Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
luki32
Wys³any: 2007-10-28, 09:14   Maska samochodowa
0
UP DOWN

Posty: 36
Witam!
Mam problem z mask± w samochodzie .nieca³y 1 rok temu lakiernik mi j± "pomalowa³ " znaczy siê ne mi tylko ojcu bo ja prawka nie mam jeszcze.Sprawa by³a taka ,¿e na masce popêka³a szpachla zaczê³o siê od rowka na znaczek opla na masce,Pó¼niej posz³a w góre i tak w kilku miejscach popêka³o .druga sprawa to kto¶ mi j± porysowa³ ostro. Ojciec odda³ do lakiernika i lakiernik pomalowa³.Teraz jest tak ,¿ê szpachla znowu popêka³a ma³o tego na ¶rodku maski tam gdzie wcze¶niej by³o popêkane jest taka wielka plama jakby od szpachli .Dodam póxniej zdjêcia ti zobaczycie jak to wygl±da i co z tym zrobiæ ,czy kupowaæ now± maskê i j± malowaæ czy z tej co¶ jeszcze bêdzie.Jestem ostro wkurzony bo to tak wsiursko wygl±da jakby j± kto¶ pêdzlem malowa³ .Jeszcze idiota polerki nie zrobi³,py³ki sie poprzylepia³y do lakieru :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Pozdrawiam
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-28, 13:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Daj fotki maski z wierzchu i do ¶rodka, tak ¿eby by³o widaæ szkielet wzmocnienia. Ciekawe czy go podklejono jak nale¿y, ¿eby p³at blachy nie pracowa³ za bardzo. Ciekawe te¿ ile dano szpachli i jakiej? Robi³em kiedy¶ pokrywê silnika w Oplu Frontera po otwarciu w czasie jazdy, masakra. Pozdro :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-28, 16:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
zaloze sie ze pan fachowie polozyl szpachle na gola blache. moja rada : czesci sa tanie, wiec poszukaj dobrej UZYWANEJ maski i polakieruj. jesli chcesz zrobic ta maske - zdzieraj szpachle do golej blachy, laduj podklad i dopiero nowa szpachla.
 

luki32
Wys³any: 2007-10-28, 17:28   
0
UP DOWN

Posty: 36
rbfm równie¿ rozwa¿a³em tak± opcje ale kole¶ lakiernik ju¿ taki porz±dny powiedzia³ mi ,¿e mo¿na t± maskê równie¿ odwaliæ ,¿e nie bêdzie ani ¶ladu .Ta fujara co mi to malowa³a pewnie tak jak mówisz nie da³a podk³±du i na go³± blache szpachle da³a zara wrzuce fotki

[ Dodano: 2007-10-28, 17:28 ]
maska kosztuje 80-90 z³
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-28, 19:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Ale nie sprawdza³e¶ czy tak by³o z t± szpachl± faktycznie ? Wiêc nie wyrokuj zawczasu. Sprawdzi³ bym wzmocnienia pod pokryw±, je¿eli pu¶ci³ klej do blach wzmacniaj±cy konstrukcjê pokrywy, to p³at blachy podczas zamykania pracuj±c mo¿e powodowaæ pêkanie szpachli. Inn± spraw± jest, ¿e mog³a byæ u¿yta niew³a¶ciwa szpachla, która mo¿e tak reagowaæ na czêste i wy¿sze temperatury panuj±ce na pokrywie silnika. Im grubiej szpachli na takich elementach tym czêstsze s± takie przypadki pêkania. Poza tym mo¿e szpachla by³a po³o¿ona na ¼le zmatowion± lub nie odt³uszczon± powierzchniê. Trudno powiedzieæ bo przyczyn mo¿e byæ wiele. Co do plamy po to faktycznie mo¿e siê odznaczaæ szpachla, któr± ¼le wymieszano lub w nieprawid³owych proporcjach i na dok³adkê nie odciêto siê porz±dnie podk³adem i je¿eli potem by³a wygrzana w komorze mog³o siê tak to objawiæ, po prostu w tym miejscu szpachla siad³a. Mo¿e i mo¿na tê pokrywê naprawiæ, tyle ¿eby koszt naprawy nie by³ wiêkszy od nowej pokrywy z malowaniem. Pozdro :wink:
 

marikk 
Wys³any: 2007-10-28, 20:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
W±tpie ¿e szpachla by³a po³o¿ona na ¼le zmatowion± powierzchniê i nie odt³uszczon± bo wysz³o by to przy szlifowaniu tyle z mojej strony pozdrawiam
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-28, 20:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Mo¿e i tak, ale jaki¶ powód pêkania musi byæ. A jaki naj³atwiej poznaæ dobieraj±c siê do tego a nie wró¿enie z fusów. Mo¿e mo¿e mo¿e, zbyt ma³o informacji. A wyrok bez oglêdzin jest zbyt po¶pieszny. No niech by luki32 choæ te fotki poda³, mo¿e by siê co nie co wyja¶ni³o. Pozdro :wink:
  
 

marikk 
Wys³any: 2007-10-28, 21:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Podejrzewam ¿e musia³o byæ za du¿o szpachlii i by³a to szpachlówka uni lub by³a te¿ niedosuszona
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-28, 21:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
No w³a¶nie tak jak mówi³em du¿o tego mo¿e. Nie wiem czy ta plama nie mo¿e byæ spowodowana przebijaniem ciemniejszego, lub ¼le obrobionego podk³adu spod farby. A w³a¶nie to jest kolor jedno czy dwu warstwowy ? :roll:
 

luki32
Wys³any: 2007-10-28, 21:45   
0
UP DOWN

Posty: 36
jak jedno czy dwuwartswowy.Chodzi wam czy to jest metalik czy akryl?? jak tam to metalik kurde sory ale dzisiaj nie damb rady zrobiæ fotek bo ojciec pojecha³ gdzie¶ ale jutro obiecuje ,¿e napewno dam fotki pozdro
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-28, 22:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Wiesz luki32 tak w skrócie lakier jednowarstwowy 2K to pigmenty(akryle ale mog± byæ i w starszych wozach metaliki) wraz z lakierem (¿ywic±) tworz±ce jednolit± warstwê, natomiast dwuwarstwowy to baza( pigmenty nie koniecznie metaliczne , bo mog± byæ akryle, metaliki i per³y ) pokryte lakierem bezbarwnym.Systemu trójwarstwowego nie bêdê opisywa³ bo i tak ci to na nic siê nie przyda, a jak zechcesz to poszukasz. Jak sprawdziæ jaki jest system? A no trzeba past± polersk± na ¶cierce potrzeæ po lakierku i zobaczyæ czy ¶cierka siê zabarwia na kolor nadwozia (jednowarstwowy), czy pozostaje czysta (dwuwarstwowy} Nie mówiê tutaj o brudzie z samochodu. Hej :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-29, 05:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
rzeczywiscie, bardzo wazne czy to 1, 2 czy tez 3 warstwowy lakier w kwestii pekania szpachli. rotfl...
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-29, 16:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
No i jak zwykle ty i te twoje "rotfl". Zada³em to pytanie z ciekawo¶ci jaki lakier jest na tym autku. Nic po za tym a ty jak zwykle zaczynasz wyszydzaæ. Feeee. Je¿eli nie masz nic konstruktywnego do dodania to po co szukasz zwady? Widaæ, masz taki charakter, lubisz zadymiaæ.. Co ? A móg³by¶, te¿ trochê koledze lukiemu32 wyja¶niæ parê kwestii dotycz±cych rozró¿niania rodzai lakierów. Je¿eli nic nie chcesz dodaæ do mojego opisu pozostaje jeszcze kwestia lakierów 1K, trzywarstwowych i w koñcu kameleonów (które w Autokolorze nazywaj± siê Harlekin).Sam bym by³ ciekaw jak w sposób przystêpny by¶ to opisa³? :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-29, 16:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
No i jak zwykle ty i te twoje "rotfl"


po prostu zaczlem wytykac ci bledy. sam do tego doprowadziles. smiecisz na forum.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-29, 17:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Widzisz luki32, nikt nie chce tego problemu opisaæ w bardziej ogólny obrazowy sposób. No có¿ pozostaje ten temat nadal kwesti± otwart±.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-29, 17:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
Widzisz luki32, nikt nie chce tego problemu opisaæ w bardziej ogólny obrazowy sposób. No có¿ pozostaje ten temat nadal kwesti± otwart±.


klamiesz. ja opisalem rzeczowo i konkretnie. gola blacha + szpachla = problem lukiego. po co tu wiecej sie rozpisywac.

rozwiaznia problemu sa 2: zedrzec ten syf do golej blachy, naprawic zgodnie z technologia lub rozwiazanie nr 2 - kupic nowa maske. po co wiecej smiecic na forum ?
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-29, 17:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
No luki32 w kwestii naprawy lub wymiany uzyska³e¶ odpowied¼. Co do powodów powstania tego problemu( pêkanie i plama) wydaje mi siê ¿e nie do koñca jest to pewne co by³o przyczyn±, bo nikt z nas poza tob± tego nie widzia³, a wró¿yæ mo¿na wiele. Poza tym w sprawie rozró¿niania lakierów samochodowych nikt nic ciekawego nie doda³. :wink:

[ Dodano: 2007-10-29, 17:47 ]
Wiesz luki32 z tym darciem do go³ej blachy bym nie przesadza³, mo¿e tam jest jeszcze oryginalny lakier, mo¿e podk³ad, no i warstwa ocynku, któr± warto by zachowaæ. Przecie¿ nikt tego jeszcze nie sprawdzi³. :wink:
 

luki32
Wys³any: 2007-10-30, 18:19   
0
UP DOWN

Posty: 36
mam te fotki choæ mog± byæ trochê niewyra¼ne bo mam taki kolor który ciêzko jest zfotografowaæ

[ Dodano: 2007-10-30, 18:23 ]
jeszcze tu

DSC01328.JPG
Pobierz Plik ¶ci±gniêto 1511 raz(y) 157.45 KB

DSC01334.JPG
Pobierz Plik ¶ci±gniêto 885 raz(y) 119.81 KB

DSC01323.JPG
Pobierz Plik ¶ci±gniêto 868 raz(y) 137.86 KB

DSC01339.JPG
Pobierz Plik ¶ci±gniêto 1199 raz(y) 146.59 KB

DSC01332.JPG
Pobierz Plik ¶ci±gniêto 1106 raz(y) 143.93 KB

DSC01331.JPG
Pobierz Plik ¶ci±gniêto 1449 raz(y) 146.88 KB

DSC01316.JPG
Pobierz Plik ¶ci±gniêto 792 raz(y) 142.1 KB

 

kto¶
Wys³any: 2007-10-30, 20:33   
0
UP DOWN

Posty: 4
Ta plama na ¶rodku maski to wygl±da jakby szpachla "siad³a" moim skromnym zdaniem w tym wypadku by³o by najlepiej kupiæ nowa maskê ( ze z³omu) ale to jest moje zdanie
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-30, 21:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Dla mnie te¿, widaæ dodatkowo ¶lady po obróbce grubym papierem. Na ¶rodku pokrywy odznacza siê wyra¼nie granica naprawy. Masakra, ¿e takie rzeczy ludzie wyprawiaj±! Wiesz na z³omie lub allegro, albo z podróbek, mo¿e da³oby siê co¶ znale¼æ w rozs±dnej cenie, wtedy warto kupiæ i pomalowaæ. A je¿eli naprawiaæ to tylko u dobrego fachowca, który nie zaoszczêdzi na podk³adzie i szpachli da naprawdê w³a¶ciwe produkty. Jakie produkty nie piszê bo ka¿dy jedzie na czym innym. Ale najrozs±dniej by³oby j± wymieniæ. A tak w ogóle ogl±da³e¶ wzmocnienia pod spodem pokrywy, jak wygl±da klej ³±cz±cy szkielet z p³atem wierzchnim? A mo¿e sam szkielet jest poprzeginany?
 

luki32
Wys³any: 2007-10-30, 22:33   
0
UP DOWN

Posty: 36
jutro dam fotki i bêdzie jasne szczerze mówi±c nie zagl±da³em po pokrywê ,kurde w³a¶nie chyba tak bêde robi³,kupiê maskê i dopiero pomalujê j±u lakiernika.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-31, 18:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Wiesz co by¶ z t± pokryw± nie robi³ to zawsze bêdzie na niej kupa szpachli. No chyba, ¿e trafi do dobrego blacharza i lakiernika. A tacy to sobie ³adnie licz±, wiêc koszt kupna nowej :wink: i lakierowania, mo¿e byæ mniejszy. Pozdro :smile:
 

luki32
Wys³any: 2007-10-31, 23:21   
0
UP DOWN

Posty: 36
Znaczy siê mam kumpla lakiernika mieszka dom dalej ode mnie ale te¿ za bardzo nie chce tego robic bo mówi ,¿e w takich sytuacjacj lepije jest kupiæ u¿ywan± maskê niz t± malowac i waliæ na ni± szpachli bo i tak bêdzie pêka³o

[ Dodano: 2007-10-31, 23:27 ]
aha ten lakier to mam dwuwarstwowy
 

marcin 
Wys³any: 2007-10-31, 23:52   maska
0
UP DOWN

Posty: 81
Sk±d: ¶l±sk/zag³ebie
Mo¿na to wszystko drzeæ wyprostowaæ jak nale¿y zpunktowaæ je¶³i jest rzeczywi¶cie bardzo zmasakrowana to wycynowaæ co zmniejszy radykalnie ilo¶æ szpachli ale je¶li auto jest stare to chyba lepiej bêdzie kupiæ u¿ywkê
 

luki32
Wys³any: 2007-11-01, 11:14   
0
UP DOWN

Posty: 36
Tak podliczy³em sobie i za³ó¿my nowa maska 120z³.S± tañsze ale kurde maj± rdze lub wgniotki (op³aca siê takie braæ??) ,lakier pewnie ze 3 setki bazy i 300 setki klaru ale klar siê daje 2 warstwy wiêc chyba wiêcej bedzie trzeba,i te cenzuraó³ki typu rozcieczalnik do bazy .Tylko pyanie jakbym kupi³ maskê za³ó¿my w bardzo dobrym stanie bez rdzy ,wgniotów to muszê na ni± ca³± k³a¶æ podk³ad czy podk³adem tylko zamalowaæ miejsca gdzie s± rysy ???? .Ogólnie to ze 300 -400 z³ trzeba by wydaæ
 

maras 
Wys³any: 2007-11-01, 16:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Najlepiej we¼ tak± bez ¿adnej rdzy. Co do podk³adu, je¶li by³a malowana akrylami(a w±tpiê,¿eby nie by³a,ale mo¿na na wszelki wypadek sprawdziæ,czy siê nie wa¿y), nie trzeba wogóle malowaæ podk³adem, chyba,¿e bêdzie gdzie¶ szpachlowane, ale je¿eli u¿yjesz szpachlu jednosk³adnikowego, nphttp://www.novol.pl/strony/1/i/63.php , to na niego mo¿na ju¿ od razu k³a¶æ bazê, ale jego k³adzie siê w bardzo cienkich warstwach i trochê siê kurczy po wyschniêciu. Aha, 0.3 l w zupe³no¶ci wystarczy, nawet 0,25, baza jak dobra, dobrze kryj±ca to nawet 0,2l
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-11-01, 19:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Doda³ bym jeszcze, ¿e stosuj±c odpowiedni odcieñ podk³adu (np.m/m) mo¿na jeszcze poprawiæ wydajno¶æ bazy. Bo we¼my np. pokrywê w kolorze bia³ym i jak na to bêdzie kryæ bordowa baza i ile jej pójdzie by uzyskaæ ten sam odcieñ co na reszcie auta. Co do ilo¶ci komponentów wszystko zale¿y od malarza jednemu mo¿e i 200 starczy a drugiemu 500 zabraknie. Wiêc niech lakiernik sam zdecyduje ile mu czego potrzeba. Pozdro :wink:
 

maras 
Wys³any: 2007-11-01, 20:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
W sumie racja z tym podk³adem, jak malowa³em swój samochód(czerwono-pomarañczowy metalik)i mia³em czerwony podk³ad, to kry³o nawet ni¼le, ale jak na masce kawa³ek domalowa³em podk³adem 1K -szarym, to nie sz³o tego zakryæ, ¿eby nie wychodzi³o z pod spodu
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-11-01, 22:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Mo¿e akurat nie to mia³em na my¶li, ale mniej wiêcej w tym sens. Widzisz mia³em na my¶li odpowiedni odcieñ szaro¶ci a nie podbarwiony pigmentem podk³ad. W Autocolorze mam 7 odcieni szaro¶ci (SG), które zapewniaj± optymalne krycie farby, od bia³ego podk³adu do ciemno szarego. Jaki mam u¿yæ odcieñ podk³adu mam podane w czasie przygotowywania farby. To dzia³a tak jak telewizor z wy³±czonym kolorem, obraz nie ginie tylko zmienia siê na czarno-bia³y, a zatem ka¿demu kolorowi odpowiada odpowiedni odcieñ szaro¶ci. W przypadku czerwono-pomarañczowej pokrywy by³ by to jasny podk³ad (SG02 mo¿e SG03, gdzie szry w spreju jest przewa¿nie SG05) Pozdro :wink:
 

online 
Wys³any: 2007-11-01, 22:39   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
¯e pozwolê sobie tak g³upio zapytaæ :mad:
Gdzie mogê siê dowiedzieæ jaki kolor szaro¶ci widmowej ma mieæ mój podk³ad?
Z kart chark. bazy?
 
 

maras 
Wys³any: 2007-11-01, 22:49   np Novol spectral ma
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Ja pisa³em o podk³adzie novola-ms 3+1, on jest w kilku kolorach, m.in. czerwonym, wiêc nie by³o potrzeby dobarwiania.
Co do odpowiednich odcieni szaro¶ci, Novol spectral ma mieszalnik i baz i podk³adów, tam w³a¶nie dobior± Ci odpowiedni odcieñ
 

luki32
Wys³any: 2007-11-01, 23:00   
0
UP DOWN

Posty: 36
patrzy³em dzisiaj na te wzmocnienia maski i nigdzie nie zauwa¿y³em ,¿eby co¶ by³o odklejone.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-11-01, 23:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Ja bym wola³ tê pokrywê wymieniæ, spa³bym spokojniej. Ale je¿eli mia³by¶ j± naprawiaæ to wa¿ne ¿eby wszystko trzyma³o siê razem. Wtedy podczas zamykania klapy p³at wierzchni tak nie pracuje, czyli miejsca szpachlowane s± mniej nara¿one na drgania i pêkanie. Tylko, w tym sêk, ¿eby teraz to wszystkie dziadostwo usun±æ, byæ mo¿e poprawiæ blacharkê aby zmniejszyæ ilo¶æ nak³adanej szpachli i po³o¿yæ dobr± i odpowiedni± szpachlê na takie miejsca. Dobry fachowiec powinien sobie z tym poradziæ, a za ile to inna sprawa. :wink:
 

daniel____ 
Wys³any: 2007-11-02, 01:04   
0
UP DOWN

Posty: 5
luki 32 , a ile cie kosztowalo zrobienie tej maski, bo mo¿e nic dziwnego ze ta szpachla popêka³a :)
 
 

luki32
Wys³any: 2007-11-02, 09:12   
0
UP DOWN

Posty: 36
Wiesz ojciec robi³ u tego go¶cia ju¿ progi i nadkola .2 lata i siê trzyma.Wiêc my¶la³ ,¿edobrze robi odda³ mu to to jeszce spawa³ pod³ogê,malowa³ mi kawa³ek zderzaka tylniego ,grilla i maskê .Za wszystko zap³aci³ 50 z³ (kurde zdziwko mnie wziê³o straszne) ale w³a¶nie tez mi siê tak co¶ zdaje daniel___ ,¿e nic dziwnego ,¿e popêka³a .Normalnie to powienien zap³aciæ ze 130 z³ .Ojciec da³ mu 3 setki lakieru i bezbarwniak.A co on pó¼niej k³ad³ to cholera wie ,napewno szpachle k³ad³ :grin: :grin: a co jeszcze to nie wiem.
Znalaz³em na allegro ju¿ go¶cia co ma maske w tym samym kolorku co ja samochód i siê zastanawiam .Wtedy chyba by duzo lakierku nie posz³o ,mo¿e by bez malowania podpasi³a.
Panowie mam jeszce taki drobniutki problem a nie chcem zak³adaæ drugiego tematu .Mam na dachu dziwn± sprawê .Otó¿ ca³y dach mam w jednolitym kolorku,tylko ma³y kawa³ek dachu (10-15cm) mam takie jakby ró¿ni±ce siê jakby takie troche wyblak³e .Dach nigdy malowany nie by³ bo wcze¶niej tego nie mia³em.Czy tutaj polerka za³atwi sprawê?.Takie moje przypuszczenie jakby stary lakier zacz±³ traciæ swój po³ysk i matowia³.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-11-02, 21:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
No i wszystko jasne. Co mo¿na uzyskaæ za takie pieni±dze, a facet nie jest chyba instytucj± charytatywn± i do interesu nie dok³ada? :mrgreen: Na tym dachu to mo¿e byæ przebarwienie, lub p³owienie po substancji agresywnej (nitro, p³yn hydrauliczny, ¶rodek do usuwania lakierów, kwas albo diabli wiedz± co ludzie potrafi± po³o¿yæ na dachu)
 

luki32
Wys³any: 2007-11-03, 08:11   
0
UP DOWN

Posty: 36
Amiggo ale na dachu nic siê nie wyla³o .W³a¶nie wygl±da to jak przebarwienie czy polerk± mam szanse zniwelowaæ to albo usun±æ,
Co do maski to mi siê zdaje ,¿e wzi±³ zje..³ robote i wiedzia³ o tym i dlatego pewnie wzi±³ 50z³,bo siê ba³ ,¿e jeszcze bêdzie musia³ za lakier oddawaæ i malowaæ to na nowo.Bo nigdzie za tyle elementów nikt by mi nie wzi±³ 50z³!! Ale dobra by³o minê³y wiêcej ju¿ mój samochód u niego siê nie znajdzie niech siê buja.Obecnie moja nowa klapa tylna stoi u kumpla co mieszka 2 domy obok i tam bêde oddawa³ wszystkie rzeczy lakiernicze,bo wiem jak on robi i widzia³em efekty jego pracy.Na przedni± polujê i wyczai³em go¶cia coma klape ciemn± ¶liwkê ,dok³adnie taki mam kolor .Mo¿liwe to jest ,¿e bêdzie pasowa³a bez malowania czy jednak bêdzie inny odcieñ??
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-11-03, 10:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Na idealne pasowanie w odcieniu bym nie liczy³, zawsze bêdzie widaæ drobn± ró¿nice z b³otnikami. Polerowaæ zawsze mo¿na spróbowaæ, tylko uwa¿aj ¿eby nie przegi±æ. Nie mówiê ¿e na tamto miejsce ty co¶ musia³e¶ wylaæ, móg³ to zrobiæ ten fachowiec, mo¿e nie¶wiadomie po³o¿y³ co¶ nas±czonego jakim¶ dziadostwem. Jaka¶ przyczyna musi byæ. Hej :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-03, 13:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ludziska, po co wy oddajecie wozki paprokom co za 50 zeta maluja wam cala maske?????????? normalna cena u mnie za maske to jest 10x wyzsza!
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-11-03, 15:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Ja za tak± kasê to bym mo¿e zaprawkê na zderzaku zrobi³, ale tak bez prze¿ywania.
 

luki32
Wys³any: 2007-11-04, 15:01   
0
UP DOWN

Posty: 36
rbfm a sk±d ja mia³em wiedzieæ ze on to spie..li wcze¶niej mi robi³ progi i reparaturki i wszystko dobrze wysz³o.Zap³aci³em za to 400 z³ i ju¿ 2 lata i sie trzyma ³adnie.Za 500 z³ to ja bym sobie u kumpla pó³ samochodu przemalowa³ i to on jest dobrym fachowcem tylko szkoda ,¿e dopiero po tym jak ten spiepszy³ mi te maske go pozna³em . Nie no decyzja podjêta nowa maska i heja do lakiernika
Dziêki za pomoc a z polerk± to bêde robi³ jak tutaj kto¶ opisa³ ³adnie chyba dr cruel czy kto¶ tam.

[ Dodano: 2007-11-04, 15:03 ]
Jakbym kupi³ t± maskê co mówi³em ,¿e wyczai³em to ju¿ by mi malutko lakieru posz³o na to ??
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-04, 17:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
luki32 napisa³/a:
sk±d ja mia³em wiedzieæ ze on to spie..li


jak skad? wnioskujac z ceny uslugi. a za 500 to moze bys sobie kupil ale material na te polowe auta.
 

Benos77
Wys³any: 2007-11-04, 20:06   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
No niestety (jak dla mnie :mrgreen: ) ceny za lakierowany element s± bardzo niskie i jeszcze tacy ludzie co pó³ auta robi± za 500 z³ bardziej psuj± rynek.Potem przyje¿d¿a go¶ciu i chce ¿ebym mu drzwi za 100 z³ wyklepa³ i pomalowa³. Dla porównania by³em ostatnio na szkoleniu z baz wodnych Novola i go¶æ opowiada³ ¿e w Kazachstanie( Novol ostro tam dzia³a na rynku) za ¶redniej wielko¶ci element p³aci siê w przeliczeniu ok700 z³...Malowanie w warunkach gara¿owych. I jak tu siê rozwijaæ...
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-04, 20:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Benos77 napisa³/a:
I jak tu siê rozwijaæ...


czas wyjechac do kazachstanu ? pol roku pracy i jestes bogaczem :D pomysl ile tam biora w aso(jesli takowe istnieja)

mam nadzieje ze ceny uslug podrozeja min dwukrotnie bo z tego co widze ze wiekszosc lakiernikow ledwie przedzie. u mnie w krakowie tez wiekszosc zrobi element za stowe (+ material). niestety trzeba obniza ceny zeby w ogole miec robote. mi to w zasadzie nie przeszkadza bo robie 'grube' roboty z zabytkami a tu juz sie troche inaczej liczy. czasem bedzie to 1 robota na rok, a czasem jedna na kilka lat. a lakierowanie w mojej robocie to jakies 10% calej roboty. czasem mysle zeby koncowe lakierowanie powierzac wlasnie komus kto zrobi to za grosze. z drugiej strony nie moglbym sobie pozwolic na odwalenie fuszery przez takiego podwykonawce.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-11-04, 20:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Tak¿e mam tak± nadziejê, bo na obecn± chwilê faktycznie lepiej by³o zostaæ mechanikiem. :sad:
 

luki32
Wys³any: 2007-11-04, 22:04   
0
UP DOWN

Posty: 36
No dobra o tym ,¿e to spier..i³ dowiedzia³em siê jak to zobaczy³em ,ale sk±d ja mia³em wiedzieæ ,¿e on to zepsuje jak oddawa³em do niego maske.Akurat na ca³y mój samochód posz³o by 800z³ za ca³y materia³. Auto to vectra a.Jeden kole¶ malowa³ vectre a to za robocizne da³ 600z³ za ca³e autko i autko wygl±da super.Drugi da³ 2500 za robocinzê, ale wymienia³ progi reparaturki,wstawia³ szybê ,spawa³ now± konstrukcjê szyby ,szpachlowa³ wgnioty i ca³a reszta z malowaniem. Rbfm ja siê tobie nie dziwiê ,¿e ty bierzesz tyle kasiory za roboty jak siê zajmujesz zabytkami.
 

maras 
Wys³any: 2007-11-04, 22:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
A ja jestem w³a¶nie mechanikiem, ale w czasie studiowania(ju¿ koñczê) zaj±³em siê lakierowaniem i teraz tym sobie dorabiam, w zwi±zku z czym te¿ nie mogê braæ za du¿o, mimo,¿e w okolicy Poznania bior± nawet 500 za element
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-05, 09:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
czlowieku 600 zl za pomalowanie calego auta moze wziac tylko konkretny paprok ! przez takich fuszerowcow porzadni lakiernicy musza tez zaczac walic fuszery zeby w ogole im sie robota oplacila ! za 600 zl to u mnie mialby sam wjazd na warsztat na czas lakierowania. no moze w tej cenie bylbym w stanie mu rozbroic wozek, ale nic wiecej ! chyba ze tu jest mowa o lakierowaniu w stylu : okleic co sie da, zmatowic i jazda lakierem. tak to ja moge zrobic dziennie 10-20 wozkow po 600 zeta :D
 

marcin 
Wys³any: 2007-11-05, 14:36   
0
UP DOWN

Posty: 81
Sk±d: ¶l±sk/zag³ebie
Witam
jestem ciekaw ile kolega rbfm bierze za ca³e auto skoro maske maluje za 500 pln jestem ze sl±ska i gdybym powiedzia³ komu¶ za pomalowanie maski piêæ stów podejrzewam ze zabi³by mnie smiechem u nas normalnie bierze sie 250 do 300 z³otych za element.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-05, 16:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
kolego za cale autko biore od 10000 w gore . mozesz przekazac swoim znajomym beda zrywac boki ze smiechu :)

i powiem ci ze wcale nie narzekam na brak zlecen. i co ty na to ?
tylko wez pod uwage ze ja nie robie przystankow kupionych po 5 euro, no i nie mieszkam na wsi.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang