Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Benos77
Wys³any: 2012-04-23, 19:36   Opel Vectra A - Du¿e spalanie benzyny.
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
Mam problem z Oplem Vectra A 92 r 1,8 benzyna (silnik C18NZ), mianowicie strasznie du¿o zacz±³ paliæ (ok.20 l na 100km). Nie pali siê check engine,obroty nie faluj±, silnik pracuje normalnie tylko to spalanie...By³em na przegl±dzie i facet stwierdzi³ mocno przekroczony tlenek wêgla w analizie spalin. Ze 2 lata temu wymienia³em sondê lambda na dziadowski zamiennik bo mi obroty szala³y. Czy da siê jako¶ stwierdziæ jaka jest przyczyna czy trzeba na diagnostykê jechaæ? Auto mam zamiar trzymaæ do jesieni i nie chcê w niego du¿o ³adowaæ kasy ale z tym spalaniem to nie da siê wyrobiæ...Proszê o jak±¶ podpowied¼ bo ja w tym temacie ciemny jestem.
 

Szwagier 
Wys³any: 2012-04-26, 18:24   
0
UP DOWN
Virus eS

Posty: 1
Czyli wychodzi na to ,¿e znów sonda. Wszystko wskazuje na ni±.

Do sprawdzenia oscyloskop albo na upartego zwyk³y miernik.
 

hematol 
Wys³any: 2012-04-26, 23:05   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
spróbuj od³±czyæ sondê i pojezdzij,zobacz co sie dzieje,najlepiej jakby¶ pod³±czy³ auto do kompa,moze byæ duzo przyczyn,nie mo¿na okre¶liæ "na oko" co sie dzieje,po skrótach:moze byæ sonda,przep³ywomierz (je¿eli jest),sterownik silnika,((nawet ¶lizgaj±ce sie sprzêg³o ((o którym mo¿e nie wiesz?)),padniete wtryski-wtryskiwacz,brak ci¶nienia lub za ma³e w cylindrach..to tak co mi na ju¿ wpad³o do g³owy. ;) .a moze czujnik tempereatury,wtedy auto jezdzi na ssaniu ci±gle.... :roll:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-04-27, 06:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
hematol napisa³/a:
.a moze czujnik tempereatury


Kiedy¶ mia³em astre f 1.6 SI.
Na wê¿u, pomiêdzy filtrem powierza a kolektorem ss±cym, mia³a czujnik temperatury... zaklejony od brudu.
Spalanie masakra.
Cwiartka baku na 40 km przy je¼dzie ekonomcznej, pól baku na 60 km spiesz±c siê na maksa.
Po wymyciu w benzynce sytuacja wróci³a do normy i spalanie by³o ju¿ normalne.
Hmm, zaraz po tym astre sprzeda³em i nowy w³a¶ciciel cieszy³ siê z ma³ego spalania. :/
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

kosior
Wys³any: 2012-04-27, 07:31   Re: Opel Vectra A - Du¿e spalanie benzyny.
+1
UP DOWN


Posty: 102
Benos77 napisa³/a:
Mam problem z Oplem Vectra A 92 r 1,8 benzyna (silnik C18NZ), .


spróbuj kodów b³yskowych nie bede wyjasnia³ po kolei przeczytaj uwa¿nie ten artyku³

kody b³edów vectra a
_________________

 

gugun 
Wys³any: 2012-04-27, 09:18   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
kosior napisa³/a:
spróbuj kodów b³yskowych nie bede wyjasnia³ po kolei przeczytaj uwa¿nie ten artyku³
a mnie ku... wyprzedzile¶ :D
co tu diagnozowaæ przy starym oplu?? :D :D :D tylko kody blyskowe,oczy na kontrolke i wiesz wszystko na temat ;) wystarczy 1 kabelek ;) powodzenia
 
 

Benos77
Wys³any: 2012-04-27, 19:26   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
Je¼dzi³em ju¿ z od³±czon± sond± i nic to nie da³o...dalej pali jak szalony. Od³±czê aku na jaki¶ czas ¿eby b³êdy wykasowa³o (bo teraz pewnie b³±d z sondy mam wpisany w pamiêci). Pod³±czê sondê i poje¿d¿ê tak chwilê ¿eby b³êdy wpisa³o i potem drutkiem odczytam b³êdy-b³yskowo. Mam nadziejê ¿e spiêcie nie wysadzi jednostki steruj±cej w powietrze :) ))
Serdeczne dziêki Panowie za podpowied¼ ;)
 

gugun 
Wys³any: 2012-04-27, 19:30   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Benos77 napisa³/a:
Od³±czê aku na jaki¶ czas ¿eby b³êdy wykasowa³o
:rotfl:
diagnoza jest po to zeby odczytac bledya nie usun±æ usterki...jak co¶ [...] to ¿adne resety nic nie dadz±...poprostu odczytaj,wyeliminuj b³edy reset i ¶migaj a te 8l co zostanie prtze¶l :D ij na konto
 
 

hematol 
Wys³any: 2012-04-27, 22:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
powiem ci co ja bym zrobi³ zanim bym kombinowa³ z odczytem b³êdów ,komputerem itp,:
na pocz±tku posprawdzaj ca³y uk³ad paliwowy,szczelno¶æ od wtrysku po bak,przewody paliwowe,filtr paliwa (mo¿e zgnity)je¿eli nie "gubi" paliwa to mo¿na szukaæ dalej,np. zobacz ¶wiece jak wygl±daj±,czy s± okopcone,czarne,(zbyt du¿a dawka paliwa),brudny filtr powietrza,(w co w±tpie ale uciekam sie do wszystkiego)...Pali na wszystkie gary normalnie?
Zmierz kompresje......
 

kosior
Wys³any: 2012-04-28, 06:59   
0
UP DOWN


Posty: 102
ta...... ¿eby sprawdziæ uk³ad paliwowy pod wzglêdem ci¶nienia to trzeba miec odowiednie urz±dzenia tak samo kompresje wiec w warunkach domowych tego nie zrobi najpierw sie autko sprawdza pod wzgledem b³êdów w sterowniku po co rozgrzebywac auto jak jaki¶ czujnik moze byc uszkodzony .

co najwy¿ej mozesz sprwdziæ filtr paliwa który jest w okolicach tylnego zawieszenia bardzo czesto koroduje i poodczas pracy pompy poprostu wycieka z niego paliwo
_________________

 

gugun 
Wys³any: 2012-04-28, 11:20   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
tu nie ma co kombinowaæ i gdybaæ bo wydasz kasy a poprawy nie bedzie i oka¿e sie na koniec ze byla to cenzura...
trzeba zacz±æ od najprostrzych spraw czyli diagnoza,dopiero nastepie pomiary ci¶nienia itp....
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-04-28, 13:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
trzeba zacz±æ od najprostrzych spraw czyli diagnoza

Dodam tylko ¿e zanieczyszczenie czujnika o ktorym pisa³em nie jest widoczne w kodach b³êdów.
Czasem jest widoczne jako przerwa na obwodzie tego czujnika.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Benos77
Wys³any: 2012-04-29, 17:02   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
hematol napisa³/a:
na pocz±tku posprawdzaj ca³y uk³ad paliwowy,szczelno¶æ od wtrysku po bak,przewody paliwowe,filtr paliwa (mo¿e zgnity)je¿eli nie "gubi" paliwa to mo¿na szukaæ dalej

Tutaj raczej wycieku nie ma. Na przegl±dzie zrobi³ mi analizê i wysz³o znacznie przekroczone CO. Nawet mu siê specjalny alarm w³±czy³ i wentylatory.
Lackdoctor napisa³/a:
Na wê¿u, pomiêdzy filtrem powierza a kolektorem ss±cym, mia³a czujnik temperatury... zaklejony od brudu.
Spalanie masakra.

Obadam ten czujnik...jutro mo¿e.

[ Dodano: 2012-05-06, 20:57 ]
Czujnik temperatury tak na oko wygl±da ok. Co do diagnozy kodami b³yskowymi to wg instrukcji z linka jest napisane"...W przypadku Astry, Vectry i Calibry z³±cze to znajduje siê w kabinie, z lewej strony w skrzynce z bezpiecznikami"
Sprawdzi³em...tam jest ta skrzynka z bezpiecznikami ale z³±cza nie ma :blee:

[ Dodano: 2012-05-06, 21:00 ]
ok ju¿ mam, jest tutaj http://www.vectra-unlimit...orady/aldl.html
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Off Topic

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang