Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: Tech 2009-04-25, 16:41
Autor Wiadomość
DrCruel
Wysłany: 2006-02-05, 21:32   Spectral
0
UP DOWN

modzel
Gość
Wysłany: Czw Paź 20, 2005 4:59 pm Temat postu: spectral
--------------------------------------------------------------------------------
Cześć. Pracuję w NOVOL i jestem odpowiedzialny za markę Spectral. prosze Was o opinię na temat tego systemu. Dodam, że są to na razie akryle, podkłady i dodatki. Z góry dziękuję

DrCruel
Site Admin
Wysłany: Czw Paź 20, 2005 7:49 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Witamy przedstawiciela firmy Novol na forum

Co do Spectrala to trzeba przyznać, że weszliście przebojem na rynek, teraz czekamy jakie bazy Wam wyjdą

Jednak wydaje mi się, że Wasza konkurencja tak łatwo nie odpuści, zwłaszcza ta... "bogata" i możemy spodziewać się ciekawych reakcji z ich strony, przecież rok 2007 już blisko i coś trzeba będzie zrobić z zapasami.

malarz
Wysłany: Nie Paź 23, 2005 11:33 pm Temat postu:
-------------------------------------------------------------------------------
no właśnie napiszcie cos o tych akrylach bo jestem ciekawy, ja nie robiłem nim ale widziałem transita całego pryskanego tym spectralem i nawet to wyglądało ale jak w robocie?

modzel
Gość
Wysłany: Sro Paź 26, 2005 12:40 pm Temat postu: coś o Spectralu
Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako reklama, więc pozwolę sobie napisać kilka słów o Spectralu. Produkt jest klasyfikowany na rynku w najwyższej półce jakościowej i średniej cenowej. Nie ma w tym przesady gdyż do jego wyprodukowania wykożystaliśmy najlepsze dostępne półprodukty dzięki czemu uzyskaliśmy jakość w wielu elementach przewyższającą liderów rynkowych. Zaletą są też opracowane szarości widmowe w podkładach umożliwiajcych: otrzymanie wypełnienia, przegrody lub pracę mokro/mokro (regulujemy rozcieńczalnikiem). Są też oczywiście wady. Przede wszystkim wciąż niewystarczająca baza receptur (na dziś 5800) oraz ciągle budowany Color-box.

majster
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 9:59 pm Temat postu:
Witam
na początek gratulacje za odwagę, ruszyliście z czymś co idzie w tzw.odtawkę. Jednocześnie gratuluję jakości, naprawdę jest niezla, mam na mysli krycie, niestety tam gdzie kupowalem lakier nikt mi nie doradzil, wogóle nic nie powiedzial o jakiś szarościach widmowych, ba nawet nie polecil mi kupna podkladu z mieszalnika, musialem szarość opracować sobie samemu, mieszając czarny z bialym podkladem.
Zapytam się następnym razem w mieszalni jak im idzie z trafnością receptur Spectrala.
Obiecuję, że dam znać, niezależnie jak gorzkie by to bylo.

grzesiek3210
Wysłany: Sro Lis 23, 2005 11:34 am Temat postu:
Witam! Ja ostatnio lakierowałem przedni błotnik,drzwi i drobne zapraweczki w Sprinterze koloru białego.Uważam,że jakość i cena jest jak najbardziej wporządku, żeby nie było antyreklamy to podam taką moją osobistą sugestię. Samochody z niższej półki(czyli takim panom co przyjeżdżali autami 15 letnimi itp) lakierowałem akrylem Debeera(prosili o najniższy koszt) a pozostałe auta robiłem Standoxem. Kolega w mieszalni wziął mieszalnik Spectrala i zapewniał że jest ok.No to na próbę wziąłem na tego merca i jestem bardzo zadowolony. Deberem lakieruje się jak wodą, 6 warstw odpowiada 3 Standoxa.A Spectral jest jak najbardziej pomiędzy nimi nawet bliżej do Standoxa z ceną bliżej do Debeera:) Zróbcie jak najszybciej większą ilość mixów to wyrzeknę się na dobre pomyj z Debeera.Pozdrawiam

modzel
Gość
Wysłany: Czw Lis 24, 2005 11:12 am Temat postu: Spectral
Dziękuję za opinie na temat Spectrala. Cały czas pracujemy nad jego udoskonaleniem. Mamy już prawie 6000 receptur i cały czas tworzymy nowe. Jeśli brakuje jakiegoś koloru można zadzwonić 054 411 98 29 lub napisać spectral@novol.pl do naszej "gorącej linii" a tam w bardzo krótkim czasie zostanie opracowana receptura. To działa. Spectral ma być utorowaniem drogi dla systemu dwuwarstwowego nad którym obecnie pracujemy. Ma być podobnie jak Spectral wysokiej jakości produktem w 100% opracowanym przez nas (jedyny naprawdę polski system).
Pozdrawiam serdecznie i proszę o dalsze opinie.

Gość
Wysłany: Wto Gru 13, 2005 10:21 pm Temat postu:
Witam po dluższej nieobecności.
Obiecalem się podzielić uwagami na temat trafności receptur systemu Spectral, otóż okazuje się (rozmawialem z dwoma mieszalnikami) że, nie jest tak źle, trafiją się receptury malo pasujące ale tak jest w każdym systemie. Uwagi najczęstsze są do marki Ford - są tu rozbieżności, VW też kilka kolorów ma "nie standardowych", przy czym sklepy te dodają iż systuacja ulegnie zmianie jak wprowadzicie alternatywy do kolorów, oczywiście zgadzam się ztym, trzeba to wprowadzić. Dobra więcej już nie cukrzę bo mnie wypiszą z forum, a nie chcialbym tego. Życzę powodzenia i tyle.

majster
Wysłany: Wto Gru 13, 2005 10:27 pm Temat postu:
przepraszam za tego gościa wyżej,

modzel
Wysłany: Pią Sty 06, 2006 10:29 am Temat postu: dzieki
Dziękuję za cenne uwagi. Miło też czasem przeczytać trochę pochlebnych zdań. Nie mniej jesteśmy świadomi braków i wyzwań, jakie przed nami stoją i pewnie z czasem będziemy je poprawiać. Duże koncerny budują markę latami. My co prawda trochę czerpiemy z ich doświadczeń ale oczywiście w sferze marketingowej natomiast technicznie musimy radzić sobie sami.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!!

modzel
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 8:33 pm Temat postu:
Czyżby wszyscy lakiernicy byli na wakacjach?

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu