Lakiernictwo samochodowe dla profesjonalistów i amatorów
COMING SOON...

Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomość
rbfm 
Wysłany: 2007-11-27, 11:55   koszt lakierowania 1 elementu
0
UP DOWN

jakie sa u was ceny za 1 element? chodzi mi o zdrowy element, prosty, nie jakies szpachlowanie i prostowanie.

u nas w krakowie to koszt rzedu 350 pln, przy czym cieniowanie sasiedniego elementu robi sie za darmo zeby miec swiety spokoj przy ewentualnej reklamacji. wiadomo ze powinno sie wziac za to przynajmniej 600 zl ale nikt tyle nie da :/

aha malo ktory warsztat robi to cieniowanie.

maras 
Wysłany: 2007-11-27, 20:33   
0
UP DOWN

W Poznaniu, z tego co wiem nawet do 500zł, ale to w sporych warsztatach z komorami itd. U garażowców nie wiem, ale pewnie w granicach 250-300. Ja maluje okazjonalnie, ale mogę się spytać w mieszalni, jutro chyba tam będę

seba
Wysłany: 2007-11-27, 22:32   
0
UP DOWN

za prosty i nieporysowany element to 250,sie opłaca,jeżeli nie robisz na wodzie,tylko w akrylu i zalezy jaki element.niestety real jest taki,że elementy zazwyczaj potrzebują prostowania i szpachli,wiec roboty wiecej.

Punio
Wysłany: 2007-11-29, 21:37   
0
UP DOWN

w gdańsku w warsztacie 400-700zł.i zgodze sie z przed mówcą rzadko zdarza sie prosty element.ale seba jak słysze ze ktos lakieruje za 250zł element to mi sie słabo robi przez takie małe ceny zyjemy jak żebracy ludzie może czas zacząć się cenić auta to nie paznokcie .sami wiecie w jakich warunkach jest to praca i ile trzeba jej włożyć zeby było ok.wiec 300zł to minimum

rbfm 
Wysłany: 2007-11-29, 21:58   
0
UP DOWN

czasy niskobudzetowego paproctwa niedlugo sie skoncza :D

maras 
Wysłany: 2007-11-29, 23:42   
0
UP DOWN

Spytałem w mieszalni, tak jak pisałem. u mnie biorą średnio 250-350 za element, ale duze elementy, jak np maska liczą podwójnie. To 500zł, o których słyszałem, to właśnie tyczyło się maski(sam kiedyś zadzwoniłem do lakiernika do orientacji, było to jakieś 2 lata temu :wink: )

rbfm 
Wysłany: 2007-11-29, 23:44   
0
UP DOWN

maras napisał/a:
To 500zł, o których słyszałem, to właśnie tyczyło się maski

no a jak tu kiedys napisalem ze biore 500 za maske to mnie wysmiali, ze za 500 to pol auta sie maluje LOL

DrCruel
Wysłany: 2007-11-30, 08:25   
0
UP DOWN

Punio napisał/a:
ludzie może czas zacząć się cenić auta to nie paznokcie, sami wiecie w jakich warunkach jest to praca i ile trzeba jej włożyć zeby było ok.wiec 300zł to minimum

Dobrze powiedziane! Moja żona paznokcie robi co 1,5 - 2 miesiące i za każdym razem minimum 100 zł wywala i jakoś jej nie żal a jak by miała dać 400 za zrobienie wgniecenia z parkingu to pewnie by marudziła :mrgreen:

Teraz jest idealna okazja do podniesienia stawek bo są dziesiątki powodów o których można mówić klientowi: lakiery wodne, droższe materiały, drogie suszenie, brak ludzi do pracy, podwyżki prądu, gazu, ropy, dosprzętowienie warsztatu, dostosowanie warsztatu do wymogów unijnych (to dobrze brzmi a przeciętny Kowalski i tak nie ma o tym pojęcia) itp. itd.

Ale aby się udała taka podwyżka to trzeba rozmawiać ze znajomymi lakiernikami i sugerować im to wszystko. Trzeba wszystkim na około wbijać do głów że TERAZ TO DOPIERO BĘDZIE DROGO, nie przez cenę lakieru wodnego tylko przez te wszystkie inne powody!

Bodzio 
Wysłany: 2007-12-02, 21:52   
0
UP DOWN
--B_C_G--

Macie tutaj kogoś kto za nawet 150zł od elementu robi..... śmiać się chce
http://www.allegro.pl/ite...wa_kobylka.html

rbfm 
Wysłany: 2007-12-02, 21:57   
0
UP DOWN

Bodzio napisał/a:

ale na szczescie to na jakiejs wsi. szczerze mowiac to za 150 zl to bym chyba tylko zdemontowal ten element :)

Bodzio 
Wysłany: 2007-12-02, 23:45   
0
UP DOWN
--B_C_G--

Mam nadzieję że tacy flachowcy którzy po kosztach robią znikną z powierzchni Ziemi niedługo...

malarz
Wysłany: 2007-12-03, 09:32   
0
UP DOWN

Bodzio napisał/a:
Mam nadzieję że tacy flachowcy którzy po kosztach robią znikną z powierzchni Ziemi niedługo...

to za flachę też robią :shock: ...świat idzie ku zagładzie :twisted:

kifcioo
Wysłany: 2007-12-03, 17:34   rbfm powiedzial:to za 150 zl to bym chyba tylko zdemontowal
0
UP DOWN

to jest wlasnie fachowa odpowiedz, zgadzam sie z tym w 100%, ludzie mysla ze materialy to za darmo daja

Bodzio 
Wysłany: 2007-12-03, 18:11   
0
UP DOWN
--B_C_G--

Napisałem "flachowcy" bo fachowcami ich nazwać nie można... taka ironia...

azok
Wysłany: 2007-12-08, 01:46   
0
UP DOWN

Ja robię od 300zł w zwyż, zależy jak styrany jest element ale w okół mnie pełno arystów co robią za 150zł, mam nadzieje że woda to ukruci, Pozdr

marikk 
Wysłany: 2007-12-08, 17:42   
0
UP DOWN

http://www.allegro.pl/ite...ka.html[/quote] fajnie opona jest przykryta a jak zerknąłem na tego transita jak jest przygotowany to troche mu zejdzie tego akrylu na niego

rbfm 
Wysłany: 2007-12-08, 17:52   
0
UP DOWN

marikk napisał/a:
fajnie opona jest przykryta a jak zerknąłem na tego transita jak jest przygotowany to troche mu zejdzie tego akrylu na niego[/quote]

juz ktos podal ten link w tym watku.
zastanawiam sie tylko co to jest to czerwone z przodu? przetarty stary lakier czy jakas minia czy hgw?

glover
Wysłany: 2007-12-14, 19:35   
0
UP DOWN

Właśnie pier.... w Informacjach o szalejącej inflacji, ludzie strajkują chcą podwyżek, niektóre firmy dają same bo się boją że ludzie uciekną do irlandii a kur... w naszej branży wszystko stoi w miejscu :evil: Ja mam sklep, więc mogą tylko gadać swoim klientom że jak nie zaczna podnosić stawek to zaraz wszyscy z głodu będziemy zdychać, bo samochody sprowadzane zaraz się skończą. Ja w zasadzie w tej chwili nie mogę myśleć o zwiększeniu obrotów bo lakierników ubywa, część bierze mieszalniki do siebie a koszty prowadzenia działalności rosną. Zwiększenie dochodów mógłbym realizować jedynie sprzedając droższe produkty ale moi klienci nie chcą kupować tych droższych i koło się zamyka :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Teraz tak sobię myślę, że novol bardzo dobrze zrobił podnosząc ceny bo zachwilę nie będzie z czego płacić zusów. Ja mam w dupie tanie produkty i od nowego roku cenzura ze sklepu wszystkie tanie szajsy i zobaczymy co będzie. Jak tego nie zrobię to i tak w zimie będzie kicha. A może lakiernicy się przestawią na droższe bo przecież sami mi mówią że są lepsze ale kupują tanie bez sensu. Ja mam dobrze bo najbliższa inna mieszalnia jest 12 km dalej to może nie będzie im się chciało jeździć tylko podniosą cenę elementu. Od nowego roku idzie w górę podobno prąd, gaz a grzać w warsztacie trzeba a szlifierki na wodę nie pracują ale że to ja mam za nich myśleć. Już mnie to wszysto wkur... :evil:

Jak cenzura tanie shity i będę sprzedawał tylko dobre i te które się cenią a mimo to będę musiał mieszalnię zamknąć to was poinformuję a wy mi ufundujecie zasiłek za walkę o dobro wasze i nasze :mrgreen:

Ale się wkurzyłem :evil:

DrCruel
Wysłany: 2007-12-14, 21:26   
0
UP DOWN

Kolego jestem pod wrażeniem :grin: Myślę że podjąłeś dobrą decyzję. Te wszystkie tanie produkty tak się zadomowiły na naszym rynku, że będzie trudno ale jest to do zrobienia. W twojej sytuacji gdy nie masz konkurencji zbyt blisko to tym bardziej powinno się udać. Konkurecja w materiałach doprowadziła branżę na skraj zyskowności i w obecnej sytuacji jedynie podwyżki cen robocizny to jedyna szansa do powrotu do normalności. Do tego ubezpieczyciele nas rzeźbią a kontrole środowiskowe i pip zaraz będą zamykać warsztaty jak ludzie nie zaczną podnosić standardów. Pytanie, za co to wszystko robić? Dlatego też jestem zdania, że ceny materiałów powinny pójść w górę. Novol jako pierwszy się na to zdecydował i płaci teraz za to ale oceniając to wszystko o czym tu mówimy to decyzja była słuszna. Szkoda, że inne firmy nie idą w tym kierunku.

Siekiera
Wysłany: 2007-12-14, 22:13   
0
UP DOWN

novol teraz cierpi po tych podwyżkach bo towar słabo idzie ale sam jest sobie winny bo gdyby nie dawał towaru pod te wszystkie pseudo marki to teraz nie było by takiego problemu. Drugi mądry to troton, ten jeszcze bardziej rozdaje a do tego jakiś rozmus eurodur i pewnie jeszcze pare innych co poszli w ślady novola. Ludzie sie przyzwyczaili i sie nie dziwie że teraz sie krzywią na podwyżki. Dziwie się jedynie novolowi że nie zrobi z tym porządku. troton go nie chce sluchać?

rbfm 
Wysłany: 2007-12-14, 22:23   
0
UP DOWN

nie rozumiem jak wyzsza cena materialu ma dac wieksze zarobki? przeciez bierzemy kase za nasza robote a za material osobno placi klient !!!! to dobrze ze sa tanie materialy, bo gdyby setka lakieru kosztowala 100 zl to kto by do was przyjezdzal lakeirowac blotnik za 500 zl? Nikt ! ludzie jezdizli by po portsu poobijanymi autami. u mnie panuje zasada ze klient placi za robocizne x pln i do tego doplaca ypln za material i wszyscy sa zadowoleni.

glover
Wysłany: 2007-12-15, 10:39   
0
UP DOWN

Wnioskując z twojego podpisu, większosć aut które robisz to zabytki więc w twoim przypadku liczenie robocizny i materiału osobno to zrozumiałe bo nakład pracy na dobrą renowację jest większy a i łatwiej wytłumaczyć klientowi że powinien zapłacić za lepsze, droższe materiały ale uwierz mi jak przychodzi klient do lakiernika z golfem wartym 6 tys to jemu tego nie wytłumaczysz. U mnie właśnie dlatego lakiernicy podają cenę za element ale już łącznie z materiałem żeby się nie wystraszył a potem szukają jak najtańszych towarów aby coś mu zostało :evil:

A co do tego jak na droższym elemencie i materiałach więcej sklep zarobi to proste.
Załóżmy upraszczając że lakiernik kupuje na naprawę 1 puszkę podkładu i 1 puszkę lakieru.
Gdy na ten materiał wyda 25 zł + 45 zł = 70 zł to sklep zarobi ok 11,47 netto zł
a gdyby lakiernik kupił przyzwoity podkład za 50 zł i lakier za 75 zł = 125 zł a sklep zarobiłby na tym 20,49 zł netto.
Różnica jest ogromna!!! W obu przypadkach jest taki sam narzut 25 % a wartość jaką ja uzykuję jest o 78% większa!!!!!

Zakładam że taki komlet podkładu i lakieru wystarczy na 4 elementy więc, zwiększony koszt o 50 zł rozkłada się na cztery elementy czyli po 12,5 zł na element

Przecież nikt mi nie powie że gdyby klient wiedział że ma dopłacić 12,5 zł za element na droższy - lepszy materiał to by odmówił :!:

Dlatego ja tak jak pisałem cenzura tanie materiały i niech się dzieje co chce. Inaczej i tak zaraz będę musiał zamknąć sklep.

[ Dodano: 2007-12-15, 10:56 ]
celowo pominąłem koszt bazy bo to jest tak jakby nie do ruszenia bo jak ktoś ma już jakiś mieszalnik wstawiony to jest to związek na dłuższy czas i cena się raczej nie zmienia

inaczej jest z materiałami uzupełniającymi: szpachlówki, podkłady, bezbarwne, baranki, konserwcje itp. tutaj przecież zakupy robię na bierząco i biorę ten towar który oferują dostawcy. Ale teraz chyba nie będzie sentymentów i niestety nic mi swojego koledzy z autorenowy, topcaru, motogamy, carsystemu NIE WCISNĄ Po nowym roku biorę pod uwagę tyko te produkty co mają na puszce litografię a nie etykietkę papierową :razz:

[ Dodano: 2007-12-15, 11:01 ]
źle napisałem, przecież niektóre tanie podkłady też maja litografię. Gówno tych też nie będę brał. Muszę to tylko robić sukcesywnie, tłumacząc moim klientom, że są niestety braki u dostawców :twisted: i muszą brać te lepsze :mrgreen:

Jak przeżyję zimę to na wiosnę będzie już lepiej.

maras 
Wysłany: 2007-12-15, 14:55   
0
UP DOWN

a np spectrale mają papierowe naklejki, a chociażby podkład kosztuje jakieś 44zł za 0.8, więc chyba trzeba bedzie inne kryterium stworzyć :wink:

rbfm 
Wysłany: 2007-12-15, 18:25   
0
UP DOWN

moim skromnym zdaniem wywalajac najtansze materialy popelniasz samobojstwo. a co do kosztow lakierowania to kiedys jak zaczynalem przyjechal facet i spytal sie ile za element. ja wtedy chcac zdobyc klientow bralem malo. i to byl blad, facet powiedzial ze cos za tanio i pojechal :) moze tedy droga? robic mniej a drozej? olac tych wszystkich zasranych skapcow, podniesc cene x2 a klient i tak przyjedzie. przeciez lepiej robic 1 rzecz za 500 niz 2 nawet po 300.

lukas
Wysłany: 2007-12-15, 21:25   
0
UP DOWN

Moim zdaniem wcale nie musi być tak tragicznie jak kolega glover pozbędzie się tanich materiałów. Jeżeli zrobi to umiejętnie to się mu uda. Jak wybierzesz sobie produkty którymi chcesz handlować to porozmawiaj z przedstawicielami tych firm i powiedz im o twoich zamiarach. Przekonaj ich że oni też na tym zyskają bo będziesz sprzedawał tylko ich produkty. Niech zrobią szkolenia dla twoich lakierników, może jakieś gratisy do testowania i zobaczysz że załapie.

rbfm 
Wysłany: 2007-12-15, 22:14   
0
UP DOWN

lukas napisał/a:
Niech zrobią szkolenia dla twoich lakierników,

hm no to ja juz nic nie rozumiem. narzekacie ze ludzie malo daja za robote a chcecie sprzedawac drogie materialy, a klient ma zaplacic i tak tyle samo. nic z tego nie rozumiem :)

seba
Wysłany: 2007-12-16, 21:48   
0
UP DOWN

mozna zrobić podział i prosto w oczy mówic klientowi,że ma wybór tanio i bez gwarancji,lub drozej i ma pewność,że pojezdzi pare latek bez poprawek.Sa niestety tacy klienci,zazwyczaj handlarze,którzy chca mieć ładne auto na sprzedaż nie interesuje ich to ,że za pół roku będą pecherze,więc chcą szybko i tanio,dla nich trzeba robić na tzw.szajsie,a na koniec poinformować,żeby zapomnieli gdzie robiono naprawę,a dla gosci co mają niezły wózek i nie mają zamiaru sie z nim rozstawać drugi wariant i założę się ,ze na to pójdą.

danielpainter 
Wysłany: 2007-12-18, 22:57   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

No dobra tylko ze nie powiecie mi tego ze drozsze materialy wychodza drozej. Ten kto tak powie ten chyba nigdy tych lepszych nie uzywal.
Wczesniej dlugo pracowalem na tanich materialach, Podkladach typu Silver, Multi Fuler i innych dziadostwach i powiem wam pieprze taka robote, te szpachlówki tanie czy lakiery typu profix tez dla mnie moglyby nieistniec. kiedys zeby pomalowac porzadni błotnik podkladem na 3 pełne warstwy musialem urobic 0,3l , teraz kupuje podkład Spies Heckera w 3litrowych puszkach i takiego podkladu na ten sam blotnik zuzywam 0,1l a jest dwa razy drozszy (i tak wychodzi taniej), szpachlówek tez uzywam pozadnych bo i szybciej nimi robota idzie i potem nic nie siada(ja uzywam Airo). Jeszcze do tego wszystkiego dochodzi temat poprawek, odkad uzywam dobrych materialów nie mam ich wogóle

[ Dodano: 2007-12-18, 23:05 ]
Ja mysle ze ci ktozy robia dobrymi materialami popierwsze po przeliczeniu kosztów materialów na zrobienie jednego elementu widza ze wcale nie wydali wiecej niz wydaliby robiac tanimi(w zakupie) materialami, po drogie nie musza sie narobic jak oszolomie by w koncu zobaczyc gówniany efekt ich pracy

Bodzio 
Wysłany: 2007-12-18, 23:38   
0
UP DOWN
--B_C_G--

Podkład Multifiller RM (jakoś tak się pisze) takim dziadostwem nie jest, około 210zł za 1l z utwardzaczem i rozpuszczalnikiem (troszkę) dawałem. I schnie 30min w normalniej temp. później to możesz go traktować wszystkim, jest suchutki jak po 2 dniach :razz:

malarz
Wysłany: 2007-12-19, 07:55   
0
UP DOWN

Koledze danielpainter, chodzi zapewne o tanie podkłady dla których właścicieli (konfecjonerów, etykieciarzy itp.) szczytem profesjonalizmu jest napis na etykiecie Multifiller lub Multifuller :mrgreen:

danielpainter 
Wysłany: 2007-12-19, 16:49   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Wlasnie chodzi mi o to. Pozdr

thomas-29
Wysłany: 2007-12-19, 20:35   
0
UP DOWN

[ Dodano: 2007-12-19, 20:40 ]
Myślę, że jak się chce zarobić na sprzedaży materiałów to powinno się na te tańsze zastosować większe marże i nie opuszczać wiecej niż konkurencja (taki sam poziom chyba ,że jest daleko to może być odrobinę drożej)
Klienci niech wtedy decydują co się bardziej opłaca , a tańsze materiały trzeba sprzedawać bo można szybko zbankrutować.

malarz
Wysłany: 2007-12-19, 23:50   
0
UP DOWN

Moim zdaniem już można zauważyć że w niektórych sklepach ograniczaja się z asortymentem tanich materiałów. U mnie jeszcze z rok temu to w każdej mieszalni stało po kilka tanich różnych podkładów a teraz najczęściej jeden tyle że w różnych sklepach mają różne etykiety.

glover
Wysłany: 2008-01-19, 20:21   
0
UP DOWN

Odświeżam bo są pierwsze efekty mojego protestu pt. "nie sprzedaję taniego towaru" :grin:

Zacząłem od podkładów i na początku stycznia nie wziąłem tych tanich "Top Color". Wytłumaczyłem grzecznie swoim klientom że dostawcy mają braki po nowym roku :wink: i zaproponowałem każdemu co o nie pytał, że dam bezpłatnie 3 setki podkładu spectral 355 (wypełniający) na próbę a do zakupu zaproponowałem inny tani podkład, który mi nie specjalnie schodził - Gold z 2W tak aby mieli czym zrobić robotę.

Trzech klientów złapałem na haczyk :cool: Przy kolejnym zakupie nie chcieli już tego Golda bo oczywiście nie było Top coloru i wzieli spectrala 355 w promocji po 36 zł.

Jeden dalej idzie twardo na tanie i bierze golda, dwóch jeszcze nie było ponownie.

Może nie będzie tak źle tej zimy :wink:
O postępach protestu będę informował.

lukas
Wysłany: 2008-01-21, 20:22   
0
UP DOWN

Brawa za odwagę. :wink:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu