Szukaj FAQ Album

co jest grane??
administracja spi???
26%
 26%  [ 7 ]
w nosie juz ma te forum??
23%
 23%  [ 6 ]
wszystko jest ok jak byc powinno!!!
50%
 50%  [ 13 ]
Głosowań: 26
Wszystkich Głosów: 26

Autor Wiadomość
senior
Wysłany: 2012-01-19, 20:52   

gugun napisał/a:
ok senior spełnie twoja prosbe,ale tylko po części :D w pomocy dla amatorów moge zrobic temat "amatorskie naprawy sprejami" i go podkleic na samą góre
Zróbcie jak uważacie ale takie pytania mogą padać zarówno w dziale TECHNOLOGIE jak też i AMATORSTWO więc sądziłem że dodanie działu pomiędzy nie będzie ok bo będzie widoczne z głównej strony, oraz inną przesłanką było to iż te podklejenia dla mnie są do dupy. Do dupy bo są prawie nieczytelne. To jakoś się zlewa i miesza że ja szybciej widzę tematy nie podklejone niż te podklejone. Ale róbcie jak uważacie.
gugun napisał/a:
a ty w tym temacie w takim razie skoro pomysł padł z twojej strony zrobisz opis jak wmiare możliwosci najlepiej i czym można taką naprawe "pod blokiem" przeprowadzic oraz wkleisz linki do tematów gdzie była o tym mowa
No tak to ni groma nie zachęcisz nikogo do podawania własnych pomysłów :D :D :D :D
Ale ja mam inną propozycję:
Aby nie szukać teraz po całym forum wątków z podmalówkami sprayami może lepiej niech kilka osób napisze na szybko na samym wstępie tematu co o tym sądzi i dlaczego a później po woli się będą tematy może rozwijały albo jako że kilku na wstępie napisze co o tym sądzi to będą tylko szybkie dopowiedzenia i ew. przenoszenia jeśli w innym temacie padną pytania o spraye?
Może tak to rozwiązać? Będzie szybciej i bez grzebania w archiwum?

Ja mogę zacząć o samym "lakierowaniu" sprayami a kilku innych userów i przede wszystkim mądrzejszych ode mnie od razu mnie popoprawia czy też jeśli będą humanitarni tylko dopiszą swoje zdania. :D
Co Wy na to?

Jakby co to tylko się nie śmiać bo powieściopisarzem jak Projekter nie jestem i było to pisane tak na super szybko na kolanie, więc pozmieniajcie lub nawet w całości wywalcie:

Senior napisał/a:
Witam.
Moje zdanie o "lakierowaniu" a raczej malowaniu/podmalowywaniu sprayami powłok lakierniczych jest jak najbardziej negatywne. Negatywne w praktycznie każdym przypadku.
Dla ludzi sięgających po takie lakiery/farby w sprayu podstawowym czynnikiem ZA nimi przemawiającym jest CENA.
Cena ze względu na niby w danej chwili mały wydatek pieniędzy, możliwość użycia ich we własnym zakresie i bez dodatkowego wyposażenia {sprężonego powietrza, pistoletu,...} oraz w teoretycznie każdych warunkach - czyli : garaż wiata, pole, parking, ........... {parasol :D }
Tyle, że o ile nawet uda się to komuś wykonać na dość przyzwoitym poziomie pod względem wizualnym {to też zależy kto to ogląda, z jakiej odległości i w jakich warunkach :> }, to z jakością w sensie trwałością oraz poprawną technologią prawie zawsze nie ma to nic wspólnego.
O ile w przypadku lakierów dwuwarstwowych sama baza dobrana w mieszalni niczym się nie różni od tej która jest aplikowana {którymi się lakieruje} pistoletami lakierniczymi o tyle sama jej aplikacja {lakierowanie nią} ze względu na to czym się to wykonuje jest kolosalnie się różniąca i nigdy nie wolno tego ze sobą porównywać ani też oczekiwać tego samego -w pełni pozytywnego- efektu, a w szczególności w przypadku baz z efektem czyli tzw. metaliców.
Producenci pistoletów natryskowych latami konstruują swoje produkty dopasowując je zarówno do coraz to rygorystycznych przepisów, jak też materiałów lakierniczych po prawie upodobania samych lakierników ......... więc nie należy się spodziewać że tak precyzyjne parametry pistoletów lakierniczych i to nawet już nie tych wiodących producentów ktoś skupi i powieli w plastikowym kapslu z dziurką na blaszanej puszce.
Dlatego kolor/odcień po lakierowaniu pistoletem i "lakierowaniu" sprayem może się diametralnie różnić pomimo tego że oba będą miały w sobie ten sam lakier. Przy czym uściślając, iż przy polakierowaniu pistoletem -i odpowiedniej osobie- prawdopodobieństwo różnicy odcienia i innych wad lakierniczych jest znikome o tyle to samo w przypadku wykonania tego sprayami jest teoretycznie niewykonalne.

Teraz lakiery w sparyu kolorowe oraz bezbarwne:
Pomijając fakt samego wyglądu powłoki/łuski/struktury oraz jej jednolitości podstawowym minusem jest sam rodzaj tych lakierów: praktycznie zawsze są to lakiery 1K = czyli nie chemoutwardzalne.
W chwili wykonywania takich podmalówek we własnym zakresie może to wydawać się bardzo mało istotne bo przecież lakier wydaje się być całkiem wyschnięty...... lecz w przypadku późniejszego lakierowania po "takim czymś" jest ponad dwa razy tyle pracy a koszty naprawy powiększają się o kilkadziesiąt procent.
Powodem tego jest to iż przy następnej próbie naniesienia na takie lakiery czy to innych lakierów {kolorowych} czy podkładów istnieje ryzyko graniczące z wielkim prawdopodobieństwem że wszystko to się poważy w wyniku czego wykonawca kolejnej naprawy straci cenny czas oraz materiały a cena naprawy wzrośnie gdyż najpierw będzie musiał usunąć wszystko co było wykonane tymi sprayami - a najczęściej też i to co sam na to "położył" i co się poważyło i dopiero uwidoczniło poprzednią nawet niewidoczną na pierwszy rzut oka ingerencję.

Bywają lakiery w sprayach z utwardzaczami lecz jest to wielki wyjątek a ja nie widziałem aby kiedykolwiek ktoś tego używał więc najczęściej są to lakiery nie chemoutwardzalne które są solą w oku każdego lakiernika który się już zdążył na nich sparzyć i na samo słowo SPRAY skóra mu na plecach cierpnie.
Dlatego wielkim minusem w podmalowywaniu Sprayami są późniejsze praktycznie w każdym przypadku murowane komplikacje podczas następnej naprawy, słaba jakość i mizerny wygląd {a bywa i jeszcze gorszy}. Dodatkowo każda naprawa sprayem podniesie koszty/czas przyszłej naprawy.

Dlatego też ze względu na powyższe {a nie jest to wszystko} według mnie nie powinno się korzystać z tej "technologii" {SPRAY-e} - a co najmniej wtedy gdy jest prawdopodobieństwo że po jakimś czasie będzie się "po tym" poprawiało "bardziej profesjonalnie".
Pozdrawiam

gugun 
Wysłany: 2012-01-19, 21:14   

Senior nie bedzie tu zadnego dzialu o sprejach,czy ci sie to podoba czy nie.mnie bardziej interesuja pistolety lakiernicze.zgodzilem sie podkleic temat zeby bylo gdzie wywalac sprejowcow.twoja powiesc przeczytam jutro i zrobie z niej uzytek,bo wkoncu sprejaki beda mogli sie gdzie wygadac i nie beda zasmiecac forum.nie wiem co ty w tym za technologie widzisz?bo ja zadna

senior
Wysłany: 2012-01-19, 21:22   

Jak chcesz tak rób. Technologii nie ma i dlatego jest jak jest o niej wspominane to jest to słowo w cudzysłowie.
I dokładnie o to mi chodziło: aby sprayowcy odzywali się tylko w jednym miejscu gdzie już na wstępie byłoby określone co się o tym sądzi a nawet z grubsza dlaczego...................
Ale to było moje zdanie i przecież nikt nie musi się z nim wcale zgadzać........
Narka

gugun 
Wysłany: 2012-01-19, 21:37   

Nie zrozumielismy sie temat jest ok,text tez.ale dzial o sprejach?czy ty oby napewno nie przesadzasz?to nie forum rowerowe!jak sobie to wyobrazasz?dzial spreje?podtematy.baranek sprej,podklad sprej itd... Ja bardzo zachecam i poki co kazda prosbe po czesci zalatwilem,ale nie wymagaj odemnie zbyt wiele.poki co zadnych pomyslow,a z tego co padlo,w sumie duzego wyboru nie mam. Spodobal mi sie pomysl kosiora z wyroznieniem nickow,tak bardzo ze napisalem do administracji zeby w wolnym czasie cos z tym zrobili.

PROJEKTER
Wysłany: 2012-01-19, 21:43   

senior napisał/a:
Lackdoctor napisał/a:
Tysiące słów a Robert nas poprostu kieruje na właściwe tory
Generalnie tak ..... lecz po drodze są różne realia, sytuacje, itd.... A cel nie uświęca środków.
Każdy ma tyle ile ma i dochodził do tego jak dochodził i będzie robił jak uważa za słuszne bądź jak może a jeśli się to komuś nie podoba bądź ma inne zdanie to zawsze może podpowiedzieć, pokazać, podzielić się doświadczeniem czy uwagami lecz komentarze a w szczególności dygresje czy obelgi z czyjegoś statusu czy dorobku może sobie wsadzić w ............ {na tym siadamy}
Można się z kimś nie zgadzać, lecz trzeba uszanować jego wolę czy wizję a jeśli nie to za to nie wyzywać. AMEN.

AMEN powiadasz ? ... ale tak konkretniej @senior to jak TY sobie wyobrażasz kierowanie ludzi na prawidłowe tory przy użyciu takiego narzędzia jak forum internetowe ?

To ciekawa teza ... CEL słuszny Środki do dupy ! .... Nie wiem czy zauważyłeś ale JA mogę się pochwalić bardzo konkretnymi i wymiernymi efektami tych awantur wyzwisk i chamstwa. Są jednostki nie referomowalne ... ale to garstka. Jenak w dłuższym okresie czasu okazuje się że ci którzy początkowo się stawiają ... później zaczynają myśleć. To że się zmieniają i trafiają na prawidłową drogę często później stając po mojej stronie w tych ostrych dyskusjach to jest zaleta ich przemyśleń. .. Ja tylko wskazałem kierunek. Mogę TU na forum tyle i tylko tyle ... nic , a nic więcej

Jednak zrobiłem to głośno i wyraźnie, jednoznacznie bez drogi na skróty i kompromisów i na tyle czytelnie, że wreszcie ktoś zaczął myśleć, po nim następny i kolejny.

Pierwszy mój post na tym forum ... i komentarz skąd się urwałem :D ? ... ale minął rok potem drugi ... i wyszło na to że Ja jestem z rzeczywistości a co niektórzy jednak z wielkiego ciemnego lasu.

A jak bym zastosował się do twojej grzecznej pookładanej i nienachalnej wizji perswazji przez kulturalną wymianę poglądów ... to jak @senior myślisz ? Ilu z tych ludzi dalej tkwiło by w przekonaniu, że tak jak jest jest OK ? Ilu zaczęło by się zastanawiać ?
Pamiętasz temat ... nie igraj z prawem ? Więcej na tym straciłem w branży w realu niż zyskałem ... ale Ty czy inni macie już jasny obraz wymogów stosowania lakierów wodorozcieńczalnych. Szczerość z ta walka o zmianę czego na lepsze raczej mi szkodzi niż pomaga ... mogłem tu zostać ... wielkim mistrzem lakiernictwa i nie walczyć o waszą przyszłość bo w sumie to co mnie on obchodzi ? Ja tu nikogo nie znam osobiście.

Weź pod uwagę @senir, że te awantury rodzą się tylko dlatego że moja teza ma jakąś antytezę ... JA pisze że to gównozjadztwo, syf, nora .... np. TY .... wiesz doskonale, że mam rację ... ale jednak się spierasz. Bronisz przed atakami bo trudno jest przyznać, że nie jesteś tam gdzie powinieneś ... jeszcze gorzej ... Jak jesteś w norze i masz pełne przekonanie, że jednak jesteś tam gdzie powinieneś. Że właśnie to jest to o co chodzi ...

Wtedy sam rozumiesz ... Ja już nic nie mogę, po za wyzwiskami i pogardą dla takiego braku ambicji i chęci rozwoju.

Dlatego przeczytaj co sam napisałeś i spróbuj w tym znaleźć receptę na osiągniecie celu postami na forum .... A cel jest prosty ... żeby każdemu kto się zajmuje lakierowaniem zawodowo było lepiej i żeby zarabiał więcej. Niby proste ... a zobacz jaki opór umysłów

Przekonaj więc tych upartych delikatną kulturalną dyskusja i argumentacją ... albo zajmij miejsce cichego obserwatora i nie przeszkadzaj w poprawie tego co jest złe i gó wniane

berag1 
Wysłany: 2012-01-19, 21:44   

A może zamieścić cuś takiego:

http://www.motipdupli.pl/?s=porady#p2

Następnie stronka ze wszystkim co potrzebne aby polakierować aerozolem i wystarczy

http://www.pielegnowacaut...ip-color-matic/

I na koniec taki filmik instruktażowy

http://www.youtube.com/watch?v=Taefo0Sk__s

gugun 
Wysłany: 2012-01-19, 22:02   

Spoko jutro sie tym zajmne,moze jeszcze ktos cos od siebie doda...

berag1 
Wysłany: 2012-01-19, 22:07   

gugun napisał/a:
Spoko jutro sie tym zajmne,moze jeszcze ktos cos od siebie doda...

Odnośnie aerozoli?

Producenci aerozoli i półproduktów do nabijania w nie kolorów poszli z duchem czasu i wypuścili półprodukty, w które możemy nabijać lakiery wodne.

Nokia 
Wysłany: 2012-01-19, 22:09   
:)

Ogólnie pytamy o to co kto by chciał dodac na forum, zeby cos pozmieniac ulepszyc itp itd :)

senior
Wysłany: 2012-01-19, 22:16   

gugun napisał/a:
Nie zrozumielismy sie
Bardzo możliwe.....
Więc może bez opisów spróbuje inaczej to powiedzieć:
Dla mnie podmalówki spreyami to fajans...... ale cobyś nie robił i tak i tak co jakiś czas ktoś o to zapyta. Na chwilę obecną nie ale poczekajmy do okresu letniego a posypią się pytania o to jak przygotować i co zrobić po kolei bo ktoś coś będzie dłubał we własnym zakresie pod blokiem i sprayami..........
I tu nie miałem na myśli żadnego opisywania co i jak po kolei a tylko konkretny dział w którym kilka osób na samym początku ogólnie napisze że generalnie to syf i tego się nie robi...
I wtedy może ktoś kto najpierw czyta a później będzie robił od razu sobie to odpuści, a jeśli nie i się zaprze to jakiekolwiek pytania będzie zadawał tylko w tym miejscu. W tym gdzie na ogół zawsze odstanie taką samą odpowiedź a jeśli chodzi o technologie to się go odeśle do poczytania wątków jak NORMALNIE przygotować do lakierowania.
Być może zawczasu to kogoś zniechęci a być może pominie ewentualny przypadek "ostrzejszego tłumaczenia" dlaczego tak nie robić.

I teraz dla czego myślałem o zakładce podkłady itp.: bo nie wszystkie spraye to fajans..... Sam kilku używam: podkłady DP 42,44 i 46 oraz strukturę czy wosk TEROSONA

I dlatego sądziłem że trza jasno na początku powiedzieć że spray to badziew .... lecz są takie które są pożyteczne i zarazem w pełni profesjonalne

berag1 napisał/a:
Właśnie BERAG tego chciałem uniknąć gdyż jestem zdecydowanym przeciwnikiem napraw sprayowych.

Ale z drugiej strony jeśli nie ma więcej komentarzy to może pomysł był nie trafiony i sobie odpuść. Chociaż ja wiem że wcześniej czy później nie raz będzie ciśnienie z psikawką w puszce.

berag1 
Wysłany: 2012-01-19, 22:25   

senior napisał/a:

berag1 napisał/a:
Właśnie BERAG tego chciałem uniknąć gdyż jestem zdecydowanym przeciwnikiem napraw sprayowych.

Żebyśmy się zrozumieli, ja również nie jestem zwolennikiem aerozoli jako rozwiązania do naprawy lakierniczej od a do z, bo wiem co się dzieje jak auto polakierowane aerozolem trafi do lakiernika.
Myślę, że linki, które zamieściłem pozwolą na to, aby ci wszyscy, którzy jednak zechcą naprawić powłokę lakierniczą swojego auta, po ich przeczytaniu i po obejrzeniu, że nie będą już zadawali więcej pytań odnośnie aerozoli. ;)

PROJEKTER
Wysłany: 2012-01-20, 10:42   

Nie chcę namieszać bo moje zdanie o areozolach jest takie jak większości lakierników, ale.... weźcie pod uwagę że APP ma serie materiałów do szybkich napraw punktowych właśnie w sprayach a ich technicy nieźle sobie z tym radzą. Ogólnie jestem na NIE ... jednak dobrej klasy materiał nabity w spray w rękach fachowca jest takim samym profesjonalnym narzędziem do drobnej naprawy ... jak pistolet w rękach fachowca.

Grunt w spray to też fajne narzędzie i bardzo ułatwia pracę lakiernika. Czarny mat w spray też jest powszechnym wyposażeniem nie jednej profesjonalnej lakierni.

gugun 
Wysłany: 2012-01-20, 10:48   

PROJEKTER napisał/a:
Czarny mat w spray też jest powszechnym wyposażeniem nie jednej profesjonalnej lakierni.
czarny mat to chyba podstawa:D:D:D

[ Dodano: 2012-01-20, 14:45 ]
sprawa z areozolkami załatwiona ;) mam do was dodatkowo prosbe,wrazie jak natkniecie sie na jakies tematy pokrewne z tematami podklejanymi prosilbym o wklejanie likow.kilka dni temu ktos pytal o lakierowanie aut od podstaw,oprocz kalbiego kazdy napisal ze duzo tu o tym,faktycznie duzo ale najpierw trzeba by przeczytac polowe tematów zeby sie czegos dowiedziec.osobiscie szukałem i nie znalazlem zadnego tematu jak polakierowac auto od podstaw a w temacie podklejonym sa tylko informacje jak polakierowac elementy plastikowe.zadnych konkretnych informacji o tym jak przygotowac podloze do lakierowania ani co z czym sie je:D

senior
Wysłany: 2012-01-20, 17:05   

Wiem Panowie co macie na myśli. Masz Projekter rację i takie same spraye są pokazane na filmiku BERAGA tylko że......
Właśnie dlatego kombinowałem na rozbicie tematu na samo lakierowanie:
1- baza plus bezbarwny {czy kolorowy akryl} 1K
2- oraz pozostałe spraye

ad. 1 - tu właśnie skupić się na negatywach sprayów nie tych które są pokazywane i wymieniane gdyż nie oszukujmy się: praktycznie nikt kto trafia z takim pytaniem na forum nawet nie ma zamiaru z takich korzystać. A może i wcale nikt i dlatego też myślałem aby skupić się na negatywach tych zwykłych gawien 1k a tylko śladowo wspomnieć o tych profesjonalniejszych

ad.2 - właśnie dlatego że gro innych produktów poza powłokami wierzchnimi/dekoracyjnymi jest w sprayach i są dobre oraz profi to nie chciałem aby były wwalone do jednego wora:
- są dobre podkłady: np. dla mnie DuPonty 42,44 i 46R {poza ceną ;) }
- kontrasty: ja wolę zdecydowanie puder, ale w razie braku wolę kontrast niż czarny mat a tym bardziej niż nadal powszechnie używaną bazę
- struktury w sprayu: sam często nimi różne cuda podpryskuję {poza strukturą w puszce do pistola}
- konserwacje: te w sprayach też są profi i bardzo dobre: np. sam mam Terosona

Ale "zrobita jak uważata" ;)

{Projekter na Twój długi post odpowiem później albo jutro bo mam troszeczkę mało czasu - także nie olewam tylko odpowiem z poślizgiem}

Nokia 
Wysłany: 2012-01-20, 17:18   
:)

gugun napisał/a:
oprocz kalbiego

Poczytej to tam dobrze gugun :D

senior napisał/a:
{poza ceną }

Dokładnie :spoko: Ale ułatwia i przyspiesza robote.

berag1 
Wysłany: 2012-01-20, 17:33   

gugun napisał/a:
osobiscie szukałem i nie znalazlem zadnego tematu jak polakierowac auto od podstaw a w temacie podklejonym sa tylko informacje jak polakierowac elementy plastikowe.zadnych konkretnych informacji o tym jak przygotowac podloze do lakierowania ani co z czym sie je:D

Mówisz i masz :D

http://www.standox.pl/sta...K_Substrate.pdf

gugun 
Wysłany: 2012-01-20, 18:49   

senior, temat jest przeniesiony,tak jak chciales wiec tam prosil bym was kontynuowac dyskusje,tymbardziej ze z tego dzialu nie mam opcji przenies:D

DrCruel
Wysłany: 2012-01-20, 20:08   

To ja się wtrącę.

Ze spraw które tu zostały poruszone a którym trzeba się przyjrzeć:

1. Kwestia zamieszczania zdjęć na serwerze - serwer nie jest taki mały i można umieszczać a jak coś nie wchodzi to napiszcie dokładnie komu i co to Tech się tym zajmie.

2. Rangi dla użytkowników. Ten temat już gdzieś wisi od jakiegoś czasu ale nie chcielibyśmy zrobić takiego prostego licznika postów bo to jest lipa. Techowi chodzi po głowie taki licznik który będzie dodawał punkty za posty i za "pomógł" ale z odpowiednimi wagami tzn np. za 1 post będzie np 1 punkt a za "pomógł" np. 10 pkt (od autora tematu). Dodatkowo moderator mógłby przyznawać pkt za np cały wątek.

Trochę chyba zamotałem ale mam nadzieję że rozumiecie o co chodzi?

gugun 
Wysłany: 2012-01-20, 20:15   

DrCruel napisał/a:
Trochę chyba zamotałem ale mam nadzieję że rozumiecie o co chodzi?
ja rozumiem,bardzo fajnie sie zapowiada,byle by to zrealizowac?? piszesz post masz punk,pomocny masz 10...z tym ze zwiekszyl bym ilosc punktow za pomogł zeby nie nakrecali sobie punktow postami bo lzej jest napuisac 10 postow niz komus pomoc.np 50pkt

[ Dodano: 2012-01-20, 20:16 ]
dodatkowo co z grupami??sa grupy a nie ma w nich grup??

[ Dodano: 2012-01-20, 20:17 ]
ps i edit w sb nie dziala

Tech 
Wysłany: 2012-01-21, 16:55   

Z tymi rangami coś pokombinuję - kwestia szczegółów (myślałem żeby 1pomógł=100postów), może dodam jakieś rangi dodatkowe np. dla nowych (to łatwe akurat, bo jest w skrypcie) i za aktywność.

Grupy i ich ustawienia (ukryta/widoczna, wstęp wolny/moderowany...itp. ) zakłada administracja i wyznacza moderatora, który bawi się tym dalej - jak są jakieś propozycje grup to śmiało (moznaby na początek zrobić grupy aerografia i lakiernicy, albo coś w tym stylu).

Edit w sb faktycznie nie hula - gdzieś po drodze musiałem skrypt uwalić.

O co chodzi z działem "kosz"? - to są tematy do usunięcia czy takie Archiwum (spraw niezałatwionych)?

Ps. Przestrzegam przed ustawianiem kolorów tematów - ktoś zmieni styl forum (na razie tylko dwa) i będzie miał kupę na ekranie - na przykład żółty ładnie wygląda na ciemnym tle, ale na jasnym szarym (styl: SubSilver) już go nie widać.

Lackdoctor 
Wysłany: 2012-01-21, 16:58   

Tech napisał/a:
O co chodzi z działem "kosz"?

Jest widoczny na forum i idzie w nim dalej pisac.
A powinien byc w panelu administracyjnym widoczny tylko dla moderatorów i administracji.

Tech 
Wysłany: 2012-01-21, 17:00   

Dlatego pytam, bo taki dział jak piszesz już jest :tak: (może nowi moderatorzy mają nadal ukryty)

Lackdoctor 
Wysłany: 2012-01-21, 17:01   

Tech,
Nie.... my na forum widzimy koszzzzzz.
Dalej w nim pisać mogę ... zobacz

Dobra, juz zamknięty............. ale go widzę!!!
http://lakierowanko.info/...hp?t=5693#58165

gugun 
Wysłany: 2012-01-21, 17:02   

Tech napisał/a:
Z tymi rangami coś pokombinuję - kwestia szczegółów (myślałem żeby 1pomógł=100postów), może dodam jakieś rangi dodatkowe np. dla nowych (to łatwe akurat, bo jest w skrypcie) i za aktywność.
wiec dzialaj.
Tech napisał/a:
O co chodzi z działem "kosz"? - to są tematy do usunięcia czy takie Archiwum (spraw niezałatwionych)?
z tym koszem to wogole jakas jazda bo trzeba tam dosc ze przenosic tematy to jeszcze zamykac bo widza go wszyscy i wszyscy moga w nim pisac co chca a nikt itak go nie moderuje:D
acha i zginelo mi usun post.wiec co mam zrobic jesli w fajnym temacie ktos napisze cos glupiego??wywalic caly temat czy czekac na administatora??

Tech 
Wysłany: 2012-01-21, 17:02   

Chodzi o to, że są już dwa działy Kosz:)

Lackdoctor 
Wysłany: 2012-01-21, 17:04   

gugun napisał/a:
acha i zginelo mi usun post.wiec co mam zrobic jesli w fajnym temacie ktos napisze cos glupiego

I dla spraw tego typu powinniście mieć temat niewidoczny dla reszty i tam uzgadniac uprawnienia i inne sprawy.
Co tu na forum kogoś ma interesowac co kto moze i nie może..
Tak tylko z doświadczenia... heh.
Pozdro.
Fajne zmiany sie robią i to cieszy..
Powodzenia. Tech.

gugun 
Wysłany: 2012-01-21, 17:05   

dokładnie bo ja wywalam temat ikona kosza to on ląduje z tym drugim.i co z tym usuwaniem postów??

DrCruel
Wysłany: 2012-01-21, 22:58   

Z koszem już wszystko jasne. Kosz jest od dawna i jest ukryty. Jak tam coś trafi to nikt już nie będzie tam mógł pisać. To co było teraz to moja wina. Źle się zrozumieliśmy i za szybko wszystko się podziało.

Z usuwaniem postów mała zmiana. Wyjaśnienie w dziale Redakcja.

LAKIEROWANKO Strona Główna » POZOSTAŁE » Administracja

Odpowiedz do tematu