Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
mariann
Wysłany: 2012-06-29, 13:12   SATA jet 1000 B RP 1.3
0
UP DOWN

Witam potrzebuję w miarę dobrego pistola do bazy i claru
uzbierałem w końcu ok 1200zł i to mogę przeznaczyć na zakup pistoletu.
Wiem że najlepiej by było kupić dwa oddzielny do bazy i inny do claru ale narazie mnie na to nie stać.
oglądałem sporo filmów istruktarzowych z lakierni oraz na you tube i muszę stwierdzić że mało który lakiernik używał dwóch pistoletów. W większości przypadków lali do saty RP bazę potem myli go i tym samym lecieli clarem. Czemu tak lakierują skoro do bazy zalecany jest HVLP a większoś i tak maluje RP lepiej rozbija czy może jest szybciej ?
Jeżeli chodzi o mnie to:
Rozważam dwie propozycję SATA jet 1000 B RP 1.3 oraz devilbiss gti pro lite chciał bym się poradzić ludzi którzy pracowali takimi pistoletami jaki wybrać.
Proszę żeby nie pisali ci którzy chcą zareklamować daną firmę lub piszą specjalnie żeby inna firma nie miała powodzenia sprzedaży.
Proszę o opinię ludzi którzy mieli to w rękach lakierowali tym i znają się najlepiej.

jarbia
Wysłany: 2012-06-29, 13:40   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Cytat:
Rozważam dwie propozycję SATA jet 1000 B RP 1.3

Za te pieniądze, przy odrobinie cierpliwości dostaniesz 3000rp lub 4000 digital .
pozdr

PROJEKTER
Wysłany: 2012-06-29, 13:44   Re: SATA jet 1000 B RP 1.3
0
UP DOWN

mariann napisał/a:
Proszę żeby nie pisali ci którzy chcą zareklamować daną firmę lub piszą specjalnie żeby inna firma nie miała powodzenia sprzedaży.
Proszę o opinię ludzi którzy mieli to w rękach lakierowali tym i znają się najlepiej.

^^ .... z tym to już pojechałeś po bandzie kolego ^^ ^^ ^^ .

Pierwsza sprawa NIE MA ODRĘBNYCH PISTOLETÓW DO BAZY I LAKIERU BEZBARWNEGO tak samo jak HVLP NIE JEST DO BAZY a RP DO BEZBARWNEGO. Są tylko inne dysze materiałowe i dysze powietrzne zwane popularnie głowicami. Żeby nie przekładać tych zestawów przy każdym malowaniu każdy kogo na to stać ma dwa odrębne aparaty natryskowe. Producenci pistoletów sprzedają je zawsze z jedną głowicą i dysza materiałową dlatego jak ktoś ma takie życzenie może sobie kupić markowy pistolet podpisany BASSE, lub CLEAR.

Możesz jednak pójść na pewien kompromis i np stosując dysze 1,2 - 1,3 ostatecznie 1,4 w konkretnej marce złożyć zestaw uniwersalny. Jeden aparat jedna konfiguracja do bazy i do bezbarwnego ... a nawet jeden do gruntów, wypełniaczy, szpachli natryskowej, bazy, akryli i lakierów bezbarwnych ( ACUSPRAY 3M )

Czy SATA 1000 czy DeVilbiss Pro lite ??? hmmm to pytanie brzmi tak :
Samochód dostawczy z dużą paką ... czy jednak komfortowy "sedanik" w metalicu ?

Raczej sedanik :fiu: ... gorzej jak we wtorki do przewiezienie będzie tona ziemników, a w czwartki będziesz robił odpłatne przeprowadzki .... wtedy "sedanik" jest gów no wart ^^

SATA 1000 to aparat natryskowy dedykowany do lakierowania przemysłowego. Z technicznego języka na bardziej zrozumiały .... Po prostu rozpyla lakier i specjalnie sie nie przejmuje co z tego będzie.

Jak chcesz zapytać co lepiej kupić do refinishu, DV PRO LITE czy .... ? a koniecznie do porównania ma być SATA ... to pytaj o SATA 4000 RP :tak:

mariann
Wysłany: 2012-06-29, 19:42   
0
UP DOWN

Kurde ale na satę 4000 Rp potrzeba trochę więcej kasy ok 1700 trza mieć ale może warto to 500 zł sobie wziąść na raty i kupić porządny sprzęcior na lata. No dobra jak sata 4000 RP to z jaką dyszą 1.3 będzie ok czy mniejsza?

jarbia
Wysłany: 2012-06-29, 20:47   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Cytat:
Kurde ale na satę 4000 Rp potrzeba trochę więcej kasy ok 1700 trza mieć ale może warto to 500 zł sobie wziąść na raty

Niekoniecznie ,ja niedawno kupiłem 4000 rp 1,2 digital za 1250 (nową ) na alledrogo.A poprzednią też digital za 1,8 w sklepie.Trzeba zapolować .
Na eb , też trafiają się okazje .

diablo74 
Wysłany: 2012-06-29, 22:54   
0
UP DOWN

mariann napisał/a:
Kurde ale na satę 4000 Rp potrzeba trochę więcej kasy ok 1700 trza mieć ale może warto to 500 zł sobie wziąść na raty i kupić porządny sprzęcior na lata. No dobra jak sata 4000 RP to z jaką dyszą 1.3 będzie ok czy mniejsza?

Ja wyrwałem za 1200 z lekkim przebiegiem co do dyszy to moim zdaniem bardziej uniwersalna jest 1.3 :spoko:

PROJEKTER
Wysłany: 2012-06-29, 23:07   
0
UP DOWN

Jak widzisz cena to sprawa umowna. Trzeba się lekko postarać żeby nie przepłacić.

Co do dyszy to musisz wiedzieć że SATA nie robi dysz w wymiarze metrycznym i 1,3 to nie 1,3 milimetra szczególnie w modelach RP. Takim ideałem dyszy jest 1,2 .... ale niektórzy narzekają na szybkość pracy bezbarwnym. Pamiętaj jednak że to fachowcy. Wiedzą co i jak ;) . Jeżeli to twój pierwszy pistolet i ma być uniwersalny do wszystkich baz ( wody i konwencji ) i wszystkich lakierów bezbarwnych ( MS, HS, VHS, czy nawet LS jeżeli jeszcze na takie wpadniesz ) to do SATA 4000 RP, raczej dobieraj dyszę 1,2. Tylko nie pomyl z HVLP bo tu koniecznie 1,3. Jeżeli jednak czujesz się na siłach zapanować nad tym pistoletem to może też być polecana dysza 1,3, tu zawsze można lekko wkręcić iglicę i "udawać" w razie konieczności mniejsza dyszę. Zbiegiem lat i przypływem doświadczenia większość użytkowników woli szybciej i ostrzej ... dlatego u nich w SATA 4000 RP jest dysza 1,3 :spoko:

gugun 
Wysłany: 2012-06-30, 10:23   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
Zbiegiem lat i przypływem doświadczenia większość użytkowników woli szybciej i ostrzej ... dlatego u nich w SATA 4000 RP jest dysza 1,3 :spoko:
u mnie to już nawet w rp ku 1.4:) ale ja to zapier... czasami jak dziki...no a jak chce na spookojnie i bardzo dokładnie żeby dopasować strukture do innych elementów to skręcam sobie i jadę wolniej...ale jak boczek czy calak to ogień...więc kolego bierz 1.3...na poczatek szybkość cie wystraszy jak mnie ale jak złapiesz odrobine wprawy to bedzie ok...z pistoletami jak z motorem,kupisz za małą dysze to za jakiś czas skończą sie jego możliwości a ty będziesz chciał wiecej i więcej ;)
jarbia napisał/a:
ja niedawno kupiłem 4000 rp 1,2 digital za 1250 (nową ) na alledrogo.
gdzie ku... takie ceny?? ja bez digi ok 1,7k brutto co było najlepsza ofertą na chwile obecną

936
Wysłany: 2012-07-01, 10:07   
0
UP DOWN

gugun napisał/a:
...z pistoletami jak z motorem

Ciekawa sugestia zwłaszcza, że w j. polskim "motor" to nie pojazd jednośladowy tylko silnik spalinowy lub elektryczny. :)
Co innego jeśli chodzi Tobie o motocykl.

mariann w pracy użytkuje SATA 4000 RP 1.3 digital do różnego rodzaju materiałów, od epoxydów po przez Poliuretany do akryli.
Fakt ta dysza jest zbyt mała do podkładów ale wystarczy skręcić ciśnienie na pistolecie i połorzyć 1-2 warstwy więcej by osiągnąć kompromis.
Ps. osobiście- przyjemne narzędzie do szybkiej i sprawnej pracy ( łatwo utrzymać w czystości).
Polecam temat
sata jet 3000hvlp 1.5 - konwersja na RP ??
Pozdrawiam

mariann
Wysłany: 2012-07-01, 12:36   
0
UP DOWN

Czemu każdy pisze że sata to pistolet do szybkiej aplikacji. A jak ktoś chciał by lakierować wolniej bo nie jest profesionalistą to po skręceniu materiału też sie da ,czy nie będzie już takiego efektu jak szybko

PROJEKTER
Wysłany: 2012-07-01, 13:33   
0
UP DOWN

mariann napisał/a:
Czemu każdy pisze że sata to pistolet do szybkiej aplikacji. A jak ktoś chciał by lakierować wolniej bo nie jest profesionalistą to po skręceniu materiału też sie da ,czy nie będzie już takiego efektu jak szybko

Nie o SATA tu idzie tylko o dysze materiałową .... 1,2 ? ... czy 1,3 ?

936
Wysłany: 2012-07-01, 20:02   
0
UP DOWN

mariann napisał/a:

Będzie taki sam.
Chodzi o to, że zarówno profesjonalista jak i amator jeśli mają dobre narzędzia ( i materiały) w ręku to praca ich staje sie wydajniejsza. (nie zależnie od marki)
I cała filozofia... (bez zbędnych zagmatfań tematu).

gugun 
Wysłany: 2012-07-01, 21:57   
0
UP DOWN

936 napisał/a:
Ciekawa sugestia zwłaszcza, że w j. polskim "motor" to nie pojazd jednośladowy tylko silnik spalinowy lub elektryczny.
Co innego jeśli chodzi Tobie o motocykl.
o ja pi... faktycznie,chodzi mi o takie cos na 2 kołach co jezdzi,ma silnik,zbiornik paliwa,2 koła....-dla tych co nie załapali... :sciana:

jarbia
Wysłany: 2012-07-02, 01:07   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

gugun napisał/a:
o ja pi... faktycznie,chodzi mi o takie cos na 2 kołach co jezdzi,ma silnik,zbiornik paliwa,2 koła

Wypisz wymaluj moja odśnieżarka .. ;)

mariann
Wysłany: 2012-07-07, 03:08   
0
UP DOWN

witam chłopaki kilka dni temu zakupiłem nową satę 3000 RP 1,3 i powiem tak w porównaniu z tymi pistoletami które miałem do tej pory mianowicie sico , lare , auarita i ostatnio professional
to sata to jest kosmos. Tym sprzętem lakieruje się super i teraz wiem czemu na forum lakiernicy polecają i zachwalają te pistolety. Mają 100% rację.
Może się troche podniecam ale gdybym wiedział wcześniej jak sie tym lakieruje to bym go kupił z 5 lat temu. Kombinowałem jak mogłem jeden pistolet hvlp do bazy rp miałem do klaru co trochę zmieniałem żeby malować lepiej i co?
Jednym słowem te wszystkie pistolety do 400zł co zawalają allegro to bez urazy dla żadnej firmy jest to złom totalny. Można ich używać do malowania np. Ursusa C-360.
Miałem trochę dylemat bo myslałem jeszcze o devilbissie ale wybrałem sate i nie żałuję.
Jeden pistolet załatwia sprawę pięknie kładzie bazę potem lekkie mycie i lecimy clarem mało tego żeby zrobić zaciek tym pistoletem to trzeba malować po 4 piwach bo inaczej sie nie da.
Trochę się człowiek podnieca ale tak to jest ja sie przesiadzie z malucha do mercedesa pozdrawiam wszystkich

PROJEKTER
Wysłany: 2012-07-07, 09:43   
0
UP DOWN

@mariann ? .... żebyś tak jeszcze znalazł sposób na to żeby słowami przekonać innych do takiej zamiany "gó wna" na coś profesjonalnego ... nawet na DV, lub IWATA jak ktoś nie lubi SATA :spoko: Ja tak piszę ... te oczywiste oczywistości ... od kilku lat i większość mądrali ze mną ciągle dyskutuje udowadniając co innego bazgroląc te durne posty że tanim pistoletem można zacząć karierę, a potem i tak ci mądrzejsi kupują profesjonalny pistolet i dopiero wtedy widzą w jakiej czarnej du pie niewiedzy byli czasami przez lata :sciana: .

Nie wiem skąd w ogóle przychodzi komuś do głowy taka idiotyczna zasada że na początek kariery lakiernika samochodowego to najlepiej kupić tani pistolet na allegro ?. Po co ? ... po to żeby go i tak wypie przyć ? Po to żeby na samym początku było trudniej lakierować ? ... Trudniej osiągnąć normalny efekt dekoracyjny ? Żeby od początku walczyć z plamami na metalu, zaciekami, pełnym garażem pyłu w trakcie lakierowania, ohydną struktura powłoki ? Jestem pełen podziwu dla głupoty wielu z was ślepi malarze :spoko:

To nie moja wina, że markowe urządzenia są drogie i nie każdego na nie stać. Nie stratujcie jednak w wyścigu na 100 metrów w chińskich butach z foli za 30 zł z przekonaniem że talent wystarczy ... może ? .... może do tego żeby dobiec do mety !
ale najgorsze, że wielu nieudacznikom i pacaną to wystarcza. Efekt. W "dorosłym" życiu gdzie "zabawa w zawód" się kończy na każdym kroku w każdej branży mamy fachowców "poje bów" którzy myślą ... a ch...j tam jakoś to bedzie ! :/

@mariann.... pamiętaj o tej swojej ekscytacji jak ktoś znów wejdzie do tematu "Tani pistolet" z kolekcją linków z allegro. Za kilka malowań potraktujesz pracę tej SATA za normalną. Gdy zachwyt opada przechodząc do normalnego poziomu pracy i jakości, już się nie pisze takich wylewnych postów. Wtedy po prostu przyjmuje się, że są pistolety lakiernicze i rozpylacze farb i nie bardzo chce się nawet wchodzić w polemikę z jakimś pajacem rozważającym zakup jakiegoś szajsu z allegro .... a szkoda.

gugun 
Wysłany: 2012-07-07, 10:58   
0
UP DOWN

mariann napisał/a:
rochę się człowiek podnieca ale tak to jest ja sie przesiadzie z malucha do mercedesa pozdrawiam wszystkich
a ja sie przesiadlem na maybacha i jakoś na mnie wrażenia to nie zrobiło...:)ale w poniedziałek-wtorek generalna próba;)

jarbia
Wysłany: 2012-07-07, 16:19   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

No to pochwal się , co tam kupiłeś.

marer 
Wysłany: 2012-07-07, 18:40   
0
UP DOWN

mariann,
Co do saty masz rację.
Powiem tak :)
Kiedyś dostałem od kumpla 2 pistolety Air Gunse i satę 3000 rp digital .
Malowałem Air Gunsą bo szkoda mi było saty kuciać , kiedyś się przełamałem i użyłem saty :) , no i przełom , teraz używam tylko saty :) .
Masz rację co do zacieków , trzeba być naprawdę wybitny aby go stworzyć, chociaż raz kumpel wpadł do mnie wypiliśmy 0,7 i jeden zaciek był :) .
Sata super sprzęt.

mariann
Wysłany: 2012-07-08, 10:44   
0
UP DOWN

chciał bym jeszcze sie poradzić jak poprawnie malować satą 3000 RP bo wczoraj o dziwo po pomalowaniu maski wyszły mi cienie a na clarze duża morka. Co do bazy to chyba za blisko prowadziłem pistolet i baze kładłem na 2 barach. Myślę że baze powinno się malować z większej odległości nawet z 25 cm dobrze myślę? Kładła się elegancko ale wyszły cienie malowałem miejsce przy miejscu tylko z ok 10 cm
Co do claru to nie wiem dlaczego morka , może do claru zwiększyć ciśnienie do 2.5 bara
A może zawiniły warunki w garażu bo malowałem w południe a u mnie w garażu w południe jest z 45 stopni i może baza zanim sie ułożyło ziarno to już zaschło.
Ale clar dlaczego morka nie wiem.
Polakieruję trochę tą satą to sam dojdę do wszystkiego ale nie chcę się uczyć na błędach był bym wdzięczny jak by jakiś fachowiec podpowiedział mi trochę jak poprawnie lakierować tym sprzętem jak kłaść poszczególne warstwy na co zwrócić uwagę jak ten clar wylać żeby nie robiła sie morka bliżej ,dalej wolniej szybciej, Jak z materiałem na max czy skęcić trochę Napiszcie koledzy kilka żelaznych zasad żeby malować i cieszyć oko. Dzięki i pozdro.

jacenty 741
Wysłany: 2012-07-08, 10:58   
0
UP DOWN

mariann napisał/a:
u mnie w garażu w południe jest z 45 stopni
To raczej sobie odpuść lakierowanie przy takiej temperaturze,bo nawet najwolniejsze utwardzacze z wolnymi rozcieńczalnikami nie dadzą rady.To może być przyczyna i chmur,i morki,po prostu za szybko wszystko zaczęło wysychać,ziarno się nie ułożyło (a 10 cm to za blisko na RP),a bezbarwny nie zdążył się rozlać.

hematol 
Wysłany: 2012-07-08, 11:18   
0
UP DOWN

mariann,tu masz krótki filmik jak poprawnie lakierować pistoletem Sata,może ci pomoże ;)

http://www.youtube.com/watch?v=Vjw3KRXOZW0

936
Wysłany: 2012-07-08, 15:13   
0
UP DOWN

mariann napisał/a:
chciał bym jeszcze sie poradzić jak poprawnie malować satą 3000 RP

Każdy pistolet stworzony do osiągania wysokich rezultatów nie uzyska dobrego efektu bez odpowiedniego zasilania i parametrów potrzebych do pracy.
Powietrze musi byc
- suche
- czyste
- w odpowiednich ilościach
Ps. Więc problem z morą to nie tylko wina lakierującego. Podejrzewam wachania ciśnienia na nowym sprzęcie dlatego chmury na bazie i mora na bezbarwnym.
Dostosuj sprężarke do nowego sprzętu, testuj ustawienia nowego pistoletu i materiału.
Pozdrawiam

936
Wysłany: 2012-07-08, 19:28   
0
UP DOWN

936 napisał/a:
Dostosuj sprężarke do nowego sprzętu, testuj ustawienia nowego pistoletu i materiału.

Albo lepiej nie trac czasu tylko idź na pivo...

Sw.Piotrek 
Wysłany: 2012-07-09, 00:31   
0
UP DOWN

mariann napisał/a:
witam chłopaki kilka dni temu zakupiłem... ...powiem tak w porównaniu z tymi pistoletami które miałem do tej pory mianowicie sico , lare , auarita i ostatnio professional

Jakie modele (np. hvlp, lvlp, gold, evolutio itp.) tych pistoletów wcześniej miałeś :?:

mariann
Wysłany: 2012-07-09, 23:51   
0
UP DOWN

wcześniej miałem
sico gold hvlp
K2 hvlp
Lare hvlp
i obecnie mam jeszcze profesionala hvlp którego dwa razy użyłem.
Zmieniałem te pistolety bo żaden dobrze nie kładł mi bazy cięzko było ustawić, baza którą z mieszalni zalecali rozcięczać 1:1 była prawie zawsze za gesta nie mogłem ładnie jej rozlać wychodzila taka chropowata. Mówię o bazie novola, bo co innego była baza PPG ta bazę mżna było każdym pistolem ładnie położyć ale jest cholernie droga więc pracuję na novolu.
A do saty wlewam bazę taka jak zaleca mieszalnia bez kombinacji z rozrzedzaniem i nie ma problemu ładnie sie kładzie.
Zdenerwował mnie jeszcze fakt że jak nadmiernie rozrzedzałem bazę to mi wychodziły za jasne kolory, pamiętam kolega mi dał do lakierowania drzwi, chciałem żeby było ładnie więc rozcięczyłem baze zamiast 1:1 to 2:1 i drzwi zamiast ciemnego niebieskiego wyszły jakieś błękitne.
Próbowałem wszystkie nastawy i regulację ciśnienia i nie mogłem dojść do ideału dlatego kombinowałem ze zmianą pistoletów. Na upartego to ten K2 hvlp to jeszcze był pistolet w miarę ale reszty nie polecam.

bartosz37
Wysłany: 2016-03-26, 19:07   
0
UP DOWN

Witam,
Po przeczytaniu różnych wątków na kilku forach, chciałbym się upewnić co do informacji dotyczących pistoletów.
Prowadzę warsztat, gdzie lakierujemy meble na wysoki połysk oraz mat. Wykończenie oferowane przez nas jest ekskluzywne to znaczy, że powierzchnia np. mdf jest wielokrotnie traktowana podkładem poliestrowym, szlifowana i polerowana, aż do momentu kiedy będzie wolna od nierówności podkładu, lakieru, sprężynek hologramów, pofalowań itd. Krawędzie są szlifowane i polerowane jak normalne płaszczyzny. Obecnie posiadamy Aaurite 1,8 do podkładów oraz Sate 3000 HVLP 1,3 do baz i lakierów wierzchnich. Często używamy perły, więc system bazy i klaru jest mi bliski. Lakieruję również fornir, dlatego wypełniacze poliestrowe też wykorzystujemy w produkcji.
Posiadamy lakiernie bezpyłową, chociaż i tak czasem jakieś wtrącenie ma miejsce. Kompresor ma ok 600l/ min, nie mamy profesjonalnego wygrzewania. Podnosimy temperaturę schnięcia promiennikiem IR z odległości powyżej 1m.
Lakier wierzchni jaki używamy to Spies Hecker 8034, aktualnie zamierzam z ciekawości spróbować lakier DuPont 3750s. Są to lakiery akrylowe z branży samochodowej. Technologia, którą opracowałem jest technologią z połączenia branży samochodowej i stolarskiej. Wykonujemy wykończenie piano oraz czarny mat które są bardzo wymagające. Zastanawiam się na kupnem dwóch pistoletów jednego do podkładów, drugiego do lakieru wierzchniego. Do podkładu rozważam, zakup Sata 100RP lub Sata 1000 RP 1,8. Do lakierów bezbarwnych Sata 4000 RP 1,3 lub Sata 1000 RP z dyszą 1,0. Zależy mi na tym, żeby nałożony podkład lub lakier rozlał się najlepiej jak to możliwe, czyli bez charakterystycznej łuski z branży samochodowej. Po każdym utwardzeniu podkładu lub lakieru ścinamy delikatną łuskę, aż powierzchnia będzie jednolita. Zależy mi na tym, żeby skrócić ten proces. Co do matów to po mimo faktu, że rzadziej je wykonujemy to jednak technologia lvlp może okazać się trafniejsza. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z efektu dekoracyjnego, który uzyskuję po nałożeniu lakieru wierzchniego pistoletem Sata 3000 hvlp. Efekt jest już bardzo bliski moich oczekiwań i pewnie gdyby nie to, że w kilku miejscach przeczytałem, że technologia LVLP ma lepszą rozlewalność i jest szybsza, to pewnie bym nie pomyślał o zmianie. Jednak zawsze chcę robić wszystko najlepiej jak potrafię i stąd sprawa. Przeszło mi też przez myśl, czy Sata 1000RP z dwoma dyszami 1,8 i 1,0 nie okazała by się dobrym wyborem.
Proszę uprzejmie o pomoc w wyborze.
pozdrawiam serdecznie
Bartosz

KK 
Wysłany: 2016-03-26, 21:30   
0
UP DOWN

Iwata Wbx do klaru, a do podkładu Sata 100 brp 1.8.

bartosz37
Wysłany: 2016-03-27, 01:41   
0
UP DOWN

Niestety Iwata ma cienką rękojeść, a ja mam dużą dłoń i gorzej mi się pracuje z tym gunem.

bartosz37
Wysłany: 2016-03-27, 13:47   
0
UP DOWN

Podsumowując proszę o radę w głównej mierze dotyczącą modelu i wielkości dyszy. Podkład poliestrowy (branża stolarska) np. z firm ICA PF295 posiada w karcie produktu informacje, że zalecana dysza powinna mieć 2,5-3mm@2,5-3atm. Lepkość pracy to 110-140 sek Kubek Forda 4 (20st). Projekter w wątku "SATA jet 100 B P" pisał, że do refinishu dysza 1,6 w pistoletach sata jest normą dla wypełniaczy i podkładów samochodowych (akrylowych). Zastanawiam się, czy do tego podkładu poliestrowego lepszy będzie model Sata 100 BP RP, który ma dyszę P (pewnie ok. 2,5mm), czy lepszy będzie polecany przez Sata 100 B F RP z dyszą 1,8. Może półśrodkiem jest Sata B F RP z dyszą 2,0?

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego na święta.
Bartosz

KK 
Wysłany: 2016-03-27, 15:57   
0
UP DOWN

Jeśli zalecana dysza powinna mieć 2,5-3mm to taką dyszę wybierz.

bartosz37
Wysłany: 2016-03-27, 19:29   
0
UP DOWN

To w tym wypadku jaka jest różnica pomiędzy pistoletem Sata 100 B F RP, a Sata 100 B P RP 2,5? Sata 100 B R RP ma krótsze noski na dyszy, czy ktoś wie z jakiego powodu?

KK 
Wysłany: 2016-03-27, 20:22   
0
UP DOWN

Jeden pistolet ma zestaw dysz typowo do nakładania poliestrów(szpachel natryskowa) 100 B P, dlatego taka duża dysza gdyż jest konieczna do właściwej aplikacji.

http://www.sata.pl/produk...kat=2&podzial=1
Na samym dole jest o zestawie P.

hematol 
Wysłany: 2016-03-27, 20:32   
0
UP DOWN

bartosz37 napisał/a:
Sata 100 B R RP ma krótsze noski na dyszy, czy ktoś wie z jakiego powodu?

Służy do nakładania szpachlówek natryskowych a krótkie noski są po to aby sie gęsty materiał na nich nie odkładał.

Robertlodz09 
Wysłany: 2016-03-27, 21:29   
0
UP DOWN

bartosz37 napisał/a:
w karcie produktu informacje, że zalecana dysza powinna mieć 2,5-3mm@2,5-3atm. Lepkość pracy to 110-140 sek Kubek Forda 4 (20st).

bartosz37 napisał/a:
Zastanawiam się, czy do tego podkładu poliestrowego lepszy będzie model Sata 100 BP RP, który ma dyszę P (pewnie ok. 2,5mm),

Model Sata 100 B P jest pistoletem dedykowanym tylko i wyłącznie do nakładania
szpachlówek poliestrowych także jeśli w karcie tech. tego Twojego podkładu zalecana jest dysza o rozmiarze 2.5-3.0 to proponuję kupno normalnej Sata 100 B RP z dyszą 2.5 lub 3.0
a nie tej która stworzona została tylko i wyłącznie do nakładania szpachlówek natryskowych

bartosz37
Wysłany: 2016-03-28, 11:12   
0
UP DOWN

Ok, dzięki za odpowiedzi. W takim wypadku potrzebuję jeszcze jeden pistolet do rozlania izolatu, bo tam jest mniejsza dysza potrzebna. Natomiast na pewno do podkładu przyda się lepszy sprzęt.

bartosz37
Wysłany: 2016-03-29, 16:51   
0
UP DOWN

Witam,
Po rozmowie z przedstawicielem Sata trochę się upewniłem do mojej teorii. To znaczy, przeszło mi przez myśl, że szpachlówka poliestrowa z branży samochodowej jest bardzo podobnym materiałem, co podkład poliestrowy z branży stolarskiej. Pistolet Sata 100 B F RP nie wychodzi z dyszą 2,5. Dopiero pistol 1000 B RP wychodzi z dyszą 2,5. Więc dylemat tak na prawdę był między 100 B P RP (wersja do poliestrów) oraz 1000 B RP 2,5. Za 100 B P RP przemawia fakt, że ma krótki dysze i się nie zbiera tam materiał. Z doświadczenia wiem, że to nie marketing. Cena 100 B P RP jest niższa. Dlatego uważam, że w tej sytuacji 100 B P RP jest lepszym wyborem.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Bartosz

Robertlodz09 
Wysłany: 2016-03-30, 01:03   
0
UP DOWN

bartosz37 napisał/a:
Pistolet Sata 100 B F RP nie wychodzi z dyszą 2,5. Dopiero pistol 1000 B RP wychodzi z dyszą 2,5.

Faktycznie podczas pisania pominąłem jedno 0 i dlatego wyszło że proponuje kupno
Sata jet 100 z dyszą 2.5 w którym to modelu najwyższy rozmiar to dysza 2.0
W Sata jet 1000 B RP rozmiar dysz zaczyna się od 0.8 a kończy na 5.0

Co do tego podkładu poliestrowego to proponuje sprawdzić jego lepkość i porównać
z tą jaką ma ta szpachlówka natryskowa przed kupnem tej Sata jet 100 B P

bartosz37
Wysłany: 2016-03-30, 23:11   
0
UP DOWN

Ze względu na dużą uniwersalność i to, że model 1000 P RP posiada tak szeroki zakres dysz, a dysza 2,5 jest na środku tego zakresu. Zdecydowałem się jednak na 1000 B RP 2,5. Dam znać jak się sprawuje. Dziękuję uprzejmie za pomoc.
Pozdrawiam
Bartosz

tomek50
Wysłany: 2020-01-09, 05:09   
0
UP DOWN

:roll:
mariann napisał/a:
chciał bym jeszcze sie poradzić jak poprawnie malować satą 3000 RP bo wczoraj o dziwo po pomalowaniu maski wyszły mi cienie a na clarze duża morka. Co do bazy to chyba za blisko prowadziłem pistolet i baze kładłem na 2 barach. Myślę że baze powinno się malować z większej odległości nawet z 25 cm dobrze myślę? Kładła się elegancko ale wyszły cienie malowałem miejsce przy miejscu tylko z ok 10 cm
Co do claru to nie wiem dlaczego morka , może do claru zwiększyć ciśnienie do 2.5 bara
A może zawiniły warunki w garażu bo malowałem w południe a u mnie w garażu w południe jest z 45 stopni i może baza zanim sie ułożyło ziarno to już zaschło.
Ale clar dlaczego morka nie wiem.
Polakieruję trochę tą satą to sam dojdę do wszystkiego ale nie chcę się uczyć na błędach był bym wdzięczny jak by jakiś fachowiec podpowiedział mi trochę jak poprawnie lakierować tym sprzętem jak kłaść poszczególne warstwy na co zwrócić uwagę jak ten clar wylać żeby nie robiła sie morka bliżej ,dalej wolniej szybciej, Jak z materiałem na max czy skęcić trochę Napiszcie koledzy kilka żelaznych zasad żeby malować i cieszyć oko. Dzięki i pozdro.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu