Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Olonor
Wys³any: 2012-02-20, 23:22   Kompresory...
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam Wszystkich :)
Jaki¶ czas temu zafascynowany ów technik± malowania postanowi³em zakupic sprzêt...
wyczyta³em ze najlepiej by³o by mieæ kompresor 50L i sie niczym nie martwiæ...
lecz jednak za jaki¶ czas mam zamiar wybrac siê do UK na sta³e... i potrzebujê sprzêtu niewielkiego który sprosta³ by nauce malowania...
co s±dzicie o tym urz±dzeniu
http://allegro.pl/kompres...2149131983.html
a aerograf do tego to...

http://allegro.pl/profesj...2107565859.html
co s±dzicie o takim po³±czeniu dla zielonego xD
pozdr.
 

osiouek 
Wys³any: 2012-02-20, 23:59   
0
UP DOWN

Posty: 22
Sk±d: TRN/£DZ
Co do aerografu to sprawd¼ sobie temat Walka z Chiñszczyzn± i ró¿ne inne, dowiesz siê jakie zdanie o takich tanich aerografach maj± koledzy. Z tego co mi wiadomo to ten kompresor, który tu poda³e¶ i inne tego typu szybko siê przegrzewaj± i s± g³o¶ne. Ja dopiero co zaczynam z aerografia i na pocz±tek kupi³em sobie Paasche VL i zrobi³em sobie kompresor z agregatu lodówkowego (mistrzostwo ¶wiata! - chodzi tak cicho, ¿e w pokoju obok inni domownicy mog± s³odko spaæ, a Ty mo¿esz tworzyæ dzie³a sztuki ;) ).

PS. nie poda³e¶ bud¿etu jaki chcesz przeznaczyæ na ten sprzêt. My¶lê, ¿e wtedy ³atwiej by by³o kolegom profesjonalistom z forum doradziæ Ci co¶ konkretnego, na pewno lepiej ni¿ ja amator :)
 

Olonor
Wys³any: 2012-02-21, 00:13   
0
UP DOWN

Posty: 3
bud¿et jaki posiadam jest skromny bo to 400z³ tylko
zdaje sobie sprawê z tego jakie zdanie ludzie maj± na temat takich aerografów ale...
nie bd kupowa³ sprzêtu za 1000z³ w momencie w którym nie wiem czy chce sprzêt na ca³e ¿ycie bo tak tu wyczyta³em o aerografach za +400z³
na dobr± sprawê potrzebujê sprzêtu który bd dzia³a³ przez rok mo¿e ciutke d³u¿ej...
bo w UK i tak po jakim¶ czasie je¶li bd chcia³ dalej tworzyæ kupiê sprzêt dobrej klasy +500f czyli ok. 5tys. z³
lecz jednak na obecn± chwile potrzebuje co¶ do kresek, kropek i æwiczenia, æwiczenia i æwiczenia... co¶ niewielkiego co bym móg³ zabraæ samolotem i jak wcze¶niej pisa³em zeby nie kosztowa³o wiêcej ni¿ w/w suma :) :help:

PS. a co do kompresora to jestem mechanikiem samochodowym takie hobby :)
ale jak skonstruowaæ z agregatu lodówkowego kompresor zabij.... a nie powiem - nie wiem
 

osiouek 
Wys³any: 2012-02-21, 00:25   
0
UP DOWN

Posty: 22
Sk±d: TRN/£DZ
Jest sporo informacji w necie jak i tu na forum jak takiego stworzyæ (te¿ jestem laikiem w tych sprawach, ojciec mi troche pomogl). Jak dobrze przykombinujesz to zamkniesz siê w mniejszej sumie ni¿ za ten kompresor, który poda³e¶. No tylko niestety samolotem raczej go nie przewieziesz. Co do aerografu to jeszcze nie potrafie Ci powiedzieæ, jaki bylby najlepszy wybor w granicach Twojego budzetu jednak zacytujê McDevila z tematu Walka z Chiñszczyzn±: "Wydajê mi siê ¿e lepiej zamiast chinola kupiæ VL-Ultra, a ewentualnie jak siê nie wkrêci to odsprzedaæ od ceny odejmuj±c nie kupionego chinczyka(chêtni na pewno siê znajd±:) ). Zyska siê kontakt z normalnym sprzêtem który zostanie a je¶li zabawa nam siê znudzi ewentualna strata hajsu bêdzie ta sama."
 

matzel 
Wys³any: 2012-02-21, 10:34   
0
UP DOWN

Posty: 11
Zadnego kompresora raczej nie zabierzesz ze soba... nawet takie male, 5kg... bardziej sie oplaca tutaj kupic jeden, przed wylotem sprobowac go sprzedac, a nastepnie kupic na miejscu drugi. Chyba, ze chcesz doplacac chore pieniadze za nadbagaz (limit okolo 20kg)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group