Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
samurajek
Wys³any: 2011-11-27, 17:00   Czas gwarancji lakierowanego elementu.
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
Sk±d: Wroc³aw
Witam
Mam pytanko ile jest gwarancji na lakierowanie ?
Ile dajecie Panowie gwarancji i jak to wygl±da prawnie?
Na u¿ywany element(naprawa blacharska usuwanie korozji itp) -3mc
na nowy element 2 latka?
Mogê siê myliæ gdzie¶ to wyczyta³em tak¿e bez ¶miechów.
Pozdro :cool:
 

arus
Wys³any: 2011-11-27, 18:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
O jakiejkolwiek gwarancji na naprawê mo¿na mówiæ pod warunkiem spe³nienia elementarnych podstaw naprawy (darcie do go³ego wstawki reperaturki itp)i nastêpnie EPOKSYD ewentualnie inny izolator .Bez tego to gwarancja mo¿e byæ tylko do tzw.bramy a nie trzy miechy :cool: Nowych zamienników nie u¿ywam (nie pasuj±)to siê nie wypowiadam :rotfl:
 

kalbi 
Wys³any: 2011-11-27, 20:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
samurajek napisa³/a:
naprawa blacharska usuwanie korozji
tu dajemy gwarancjê do bramy:) a tak ogólnie to minimum jest 12 miesiêcy, niektórzy daj± do 5 lat bodaj¿e
_________________

 
 

samurajek
Wys³any: 2011-11-27, 22:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
Sk±d: Wroc³aw
no tak
Tylko czy to jako¶ prawnie na tego typu us³ugi jest okre¶lone...
pozdro :cool:
 

gugun 
Wys³any: 2011-11-28, 11:07   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
zalezy od naprawy...na usuwanie korozji wogole nie daje i przed naprawa informuje ze itak moze wyjsc za jakis czas,moze za rok a moze za 10lat...a jak cos sie stanie naprawde z mojej winy typ"luszczenie lakieru" itp to nawet po 2-3latach wypada poprawic auto
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-11-28, 19:57   Re: Czas gwarancji lakierowanego elementu.
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
samurajek napisa³/a:
Witam Mam pytanko ile jest gwarancji na lakierowanie ?
Ile dajecie Panowie gwarancji i jak to wygl±da prawnie?

Ale kto¶ zna odpowied¼ ? .... oprócz ... :x:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

samurajek
Wys³any: 2011-11-28, 22:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
Sk±d: Wroc³aw
Witam
To siê pochwal jak znasz ;)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-11-29, 08:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
... a dlaczego znowu Ja ? ^^

Dobra ! .... nikt nikomu nie musi udzielaæ ¿adnej gwarancji :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

senior
Wys³any: 2011-12-01, 20:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
PROJEKTER napisa³/a:
nikt nikomu nie musi udzielaæ ¿adnej gwarancji
No nie wiem.
Gwarancja na pow³okê i us³ugê musi byæ - czyli na to co móg³ spartoliæ lakiernik: odcieñ, ³uszczenie klaru, wsechy, itd itp.
I wed³ug mnie jest to rêkojmia bo cyt: "Najczê¶ciej s± to umowy "o dzie³o", stosuje siê wtedy przepisy kodeksu cywilnego art 627-646, a je¶li z nich nie wynika nic innego (w przypadku wadliwego, nienale¿ytego wykonania) przepisy dotycz±ce rêkojmi przy sprzeda¿y".
Czym innym jest sama gwarancja na ponowne wyj¶cie rdzy je¶li wcze¶niej by³a a tym bardziej na ³atanie dziur reparaturkami itp.
Ale czy s± jakie¶ konkretne normy czasowe zapisane w ustawach/przepisach tego nie wiem. Tzn pewnie s± ale ile wynosz±?
 

gugun 
Wys³any: 2011-12-01, 20:17   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
na poprawki "na gwarancji" jest tylko 1 sposob sprawdzony-nie robic lipy a poprawek nie bedzie:)
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-12-02, 12:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
senior napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
nikt nikomu nie musi udzielaæ ¿adnej gwarancji
No nie wiem.
Gwarancja na pow³okê i us³ugê musi byæ - czyli na to co móg³ spartoliæ lakiernik: odcieñ, ³uszczenie klaru, wsechy, itd itp.
I wed³ug mnie jest to rêkojmia bo cyt: "Najczê¶ciej s± to umowy "o dzie³o", stosuje siê wtedy przepisy kodeksu cywilnego art 627-646, a je¶li z nich nie wynika nic innego (w przypadku wadliwego, nienale¿ytego wykonania) przepisy dotycz±ce rêkojmi przy sprzeda¿y".
Czym innym jest sama gwarancja na ponowne wyj¶cie rdzy je¶li wcze¶niej by³a a tym bardziej na ³atanie dziur reparaturkami itp.
Ale czy s± jakie¶ konkretne normy czasowe zapisane w ustawach/przepisach tego nie wiem. Tzn pewnie s± ale ile wynosz±?



No nareszcie zaczynacie my¶leæ i korzystaæ z innych ¼róde³ wiedzy i informacji ni¿ w³asne do¶wiadczenia. Brawo @senior .... Za to ten wysi³ek ode mnie punkt. Róbcie tak czê¶ciej, a mity i zabobony skoñcz± siê bardzo szybko. :spoko:

Dodam tylko do twojego .... No nie wiem ... ¿e GWARANCJA ze swej natury to umowa cywilno -prawna pomiêdzy sprzedawc± i nabywc± ( tak w skrócie dla tego tematu o lakierowaniu ) Warunki gwarancji okre¶la gwarant. To on pisze regulamin na jakich zasadach i co mo¿e uznaæ za roszczenie, oraz jak d³ugo ta gwarancja obowi±zuje. Warunki takiej gwarancji s± w zasadzie dowolne. Klient z mocy przepisów prawa jest chroniony rêkojmi± przez rok ... zawsze przez rok i tylko przez rok. W przypadku gdy warunki gwarancji nie s± okre¶lone na pi¶mie to klient mo¿e skorzystaæ tylko z rêkojmi. A to oznacza w przypadku zakupu towaru jego zwrot i ¿±danie zwrotu p³atno¶ci. Nale¿y przyj±æ ze ten sam mechanizm dotyczy us³ugi. Tu nie ma ¿adnego poprawiania, czy czê¶ciowej naprawy. Takie rzeczy s± tylko w przypadku gdy klient korzysta z gwarancji.

Skoro nie wydajecie ¿adnej pisemnej gwarancji tzn ¿e jej nie ma. Pozostaje wiec roszczenie z rêkojmi za wadê produktu ... w tym wypadku us³ugi.

Przy okazji mam nadziejê, ¿e nie którzy rozumiej± ju¿ dlaczego producent samochodu mo¿e odebraæ gwarancjê gdy jest on naprawiany poza jego sieci± serwisow± ... i dlaczego uregulowanie pisemnie warunków gwarancji ( np na odwrocie FV vat, lub zlecenia ) jest w waszym dobrze rozumianym interesie. :tak:

Lepiej porawiaæ na gwarancji ni¿ oddawaæ kasê z rêkojmi ;)


Przepraszam .... jak Ja mogê przyznaæ @senior punkcik ... tzn jak mam to techniczne zrobiæ ? gdzie przycisn±æ ? :/
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

senior
Wys³any: 2011-12-02, 17:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
PROJEKTER napisa³/a:
gdzie przycisn±æ
Gdziekolwiek aby nie na odcisk :D
A tak na powa¿nie to bez przesady bo zupe³nie nie ma za co. Ot trafi³o mi siê "jak ¶lepej kurze ziarno" i tyle ;)
gugun napisa³/a:
na poprawki "na gwarancji" jest tylko 1 sposob sprawdzony-nie robic lipy a poprawek nie bedzie:)
No tak ale we¼ pod uwagê ¿e zak³adaj±c nawet ¿e us³uga bedzie wykonana idealnie i w pe³ni zgodnie z technologi± oraz w idealnych warunkach to mo¿e jeszcze nast±piæ wada materia³owa którego¶ z u¿ytych materia³ów podczas naprawy.
I je¶li po czasie wyjdzie jaka¶ wada która nast±pi³a z tego powodu to co wtedy?
Je¶li klient da³ materia³y to pogonisz go na bambus - chocia¿ z powierzonych materia³ów nie robi siê WCALE.
A je¶li materia³y by³y Twoje to te¿ klienta pogonisz kijem? A niby dlaczego? To nic ¿e to nie bêdzie Twoja wina bo tym bardziej nie klienta. I tutaj musisz uznaæ reklamacjê i dokonaæ poprawki - a sam dochodziæ za ni± rekompensaty u dostawcy u¿ytych materia³ów które by³y wadliwe {a dostawca ew. wy¿ej}
Ale klient ma mieæ poprawion± wadliw± us³ugê niezale¿nie od tego kto z kim, jak i kiedy bêdzie siê pó¼niej za ni± rozlicza³.
 

gugun 
Wys³any: 2011-12-02, 19:34   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
no nie robi sie na klienta materialach,chociaz by dla tego ze nie ma pojecia co kupuje...no a co do poprawek to zalezy chyba od czlowieka,ja ogolnie nie mam z tym problemow,moze dlatego ze auta ktore maluje sa sprzedawane w ciagu kilku miesiecy:)ale bywaja tez inne ktore smigaja po okolicy i zadko kiedy ktos ma jakis problem...no i 2 to zalezy od wady...wiadomo ze nie powiem nikomu jak po tygodniu rdza wyjdzie ze za czesto myl samochod:) ale sa tacy jak w temacie o aso co im sie mikronki np nie zgadzaja i takich trzeba pognac :D ja akurat z tych co jak cos sie dzieje to nie ma problemow zeby cos poprawic,nie jak inni-pojechales to sobie radz:)
 
 

samurajek
Wys³any: 2011-12-03, 23:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
Sk±d: Wroc³aw
Witam
Chodzi³o mi w³a¶nie o to
"I wed³ug mnie jest to rêkojmia bo cyt: "Najczê¶ciej s± to umowy "o dzie³o", stosuje siê wtedy przepisy kodeksu cywilnego art 627-646, a je¶li z nich nie wynika nic innego (w przypadku wadliwego, nienale¿ytego wykonania) przepisy dotycz±ce rêkojmi przy sprzeda¿y".
Te¿ to znalaz³em ale nie wiedzia³em czy rok czy 2 latka .
Projekter, senior punkciki
pozdro :cool:
 

robi606
Wys³any: 2012-02-29, 17:03   
0
UP DOWN

Posty: 1
O gwarancjê za us³ugê lakierowania czasami trudno. Pozostaje tylko gwarancj± na lakiery i inne ¶rodki.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime