Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
PROJEKTER
Wys³any: 2011-11-01, 20:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
arus napisa³/a:
No to mam oscara haha panowie ka¿dy rozcieñczalnik wp³ywa szkodliwie na steyropian poprostu go rozpuszcza


A WIDZISZ .... mogê cie odes³aæ do postu kolegi @mkautosa który napisa³ w temacie o kabinie lakierniczej ¿e to BZDURA ... ... ale nominacjê do Oskara mogê ci przyznaæ !

a w sprawie ... DWÓCH RO¯NYCH ¦WIATÓW ... Jasne ¿e TAK ... oczywi¶cie ¿e TAK. Ka¿dy kto próbuje znale¼æ miêdzy nimi cze¶æ wspóln± jest niepowa¿ny. A temat ASO/WARSZTAT powa¿ny. Temat jest o tym co dobre, a co z³e. Co profesjonalne a co dziadowskie.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2011-11-02, 10:09   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER, chyba troche cie widze ponioslo i wiesz co siedz sobie przed tym swoim komputerkiem nawet cala dobe... ale jak widac masz skutki stawiania pracy i rozwoju na 1szym miejscu,a jeszcze namawiasz innych do tego co nie jest madre...i nie dziw sie koledze ze ci tak dosral aczkolwiek troche przesadzil,ale ty uderzyles nie znajac go osobiscie w czuly punkt i on ci oddal...ale nie bede rozwijal tematu dalej i wymienial z toba zdania publiczne i na podsumowanie powiem ci jedno,ze ja mialem i mam cie za fachowca i sugerowalem sie twoja wiedza na forum i innymi nie obchodzilo mnie czy masz firme wlasna,czy masz te swoje bioro w piwnicy,itp i do teraz mi to chlopie lata bo wiedze masz ogromna i bedziesz mial,gratuluje ci rozwoju zawodowego...ale z kazdym postem jestes dla mnie jako czlowiek coraz wiekszy pustak,wiec koncze z toba pustaku rozmowe bos ty nie z mojej ligi jest...i na moje pisz sobie co chcesz,ja juz powiedzialem ci co mialem do powiedzenia i starczy,ty mysle ze tez???bo sie ciagle powtarzasz :D 3maj sie chlopie i zycze ci powodzenia... :D :D :D

Edit.Cruel
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-11-02, 11:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Dziêki za ¿yczenia ... mam nadziejê ¿e szczere :spoko: Co do twojego pogardliwego stosunku do mnie ... no có¿ ... WITAJ W KLUBIE :D . Jest tu ju¿ kilkana¶cie osób wypisuj±cych mniej, lub bardziej agresywnie takie rzeczy jak TY ... na mój temat. POZDRAWIAM.

Za ka¿dym razem gdy czytam takie wywody to linia podzia³u na profesjonalistów i resztê w tej bran¿y jest coraz wyra¼niejsza ... jak s³usznie zauwa¿y³e¶ ... tylko jedna strona tej linii podzia³u to moja liga. To ci których chêtnie wys³ucham. To ci ludzie których do¶wiadczenie jest mi przydane i dlatego takie cenne.

Sam wiêc @gugn rozumiesz ... nie ma siê co siliæ na udawany szacunek jak ma siê o kim¶ paskudn± opinie. ;) Ja to rozumiem, bo do tego ¿eby przekonaæ siê do czyich¶ racji konieczny jest autorytet osoby której siê s³ucha, lub czyta jej wypowiedzi ... a autorytetu nie da siê ani wyszczekaæ, ani wymusiæ. Czytasz i rozumiesz bo twoje do¶wiadczenia, wiedza poziom zaawansowania w sprawy zawodowe s± na podobnym poziomie ... albo czytasz i uznajesz ¿e jeste¶ po drugiej stronie bardzo wyra¼nej linii podzia³u. Wtedy dyskutujesz ... czasami do krwi ! ... bo tu nie ma ¿adnych czê¶ci wspólnych i neutralnego gruntu do wypracowywania kompromisów. Czarne, albo bia³e. Kompromis to zawsze pó³¶rodek, pó³ rozwi±zanie, pó³ sukcesu, pó³ jako¶ci w lakierowaniu.

Ja tak nie dzia³am w sprawach zawodowych. Najpierw poziom minimum ... Dopiero z tego poziomu rozmowa o tym jak daleko mo¿na, lub trzeba siê posun±æ przy organizacji w³asnej lakierni. To co poni¿ej poziomu minimum to nie lakiernia. Prosto i bez kompromisów, bez udawania, ¿e mo¿na gówno owin±æ sreberkiem, od czekolady i omawiaæ jego walory smakowe :spoko:

Poczytaj moje posty jak masz na to ochotê, a zobaczysz, ¿e Ja tak robiê od pierwszej wypowiedzi na tym forum. Tam znajdziesz te¿ cz³onków AntyFanklubu @projektera ^^
Durnota badziew i nory zawsze by³y obiektem ostrej zdecydowanej agresywnej i czêsto nie wybrednej krytyki z mojej strony i ... to ju¿ tak zostanie. To z szacunku do ciê¿ko zdobytego do¶wiadczenia zawodowego, kilkudziesiêciu szkoleñ, ludzi z bran¿y którymi wspó³pracuje w realu i wszystkich moich klientów, którzy zrozumieli ¿e interesów nie da siê udawaæ. Ci maj± lakiernie. Lepsze i gorsze, wiêksze, lub mniejsze, ale ... LAKIERNIE ... nie malarnie w budzie. :tak: I to ¿e "pustak" ze mnie niczego nie zmienia. Bo pomimo ¿e siê ciskasz to doskonale wiesz, ¿e Ja jestem TU gdzie TY @gugn mo¿e dotrzesz za klika lat jak zmienisz podej¶cie, lub kilkana¶cie lat jak nadal bêdziesz taki buñczuczny ... albo nigdy nie dotrzesz, jak siê okopiesz przy swojej wizji. Ale zastanów siê gdzie Ja bêdê za kilka lat przy swoim podej¶ciu i parciu do rozwoju ? Dogonisz mnie ? Zmniejszysz dystans ? Pomy¶l sobie o tym marzn±æ wieczorami w swoim gara¿u, przy wycinaniu much i komarów z lakieru. Pomy¶l sobie o swoich brakach sprzêtowych i standardzie napraw przy kolejnej z serii reklamacji wynikaj±cych z braku odpowiedniego standardu obiektu.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2011-11-02, 12:26   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
Dogonisz mnie ? Zmniejszysz dystans ? Pomy¶l sobie o tym marzn±æ wieczorami w swoim gara¿u, przy wycinaniu much i komarów z lakieru. Pomy¶l sobie o swoich brakach sprzêtowych i standardzie napraw przy kolejnej z serii reklamacji wynikaj±cych z braku odpowiedniego standardu obiektu.
nie marzne w garazu bo sobie pospawalem taki piec z surowcow wturnych ze ogrzal bym z 5 takich garazykow jakie mam...a na muchy mam muchozol :D :D :D ale mam gorszy problem bo myszy mi styropian gryza i gonia mi sie po suficie,az strach ze jakas spadnie na swierzo pomalowana maske :rotfl: :rotfl: :rotfl: no a trawe to musze kosic co tydzien bo rosnie mi przy scianach :D fajnie ze to wszystko wylapales,ale ja wiem o tym,naprawde tylko ze mam swoja bude zrobiona naprawde za ostatnia kase i na chwile obecna mam duzo wazniejsze wydatki,nie mam zamiaru kolejny rok siedziec pod pierzyna przy piecyku z tesco ani jesc obiadu na szafie czy lozku a ty mnie za to gnoisz nie wiedzac w jakiej jestem sytuacji i dlaczego jest tak a nie inaczej,oceniasz ludzi po wygladzie,wygladzie ich garazow co jest malo profesjonalne z twojej strony...pomalu wychodze z czarnej duuupy i mysle ze wyjde za jakis czas i doloze kolejna warstwe styropianu,ewentualnie to obtynkuje i zarzuce plyteczki a pozniej wezne sie za postawienie 2,3,4,5.... budy tak samo jak kolega doctorek ktorego tez zjechales po calosci.baaaardzo nie ladnie panie kolego i wez przestan zachowywac jakbys wszystkie rozumy pozjadal i wywyzszac sie ponad wszystkich bo nie jestes od nikogo w niczym lepszy...
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-11-02, 12:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun,
Uwa¿aj na t± podstêpn± szujê, bo on takimi wybiegami i wybielaniem siê wci±ga Ciê w swoj± grê.
Zobacz co robi.
Proponuje na lakierowanku rozmowy o tematyce z lakiernika i myli moje nicki z obu for.
Jest trochê roztrzêsiony i potrzebuje parê dni aby siê pozbieraæ - daj mu czas i nie odpowiadaj wprost na jego zaczepki.

gugun napisa³/a:
tak samo jak kolega doctorek ktorego tez zjechales po calosci.

I odbija mu siê to czkawk± do dzi¶.
Wychowa³ mnie na swoje podobieñstwo poprzez trzy konkretne k³ótnie.
Poprzednicy nauczyli mnie jak siê zabezpieczaæ i dowody zbieraæ, ja poszed³em krok naprzód, dok³adnie tak jak radzi Robert.
Trzeba byæ zapobiegliwym i dbaæ o swoj± dupê a przyk³ady masz na PW. :x:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-11-02, 12:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
A WIDZISZ .... mogê cie odes³aæ do postu kolegi @mkautosa który napisa³ w temacie o kabinie lakierniczej ¿e to BZDURA

To nie to forum, ale mi³o ¿e pamiêtasz jeszcze moj fajny i mi³y nick.

A styropian Ci wyparowa³ ze wzglêdu na panuj±ce w kabinie nadci¶nienie, reszty chyba nie muszê t³umaczyæ co robi taka mieszanka wydostaj±ca siê poprzez szczeliny.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2011-11-02, 14:30   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
gugun,
Uwa¿aj na t± podstêpn± szujê, bo on takimi wybiegami i wybielaniem siê wci±ga Ciê w swoj± grê.
Zobacz co robi.
Proponuje na lakierowanku rozmowy o tematyce z lakiernika i myli moje nicki z obu for.
Jest trochê roztrzêsiony i potrzebuje parê dni aby siê pozbieraæ - daj mu czas i nie odpowiadaj wprost na jego zaczepki.
przestan ojca uczyc jak sie robi dzieci :D ja leje na to sikiem przerywanym,ale lubie podpuszczac ludzi i nastepnie czytac i sie smiac jak sie kompromituja z kazdym kolejnym postem ^^ ^^ ^^
Lackdoctor napisa³/a:
A styropian Ci wyparowa³
jak widac nie tylko styropian wyparowal... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-11-02, 16:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
Proponuje na lakierowanku rozmowy o tematyce z lakiernika i myli moje nicki z obu for.


Nie myli cwaniaczku ... tylko przybli¿a tym co nie zorientowani, ¿e te g³upie wypowiedzi w necie to jest kilka osób tylko ci±gle ten sam pajac pod ro¿nymi nickami.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-11-02, 16:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
gugun napisa³/a:
... i wez przestan zachowywac jakbys wszystkie rozumy pozjadal i wywyzszac sie ponad wszystkich bo nie jestes od nikogo w niczym lepszy...


^^ ^^ ^^ ... teraz to pojecha³e¶ @gugun ... Tak sobie t³umacz ! ... Mo¿esz nawet po³±czyæ si³y z kole¿k± Lacdoktorem @mkautosem i razem z nim z resztek z³omu zbudowaæ sobie co¶ profesjonalnego :D . Tylko nie zapomnijcie siê pochwaliæ zdjêciami ^^ , ¿eby by³ jaki¶ nowy materia³ do polewania ^^ .
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-11-02, 16:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
nowy materia³ do polewania

Mamy ju¿ materia³ do mega polewania :spoko:
Cytat:
Chcesz wiedzieæ wiêcej ?
^^ ^^ ^^
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-11-02, 17:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
gugun napisa³/a:
... mam swoja bude zrobiona naprawde za ostatnia kase i na chwile obecna mam duzo wazniejsze wydatki,nie mam zamiaru kolejny rok siedziec pod pierzyna przy piecyku z tesco ani jesc obiadu na szafie czy lozku a ty mnie za to gnoisz nie wiedzac w jakiej jestem sytuacji i dlaczego jest tak a nie inaczej,oceniasz ludzi po wygladzie,wygladzie ich garazow co jest malo profesjonalne z twojej strony...


@gugn w nosie mam twoj± sytuacje i to czy ci ciê¿ko, czy lekko. Co Ty cz³owieku my¶lisz, ¿e innym to manna leci z nieba ?, ¿e nie musz± cenzuraæ po 15 godzin na dobê ?

Kogo to obchodzi w technicznych tematach o lakierowaniu ??? Wejd¼ sobie na Facebook i tam mo¿esz jêczeæ jak ci ¼le i biadoliæ i pisaæ ¿e Polska to dziki kraj. Tu na forum piszesz Jestem doskona³ym lakiernikiem, super fachowcem, mam w³asny warsztat ... Sprawdzam i fakty s± takie, ¿e malujesz w norze z mchem na pod³odze i o lakiernictwie guzik wiesz. Widzê i oceniam ! Poka¿ mi poziom normalnej lakierni zmieniê zdanie. Dzi¶ mo¿esz malowaæ co najwy¿ej stare graty na sprzeda¿. ... ale wyobra¼ sobie, ¿e nawet to choæ ¶mieszne ... to jednak mi nie przeszkadza ... ;)

Przeszkadza mi to ... jak wyskakujesz na forum i krytykujesz standard profesjonalnych lakierni z tego poziomu na jakim jeste¶. Jak ¶miesz ? Co Ty osi±gn±³e¶ w tym zawodzie ? nie robisz zacieków ! Bravo. Niestety w profesjonalnej i rzeczowej ocenie tego co widaæ ta twoja buda jest nor±. Jedno zdjêcie = tysi±c s³ów. Pokazujesz syf ... wisi mi ju¿ dalej co zaczniesz udowadniaæ i o jaki wysokim poziomie swojego profesjonalizmu i estetyki zaczniesz pisaæ. Syf to syf. Tyle w temacie technicznym.

Prywatnie .... to przestañ tu ³askawie za¶miecaæ ten temat swoimi prywatnymi wynurzeniami i informacjami pod czym ¶pisz gdzie kupujesz jedzenie. Guzik mnie to @gugn obchodzi. Ja nie jetem z pomocy spo³ecznej, ani ze Stowarzyszenia Brata Alberta. Jak nie umiesz zarobiæ , lub zorganizowaæ sobie ¶rodków inwestycyjnych na normaln± lakierniê to we¼ siê za hodowlê pieczarek, albo przyzwyczaja cz³owieku do krytyki za ten syf który pokazujesz na zdjêciach swojego wypasionego warsztatu. Pisz±c o sobie "lakiernik" ubli¿asz mi jako projektantowi i ludziom którzy zainwestowali masê pieniêdzy ¿eby doj¶æ do poziomu startowego lakierni. Zainwestowali ¿eby mogli bez wstydu i obciachu pokazaæ swój warsztat klientom. Dlatego przestañ ju¿ skomleæ o szacunek. Poka¿ co masz czym dysponujesz ... i zamknij mi gêbê. Nie obchodzi mnie jakie masz cudowne serce i jako z ciebie wspania³y cz³owiek. @gugn Ja ciê nie znam ... i tak zostanie.

I ¿eby by³o jasne kolego @gugn ... Na tym i tamtym forum jest masa takich ludzi jak TY. Jak robi± i nie bior± za to kasy ... OK to amatorzy, mog± robiæ co chc±. Jak w³a¿± ze styropianem na ¶cianach i mchem na pod³odze w zawodowstwo ... ale nadal siedz± cichutko i nie kreuj± siê jako wzorzec do na¶ladowania ... to nie jest OK ... ale nikt ich nie widzi to te¿ nikt ich nie krytykuje. Jak jednak siê komu¶ klepki we ³bie poprzestawia i z nory wyskakuje z wrzaskiem ... Patrzcie jaki jestem doskona³y do¶wiadczony profesjonalny i jaki mam wypas w warsztacie ... jak TY i twój nowy przyjaciel Lackdoktor ... to niech siê przyzwyczaj do agresywnej krytyki, bo po za fantastami opowiadaj±cymi o lakierni z pistoletem za 100 z³ w taki temat mo¿e wej¶æ kto¶ kto siê na tym zna.

Niektórym z was to ju¿ naprawdê palma odwala ¿eby publicznie pokazywaæ syf z nory i podpisywaæ go stwierdzeniami o swoim profesjonalizmie lakiernika samochodowego ? ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-11-02, 17:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
nowy materia³ do polewania

Mamy ju¿ materia³ do mega polewania :spoko:


Ju¿ nie mamy ... bo skasowa³e¶ wszystkie zdjêcia swojego profi serwisu :D
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2011-11-02, 20:03   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ciebie to chyba w kapuscie chlopie znalezli...liscie opadly a glab zostal... :rotfl: :rotfl: :rotfl: napisalem juz wczesniej co o tobie mysle i zakonczylem temat...a ty nadal swoje....wiec przestan sie powtarzac i siedz sobie nawet i 24h i pracuj bo itak zapewne nie masz nic do roboty,a ja wracam do domu i jade sie do cyca przytulic :D 3m sie
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2011-11-02, 20:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Skasowa³em co napisa³em :D
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-11-02, 20:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
ZIEMBA,
A ja nie kasuje bo z trutniem nie korespondujê.
Kamil.... :shock: za du¿o kasujesz.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

ZIEMBA
Wys³any: 2011-11-02, 20:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Lackdoctor napisa³/a:
ZIEMBA,
A ja nie kasuje bo z trutniem nie korespondujê.
Kamil.... :shock: za du¿o kasujesz.


W moim kompie nieraz cu¶ sie samo przestawia i zmieniaj± siê funkcje klawiatury. Ka¿da litera jest inna i pozosta³ê klawisze te¿. Pomaga reset.

Ogólnie chodzi³o o to, ¿e skoro ktos woli mi³e wyremontowane mieszkanie zamiast mieszkac z te¶ciami i inwestowac w warsztat to niech puzniej nie marudzi ¿e mu zle w ¿yciu.
 

gugun 
Wys³any: 2011-11-02, 21:34   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ZIEMBA napisa³/a:
Ogólnie chodzi³o o to, ¿e skoro ktos woli mi³e wyremontowane mieszkanie zamiast mieszkac z te¶ciami i inwestowac w warsztat to niech puzniej nie marudzi ¿e mu zle w ¿yciu.
wrednymi tesciami :D :D :D nie chodzi mi tv 60 cali i inne rarytasy takie jak centralne czy wymiana 20sto letnich okien...bo poki co robic da sie w tej budzie a mieszkac sie nie dalo,ale i na to przyjdzie czas odrazu w nastepnej kolejnosci,mam nadzieje ze od wiosny bedzie sie ruszalo,poki co jak to projekterek nazywa "sytuacja przejsciowa"...pzdr.
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-11-02, 21:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
... i tak to potem leci...


a szkoda .... bo jak ci mózg wraca na normalny tryb my¶lenia, to Ty akurat zaczynasz pisaæ nie g³upie rzeczy. Tak jak to powy¿ej.

Jednak ca³y problem z tob± Krzysiu polega w³a¶nie na tym, ¿e jeste¶ nieprzewidywalny. Gdyby¶ by³ jakim¶ durniem to sprawa by³a by prosta ... ale akurat o tobie nie mogê tego napisaæ. ¯a³ujê strasznie ... ale niestety nie mogê. Potrafisz zadziwiæ przenikliw± analiz± problemu, albo znajomo¶ci± jakiego¶ produktu. Potrafisz b³ysn±æ do¶wiadczeniem i konkretnymi obserwacjami. Jednak ... mija kilka dni i jak co¶ wywalisz jako poradê fachowca to tylko polaæ siê benzyn± i podpaliæ na znak protestu ... jak jakie¶ dziecko z podstawówki ... jakby ci nagle zblokowa³o receptory, albo jakby¶ siê czego¶ na³yka³.

Czasami czytam i nie mogê uwierzyæ ¿e to jest pod twoim nickiem ???? Dlatego Krzysiu, s± z tob± takie nag³e spory. Ty jeste¶ niestabilny jak uran.

Ze mn± nie ma takiego problemu. Ka¿dy kto mnie zna z postów wie, ¿e mam od zawsze ... od pierwszego postu, bardzo przejrzyste pogl±dy. i absolutn± alergiê na durne teorie . Wy¶wietl sobie poje posty i przeczytaj pierwszych piêæ.

¯adnych kompromisów i u³atwieñ. Ka¿dy problem omawiany do koñca i wyczerpywany do poziomu atomu. Jedni mnie za to ceni±, inni nienawidz± do granic wytrzyma³o¶ci. Zawsze mam to gdzie¶ co my¶li tzw. "wiêkszo¶æ" jak ta wiêkszo¶æ tkwi w czarnej duuupie niewiedzy i mitów z podañ ludowych. W 95 % wszystkich sporów potrzeba kilku miesiêcy albo lat ¿eby, kto¶ kto staje sztorcem jak osio³ wreszcie dojrza³ ¿e to jednak nie jest tak jak mu siê wydawa³o ... Tyle tylko ¿e mnie, to ju¿ powoli mêczy. Ja jestem tu czêsto sam. ... a durnota co niektórych, wype³za z ka¿dego zakamarka, z ka¿dej dziury.

Inteligentni usherzy na forum wykorzystuj± z tego co piszê to co chc± i nie dyskutuj± po pró¿nicy w sprawach które ich nie interesuj± lub nie maj± dla nich strategicznego znaczenia. Widzê to i mogê te inteligentne nicki wymieniæ z pamiêci ;) .

Ty @Lackdoktor raz masz jeden cel w swoich wypowiedziach a po kilku dniach zupe³nie inny. Raz profesjonalnie i konkretnie ... mija kilka tygodni ... bach ... zestaw g³upich teorii i porad dla amatorów jak z przy u¿yciu krowiego placka, bateryjki i dwóch drucików zrobiæ odnawialne ¼ród³o energii o mocy 2 Mega Wattów.

Ty siê lepiej zastanów kim Ty w³a¶ciwie jeste¶ ? Amatorem z durnymi pomys³ami i teoriami Czy specjalist± z jasno wyklarowanymi pogl±dem na temat lakiernictwa ... Ja nie wiem, a czytam twoje posty trzy lata ! Kwalifikacja twojego nicku zale¿y od fazy ksiê¿yca, temperatury otoczenia, ci¶nienia powietrza ??? ... Napisz to z góry bêdê wiedzia³ w których godzinach traktowaæ ciê po chamsku jak przyg³uuuupa, a kiedy rozmawiaæ z tob± jak z doskona³ym fachowcem ... bo Ty Krzysiu bez problemów potrafisz byæ i taki i taki.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-11-02, 22:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
gugun napisa³/a:
projekterek


Ty ... @gugun, a co ci da dalsze przysrywanie mi ? :> ... Dystans w wiedzy zawodowej i do¶wiadczeniu jaki jest miedzy nami ... jest tak wielki, ¿e nigdy go nie zmniejszysz.

W sprawach dotycz±cych budowy lakierni wyposa¿enia, czy formalno¶ci, wiesz tyle ile wyczytasz z moich postów ^^ ... rzetelnie z danymi cyframi i procedurami ... i tylko z moich postów. :tak: ... a to s± informacje które dla ciebie bêd± jak nied³ugo jak Biblia

Wiesz, ¿e Ja mogê napisaæ ¿e mam ciê w ty³ku i to ma jaki¶ sens ... a jak Ty tak napiszesz to ju¿ tobie bêdzie w to trudno uwierzyæ :x: ... bo i tak z ka¿dego kolejnego postu jaki tu napiszê w sprawie profesjonalnej lakierni bêdziesz spija³ ka¿de s³owo jak nektar. No to po co ci te przysrywki ? Co TY ? ... Nie czytasz postów w necie ? Ilu jest na forach wysokiej klasy specjalistów w dziedzinach zwi±zanych z lakierni± ... w tych dziedzinach, które Ciebie dopadn± jak faktycznie zaczniesz z nory robiæ lakierniê ?

Przyhamuj dla w³asnego dobra ... albo ci±gnij to jak tam sobie ¿yczysz. Gwarantuje ci ... bo to dla mnie to absolutny drobiazg ... ¿e ka¿d± twoj± wypowied¼ z jedn± nut± amatorskiego podej¶cia utopiê w morzy fachowych i raczej trudno osi±galnych informacji ... Jak oczywi¶cie bêdzie mi siê chcia³o ^^ .... :tak:

Dlatego kolego @gugun nerwy do kieszeni ... Ju¿ starczy tego syfu w tym temacie. :x: i nie popisuj siê jaki jeste¶ twardy i nie ugiêty bo czas p³ynie, a ten spór z tob± dla mnie to rutyna a Ty mo¿esz tylko straciæ ... Nic nie zyskasz ... no mo¿e po za satysfakcj±, ¿e sobie poklika³e¶ obelgi. Zastanów siê wiêc zanim co¶ napiszesz :x:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

marcin9913
Wys³any: 2011-11-02, 23:52   
0
UP DOWN

Posty: 24
No i po temacie...

Dajcie ju¿ na luz.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-11-02, 23:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
marcin9913 napisa³/a:
No i po temacie...

Dajcie ju¿ na luz.


Jestem ZA !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2011-11-02, 23:59   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
Jestem ZA !
ja tez,a widzisz idzie po ludzku co?? :D :D :D nakrzyczelim a teraz pora spac:)
 
 

senior
Wys³any: 2011-11-04, 02:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Witam po ma³ej przerwie. Widzê ¿e sporo siê dzia³o przez te zaledwie kilka dni.
Powiem Wam Panowie ¿e musia³em przeczytaæ kilka razy aby do czegokolwiek siê odnie¶æ.
I z tego co ja tu widzê wynika, ¿e generalnie ka¿da ze stron mówi³a o czym innym i dlatego nigdy nie dojdziecie do jakiegokolwiek konsensusu. W tej wersji nie ma takiej mo¿liwo¶ci.
Chocia¿ obydwie strony {s± w sumie trzy ale g³ówne s± dwie} kilkakrotnie niby to zauwa¿y³y to jednak pó¼niej w ferworze walki zagubi³y:
Problem a w zasadzie nie problem a rozbie¿no¶æ jest w tym ¿e niby razem rozmawiacie o lakiernictwie samochodowym lecz jednocze¶nie zupe³nie o czym innym. Wiem ¿e mo¿e to dziwnie brzmi, ale widzê od kilku godzin wyciszenie wiêc raz jeszcze na spokojnie wszystko przeczytajcie i przyjrzycie siê na czym siê skupiacie i co jest ka¿dego my¶l± przewodni± przy pisaniu kolejnych postów {my¶l± techniczn± a nie emocjami}:
- jedni z Was oceniaj± i opisuj± na podstawie konkretnego przyk³adu z tego tematu STAN I WYGL¡D ZEWNÊTRZNY POW£OKI ORAZ JAK ZOSTA£ KLIENT POTRAKTOWANY
- a P. Projekter te¿ na samym pocz±tku to zauwa¿y³ i sam oceni³ dok³adnie tak samo jak te¿ tak samo w niewybrednych s³owach. TO SYF który nie powinien mieæ miejsca. Nigdzie, ani w szopie, ani na ³±ce a tym bardziej w ASO
Ale pó¼niej jedna strona wci±¿ patrzy³a tylko pod k±tem wygl±du zewnêtrznego a druga {Projekter} ¼le zrozumia³a i siê rozkrêci³o. Panie Projekter ch³opaki pisali ¿e us³uga jest ¼le wykonana i nie powinna mieæ miejsca i ¿e oni by takiej nie oddali a tym bardziej nie powinno tego nie zrobiæ ASO. A Pan odebra³ to jako opiniê ¿e zrobiliby lepiej bo nie tylko potrafi± ale i maj± ku temu lepsze warunki.
I tylko tyle {i a¿ tyle}. Sekundowa nieodpowiednia interpretacja, plus emocje plus krótki czas i siê rozci±gnê³o i rozkrêci³o. A pó¼niej posz³o w prywatê czy te¿ tematy poboczne w stosunku do tematu g³ównego czyli wygl±du i jako¶ci zaprezentowanej us³ugi.
I o ile ³adny warsztat z normaln± pe³n± infrastruktur±, w pe³ni legalny {chocia¿ jestem zdania ¿e jak kto¶ chce to i tak u ka¿dego co¶ wynajdzie} normalnie czy te¿ nazwijmy to technologicznie minimalne wyposa¿ony, dobra technologia oraz linia materia³ów s± bardzo nie tyle wa¿ne {niektóre z nich} co bardziej pomocne, to ale niestety dochodzi te¿ czynnik ludzki i czasami jest tak jak widaæ wy¿ej a czasami bardzo poprawnie. O procentach ciê¿ko mówiæ i nie da siê sztywno ich ustaliæ. Ale zdarza siê i tyle.
I ten spór w tym temacie nie ma najmniejszego znaczenia a co wiêcej nie powinno go tu byæ bo oceniane by³o g³ównie co innego {chyba ¿e znajdzie siê przyczynê miêkkiego lakieru - bo tu mog³o mieæ na to wp³yw m.inn.: i sam materia³ i technologia, ale te¿ i warunki. A jak warunki aplikacji i suszenia to tak - miejsce do wymiany pogl±dów dobre.}
Tak¿e pomijaj±c twardo¶æ lakieru a skupiaj±c siê na wygl±dzie {przygotowaniu pod lakierowanie/niedoróbki i do lakierowania/maskowanie} to sporu styropian/kafelki tu byæ nie powinno.
Jak ju¿ to w temacie: profesjonalna/w pe³ni legalna lakiernia - tam tak.
To na temat sporu z mojego punktu widzenia / czytania

Teraz moja osobista prywata:
PROJEKTER napisa³/a:

Tu jednak dwa s³owa wyja¶nienia dla ciebie i dla @seniora ( wtr±cê ... przeczyta³em @senior twoje posty ... wielkie uznanie za wiedzê zawodow± ) Niestety Panowie znacie tylko czê¶æ prawdy o moim stanowisku w tej sprawie i tylko malutk± czê¶æ genezy tego problemu i mojego chamstwa w stosunku do @mkautos ( @Lackdoktor )
No nie znam waszych chyba jak teraz s±dzê poza forumowych staræ ale widzê ¿e do¶æ dobrze siê poznali¶cie i chyba nie na wspólnym pikniku :)
lecz je¶li o mnie chodzi to Dziêkujê bardzo. {z tym czytaniem co piszê to ze swoj± wiedza bêdziesz wiedzia³ kiedy pisze co na prawdê my¶lê a kiedy podpuszczam czy te¿ kiedy jest lekka dygresja czy te¿ ¿art ;) } Ale powiem ¿e uwa¿am i¿ to co wiem to s± mo¿e tylko przynajmniej PODSTAWY ABSOLUTNEGO MINIMUM je¶li kto¶ naprawdê chce robiæ to w sposób uczciwy i profesjonalny w stosunku do samej us³ugi jak te¿ i do klienta.
Oczywi¶cie pomaga mi w tym wieloletnia praktyka i do¶wiadczenie. I nie tylko samo manualne co negatywne wcze¶niejsze wpadki. A mo¿e nawet g³ównie wpadki. Bo nie zawsze ³atwo jest uwierzyæ w co¶ przekazywanego pisemnie czy ustnie, ale widz±c to na w³asne oczy a pó¼niej poprawiaj±c osobi¶cie i za w³asne pieni±dze {czasami zdarza³o siê ¿e i z upokorzeniem} cz³owiek uczy siê szybciej i zapamiêtuje na d³u¿ej. Zawsze ty³ek mocniej boli po kopniaku ni¿ po samym nim straszeniu.
I po takich dyletanctwach/g³upotach/ kombinatorstwie cz³owiek szybko wie czego i dlaczego nie mo¿na robiæ - a to ju¿ wielkie do¶wiadczenie.
Jak ju¿ siê tego nauczy a w zasadzie poczuje i siêgnie po sprawdzone i markowe materia³y oraz narzêdzia i trochê na nich popracuje obserwuj±c jak lekko praca idzie, przyjemnie i bezstresowo oraz bezwypadkowo to pozostanie przy tym ju¿ na zawsze.
Na zawsze mam na my¶li ¿e w danym momencie nie stanie w miejscu tylko bêdzie non stop pod±¿a³ za postêpami. Mo¿e nie krok w krok bo o to ciê¿ko, wiêc niech bêdzie krok czy nawet je¶li to dopuszczalne dwa z ty³u, ale dotrzymywa³ tempa z lekkim doganianiem a nie pozostawaniem coraz bardziej w tyle.
Tak¿e je¶li chodzi o technologiê i materia³y to dajê radê chocia¿ sam nazywam swoje wiadomo¶ci: przynajmniej minimum podstawy. No do tego s± teraz dwa pytania:
- czy to wystarczy?
- a je¶li tak to czy chcia³bym wiedzieæ wiêcej?
Odpowiem od koñca: tak chcia³bym wiedzieæ wiêcej i troszkê siê tym coraz mocniej interesujê a w zasadzie z moim w tym poziomie zaawansowania powinienem powiedzieæ ¿e przymierzam. Ale czy na pewno muszê? Nie. To jest tylko tak dla w³asnej ciekawo¶ci oraz jeszcze bli¿szego zrozumienia "co jest czym i dlaczego" oraz "dlaczego tak a nie inaczej". A nie muszê bo wystarczy ¿e bêdê siê stosowa³ do zaleceñ producenta - tam ju¿ wszystko za mnie i ka¿dego zrozumieli, wymy¶lili, wyprodukowali, przetestowali.........................
No i teraz pozostaje mi co¶ do czego sam nie wiem do koñca jak mam siê odnie¶æ czy te¿ bardziej gdzie mam siebie zaklasyfikowaæ W Pana Panie Projekter klasyfikacji a co za tym idzie czy siê ura¿aæ zbytnio czy nie........... gdy¿ uwa¿am ¿e niektóre przes³anki do klasyfikacji nie s± dobre.
Szopa/ dziupla/chlew/stodo³a/gara¿/warsztat/legalny warsztat/warsztat na miano ASO......
Z jednej strony mam murowany budynek, ale z zewn±trz nie kolorowy a otynkowany szarym bryzganym {ja to nazywam chlapanin±} tynkiem. W ¶rodku standardowo tynki ale do pewnego poziomu nie ³adne kolorowe glazurki tylko stara {dawno temu robione} ciemnowata u nas nazywaj± to: kostka cegielskiego {takie p³ytki prostok±tne be¿owawe nakrapiane br±zowymi kropkami - cholernie mocne i twarde ¿e widie ledwo wierc±} - nie jest to idealnie p³askie ale trzyma siê jak diabli od nastu lat wiêc nie widzê powodów do zrywania ich na si³ê i wyklejania czym innym/nowym gorszej trwa³o¶ci bo marmury odpadaj±. Posadzki zamiast zwyk³ego cementu czasami malowanego bentodurami czy wylewanego jakimi¶ masami mam wy³o¿one tym samym i je¿d¿enie po tym nic nie rusza a nawet podstawianie podno¶ników czy walenie m³otkami {no czasami u³amek szkliwa siê od uderzenia m³otka odkruszy}. Zaplecze sanitarne jest jak trzeba. Centralne ogrzewanie 24h/dobê {drogie bo na opa³, ale bezobs³ugowe a o to chodzi³o} a nie tylko od 8 do 16 jak jest nawet w sporo wielkich warsztatach {tylko podczas pracy nadmuchowe}. Narzêdzia: markowe pneumaty 3 i 6mm, pistolety zarówno do podk³adu jak i lakierów {chocia¿ nawet te do lakierów których nie lubisz i mimo ¿e obecnie lakierujê chemi± i wystarczy jeden gun z wymiennymi pyszczkami to i tak ju¿ na my¶l o "wodzie" wzi±³em dwa - bo by³y wtedy w pakiecie w wielkiej promocji}, materia³y powa¿anego producenta - DuPont....
No i pozostaj± warunki i sama baza:
Warunki to niby brak profi kabiny, ale du¿e pomieszczenie 8x6x3 w którym miewam mniej syfu ni¿ koledzy przy niektórych podobnej wielko¶ci lakierowaniach w kabinach. Wentylacja niby tylko wentylator wyci±gowy wydajno¶ci ok. 5-6ty¶ napêdzany silnikiem 3 fazowymi 3kw ale naprawdê daje radê a przy oszukiwaniu wolnym utwardzaczem {chocia¿ na ten temat mam swoj± opiniê i prawie zawsze go u¿ywam te¿ i do podk³adów} nie ma mowy o jakich¶ zakurzach nawet przy lakierowaniu ca³ych aut. Oczywi¶cie zim± muszê sobie wspomagaæ siê dogrzewaj±c podczas wiêkszego lakierowania ale dajê radê utrzymaæ te ok 16* a to ca³kowicie dopuszczalne. Baza jest konwencjonalna ale jeszcze ponoæ legalna {chocia¿ niby legalne ale i tak sprzedawane w plastikowych wiaderkach}. Wiêc moim zdaniem pomimo pewnej partyzantki {ale skutecznej} nie bardzo uwa¿am ¿e z góry zas³ugujê równie¿ na traktowanie odgórnie jako ten gorszy {w sensie wykonania poprawnej naprawy} ni¿ ka¿dy kto ma autoryzacjê.
Oczywi¶cie nigdy nie wyskakujê ¿e jestem wielki lakiernik a jak kto¶ nowo poznany siê mnie pyta czym siê zajmujê to nie wskakujê na stó³ i nie tr±biê ¿em wielki lakiernik samochodowy tylko spokojnie odpowiadam ¿e dzia³am w bran¿y samochodowej a konkretnie lakierniczej. I tyle.
Ok, Profi kabiny nie mam ale znam takie kabiny które gorzej pracuj± ni¿ "moja".
Ale nie oznacza to ¿e spocz±³em ju¿ na laurach i nie bêdê niczego zmienia³. Moje pewne inwestycje siê przesunê³y gdy¿ po prostu tak jak pisali wcze¶niej koledzy ja równie¿ wybra³em/ a nawet musia³em wybraæ wcze¶niej inne priorytety. Te¿ zwi±zane z rodzin± ale te¿ i ze zdrowiem {nie zwi±zanym z profesj±}. Ale nie konkretnie firanki w oknach czy zas³ony.
Ju¿ teraz planujê zmianê tej "wentylacji" na co¶ konkretnego co bêdzie wykonane maxymalnie do koñca wakacji w roku 2012. Czyli bêdzie to z pewno¶ci± normalna pe³na jednostka termo... z kabiny {muszê tylko pog³owiæ siê nad wykonaniem a w zasadzie umiejscowieniem nadmuchu i wyci±gu -oczywi¶cie z matami i filtrami}. Nie bêdzie to kupna kabina ale uwa¿am ¿e nie bêdzie dla niej a¿ tak mocno odbiegaæ {zale¿y do której siê porówna oczywi¶cie}. Wstawienie pe³nej nie wchodzi w rachubê. A zmiana obecnego stanu rzeczy powi±zana jest nie tylko z chêci± samego pozbycia siê w pewnym sensie pó³¶rodka {chocia¿ naprawdê dzia³aj±cego} co te¿ i musem stworzenia innych warunków do lakierowania innym produktem czyli tzw. wod±.
W nastêpny czwartek, pi±tek i sobotê bêdê siê przygl±da³ i "uczy³" pracy najprawdopodobniej przysz³ym produktem na który przejdê te¿ ko³o wakacji.
Wiem ¿e s± ju¿ nowsze lakiery a woda nie jest ¿adn± nowo¶ci± ale nie uwa¿am ¿e to a¿ takie wielkie zacofanie. Zreszt± sama pierwsza :woda" kiedy by³a ju¿ w kraju a kiedy wesz³a szerzej do u¿ycia? By³a ju¿ chyba oko³o drugiej po³owy lat 90-tych a jest powszechniejsza od kiedy? Prawdê mówi±c ok. 5-7 lat?
W ka¿dym b±d¼ razie rozpisa³em siê aby co¶ pokazaæ. A mianowicie ¿e pracuj±c w uwa¿am godnych, czystych i przyjaznych warunkach, dobrymi materia³ami i narzêdziami {konwencja renomowanej firmy z linii zgodnie z zaleceniami producenta i "kabina" bez kabiny} mo¿na poprawnie i estetycznie wykonywaæ us³ugi wed³ug mnie na bardzo wysokim poziomie nie koniecznie maj±c nad dachem logo jakiej¶ marki, oraz samochody zastêpcze czy niepotrzebnie krz±taj±c± siê osobê po warsztacie zwan± kierownikiem. Bo zdziwi³o mnie te¿ stwierdzenie ¿e jest ¼le jak pracownik s³ucha poleceñ w³a¶ciciela a ma s³uchaæ kierownika? Z tym za nic siê nie zgodzê bo zak³adaj±c ¿e w³a¶ciciel nie dzia³a z premedytacj± na korzy¶æ czysto czasowo-finansow± a zale¿y mu na jako¶ci nie bêdzie sam swojej firmy sabotowa³. To jemu najbardziej zale¿y na renomie ni¿ jakiemukolwiek pracownikowi. Bo w razie wtopy czy plajty taki kierownik straci TYLKO pracê a w³a¶ciciel?: Renomê, ¼ród³o dochodu, a mo¿e i ten warsztat czy co¶ wiêcej.
Wiêc nie mo¿na odgórnie twierdziæ ¿e tylko osoba z plakietk± kierownika mo¿e poprowadziæ zak³ad ku uczciwo¶ci i jako¶ci a sam w³a¶ciciel tego nie zrobi. Auta zastêpcze to zas³ona dymna i wabik a nie gwarancja jako¶ci czy uczciwo¶ci. Tak samo autoryzacja jakiejkolwiek marki.................... czy te¿ "woda" i sam wygl±d warsztatu...... Co widaæ na zdjêciach wykonanej us³ugi w tym temacie.
Dlatego te¿ przy nastêpnych wymianach pogl±dów czy te¿ wizji trzeba z góry ustaliæ co i pod jakim k±tem siê omawia.
A nawet gdy siê omawia warunki to te¿ powinny byæ granice krytyki czy te¿ minimum inny ton i dobór s³ów. Bo pomimo ¿e jest to forum lakiernicze to nawet jego zdrobnia³a nazwa LAKIEROWANKO sugeruje ¿e jest to miejsce bardziej dla ka¿dego "kto macha pistoletem" {spraye ju¿ odwalmy} a nie dla tylko i wy³±cznie forum dla W PE£NI SUPER PROFI LEGALNYCH ZAUTOMATYZOWANYCH LINII PRZEMYS£OWYCH.
Wiêkszy margines tolerancji czy te¿ odchy³ek - wiem s± granice.... Ale s± i do tego miejsca a uwa¿am ¿e to forum miêdzy innymi po to powsta³o.
To moje skromne zdanie i niezale¿nie od tego czy kto¶ je podziela czy nie to przy nim pozostanê. Bo zdanie na ró¿ne tematy ka¿dy ma prawo mieæ swoje w³asne - nawet inne.
Sorry za kilka liter za du¿o ale jako¶ tak siê napisa³o - mo¿e dlatego ¿e mam spokój i ciszê dooko³a siebie. Mam tylko nadziejê ¿e bêdzie to w ca³o¶ci siê jako¶ klei³o bo gdzie¶ na pocz±tku drugiej po³owy zgubi³em sens pocz±tku pierwszej ;P
Pozdrawiam.
 

marcin9913
Wys³any: 2011-11-06, 10:16   
0
UP DOWN

Posty: 24
O czym wy qrwa piszecie... co to ma wspó³nego z tematem?
Niez³y burdel jest na tym forum... :>
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-11-06, 11:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
marcin9913,
Masz racjê, warto by podzieliæ ten temat.
Bo to te¿ kawa³ lakiernictwa i dziedzina pokrewna.

A tak w temacie.... utwardzi³ sie ten klar czy co¶ z tym zrobi³e¶?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

DrCruel
Wys³any: 2011-11-07, 11:02   
0
UP DOWN


Posty: 418
Dyskusja o handlu autami zosta³a przeniesiona tutaj:

http://lakierowanko.info/...hp?t=5471#54007
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-11-08, 10:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
marcin9913 napisa³/a:
O czym wy qrwa piszecie... co to ma wspó³nego z tematem?
Niez³y burdel jest na tym forum... :>

Kolego marcinie nie masz siê co denerwowaæ i pisaæ o "budello na forum" ;) ju¿ na samym pocz±tku udzielono ci odpowiedzi (kol. Senior jak i czê¶ciowo inni) :tak: Dalsza dyskusja ju¿ by³a nie na twój temat poniewa¿ chyba wiesz ¿e nic wiêcej nie mo¿na napisaæ na ten twój konkretny przypadek jak tylko to ¿e jest ¿le wykonana :tak:
Teraz je¶li pozwolisz to ja napiszê kilka zdañ w tym temacie ;)

Zleci³e¶ naprawe gwarancyjn± w ASO Forda tak¿e masz stosowny wpis w ksi±¿ce gwarancyjnej pojazdu oraz udzielon± gwarancje na naprawe danego-ych elementu-ów
:tak: Taki wpis to podstawa udzielonej gwarancji oraz mo¿liwo¶æ reklamacji tej konkretnej naprawy ,i je¶li Przedstawiciel ASO twierdzi ¿e jest wykonana prawid³owo w/g standartów ASO Forda to jedziesz kolego do rzeczoznawcy który wyda tobie opine na ten temat. Pó¿niej ju¿ chyba wiesz co nale¿y zrobiæ....... ale od tego to juz jest ... Forum Prawne ;)
Pozdrawiam! :spoko:
 

SamSobieSzefem
Wys³any: 2014-10-29, 20:00   
0
UP DOWN


Posty: 154
mo¿e odgrzejê kotlet ale....

chcialem siê dowiedzieæ o twardo¶ci a tu znowu wojna
kiedy¶ bêdzie normalnie?


projekter - wyczytalem - go¶æ z wielk± widz± ale nie liczy siê dla niego cz³owiek, zarobek zarobek zarobek wciskanie kabin wciskanie sprzedawanie swoich us³ug
normalne, zdrowe podej¶cie ka¿dy przedstawiciel w³a¶ciciel tak robi
tyle wywnioskowa³em z postów

lakdoktor i kilku innych senior, i kolega który lubi siê tuliæ do cyca po pracy

fachowcy w moim odczuciu, pracuj±cy w norach jak ka¿dy zaczynaj±cy z nas
mam ma³e dziecko jest ciê¿ko w domu staram siê aby by³o mi³o przyjemnie nie mam wiele

MARZÊ o komorze gdybym mia³ kasê kupi³bym
to moja pasja d¼wiêk wentylatorów podczas malowania uspokaja mnie jak kilka buchów ganji
to moje miejsce, moje ¿ycie moje hobby, chcê uczyæ siê zarabiaj±c i zarabiaæ ucz±c siê
aby byæ najlepszy
kocham ¿yæie gdy mogê lakierowaæ i chcê ¿yc d³ugo nie zdychaæ w gara¿u z oparami
wszystkim ¿yczê najlepszego
projekter i inni - ka¿dy jest jaki jest prawda jak dupa ka¿dy ma swoj±
\
ka¿dy z Was ka¿d± wypowiedzi± nauczy³ czego¶ innego
 

KK 
Wys³any: 2014-10-29, 20:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
P ier dala mento?
_________________

 
 

Miron23
Wys³any: 2014-11-25, 11:38   
0
UP DOWN

Posty: 4
Moj± pasj± s± samochody! Lakiernia to dodatek..
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group