Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
gugun 
Wys³any: 2012-02-06, 20:40   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Robertlodz09, mi nie chodzi tyle o ilo¶c farby co szeroko¶æ strumienia...jak wleje gêsty bezbarwny cisnienie z 2,2 to nie rozkrece go na 3/4 bo sie utopie,a nie "zaleje bazy" gestym lakierem tak jak bym chcial:Dbo czym gesciejszy lakier tym rozbicie materia³u mniejsze...dla mnie 1.4 dyszza jest wystarczajaca a nawet za duza...a jak rozkrece dobrze to 2,2 bara to ciut za malo:D i dlatego chcia³bym co¶ co tak rozbije gêsty jak moja rzadki materia³
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-06, 20:43   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Wawrzysz napisa³/a:
dziwne te forum - mnostwo gadania a tak naprawde nic z tego nie wynika :) nie dowiedzialem sie ani jaki kompresor kupic ani jaki pistolet wybrac - fakt ze dzial airbrush byl pomocny - wiem skad wziac farby. Trzeba surfowac po necie i tam szukac.
to pytaj co chcesz wiedzieæ...w tym dziale co 2 temat jest o pistoletach dowiesz sie kompletnie na forum wszystkiego,nawet na jaki klucz jest jaka srubka,ile obrotow ja przekrecic...a przy okazji kto z kim sypia...czego ci jeszcze trzeba??
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-02-06, 20:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Senior ;) u¶miechnij siê ,trzeba czasami popisaæ z humorem ;) a Ty ci±gle taki "spiêty" ,czy¿by posiadanie DV GTI Pro powodowa³o taki stan powagi i napiêcia ;)
Jak uwa¿asz co mo¿na napisaæ na tak zadane pytanie przez kolegê Wawrzysz ,skoro nic nie napisa³ wiêcej ? Do czego ,w jakich warunkach itd. ;)

Kolego Lackdoktor ,ka¿dy zestaw naprawczy do pistoletów Sata jest ju¿ skalibrowany w Sata ,tak¿e je¶li masz fabrycznie zapakowany w pude³ku zestaw mo¿esz ¶mia³o go montowaæ do pistoletu :tak:

Kolego Senior je¶li lakierujesz po 5-6 aut dziennie to wymiana takiego zestawu nawet raz na rok nie jest ¿adnym wydatkiem ;) tak samo jak plastikowy uszczelniacz pomiêdzy korpusem a dysz± :tak: Zapewne to wiesz.......
Pozdrawiam! :spoko:
 

senior
Wys³any: 2012-02-06, 21:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Robertlodz09 napisa³/a:
Senior ;) u¶miechnij siê ,trzeba czasami popisaæ z humorem ;) a Ty ci±gle taki "spiêty" ,czy¿by posiadanie DV GTI Pro powodowa³o taki stan powagi i napiêcia ;)
Jak uwa¿asz co mo¿na napisaæ na tak zadane pytanie przez kolegê Wawrzysz ,skoro nic nie napisa³ wiêcej ? Do czego ,w jakich warunkach itd. ;)
Ja nie jestem Roberto spiêty tylko takie podej¶cia s± zawsze i to jest durne
Ty mo¿e tego nie zauwa¿asz a ja tak.
Poza tym kolega WAWRZYSZ zada³ to pytanie kilka dni temu i NIKT poza mn± nawet nie raczy³ siê do niego odezwaæ: A PONOÆ SAMI ZNAWCY.
I wychodzi teraz na to ¿e by³em jedyny który na PW w³a¶nie zada³ mu konkretniejsze pytania na pocz±tek do czego chce te guny, do jakich warunków itp.
Cz³owiek mia³ prawo siê z lekka wkurzyæ bo zada³ pytanie w odpowiednim dziale, nikt siê o nic nie zapyta³ a tutaj jest kilku co pisze niby o tym eseje na kilka stron.
Tak¿e nie ma co siê czepiaæ cz³owieka.

Poza tym Robercie ja du¿o lakierujê, a znajomki w "fabrykach przerobu" jeszcze wiêcej wiêc wiem jakie s± przebiegi. A to ¿e co¶ na siebie za rok zarobi³o i trza w to ³adowaæ 400z³ a w konkurencyjny nie dla mnie nie jest ¿adn± przes³ank±. Tzn. jest lecz negatywn± a nie pozytywn±.
Co to za teoria ¿e ten w który trzeba inwestowaæ jest lepszy od tego w który siê nie inwestuje?
Panowie od³ó¿cie czasami na bok fanatyzm i poczytajcie na spokojnie b±d¼ dajcie komu¶ poczytaæ i niech opowie swoimi s³owami odczucia.....
Ale szkoda czasu bo fanatycy pozostan± fanatykami :P
Pozdro.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-02-06, 21:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Robertlodz09 napisa³/a:
Kolego Lackdoktor ,ka¿dy zestaw naprawczy do pistoletów Sata jest ju¿ skalibrowany w Sata ,tak¿e je¶li masz fabrycznie zapakowany w pude³ku zestaw mo¿esz ¶mia³o go montowaæ do pistoletu :tak:


TAK to fakt. Przepraszam, ¿e zapomnia³em odpowiedzieæ na to pytanie. Robert ma racjê. Ka¿dy zestaw wymienny do SATA 3000 i 4000 jest kalibrowany i pakowany. ¯aden z zestawów nie idzie prosto z maszyny do pude³ka i na europalete jak w DeVilbisie. Ka¿dy jest sprawdzany.

Natomiast kolego @senior ... ja to ju¿ stary facet jestem i czas sprawdzania co tam, kto tam ma w rêkawie to siê u mnie skoñczy³ 10 lat temu. Ja ju¿ swoich faworytów wybra³em, a teraz jak konkurent pokazuje co¶ nowego to tylko sprawdzam lepsze, czy gorsze od tego co ju¿ dawno uzna³em za topowe. Fanatyzm SATA, czy tylko wielkie uznanie ... to ju¿ nie ma znaczenia ... bo JA kolego wchodzê na forum i na pytanie ... jaki pistolet ? Napisze SATA ... tylko SATA i zawsze SATA ... Jaki model i w jakiej konfiguracji ? ... a to ju¿ mo¿emy pogadaæ ;) i wiesz co ? ¯aden wysokiej klasy fachowiec ... ¿aden specjalista i ¿aden technik z koncernu lakierniczego nie napisze i nie powie ¿e PROJEKTER nie ma racji bo s± lepsze pistolety np xxx. Widzisz @senior SATA to koniec "drabiny". Tu w refinishu to szczyt ^^ .

A zobacz swoje rady .... w stylu kup IWATA, lub DV ... od razu s± pytania ... dlaczego nie SATA ? ^^

W tej bran¿y nie depcze siê SATA, Galsuritu, Standoxa, Duponta, Festoo,Wolf, USI, Blowtherm, IRT, TRISK, bo jak siê depcze to siê specjali¶ci z Ciebie ¶miej±. Mo¿esz sobie tam porównaæ inne firmy do wzorca np Bosch, czy Rupes czy nawet DeVilbiss do SATA ... ale to co na szczycie jest kolego nietykalne. To jest naj... i co z tego ¿e,TY czy mo¿e Ja mamy inne zdanie i preferencje ? To nic nie znaczy kolego @senior bo fakty s± tak czytelne i widoczne na rynku bran¿owym ¿e próba kopania tych na szczycie zawsze doprowadza do jednego ... Prêdzej, czy pó¼niej zostaje siê "durniem" :spoko: .

Napisa³em ci dwa mega d³ugie posty naszpikowane konkretami i jasnymi zarzutami przeciw DeVilbisowi GTI PRO. Okazuje siê jednak ¿e Ty @senior nie masz ¿adnego konkretu po za w³asn± opini± do obrony tego urz±dzenia. Nie wspominaj±c ju¿ o ka¿dej nieudolnej próbie ataku na SATA. Odpowiadasz na post, piszesz, piszesz, a w twoich posatach nie ma nic ... absolutnie nic z konkretów, historii, danych technicznych, zestawieñ porównawczych :nie:

Po co podejmujesz temat w którym nie masz nic do powiedzenia, a mo¿esz siê jedynie wyg³upiæ ??? To forumowe harakiri ! ^^ ... ale jak faktycznie masz na to ochotê to pisz o zaletach Devilbissa .... pisz, pisz. :cool:

[ Dodano: 2012-02-06, 21:44 ]
senior napisa³/a:
... Ale szkoda czasu bo fanatycy pozostan± fanatykami :P Pozdro.


To fakt. Szczególnie ci szczelnie zamkniêci we w³asnych wizjach ^^

Co do rad w sprawie alternatywnych pistoletów szlifierek i materia³ów ... to mo¿e Ja siê wypowiem za siebie ....

Na mnie to w takich g³upich tematach absolutnie niech nikt nie liczy. ^^ Jak chcesz @senior pisaæ jakdupe podetrzeæ szk³em bo kto¶ p³acze, ¿e ma 200 z³ na sprzêt to mu pomó¿. ^^ Ka¿dy tu sam kszta³tuje w³asny wizerunek i opinie o sobie, a Ja nie wyobra¿am sobie ¿eby mnie kto¶ zacz±³ kojarzyæ z durnymi dziadowskimi poradami zawodowymi :nie: ... ale ten post jest to moje wyja¶nienie olewania postów w stylu Jaki pistolet za 100 z³ ? ^^ Wolê ¿eby mnie tu kto¶ wyzywa³, ¿e go olewam ... ni¿, ¿e go wpakowa³em w durne rozwi±zanie g³upimi radami. :cool:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-06, 22:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
TAK to fakt. Przepraszam, ¿e zapomnia³em odpowiedzieæ na to pytanie. Robert ma racjê. Ka¿dy zestaw wymienny do SATA 3000 i 4000 jest kalibrowany i pakowany. ¯aden z zestawów nie idzie prosto z maszyny do pude³ka i na europalete jak w DeVilbisie. Ka¿dy jest sprawdzany.

Dok³adnie o tak± odpowied¼ mi chodzi³o po tym co przeczyta³em wcze¶niej u Tomka w eseju o satach.

Co¶ siê sta³o?
Czy ja wyros³em z kopania siê wzajemnie?
Czy wam siê nudzi drodzy panowie?

PS
@Gugun?
Masz sate 4000 ???
Bo ca³y czas my¶la³em ¿e 3000.... :shock:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-06, 23:11   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
@Gugun?
Masz sate 4000 ???
Bo ca³y czas my¶la³em ¿e 3000....
t3k mam a 4k wiesz dobrze ze przechla³em :D :D :D :D ale mimo wszystko nie to czego bym oczekiwa³ :D ja chce latac z pistoletem a nie stac i sie wpatrywac... ;)
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-06, 23:15   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
Co¶ siê sta³o?
Czy ja wyros³em z kopania siê wzajemnie?
Czy wam siê nudzi drodzy panowie?
zm±drza³e¶ ;)
 
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2012-02-06, 23:33   
0
UP DOWN

Posty: 99
Lackdoctor napisa³/a:
Co¶ siê sta³o?
Czy ja wyros³em z kopania siê wzajemnie?
Czy wam siê nudzi drodzy panowie?


Nie brak³o czasem "tematu"
 

senior
Wys³any: 2012-02-07, 08:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
[ Dodano: 2012-02-07, 10:47 ]
A do PROJEKTERA: znów co¶ tam niby napisa³e¶ lecz nadal te same cytaty z poradnika akwizytora saty tylko ze zmienion± kolejno¶ci±. Nic nowego i nic konkretnego :D

A co do szczytu drabiny i Saty to w pe³ni siê z Tob± zgadzam.
TAK TAK wcale ¼le nie widzisz: ZGADZAM SIÊ Z TOB¡ W TYM W PE£NI :spoko:

No ale czêsto bywa ALE i tutaj równie¿ :D :D :D :

Gdy Ty i Twoja marka wdrapali¶cie siê na ten szczyt drabiny i przykleili¶cie siê do najwy¿szego w niej szczebelka wszystkimi najmocniejszymi klejami ¶wiata po czym dodatkowo objêli¶cie siê ramionami i tak splecieni w fanatycznym i mi³osnym u¶cisku ka¿±c dodatkowo siê mocno okrêciæ drutem kolczastym nie zauwa¿yli¶cie pewnych rzeczy dooko³a Was :D :
Nie zauwa¿yli¶cie ¿e ¶wiat zapie....la do przodu, a wymagania, wymogi i technologie razem z nim.
I gdy Wy nadal tkwicie na sta³e na tym najwy¿szym szczeblu drabiny ludzie w tym czasie wymy¶lili je ju¿ teleskopowe rozsuwane :D
Kolejne segmenty tej drabiny poszybowa³y w górê z pasa¿erami takim jak DeVilbiss czy Iwata a Wy tak siê zabezpieczyli¶cie przed spadniêciem w dó³ ¿e teraz nie mo¿ecie siê ruszyæ i do góry :D :D :D :D :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

I tak te¿ jest z szybkimi wymiennymi g³owicami w DV czy IWATACH do których Sata niby siê dopiero zbli¿a - te¿ mi q....rwa zbli¿a: rozebraæ ca³y gun na czê¶ci i wymieniæ wszystkie najwa¿niejsze bebechy :D :D :D :D
I jeszcze t³umaczyæ siê i wciskaæ kity ¿e dlaczego nie bo to nie du¿o roboty - przy jednoczesnym reklamowaniu samego odkrêcenia g³owicy powietrznej u konkurencji licz±c siê na obroty :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ojjjjj... Nie pogr±¿aj siê bo ju¿ Ci mówi³em ¿e ka¿de g³upstwo mo¿e odbiæ siê rykoszetem i powróciæ :D
Tak jak ¶mianie siê z 6 konfiguracji DV gdy reklamowana Sata ma ich TYLKO 20 :D :D :D
NIC nowego nie napiszesz w tym tonie. W temacie pewnie tak ale nie w tym tonie :D :D

Mi³ego dnia i pozdrawiam
{zimno a na drabinie mocniej wieje wiêc proponujê gor±c± czekoladê :D }


kolejny post do poprawki,mimo ¿e go poprawi³em to itak malo ma do tematu!nie rozmawiamy tu o prywatnych sprawach a temat o MODULARNYM jest gdzie indziej!!podnios³e¶ siê z ³ó¿ka i ju¿ robisz zamieszanie,i wiesz dobrze jak sie to skonczy!!nikt nie chce czytac waszych brudów z ¿ycia wzietych a ni kto gdzie byl kto co ma i kto kogo bzyka.kazalem ci wczoraj na pw uwa¿aæ i zacz±c pisaæ na temat bo pogl±dy mile widziane,masz mnie w nosie ja ciebie te¿ i daje ci na wstrzymanie..! ps.rano dosta³em juz 3 pw czy ty jeste¶ normalny,sam sie zaczynam zastanawiaæ...wyluzuj troche i chwal sie wiedz± na temat!! Robert jako¶ siê dostosowa³ i nie zbacza z tematu,jednak idzie co??

[ Dodano: 2012-02-07, 21:34 ]
Chyba gugun to Ty siê nie wyspa³e¶ bo w³a¶nie przejrza³em nasze wczorajsze 3 wiadomo¶ci i ani s³owa w nich o tym co gdzie i kto pisze.
A co kto o mnie s±dzi to mam w 4 literach lecz je¶li tak siê tym przejmujesz to poczytaj w postach co wielu ludzi s±dzi o tym co siê ponoæ do czego¶ dostosowa³.
I nic na to nie poradzê ¿e w coraz w wiêkszym tempie oczy Ci zarastaj± .... tylko dok³adnie nie wiem czym.
Moje posty s± odpowiedziami na powy¿sze posty.
I nic dodaæ nic uj±æ.
A na wstrzymanie to sam sobie we¼ bo za du¿o zaczynasz podskakiwaæ i siê wywy¿szaæ w niektórych sprawach nadu¿ywaj±c funkcji i siê ni± zas³aniaj±c.
Szkoda ¿e tego nie widzisz lecz mi to dynda.
Nara
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-02-08, 13:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
senior napisa³/a:
.... I tak te¿ jest z szybkimi wymiennymi g³owicami w DV czy IWATACH do których Sata niby siê dopiero zbli¿a - te¿ mi q....rwa zbli¿a: rozebraæ ca³y gun na czê¶ci i wymieniæ wszystkie najwa¿niejsze bebechy :D :D :D :D


Pomijaj±c ten be³kot o teleskopach drabiny i drucie kolczastym Andrzejku postaram siê odnie¶æ do technicznych g³upot jakie tu napisa³e¶ :

Po pierwsze @senior ... SATA nie zbli¿a siê do ¿adego systemu wymiennych g³owic i nie wiem sk±d ci to wogóle przysz³o do g³owy. :/ ????

S±dzê ¿e po prostu w kolejnym przyp³ywie dyletanctwa pokrêci³e¶ przeznaczenie g³owic "C" i "W" w SATA 4000. Dla prostoty informacji "C" - Clar, "W" - Water Basse. Nie stosuje siê ich przemiennie jak w tym badziewiu z ITW tylko s± to kompletne zestawy z dysz± i ig³± dopasowane do jednego pistoletu. "C" do HVLP i to tylko w typoszeregu 1,3, a zestaw "W" do modelu 4000 RP i to tylko w rozmiarze 1,2. Nie ma tu ¿adnego uk³adu w którym na t± sam± dysze zak³ada siê ro¿ne g³owice bo to jest g³upie i nie precyzyjne, a do tego niczemu w praktyce nie s³u¿y .... jest po nic :spoko:

Dodam @senior, ¿e pomys³y IWATA koncentruj± siê na dyszach, a nie na g³owicach co z zasady oznacza ¿e i w IWATA nie ma takiego systemu trzech g³owic do jednej dyszy. Skoro ju¿ chwilkê o IWATA. ... Nie wiem, czy IWATA zaleca wymianê ig³y przy wymianie dyszy, bo nie rozmawia³em nigdy z nikim z fabryki. Szkoleniowcy terenowi wygaduj± ró¿ne rzeczy i ci od lakierów i pistoletów .... tak¿e ci od SATA ^^ . Nie zdziwi³oby mnie jednak gdyby siê okaza³o, ¿e zmiana dyszy w IWATA w tym samym rozmiarze wymusza wymianê iglicy.

Skoro ju¿ sobie to wyja¶nili¶my, to jeszcze taki drobiazg. System TransTech pojawi³ siê dawno dawno temu ... to ¿adna nowo¶æ kolego @senior. Jak widzisz pomimo prawie 15 lat nikt po za DV i Binks nie pod±¿y³ ta ¶cie¿k± i dobrze by by³o dla higieny psychicznej umys³u zastanowiæ siê dlaczego ???

Dlatego @senior, ¿e ka¿dy profesjonalista ma odrêbny pistolet do Basy i Claru. DV zreszt± doskonale to wie i na swoich korpusach GTI PRO umieszcza napisy BASSE, lub CLEAR ;) ... a tu niespodziewanka bo do Claru DV zaleca g³owicê T2. Dysza do wyboru 1,3 lub 1/2 ^^ ( czy TY to widzisz @senior ???? ) w dupê z g³owicami ... tu zamienna jest DYSZA 1.2 lub 1.3 !!! .... Np taki Dupont Cromax .... dysza 1,2 lub 1,3 nich sobie klient wybierze, a g³owica ... zawsze T2 ???? ... WOW czyli ta sama konfiguracja dla bazy i klaru w systemie Duponta ^^ ..... Dobra .... Spies Hecer Baza konwencjonalna DeVilbiss zaleca 1.2 / 1,3... dysza T2 ... bezbarwny dysza 1,3 g³owica ... znowu T2 ^^

Fajny system ^^ .... wiêkszo¶æ produktów aplikujemy jednym pistoletem z jedn± dysz± i g³owic±. Precyzja podej¶cia ¿e .... ho ho ^^ .

... ale ¿eby nie by³o tak ³atwo jak w SICO ( jedn pistolet do wszystkiego ) to zajrzyjmy do specyficznych produktów Sikkensa ... TU do basy w DV GTI PRO dysza ... dalej 1,3 ^^ ale ju¿ g³owica H1, lub 110 !

I teraz ciekawostka. Jak taki perfekcjonista jak Ja ma skonfigurowaæ sobie sprzêt DV ?

W SATA to w miarê logiczne ... HVLP do bazy RP do klaru. Do tego dysze i g³owice. Do claru 1.2 lub .... 1.3 jak ju¿ bym chcia³ biegaæ przy samochodzie i pracowaæ w kabinie ^^ a do bazy ... a do bazy w precyzyjnej SATA jest wybór 1,2, lub 1,3.... a dla bardzo bardzo wymagaj±cych profesjonalistów 1,25 WSB ( pomiêdzy 1,2 a 1,3 ) Gdy jestem zakochany w technologi HVLP to mam dwa pistolety HVLP ... jeden z g³owic± 1,2 lub 1,3 do bazy ( + 1,25 jak jestm bardzo wymagaj±cy ! ) drugi z dysz± 1,3 do klaru. Gdybym by³ mniej wymagaj±cy i do bazy mia³ te¿ 1,3 .... to mia³bym w efekcie dwa takie same pistolety SATA do bazy i klaru. :tak:

... a w DV ? .... a TU mia³bym dwa pistolety GTI PRO 1,3 z g³owic± T2 i ju¿ sk±d wiêc ten zachwyt na temat wymiennych g³owic TransTech ? Z powodu u³omno¶ci korpusu GTI który nie jest HVLP ? ^^

Wiec jako zwolennik HVLP cenzura³bym je w k±t warsztatu bo GTI PRO nie jest HVLP.
¯eby by³ ... to musi mieæ g³ówkê H1. Wtedy skutecznie udaje HVLP. Tylko jak teraz dopasowaæ siê do zaleceñ producenta w sprawie doboru g³owic do konkretnego materia³u bazowego ? ^^ W zasadzie to bez znaczenia bo DV nie pyta producenat lakierów jaka g³owica jest najlepsza do konkretnej dyszy ... in¿ynierowie z ITW wiedz± to lepiej .... Dok³adnie jak w przypadku mega badziewia DeVilbiss OMX ^^ ^^ ^^

TransTech do po prostu durny system. U jego podstaw tkwi³o proste za³o¿enie. Jeden pistolet kilka zestawów g³owic i mamy kompromis pomiêdzy idea³em dopasowania efektu pow³oki, a prostot± u¿ytkowania. To system dla zaawansowanych amatorów którzy maj± jeden korpus do wszystkich zadañ. Takie rozwi±zanie pozwala tez ITW obni¿yæ koszty produkcji. Po co redukowaæ ci¶nienie wewn±trz korpusu i robiæ dwa, jak mo¿na to zrobiæ na g³owicach i obni¿yæ koszty :spoko: ... a lakiernicy ? .... a tam lakiernicy ... oni potrafi± lakierowaæ SICO to dopasuj± siê do tego kompromisu ^^ .

No i siê dopasowali ... nawet fani DV maj± dwa pistolety do klaru i bazy po jednym ze sta³± konfiguracj± dysza g³owica i nie majtaj± dyszami H1, T1, T2, 110 ... bo wiêkszo¶æ u¿ytkowników DeVilbissa nawet ich nie ma.... i taki to system :tak:

Teraz ilo¶æ konfiguracji pistoletu GTI PRO tylko rozmiarze dysz 1,2 i 1,3.

1.3+110, 1.3+H1, 1.3+T1, 1,3+T2
1,2+110, 1.2+H1, 1.2+T1, 1.2+T2

Konfiguracja SATA dla 1.3 i 1.2

SATA RP 1.2 lub 1,3
SATA HVLP 1.2 lub 1,3

Na koniec wymiana ig³y. SATA zaleca zawsze wymianê zestawu bo iglica doklepuje dysze i ma po pewnym czasie swój indywidualny uk³ad dopasowania ( mega precyzja :spoko: ) Devilbissowi to wisi. Ten sprzêt to i tak kompromis pomiêdzy prostot±, a profesjonalizmem wiêc jakie¶ tam 5 um to ju¿ w ogóle nie ma dla nich znaczenia.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

jarbia
Wys³any: 2012-02-08, 13:31   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
PROJEKTER napisa³/a:
Nie zdziwi³oby mnie jednak gdyby siê okaza³o, ¿e zmiana dyszy w IWATA wymusza wymianê iglicy.

Niestety nie wiem czy to musi byæ wymienione razem ,ale sprzedaj± w komplecie ,dysza i iglica 120 euro netto.
pozdrawiam
 

Mcdevil 
Wys³any: 2012-02-09, 13:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
A macie problemy :rotfl:
Przypomina spór 4 motocyklistów. Ka¿dy z innym japoñcem z wielkiej 4.
_________________

 

devilbiss=cool
Wys³any: 2012-02-13, 16:08   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witamy szanownych forumowiczów.
Do Pana PROJEKETER:
Od d³u¿szego czasu konfabuluje Pan na ró¿ne tematy bardzo czêsto zwi±zane z aparatami natryskowymi ró¿nych marek gdzie poprzez zak³amywanie czy przekrêcanie faktów i danych celowo faworyzuje Pan jedn± markê zak³amuj±c konkurencyjne.
Jest to nasz pierwszy i ostatni g³os zabrany na tym forum wiêc postaramy siê jak najkrócej podsumowaæ Pana konfabulacje i to tylko te ostatnie z Pana wpisów powy¿ej a dotycz±ce konkretnie aparatów natryskowych marki DeVilbiss i dla nie rozci±gania w±tku skupimy siê tylko i wy³±cznie na modelu ostatnio przez Pana wspomnianym czyli GTI PRO:
1- System TRANS-TECH:
- nie bêdziemy z Panem polemizowaæ co siê Panu tu podoba a co nie bo ani nie ma to sensu ani te¿ za przeproszeniem nie jest Pan w tym dla Nas odpowiedni± osob±.
Ale rozumiem ¿e gdyby system by³ nazwany zamiast TRANS-TECHEM "RP" wtedy bardziej by to Panu odpowiada³o i mia³ Pan wiêksze prawdopodobieñstwo odró¿nienia go od wersji w technologii HVLP. Lecz to Pana prywatna sprawa.
PROJEKTER napisa³/a:
pomys³y IWATA koncentruj± siê na dyszach, a nie na g³owicach co z zasady oznacza ¿e i w IWATA nie ma takiego systemu trzech g³owic do jednej dyszy.
Kolejny bzdet. A co ma IWATA LPH400? Trzy g³owice do jednej dyszy: LV4, LVB, LVX !
Je¶li chodzi o tak dalece zaawansowan± technologiê precyzji, konstrukcji i konfiguracji aparatu natryskowego polegaj±c± na zmianie charakterystyki natrysku i zmianie systemu pracy zaledwie poprzez wymianê samej g³owicy powietrznej to poza aparatami marki DeVilbiss jednak ma j± tak¿e w swojej ofercie marka Iwata. I je¶li nie potrafi Pan tego postêpu technologicznego zrozumieæ to jest to Pana prywatna sprawa lecz tym samym nie musi a wrêcz nie ma Pan prawa do wypisywania obelg na temat czego¶ czego Pan nie rozumie b±d¼ co do Pana nie dociera, czy te¿ siê osobi¶cie nie podoba gdy¿ nie posiada tego w swojej ofercie lobbowana przez Pana marka.

Kim Pan jest aby podwa¿aæ i tak stronniczo, negatywnie i nierzetelnie oceniaæ takich potentatów a zarazem w pewnym sensie i geniuszy w produkcji aparatów natryskowych nie tylko DeVilbiss ale te¿ i w tym przypadku IWATA?
Ma Pan w³asne projekty? Ma Pan w³asne pomys³y nowo¶ci technologicznych? To zapraszamy do z³o¿enia Swojego CV w odpowiednim dziale fabryki czy to DV czy Iwata i a nó¿ jest Pan geniuszem samoukiem i zostan± Pana innowacje docenione i otrzyma Pan wysokie stanowisko. Zapewniamy i¿ niezale¿nie od koncernu z ca³± pewno¶ci± bêdzie to pod ka¿dym wzglêdem lepsza praca ni¿ projektowanie wiêkszych i mniejszych gara¿y i pochodnych obiektów, a godziny spêdzone za kierownic± w fotelu auta zamieni Pan na fotel we w³asnym biurze z wszelkimi wygodami i ¶wietnym zapleczem.

Brak zrozumienia to nie przestêpstwo, lecz pogarda dla m±drzejszych zajmuj±cych siê tym od dziesiêcioleci i jeszcze nie uprawniona krytyka tego to nie tylko aroganctwo ale i balansowanie na granicy prawa b±d¼ ju¿ poza nim - ale do tego wrócimy ni¿ej.
2-
PROJEKTER napisa³/a:
W SATA to w miarê logiczne ... HVLP do bazy RP do klaru.

a) po pierwsze po raz "n"-ty zaprzecza Pan nawet sam sobie gdy¿ na obydwu portalach lakierniczych mo¿na odnale¼æ niejednokrotnie Pana cytaty w których prostuje Pan b³êdne za³o¿enia u¿ytkowników aparatów natryskowych SATY i¿ ich systemy HVLP s± tylko do aplikacji lakierów bazowych, a systemy RP do tzw. lakierów bezbarwnych.
Sam Pan pisze raz jedno a raz drugie w zale¿no¶ci od tego jak i do jakiej wersji co Panu w danej chwili odpowiada.
Nie jeste¶my znawcami aparatów SATA lecz nigdzie nie s³yszeli¶my o takim sztywnym przeznaczeniu ka¿dego z tych systemów.
b) lecz aby nie bawiæ siê w ciuciubabkê mo¿e siêgnijmy do ¼ród³a najbardziej zbli¿onego do producenta aparatów SATY {za przeproszeniem z pominiêciem "FAMA" z Pabianic}
Jako ¼ród³o wybierzemy oficjaln± stronê SATY: www.sata.com
- http://screenshooter.net/6918107/rdkwxnk - DuPont mo¿liwo¶æ aplikacji zarówna baz jak i clarów aparatami w systemie HVLP jak i RP
- http://screenshooter.net/6918107/swejlig - no to mo¿e R-M? Nie. Tak samo.
- http://screenshooter.net/6918107/yxwcsvq - no to mo¿e inaczej bêdzie ze SPIES-HECKER? Nie. Równie¿ tak samo.
Dalej nie ma sensu ci±gn±æ tego w±tku ani te¿ siê wdawaæ w szczegó³y bo tu chodzi tylko o b³êdne informacje jakie poda³ Pan wy¿ej o podziale zastosowania ró¿nych systemów w zale¿no¶ci od aplikowanego lakieru.
Poza tym o czym dodatkowo Pan dobrze wie, to z tej trójki aparatów natryskowych wymienionych w nag³ówku tego tematu tylko DeVilbiss i IWATA maj± od razu fabrycznie skonfigurowane konkretne tzw. "pistolety" od razu fabrycznie oznakowane i opisane jako wersje BASE b±d¼ CLEAR. Z powy¿szej trójki nie posiada tego tylko SATA {co oczywi¶cie nie jest problemem nikomu kto ma pojêcie o lakiernictwie oraz pracuje w szczególno¶ci na wysokiej klasy markowych lakierach, gdy¿ w przypadku u¿ycia tego samego modelu „pistoletu” i do baz i do lakierów bezbarwnych mo¿e dla szybszego ich rozró¿nienia zmieniæ plastik w korpusie na inny kolor}
3-
PROJEKTER napisa³/a:
do Claru DV zaleca g³owicê T2. Dysza do wyboru 1,3 lub 1/2 ( czy TY to widzisz @senior ???? ) w dupê z g³owicami ... tu zamienna jest DYSZA 1.2 lub 1.3 !!! .... Np taki Dupont Cromax .... dysza 1,2 lub 1,3 nich sobie klient wybierze, a g³owica ... zawsze T2 ???? ... WOW czyli ta sama konfiguracja dla bazy i klaru w systemie Duponta ..... Dobra .... Spies Hecer Baza konwencjonalna DeVilbiss zaleca 1.2 / 1,3... dysza T2 ... bezbarwny dysza 1,3 g³owica ... znowu T2

Fajny system .... wiêkszo¶æ produktów aplikujemy jednym pistoletem z jedn± dysz± i g³owic±. Precyzja podej¶cia ¿e .... ho ho .
Powiada Pan ¿e wielkim problemem a w zasadzie przes³ank± o tragicznej jako¶ci aparatów natryskowych DeVilbiss GTI PRO jest to i¿ niektóre koncerny lakiernicze dedykuj± t± sam± konfiguracjê "pistoletu" do aplikacji zarówno lakieru bazowego jak i bezbarwnego?
- Wiêc gdzie jest ten wielki problem? W czym jest ten wielki problem?
- Gdzie jest tu ni¿szo¶æ aparatu DeVilbiss GTI PRO w stosunku do Sat 4000?
- Gdzie widzi Pan tutaj jak to Pan okre¶la "beznadziejn± precyzjê podej¶cia"?
To kolejny i bardzo jaskrawy przejaw Pana arogancji, konfabulacji i zak³amywania rzeczywisto¶ci i faktów - zreszt± ewidentnie i celowo z sobie tylko znanych pobudek - b±d¼ za przeproszeniem byæ mo¿e innego pod³o¿a.
Ale wróæmy do sedna tych Pana pod¶miechujek i konfabulacji i obalmy je konkretnymi dowodami. Poni¿sze fakty s± Panu zapewne bardzo dobrze znane a je¶li nie to jest to dodatkowa przes³anka ¿e zabiera Pan g³os w sprawach o których ma Pan znikome pojêcie b±d¼ ¿adne - zas³yszane z opowie¶ci, wyczytane z katalogów.
Przyjrzyjmy siê wiêc zaleceniom odpowiednich konfiguracji w aparatach SATA 4000 do aplikacji tych samych o których Pan powy¿ej wspomnia³ lakierów bazowych i bezbarwnych:
a) powiada Pan ¿e wielkim ¶miechem po³±czonym z tragiczn± jako¶ci± aparatu GTI PRO jest to i¿ technicy DuPonta zalecaj± do aplikacji swoich lakierów bazowych i bezbarwnych jego t± sam± konfiguracjê?
No to jakie wersje aparatów SATY 4000 zalecaj± CI SAMI TECHNICY do aplikacji tych samych produktów? Ajajaaaajaaaaj i do tego i do tego SATY 4000 RP 1,2
Wiêc jak to teraz jest? W przypadku DeVilbissa to wina tragicznej jako¶ci narzêdzia a w przypadku SATY kosmicznej precyzji? {pozwolimy sobie na: :D :D } Zapewniamy wiêc Pana ¿e pomimo i¿ aparaty DeVilbissa po zej¶ciu z ta¶my nie potrzebuj± ani poprawek w imad³ach, ani przy pomocy m³otków, szlifierek czy pilników to s± pierwszorzêdnej i najwy¿szej jako¶ci.
Ale wracaj±c do powy¿szego i techników DuPonta to mo¿na sobie przypomnieæ siêgaj±c do Pana wcze¶niejszych wypowiedzi i¿ nie zawsze maj± oni racjê a czasami wrêcz nie maj± o niczym pojêcia - tyle tylko ¿e uwarunkowane jest to tym czy siê z Panem w czym¶ zgadzaj± czy te¿ nie. Dlatego te¿ mo¿e zasiêgniemy zaleceñ z oficjalnej strony SATA? www.sata.com
- http://screenshooter.net/6918107/vsoggap - DuPont = RP poza CROMAXem dysza 1,2 z podk³adami M/M w³±cznie
- http://screenshooter.net/6918107/ghtsptc - Glasurit = RP dysza 1,3
- http://screenshooter.net/6918107/wiudtfr - STANDOX = RP i prawie zawsze dysza 1,2 b±d¼ 1,3
- http://screenshooter.net/6918107/abitiwr - SPIEC-HECKER równie¿ mo¿liwo¶æ systemu RP i prawie zawsze dysza 1,2 b±d¼ 1,3
I tyle w zupe³no¶ci wystarczy. I gdzie jest teraz Pana teoria o wadzie czy te¿ beznadziejnej jako¶ci aparatu natryskowego GTI PRO je¶li dok³adnie takie samo podej¶cie czy te¿ dopuszczenia s± zarówno dla "pistoletów" GTI PRO jak i Sat 4000 RP?
A mo¿e technicy DuPonta siê myl± co do konfiguracji doboru do swoich wyrobów aparatów Sata RP a ANONYMUS zhakowali oficjaln± stronê SATY i zak³amali dane tam zamieszczone?
¯arty ¿artami lecz to pokazuje jak rzetelne i uczciwe s± Pana informacje i jak daleko posuwa siê Pan w swoich pomówieniach i konfabulacjach dla uzyskania swojego celu.
¯a³osne lecz prawdziwe.
Ale mo¿e jeszcze co¶ do tego dodajmy, aby nie by³o tak "ma³o"?:
4- Powiada Pan ¿e dodatkow± przes³ank± za tym i¿ model DeVilbiss GTI PRO jest nieprecyzyjny a w rêcz wadliwy fabrycznie gdy¿ do aplikacji produktów firmy XXXXX dopuszcza dwie wielko¶ci dysz przy tej samej g³owicy?
I to jest przes³anka za tym i¿ jest to narzêdzie niegodne jego u¿ytku czy te¿ fatalnej jako¶ci i precyzji?
No to dla porównania sprawd¼my lobbowan± przez Pana markê?:
a) jak± dyszê w modelu Sata 4000 RP zalecaj± technicy DuPonta do aplikacji swoich lakierów bezbarwnych?
1,2? Tak? TAK. Ale zaraz zaraz. Przepraszam, bo dopuszczaj± te¿ i 1,3 w zale¿no¶ci od upodobañ.
- a co na to oficjalna strona Sata? Sprawd¼my:
- http://screenshooter.net/6918107/vsoggap - Ojjjjjjjjj nie do¶æ ¿e to potwierdzaj± to jeszcze mo¿na to stosowaæ do podk³adów M/M a do bazy CROMAX PRO daj± do wyboru jeszcze inn± g³owicê o ca³kiem innej charakterystyce.
Czyli mo¿liwo¶æ wyboru dwóch dysz w DeVilbissie GTI PRO to wed³ug Pana dowód na fataln± jako¶æ tego aparatu? To jak nazwie teraz Pan to samo w aparatach Saty? A tym bardziej ¿e poza dwoma dyszami dopuszczaj± dodatkowo inn± g³owicê o innej charakterystyce natrysku?
Zagalopowa³ siê Pan w swoich konfabulacjach tak daleko, ¿e nawet najs³ynniejsi obroñcy najs³ynniejszej sprawy na ¶wiecie czyli O.J. SIMPSONA z tego Pana nie wyci±gn±³.
b) ale mo¿e wiêc na wszelki wypadek sprawd¼my jeszcze inne koncerny?
- http://screenshooter.net/6918107/wiudtfr - STANDOX to samo co DuPont plus druga g³owica 1,2W
- http://screenshooter.net/6918107/abitiwr - SPIES-HECKER dok³adnie to samo

I na tym zakoñczymy te zabawy w mijanie siê z prawd± i wytykanie Pana niekompetencji b±d¼ celowego wprowadzania w b³±d ludzi korzystaj±cych z jakichkolwiek aparatów natryskowych jakiejkolwiek marki.
Aby nie by³o niejasno¶ci: powy¿sze dane od techników DuPonta oraz wklejone screany z oficjalnej strony Sata nie s± po to aby dowie¶æ ¿e jest to gorsza marka ni¿ DeVilbiss lecz po to aby pokazaæ konfabulacje, oszczerstwa i nierzetelno¶æ Pana PROJEKTER który to sam pisz±c to co powy¿ej i w innych tematach porównywa³ pomiêdzy sob± te dwie marki.

Bardzo skromnie mówi±c: tysi±ce zadowolonych u¿ytkowników aparatów DeVilbiss GTI PRO potwierdzaj± jako¶æ i trwa³o¶æ tych wyrobów i nie zmieni± tego -a dok³adnie nie powinny tego zmieniæ- ¿adne konfabulacje osoby która nie ma nic wspólnego z osobistym lakierowaniem czegokolwiek, ani te¿ ponoæ czy te¿ prawdopodobnie nawet nie posiadaj±ca jakiegokolwiek narzêdzia marki DeVilbiss.
Dziêkujemy wszystkim u¿ytkownikom tej marki za zaufanie do wyrobów DeVilbiss.
{Panie SENIOR prosimy o skontaktowanie siê z Nami}

Tak wiêc na zakoñczenie Panie PROJEKTER:
- je¶li nie rozumie Pan czegokolwiek w aparatach DeVilbiss to nie jest to powód aby mia³ Pan jakiekolwiek prawo do ich oczerniania.
- to samo tyczy siê sytuacji gdy nie rozumie Pan b±d¼ nie podobaj± siê Panu ró¿nice w konstrukcji b±d¼ systemie pracy pomiêdzy aparatami DeVilbiss, Sata, czy innymi.
- je¶li nie odpowiadaj± Panu wyroby marki DeVilbiss to proszê ich nie nabywaæ - czego i tak Pan nie robi co tym bardziej nie upowa¿nia Pana do jakichkolwiek konfabulacji
- je¶li uwa¿a Pan ¿e jaki¶ produkt DeVilbiss jest niezgodny z opisem i zapewnieniami producenta proszê najpierw go nabyæ, nastêpnie oceniæ ew. rozbie¿no¶ci poprzez testy, nastêpnie ew. go zareklamowaæ w odpowiednim serwisie, a po ew. braku zmiany wedle Pana oczekiwañ rzekomo niezgodnych z danymi i zapewnieniami fabrycznymi wyst±piæ na drogê S±dow± o uznanie Pana roszczeñ - reklamacji.

I tutaj doszli¶my do koñca nawi±zanego z pocz±tkiem czyli egzekwowaniem swoich praw na drodze S±dowej:
Je¶li czuje siê Pan oszukany czy te¿ wprowadzony w b³±d ma Pan zawsze prawo do dochodzenia swoich roszczeñ na drodze S±dowej. Niestety prawo dzia³a w obydwie strony i ka¿dy producent czy przedstawiciel handlowy ma równie¿ prawo do dochodzenia swoich roszczeñ na drodze S±dowej wiêc proszê wyczytaæ miêdzy wierszami co jest tutaj nie dopisane i dla w³asnego dobra ukróciæ konfabulowanie.
Dziêkujemy i Pozdrawiamy.
 

Lakierniczy.pl 
Wys³any: 2012-02-13, 16:27   
0
UP DOWN
www.Lakierniczy.pl


Posty: 36
Sk±d: Z±bkowice ¦l±skie
devilbiss=cool napisa³/a:
Jest to nasz pierwszy i ostatni g³os zabrany na tym forum


czyli mamy rozumieæ, ¿e za nickiem devilbiss=cool stoj± konkretne persony zwi±zane z ITW czyli tak¿e z mark± Devilbiss ?

je¶li tak, jest to oficjalne stanowisko firmy to bêdê wdziêczny za jakie¶ dane osobowe aby ta wypowied¼ by³a wiarygodna...
poniewa¿ uwa¿am, ¿e takie anonimowe wywody w imieniu powa¿nej marki Devilbiss s± lekko podejrzane :>
_________________
jeste¶my na facebook'u - www.facebook.com/Lakierniczy
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-13, 16:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
devilbiss=cool napisa³/a:
Dziêkujemy i Pozdrawiamy.

Witamy ご参会の皆様、
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-13, 16:35   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lakierniczy.pl, wyrwa³e¶ mi to z ust :D prosi³ bym przedstawiæ siê na pw.milo by by³o wiedzieæ z ki mamy przyjemno¶æ
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-13, 16:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
devilbiss=cool napisa³/a:
{Panie SENIOR prosimy o skontaktowanie siê z Nami}


:D :D :D

Pewnie za promowanie marki DV Tomasz dostanie niez³± walizeczkê.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-02-13, 17:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
A¿ nie mogê doczekaæ siê odpowiedzi Pana P. :D
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-13, 17:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
grzechoo napisa³/a:
A¿ nie mogê doczekaæ siê odpowiedzi Pana P.


Lubicie wojny???

A ja twierdzê ¿e :x: :x: :x: eee, lepiej nic nie powiem.
To zbyt oczywiste.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-13, 17:29   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
A ja twierdzê ¿e
a ja ¿e to dziecinada...takie stare a takie....mi³ej pogawêdki panowie :D
Lackdoctor napisa³/a:
To zbyt oczywiste.
widaæ nie ka¿dy siê obija³ przez ten tydzieñ tak jak my :rotfl:
 
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-02-13, 17:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
Lubicie wojny???


Zaraz tam wojny, przecie¿ temat pewnie (jak zwykle) rozwinie siê w kulturaln± i merytoryczn± wymianê argumentów :sciana:
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-13, 20:02   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
grzechoo napisa³/a:
Zaraz tam wojny, przecie¿ temat pewnie (jak zwykle) rozwinie siê w kulturaln± i merytoryczn± wymianê argumentów
a ja mam nadzieje ze tym razem bedzie inaczej...ja bym na miejscu PROJEKTERA zacytowa³ ca³y post i wstawi³ :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: .......... :rotfl: i zostawi³ ten post bez komentarza,bo sam w sobie to antyreklama :D wchodzi konkretna firma dv,hehe sam dyrektor o "cool" nicku i bawi siê w screny :rotfl: :rotfl: :rotfl: na koniec pisze ¿e to jego pierwszy i ostatni post i ucieka nie przedstawiaj±c siê :D trzymajcie mnie ;) kto¶ tu chyba próbuje z nas kretynów wszystkich zrobiæ :rotfl: :rotfl: :rotfl: i tydzieñ w .... :D
 
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-02-13, 20:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
A ja my¶lê, ¿e z lud¼mi o silnym przekonaniu o wy¿szo¶ci swoich racji (fanatykami) to zawsze bêdzie problem.
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-02-13, 22:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
devilbiss=cool napisa³/a:
Witamy szanownych forumowiczów.
Do Pana PROJEKETER:
Niestety prawo dzia³a w obydwie strony i ka¿dy producent czy przedstawiciel handlowy ma równie¿ prawo do dochodzenia swoich roszczeñ na drodze S±dowej wiêc proszê wyczytaæ miêdzy wierszami co jest tutaj nie dopisane i dla w³asnego dobra ukróciæ konfabulowanie.
Dziêkujemy i Pozdrawiamy.


Cz³owieku ... do reszty zdurnia³e¶ ^^ DeVilbiss to gówno ... Gówno i szajs ... Wie o tym ka¿dy zawodowo czynny lakiernik samochodowy w tym kraju i ka¿dy .... w wiêkszo¶ci cywilizowanych Pañstwa na ¶wiecie ^^

Oczywi¶cie bardzo mi mi³o, ¿e z tak± wnikliwo¶ci± i dociekliwo¶ci± czytasz moje posty. W zwi±zku z powy¿szym ma nadziejê, ¿e nie masz te¿ ju¿ ¿adnych w±tpliwo¶ci co do mojej specjalistycznej i fachowej oceny tych gównianych i tandetnych rozpylaczy ogrodowych FLG, GTI, GTI PRO, GTI LITE ( ten ostatni to aportem bo choæ go nie znam to z góry zak³adam ¿e to tandeta jak GTI PRO ^^ ) ... Teraz mo¿esz napisaæ pozew do s±du ^^ ^^ ^^ .... Tam uzasadnij jak to zosta³e¶ oszkalowany na forum gdzie czasmi zagl±daj± lakiernicy znaj±cy siê na rzeczy :cool: ... Mo¿esz mnie oczywi¶cie "cycowaæ" :spoko: ...

buziaczki. Robert.

... i taka uwaga na koniec jeb niêty durniu ... normalni ludzie jak pisza post i daj± co¶ w nawias to robi± tak ( dureñ ;P ), a ka¿dy jeb niêty w pecyn dureñ jako znak charakterystyczny robi tak { dureñ ;P }. Cecha charakterystyczna najwiêkszy idi otów w dziejach internetu .... @³ysy73, @s_t_76, @senior, a teraz @devilbiss=cool.

Ja cwaniaczku nadu¿ywam tego .... ale Ja o tym wiem ^^ Wiec jak postanowiê robiæ kogo¶ w balona z innego kompa i IP i nicku to gwarantuje ci Durniu z podstawówki ¿e zrobiê to tak ze nikt absolutnie nikt siê nie domy¶li ... a TY pajacu potrafisz co¶ zrobiæ profesjonalnie ??? ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

lakierok 
Wys³any: 2012-02-13, 22:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Lackdoctor napisa³/a:
devilbiss=cool napisa³/a:
{Panie SENIOR prosimy o skontaktowanie siê z Nami}


:D :D :D

Pewnie za promowanie marki DV Tomasz dostanie niez³± walizeczkê.


Ja zamieni³em Sate na Devilbissa i go chwale, tak jak pisa³em wy¿ej , ale mnie nikt nie chce daæ walizeczki ^^ nie którzy to maj± szczê¶cie ;)
pozd.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-13, 23:02   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
lakierok napisa³/a:
Ja zamieni³em Sate na Devilbissa

Mam saty, bardzo je chwalê.
Nie powiem jednak ¿adnego z³ego s³owa na devilbissa... bo go nie znam i tyle.
Czy chcia³bym poznaæ?
Z wojen toczonych w temacie DV.. jak najbardziej.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-02-13, 23:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
kolego @lakierok Ja tam nie mam nic do Ciebie wiêc nie traktuj tego jak atak ... ale jak zabierasz g³os w dyskusji w której wszystko stoi na krawêdzi no¿a ... To czy To ...i nikt tu nie szuka cech wspólnych, to raczej musisz siê w pochwa³ach DeVilbissa bardziej postaraæ bo z tego co napisa³e¶ to raczej wychodzi lekka krytyka DeVilbissa i opinia ¿e ostatecznie to mo¿e byæ. Brak w tym uzasadnienia dlaczego zamieniasz jeden pistolet na drugi. ... z ciekawo¶ci ?

lakierok napisa³/a:
mo¿e Ja siê wtr±cê bo zamieni³em Sate 4000 1.2 RP na Devilbisa Gti Pro 1.3

dokonuj±c oceny to trzeba porównywaæ kolty albo do bazy albo do klaru i wiedz±c co i do czego producent zaleca

w moim przypadku porównuje jeden do wszystkiego i tak

sata- pistolet lepiej (dok³adniej) wykonany w stosunku do devilbisa ( jest delikatniejszy ) , szybki monta¿ kubka i kubki wymienne co w dewilbisie nie ma , robi wiêksze zapylenie a co za tym idzie potrzebuje wiêcej materia³u, dobrze rozbija materia³, na bezbarwnym zostawia ³adn± ³useczkê mimo polerki, do mycia jest gorszy ni¿ dewilbis za spraw± plasticzku w korpusie którego trzeba wyj±æ metelowymi wide³eczkami ^^

dewilbiss - pistolet oszczêdniejszy , robi mniejsze zapylenie , ma mniejsz± miot³ê ( ale ja uwa¿am to za plus ) po rozkrêceniu rozpylacza ³atwy do mycia :spoko: bardziej oporny a jestem zadowolony i uwa¿am go za bardziej uniwersalnego od saty .
sata 4000 1.2 to super sprzêt do klaru czy akryli ale nie du¿o przewy¿a dewilbissa , ale przewy¿sza . :spoko:


Jak kupi³e¶ z ciekawo¶ci to ..... Ja te¿ tak robiê ^^ , a poniewa¿ mam czasami przewagê nad niektorymi z was zyskuj±c dostêp do prezentacji produktów, a tam pistoletów ... to jako zwolennik SATA zawsze i wszêdzie mogê sobie porównaæ ka¿dy z nich z produktem SATA w prawie dowolnej konfiguracji ^^ .... bo Ja mam "walizeczkê" ... i najfajniejsze jest to ¿e wcale nie sprzedajê SATA ... po prostu bardzo bardzo ceniê sobie t± markê za wiele rzeczy. :tak: Jak potrzeba zorganizowaæ prezentacjiê Festoo to dzwoniê po samochód prezentacyjny ... ale to wszytko musi byæ po CO¦ ! ... a nie po to ¿eby po raz setny udowadniaæ wy¿szo¶æ SATA nad gównianym GTI - DV ^^ . Kubek RPS kosztuje 9,30 do tego nitro i rêkawiczki i ochraniacze na buty i kombinezon ... ^^

Za³atwi³em wam mo¿liwo¶æ osobistego przetestowania kazdego modelu SATA przed zakupem ... skorzysta³y z tego .... cztery osoby !!!! :x: ... a m±drusiów na forum 50 - ciu

Sam mam w³asnych sze¶æ modeli i czekam jeszcze na plastik 3M ^^ oraz 1000 K ze zbiornikiem 10 litrów ... Kupi³em nie dosta³em za free ... Taniej ... ale jednak kupi³em :tak:

Teraz mogê pojechaæ do ka¿dego m±drali który siê ciska, ¿e to czy tamto jest lepsze ... ustaliæ przed prezentacj± mierzalne kryteria oceny ... skonfigurowaæ dowolny pistolet SATA i do zabawy ... ^^ Jak my¶licie jaki jest tego efekt jak nie gadam na takim spotkaniu z por±banym fanatykiem ? :x: ... i dodam ¿e rzadko kto¶ mia daje co¶ pomalowaæ ^^ ^^ ^^ . Ka¿dy chce sprawdzaæ sam !!!

Tyle w tym ... nudnym temacie :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

lakierok 
Wys³any: 2012-02-14, 00:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
kolego Projekter ten post wy¿ej to nie zrozumia³e¶ ^^ " nie którzy to maj± szczê¶cie"


ten pierwszy to jak najbardziej - z ciekawo¶ci i siê nie zawiod³em ,
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

lak 
Wys³any: 2012-02-14, 00:31   
0
UP DOWN

Posty: 223
PROJEKTER napisa³/a:
@³ysy73, @s_t_76, @senior, a teraz @devilbiss=cool.

PROJEKTER!Widze ¿e koleszkê wyczuwasz na odleg³o¶æ.
Taki podobny styl pisania :shock: ^^
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-02-15, 09:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Lackdoctor napisa³/a:
Czy chcia³bym poznaæ?
Z wojen toczonych w temacie DV.. jak najbardziej.

Lackdoktor tylko pamiêtaj ¿e DV jest ³atwo kupiæ a ju¿ bardzo trudno sprzedaæ ;)
To nie Sata ¿e jak kupisz to zaraz mo¿esz j± odsprzedaæ ,praktycznie bez ¿adnej straty finansowej :tak:
Pozdrawiam! :spoko:
 

Mart-Dent
Wys³any: 2012-02-15, 10:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Robertlodz09 napisa³/a:
praktycznie bez ¿adnej straty finansowej :tak:
Pozdrawiam! :spoko:


Kupujesz za 1500 i ledwo sprzedajesz za 800, nie ma co straty prawie nie ma :D
 

Lakierniczy.pl 
Wys³any: 2012-02-15, 11:25   
0
UP DOWN
www.Lakierniczy.pl


Posty: 36
Sk±d: Z±bkowice ¦l±skie
baa, ja uwa¿am, ¿e na u¿ywanej sacie to jeszcze powinno siê zarabiaæ, ceny ich powinny byæ wy¿sze od nowych...
Wiadomo u¿ywana, to juz sprawdzona, dotarta i na pewno sprawna ;) a nowa, taka w opakowaniu zaplombowana to ryzyko niemal¿e zakup kota w worku ^^
_________________
jeste¶my na facebook'u - www.facebook.com/Lakierniczy
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-02-15, 12:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Mart-Dent napisa³/a:
Kupujesz za 1500 i ledwo sprzedajesz za 800,

Wszystko zale¿y od stanu technicznego ,jak sprzedajesz "zw³oki" to nie wymagaj aby kto¶ da³ ci wiêcej ;)
Lakierniczy pl. ,ja mam wszystkie Saty (i wszystkie inne pistolety) z tzw. "drugiej rêki" :tak: i nie narzekam ;) wszystkie które mam s± jak "nowe" :tak:
Pozdrawiam!
 

Lakierniczy.pl 
Wys³any: 2012-02-15, 12:35   
0
UP DOWN
www.Lakierniczy.pl


Posty: 36
Sk±d: Z±bkowice ¦l±skie
Robertlodz09, wiêc ¶wietnie trafi³e¶ ze swoimi gunami :spoko:

ale chcesz nam powiedzieæ, ¿e zap³aci³e¶ za u¿ywan± satê w stanie "jak nowy" praktycznie tyle samo co za nówkê w zaplombowanym pude³ku? :>
_________________
jeste¶my na facebook'u - www.facebook.com/Lakierniczy
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-15, 13:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Robertlodz09 napisa³/a:
Lackdoktor tylko pamiêtaj ¿e DV jest ³atwo kupiæ a ju¿ bardzo trudno sprzedaæ


Mia³em na my¶li aby odwiedziæ kogo¶ kto ma dv i test dla swoich potrzeb zrobiæ.
Ale w okolicy kilku ma pojedyñcze saty czasem starsze lub modele 3000 jedn± iwatê w-400, jednego dewila gti i .... same polewaczki z najbardziej popularnej pó³ki cenowej.
80-120 z³ .
To co w mieszalniach jest oferowane to siê kupuje ^^

[ Dodano: 2012-02-15, 13:04 ]
Lakierniczy.pl napisa³/a:
baa, ja uwa¿am, ¿e na u¿ywanej sacie to jeszcze powinno siê zarabiaæ,

Te¿ tak uwa¿am,,,, zarabiaæ lakieruj±c.
http://screenshooter.net/2200499/tetjpgh

U¿ywane... ale tylko przez jedn± osobê... :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lakierniczy.pl 
Wys³any: 2012-02-15, 13:11   
0
UP DOWN
www.Lakierniczy.pl


Posty: 36
Sk±d: Z±bkowice ¦l±skie
Lackdoctor napisa³/a:
Te¿ tak uwa¿am,,,, zarabiaæ lakieruj±c.

i to te¿ mia³em ukratkiem na my¶li ;)

Lackdoctor napisa³/a:
http://screenshooter.net/2200499/tetjpgh

ale siê chwalisz t± kolekcj± ;P
P.S. nie u¿ywasz regulatora pod 100 B HVLP ? :roll:
_________________
jeste¶my na facebook'u - www.facebook.com/Lakierniczy
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-15, 13:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Lakierniczy.pl napisa³/a:
nie u¿ywasz regulatora pod 100 B HVLP

Wiem,,, masz w promocji to kupiê.. serio.
Najlepiej sata.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lakierniczy.pl 
Wys³any: 2012-02-15, 13:14   
0
UP DOWN
www.Lakierniczy.pl


Posty: 36
Sk±d: Z±bkowice ¦l±skie
tu nie mia³em zamiaru autoreklamy, po prostu zapyta³em :)

fakt, do tej kolekcji najlepiej regulator SATA :spoko:
_________________
jeste¶my na facebook'u - www.facebook.com/Lakierniczy
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-15, 13:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Lakierniczy.pl napisa³/a:
tu nie mia³em zamiaru autoreklamy

Nie, nic takiego nie sugeruje.
Poprostu zapyta³em przy okazji, bo te regulatory w okolicach 280 z³ chodz±.

Ja nigdy nie napisa³em ¿e nic u Was nie kupiê.
¯le zaczêli¶my ale bêdzie ok :spoko:

[ Dodano: 2012-02-15, 13:19 ]
Lakierniczy.pl napisa³/a:
ale siê chwalisz t± kolekcj±

Noo,,, trochê chwalipiêta jestem,, hehe.
Fajnie mieæ sprzêty,,,, i robiæ w drewnianej budzie.
Czyli jednak sprzêt, nawet drogi, ³atwiej kupiæ niz przeskoczyæ potem o ten ostatni stopieñ - kabina lakiernicza. :roll:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-02-15, 13:35   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
Czytam w±tek od pocz±tku i nie za bardzo wiem co i kto tu próbuje udowodniæ.
Porównujecie produkty z najwy¿szej pó³ki refiniszu i przepychacie siê o..... no w³a¶nie , o co. I Sata i ITV nie znale¼li siê na tej pozycji , któr± maj± dziêki ³apówkom czy znajomo¶ciom, oni poprostu produkuj± ¶wietny sprzêt lakierniczy( i nie tylko). Gdyby pomin±æ efekt marketingowy to wybór sprzêtu odbywa³by siê tylko na zasadzie indywidualnych odczuæ osób pracuj±cych sprzêtem.
Szczê¶liwi Ci, którzy mieli mo¿liwo¶æ popracowaæ na sprzêcie obydwu producentów i to ich opinie s± bardziej dla mnie miarodajne ni¿ wypowiedzi fanatyków zarówno Saty jak i Dv.
Trochê wyluzujcie zwieracze :D
 
 

Lakierniczy.pl 
Wys³any: 2012-02-15, 13:55   
0
UP DOWN
www.Lakierniczy.pl


Posty: 36
Sk±d: Z±bkowice ¦l±skie
grzechoo2008, 100% racji

opinia u¿ytkownika jest najcenniejsza,
oczywi¶cie gdy opiera siê ona nie tylko o odczucia ale tak¿e o wiedzê i ¶wiadomo¶æ tej danej osoby...
_________________
jeste¶my na facebook'u - www.facebook.com/Lakierniczy
 
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-02-15, 14:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
Lakierniczy.pl napisa³/a:
ale tak¿e o wiedzê i ¶wiadomo¶æ tej danej osoby...


W koñcu rozmawiamy o sprzêcie dla lakierników a nie malarzy tkwi±cych w "czarnej d upie niewiedzy" i braku ¶wiadomo¶ci, ¿e s± gdzie s±. :D
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-02-16, 23:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
grzechoo2008 napisa³/a:
W koñcu rozmawiamy o sprzêcie dla lakierników a nie malarzy tkwi±cych w "czarnej d upie niewiedzy" i braku ¶wiadomo¶ci, ¿e s± gdzie s±. :D


Oczywi¶cie .... by³oby cudownie gdyby osi±gniêcie poziomu tzw. "lakiernika" by³o równoznaczne z dostrzeganiem ró¿nic w aplikacji markowymi pistoletami lakierniczymi ;)
Problem w tym, ¿e nie ma takiego punkt w którym o kim¶ kto lakieruje samochody zawodowo mo¿na, lub jeszcze nie mo¿na powiedzieæ "lakiernik", a co gorsze ... jak ju¿ nawet kto¶ lakieruje te samochody w miarê poprawnie nawet kilkana¶cie lat, to wcale nie oznacza, ¿e siê na tym zna :nie: ... i do tego ... ¿e zna siê jeszcze na sprzêcie lub materia³ach których u¿ywa. Czêsto to przyzwyczajenia, lub uprzedzenia decyduj± o naszych wyborach ... a nie racjonalna ch³odna kalkulacji czy ocena mierników.

Ja sie tu m±drujê dyskutujê i ciskam ... ale nie urodzi³em siê z t± wiedz± :nie: ... kiedy¶ KTO¦ ... to TU to TAM pokaza³ mi to czego pewnie sam nigdy bym nie zauwa¿y³ ... :tak:
Niestety ale opinia u¿ytkownika pistoletu lakierniczego na jego temat jest niemiarodajna. Zawsze jest subiektywna. :tak: . Nie ma ¿adnej pewno¶ci, ¿e taki u¿ytkownik widzi wady, lub zalety danego rozwi±zania, a czêsto - wady s± dla innych zaletami, co widaæ choæby w tej dyskusji o systemie TransTech.

Jedni s± doskona³ymi kierowcami zawodowymi ... inni obs³uguj± im i naprawiaj± te samochody, a jeszcze inni ... je konstruuj±. Tu nie zachodzi wymienno¶æ funkcji bo konstruktor samochodów wcale nie musi mieæ prawa jazdy, a doskona³y kierowca mo¿e mieæ podstawowe wykszta³cenie. Opinia u¿ytkownika samochodu ( pistolety ) o jego wadach i zaletach jest pewnie wa¿nym aspektem dla ka¿dego producenta. Liczy siê jednak tylko wtedy gdy to g³os du¿ej grupy i to poparty wymiernymi dowodami.

Gdy siêga siê po historiê marki ¿eby oceniæ jej do¶wiadczenie, gdy dotyka siê rankingów popularno¶ci, porównañ i zestawieñ parametrów i wreszcie wyra¿anych opinii ... ale jako statystyki potkniêæ, lub sukcesów danej marki ... to wtedy po latach obserwacji mo¿na wypracowaæ sobie opiniê o wy¿szo¶ci jednych nad drugimi. Nie oznacza to wcale, ¿e trzeba natychmiast zostaæ fanatykiem marki, czy kupowaæ ich produkty ... Wa¿ne jest jedynie to ¿eby ustaliæ kto jest na górze ... kto ni¿ej, a kto na samym dnie.

W rankingu samochodów znajd± siê zawsze ci co bêd± wychwalaæ zalety Trabanta, Poloneza, czy £ady. ;)

Ta dyskusja mo¿e i ma wiele wspólnego z odwiecznym problemem Mercedes, czy BMW ? ale jednak w ocenie obiektywnych wska¼ników, a nie subiektywnych opinii ... z wielkiej wiod±cej trójki ... to w³a¶nie Devilbiss dostaje najni¿sze noty w ka¿dym ocenianym aspekcie i to w³a¶nie DeVilbiss jest tym producentem, którego aparaty natryskowe w lakierniach samochodowych s± najrzadziej spotykane.

Pytanie ... DLACZEGO ? ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-02-17, 11:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
Masz bardzo wiele racji w swej wypowiedzi Robercie, jednak to nie zmienia faktu, ¿e temat dotyka najlepszych producentów i tak naprawdê wchodzimy w sferê niuansów technologicznych ni¿ bardziej diametralnych ró¿nic w sprzêcie i tutaj czasem przewagê w decyzji o wyborze sprzêtu bierze nie technologia a dostêp do zaplecza serwisowego, doradztwa, kontaktu z producentem i dealerem marki...itp. W tej dziedzinie niestety marka DV kuleje na naszym rynku zw³aszcza je¶li porównamy do Saty. :sad:
 
 

lakierok 
Wys³any: 2012-02-17, 15:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Taka przekrzykiwanie nic nie da, u mnie w okolicy to jest wiêcej devilbisaów i chinoli ni¿ sata. jak kupi³em sate 4000, i pojechawszy po lakier do mieszalni, a tam ma³a dyskusja i mówiê ze zakupi³em sate a tu nagle ile da³e¶ mówiê tyle a sprzedaj±cy wyci±ga mi i zachwala jaka¶ optime z za¶lepion± dziur± od spodu, o wykonaniu nie wspomnê, starzy lakiernicy a saty w rêkach nie mieli ^^ szybko uciekli jak zapyta³em czym maluj± .....

mam dwóch znajomych co maluj± dewilbisami 110 , maj± po 6 lat i zero awarii, nawet dysz czy g³owic nie wymieniali, teraz ja mam te¿ dewilbisa gti pro t1 1.3 i te¿ fajnie maluje , tylko ze ja wychodzê od malowania i tez go sprzedam jak sate :spoko:

wiêc jak kto¶ wymieni chinolka na sate devilbisa czy iwate to zobaczy jak maluje markowy koltem . :spoko:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-02-18, 13:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Zawsze ³atwiej jest zaj±æ stanowisko w ocenie porównawczej jakiego¶ produkty czy narzêdzia gdy ró¿nice techniczne czy jako¶ciowe s± widoczne na pierwszy rzut oka. Wtedy jedynym argumentem obroñców gorszych wyrobów jest ju¿ tylko cena i wszytko co jest z ni± zawi±zane ( n. piêæ tanich pistoletów w zamian za jeden markowy )

Znacznie gorzej jest dokonaæ idealnego wyboru gdy porównywane produktu s± markowe, cenione przez obie grupy u¿ytkowników, maja zbli¿on± cen± i parametry. W takim przypadku konieczne jest ustalenie równych kryteriów oceny. Jak siê tego nie zrobi to tak jak w tej dyskusji zaczyna siê przypisywanie wad rozwi±zaniu, którego wychwalania marka nie posiada. Zaczyna siê przepychanka. a nie rzetelne porównanie.

Najbardziej wkurzaj±ce s± jednak takie oceny jak @³ysy73, czy @senior. Facet kupi markowy pistolet nie ma warunków do pracy takim narzêdziem nie ma podstawowej wiedzy na temat takiego sprzêtu, nie potrafi dobraæ odpowiedniej konfiguracji, nie sprawdzi jak dzia³a przed jego zakupem .... a potem pisze elaboraty na temat wad, czy zalet ... tu uwaga .... ju¿ nie tego konkretnego pistoletu tylko ca³ego koncernu i wszystkich jego produktów. Nagle kto¶ kto nic nie wie staje siê specjalist± w ocenie koncernu ze 100 letni± tradycj±. Wystarczy siê zainteresowaæ trochê takimi produktami g³êbiej ni¿ ze stron internetowych i katalogów i wtedy mo¿e to byæ interesuj±ca wymiana wiadomo¶ci zamiast przepychanka pogl±dów.

W praktyce np. taka "niespodziewanka" .... W wiêkszo¶ci przypadków gdy dochodzi do starcia SATA DeVilbiss ... Devilbis dostaej po dupie ... bo jest pistoletem uniwersalnym. M±dry technik mo¿e przezbroiæ SATA lub dobraæ inny model idealnie dopasowany do warunków testu i zadania ... i nie trzeba specjalisty do oceny, ¿eby na wierzch wylaz³y wszystkie wady GTI PRO. Odwrotnie to bardzo trudne bo GTI PRO to bardzo ograniczony sprzêt.

Zdarza siê ¿e kto¶ kto ma tragiczne warunki w swojej norze bez wentylacji i ogrzewania, a do tego u¿ywa tanich konwencjonalnych lakierów i .... siêga po SATA ( produkt dla profesjonalistów ) w efekcie bywa ¿e jest rozczarowany. Zap³aci³ 2 ty¶, a maluje mu siê gorzej ni¿ takim HP z Chin. Tu w SATA nie mo¿e on bezkarnie zmieniaæ ci¶nienia machaæ jak popadnie i zbli¿aæ czy oddalaæ pistoletu od malowanego elementu. Taki sprzêt wymaga ju¿ dyscyplin ... i do¶wiadczenia. rewan¿uje siê jednak efektem koñcowym pow³oki, a po krótkim czasie u¿ytkowania nie odpartym wra¿eniem, ¿e wszytko teraz idzie ³atwiej i sprawniej.

Nie chcê tu wywo³ywaæ kolejnej personalnej wojny, ale nie mogê siê powstrzymaæ przed tak± uwag± .... Zobaczcie ³askawie, ¿e nigdy nie pop³ynê³a ostra i zatwardzia³a krytyka pistoletów SATA ze strony wysokiej klasy specjalistów maj±cych dobre warunki do pracy. Te dywagacje SATA czy jednak IWATA lub DeVilbiss dotycz± zawsze tych którzy albo jeszcze nie wiedz± na co zwracaæ uwagê, albo lakiernictwo samochodowe to dla nich rozpylanie lakieru w pomieszczeniu gdzie stoi samochód, czy jego elementy.

Najczê¶ciej zdarzaj± siê te¿ takie opinie ... mia³em SATA kilak lat. Kupi³em teraz DV GTI PRO. SATA to szajs. DV jest cudowny odk±d go mam to robota idzie super ... No OK ! a Jak± SATA mia³e¶ ? ... no ta no Jet 90 B. i to z dziesiêæ lat !!!. Bywa odwrotnie ... kto¶ ma FLG kupuje SICO za 100 z³ raz maluje i od tego czasu jest wrogiem nr ca³ej marki DV. Teraz wszytko jest lepsze od DeVilbissa.

Taka IWATA W400 to bezdyskusyjnie najlepszy sprzêt dla tych co maj± nory, fatalne warunki i gówniane sprê¿arki. Tu SATA 3000 czy 4000 mo¿e przegraæ konkurencje ... jednak DeVilbiss z modelem GTI PRO .... to sprzêt który nie jest skierowany , ani do wymagaj±cych specjalistów z kabinami lakierniczymi ... ani dla kogo¶ kto ma warunki nory.

Jak kto¶ zaczyna chwaliæ DV i go broniæ to w 9 przypadkach na 10 bêdzie to raczej nieudacznik ¿yciowy któremu DV wpada³ w rêce jako pierwszy markowy pistolet w ¿yciu ni¿ .... wysokiej klasy lakiernik pracuj±cy w kabinie. Jak kto¶ my¶li ¿e to bzdura to polecam sprawdziæ sobie na obu forach internetowych które konkretne osoby ( nicki ) staj± w obronie Devilbissa ... stawiam w ciemno "talon na balon" ¿e w archiwalnych postach takiego uschera znajdê te¿ opinie ... dobry lakiernik pomaluje piêknie nawet chiñskim pistoletem za 50 z³ ... co akurat w mojej ocenie jest tylko dowodem na to ¿e wszytko mu jedno SATA, IWATA czy DV i tak nie ma nic konkretnego do powiedzenia na temat ¿adnej z tych marek, a o ró¿nicach w pracy tymi pistoletami s³ysza³ i czyta³ ... za cholerê nie potrafi tego zauwa¿yæ.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-02-18, 18:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
jednak DeVilbiss z modelem GTI PRO .... to sprzêt który nie jest skierowany , ani do wymagaj±cych specjalistów z kabinami lakierniczymi ... ani dla kogo¶ kto ma warunki nory.


Mam nadziejê, ¿e nie czyta tego nikt z firmy Bentley ani Koenigseg( czy jak to tam siê pisze) bo w tych "norach" tego sprzêtu u¿ywaj± :x:

Btw. Czujê Robercie, ¿e masz jaki¶ uraz do marki DV ;)
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-02-18, 20:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
grzechoo2008 napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
jednak DeVilbiss z modelem GTI PRO .... to sprzêt który nie jest skierowany , ani do wymagaj±cych specjalistów z kabinami lakierniczymi ... ani dla kogo¶ kto ma warunki nory.


Mam nadziejê, ¿e nie czyta tego nikt z firmy Bentley ani Koenigseg( czy jak to tam siê pisze) bo w tych "norach" tego sprzêtu u¿ywaj± :x:

Btw. Czujê Robercie, ¿e masz jaki¶ uraz do marki DV ;)


Oczywi¶ci ¿e mam. Absolutnie ten sprzêt niczym sobie nie zas³u¿y³ na to ¿eby znale¶æ siê w gronie tych marek które jednym tchem wymienia siê jako najlepsze w tej bran¿y. Zawsze wkurza mnie jak kto¶ sika z zachwytów nad DV bo od 17 lat nie spotka³em nigdy nikogo kto by móg³ uzasadniæ rozs±dnie te achy i ochy. Model FLG bardzo d³ugo polecany jako pistolet wspomagaj±cy do gruntów i wype³niaczy ... szkoda nawet pisaæ jaki to ch³am ... model OMX wpadka ... durna poroniona koncepcji tandetnego ... nie wiem w zasadzie czego bo nawet trudno jest nazwaæ to pistoletem lakierniczym ... GTI PRO pistolet uniwersalny ... niez³y dla niewymagaj±cych ... zupe³ny ch³am dla specjalistów w refinishu.

Z biegiem lat odk±d temat pistoletów jest mi bliski w ka¿dym przypadku gdy dochodzi³o do jakiegokolwiek mierzalnego porównania w warunkach warsztatu samochodowego to ... od modelu czasu porównania modelu SATA 2000 vs GTI ... Devilbiss dostawa³ w dupsko. Jego obecno¶æ na Polskim rynku to zas³uga dystrybutorów Sikkensa i RM. To nie jest sprzêt który sam broni siê w³asnymi zaletami. To urz±dzenie które trzeba komu¶ wcisn±æ na si³ê.

Co do producentów samochodów ...to nawet nie próbujcie porównywaæ tych urz±dzeñ ( tak jak i lakierów ). Przemys³ to inny ¶wiat. Tu SATA siê ¶rednio liczy choæ powinien napisaæ ¿e ¶rednio = prawie wcale. To inny ¶wiat. Ca³y koncern ITW, oraz Kremlen i Graco ustawione s± na obs³ugê przemys³u. SATA oczywi¶cie ma swoje pompy i automaty przemys³owe do lakierownia ... tylko ¿e na jakim¶ forum dla malarzy i lakierników przemys³owych, wyskoczenie z tekstem ¿e SATA rz±dzi i jest The Best jest tak samo ¶mieszne i g³upie jak umieszczenie na portalu dla lakierników samochodowych ¿e SATA to gówno, a rz±dzi DV lub IWATA. To s± dwa ró¿ne ¶wiaty refinish i przemys³. Skrajnie ró¿ne.

SATA 3000 i 4000, DeVilbiss GRI PRO i GTI PRO LITE, oraz IWATA W400 i SUPERNOVA to
nie s± modele pistoletów opracowane dla producentów czego¶ tam ... tylko aparaty natryskowe dedykowane do rêki lakiernika samochodowego systemu refinish. To dla nich i tylko dla nich s± robione takie narzêdzie pracy. I w tej kwestii oceniaj±c producenta i jego wyroby nikt nie mo¿e mieæ ¿adnych w±tpliwo¶ci dla kogo SATA produkuje 70 % wyrobów schodz±cych z ich linii produkcyjnej. SATA to jedna - jedyna fabryka na ¶wiecie. W takim uk³adzie to ³atwe kontrolowaæ jako¶æ i powtarzalno¶æ swoich produktów. ... do tego ta fabryka wcale nie jest taka du¿a ... ale to fabryka o wysokiej specjalizacji ... i dlatego Ja ich tak ceniê. W³a¶nie za t± wysok± specjalizacjê. Im nie jest wszytko jedno ... a ITW jest ... bo refinish to nie jest wcale taki ogromny rynek odbiorców sprzêtu.

Wy zestawy naprawcze wymieniacie najwy¿ej raz w ca³ej historii posiadania pistoletu, sam pistolet raz na kilka lat ... a w przemy¶le dysza, iglica g³owica wytrzymuje czasami pó³ roku - rok ... Sam pistolet rok max dwa. Du¿a lakiernia samochodowa zu¿ywa tonê do 1,5 tony wszystkich produktów chemicznych rocznie, a ma³y zak³ad produkcyjny jaki¶ maszyn ... albo renowacyjny wagonów kolejowych 35 litrów dziennie ... 8 - 10 ton rocznie. Du¿y zak³ad nawet 30 ton. Tyle przelatuje przez dysze i g³owice pistoletów. Tu s± te¿ rygory techniczne. ¶ci¶le okre¶lone ... a nie jak w refinishu zmienne warunki, wiedza operatora, oraz zmienne produkty.

Niestety w przemy¶le nie ma siê za bardzo czym ekscytowaæ je¿eli chodzi o jako¶æ wymalowania bo tylko w samochodówce i motorach to pokrycia o najwy¿szej jako¶ci wykonania. To pokrycia dekoracyjne. W przemy¶le to pokrycia ochronne ... mo¿e z wyj±tkiem sprzêtu AGD.

Ja nie handlujê SATA, ale bardzo ¶wiadomie od wielu lat wiem za co ich tak ceniê. Tak samo sztywne preferencje mam przy szufladkowaniu producentów kabin lakierniczych i technologi lakierów ... ale akurat pistolety lakiernicze to temat który najczê¶ciej wraca na fora i dlatego tyle siê tu i tam pisze o SATA
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-02-18, 20:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
grzechoo2008 napisa³/a:
Mam nadziejê, ¿e nie czyta tego nikt z firmy Bentley ani Koenigsegg bo w tych "norach" tego sprzêtu u¿ywaj±

PROJEKTER napisa³/a:
GTI PRO pistolet uniwersalny ... niez³y dla niewymagaj±cych ... zupe³ny ch³am dla specjalistów w refinishu.


Proszê ciê Robercie :help: to¿ to najwy¿szej jako¶ci rêczna robota wykonywana ³apami lakierników a nie ramieniem robota.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania