Szukaj FAQ Album



Otwarty przez: Tech 2008-07-17, 11:03
Autor Wiadomo¶æ
Whyynot
Wys³any: 2007-10-13, 12:31   FArby "Cukierkowe"
0
UP DOWN

Posty: 2
Mam pytanko gdzie moge kupic lakier cukierkowy (niewiem czy to tak sie nazywa :P)
wogole mozecie podac mi jakies sklepy internetowe z farbami :) z góry THX :) pozdro 4 all
 

rebelart
Wys³any: 2007-10-13, 21:41   
0
UP DOWN

Posty: 19
Hej.
Farby "cukierkowe" to transparentne bazy.kupisz je raczej w ka¿dym dobrze zaopatrzonym sklepie lakierniczym.Do transparentów stosuj bazy jak najbardziej skoncentrowane czyli by nie by³y to rozbia³y czyli ju¿ z dodatkiem bia³ej bazy.
POzdro
www.rebelart.pl
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-10-13, 22:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
tu masz o cukierkach
 

dawid
Wys³any: 2007-12-15, 15:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
W Polsce to wiem ze DeBeer ma pare kolorow Candy firmowane sa jako kolory na motor
a jak nie to ebay Hous Of Color, Alsa, Auto Air ale jesli jestes w jakims stopniu zaawansowanym lakiernikiem powinienes poradzic sobie ze zrobieniem wlasnej farby kupujac tylko i wylacznie puder u tego goscia http://stores.ebay.com/Paint-With-Pearl tanio i efekt kakret jak masz jakies watpliwosci to pisz:))
_________________
hmmm
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-19, 21:48   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Tak naprawde zeby uzyskac piekny cukierek jest tylko jedna metoda. Nazywa sie to "pog³êbiacz motocyklowy". Sa to specjalne zkondensowane pigmenty daj±ce bardzo mocne zywe kolory i zarazem nie brudza warstwy, nie ma efektu przymglenia, po krutce mówiac daja kolor sa niekryj±ce. Uzywam tego od kilku lat i jestem wiecej niz pewien ze nic innego nie da lepszego efektu. Praktycznie kazdy system mieszalnikowy ma takie pigmenty. DeBeer-owskich uzywalem i uwazam ze sa bardzo dobre, Spies Heckera s± lepsze, Najwiekszy wybór ma Lechler. Uwaga Uwaga, NIE WOLNO malowac tym Airbrushu ani uzywac jak zwyklych pigmentów. Nie wolno Mieszac ich miedzy sob± ani z innymi pigmentami. Mozna jedynie uzyc ich jako dodatek koloryzuj±cy do lakieru bezbarwnego, Klaru 1K lub Zywicy(jak kto woli). Takim mixem pokrywamy malowidlo i jest wypas. Zestaw sklada sie z podstawowych kolorów, czarny, niebieski, zielony, pomaranczowy, czerwony, Fioletowy, rozowy. Lechler ma wiekszy wybór.
W razie pytan pytajcie
Pozdrawiam
 
 

Sylwia 
Wys³any: 2007-12-20, 10:21   
0
UP DOWN

Pomog³a: 1 raz
Posty: 83
Powiedz mi, czy próbowa³e¶ mieszaæ je z bezbarwn± baz±? Ja prawdziwe candy mieszam z bezbarwn± baz±, wiêc chcia³abym wiedzieæ czy z tym te¿ da radê :wink:
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-20, 13:23   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Probowalem, da rade ale uwazam ze lepiej jest uzywac klaru 1K niz bezbarwnej bazy(¯ywicy- jak kto woli) gdyz duzo latwiej i szybciej sie nim pracuje a poza tym wszystko jest tak samo, Zachowuje sie jak baza tylko jest lepszy w aplikacji
 
 

Sylwia 
Wys³any: 2007-12-21, 08:16   
0
UP DOWN

Pomog³a: 1 raz
Posty: 83
O.K. tylko jak maluje siê bezbarwnym miêdzy warstwami to trzeba potem matowaæ, a baza tego nie wymaga. Wiêc wszystko zale¿y czy od tego, czy cukierek potrzebny jest miêdzy warstwami czy na koñcu.
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-21, 13:01   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
no tak tylko ze ja nie mówie o malowaniu normalnym bezbarwnym tylko klarem 1K a jego nie trzeba matowac, normalnie sie zachowuje jak bezbarwna baza tylko tyle ze lepiej sie nim maluje i jest czystrzy a dla tego ze jest 1K nie dorabia sie go z zadnymi utwardzaczami ani niczym innym tylko wlewa z puchy do giwery i psiku psiku :lol:
Schnie jak baza( nawet chyba nieco szybciej) a po wyschnieciu robi sie matowy.
Sylwia probuj i nie marud¼ :wink: Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-12-21, 13:08 ]
A i do tego jeszcze ze cenowo wychodzi to calkiem niezle, puszka 1litr klaru 1K (RTS-Ready to spray) kasztuje niecale 100zl czyli porównywalnie do bazy. Mowie ci sprawdz bo warto :wink:
 
 

dawid
Wys³any: 2007-12-21, 19:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
EEtam cenowo wcale nie lepiej, baze z rozcieczalnikiem robisz np w ppg 1:1 Na airbrush 1:2 Wiec sterujesz sobie lepkoscia co = sie wiekrza uniwersalnoscia przy urzyciu cuksow
_________________
hmmm
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-21, 19:59   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
tylko ze ja mówie o uzywaniu pog³êbiaczy motocyklowych do robienia cukierków, do aerografu bym tego nie wlewal, ale niech bedzie ze sie nie znam. Czasem nie chodzi o to zeby zaoszczedzic 20 zl tylko o to zeby efekt byl jak najlepszy
 
 

Sylwia 
Wys³any: 2007-12-21, 21:34   
0
UP DOWN

Pomog³a: 1 raz
Posty: 83
Fakt, cukierki to zabójstwo dla aerografu, chocia¿ te z dysz± 0.3 daj± radê. I w taki oto sposób mam rozwi±zany problem z cukierkami zim±. Te prawdziwe w temp. poni¿ej 20 stopni nie chc± siê za bardzo rozlewaæ. Uratowa³e¶ mi ¿ycie :wink:
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-23, 12:11   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Sytwia jakis miesiac temu malowalem Vtx-a cukierkiem typu klar 1K + Poglêbiacz czerwony, tu masz fotki, ocen jak to wychodzi.
http://www.fotosik.pl/sho...70d4c0240292e8d
http://www.fotosik.pl/sho...d4e40239a20377e
i zblizenie
http://www.fotosik.pl/sho...cceea56ee3ef147
W realu wyglada troche lepiej, wiadomo ze fotki nie oddaja wszystkiego. Jak podoba sie koncepcja????? podpowiem ze chodzi tu o gre kolorów(ich symboli). Co myslicie o tym malowaniu???????????
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-23, 15:06   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Sylwia moze jeszcze bardziej ci u³atwie sprawe, popytaj w mieszalni o lakiery nastêpujace: Honda nr. R274 i Suzuki nr. YC2. Malujac tymi kolorami mozna sie co nieco dokszta³cic :wink: w technologii lakierów 3c. kurcze zdradzam wam wszystkie moje patenty, niedlugo poslecie mnie na bezrobocie :???: najgorsze dla mnie w tych fotach jest to ze wogóle nie widac ziaren, bialy to nie jest zwykly bialy tylko bialy Xralic a pod tym czerwonym pog³êbiaczem jest jeszcze Srebro Dolarowe. Na zywca wygl±da nieporównywalnie lepiej.
 
 

maverik
Wys³any: 2008-01-04, 01:12   
0
UP DOWN

Posty: 71
danielpainter napisa³/a:
Sylwia moze jeszcze bardziej ci u³atwie sprawe, popytaj w mieszalni o lakiery nastêpujace: Honda nr. R274 i Suzuki nr. YC2. Malujac tymi kolorami mozna sie co nieco dokszta³cic :wink: w technologii lakierów 3c. kurcze zdradzam wam wszystkie moje patenty, niedlugo poslecie mnie na bezrobocie :???: najgorsze dla mnie w tych fotach jest to ze wogóle nie widac ziaren, bialy to nie jest zwykly bialy tylko bialy Xralic a pod tym czerwonym pog³êbiaczem jest jeszcze Srebro Dolarowe. Na zywca wygl±da nieporównywalnie lepiej.


alez Danielu, to sa patenty tak stare jak aerograf ;)

http://www.adm-motocykle.pl/tiger5.jpg
http://www.adm-motocykle.pl/4.jpg

i zna je kazdy kto ma discovery w pracowni ;)

pozdr.
 

Krys_G 
Wys³any: 2008-01-04, 08:38   
0
UP DOWN

Posty: 24
Sk±d: £om¿a
danielpainter napisa³/a:
Probowalem, da rade ale uwazam ze lepiej jest uzywac klaru 1K niz bezbarwnej bazy(¯ywicy- jak kto woli) gdyz duzo latwiej i szybciej sie nim pracuje a poza tym wszystko jest tak samo, Zachowuje sie jak baza tylko jest lepszy w aplikacji

Witam

danielpainter mog³bys napisaæ jakiej firmy u¿ywasz klaru 1K, nazwa jakis numer ?
z góry dziêki .
pozdro
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-04, 20:41   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Krys_G
Ja uzywam produktów firmy Spies Hecker (To to samo co Standox, tylko naklejki maja inne i numeracje produktów), Ten klar 1K ma w Spiesu nr. 8560 (seria Permacron).

Maverik
Oczywiscie ze tak, zgadzam sie w 100% z toba, uwazam tylko ze mimo to trzeba o tym mówic bo nie wszyscy o tym wiedza. Uzywanie tych pog³êbiaczy daje duzo wiecej mozliwosci i sporo wiedzy o lakiernictwie, wielu jeszcze kluci sie na tym forum o to czy wogóle istnieje takie cos jak pog³êbiacz, istnieje, (w Spiesu normalne pigmenty "bazowe" maja numeracje 5XX, za¶ pigmenty pog³êbiaczowe 7XX , XX-zalezy od kolory pigmentu).
 
 

maverik
Wys³any: 2008-01-06, 18:39   
0
UP DOWN

Posty: 71
danielpainter napisa³/a:
Krys_G
Maverik
Oczywiscie ze tak, zgadzam sie w 100% z toba, uwazam tylko ze mimo to trzeba o tym mówic bo nie wszyscy o tym wiedza. Uzywanie tych pog³êbiaczy daje duzo wiecej mozliwosci i sporo wiedzy o lakiernictwie, wielu jeszcze kluci sie na tym forum o to czy wogóle istnieje takie cos jak pog³êbiacz, istnieje, (w Spiesu normalne pigmenty "bazowe" maja numeracje 5XX, za¶ pigmenty pog³êbiaczowe 7XX , XX-zalezy od kolory pigmentu).


apropo 1ej czesci, ja moge swoja wiedza po czesci sie dzielic, jednak ja do niej dochodzilem latami i swoim rozwojem, wiec tak naprawde jesli ktos liczy na to ze znajdzie tu wiele odpowiedzi to sie myli, malarstwo aerografem to sztuka uzytkowa, a sztuka jak sama nazwa wskazuje polega na kreatywnosci, wiec podstowowa sprawa jest rozwoj i proby na bledach itp, ja widzac WSZYSTKIE malowania jakie sa mozliwe w 10 min jestem w stanie powiedziec jak zostaly wykonane, jakimi farbami i jaka technologia, ale ja mam inaczej, od dziecka sledze artystow aero w Polsce i na swiecie,
apropo 2ej czesci.. posluguj sie profesjonalnymi terminami, tak jak Ci pisalem przez cale zycie lakieruje rowniez motocykle w sensie napraw (ogolnie ze swojej firmy utrzymuje dom jednorodzinny pod Wawa) i to o czym piszesz to transparentny pigment bazowy, w Standoxie do 3j i 4o warstwowych kolorow dodaje sie go do tzw Farbloos czyli bazy bezbarwnej, w przypadku klaru dodaje sie go odpowiednia ilosc, w Standoxie nazywa sie to Brillant np Brillant Rot, Standox ma ok 5 odcieni, w '08 ma byc chyba 7, w mieszalni tylko ja to kupuje, zwlaszcza ze potrafie zamowic pare L, uzywaj fachowych nazw bo stajesz sie tworca mitow,

pozdr.
 

maverik
Wys³any: 2008-01-07, 14:12   
0
UP DOWN

Posty: 71
Grandi napisa³/a:
chyba ch³opaki zboczyli¶cie z tematu
Maveriku czy móg³by¶ stworzyæ toutorial jak uzyskaæ efekt taki jak na motocyklach pokazanych powy¿ej?
I czy MOGLIBY¦CIE zacz±æ rozmawiaæ ze sob±, zamiast wzajemnie wyszukiwaæ niedoci±gniêæ w wypowiedziach i my¶leniu drugiego?


co do wypowiedzi kolegi powyzej:
1. mowiac o tym ze dyrektywa nie obejmuje motocykli podaj konkretny pkt. tej ustawy, ja robie tylko motocykle i 1szy raz cos takiego slysze, nie tylko ja
2. w Polsce jest oko³o 10 profesjonalnych studio, uwazasz ze to malo na cala Polske?pisze o profesjonalistach zarabiajacych powazne pieniadze, czyli pulap do ktoreg daze i po czesci udalo mi sie osiagnac, psikac w garazu moze kazdy,
3. Na dowidzenia wrzucam tutorial, nie dysponuje wszystkimi zdjeciami wiec rowniez opis:

1. na zmatowiona powierzchnie dajemy bialy podklad, tu musimy zmieszac troche fullera z biala baza, fuller jest po to aby rozpuszczalnik z bazy nie ruszyl bialego koloru,
2. w m/m na poprzednia warstwe rzucamy troche srebra, grubosc ziarna wedle uznania
3. calosc musimy dobrze wysuszyc, najlepiej nie majac IR dzialac nastepnego dnia
4. mieszamy czarna baze z rozpuszczalnikiem, robimy proby folia, ale na oko 25 % czarnego 75 % rozpuszczalnik
5. dobrze poprosic kogos o pomoc, kupujemy folie spozywcza, taka do kanapek, ktora sie klei do siebie, jan niezbedny np, w 2 osoby tuz po nalozeniu bardzo grubo czarnej farby nakladamy folie po calosci, tak aby sie przykleila
6. folie lekko ugniatamy, marszczymy,
7. po kolo 5u minutach folie odrywamy i mamy taki efekt:

http://www.adm-motocykle.pl/tiger1.jpg

8. Na calosc nastepnie dodajemy lakier transparentny brillant (Standox), kolor jaki chcemy, tu byla wisnia, rowniez dobrze mozemy uzyc kazdej innej transparetnej farby,
9. Po tym jak wszystko nam sciemnialo wedle uznania pistoletem cieniujemy czarnym ranty
tak aby uzyskac efekt 3d, mozemy to robic do bolu miedzy klaramia, na hawku bylo chyba 15 warstw lakieru, po pojawieniu sie slonca widac jest jakby struktura byla w srodku zbiornika,
10. kladziemy 1szy lakier bezbarwny, nie musimy sie starac o odkurz itp, ten lakier jest aby wyrownac powierzchnie,
11. po 24 h szlifujemy wszystko na rowno, cieniujemy jeszcze raz ranty,
12. lakierujemy finalnie elementy (ilosc tych operacji wedle uznania)
13. polerujemy

Efekt finalny:

http://www.adm-motocykle.pl/hellcbr1.jpg

Czas wykonania calego motocykla 3 dni. Koszt malowania 4 tys. z³.

Motocykl bedzie jezdzil po Anglii, jest to drugi motocykl dla tego klienta.

Apropo mojej strony przegonilem w zeszlym roku 3ch webmasterow przed oddaniem nowej wersji, bo nic nie potrafili, obecnie znowu jest w fazie aktualizacji, na stronie nie ma ponad 100u zdjec,

pozdrawiam i zycze rozwoju tego miejsca
 

aeroarte 
Wys³any: 2008-01-07, 18:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
No to ja te¿ -ma³y wyk³adzik. Odnoszê takie wra¿enie ,¿e mylicie nieco pojêcia koloru cukierkowego i koloru g³êbokiego ''g³êbi koloru''.Kolor -'' farba'' cukierkowa to farba o intensywnej wrêcz agresywnej barwie , u¿ywana do barwienia -Cukierków , zabawek itd. Mo¿e ona i przewa¿nie jest transparentna.Takie s± w³a¶nie CANDY. G³êbia koloru to zupe³nie inne ,bardziej skomplikowane zagadnienie.
W malarstwie nazywa siê to Laserunek i znany jest ju¿ z fresków z Fajum / u¿ywano do tego wosku/ ,potem przez ¶redniowiecze /ikony o twarzach zanurzonych jakby w wodzie/ po renesans ,gdzie rozwin±³ siê do dzi¶ niedo¶cigniony.
Podstawow± zasad± jest taka ,¿e na namalowany obraz farbami kryj±cymi nak³ada siê , warstwy farby transparentnej ,w ró¿nych czê¶ciach obrazu ,ró¿ne kolory -wielokrotnie ,w niektórych partiach /oczy, prze¼roczyste tkaniny i inne/
nawet po kilkadziesi±t razy ,oddzielaj±c kolejne warstwy werniksem/ lakierem/ ,który ¿ó³k³ przez wieki i st±d niestety dzisiaj ciemne twarze ikon. Tak wiêc reasumuj±c mówicie o czym¶ / inaczej to nazywaj±c/, co dawno jest znane i nie jest ¿adn± tajemnic±.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime