Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2007-10-13, 00:19   Jaki ¶rodek na rdzê?
0
UP DOWN


Posty: 418
Mnet
Go¶æ





Wys³any: Pi± Kwi 07, 2006 8:38 am Temat postu: Jaki ¶rodek na rdze?

--------------------------------------------------------------------------------

Witam
Co polecacie na rdze. Wiem ,¿e trzeba rdze wydrzeæ do koñca ,ale nieraz to siê nie da. Znalaz³em dwa produkty RC 900 http://pyrmo.pl/produkty.html i BRUNOX http://www.brunox.com.pl/epoxy.htm. Co o tym my¶licie?
Czy podk³ady reaktywne s± dobre na resztki nieoczyszczonej rdzy, czy tylko jako grunt na go³± zdrow± blache?

Pozdrawiam Mnet

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 298
Sk±d: otwock
Wys³any: Pi± Kwi 07, 2006 10:17 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Brunox jest ¶rodkiem aktywnym,transparentnym ,a po natrysnêciu na metal zachodzi reakcja chemiczna z rdz± i preparat przybiera kolor czarny.Podobne zachowanie ma polski Kortanin F,który jest ¶rodkiem zasadowym.
Jako¶æ Brunox'a testujê w³a¶nie na haku holowniczym ,zobaczymy jak szybko bêdzie z³aziæ
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.

Powrót do góry


Mnet
Go¶æ





Wys³any: Czw Kwi 27, 2006 1:00 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Brunox strasznie d³ugo schnie po tygodniu w gara¿u okolo 15 stC po tygodniu podwujuna warstwa przy rynience na dachu by³a jeszcze miejscami lepka !!!!!
Zgroza . Czy znacie mo¿e inne ¶rodki skuteczne a które szybciej schn±. Wspomniany w poprzednim po¶cie tajemnicze RC 900 podobno schnie od 2 do 6 godzin - to by mia³o sens. Tylko nie wiem gdzie w Warszawie mo¿na go dostaæ . Cortanin F jest podobno do bani.

Pozdr

Powrót do góry


szakal
Go¶æ





Wys³any: Sro Maj 03, 2006 11:39 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

czesc!

JESLI CHCESZ COS W MIARE PORZADNEGO I RZECZYWISCIE DAJACEGO EFEKT!

tO KUP "FERTAN"

tylko kiedy go nalozysz nie spiesz sie odczekaj tydzien... najlepiej w wielgotnym mijscu...!

Nie jest tani bo 110z za litr
ale przetestowalem praktycznie qwszystko co dostepne na rynku... i musze ci powiedziec ze srednio na 10 produktow 2 dzialaja!

takze szkoda kasy czasu i pracy!

jak chcesz porzadnie to sie nie zastanawiaj!

Powrót do góry


Go¶æ






Wys³any: Sro Maj 03, 2006 10:06 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

no dobra ale Fertan i pozniej podklad akrylowy czy jak??
Na rdze ,gola blache??

Powrót do góry


worms



Do³±czy³: 15 Kwi 2006
Posty: 3

Wys³any: Czw Maj 04, 2006 3:56 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Szakal mam pytanie czy testowa³e¶ Brunoxa podobno bardzo dobry ¶rodek te¿ do¶æ d³ugo schnie sam siê przekona³em ¶rednio tydz. W³asnie testujê na drzwiach ciekawe jak d³ugo sie utrzyma i odpadnie.

Powrót do góry


Szakal
Go¶æ





Wys³any: Czw Maj 04, 2006 7:54 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Witajcie!

Fertan kladziesz na resztki oczyszczonej z grubsza rdzy lub na sama rdze,

na gola blache niema sensu go klasc bo on jedynie dziala z resztkami rdzy oraz rdza!

Na niego po dokladnym wyschnieciu mozesz klasc podklad akrylowy epoxydowy i inne!

Co do brunoxa szczerze wam powiem osobiscie nie testowalem akurat brunoxa choc kolega testowal.. i wielu innych znajomych i niestety zdania sa podzielone... 50/50 mysle ze jest to produkt godny polecenia ale tylko orginalny!

Bo niestety negatywne opinie w wiekszosci braly sie z tego ze byl podrobiony niby brunox....


osobiscie uwazam ze jesli robisz fertanem" to daj mu porzadnie wyschnac potem nakladaj podklad... i zobaczysz ze bylo warto!


Serdecznie pozdrawiam

Powrót do góry


Go¶æ






Wys³any: Czw Maj 04, 2006 8:43 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

http://www.omnibus.waw.pl/GEGEN.html

z opisu wynika ze mozna go klasc na gola blache w celu jej zabezpieczenia ,cos jak grunt.
Chyba go sobie sprawie bo czeka mnie kilka poprawek blacharskich

Powrót do góry


Szakal
Go¶æ





Wys³any: Czw Maj 04, 2006 10:37 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Czesc!
Na gola blache mozesz klasc ale uwazam ze jest to bez sensu bo jednak jego zadanie to "RDZA i jej pozostalosci!

Gola blacha powinno byc potklad reaktywny potem epoxydowy lub akrylowy i jest wszystko jak trzeba!

Pozdrawiam

Powrót do góry


Yaro



Do³±czy³: 31 Mar 2006
Posty: 17
Sk±d: £ód¼
Wys³any: Sro Maj 10, 2006 6:17 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Bronux nie jest zly. Trzeba tylko udostepnic mu optymalne warunki do schniecia tj ok 20 st.i po 24 godzinach po polozeniu mozna zastosowac inny podklad,bez problemow .oczywiscie bardzo wazny jest termin przydatnosci.jak dotad raz mialem z nim problem ale jak sie okazalo temperatura schniecia ma tutaj duze znaczenie!

Powrót do góry


looqasch



Do³±czy³: 15 Lip 2005
Posty: 103
Sk±d: Stary Zamo¶æ
Wys³any: Pi± Maj 12, 2006 11:34 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Zgadzam siê, Temperatura ma tu du¿e znaczenie. Teraz blacha na s³oñcu nagrzewa siê do 25-30 stC i widaæ ogromn± ró¿nicê i Brunox robi siê twardy ju¿ po 24h
a poni¿ej 20 stC to trzeba nieraz i kilka dni czekaæ......
_________________
Kupiê tylny zderzak do Fiata 128 Sport Coupe

Powrót do góry


MESIAH
Go¶æ





Wys³any: Sob Cze 17, 2006 5:32 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

euroxy reactiw...R-M... tylko jako rozciecalnik fr 500 a nie nitro... bo to tak jak bys tym malowal i mowil a masz ch***uju niech ci gnije

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 298
Sk±d: otwock
Wys³any: Sob Cze 17, 2006 11:09 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

MESIAH wyra¿aj siê To nie bazar miêsem to mo¿esz w swojej "norze" rzucaæ
A po za tym,panowie poco g³upio kombinowaæ z kolejnym "wynalazkiem"
Przecie¿ s± sprawdzone,i wydajniejsze materia³y MARKOWYCH producentów .
A ca³y ten BRUNOX to taka sama kiszka jak dawniej by³ kompleksor i kortanin ,szkoda czasu i pieniêdzy,a ¿e nie wspomnê o poprawkach
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 298
Sk±d: otwock
Wys³any: Sob Cze 17, 2006 11:11 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

MESIAH wyra¿aj siê To nie bazar miêsem to mo¿esz w swojej "norze" rzucaæ
A po za tym,panowie poco g³upio kombinowaæ z kolejnym "wynalazkiem"
Przecie¿ s± sprawdzone,i wydajniejsze materia³y MARKOWYCH producentów .
A ca³y ten BRUNOX to taka sama kiszka jak dawniej by³ kompleksor i kortanin ,szkoda czasu i pieniêdzy,a ¿e nie wspomnê o poprawkach ,których koszty spadn± na WAS
 

camel
Wys³any: 2007-12-12, 09:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 94
Sk±d: Kraków
a co ze stosowaniem fertanu w takich temperaturach jak teraz - 3 - 5 stopni - chcia³em parê rzeczy zabezpieczyæ w aucie przed zim± i nie wiem czy ma to sens.

[ Dodano: 2007-12-20, 15:24 ]
I jak - nie wiadomo ?
Je¶li nie macie do¶wiadczenia z fertanem, to napiszcie czy jest co¶ innego czym mozna zabezpieczyæ korodujace wiêksze odpryski - nie mam garazu, albo mogê mieæ na kilka godzin ...

[ Dodano: 2007-12-20, 19:02 ]
no i znalaz³em chyba odpowied¼:
- mo¿na go stosowaæ tak¿e na otwartej przestrzeni unikaj±c stosowania w czasie mrozów.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-10, 23:16   
0
UP DOWN

Posty: 152
Ja mam jeszcze pytanie co do tego fertanu. Czy jego mo¿na wpryskaæ w progi, zostawiæ jaki¶ czas w spokoju a nastêpnie pokryæ woskiem np. Tectyl ML? U¿y³bym Dinitrol RC800 ale z tego co wyczyta³em z ulotki to tylko na czyste powierzchnie wolne od smarów i olejów - a tam ju¿ siedzi tectyl, którego zd±¿y³em wcze¶nie zapodaæ.
Pytam bo jaki¶ czas temu mia³em konserwacje i progi mia³em pod listwami i niestety partacze nic mi do ¶rodka nie zapodali. Zdj±³em te listwy i obecnie szukam jakiego¶ naprawdê profesjonalnego warsztatu zajmuj±cego siê zabezpieczeniami - g³ównie chodzi mi o podwozie (bo ci partacze nic nie spasywowali - (rust converter)) tylko walneli od razu baranka). A póki co sam wypsika³em po jednym 500ml spraju Tectyla ML do ka¿dego z progów - to tak raczej dla ¶wiêtego spokoju :-) . Natomiast zale¿y mi na pasywacji ewentualnych ognisk korozji dopóki nie znajdê sensownego warsztatu i dlatego chcia³bym tam waln±æ Fertran - ¿a³uje ¿e nie zrobi³em tego najpierw.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-11, 11:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
trzeba bylo najpierw psiknac dinitrolem a na to tectyl :) teraz to juz dupa :P chyba ze wypluczesz to benzyna ale pojdzie ci jej troche.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-11, 12:04   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
trzeba bylo najpierw psiknac dinitrolem a na to tectyl :) teraz to juz dupa :P chyba ze wypluczesz to benzyna ale pojdzie ci jej troche.


Wiem ¿e dupa :sad: , psika³em ze spraju - nie wiem co mie podkusi³o - chyba siê za bardzo wkurzy³em na tych mato³ków co mi tego nie zabezpieczyli i szybko chcia³em co¶ zrobiæ...
Wiem ¿e spraj (choæ by³ z sond±) móg³ nie dotrzeæ wszêdzie a i warstwa bêdzie cienka, dlatego zastanawia³em siê czy nie waln±æ tam fertranu a na koniec jeszcze raz tectylem ml lub innym woskiem od Dinitrola i nie wiem czy ten tectyl co ju¿ tam jest sie nie pogryzie z fertranem.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-11, 12:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
walnij tam rc900 bezposredni i duzo. on jest na bazie acetonu wiec przegryzie te woski jak i rdze :)
jesli nic nie pomoze, to napewno nie zaszkodzi. a w ogole to za bardzo sie tym przejmujesz.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-11, 12:17   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
... a w ogole to za bardzo sie tym przejmujesz.


Bo ja rdzy nie lubiê :-)
A tak z praktyki to ile waln±æ na ka¿dy z progów i czy potem i¶æ dalej preparatami od Dinotrola (chyba logiczne) ML czy 3125 albo daæ z powrotem Tectyl ML?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-11, 12:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ja do progow i profili uzywam tylko 2 roznych preparatow. wlasnie rc900 i jakikolwiek wosk. dinitrola daje duzo zeby sie dobrze powgryzal w szczeliny. zpinam do niego wlasnie dysze z rurka od jakiegos wosku.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-11, 12:31   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
ja do progow i profili uzywam tylko 2 roznych preparatow. wlasnie rc900 i jakikolwiek wosk. dinitrola daje duzo zeby sie dobrze powgryzal w szczeliny. zpinam do niego wlasnie dysze z rurka od jakiegos wosku.


Co to znaczy du¿o?
RC900 z tego co wiem to to samo co RC800 tylko w spraju. Nie lepiej kupiæ w puszce RC800 i waln±c pistoletem od konserwacji profili (z sond±). Czy 1l RC800 i 1L wosku / na 1 próg wystarczy?
Czy RC900 spraj jest z jak¶ sensown± sond±? Kupi³em na próbê kiedy¶ od nich jaki¶ woski w spraju i nie mieli sondy tylko badziewn± s³omkê. Fajn± sondê w sprajach ma valvoline tectyl ml ale niestety nie da siê tego podpi±æ do dinitrola.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-11, 12:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
uzywam rc900 poniewaz tylko taki jest sklepie. poza tym spraj ma bardzo duze cisnienie (nie to co brunox ktory ledwo kapie). nie ma sondy tylko zwykla dysze, dlatego dopinam mu sonde ze zwyklego fluidolu(trzeba troche pokombinowac). puszka o,4 starcza mi spokojnie na dwa progi. ile kosztuje rc800 ? 900 kosztuje 43 zeta za puszke.
aha nie wiem czy wiesz ale rc800 to nie to samo co rc900. to dwa rozne produkty. rc800 nie zawiera epoksydu i acetonu, a 900 tak.

DINITROL RC800 is a solvent free rust converter based on co-polymer latex
combined with organic chelating agents. Dinitrol RC800 actively converts the
rust present on the substrate into a stable organic iron complex. As the
product dries it forms an impermeable barrier to oxygen and moisture
effectively sealing out further corrosion. Dinitrol RC800 has an extremely
low order of toxicity and does not contain phosphoric acid or lead. DINITROL
RC800 builds a dry film which gives a good adhesion for corrosion prevention
products

DINITROL RC900 is rust converter based on Epoxy combined with organic
chelating agents. Dinitrol RC900 actively converts the rust present on the
substrate into a stable organic iron complex. As the product dries it forms
an imper- meable barrier to oxygen and moisture effectively sealing out
further corrosion. DINITROL RC900 penetrates approx. 7-10 times deeper into
the rustpores than ordinary rustconverter emulsion products. DINITROL RC900
builds a dry film, which gives a good adhesion for corrosion prevention
products or any commercially available topcoats and fillers.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-11, 12:45   
0
UP DOWN

Posty: 152
ok widzê ¿e DINITROL RC900 bêdzie lepszy bo nadgryzie mi ewentualnie cienk± warstê tectyla...
A jakim woskiem dinitrola pryskasz potem ML czy 3125? Rozumiem ¿e wosk to ju¿ zapodajesz pistoletem?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-11, 12:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
wosk biore jakis novola(nie pamietam). pistoletem? a po co? spraj jest az nadto dobry.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-11, 13:17   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
wosk biore jakis novola(nie pamietam). pistoletem? a po co? spraj jest az nadto dobry.


I tu mnie kolega pocieszy³ :-) bo ja zamierzam co jaki¶ czas ponawiaæ wosk i ba³em siê, ¿e mój komresor (kupiony pod aerograf) bêdzie za cienki na pistolet do konserwacji, nawet jakbym nim nak³ada³ tylko wosk.
Czy nak³adasz wosk do wszystkich profili (np. maska, drzwi) równie¿ sprajem?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-11, 13:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
jeszcze nie slyszalem zeby wosk ktos nakladal pistoletem do konserwacji :D
jesli chodzi o drzwi to nie uzywam wosku. najpierw rc900 a jak wyschnie to na to daje baranka (pedzlem bo najwygodniej)
 

mirh
Wys³any: 2008-01-11, 13:33   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
jeszcze nie slyszalem zeby wosk ktos nakladal pistoletem do konserwacji :D
jesli chodzi o drzwi to nie uzywam wosku. najpierw rc900 a jak wyschnie to na to daje baranka (pedzlem bo najwygodniej)


Rozmawia³em przed chwil± z go¶ciem od dinitrola z firmy Pyrmo (polski dystrybutor) i na moje pytanie co do skuteczno¶ci rozpyleñ ¶rodków do konserwacji (mówimy o profilach, nie o bitumicznych do podwozi) spyta³ czy samochód powinno malowaæ siê pistoletem czy sprajem? Facet chyba dawa³ mi do zrozumienia ¿e spraje mogê sobie odpu¶ciæ...
Ja gdzie¶ (nie pamiêtam gdzie) czyta³em ze spraj nie wytwarza takiej mg³y jak pistolet i przez to preparat ma mniejsze mo¿liwo¶ci penetracji.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-11, 13:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mirh napisa³/a:
Rozmawia³em przed chwil± z go¶ciem od dinitrola z firmy Pyrmo (polski dystrybutor) i na moje pytanie co do skuteczno¶ci rozpyleñ ¶rodków do konserwacji (mówimy o profilach, nie o bitumicznych do podwozi) spyta³ czy samochód powinno malowaæ siê pistoletem czy sprajem? Facet chyba dawa³ mi do zrozumienia ¿e spraje mogê sobie odpu¶ciæ...
Ja gdzie¶ (nie pamiêtam gdzie) czyta³em ze spraj nie wytwarza takiej mg³y jak pistolet i przez to preparat ma mniejsze mo¿liwo¶ci penetracji.


rozbawiles mnie treraz :)
facet myslal pewnie ze ty tym malujesz normalnie elementy :D
 

mirh
Wys³any: 2008-01-11, 14:19   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
mirh napisa³/a:
Rozmawia³em przed chwil± z go¶ciem od dinitrola z firmy Pyrmo (polski dystrybutor) i na moje pytanie co do skuteczno¶ci rozpyleñ ¶rodków do konserwacji (mówimy o profilach, nie o bitumicznych do podwozi) spyta³ czy samochód powinno malowaæ siê pistoletem czy sprajem? Facet chyba dawa³ mi do zrozumienia ¿e spraje mogê sobie odpu¶ciæ...
Ja gdzie¶ (nie pamiêtam gdzie) czyta³em ze spraj nie wytwarza takiej mg³y jak pistolet i przez to preparat ma mniejsze mo¿liwo¶ci penetracji.


rozbawiles mnie treraz :)
facet myslal pewnie ze ty tym malujesz normalnie elementy :D


Rozmawia³em ponownie, ale tym razem nie z handlowecem tylko jakim¶ technkiem i odradzi³ mi u¿ycie R900 na wosk (mój tectyl). Powiedzia³ ¿e mo¿na ale tylko odwrotnie tj. najpierw twardy a potem miêki (w profilach).
Doradzi³ mi kupiæ "1000 PENETRANT HS" i tylko to zastosowaæ we wszystkich profilach zamkniêtych typu progi, drzwi, maska itp.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-11, 14:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mirh napisa³/a:
Rozmawia³em ponownie, ale tym razem nie z handlowecem tylko jakim¶ technkiem i odradzi³ mi u¿ycie R900 na wosk (mój tectyl).


no odradzil bo tak sie nie powinno wobic, ale w twoim przypadku nic lepszego sie juz nie da wymyslic.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi