Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
hopek03
Wys³any: 2011-12-25, 11:56   Który Pistolet Wybraæ
0
UP DOWN

Posty: 29
Witam wszystkich ,potrzebujê porady i opinii , chcia³em kupiæ nowy pistolet mia³em zamiar kupiæ iwate hte 2 ale po d³ugich namys³ach i przemy¶leniach mam zamiar kupiæ jaki¶ powa¿niejszy sprzêt , podam linki tych pistoletów , pistolet musi s³u¿yæ do bazy i do klaru czasem i do akrylu
1. http://moto.allegro.pl/sa...1999690891.html wersja RP dysza 1.3
2. http://moto.allegro.pl/de...1996977301.html dysza 1.3 te10
3. http://moto.allegro.pl/de...1999690885.html dysza 1.3 T1 czym ten z³oty siê ró¿ni od tego czerwonego ?
4. http://moto.allegro.pl/an...2011401374.html dysza 1.4
5. http://moto.allegro.pl/wa...2013216192.html dysza 1.4
6. http://moto.allegro.pl/pi...2015010130.html dysza 1.3
jak na mój gust to najbardziej pasowa³ by mi ten czerwony Devilbiss mia³em kiedy¶ przyjemno¶æ mieæ w rêku GTI niebieskie tylko pytanie jak to maluje ? dziêkujê za wszystkie odpowiedzi i liczê na pomoc . Zdrowy weso³ych ¶wi±t ¿yczê wszystkim forumowiczom , pozdrawiam .
  
 

Miki
Wys³any: 2011-12-25, 11:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Teraz lepiej :D Z³ap gdzie¶ okazjê na allegro i kup ze 2 saty 3000rp. S± czasami w ¶miesznych cenach. Zawsze to jeden do bazy drugi do klaru
_________________
Mart-Dent
  
 

lukasz509
Wys³any: 2011-12-25, 12:15   
0
UP DOWN

Posty: 389
wez sata 4000 rp albo 3000B rp ja mam i maluje baza i akrylem ni±
 

hopek03
Wys³any: 2011-12-25, 12:25   
0
UP DOWN

Posty: 29
Miki napisa³/a:
Wstydzi³ by¶ siê tak nazywaæ temat.

Przepraszam a jak powinienem nazwaæ temat ?
 

ComTom
Wys³any: 2011-12-25, 12:28   
0
UP DOWN

Posty: 61
Koledze zapewne chodzi³o o byka w tytule :shock: KTÓRY nie "ktury"
 

hopek03
Wys³any: 2011-12-25, 12:48   
0
UP DOWN

Posty: 29
przepraszam ju¿ poprawi³em to przez moje roztargnienie a tak w nawiasie to nigdy nie by³em or³em z polskiego
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-12-25, 13:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Miki napisa³/a:
Z³ap gdzie¶ okazjê na allegro i kup ze 2 saty 3000rp.

Dok³adnie tak, lecz je¶li jeden to sata 4000 1.2 rp.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

hopek03
Wys³any: 2011-12-25, 14:21   
0
UP DOWN

Posty: 29
SATA wiadomo sprzêt profi a co my¶licie o tych Devilbissach tam mo¿na zastosowaæ ró¿ne rozpylacze i ma siê pistolet do bazy i do klaru czy to jest co¶ warte czy to lipa a i jak z miot³± w tych pistoletach SATA i Devilbiss ? morze kto¶ mia³ okazje u¿ywaæ jednego i drugiego pistoletu i ma opinie na ten temat ?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-12-25, 14:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
hopek03,
Opcja optymalna to zakup pistoletu z pewnych r±k.
Popatrz.
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=5614
Gdybym nie posiada³ trzech markowych pistoletów to napewno ju¿ tej okazji by nie by³o.
Polecam, cena atrakcyjna.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

lakierok 
Wys³any: 2011-12-25, 15:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Ja sprzedam SATE 4000 B RP 1.2 , mam j± ok 4 miesiêcy cz cene 1200 z³ w pude³ku .

sprzedaje gdy¿ bêdê mia³ prezent od rodziny z Niemiec ( bêdê im robi³ auto i mam w nagrodê dostaæ pistola tylko nie wiem jakiego ) :spoko:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

Miki
Wys³any: 2011-12-25, 20:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
lakierok, tylko ¿eby Ci wa³ka nie uwalili i SICO nie kupili ^^
_________________
Mart-Dent
 

hopek03
Wys³any: 2011-12-25, 21:12   
0
UP DOWN

Posty: 29
czy 1.2 w tej Sacie 4000 RP to nie za ma³a dysza przypu¶æmy do jakiego¶ du¿ego elementu na przyk³ad maska z Mercedesa S a co do zakupu to wybaczcie ale w planie zakup nowego no ale i tak dziêki za propozycje te og³oszenie z tym devilbissem ogl±da³em a z ciekawo¶ci jaka by³a by cena mo¿na na numer gg 184889 jestem niewidoczny je¶li na forum jej oficjalnie nie mo¿na podaæ .
 

pawel1108 
Wys³any: 2011-12-25, 21:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Kolega tam napisa³ w og³oszeniu,¿e liczy sobie za ten pistolet 900 Z£
  
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-12-25, 21:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Dysza 1.2 w Sata jet 3000 RP i jet 4000 RP jest "optymalna" i zalecana przez wszystkich czo³owych producentów materia³ów lakierniczych.U niektórych jest zalecana do nak³adania lakierów nawierzchniowych i baz jeszcze dysza 1.3 np. DuPont ,Standox. Je¶li wybierasz jednak Sata w systemie HVLP to jest zalecana ju¿ dysza 1.3 albo 1.4 (zale¿y od producenta) :tak:
Na Alle...o kto¶ wystawi³ now± Sata jet 3000 HVLP z dysz± 1.4 za 800z³. Propozycja warta zastanowienia je¶li ma wszystkie "papierki" od tego egzemplarza ;)
Pozdrawiam! :spoko:
 

hopek03
Wys³any: 2011-12-25, 22:11   
0
UP DOWN

Posty: 29
no i znowu niedopatrzenie z mojej strony ja patrzy³em tylko na og³oszenie nie przegl±da³em ca³o¶ci . Ja lakierujê ju¿ oko³o 10 lat i ca³y czas jednym pistoletem profesionalem hp 1.4 ale ten pistolet jest ju¿ bardzo wys³u¿ony i chcia³em kupiæ nowy wpierw my¶la³em nad Iwata HTE2 lub Iwata s-Impakt ale po d³u¿szych rozmy¶leniach doszed³em do wniosku ¿e zaszaleje i kupie co¶ naprawdê profi dodam ¿e lakieruje hobbistycznie po prostu uwielbiam to robiæ i lubiê jak jest super efekt , w pracy nie lakierujê ale jak czasem patrze na lakier w pracy i mój w gara¿u tam malowany poprzez zawodowego lakiernika a w domu prze zemnie to czasem mój w gara¿u wygl±da du¿o lepiej ni¿ w tej robocie no tylko te py³ki lakiery u nas to przewa¿nie Spice cheker dok³adnie nie wiem jak siê to pisze a wiêc przepraszam za b³êdy. przed ¶wiêtami po¿yczy³em od kumpla Lidera LVLP z dysz± 1.4 i powiem tak zalecane ci¶nienie to nieca³e 2 atmosfery ale ja da³em mu 3 atmosfery na wej¶ciu przy naci¶niêtym cynglu i próbowa³em malowaæ , nie¼le to maluje miot³a to oko³o 26 centymetrów bazê trochê s³abo rozbija lekka skórka wychodzi ale lakier bezbarwny k³adzie super baza 2:1 klar 2:1 w pomieszczeniu temperatura 18 stopni
 

arus
Wys³any: 2011-12-26, 10:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
Tak se czytam i czytam i nie bardzo kolegê rozumiê piszesz ¿e lakiernictwem zajmujesz siê od 10 lat pó¿niej ¿e jeste¶ amatorem.Pistoletem lvlp klar nak³adasz super a na bazie robisz barana ??? :x: Skoro jeste¶ amatorem to po kiego grzyba Ci pistolety profi za 2k ???????POZDROWIONKA
 

hopek03
Wys³any: 2011-12-26, 11:03   
0
UP DOWN

Posty: 29
Nie dos³ownie barana tylko chodzi³o mi o to ¿e ten pistolet s³abo rozbija materia³ byæ morze ma za du¿± dysze ale to nie istotne bo to nie mój tylko go mia³em na próbê od kumpla po¿yczanego , a co do pistoletu który chcê zakupiæ to chodzi mi oto ¿e na takim sprzêcie pow³oka powinna byæ jeszcze lepsza a ni¿ na tych chiñskich , no i ca³y czas bêdzie tak samo lakierowa³ a nie pierwsze 5 razy super a potem ? .A co do okresu mojej zabawy w lakierowanie to chodzi mi o to ¿e nie lakierujê zawodowo i nie mam ¿adnych kursów pokoñczonych w tym kierunku wiêc uwa¿am siê za amatora tag zwany samouk , to moje chobbi a chobbi zawsze kosztuje .
 

senior
Wys³any: 2011-12-26, 21:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Wed³ug mnie najuniwersalniejszym pistoletem z tych podanych jest DV GTI PRO {w³a¶nie T1 1,3} i niby te¿ ze wzglêdu na uniwersalno¶æ przy zmianie samych g³owic. Ale za jaki¶ czas ta uniwersalno¶æ zniknie zaraz po tym jak znikn±³ bazy konwencjonalne - a ile to potrwa tego nie wie nikt bo mo¿e kilka lat a mo¿e miesiêcy.
Drugi DV to nowo¶æ, a do nowo¶ci mam w±tpliwo¶ci a tym bardziej ¿e jest to kurewsko skomplikowany pistolet w detalach i serwis DV nie jest mocny - lecz w dotychczasowych modelach nic siê nie dzia³o.
Na chwile obecn± z DV wzi±³bym GTI PRO bo ceny s± teraz rewelacyjne.
Z IWAT wybra³bym WBX-a a nie LV-2 i jak WBX-a to 1,4 a nie 1,3.
Walcoma NIE.
A SATY............ Te¿ nie ;P ;P

Najlepiej popytaj siê dooko³a siebie co kto ma i spróbuj zobaczyæ co jak dzia³a bo ka¿dy z nich jest zupe³nie inny.
 

gugun 
Wys³any: 2011-12-27, 12:58   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
senior napisa³/a:
A SATY............ Te¿ nie
ja chyba tez nie...mimo ze 3malew w recach glownie saty to cos mi w nich nie pasuje...tak drogi pistolet a kazda np 3k syczy po czasie,co 2 lata serwis bo przestaje malowac...jesli chodzi o samo malowanie to jest ok ale jesli o wytrzymalosc i bezawaryjnosc to raczej minus wielki.nie wiem jak to jest z innymi "liderami" ale sata ostatnio sie troche popsula jesli chodzi o 2 ostatnie modele 3k i 4k
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-12-27, 14:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
ale sata ostatnio sie troche popsula jesli chodzi o 2 ostatnie modele 3k i 4k


Ale mi pojecha³e¶ po pistoletach .... :help:

A ja je dzi¶ doinwestowa³em ...... wiecie paku³y, teflon i sylikon w tubie. ;P ;P ;P
Nic nie psyczy nic nie syczy a nawet nic nie wskazuje na to ¿e dopuki nie pod³±czê wê¿a i nie podam ci¶nienia to... nic nie zasyczy.

Dobra, koniec ¿artów :>
Dzi¶ wymieni³em bateryjki w digitalu w obydwóch satach.
Ori na ori - ¿eby nie by³o ¿e mi co¶ zaleje elektronikê. A jest tam niema³e zaskoczenie.
Co dziwne bateryjka pad³a w nieczêsto u¿ywanej sacie 4000 :?: a w 1.5 rocznej sacie 3000 wymieni³em profilaktycznie. :tak:

I jedyne co stwierdzam, to ¿e nie zamieniê saty na inne, bo niema ku temu ¿adnych przes³anek.
Tak samo jak kto¶ ma DV czy iwate - to tak samo górna pó³ka i ka¿dy siê cieszy z tego co mu pasuje.
Mi pasuje digi w sacie a na temat psucia siê pistoletów konkurencji nie mogê siê publicznie wypowiedzieæ.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2011-12-27, 14:14   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
Ale mi pojecha³e¶ po pistoletach ....
sobie tez.ale jest jak jest,nie sa to tak wytrzymale pistolety jak starsze modele mimo ze lakieruje sie nimi fajnie.
 
 

arus
Wys³any: 2011-12-27, 19:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
Gugu¶ Satka ci syczy bo zostawiasz j± z baz± na kilka dni ^^ :x: Co do nowo¶ci nie bêdê siê wypowiada³ bo moje colty to 15-to letnia Sacina Jet 90 i Satka Jet 2000 hvlp i jeszcze Victoria 2107 i mini (chinol).Wy¿yga³em za nie kupê kasiory(jak dla mnie) i dlatego staram siê o nie jako¶ tam dbaæ (nigdy nie by³y naprawiane) .
Kolego Hopek trudno bêdzie Ci kupiæ optymalny pistol dla siebie opieraj±c siê na opiniach z netu poniewa¿ ka¿dy (prawie ka¿dy) lakiernik psika inaczej i innym (idealnym) sprzêtem. Po 10-ciu latach powiniene¶ wiedzieæ jaki system (hvlp czy rp) Ci odpowiada .Nic nie piszesz o sprzêcie który ma zasilaæ Twój nowy pistol ani o warunkach w jakich bêdziesz tworzy³. Jako amator pewnie nie masz mo¿liwo¶ci przetestowania nowo¶ci które wymieni³e¶ w linkach tak¿e musisz zaryzykowaæ .Od siebie mogê tylko napisaæ ¿e LAKIERNIK po kilku próbach opanuje ka¿dy z w/w sprzêtów .Ja z racji pracy (psikania)w przemys³ówce preferujê pistolety wysokoci¶nieniowe które s± MOIM zdaniem lepsze dla gara¿owców ze wzglêdu na mniejsze zapotrzebowanie na luft (co prawda wiêksze ci¶nienie ok.3 bar ale mniejsza ilo¶æ) i zdecydowanie szybsza praca co ma zaje.......sty wp³yw na ¶mieci w klarze. Pistolety hvlp s± dla MNIE jakie¶ zamulone.Pamiêtaj to zawsze bêdzie TWÓJ wybór i twoja kasa :tak: Co do serwisów koledzy wcze¶niej ju¿ siê wypowiadali i tu wybór mo¿e byæ tylko jeden zastanów siê tylko nad tym czy rp czy hvlp zanim staniesz siê SATANIST¡ :spoko: ^^
 

hopek03
Wys³any: 2011-12-27, 21:38   
0
UP DOWN

Posty: 29
Dziêkujê za opinie o tych pistoletach i kupiê albo DV albo Sate tylko nie wiem jaka dysza w tej Sacie gdybym siê na ni± zdecydowa³ czy 1.2 czy 1.3 system tylko RP , HVLP odpada my¶lê ¿e kompresor nie podo³a ma niby wydajno¶æ 500 l tylko nie wiadomo czy na wej¶ciu czy praktyczna i jest 3 cylindrowy , zbiornik 250 l , w±¿ zasilaj±cy 10 mm . pomieszczenie to gara¿ . W tej chwili mam Profesjonala z dysz± 1.4 i nie wiem czy dysza 1.2 w tej Sacie to nie za ma³a do du¿ych powierzchni , co do opanowania pistoletu to z tym niema problemu próbowa³em od kumpla Lidera LVLP z dysz± 1.4 i te¿ nie mia³em problemu a wcze¶niej jakie¶ 8 lat temu mia³em tak± star± Polsk± Dêbice taki pistolet zero regulacji i te¿ nim pryska³em , jednym s³owem robiê ca³y czas na szrotach , no a teraz chcê kupiæ co¶ profi ale za t± kasê nie chcê kupiæ bubla ktury bêdzie gorzej malowa³ a ni¿ mój stary gun dlatego za³o¿y³em ten temat . Czy te nowe Saty mo¿na myæ w Nitrze :?:
 

pawel1108 
Wys³any: 2011-12-27, 21:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Kolego ka¿dy pistolet mo¿na CZY¦CIÆ ZA POMOC¡ nitro , NIGDY myæ w nitrze !!!
nie nale¿y pistoletów k±paæ w nitrze,poniewa¿ to wp³ywa na ich pracê i ¿ywotno¶æ
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-12-27, 21:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
arus napisa³/a:
Victoria 2107

Je¶li mo¿esz kilka s³ów na jego temat i czy znasz ró¿nicê miêdzy nim a modelem 2015.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

senior
Wys³any: 2011-12-27, 22:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
arus napisa³/a:
Gugu¶ Satka ci syczy bo zostawiasz j± z baz± na kilka dni
To b³±d i ... :x: ale nie ma to wp³ywu na syczenie zapewne z regulacji ci¶nienia co jest w Satach prawie standardem - tak jak i wej¶cie powietrza do guna.
arus napisa³/a:
Ja z racji pracy (psikania)w przemys³ówce preferujê pistolety wysokoci¶nieniowe które s± MOIM zdaniem lepsze dla gara¿owców ze wzglêdu na mniejsze zapotrzebowanie na luft (co prawda wiêksze ci¶nienie ok.3 bar ale mniejsza ilo¶æ) i zdecydowanie szybsza praca co ma zaje.......sty wp³yw na ¶mieci w klarze.
A tutaj kompletnie siê nie zgadzam bo mam zupe³nie odmienne zdanie je¶li chodzi o ¶mieci gdy¿ wysoko ci¶nieniowiec szybciej zruszy syfy ze ¶cian, sufitu i pod³ogi ni¿ nisko. Poza tym przy s³abej wentylacji robi du¿o wiêkszy zakurz co jest w takiej sytuacji wielkim minusem ze wzglêdu i na widoczno¶æ i na osiadanie zaschniêtego py³u na lekko ju¿ zwi±zan± pow³okê gdy lakieruje siê na bardzo szybkich utwardzaczach i na dodatek ze "spidami".
Moim zdaniem w s³abszych warunkach przy s³abej wentylacji najgorszym {jak dla mnie} wyborem jest w³a¶nie Sata RP która to w modelu 4000 ma na wyj¶ciu do 2,5 BARA !!! Plus do lakierowania ale wielki minus przy s³abych warunkach.
Natomiast je¶li chodzi o wydajno¶æ sprê¿arki to 100% prawda.
I w³a¶nie tak jest ¿e w wiêkszo¶ci ilu ludzi tyle opinii bo wiêkszo¶æ nie ma porównania do innego markowego pistola, a ci co maj± albo maj± swoje jakie¶ przyzwyczajenia i upodobania albo nawet je¶li maj± inne zdanie to publicznie nie zawsze siê przyznaj± ¿e wydali 2, 3 czy 4 tysi±ce na pistole które im nie odpowiadaj±.
Ja przyznajê ¿e mimo i¿ mam DV to moim marzeniem jest zobaczyæ we w³asnych ³apkach IWATÊ W400 HD gdy¿ podejrzewam i¿ mo¿e to byæ pistol moich marzeñ.

Ale dla kolegi mocnym w chwili obecnej argumentem mo¿e byæ cena, gdy¿ sam nie wiem dlaczego DV GTI PRO bywaj± teraz w takich wielkich promocjach cenowych.
hopek03 napisa³/a:
nie wiem jaka dysza w tej Sacie gdybym siê na ni± zdecydowa³ czy 1.2 czy 1.3 system tylko RP
Zdecydowanie 1,2 Bo Saty cyferkami z innymi gunami siê nie porównuje - to ³adnie ju¿ chyba opisa³ nawet DOCTOR je¶li mnie pamiêæ nie myli. Ale na prawdê proponujê Ci najpierw u kogo¶ zobaczyæ jak dzia³a ka¿dy gun a w szczególno¶ci Sata RP bo jak dla mnie jest to gun tylko do pracy przy porz±dnej wentylacji {albo lakierowania MALUCHA na ¶rodku Stadionu Narodowego :D ;P }
hopek03 napisa³/a:
HVLP odpada my¶lê ¿e kompresor nie podo³a ma niby wydajno¶æ 500 l tylko nie wiadomo czy na wej¶ciu czy praktyczna i jest 3 cylindrowy , zbiornik 250 l
S±dzê ¿e da sobie bez problemu radê. Poza tym zawsze szybko mo¿esz wyliczyæ jej wydajno¶æ i bêdziesz dok³adnie wiedzia³ co masz i na co mo¿esz sobie pozwoliæ.
I nawet je¶li cyferkami niby nie bêdzie odpowiada³o {w co w±tpiê} to pamiêtaj ¿e wagonów kolejowych na akord nie bêdziesz lakierowa³ 10 godzin na dobê ;)
 

hopek03
Wys³any: 2011-12-28, 17:18   
0
UP DOWN

Posty: 29
Kolego [senior] a czy mo¿esz swoj± opinie na temat pistoletów DV opisaæ bo ceny w porównaniu do Sat s± sporo ni¿sze i nie wiem czy warto wyk³adaæ o cztery stówy wiêcej , a je¶li chodzi o spróbowanie tych gunów przed zakupem to nie mam takiej mo¿liwo¶ci nikt ze znajomych nie ma takiego sprzêtu tylko jakie¶ chiñczyki . A w pracy mamy ale spróbowanie odpada szef ich pilnuje jak by by³y ze z³ota .

[ Dodano: 2011-12-28, 17:29 ]
znalaz³em DV za ma³e pieni±dze http://moto.allegro.pl/pi...2016649533.html co o tym s±dzicie
 

senior
Wys³any: 2011-12-28, 20:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Powiem Ci ¿e dla mnie lepsze s± DeVilbissy. Mam i je i Satê 3000 RP i zdecydowanie wolê DV od Saty. {Ja tej swojej Saty u¿ywam tylko do busów w akrylu /bo ma wielk± dyszê/ a Ty szukasz uniwersalniaka wiêc pomijaj±c fakt ¿e Saty wcale bym nie wybra³ a wola³bym DV to je¶li ju¿ mia³bym wybór tylko Sata HVLP lub RP to do takich prac i warunków wola³bym HVLP}
Poza tym Saty poza ³atwo¶ci± i lekko¶ci± natrysku s³yn±³ te¿ z wielkiej awaryjno¶ci - niby maj± super serwis i czê¶ci kilka stron na Allegr.... ale nie po to kupujesz nowy markowy aby przy nim d³ubaæ.
Ale to ja tak wolê a jest masa ludzi która ma z pewno¶ci± zdanie odmienne. Tylko w tym zdaniu odmiennym zawsze spytaj czy lakierowali i tym i tym oraz gdzie? Bo je¶li kto¶ mia³ same rozklekotane chinole to cokolwiek by nie wzi±³ do rêki markowego zawsze bêdzie mówi³ ¿e to jest najlepszy pistolet na ¶wiecie.

Jeszcze ¶wietnymi pistolami wg. mnie s± IWATY {jak dla mnie chyba najlepsze}, ale tam niestety jest du¿o wy¿sza cena: wci±¿ my¶lê o W400 HD

A Dv-ki w³a¶nie nie wiem dlaczego s± ostatnio strasznie tanie co przy ma³ych funduszach dodatkowo za nimi przemawia. Ostatnio widzia³em nawet nówkê na All... za chyba nieca³ego 1000
Ale dlaczego tak jest to tego nie wiem ale z pewno¶ci± nie ma to nic wspólnego z ich jako¶ci±. Mo¿e wyprzedaj± bo nowszy model GTI PRO LITE dostaje mocne opinie i lepiej teraz szybko sprzedaæ "po kosztach" ni¿ zostaæ z nimi na stanie na lata? A mo¿e chodzi aby sprzedaæ "po kosztach" przed koñcem roku aby nie mieæ na stanie przy remanencie? Raczej jedno z tych dwóch - albo i to i to.
Tak¿e je¶li chcesz -czy mo¿esz- wydaæ tylko w okolicach tysi±ca to ja wybra³bym DV GTI PRO z dysz± 1,3 i nie HVLP {czyli taki jaki pokaza³e¶}. Ale poszukaj mocniej bo widzia³em tañsze.
A jak wiêcej kasy to ja wzi±³bym IWATÊ.
To moje zdanie.

A co do testów to nie musisz na si³ê braæ do siebie bo mo¿esz i w robocie i u kogo¶ sobie popatrzeæ a co najmniej pognie¶æ w ³apkach {SATA w macaniu jest najgorsza :D ;P ;P :fiu: }
Zrób dzieñ wolnego i poje¼dzij ¿eby¶ pó¼niej nie krêci³ nosem. {dla mnie Sata 2000 HVLP ni jak nie podesz³a}
Ilu ludzi tyle bêdzie opinii. A nawet te pozytywne mog± mieæ inne opisy i przes³anki.
Ale sadzê ¿e z DV bêdziesz zadowolony i z jako¶ci wykonania, i tego jak siê nim lakieruje, no i w chwili obecnej z ceny bo 1k za markowy nowy gun to jak za darmo.
 

hopek03
Wys³any: 2011-12-28, 21:53   
0
UP DOWN

Posty: 29
dziêkujê kolego [senior] dziêkujê za szybk± odpowiedz i mia³bym jeszcze jedno pytanie , jak z rozbijaniem materia³u w tych DV jest tak samo jak w Satah prosi³bym o odpowiedz jak jest to mo¿liwe . Czyli to ¿e DV s± tañsze od Sat to wcale nie znaczy ¿e to gorszy sprzêt wiêc chyba zainwestuje w DV z dysz± 1.3 T1 a te rozpylacze T1 s± ich dwa rodzaje czy T1 to T1 bo s³ysza³em ¿e s± T1 i T1B :?: i w szczególno¶ci ¿e cenowo s± bardzo atrakcyjne . :)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-12-28, 23:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Proponuje kolego aby¶ takie pytania czysto techniczne to zada³ w dzia³e sprzeda¿y przedstawiciela DeVilbissa w Polsce :tak: Wystarczy tylko jeden telefon i ju¿ wszystko bedziesz wiedzia³ w³±cznie z tym ile taki pistolet kosztuje ;) Tutaj masz numer telefonu
do wy³±cznego dystrybutora firmy 2W w £odzi tel. 42 250 53 76
Jak siê po³±czysz to poprosisz z dzia³em sprzeda¿y ;)
Pozdrawiam! "kupuj±cego" ;)
 

gugun 
Wys³any: 2011-12-29, 10:50   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
oj odczepta sie odemnie ;) lakieru nie raz zapomnialem wylac :x: a co dopiero bazy :rotfl: :rotfl: :rotfl:
 
 

arus
Wys³any: 2011-12-29, 17:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
:x: A komu siê nie zdarzy³o ?????? ^Ale zawsze fajnie po¶miaæ siê z kogo¶ innego (taka wada narodowa) .Baza to jeszcze piku¶ gorzej z usuniêciem tej galaretki z akrylu :x: POZDROWIONKA
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-12-29, 18:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
arus, Mo¿esz napisaæ cos na temat Twojej victorii 2107?
Daje rade czy tez kicha jak inne mniej topowe marki?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2011-12-29, 19:05   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
o¿esz napisaæ cos na temat Twojej victorii 2107?
a co masz ochote???ja mialem na victorie ochote w wersji do bazy kiedys ale..nikt nie wiedzial jak to maluje a w mieszalni gadali ze srednia polka zaraz ponizej podium ;)
 
 

hopek03
Wys³any: 2011-12-29, 20:15   
0
UP DOWN

Posty: 29
my¶lê ¿e zdecyduje siê na DV . Dziêkujê wszystkim za udzia³ w dyskusji o tych pistoletach nie ukrywam ¿e dowiedzia³em siê du¿o ciekawych rzeczy a tak na marginesie to jakie miejsce na podium maj± pistolety ja my¶lê ¿e 1. to IWATA 2. to SATA a 3. to Devilbiss je¶li siê mylê to proszê mnie poprawiæ.

[ Dodano: 2011-12-29, 20:17 ]
Robertlodz09 napisa³/a:
Proponuje kolego aby¶ takie pytania czysto techniczne to zada³ w dzia³e sprzeda¿y przedstawiciela DeVilbissa w Polsce :tak: Wystarczy tylko jeden telefon i ju¿ wszystko bedziesz wiedzia³ w³±cznie z tym ile taki pistolet kosztuje ;) Tutaj masz numer telefonu
do wy³±cznego dystrybutora firmy 2W w £odzi tel. 42 250 53 76
Jak siê po³±czysz to poprosisz z dzia³em sprzeda¿y ;)
Pozdrawiam! "kupuj±cego" ;)

Czy ta firma ma strone internetow± lub sprzedaje na allegro :?:
 

arus
Wys³any: 2011-12-29, 21:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
Ju¿ piszemy. Viktoryna to raczej toporny sprzêcik bardziej do ca³o¶ciówek i busów moja to 17 czyli dysza 1.4 i chyba tylko dysz± ro¿ni± siê poszczególne modele . Plusem jest jak dla mnie prosta budowa ¿adnych plasticzków pier¶cieni i innych nikomu nie potrzebnych cenzura³ów drógim plusem jest wydajno¶æ i szybko¶æ tego pistola gêste akryle k³adzie siê praktycznie na jedn± warstwê . Minusy to niestety apetyt na farbkê no i waga (kubek 0.75l).Rewelacji nie ma taki se colt . Tyle ¿e ja lubiê takie szybkie sprzêciory a nie psikanie hvlp. Gugu¶ waln±³ by¶ babola z victori± do bazy bynajmniej model taki jak mój opierniczy³ by ciê z kopytami nawet sznurówki by ci powci±ga³. ^^ I to by by³o na tyle POZDROWIONKA
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-12-29, 21:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
hopek03 napisa³/a:
ja my¶lê ¿e 1. to IWATA 2. to SATA a 3. to Devilbiss

No tutaj to kolego mo¿na powiedzeæ ¿e "przywali³e¶" na ca³ego :rotfl: Mo¿esz nam powiedzieæ na podstawie czego tak zestawiasz tych producentów?
Powiem ci ¿e to jest tak jak zestawienie np. BMW ,Mercedesa i dajmy Audi ;)
Ka¿dy z tych producentów oferuje bardzo wiele i ka¿dy z produktów jest odmienny w jednym jest lepszy a w czym¶ innym gorszy ,tak¿e nie mo¿na tak tego uogólniaæ :tak:
Co do Twojego pytania to odpowiem pytaniem ;) Widzia³e¶ mo¿e aby g³ówny importer np. Mercedesa i czê¶ci do niego sprzedawa³ je na Alle..o :rotfl: Tak samo jest z importerem i dystrybutorem DeVilbissa czy te¿ Sata :tak: Takie firmy nie musz± "szukaæ" klientów na Alle..o. :rotfl: Posiadaj± w³asne strony i to zarówno serwis DeVilbissa jak i Sata :tak:
Firma 2W jako przedsawiciel D.V posiada swoj± stronê i wystarczy jak wpiszesz:
2W £ód¿ ;)
Pozdrawiam! :spoko:
ps. I pamietaj ¿e kupuj±c u dystrybutora dostaniesz gwarancje co w przypadku sprzedawców z Alle..o nie zawsze ma miejsce :tak: Kupisz "troche taniej" i mozesz wyl±dowaæ z "rêk± w nocniku" jak siê co¶ stanie :rotfl:

[ Dodano: 2011-12-29, 21:34 ]
Kolego Arus ,nie chcesz moze sprzedaæ tej swojej Sata jet90 ? Stan nie jest wa¿ny ;) Znam kogo¶ co lubi takie starszawe sprzêty :D
Pozdrawiam! :spoko:
 

hopek03
Wys³any: 2011-12-29, 22:03   
0
UP DOWN

Posty: 29
[ Dodano: 2011-12-29, 22:06 ]
Robertlodz09 napisa³/a:
No tutaj to kolego mo¿na powiedzeæ ¿e "przywali³e¶" na ca³ego :rotfl: Mo¿esz nam powiedzieæ na podstawie czego tak zestawiasz tych producentów?

przepraszam je¶li kogo¶ urazi³em tym zestawieniem miejsc , du¿o czyta³em o pistoletach na tym forum i nie tylko i po prostu podsumowa³em te wypowiedzi , my¶lê ¿e kto¶ kto bêdzie w podobnej sytuacji by³by ciekaw takiego zestawienia , no nie wa¿ne je¶li to komukolwiek przeszkadza to mogê to usun±æ wystarczy tylko napisaæ w tym temacie , jeszcze raz dziêkujê za aktywno¶æ . :spoko:
 

senior
Wys³any: 2011-12-30, 00:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
hopek03 napisa³/a:
przepraszam je¶li kogo¶ urazi³em tym zestawieniem miejsc
Spokojnie kolego HOPEK bo za ostro odczyta³e¶ wypowied¼ kolegi Roberta. W dalszej czê¶ci cytatu który poda³e¶ daje wyra¼nie do zrozumienia ¿e nie da siê okre¶liæ ogólnej statystyki gdy¿ wszystkie s± zupe³nie inne, a poza tym to co dla jednego mo¿e byæ zalet± to dla drugiego wad±.
Dlatego te¿ w jakiejkolwiek konfiguracji by siê tych 3 marek nie opisa³o to zawsze znajdzie siê masa osób która bêdzie mia³a inne zdanie i inne dla nich miejscówki na podium.
Jedyne co mo¿na zaklasyfikowaæ to jak indywidualnie ka¿dy z osobna to widzi.
- np. w IWACIE mo¿e siê komu¶ nie spodobaæ mocniejsze ni¿ w innych gunach przypylenie g³owicy - ale co z tego? To efekt uboczny preatomizacji która z kolei wybija ten gun jak dla mnie na czo³ówkê. Ale zawsze znajdzie siê kto¶ kto powie ¿e to wada. Kolejny plus to uszczelnienia dyszy: sto¿ki a nie podk³adki sratki które najczê¶ciej {i tylko} padaj± w Satach
- Np. w SATACH dla wielu plusem jest DIGITAL - dla mnie te¿ BY£ dopóki nie dowiedzia³em siê ¿e w obiegu s± o nim fa³szywe informacje: potocznie zachwala siê go wszêdzie jako plus nie czepiania reduktora pod pistol bo digi ma to w korpusie - a tu lipa bo to nie jest ¿aden reduktor tylko wy¶wietlacz ci¶nienia dolotowego. Czyli np. dla mnie bezu¿yteczny bo ja chcê mieæ reduktor zaraz przy gunie wiêc jako ¿e reduktor pokazuje ci¶nienie to po co mi digi za 400z³? Po co mam dop³acaæ 400z³ do czego¶ co mi nic nie da bo i tak muszê wydaæ 300z³ na reduktor? Ja chcê mieæ jak najmniejsze wachniêcia ci¶nieñ i tak bym musia³ zrobiæ {i tak mam}.
I tak mo¿na wymieniaæ ka¿dy szczegó³ i wymieniaæ siê pogl±dami co komu bardziej odpowiada. Nawet szczegó³ami kubków: dla mnie sta³y lepszy ma DV a gorszy SATY bo najciê¿ej za³apaæ dekielek {i wcale mimo ¶cisku nie s± mega szczelne} i maj± chyba najgorsze k±ty bo za pionowe i ciê¿kowato jest maln±æ poziome elementy gdy jest koñcówka lakieru. Kubki "quick": najgorszy IWATA M/S a najlepszy 3M PPS
I tak w³a¶nie mo¿na bez koñca i ilu ludzi tyle bêdzie opinii.
...........................................................................................................
Kupisz DV i z pewno¶ci± bêdziesz zadowolony. Lecz nadal nie bêdzie to oznacza³o ¿e ogólnie wg. Ciebie to najlepszy gun na ¶wiecie gdy¿ aby to stwierdziæ musia³by¶ przelakierowaæ ka¿dym z wy¿ej wymienionych i na dodatek w ka¿dej konfiguracji zestawów dysz. :)
Ale z pewno¶ci± bêdziesz z niego niemi³osiernie zadowolony.
Pozdrawiam oraz ¿yczê udanego zakupu i mi³ej pracy
 

gugun 
Wys³any: 2011-12-30, 10:27   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
tylko pamietaj kolego ze pistolet to nie wszystko.a ranking to chyba chodzilo o 3 firmy najlepsze a nie o zestawienie bo 1,2,3 to juz kazdy moze sobie wg uznania ulozyc ;) a tuz za tymi trzema potentantami stoi sobie victoria i pare innych firm ;)
arus napisa³/a:
Gugu¶ waln±³ by¶ babola z victori± do bazy bynajmniej model taki jak mój opierniczy³ by ciê z kopytami nawet sznurówki by ci powci±ga³.
nawet nie wiesz jak ja bym chcial cos tak szybkiego miec :D bo wiesz...ja lubie zapieeerrddaalac :cool: ;)
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-12-30, 10:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
senior napisa³/a:
np. w IWACIE mo¿e siê komu¶ nie spodobaæ mocniejsze ni¿ w innych gunach przypylenie g³owicy

Eee, przecie¿ to nie wada ;)
senior napisa³/a:
ale co z tego?

Poprostu najczê¶ciej latem podczas lakierowania parê razy musisz myæ guna w nitrze bo te szczeliny poprostu siê zatykaj± razem z ca³ym systemem mega pre atomizacji i najlepiej aby obok lakieruj±cego sta³a druga osoba z sico pe³nym nitro aby w chwili gdy iwata zaczyna tryskac jak z konewki zapodac jej prysznic z czystego nitro.
Ale co tam taka wada, przecie¿ to zaleta nie wada ;P

senior napisa³/a:
bo to nie jest ¿aden reduktor tylko wy¶wietlacz ci¶nienia dolotowego.


No to trochê herezj± jedzie.
Przecie¿ ten manometr nie mierzy ci¶nienia dolotowego, lecz ci¶nienie po regulacji pokrêt³em które w wersji bez digi idzie zamieniæ na sata adam i masz digi w pokrêtle.

Je¶li chodzi o precyzjê i stabilno¶æ ci¶nienia regulowanego za pomoc± sta³ej kryzy (ograniczenia przep³ywu) to sata jest idea³em i konkurencja wysiada.
Nawet dv dodaje ten dziwaczny digi aby uboczny skutek montowanego reduktora pod pistoletem wyeliminowaæ.

Bo jak niby dzia³aj± te reduktory co masz pod pistoletem?
Sa dwa rodzaje i jeden z nich nie znajduje zastosowania z powodu rozmiarów.

Tak wiêc ja dziêkuje za chinkê pod pistoletem i fajne psssyt na ka¿de naci¶niêcie cyngla a¿ do wyrównania ci¶nienia do nastawionego.
Ci¶nienia zmagazynowanego w ca³um korpusie i tej czê¶ci reduktora w której powinno byæ ustawione zadane ci¶nienie lakierowania.
Ale to pomijalny szczegó³, ale jednak regulacja tu¿ przed cynglem to ca³kowita kontrola nad cisnieniem.
A digi to wska¼nik, taki jak w reduktorze, tyle ¿e digi i ma kontrolowaæ tylko to co ustawisz i tyle.
Gdzie tu doszukiwaæ siê wady?
Co to za obiegowa opinia?
Techników saty czy specjalistów z mieszalni??
Sory :sciana: :sciana: :sciana:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

senior
Wys³any: 2011-12-30, 17:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Lackdoctor napisa³/a:
senior napisa³/a:
np. w IWACIE mo¿e siê komu¶ nie spodobaæ mocniejsze ni¿ w innych gunach przypylenie g³owicy

Eee, przecie¿ to nie wada
No dla mnie nie bo wiadomo dlaczego tak siê dzieje i ¿e powodem tego jest inny plus tych gunów.
A z tym p³ukaniem to nie jest a¿ tak ¼le - bez przesady. Po prostu jest tego nalotu wiêcej ni¿ w innych gunach ale to zobacz± tylko Ci co du¿o na raz lakieruj± a nie 1-2-3 elementy.
Lackdoctor napisa³/a:
senior napisa³/a:
bo to nie jest ¿aden reduktor tylko wy¶wietlacz ci¶nienia dolotowego.


No to trochê herezj± jedzie.
Upss mój b³±d. SORKI.
Ci¶nienie dolotowe do g³owicy/ci¶nienie wewn±trz korpusowe/jak zwa³ tak zwa³ bo wiadomo o co chodzi.
Dziêki za zauwa¿enie i sprostowanie.
Lackdoctor napisa³/a:

Je¶li chodzi o precyzjê i stabilno¶æ ci¶nienia regulowanego za pomoc± sta³ej kryzy (ograniczenia przep³ywu) to sata jest idea³em i konkurencja wysiada.
Nawet dv dodaje ten dziwaczny digi aby uboczny skutek montowanego reduktora pod pistoletem wyeliminowaæ.
No i o to chodzi ¿e to nie s± reduktory tylko SAME wy¶wietlacze. I dlatego zrezygnowa³em z dokupienia DIGI do DV bo ja chce mieæ REDUKTOR
A ta regulacja kryz± nic nie da je¶li wahnie siê ci¶nienie czy to na reduktorze sprê¿arki czy na ¶ciennym z odstojnikiem, a nawet gdyby na dwóch wcze¶niejszych co¶ skaka³o to ten pod gunem to ustabilizuje - ze spadkiem na wê¿u w³±cznie.
Lackdoctor napisa³/a:
Tak wiêc ja dziêkuje za chinkê pod pistoletem i fajne psssyt na ka¿de naci¶niêcie cyngla a¿ do wyrównania ci¶nienia do nastawionego.
Ci¶nienia zmagazynowanego w ca³um korpusie i tej czê¶ci reduktora w której powinno byæ ustawione zadane ci¶nienie lakierowania.
Choinka fakt ale to tylko i wy³±cznie kwestia przyzwyczajenia.
A co do psssssssyt to w wersji bez reduktora pod pistoletem po ka¿dym naci¶niêciu przez jaki¶ czas wyrównuje siê ci¶nienie w ca³ym wê¿u i w korpusie te¿, a w wersji z reduktorem pod gunem tylko w korpusie.
I ja chcê ta drug± wersjê i s±dzi³em ¿e tak dzia³a DIGI bo tak by³o to opisywane przez sprzedawców i u¿ytkowników SATuffff. A tu ...wno bo to nie prawda i dla mnie taka wersja digi to du¿o za ma³o i dlatego odpu¶ci³em zakup digi do DV i pozostajê przy REDUKTORACH
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-12-30, 18:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
senior napisa³/a:
A co do psssssssyt to w wersji bez reduktora pod pistoletem po ka¿dym naci¶niêciu przez jaki¶ czas wyrównuje siê ci¶nienie w ca³ym wê¿u i w korpusie te¿, a w wersji z reduktorem pod gunem tylko w korpusie.

Nie sposób siê nie zgodziæ, ale je¶li ma sie instalacjê bez spadków to niema zadnego d³ugiego psss w sacie.

Dobry reduktor na ¶cianie i po sprawie.
A wiem o czym piszesz bo wiele jest problemów z niestabilnym cisnieniem opisywanych na forum.
Wtedy reduktor pod pistoletem likwiduje skacz±ce cisnienie do momentu kiedy ono spada do poziomu gdzie i za reduktorem spadnie.
Jesli znajdê taki jeden filmik z cisnieniem robiacym psikusa osobie ustawiaj±cej pistolet , to go pokaze.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-12-30, 18:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Fajna dyskusja ... :spoko:

Wy to te tezy o awaryjno¶ci SATA to wytrzepujecie na potrzeby postu z kieszonki w kroku ? ^^

DeVilbis to szajs ... skomplikowany szajs z tysi±cem ma³ych elemencików i durn± technologi± Trans -Tech w której sam koncern ITW nie bardzo ³apie które dysze niby co maj± robiæ ... wielka szkoda, ¿e SATA te¿ idzie w tym kierunku uniwersalizacji dysz, ale tak to jest jak u¿ytkownicy z lenistwa i niewiedzy oczekuj± jednego pistoletu do wszystkiego. ;)

Czytam i czytam i za³ama totalna ... Nikt z WAS nic nie wie o IWATA ... Za³ama. Sami specjali¶ci piszecie i piszecie, ale ¿adnych konkretów.

Albo to .... TO jest argument ... najlepiej le¿y w rêku :spoko: W czyim rêku ? i w prawym czy w lewym ? :x:

Od lat ranking w naprawach powypadkowych samochodów jest niezmienny SATA ... mega przerwa .... DeVilbiss i IWATA. Chcia³bym ¿eby DeVilbiss by³ na 20 miejscu bo to w ka¿dym modelu po za GTI absolutny gniot nie wart nawet jednego dolara. GTI to pistolet na którym opiera siê obecno¶æ DeVilbisa w naprawach powypadkowych ... IWATA tu idzie jak burza ale dopiero od chwili gdy zaczê³y siê powszechnie pojawiaæ dysze WB i WBX. .. bo sam model W400 to ¿adnej furory nie zrobi³... a jego awaryjno¶æ i czu³o¶æ na zabrudzenia jest wrêcz legendarna. Od wielu wielu lat IWATA ma problemy w trzech punktach swoich konstrukcji i nic z tym nie robi. Devilbis powiela w³asne b³êdy w kolejnych modelach i do tego eksperymentuj± na w³asnych klientach Im to wisi bo to ITW ... najwy¿ej klienci kupi± Binksa ^^

Absolutnie najwa¿niejszymi elementami w pistoletach codziennego u¿ytku s± :

1. precyzyjny dostêp do informacji co jest do czego jaki rozmiar dyszy do konkretnego produktu i lakieru, jakie ci¶nienie i jak prowadziæ aplikacjê.

2. b³yskawiczny dostêp do czê¶ci zamiennych najlepiej jak siê je da samemu wymieniæ i do obs³ugi serwisowej jak to bardziej skomplikowana awaria i np wymaga kalibracji g³owicy

Takiej obs³ugi na ca³ym ¶wiecie w³±cznie z Polsk± jak ma SATA nie ma ani DeVilbiss ani IWATA ;) ... i nic nie wskazuje na to ¿e to siê zmieni.

Co do wpadek i zalet to móg³by¶ mi @senior wskazaæ te pozytywne opinie o nowym GTI PRO LITE ? znam dwie osoby testuj±ce ten pistolet. Dwa masakryczne wylewy krytyki.

a ciebie kolego @gugun poproszê o przyk³ady tych awarii SATA 4000 i 3000 i krytycznych wypowiedzi u¿ytkowników. Znam tylko jednego @£ysy73 ale on ani nie by³ lakiernikiem, ani autorytetem ... tylko studentem google. ^^

Na tym forum jest 16 postów z informacj± o awarii DeVilbissa, jest te¿ kilka opisuj±cych awarie SATA. Tylko ¿e te po awariach DV prowadzi³y do wymiany tych pistoletów na inne w przypadku awarii w SATA ka¿da do usuniêcia problemu po kilku poradach ;)

... mo¿e tak siêgnijcie do archiwum CO ? To niegrzecznie olewaæ istniej±ce wypowiedzi i tworzyæ sobie nowe teorie :tak:

I tak porada w kwestii statystyki jakby kto¶ mia³ w±tpliwo¶ci jak± potêga jest SATA ... polecam ... filmiki na YOUTOBE. Te z ca³ego ¶wiata bo tam .... SATA, SATA, SATA, SATA, DeViilbiss, SATA, SATA, SATA, ... IWATA. SATA.

... a jak kto¶ nie lubi dziadka to niech od³o¿y i je same kartofelki ^^

Zróbcie sobie Panowie g³osowanie ... ile osób wypieprzyyyyyy³o SATA i zakupi³o DV, a teraz s± najszczê¶liwszymi lud¼mi na ziemi ^^ .... albo tych co wywalili SATA i kupili W400 IWATA ... ale tym dajcie szansê popracowaæ IWATA z rok, a przy ma³ej ilo¶ci cykli z dwa lata. Wtedy niech pisz± ^^ co my¶l±. Pistolet jak jest nowy zawsze cieszy... nawet SICO :x:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-12-30, 19:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Fajna dyskusja ...

E tam fajna.
Zesz³o na psssyt po nacisniêciu cyngla,,, a¿ g³upio.
Krytyka digitala w sacie to jak tempomatu w samochodzie - lepiej dusiæ gaz nog± ^^
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

lakierok 
Wys³any: 2011-12-30, 19:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Ja malowa³em sat± 4000 B RP 1.2 i j± sprzeda³em nie dlatego ze co¶ bylo nie tak tylko ze dosta³em w " prezencie" dewilbisa GTI PRO 1.3 T1

jak sprzeda³em 4000 to po¿yczy³em starego Gti 110 i napisze tylko tyle ze by³ stary i ma ok 6 lat i jedyny plus jest taki ze ma wê¿szy strumieñ a co za tym idzie mniejszy zapylenie i wydajê mi siê ¿e mniej idzie lakieru - ale za ma³o nim robi³em abym go porównywa³ a w dodatku jest stary wiêc trudno porównywaæ co¶ starego do nowego

po nowym roku bêdê malowa³ nowym GTI PRO to napisze moje spostrze¿enia i uwagi

pozd :spoko:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-12-30, 19:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolega Senior jest chyba jedynym obecnie tak zacietrzewionym krytykantem-przeciwnikiem produktów Sata ;) ,wszystko co pisze jest tylko "z³e , itp" natomiast jego pistolet DeVilbiss jest "ok" wszystko mu sie ju¿ w nim podoba ;)
Ja musze przyznaæ ¿e w £odzi znam tylko jednego lakiernika (1) który lakieruje DeVilbissem i to "starym" GTI :tak: a innych ju¿ niestety ale nie znam :nie:
Pozdrawiam "wielbicieli dobrego le¿enia pistoletu w d³oni" ;) :spoko:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-12-30, 19:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
lakierok napisa³/a:
jedyny plus jest taki ze ma wê¿szy strumieñ

Fobo ma jeszcze mniejszy ta jak gunsa te¿ niewielki.
To s± dopiero dobre guny.

lakierok napisa³/a:
Ja malowa³em sat± 4000 B RP 1.2 i j± sprzeda³em nie dlatego ze co¶ bylo nie tak tylko ze dosta³em w " prezencie" dewilbisa GTI PRO 1.3 T1

Prawde powiedziawszy ja bym saty nie sprzeda³, saty 4000 :shock:
Ok, twój wybór, ale ze sprzeda¿± siê z lekka pospieszy³e¶, bo ja bym najpierw porówna³ te pistolety i sprzeda³ tego który nie pasi.

Ale tu znów motyw - prezent.
A tego sie nie robi i nie sprzedaje podarowanych rzeczy.
Mimo wszystko bez porównania sprzda³es,,, rozumiem, bo co by¶ zrobi³ jak by¶ zobaczy³ satê mia¿d¿±c± technologi± twojego gti pro????
Bo to starszy ju¿ model... jak sata 3000 :tak:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-12-30, 19:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolega Senior jest chyba jedynym (bez urazy ;) ) obecnie tak zacietrzewionym krytykantem-przeciwnikiem produktów Sata ;) ,wszystko co pisze o tym producencie jest tylko "z³e , itp" natomiast jego pistolet i produkty z spod znaku DeVilbissa s± "ok" i wszystko mu sie ju¿ w nim podoba ,jest dobre ,prawid³owe wrêcz idealne ;)
Co do "popularno¶ci" D.V to ja musze przyznaæ ¿e w £odzi znam tylko jednego lakiernika (1) który lakieruje DeVilbissem i to "starym" GTI :tak: a innych ju¿ niestety ale nie znam :nie: A troche lat ju¿ w tym siedze i znam troche osób pracuj±cych w "bran¿y" ;)
Pozdrawiam! :spoko:
 

hopek03
Wys³any: 2011-12-30, 21:01   
0
UP DOWN

Posty: 29
czyta i czytam i stwierdzê ¿e naprawdê podoba mi siê ta dyskusja na temat gunów jednak my¶lê ¿e kupiê DV z dysz± 1.3 T1 my¶lê ¿e on i tak bêdzie durzo lepszy od Professionala czy Lidera lub jakiego¶ innego Chinola co my¶licie . :?:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group