Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
jackbmw 
Wys³any: 2012-02-23, 22:00   Aerograf do lakierowania metalowych modeli samochodów
0
UP DOWN
Modelcar tuner ;)


Posty: 1
Witam wszystkich

Moim g³ównym hobby s± metalowe modele samochodów w skali 1:18, tzw. die-cast'y.

Z tego wzglêdu poszukujê aerografu, którym móg³bym lakierowaæ moje modele normalnymi lakierami samochodowymi (podk³ad, baza, bezbarwny). Chodzi mi póki co tylko o malowanie ca³ych karoserii jednym kolorem, bez zabawy we wzorki itd. Na jakie dysze patrzeæ? 0,5mm ? czy mo¿e 0,8mm?

Jestem równie¿ modelarzem i obecnie u¿ywam polskiego aerografu z £ukowa (farby typu Humbrol oraz akryle Pactra), jednak z tego co dowiedzia³em siê potrzebowa³bym innego sprzêtu do samych aut.

Jako, ¿e mój kompresor lodówkowy (bez zbiornika i wy³. ci¶nieniowych, typowa pompka) odmówi³ pos³uszeñstwa zastanawiam siê nad wyborem jakiego¶ sprzêtu, który móg³bym u¿ywaæ w mieszkaniu i da³by radê aerografom. Z tego co wyczyta³em o pistoletach HVLP (dysza 0,5-0,8mm) to odpadaj± one ze wzglêdu na brak mo¿liwo¶ci zapewnienia im w warunkach domowych odpowiedniej ilo¶ci powietrza.

Wiem, ¿e to najprawdopodobniej Chiñczyki, ale czy mia³ kto¶ z tymi kompresorami jakie¶ do¶wiadczenia?
http://allegro.pl/duzy-i-...2149896524.html

http://allegro.pl/as186a-...2121492148.html

http://allegro.pl/kompres...2155917258.html

Z góry dziêkujê za pomoc :spoko:
 

Mcdevil 
Wys³any: 2012-02-24, 01:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
By³ chyba ostatnio podobny temat i walcze odrobine z czym¶ wiêc...
Obadaj 24l i mini pistolety. Mo¿e stykn± z sob±. Ha³as bêdzie ale je¶li bêdziesz robi³ to w spoks godzinach s±siedzi nie powinni ciê rozszarpaæ. chyba ;)
Po³o¿y³em na komórê ostatnio klar pasche VL 5' i niby da siê. Ale aero docelowo nie jest do tych akcji, a tym bardziej wymiêknie przy podk³adach. A i jeszcze jeden bajer. W warunkach domowych mo¿esz mieæ problem z kurzem. Masa siada, a przy ma³ych duperelach widaæ. Przynajmniej w moim przypadku, poczyta³em o alergikach i trochê lipa bo wyk³adziny zas³on i masy dupereli siê nie wyeliminuje. Do tego nie zmoczysz pod³ogi :) . Pokombinuj jaki¶ gara¿ czy cu¶. Czy mini wyci±g, widzia³em co¶ takiego spec do aero, ale drogie pewnie da siê rozkminiæ jak±¶ samoróbê.
Pozdro
_________________

 

Andy 66 
Wys³any: 2012-02-24, 22:21   
0
UP DOWN

Posty: 177
Sk±d: Bydgoszcz
Nic od lodówkowca nie bêdzie cichsze... Je¶li potrafisz wkrêciæ ¶rubkê, to popatrz na forum o budowie lodówkowców. Farelka jest 2-3 razy g³o¶niejsza od mojego lodówkowego cuda. Koszt, to jakie¶ 200 z³, kupi³em na z³omie stary kompresor 24 litry, wywali³em silnik i wstawi³em agregat z lodówki - docelowo maj± byæ dwa agregaty, ¿eby szybciej uzupe³nia³y zbiornik. Wy³±cza przy 6, w³±cza przy 3,8, regulacja ci¶nienia w zale¿no¶ci od potrzeby pistoletu. Czego chcieæ wiêcej pracuj±c w domu ???
Nic lepszego w sklepach nie dostaniesz :cool:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group