co do cyferek lataj±cych w stanie spoczynku,to masz racje co¶ go r±bie i to od nowego,nastêpnego kupie NAPEWNO bez digitala,pozdrawiam k_arek
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-28, 21:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
digitakl to nie jest reduktor cisnienia w sensie stabilizator. nie dziala tak jak reduktor na kompresorze. obcina o pewna wartosc a nie do rownej wartosci. czyli jak przy 10 wejsciowym masz na wysiwetlaczu 2, to przy 8 na wejsciu bedziesz mial odpowiednio mniej. proste.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi