Szukaj FAQ Album




Jak w przysz³o¶ci bêdê chcia³ siê zaopatrywaæ w materia³y lakiernicze?
1. Wszystko bêdê kupowa³ w zaprzyja¼nionej mieszalni.
29%
 29%  [ 15 ]
2. Wstawiê u siebie w lakierni mieszalnik a materia³y uzupe³niaj±ce bêdê kupowa³ w sklepie.
13%
 13%  [ 7 ]
3. Wstawiê u siebie w lakierni mieszalnik i wszystko bêdê kupowa³ u dystrybutora.
15%
 15%  [ 8 ]
4. Wstawiê u siebie w lakierni mieszalnik a resztê materia³ów bêdê kupowa³ przez internet.
9%
 9%  [ 5 ]
5. Lakiery bêdê kupowa³ w mieszalni a resztê materia³ów przez internet.
17%
 17%  [ 9 ]
6. Wstawiê u siebie w lakierni mieszalnik a resztê chcê aby kto¶ przywióz³ (pe³ny asortyment na samochodzie)
13%
 13%  [ 7 ]
G³osowañ: 36
Wszystkich G³osów: 51

Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2007-11-26, 12:57   Zakupy w przysz³o¶ci :)
0
UP DOWN


Posty: 418
Witam.

Czas leci szybko, za kilka tygodni kolejny Nowy Rok, w bran¿y lakierniczej WIELKIE ZMIANY, wiêc proponujê zastanowiæ siê nad takim tematem:

Jak w przysz³o¶ci niedalekiej lub dalszej chcia³by¶ siê zaopatrywaæ w materia³y lakiernicze?
A mo¿e ju¿ zdecydowa³e¶ siê na jakie¶ rozwi±zanie, wiêc te¿ je zaznacz.

Zanaczajcie max 2 opcje, które s± dla was najlepsze albo pomiêdzy którymi sie wahacie.

Co s±dzicie o przysz³o¶ci bran¿y lakierniczej w Polsce?
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-26, 13:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
Co s±dzicie o przysz³o¶ci bran¿y lakierniczej w Polsce?


mysle ze paproki pozegnaja sie z branza i jakosc uslug pojdzie w gore.
 

£ukasz1 
Wys³any: 2007-11-27, 18:14   
0
UP DOWN


Posty: 22
rbfm napisa³/a:
mysle ze paproki pozegnaja sie z branza i jakosc uslug pojdzie w gore.

Popieram!!!!!!!!!!
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-11-27, 21:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Mam nadziejê ¿e, skoñczy siê robota po stodo³ach. Komu uda siê adoptowaæ do nowych warunków temu chwa³a.
Jestem za !!!!!!!!!!
 

vwaraf
Wys³any: 2007-11-27, 23:16   
0
UP DOWN

Posty: 7
rbfm napisa³/a:
Cytat:
Co s±dzicie o przysz³o¶ci bran¿y lakierniczej w Polsce?


mysle ze paproki pozegnaja sie z branza i jakosc uslug pojdzie w gore.


uwa¿am ¿e czas artystów ludowych tal szybko siê nie skoñczy :evil:
 

ted1370
Wys³any: 2007-11-29, 20:01   
0
UP DOWN

Posty: 1
ludzie zaczna odruzniac fuszerke od fachowego lakierowania
 

seba
Wys³any: 2007-11-30, 05:43   
0
UP DOWN

Posty: 53
tak powinno byæ DORA ROBOTA,ZA DOBR¡ KASÊ
 

lukas
Wys³any: 2007-12-02, 02:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
A ja wcale nie jestem przekonany, ¿e te "paproki" tak ³atwo zrezygnuj±. Jak ceny za element pójd± w górê a pójd± napewno to bêd± oni mieli jeszcze wiêksz± motywacjê do tego procederu. Wszak jest parê systemów wodnych, którymi siê da w gara¿u malowaæ.
 

glover
Wys³any: 2007-12-02, 15:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Witam w moim pierwszym poscie i chyba zgadzam siê z poprzednikiem, gara¿owcy nie odpuszcz± a ma³e warsztaty zarejestrowane mog± mieæ k³opoty.
 

online 
Wys³any: 2007-12-02, 22:26   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Tylko co ma garage zwi±zanego z paproctwem?
Ka¿dy kto tak pisze mia³ pewno pó³ mln. z³oty na rozpoczêcie warsztatu, albo pracuje w autoryzowanym pkt. lakierczniczym jakiej¶ marki...

Osobi¶cie uwa¿am, ze w garage mo¿na równie¿ b. dobrze zrobiæ. Trzeba tylko potrafiæ. Mo¿e i nie ka¿dy ma komore Saico+ najlepszy sprzêt saty, ale do paproctwa tez niektórym daleko :wink:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-02, 23:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
Tylko co ma garage zwi±zanego z paproctwem?
Ka¿dy kto tak pisze mia³ pewno pó³ mln. z³oty na rozpoczêcie warsztatu, albo pracuje w autoryzowanym pkt. lakierczniczym jakiej¶ marki...

Osobi¶cie uwa¿am, ze w garage mo¿na równie¿ b. dobrze zrobiæ. Trzeba tylko potrafiæ. Mo¿e i nie ka¿dy ma komore Saico+ najlepszy sprzêt saty, ale do paproctwa tez niektórym daleko :wink:


garaz - tutaj bardziej chodzi o ogol, technologie, a nie tylko pomieszczenie. czyli kiepski sprzet, kiepska znajomosc chemii i materialow, ciecie kosztow itd :D

osobiscie tez uwazam ze w monster gara¿u mozna dobrze zrobic, bo czymze jest komora? to tez garaz tyle ze zbudowany przez jakas firme. cudow nie ma panowie. ogrzewanie, sprawny wyciag i juz jest komora.
 

glover
Wys³any: 2007-12-03, 17:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
online napisa³/a:
Tylko co ma garage zwi±zanego z paproctwem?
Ka¿dy kto tak pisze mia³ pewno pó³ mln. z³oty na rozpoczêcie warsztatu, albo pracuje w autoryzowanym pkt. lakierczniczym jakiej¶ marki...

Osobi¶cie uwa¿am, ze w garage mo¿na równie¿ b. dobrze zrobiæ. Trzeba tylko potrafiæ. Mo¿e i nie ka¿dy ma komore Saico+ najlepszy sprzêt saty, ale do paproctwa tez niektórym daleko :wink:


Je¿eli ciê urazi³em to sorry, ja nie jestem lakiernikiem a tylko prowadzê mieszalniê i u nas takie okre¶lenie przyjê³o siê jak mówimy o lakiernikach którzy nie maj± zarejestrowanej dzia³alno¶ci gospodarczej a takich jest bardzo wielu i te¿ jestem zdania ¿e oni gorzej nie robi±. Maj± oni ni¿sze koszty i w³a¶nie dlatego uwa¿am, ¿e takie osoby ³atwo nie zrezygnuj±, . Ja z takich ludzi ¿yjê wiêc jestem daleki od obra¿ania ich. To tylko takie okre¶lenie.
 

online 
Wys³any: 2007-12-03, 18:13   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Ja sie wcale nie obra¿am :wink:
Dobrze mówicie.

Spójrzcie na to tak- ja jestem nastolatkiem. Wiem, ¿e chce siê w tym kierunku rozwijaæ.
Nie mam skoñczonej nawet szko³y ¶redniej, mimo to chce siê ju¿ od najm³odszych lat rozwijaæ (cel zarobku tutaj pomijam).
Mnie osobi¶cie nie staæ, aby kupiæ sprzêt :!:
Sam sobie gara¿ robie- elektryka, ¶ciany etc. Zero pomocy finansowej sk±d kolwiek :mad:

Mimo wszytsko staram siê wszytsko doci±gaæ jak najlepiej... Tym bardziej, ¿e mieszkam na zadupiu- wsi. Do tego ¶l±sk...

Tak czy tak robie co tylko moge, ¿eby co¶ ulepszyæ w swoich us³ugach czy samym miejscu pracy. Paprokiem siê nie uwa¿am i tyle. Zastanowie siê nad tym w wieku lat ok 30.
Trudno jest sie wybiæ dzi¶ ka¿demu m³odemu, który jest sam. Id±c za jakiego kolwiek pomocnika zamiata sie i tyle. Du¿o ju¿ mia³em takich 'prac'.

Pozdro panowie :wink:
 
 

MAJSTER
[Usuniêty]
Wys³any: 2007-12-12, 21:51   

Du¿e uznanie dla mojego przedmówcy i chwa³a za to, ¿e podj±³ siê trudnego startu i przez to nie jest na pañstwowym garnuszku.
Ja znam ludzi - lakierników, którzy kiedy¶ tak samo zaczynali i wtedy ¿adne du¿e koncerny z lakierami nie chcia³y z nimi rozmawiaæ, dzi¶ maj± mniejsze schludne lakiernie i co najwa¿niejsze swoje, sprzêt kupuja za swoje i odganiaj± siê teraz od du¿ych koncernów bo oni chc± teraz wspó³pracowaæ, daj± nawet "ZA DARMO" jakie¶ wyposa¿enia ale jak wiemy nie ma nic za darmo, wiêc dziêkuj± im bo teraz to oni sami sobie inwestuj±.
Taka to historia z ¿ycia, pewnie nie tylko ja takie znam, trochê odbieg³em od tematu za co przepraszam.
 

maverik
Wys³any: 2008-01-05, 20:16   Re: Zakupy w przysz³o¶ci :)
0
UP DOWN

Posty: 71
DrCruel napisa³/a:
Witam.

Czas leci szybko, za kilka tygodni kolejny Nowy Rok, w bran¿y lakierniczej WIELKIE ZMIANY, wiêc proponujê zastanowiæ siê nad takim tematem:

Jak w przysz³o¶ci niedalekiej lub dalszej chcia³by¶ siê zaopatrywaæ w materia³y lakiernicze?
A mo¿e ju¿ zdecydowa³e¶ siê na jakie¶ rozwi±zanie, wiêc te¿ je zaznacz.

Zanaczajcie max 2 opcje, które s± dla was najlepsze albo pomiêdzy którymi sie wahacie.

Co s±dzicie o przysz³o¶ci bran¿y lakierniczej w Polsce?


nie zapominajcie o jednej rzeczy, Polak potrafi, Ci co maja garaze (ja narazie tez, jeszcze miesiac, dwa) zakupia co trzeba i przejda na wode, a prace bedzie mial zawsze ten kto dba o swoja opninie, ja swoj wizerunek buduje juz 7y rok, ale aerograf troche sie rozni, jednak poprzez rozwoj w 7 lat mam pracownie i kabine lakiernicza w osobnym budynku ok 80 m2, zostalo mi podlaczyc ogrzewanie, tak wiec popieram mlodego, jesli naprawde chcesz wszystko jest mozliwe... ;)
pozdr.
 

ewa 
Wys³any: 2008-02-07, 17:17   
0
UP DOWN

Posty: 42
hmmm... a ja my¶lê ,¿e gara¿owcy prze¿yj± . rynek zostanie g³ównie dla aso i dla nich . ¶redniaków dzia³aj±cych legalnie wymiot± kosztownymi przepisami o ochronie ¶rodowiska i zbieractwem kasy przez wszystkie mo¿liwe kontrole.
 

wartownik100 
Wys³any: 2008-02-27, 23:37   
0
UP DOWN

Posty: 1
Sk±d: LUBUSKIE
Panowie nie chcê tu nikogo obraziæ a niekiedy ten gara¿owy lakiernik potrafi wiêcej od tego z komor± i sprzêtem za grub± kasê bo do tego wszystkiego trzeba mieæ jeszcze talent i RÊKE . :lol:
 

marikk 
Wys³any: 2008-02-28, 19:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
wartownik100 napisa³/a:
Panowie nie chcê tu nikogo obraziæ a niekiedy ten gara¿owy lakiernik potrafi wiêcej od tego z komor± i sprzêtem za grub± kasê bo do tego wszystkiego trzeba mieæ jeszcze talent i RÊKE .
W³a¶nie zgadzam siê z tym i to jak najbardziej jak lakiernik jest do dupy to nawet maj±c pistolet sata i komore saico to nie pomaluje dobrze
 

dawid
Wys³any: 2008-03-28, 17:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Tych dwoch kolezkowcow wyzej zna sie na zeczy i mysle ze daja rade

Online jesli masz taka banie to napewno tez bedziez dobrze malowal

Ja jak zaczynalem fuchy po garazach to i przy 5 celsjuszach malowalem cale auta dzieki ciezkim warunkom mozna sie kozacko podszkolic na scianniu zacieksow polerce i wogole radzeniu sobie, mysle ze garazowka nauczyla mnie wszystkiego co wiem:)) to byly czasy hehehe a jakosc po calosciowej polerce przebijala komornikow:))
_________________
hmmm
 

online 
Wys³any: 2008-03-31, 21:36   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
lol ja ju¿ dobrze robie :lol: :mrgreen: :wink:


Cytat:
Ja jak zaczynalem fuchy po garazach to i przy 5 celsjuszach malowalem cale auta dzieki ciezkim warunkom mozna sie kozacko podszkolic na scianniu zacieksow polerce i wogole radzeniu sobie, mysle ze garazowka nauczyla mnie wszystkiego co wiem:)) to byly czasy hehehe a jakosc po calosciowej polerce przebijala komornikow:))


¶wiêta racja. ja sobie nie wyobra¿am tego, jak poch³onê³em ca³a wiedze z w³asnych do¶wiadczeñ :roll:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2008-06-11, 15:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Ogrzewanie, wyciag i juz jest komora... :roll: :roll: :roll: No niezle...
Po pierwsze komora dziala na zasadzie nadmuchu czystego powietrza a nie na zasadzie wyciagu, z tym ogrzewaniem tez nie jest prosta sprawa, wiesz ile powietrza przeplywa przez kabine w ciagu 1 godz.pracy ?(ile metrow szesciennych) Sprobuj ta ilosc zagrzac w zime od-10 do + 25 stopni...Jak?Kaloryferem? :wink:Woda wchodzi w wielkim stylu, kto nie ma profesjonalnej kabinki ten pojdzie z torbami, niedosuszona baza i za 2 miechy klar zmywasz karherem z samochodu :cry: Zreszta co to za robota-pomalowac baza w kurniku i co ?Isc do domu na obiad :wink: :?: Kiedy to wyschnie, za godzine, dwie, w miendzyczasie lapiac smieci , muchy itp. :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-12, 12:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
wiesz, znam mnostwo ludzi ktorzy nie maja 'komory' i jakos im nie siadaja ani muchy ani smieci.
 

przemo1972 
Wys³any: 2008-06-12, 12:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Zaczynalem u Klosa na Ochocie (warszawiacy kojarza zaklad :wink: ) w czasie gdy nie mial jeszcze kabin, byly tylko pomieszczenia z wyciagami.Tajemnica calego sukcesu to to, ze byly to pomieszczenia TYLKO DO MALOWANIA, zadne przygotowanie nie wchodzilo w gre, natomiast wiekszosc kurnikow jakie znam szpachluje, obrabia podklad i maluje w jednym i tym samym miejscu, znam nawet takich fachowcow ktorzy oklejaja samochod TYLKO JEDEN RAZ-do primera i do lakieru :roll: :roll: :roll:
_________________
Wyrywanie chwastow
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-12, 12:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
no i o to chodzi. i wlasnie to mialem na mysli piszac 'komora'. a ty sie czepiles jakiegos przeplywu powietrza i innych dupereli :P

a co do oklejania to znam takich ktorzy oklejaja czesciowo lub wcale do niektorych 'napraw'.
 

przemo1972 
Wys³any: 2008-06-12, 12:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Wielkie Sorry :wink: , po prostu znam goscia ktory na reklamie swojego "zakladu"napisal "KOMORA LAKIERNICZA" a tak naprawde to ta dziupla miala tylko wymiary komory, :wink: byla zrobiona z plyt gipsowych,pomalowanych w srodku chyba wapnem :roll: Wyciag to rura kanalizacyjna fi 200 z jakims wiatrakiem."suszylo sie"palnikiem gazowym :!: :!: (samobojca :?: :roll: -otwarty plomien?) Po malowaniu na samochodzie mozna bylo utrzec marchewke tyle bylo smieci. "Firma "ta przeszla ostatnio na wode :wink: :wink: Welcome to hell drodzy klijeci,zapraszamy na poprawki :twisted: :twisted:
_________________
Wyrywanie chwastow
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group