Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-13, 19:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
oj chyba troche sobie dodajesz...ja biore od 200zl jak duza ilosc i ³adnych elementow od miejscowych od 250 kasuje i to jest max jak na nasze warunki ile mozna wziasc ale ty to troche przegiole¶ pa³e.za tyle to juz prawie w aso mozna pomalowac a juz napewno w kabinie wiec sie nie przechwalaj bo na krzycha gadasz a sam nie lepszy:) moze dlatego od 2010r zrobile¶ tylko pare aut skoro sie tak cenisz:)nawet papierem nie oklejasz tylko gazetami a gadasz cenzura.zejdz na ziemie,tu wiekszosc jedzie na tym samym wozku wiec nie musisz sie przechwalac,bo jakby ci tak dobrze szlo jak piszesz to bys juz dawno mial z 300kwadratow i 2 kabiny a masz tyle co ja i wiekszosc i lakierujesz po godzinach bo malo sie oplaca


Kosior to taki typ.
Im gorzej przêdzie tym bardziej siê lansuje.
Zarabia hajsu w trzy dupy, patrzy na wszystkich jak na nieudaczników...... a za chwile pyta o najgorszy szajs kompresor expo w innym kolorze o magicznej wydajno¶ci i cenie jak to za chiñski z³om.

Ale nic mi do tego.
Ka¿dy orze jak mo¿e.
Kosior,,, niech ci siê wiedzie. ¯yczê Ci tego jak ka¿demu.
Bo ani mi nie zabierzesz ani nie dasz.
Wiêc bierz nawet 800 z³ , ale na boga odpu¶c sobie ten chiñski szajs, we¼ markowy kompresor,,, choæby na raty.
Bo gotówa moze w autach utopiona, wiêc nie szukaj znów z³o¶liwo¶ci.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

kosior
Wys³any: 2012-03-13, 20:03   
0
UP DOWN


Posty: 102
MK .... kompresor nie dla mnie .... koniec

a czemu taki atak na mnie jest ja sie poprostu cenie i tyle wiec niewem skad to oburzenie spo³eczne , powtarzam po raz kolejny róbta co chceta i za ile chceta co mnie to obchodzi mówisz cena jak w aso niestety tylko po³owa , od. 350 to u nas norma ludzie gdzie wy mieszkacie ze norma u was to 200 niewiem moze tanszy chleb u was jest , materia³y i ogónie ¿ycie tañsze wiec i mozecie sobie pozwolic na takie ceny ja niestety nie moge i tyle w temacie.
_________________

 

JAROGTS
Wys³any: 2012-03-13, 20:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 169
Sk±d: Bia³ystok
Szczerze za 200 to po znajomo¶ci ludzie robi± , tak to minimum 300 licz± u nas ( podlasie)
pozdro
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-13, 20:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
kosior napisa³/a:
od. 350 to u nas norma


Kolego Kosior a sk±d jeste¶? pytam z ciekawo¶ci,nic mi do Waszych sporów
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

kosior
Wys³any: 2012-03-13, 20:19   
0
UP DOWN


Posty: 102
niewiem co kieruje tym forum to powinni d±zyæ do coraz wiekszych cen a nie do pochwa³ ze ktos robi za pó³ ceny co to ma byc atak na kogos kto ceni normalnie nie wygórowanie , przeceiez cena poni¿ej normy to niezdrowa konkurencja .
_________________

 

kubazjan
Wys³any: 2012-03-13, 20:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
no to jak juz piszemy...u nas jest roznie ale ja biore 300 za element ...znajomym to roznie jak w dobrym stanie to 200-250...bywa ze i 350 wyjdzie jak trzeba rzezbic kapke...takze wszystko zalezy od wszystkiego...Od Poniedzialku robie gosciowi co ma Kadetta starego jak swiat ale chce wymienic reperaturki i jeden prog...wyjdzie go to 1000 z moimi reperaturami i materia³ami ale tylko dlatego ze gosc jest wporzadku i wiem ze zarabia nieduzo.Ja nie zbiednieje a i czasem zrobie cos dla w³asnej satysfakcji i ku pokrzepieniu serc...czasami trzeba byc cz³owiekiem i nie robie tu nikomu zadnego przytyku :cool: pozdro.
 

mwierzba78
Wys³any: 2012-03-14, 09:15   
0
UP DOWN

Posty: 15
Pawel 1108- ile bierzesz za element, a ile za przejscia? Jak mozesz to napisz mi procentowo ile warsztatow we Wrocku ma kabine [nie chodzi mi o przystosowane pomieszczenia, tylko o kabine] , oraz ile warsztatow ma mieszalmik, a ile warsztatow jezdzi do mieszalni lakierow. Zastanawiam sie czy samo lakiernictwo ma sens, bo wydaje mi sie ze ludzie wybieraja raczej kompleksowe naprawy tam gdzie jest tez blacharstwo i zastepcze auto.
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-14, 09:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Puki co mam klientów,którzy p³ac± od 300-350,wiadomo maska ,dach wiêcej,przewa¿nie robiê albo bok,przód calaka i wtedy jakie¶ przej¶cie gratis.Rzadko trafia mi siê 1-2 elementy
Ale...
Mam te¿ zaprzyja¼nionego handlarza,któremu czasem zrobiê za 200-250 ,po prostu za to,¿e mi du¿o w ¿yciu pomóg³.
We Wroc³awiu znam ok 12 lakierni,z których max 5 ma kabinê ale nikt nie ma u siebie mieszalnika,kupuj± lakiery w mieszalniach ,które s± we Wrocku 3-4,bynajmniej ja znam tyle.
Co do kompleksowych napraw,to wg.mnie masz racjê.
Ja robi³em blacharkê do ok grudnia 2011,zaprzesta³em poniewa¿ blisko siebie mam Kuzyna,który lubi spawy,rdzê,³añcuchy ramê itp i wolê daæ Jemu zarobiæ ni¿ traciæ zdrowie,krêgos³up na ramie.On blacharka ja lakier.
Auta zastêpczego nie mam i nie zauwa¿y³em takiej potrzeby,aczkolwiek by³by to du¿y atut dla obcych klientów,ale puki co dzia³am jak dzia³am mam co prawda dzia³alno¶æ ale nie mam typowej lakierni w mie¶cie z reklam±,szyldem itd.,tylko dzia³am na wsi z boku,grzecznie do s±siadów,¿eby nie przeszkadza³o i jako¶ siê ¿yje.
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

mwierzba78
Wys³any: 2012-03-14, 10:38   
0
UP DOWN

Posty: 15
300-350 to rewelacyjna cyfra jezeli robisz sam na siebie i na swoim podworku. Zamierzam cos zaczac dzialac maj- czerwiec i albo sam bez kabiny, albo znajde kogos kto ma juz male lakiernictwo i chcialby zeby ktos zainwestowal w kabine i troche sprzetu oraz dal swoje rece do pracy.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-03-14, 11:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
mwierzba78 napisa³/a:
... Zastanawiam sie czy samo lakiernictwo ma sens, bo wydaje mi sie ze ludzie wybieraja raczej kompleksowe naprawy tam gdzie jest tez blacharstwo i zastepcze auto.


Je¿eli to pytanie o to czy da siê z tego ¿yæ ... To lakiernictwo ma sens. Jest te¿ jednak masa innych zawodów z których wykonywania mo¿na wy¿ywiæ rodzinê i raz na trzy lata pojechaæ na wakacje ^^ . Klienci sami czasami nie wiedz± dlaczego wybrali taki a nie inny zak³ad i na trzech zapytancyh o wybór klientów padnie piêæ ró¿nych uzasadnieñ. Ludzie s± ró¿ni maj± ró¿ne do¶wiadczenia pogl±dy uprzedzenia i w zró¿nicowany sposób pofalowane mózgi. Niektórym fa³dek starcza tylko do odychania i poruszania koñczynami ... innym pomys³y na biznes i ¿ycie rozpychaj± czaszkê ^^

Jednak lakiernictwo samochodowe jako biznes to w wiêkszo¶ci przypadków strata bezcennego czasu którego nikt ju¿ nikomu nie zwróci. W naprawach samochodów nie da siê dyktowaæ takich cen jak by¶cie sobie wymarzyli bo konkurencja jest gigantyczna i trzyma ka¿dego na ziemi. Tu mo¿na jedynie ( mówi±c o prawdziwym interesie ) pój¶æ w masê przerobu. Czyli w uk³ad w którym te same narzêdzie i inwestycje w obiekcie przynosz± wiêksze dochody z jednej godziny zegarowej. Kabina w lakierni mo¿e wykonaæ sze¶æ cykli w ci±gu 8 godzin. Dlaczego wiêc ma wykonywaæ jeden ? Pistolet za 2 ty¶ nie zniszczy siê nagle jak bêdzie pracowaæ 4 godziny dziennie zamiast 0,5 godziny i w obu przypadkach kosztuje tyle samo. Tu docieramy do tego co czêsto poruszam ... do "progu wej¶cia" w lakiernictwo samochodowe :tak: Nawet ci z was którzy kiedy¶ siê ze mn± sprzeczali o sprzêt wyposa¿enie, czy standard budynku dzi¶ ju¿ sami widz±, ¿e bez wyposa¿enia lakierni w kabinê promiennik, czy mieszalnik nie ma mowy o robieniu biznesu na lakierowaniu samochodów. Ka¿da inwestycja i zmiana wyposa¿enia na lepsze przyspiesza pracê.

Dopiero maj±c normalny warsztat z kilkoma stanowiskami jest mo¿liwo¶æ robienia biznesu. Koszty oczywi¶cie wiêksze, ale i mo¿liwo¶ci wzrastaj±. Wzrastaj± niewspó³miernie do nak³adów. Na tym to w³a¶nie polega. Wk³ada siê w biznes kilka, czy kilkadziesi±t tysiêcy, a wyjmuje miesiêcznie kilkaset z³otych wiêcej.

Teraz Tu gdzie ka¿dy z was jest ze swoj± sytuacj± niech sam sobie wyznaczy poziom który nazywa siê "maksymaln± zdolno¶ci± przerobow±" :

10 godzin pracy. Zarabiam na czysto 300 z³ = 300 z³ na dobê. 300 z³ na dobê x 26 dni = 7800 z³.

Je¿eli to przyk³adowo tak wygl±da to znaczy, ¿e gdyby kto¶ nie jad³ i nie pi³ i nie sika³ i nie gada³ przez telefon i w trakcie tych 10 godzin tylko pracowa³ i pracowa³a, a do tego jeszcze robi³ to soboty i ¶wiêta to rok po roku zarobi maksymalnie 93 600 z³ !

Wydaje siê du¿o ... ale jak zdacie sobie sprawê ¿e w praktyce to niemo¿liwe bo ¶wiêta bo choroby bo przerwy technologiczne bo ... powodów jest du¿o to trzeba bêdzie na te 7800 nanie¶æ poprawkê i urealniæ to co jest maksymaln± zdolno¶ci± przerobowa do poziomu np 70 % lub 50 % tego teoretycznie osi±galnego poziomu przerobu.

Teraz jak wychodzi na to, ¿e zarabiacie miesiêcznie 3 900 z³ to wiecie te¿ ¿e teoretycznie mo¿na by zarabiaæ dwa razy tyle przy lepszej organizacji.... ale najwa¿niejsze jest to, ¿e w tym obliczeniu pada kwota bariery nie do przekroczenia. 7800 z³ przy stawce za godzinê 30 z³. Teraz mo¿na planowaæ kredyty zobowi±zania i inwestycje. Przyjmuj±c za okres rozliczeniowy rok i pamiêtaj±c ¿e s± takie miesi±ce jak grudzieñ, luty, czy wrzesieñ mo¿na ju¿ urealniaæ formowane plany. Nie zmienia to faktu, ¿e w tym przyk³adzie 7800 to maks nie do osi±gniêcia .... a co dopiero do przekroczenia ? Teraz trzeba sobie odpowiedzieæ na pytanie ... Czy robi±c w ci±gu dnia co¶ innego mogê zarobiæ wiêcej ? Czy umiem co¶ co da mi wiêksze zarobki ni¿ maksymalna zdolno¶ci przerobowa ma³ej lakierni ?

W tym przypadku nie chodzi o to czy przyjad± do was klienci i czy bêdzie robota bo za³o¿yli¶my, ¿e plac pêka w szwach, a klienci czekaj± nawet dwa miesi±ce na naprawê ;) .
Mamy u siebie HILIFE ... i maks jaki mo¿emy osi±gn±æ to tylko 7800 z³ miesiêcznie !
A jak jednak we¼miemy poprawkê na te przestoje, reklamacje, choroby, gorsze dni, ¶wiêta ???

Niech ka¿dy sobie sam policzy i zobaczy to w cyfrach ... a potem odpowie na pytanie Czy lakiernictwo samochodowe w jednoosobowej firmie to biznes czy tylko ciu³anie kasy na ¿ycie ... bo nie widaæ na horyzoncie innej alternatywy ? :tak:

Ciekawa sprawa, ¿e niektórzy mali ch³opcy marz± o tym ¿eby zostaæ pilotem samolotu, albo kierowc± rajdowym, ale nikt nie marzy o tym ¿eby ca³e ¿ycie byæ robolem. ... a w praktyce gdzie¶ topnieje zapa³ i zaczyna siê egzystencja. Potem s±czy siê jad na sytuacjê geopolityczn±, a nastêpnie po 60-siêtce szuka siê oparcia w ko¶ciele.

... a wystarczy teraz gdy jest na to czas ... gdy s± na to si³y ... zrobiæ kilka szybkich skoków do przodu daleko po za poziom nory. Bo albo faktycznie cwany i bystry ze mnie kole¶, albo tylko pi¼dzioch marz±cy o wygranej w lotto ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-14, 11:25   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
tak lakiernictwo to jest biznes w 1 osobowej firmi,norze i innych ale nie lakierowanie samochodow:) do mnie juz leci 1 partia mdf/u i innych gadzetow nie zwiazanych z autami gdzie tak naprawde moze to robic kazdy kto potrafi trzymac maszynke w reku i papier scierny...bez roznicy czy bedzie to robione w blaszaku za 2k czy za 200k byle by seria szybko sz³a:) ale nie zapesza m poki co
 
 

mwierzba78
Wys³any: 2012-03-14, 13:07   
0
UP DOWN

Posty: 15
PROJEKTER - zdaje sobie sprawe ze z jedno lub dwuosobowego lakiernictwa domu sobie nie kupie, bo nie te czasy jezeli chodzi o stosunek ceny materialow do ceny uslugi,[rowniez domy podrozaly]. Pierwotnie chcialem otworzyc pierwsza we wroclawiu mobilna mieszalnie lakierow- - czyli mieszalnik jedzie do warsztatu, a nie warsztat do mieszalni. Generalnie wszystko ze strony technicznej mialem juz zaplanowane, ale doszedlem do wniosku ze nie jestem kolorysta i ze powinienem zajac sie tym co robilem przez lata .
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-14, 13:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mwierzba78 napisa³/a:
zdaje sobie sprawe ze z jedno lub dwuosobowego lakiernictwa domu sobie nie kupie,

Je¿eli dasz sobie wmówiæ ¿e nie to nie kupisz.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Chino 
Wys³any: 2012-03-14, 13:39   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Dok³±dnie tak.
Mój znajomy lakiernik w³a¶nie postawi³ kozack± cha³upe, super wyposa¿on±, na fajnej ziemi o wielkosci jakiego¶ 1,5ha do tego obok pro lakiernie z 3 stanowiskami... a na wszystko wzi±³ ze 100 tys kredytu.
Resztê od³o¿y³ przez 10 lat lakierowania w ASO + u siebie prywatnie.
Chcieæ znaczy móc.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

robercik9876 
Wys³any: 2012-03-15, 21:28   
0
UP DOWN

Posty: 19
Witam koledzy forum sledze od dluzszego czasu i mam male pytanie mianowicie. Pacjentem ma byc vw golf 6 i jest do zrobienia 2x dzwi od strony pasazera i przedni blotnik z tym ze te elemety trzeba bedzie pewnie wymienic 2xzdezak poszycie progu od strony pasazera do wymiany,tylna klapa ma 2male wgniecena maska przednia ma zagiety lewy dolny rog i tylni blotnki na rancie jest zagiety.Ile za taka uluge byscie krzykneli?
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-15, 22:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
robercik9876 napisa³/a:
Witam koledzy forum sledze od dluzszego czasu i mam male pytanie mianowicie. Pacjentem ma byc vw golf 6 i jest do zrobienia 2x dzwi od strony pasazera i przedni blotnik z tym ze te elemety trzeba bedzie pewnie wymienic 2xzdezak poszycie progu od strony pasazera do wymiany,tylna klapa ma 2male wgniecena maska przednia ma zagiety lewy dolny rog i tylni blotnki na rancie jest zagiety.Ile za taka uluge byscie krzykneli?


Kolego za³ó¿ nowy temat,bo tu trudno bêdzie Cie zlokalizowaæ.
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

kalbi 
Wys³any: 2012-03-15, 22:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Cytat:
trzeba wyczuæ klienta i ci±gn±æ jak najwiêcej ^^ , a tak na powa¿nie to wszystko zale¿y kto na jakich materia³ach pracuje, jakie ma warunki i oczywi¶cie jakie zdolno¶ci do wykonania poprawnej technologicznie us³ugi! tak¿e ceny bêd± bardzo zró¿nicowane spo¶ród u¿ytkowników
_________________

 
 

robercik9876 
Wys³any: 2012-03-15, 22:26   
0
UP DOWN

Posty: 19
Dzieki kolego za odpowiedz. Z tego co gosc mowil to samochod ma isc do zyda,materialy na to pewnie by poszly z lini novola a baza i klar to jeszcze by sie zobaczylo warunki w miare dobre garazowe.
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-15, 22:36   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Temat sie podzieli jutro,chyba ze nokia nas uraczy swoja obecnoscia,bo ja teraz z kom.a co do golfa to napisz skad i daj jakies zdjecie podgladowe najlepiej
 
 

robercik9876 
Wys³any: 2012-03-16, 22:15   
0
UP DOWN

Posty: 19
Zdjec nie mam bo samochod jest jeszcze w Niemczech.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-03-17, 11:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
robercik9876 napisa³/a:
Zdjec nie mam bo samochod jest jeszcze w Niemczech.

To szukasz kolego podpowiedzi ,jak sam jeszcze nawet nie widzia³e¶ tego auta i tak naprawdê to nie wiesz w jakim ono jest faktycznie stanie :D Dobre....... ;)
Pozdrawiam! :spoko:
 

soine 
Wys³any: 2012-03-20, 13:48   
0
UP DOWN


Posty: 15
Chino napisa³/a:
Dok³±dnie tak.
Mój znajomy lakiernik w³a¶nie postawi³ kozack± cha³upe, super wyposa¿on±, na fajnej ziemi o wielkosci jakiego¶ 1,5ha do tego obok pro lakiernie z 3 stanowiskami... a na wszystko wzi±³ ze 100 tys kredytu.
Resztê od³o¿y³ przez 10 lat lakierowania w ASO + u siebie prywatnie.
Chcieæ znaczy móc.

Nic tylko pozazdro¶ciæ d±¿enia do celu, w tych czasach czêsto przeszkody na naszej drodze bior± górê. ;)
 

Siekiera
Wys³any: 2012-08-16, 23:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Jak tam wasza ocena sytuacji na rynku? Zmieni³o siê co¶ od marca na lepiej lub gorzej?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga