Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
RadekNet 
Wys³any: 2012-06-15, 23:20   Wycena - Fiat Regata - nadkola i progi
0
UP DOWN

Posty: 23
Sk±d: Slask
Witam!

Dostal mi sie w spadku Fiat Regata 84' - bardzo maly przebieg, pelna historia, jeden wlasciciel od 23 lat, ale jak to Fiat ... progi i nadkola do wymiany.
Ile moze kosztowac zrobienie tego _solidnie_? Zakladam, ze progi wewnetrzne tez nie beda najlepsze i pewnie jakies fragmenty podlogi beda po polatania.

Swoja droga - auto ze srednim przebiegiem rocznym 5 tys km, w Polsce NIGDY nie widzialo sniegu (pierwsze 5 zim jezdzilo w Niemczech), trzymane w murowanym suchym garazu a takie spustoszenia w blacharce ...
 

noxes
Wys³any: 2012-06-16, 23:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 289
my¶lê ¿e 1000z³ trzeba szykowaæ lekk± rêk±.
 

hematol 
Wys³any: 2012-06-16, 23:43   Re: Wycena - Fiat Regata - nadkola i progi
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Swoja droga - auto ze srednim przebiegiem rocznym 5 tys km, w Polsce NIGDY nie widzialo sniegu (pierwsze 5 zim jezdzilo w Niemczech), trzymane w murowanym suchym garazu a takie spustoszenia w blacharce ...[/quote]
RadekNet,auto z niemiec nie zawsze jest MADE IN GERMANY!
trzymane w murowanym suchym garazu a takie spustoszenia w blacharce ...

...A dziwsz sie?przecie¿ ma dopiero 28lat!
Tylko nie mów ,ze to masz jeszcze do op³at?
Nawi±zuj±c do pytania,je¿eli zrobisz sobie sam i wiesz jak to skromnie tysiak moze i starczy...
 

RadekNet 
Wys³any: 2012-06-17, 10:30   Re: Wycena - Fiat Regata - nadkola i progi
0
UP DOWN

Posty: 23
Sk±d: Slask
hematol napisa³/a:
Swoja droga - auto ze srednim przebiegiem rocznym 5 tys km, w Polsce NIGDY nie widzialo sniegu (pierwsze 5 zim jezdzilo w Niemczech), trzymane w murowanym suchym garazu a takie spustoszenia w blacharce ...

RadekNet,auto z niemiec nie zawsze jest MADE IN GERMANY!
[/quote]

A Made in Germany gwarancja sukcesu? Moze mam skrzywiony obraz rzeczywistosci, bo do Volvo prownuje, ale Wlosi sobie z zabezpieczeniem samochodu nie poradzili skoro po takiej delikatnej eksploatacji sa te elementy do wymiany :( Bo Fiat to wloskie auto ;)

hematol napisa³/a:

...A dziwsz sie?przecie¿ ma dopiero 28lat!
Tylko nie mów ,ze to masz jeszcze do op³at?
Nawi±zuj±c do pytania,je¿eli zrobisz sobie sam i wiesz jak to skromnie tysiak moze i starczy...


1000 zl ... liczycie za robocizne czy juz z reparaturkami i na gotowo?

Wlasnie sie zastanawiam czy nie kupic np. Shermana 130 i pobawic sie samemu, ale boje sie, ze wiecej zepsuje niz naprawie ;)
 

hematol 
Wys³any: 2012-06-17, 11:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Cytat:
A Made in Germany gwarancja sukcesu?

Oczywi¶cie,¿e nie ale to tak jakby porównywaæ pistolet Sico do Saty.Fiata do np. VW.
te 1000z³ to raczej na materia³y,móg³by¶ wrzuciæ fotkê to mo¿na by lepiej okre¶liæ.
 

RadekNet 
Wys³any: 2012-06-18, 23:44   
0
UP DOWN

Posty: 23
Sk±d: Slask
Tak patrze na ceny reperaturek to progi + nadkola ok. 500 zl. W co jeszcze musze sie zaopatrzyc (niezaleznie od tego czy oddam auto blacharzowi, czy samemu sprobuje sie pobawic - kusi, oj kusi :) )?
Fotki beda lada dzien - mam daleko do auta i czekam az mi rodzina je zrobi.
 

hematol 
Wys³any: 2012-06-19, 00:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Cytat:
W co jeszcze musze sie zaopatrzyc

W podk³ady antykorozyjne,akrylowe,lakiery wierzchnie,konserwcje (co¶ na pod³ogê i do profili),szpachlê,materia³y ¶cierne,odt³uszczacz,folie,ta¶my maskuj±ce,papier do oklejania,co¶ na spawy,itp.
Je¶li chodzi o narzêdzia to : spawarka mig-mag,szlifierka + ró¿ne tarcze,blacha,kompresor,pistolet lakierniczy i do konserwacji,klocki szlifierskie,....Pewno sie co¶ jeszcze znajdzie,na razie wiêcej mi przychodzi do g³owy....
:fiu:
Czy dalej kusi? :D
 

RadekNet 
Wys³any: 2012-06-20, 22:40   
0
UP DOWN

Posty: 23
Sk±d: Slask
Nadal ;) Srodki do konserwacji mam po Volvo 142 ;)

OK, teraz mi powiedzcie czy zupelny amator powinen sie za to brac czy chcac uratowa to auto lepiej oddac je w rece fachowca? Tylko jak znalezc blacharza, ktory to zrobi z mysla, ze auto za dwa lata NIE ma isc na zlom? ;)
https://picasaweb.google.com/wrodarczyk/FiatRegata1984?authkey=Gv1sRgCMySpM78rMf6xgE
 

Kardwa
Wys³any: 2012-06-28, 16:45   
0
UP DOWN

Posty: 3
Po co siê w to pchaæ. Naprawa tego poch³onie wiêcej ni¿ auto warte a po roku i tak ruda powy³azi w innych miejscach. Na ¿yletki.
 

RadekNet 
Wys³any: 2012-06-28, 16:54   
0
UP DOWN

Posty: 23
Sk±d: Slask
Sentymenty. Widziales ile Regat jest na Allegro?
 

Kardwa
Wys³any: 2012-06-28, 18:05   
0
UP DOWN

Posty: 3
Klasykiem on nigdy nie by³ i nie bêdzie. Du¿o kasy stracisz umoczysz a pomy¶l ¿e mo¿esz j± wydaæ na co¶ przyjemniejszego :) Nie warto.
 

RadekNet 
Wys³any: 2012-06-28, 18:43   
0
UP DOWN

Posty: 23
Sk±d: Slask
Na szczescie dla starych samochodow ... nie wiesz o czym piszesz :) Mam za soba odbudowe auta z 69' - na szczescie nikt nie pomyslal wtedy o nim tak jak Ty o tej Regacie - a to duzo bardziej popularne auto.
 

Kardwa
Wys³any: 2012-06-28, 20:08   
0
UP DOWN

Posty: 3
Zrobisz jak bêdziesz chcia³. Ja chcia³em tylko wyraziæ w³asn± opiniê. Moim zdaniem Regata to jeden z gorszych i brzydszych Fiatów. Gdyby to by³ 132, 500, 125, 126, Uno Turbo ...
Stan jego rozk³adu jest bardzo zaawansowany jak sam zauwa¿y³e¶ i naprawa poch³onie jego kilkukrotn± warto¶æ.
 

RadekNet 
Wys³any: 2012-06-28, 20:24   
0
UP DOWN

Posty: 23
Sk±d: Slask
Jesli Cie urazilem to przepraszam - mnie tez sie to auto nie podoba, ale ... jest po dziadku, jest w nienagannym stanie mechanicznym, dobrze wyposazona wersja, ma pelna historie i jest ich strasznie malo.
Jakby nie takie "wyrzucone w bloto" pieniadze to teraz wielu ciekawych (a z 10 lat temu pogardzanych) samochodow by w ogole nie bylo. Takie male szalenstwo :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group