Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kzyho3
Wys³any: 2012-03-26, 18:14   Wybór szko³y.
0
UP DOWN

Posty: 52
Sk±d: KNS
Cze¶æ, koñcze gimnazjum i idê do Samochodówki.
I nie wiem czy i¶æ do technikum czy zawodówki? Chcê i¶æ na mechanika samochodowego jest te¿ lakiernik ale my¶lê ¿e w tym zawodzie mogê byæ samoukiem. Chcia³bym robiæ co¶ z samochodami, lakiernictwem itp. Jak radzicie ?
Technik mechanik pojazdów samochodowych- 4 lata, wiêkszo¶æ przedmiotów do matury :rotfl:
któr± uwa¿am za nie potrzebn± w pewnym sensie.
Mechanik pojazdów samochodowych- 3 lata 2/3 dni w tygodniu praktyki (wiem ¿e to nic specjalnego ale zawsze to nie j.polski)
Lakiernik- 2 lata 2/3 dni w tygodniu praktyki.
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-26, 18:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
kzyho3 napisa³/a:
jest te¿ lakiernik ale my¶lê ¿e w tym zawodzie mogê byæ samoukiem

Kolego teoria te¿ jest wa¿na ! dowiesz siê m.in jak siê nie udusiæ oparami,zapobiegaæ wybuchom itp...
kzyho3 napisa³/a:
wiêkszo¶æ przedmiotów do matury :rotfl:
któr± uwa¿am za nie potrzebn± w pewnym sensie.

maturê lepiej mieæ,ni¿ potem ¿a³owaæ,albo traciæ czas na naukê jak bêdziesz ju¿ zarabia³ a bêdzie Ci niezbedna do dalszego rozwoju,jak Ci siê w ¿yciu nie pouk³ada to znajdziesz inn± prac± a wiadomo jakie s± wymagania pracodawców,nawet na kierowcê szukaj± ze ¶rednim
Cytat:
Lakiernik- 2 lata 2/3 dni w tygodniu praktyki.

na praktykach sie nauczysz porz±dku,czyli miot³a,zgarnianie li¶ci-smutne ale tak w wielu przypadkach jest,zale¿y do jakiego warsztatu trafisz.
Musisz sam zadecydowaæ ,czy wolisz smar za paznokciami czy suche rêce od rozpuszczalników i kaszel nawet w pe³ni zdrowia?
Pomy¶l do czego Cie bardziej ci±gnie,co bardziej lubisz bo we wszystkich dziedzinach nie da siê byæ fachowcem.Pozdrawiam
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

kzyho3
Wys³any: 2012-03-26, 19:53   
0
UP DOWN

Posty: 52
Sk±d: KNS
To ¿e mature lepiej mieæ i jak wygl±daj± praktyki to wiem. Planowa³em i¶æ do technikum ale zastanawiam siê jakie argumenty przemawiaj± za zawodówk±.
 

Nokia 
Wys³any: 2012-04-02, 17:15   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Smigaj do technikum, maturka, egzamin zawodowy :spoko:
 

gugun 
Wys³any: 2012-04-03, 09:47   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
olej szko³e-maluj:)
 
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-04-03, 10:57   

gugun napisa³/a:
olej szko³e-maluj:)


Gugun za takie rady powiniene¶ pasem po ty³ku dostaæ :cisza:

A Ty m³ody gimnazjalisto - póki tylko masz tak± mo¿liwo¶æ to siê kszta³æ jak najwiêcej !!! :spoko:
 

S³odki_MS
Wys³any: 2012-04-04, 22:56   
0
UP DOWN

Posty: 7
Ja to przerabialem.. Identyczna sytuacja. Obojetne mechanik czy lakiernik-byle z samochodami. Wybralem technikum mechaniczne a pozniej przez ponad rok pracy w zawodzie szukalem... Moze sie naraze ale wybralbym zawodowke a pozniej zaoczne technikum. Latwiej sie uczyc o rzeczach z ktorymi robiles (po zawodowce) niz klepac ,,sucha" teorie...
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-04-04, 23:10   

S³odki_MS napisa³/a:
Ja to przerabialem.. Identyczna sytuacja. Obojetne mechanik czy lakiernik-byle z samochodami. Wybralem technikum mechaniczne a pozniej przez ponad rok pracy w zawodzie szukalem... Moze sie naraze ale wybralbym zawodowke a pozniej zaoczne technikum. Latwiej sie uczyc o rzeczach z ktorymi robiles (po zawodowce) niz klepac ,,sucha" teorie...


S³odki , nie obra¼ siê , ale my¶lê , ¿e dopóki ma sponsoring Rodziców ( zak³adam , ¿e tak ) to im wiêcej teorii za³apie na wy¿szym pu³apie nauczania , tym dla m³odego lepiej . Przecie¿ mo¿e znale¼æ warsztat , nawet pracuj±c za przys³owiow± "czapkê gruszek" , gdzie nabêdzie wiedzy praktycznej . Trzeba tylko chcieæ i oczywi¶cie mieæ zaplecze finansowe u Rodziny .
 

jarbia
Wys³any: 2012-04-05, 00:10   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Cytat:
jakie argumenty przemawiaj± za zawodówk±.


Wybierz technikum ,najlepiej zdaj te¿ maturê ,szko³a ¶rednia i studia to najlepszy okres w ¿yciu,
jeszcze siê napracujesz .Jak rodzice mog± Ci zapewniæ ¶rodki i nie musisz pracowaæ ucz siê ! Tym bardziej w szkole technicznej ,wybierz jak mo¿esz szerszy profil bo z czasem mo¿e Ci siê co¶ zmieniæ np. zamiast lakierowania spodoba Ci siê np. elektronika pojazdowa (mniej truj±ca i ciekawa profesja ).
Za zawodówk± du¿o nie przemawia , d³u¿ej pracujesz ,mniej wiedzy teoretycznej (chocia¿ w dzisiejszych czasach ró¿nie to niestety bywa ),jak nie masz matury - ma³e mo¿liwo¶ci dalszego kszta³cenia i ewentualnego przebran¿owienia .
¯yczê w³a¶ciwego wyboru.
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

kzyho3
Wys³any: 2012-04-05, 08:53   
0
UP DOWN

Posty: 52
Sk±d: KNS
Na studia na pewno nie pójde a technikum jakie wybra³em to nie lakiernik bo to za w±ska dziedzina do nauki przez 4 lata tylko : Technik mechanik pojazdów samochodowych.
 

jarbia
Wys³any: 2012-04-05, 10:55   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Cytat:


Na studia na pewno nie pójde


Na pewno to niestety s± tylko ¶mieræ i podatki ;)
Jeste¶ jeszcze m³ody i wierz mi du¿o mo¿e siê jeszcze wydarzyæ ,¿e zmienisz zdanie .

kzyho3 napisa³/a:
Technik mechanik pojazdów samochodowych.


Ciekawy kierunek i po nim mo¿esz dokszta³ciæ siê z wielu pokrewnych dziedzin :spoko:
Jeszcze raz powodzenia i ¿yczê Ci jednak zmiany podej¶cia do dalszego kszta³cenia
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-04-05, 17:23   

jarbia napisa³/a:
Cytat:


Na studia na pewno nie pójde


Na pewno to niestety s± tylko ¶mieræ i podatki ;)
Jeste¶ jeszcze m³ody i wierz mi du¿o mo¿e siê jeszcze wydarzyæ ,¿e zmienisz zdanie .

kzyho3 napisa³/a:
Technik mechanik pojazdów samochodowych.


Ciekawy kierunek i po nim mo¿esz dokszta³ciæ siê z wielu pokrewnych dziedzin :spoko:
Jeszcze raz powodzenia i ¿yczê Ci jednak zmiany podej¶cia do dalszego kszta³cenia


Z ca³ych si³ popieram kolegê jarbia . Czasu na podjêcie prawdziwie ¿yciowych decyzji masz kolego jeszcze sporo . Ale oczywi¶cie ta , któr± podejmiesz ju¿ teraz ( szko³a zawodowa czy technikum ) mo¿e sporo "namieszaæ" w przysz³o¶ci . Mo¿e jak kolega jarbia napisa³ - zmienisz zdanie , mo¿e sytuacja na rynku pracy wymusi na Tobie konieczno¶æ dalszego kszta³cenia ... Zrobisz oczywi¶cie jak uwa¿asz ( przecie¿ prawie ju¿ doros³y jeste¶ ;) ) - ale pamiêtaj : im wiêcej wiedzy tym lepiej . A wiedzê jak widzê po sobie teraz jak i po moim synu - gimnazjali¶cie , ³atwiej przyswaja siê jak cz³owiek niestety m³odszy jest :)
 

gugun 
Wys³any: 2012-04-05, 19:27   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ja chodzilem do tech. mechanicznego i nauczy³em sie obrobki pilnikiem :D jak dziawa mikrometr,jak sie maluje pedzlem szfki i tokarki i takie tam jesli chodzi o praktyke...
a warsztaty co tydzien calodniowe.najlepszy byl okres zimowy jak sie chodniki odsnie¿a³o :D w zamian po 2h do domu sie szlo,a ze do autobusu 3h to na piwko :D a wychodzilo tak ze itak sie wraca³o tym ostatnim ok 23 :x:
ale ogolnie okres ktory milo sie wspomina,pelno lasek do okola,barow i innych ;) a teraz siedze jak taki dziad na lakierowanku,garazu,albo w domu... a na ³adne laski to sobie moge popatrzec jak jade po materia³ jak id± po chodniku,oczywi¶cie ladne ale poza moja zon± :D bo ona to jest naj ;) a ja jak taki kot :D
 
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-04-05, 21:14   

gugun napisa³/a:
w zamian po 2h do domu sie szlo,a ze do autobusu 3h to na piwko :D a wychodzilo tak ze itak sie wraca³o tym ostatnim ok 23 :x:
ale ogolnie okres ktory milo sie wspomina,pelno lasek do okola,barow i innych


Ale kolego szanowny , cytuj±c nie¶miertelnego 'Misia" i rewelacyjnego Stanis³awa Tyma :
wszystko ma swoje plusy i minusy . Ale chodzi o to , aby te plusy nie przys³oni³y minusów ;-)
 

kzyho3
Wys³any: 2012-04-05, 22:01   
0
UP DOWN

Posty: 52
Sk±d: KNS
Wracaj±c do studiów to nie pójde bo siê ¼le uczê, i do niczego co chce robiæ siê mi nie sprzydadz±.
Jak nie wypali z autami to bêdê na koparce robi³ :D Ju¿ 2 lata mam w tym praktyki :)
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-04-05, 22:09   

kzyho3 napisa³/a:
Wracaj±c do studiów to nie pójde bo siê ¼le uczê, i do niczego co chce robiæ siê mi nie sprzydadz±.
Jak nie wypali z autami to bêdê na koparce robi³ :D Ju¿ 2 lata mam w tym praktyki :)


No to m³ody cz³owieku - cel w ¿yciu masz , fach w rêku ju¿ posiadasz , potrafisz okre¶lic w³asne mo¿liwo¶ci - pozostaje mi ¿yczyæ Tobie samych sukcesów i Weso³ych ¦wi±t :spoko:
 

S³odki_MS
Wys³any: 2012-04-05, 22:20   
0
UP DOWN

Posty: 7
Moze troche przesadzilem z ta zawodowka, przyznaje. Zrazilem sie troszke do technikum bo myslalem ze po nim bedzie latwiejszy start a tu pupa...

gugun napisa³/a:
ja chodzilem do tech. mechanicznego i nauczy³em sie obrobki pilnikiem :D jak dziawa mikrometr,jak sie maluje pedzlem szfki i tokarki i takie tam jesli chodzi o praktyke...


Ja tak samo. W sumie lepiej jest miec ta mature bo jak ktos wczesniej wspomnial istnieje szansa ,,poszerzenia horyzontu" lub ewentualna zmiana branzy. Ale poki co wybor nalezy do ciebie. Powodzenia zycze :spoko:
 

gugun 
Wys³any: 2012-04-06, 09:38   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
kzyho3 napisa³/a:
Wracaj±c do studiów to nie pójde bo siê ¼le uczê, i do niczego co chce robiæ siê mi nie sprzydadz±.
nigdy nie mów nigdy :tak: poprzegl±daj sobie ofery pracy na chwile obecn± i zobacz sobie czy znajdziesz co¶ wmiare rozs±dnego?? nawet opiekunki do dziecka nikt w tych czasach bez sredniego nie chce:) wiec albo ci zostaje jakas duza firma za najnizsza krajow± albo co¶ swojego ;) ale jak to mówia na nauke nigdy nie jest za pózno :D s± szko³y zaoczne dla doros³ych i srednie i wyzsze,tam ci siê spodoba,mo¿na zapalic z nauczycielem,wypiæ kawke na lekcjach :D wiem co¶ o tym bo rok zaliczy³em ale ze w piatki i soboty zawsze byl nawa³ pracy to zawiesi³em ;) mo¿e kiedys dokoncze,ale poki co nie jest mi to do szcze¶cia potrzebne bo nawet jakbym chcial isc do pracy to itak nie mia³ bym problemu bo mam duzo znajomych w branzy samochodowej,transportowej itp wiec zawsze by sie cos znalaz³o :tak: ale ty sie ucz jak sam do konca nie wiesz co bedziesz robil w zyciu,a jak juz naprawde chcesz na siebie zarabiac to zaocznie,mam kolege ktory aktualnie studiuje na 3 roku jakies projekty drog budynkow i innych glupot a na codzien pracuje i szef mu daje co 2 tydzien piatek wolny i jakby tego bylo malo,dok³ada do nauki ;)
 
 

JAROGTS
Wys³any: 2012-04-06, 12:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 169
Sk±d: Bia³ystok
Gugun to ty po zawodówce jeste¶? :roll:
 

gugun 
Wys³any: 2012-04-06, 13:44   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
a ty po zerówce ¿e czytac nie potrafisz??:)
 
 

JAROGTS
Wys³any: 2012-04-06, 15:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 169
Sk±d: Bia³ystok
A pardon pare postów wy¿ej nie spojrza³em;) , bo jednak jest stereotyp ze do zawodowki to tumany id±..
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Off Topic

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga