Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
s3bo 
Wys³any: 2012-04-22, 21:11   Nissan Almera, walka z rdz±
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Bochnia
Witam!
Odk±d kupi³em autko denerwowa³a mnie rdza z ty³u. Bo prostu strasznie to razi³o a z drugiej strony chcia³em ¿eby nie sz³o dalej. Moja pierwsza amatorska praca, uwa¿am, ¿e wysz³o do¶æ dobrze. Za jaki¶ czas pomy¶lê o na³o¿eniu bazy. Fotorelacja
Wcze¶niej to wygl±da³o tak

Pracê rozpoczeli¶my w czwartek.
Po zdrapaniu parchli, ukaza³a siê bardzo obszerna rdzawka


No comments :((

Wyszlifowane

³±czenie..

Rozbebeszona Ala


podk³adzik..

lewe ³±czenie

prawy

By³o ju¿ do¶æ pó¼no a tu do szko³y trzeba i¶æ rano :( No wiêc pracê prze³o¿y³em na weekend.
spawanko dziury


po spawaniu oczywi¶cie zosta³o ³adnie zeszlifowane ale nie zrobi³em foty.

maskowanie


syf :)

Ala w gara¿u

Efekt koñcowy :)


Przez ca³± noc walczy³em z ewentualnymi zaciekami ale finalnie jest do¶æ dobrze - g³adko. Czasami bardzo ma³e mikrodziurki, które powinien przykryæ lakier bazowy. Kosztowa³o mnie to oko³o 70z³ i du¿o pracy. Czy warto by³o? Zobaczymy :)
Pozdrawiam
Sebastian
 
 

Falconx 
Wys³any: 2012-04-23, 10:36   
0
UP DOWN

Posty: 70
Sk±d: Piaseczno
s3bo napisa³/a:
Czasami bardzo ma³e mikrodziurki, które powinien przykryæ lakier bazowy.

Nic nie przykryje , bo lakier nie jest wype³niaczem - szczególnie ¿e paprzesz sprayami.
Ciekawe jak dotrzesz ten podk³ad jak go zrobi³e¶ do kantu ????
Mam nadziejê ¿e ³±czenie b³otników nie jest wype³nione szpachl± - bo jak tak to zaraz popêka .
Je¿eli uwa¿asz ¿e na pokrywie baga¿nika wyszy¶ci³e¶ rdzê i wygl±da to tak jak na zdjêciach to siê gruuubo mylisz.
T± ³atê która wstawia³e¶ to mam nadziejê ¿e wyci±³e¶ rud± , a nie naspawa³es na wierzch.

Przed robota trzeba by³o poczytaæ forum - mo¿e lepiej by to wysz³o.
 

kalbi 
Wys³any: 2012-04-23, 11:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
poszpachlowane na rdze - niestety mo¿e i siê napracowa³e¶ ale rdza wyjdzie szybciej ni¿ ci sie wydaje - za oko³o miesi±c zaczn± bojawiaæ siê pierwsze b±belki
_________________

 
 

kosior
Wys³any: 2012-04-23, 11:46   
0
UP DOWN


Posty: 102
a tam co miesi±c se najwy¿ej bedzie robi³ weekend z rdz± :D
_________________

 

s3bo 
Wys³any: 2012-04-23, 13:39   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Bochnia
dziêki Panowie za odpowiedzi. Jak wspomina³em, jest to moja pierwsza praca i rozumiem Wasz± krytykê. Czyta³em forum wiele razy a robi³em wg tutorialu -> http://lakierowanko.info/...light=spray%F3w . Nie s± to wszystkie zdjêcia pracy i nie pokazuj± wszystkiego. Rdzê doczy¶ci³em najlepiej jak mog³em. No có¿, cz³owiek uczy siê na b³êdach, postaram siê aby kolejna praca by³a lepsza.
 
 

s3bo 
Wys³any: 2012-04-23, 14:17   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Bochnia
a i oczywi¶cie tamten element co zosta³ wyciêty i dopiero wtedy zosta³a wstawiona zdrowa blacha
 
 

kalbi 
Wys³any: 2012-04-23, 15:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
s3bo napisa³/a:
Jak wspomina³em, jest to moja pierwsza praca i rozumiem Wasz± krytykê.
na 10 - tym zdjêciu dok³adnie widaæ kit po³o¿ony na w¿ery wiêc to jest lipa,a nie robota - lepiej to zerwaæ i dobrze oczy¶ciæ, a najlepiej wypiaskowaæ i potem zabraæ siê za podk³ady i szpachle, bo w przeciwnym wypadku jest to praca na bardzo krótko - po oko³o 1 miesi±cu zacznie wszystko puchn±æ na nowo
_________________

 
 

s3bo 
Wys³any: 2012-04-23, 17:27   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Bochnia
z tym ¿e to w³a¶nie by³o poprawiane. bo robione by³o w ¶rodê tak jak pokazane a poprawione w pi±tek
 
 

lespaw
Wys³any: 2012-04-25, 18:49   
+1
UP DOWN

Posty: 2
s3bo, zdemontuj boczne tapicerki w baga¿niku i obejrzyj ³±czenia blach w okolicach nadkoli. W Almerach N15 lubi siê tam du¿o dziaæ.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania