Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
nikolai66 
Wys³any: 2011-11-13, 22:00   Migomat PROTEC - opinie
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam.
Chcia³bym zakupiæ migomat jak z linku poni¿ej.
http://www.ceneo.pl/10714833s

Ma s³u¿yæ do 3-4 napraw blacharskich -mam kilka starych hond do poprawki - reperaturki itp - blacharka samochodowa, czasem mo¿e bêdzie u¿ywany do spawania blach 1-3 mm.

Generalnie mam kilka pytañ :
1- czy kto¶ mia³ styczno¶æ z t± mark± i tym sprzêtem ?
2- czy ten w³oski bodaj¿e wynalazek jest wart zakupu ? Bester 1800 jako¶ mi nie podchodzi, naczyta³em siê mieszanych opinii
3- Czy kto¶ móg³by mi wyt³umaczyæ co to oznacza : Pr±d wtórny przy cykly: 190 A (20%)
4- moc - 190 A i tylko na 220 V - wystarczy do pospawania jakiej¶ ma³ej konstrukcji ?
 

okoñ
Wys³any: 2011-11-16, 22:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 293
odp. 1 Nie mia³em z tym styczno¶ci
odp. 2 Niech ciê wypowiedz± posiadacze tej spawarki
odp. 3
Chodzi o to ¿e przy spawaniu pr±dem 190A w cyklu 10 min mo¿esz spawaæ przez 20% tego czasu a resztê czasu urz±dzenie musi odpoczywaæ (przynajmniej tak gdzie¶ to wyczyta³em)
odp.4
Moja spawarka te¿ jest na 230V i ma 180A i ¶mia³o mo¿na ni± spawaæ elementy 5mm ale grubsze to ju¿ raczej odpada (tak przynajmniej w moim przypadku). Mój sprzêt to sherman 200 (sza³u nie ma ale na moje potrzeby wystarczaj±ca)

P.S. Klasówka zaliczona ?? ;)
 

krzyzak_e38
Wys³any: 2011-11-17, 06:57   
0
UP DOWN


Posty: 24
Ja robilem Besterem 1801 i powiem Ci ze na wlasne potrzeby sie nadaje! reparaturki i te sprawy spawa bez problemu! co do grubszych blach nie wiem bo nie spawalem ale tak to sprzet ok. z tego co mowil mi kolega spawacz za ta kase(co kosztuje bester1801) mozna kupic leszpszy mig(podawal konkretna marke sprzetu ale wylecialo mi z glowy)! a co do tego co podales to nic Ci tez nie podpowiem bo nie mialem z nim stycznosci.!
 

lesnik 
Wys³any: 2011-11-17, 20:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 43
Sk±d: Rypin
w shermana mo¿na inwestowæ. To cacuszko pierwszy raz widzê. nie wiem jak to co¶ dzia³a, ale do takich potrzeb jak twoja to mo¿na wzi±æ sherman. Sherman 200 to nie najlepszy sprzet, ale spokojnie poci±gnie te blaszki.
_________________
Pozdrawiam lesnik.. ;)
 

okoñ
Wys³any: 2011-11-19, 20:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 293
lesnik, Ja nie twierdzê ¿e to super sprzêt tylko po prostu taki mam a ¿e spawam niewiele to mi wystarcza. Tutaj poni¿ej podaje linka do tematu z innego forum gdzie pomogli mi wybraæ tak± spawarkê a nie inn±. Oto link:
http://www.cnc.info.pl/to...0zl-vt24139.htm

Pozdrawiam i ¿yczê powodzenia w wybraniu odpowiedniego sprzêtu ;)
 

nikolai66 
Wys³any: 2011-11-21, 00:02   
0
UP DOWN

Posty: 4
Dziêki za podpowiedzi :)
Generalnie, je¶li chodzi o Bestera, to ma on tylko 4 regulacje pr±du spawania.
Protec ma wiêcej, bodaj¿e 8, z czego jest my¶lê przyjemniejszy w pracy .
Generalnie czemu pytam o w³oski wynalazek - bo nie mam za bardzo zaufania do w³oskich sprzêtów - takiego miga ma mój znajomy, do tego butla reduktor i gazu w niej troche.
Sprzêtem tym pospawa³ jedn± bramê i kilka innych elementów.
A tak to stoi ca³y czas- i chce sprzedaæ. Ca³o¶æ kosztowa³a 3,5 tz³ (za drogo ale to przez to ¿e wybra³ jaki¶ znany market budowlany - B-krang bodaj¿e).
I teraz czy warto j± wzi±æ za 2 t z³ ?
Sprzêt stoi w nieogrzewanym pomieszczeniu prawie 2 lata.
Co my¶licie o takim zakupie ?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group