Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Chino 
Wysłany: 2012-07-21, 10:46   
0
UP DOWN
LPLCC

PROJEKTER napisał/a:
Artur ... na razie to w tym strasznie dużo promocji, a jednak mało konkretów. Absolutnie cię rozumiem twój handlowy punk widzenia i twoją fascynację. Ja po prostu mam na to inne spojrzenie z innej bardziej technicznej strony.

No i doskonale, że masz takie spojrzenie na ten temat. Mocno się różnimy w tej kwestii ale dzięki temu można jakoś wypośrodkować całość :)
Nie. Promocji tu nie ma z mojej strony. Coś jak z muzyką "Po co tłumaczyć o co chodzi? Skoro muzyka sama się nie broni znaczy, że nie chodzi o nic".
Ja i tak na tych lakierach się nie dorobię :)
To po prostu lakiery. A gdzie leży ich fenomen? Nawet mi ciężko powiedzieć. Są zwyczajnie ładniejsze i głębsze od konkurencyjnych produktów, których i tak nikt już nie sprzedaje praktycznie. Coś jak z Coca Colą. Jest dużo podróbek, wyglądaja podobnie ale pachną i smakują inaczej. Nikt nigdy nie podrobił Coca Coli i nikt nigdy nie ujawnił jej tajemnicy. Nie mam też zamiaru na silę nikogo przekonywać. Ale jak ktoś zobaczy na własne oczęta to już raczej przekonywać nie bedzie trzeba.

PROJEKTER napisał/a:
Co do nazwy"Kandy" ... to potoczne sformułowanie jak "perła", czy oficjalna nazwa systemu w HOK ?

Kandy - to nazwa lakierów cukierkowych producenta House Of Kolor. Słowo "Candy" z angielska oznacza cukierek. Ale HOK po swojemu użył litery "K" na początku tak jak i w słowie Kolor zamiast Color, czy jak się często używa w "slangu" Kustom nie Custom.
Inni producenci tego typu lakiery (transparentne lub pół transparentne o bardzo żywym odcieniu) nazywaja Candy. Tyle teorii ;)

[quote="PROJEKTER"Doprecyzuj jeszcze sprawę chromu HOK ... Ten chrom to CHROM jak na lustrze w przymierzalni ciuchów i chromowanych zderzakach czy jednak imitacja zbliżona bardziej do efektu polerowanego aluminium ?[/quote]

Osoba, która zna się dobrze na chromach - jak np ja czyli ktos kto codziennie poleruje jakiś chromowany zderzak zauważy różnice. Ale idealnie położony Kosmic Krome Mirror Refflective daje naprawdę efekt lustra. Mimo iż jest to lakier to jest bardzo dobrą imitacją chromu. Coś jak metalizowanie - niby nie chrom a wygląda jak chrom.
HOK ma w ofercie też lakiery Kosmic Krome imitujace właśnie aluminium, złocenie czy np miedziowanie.

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl

gugun 
Wysłany: 2012-07-21, 13:21   
0
UP DOWN

nie robercik jesli chodzi o KBC to nie jest to takie trudne,jednak jak na 1 raz nie jest łatwe.. teraz jak już raz sie pobawiłem,wyciągnęłem pewne wnioski to teraz jestem pewien siebie i dla mnie to faktycznie fajny lakier nie wymagający jakiejś większej precyzji nawet.... ale mając go 1 raz w rekach idzie wiele spier dzielić, stąd ten temat, żeby sobie wzajemnie pomóc wrazie jakichkolwiek problemów ;) i masz racje kazdy wmiare ogarnięty lakiernik sobie z KBC bez problemu poradzi jak dostanie pewne wskazówki i porozmawia z kimś kto już tym sie bawil bo nie jest to żadna czarna magia tylko lakier wymagajacy jakiś tam umiejetności,pewnej techniki i dużo myslenia podczas pracy i to tyle. nie taki diabeł straszny jak go malują. a jesli chodzi o UK to niedługo bede mógl sie wypowiedzieć...

PROJEKTER
Wysłany: 2012-07-21, 13:47   
0
UP DOWN

No miałem zaczekać na innych ale nikt się nie kwapi. Popraw mnie jak się mylę :

Samochód gotowy do lakierowania. Jednolity szary odkład.

1. pierwsza warstwa srebro z dużym ziarnem - schnie.

2. druga warstwa - transparentna do bólu baza ... powiedzmy fiolet ... jedna warstwa.
Uważam przy aplikacji żeby była równomierna, żeby nie była napylona tylko stanowiła jednolity cieniutki film ... oczywiście zero zacieków bo robota w du pe od nowa. Przy pokrywaniu się pasów strumienia natryskowego uważam żeby było jednolicie, a nie raz jaśniej raz ciemniej. Mała dysza materiałowa większe ciśnienie żeby nie było nigdzie żadnej kropli. Wszystkie elementy robię jeden po drugim najlepiej na samochodzie Kończę - czekam aż złapie. Mam mini efekt - srebrny z delikatnym kierunkiem fioletowym. Powtarzam operacje, aż uznam że jest OK. Teraz mam idee ... do pierwszej warstwy klaru, lub do bezbarwnego spoiwa bazy dodaje np biała perłę. Znów jednolita aplikacja na całość lub np. tylko na płaskie, albo lepiej tylko na pionowe powierzchnie ... ( nie wiem bo tworzę na bieżąco swój efekt ) wysycha. zakładam że nie narobiłem baboli smug zacieków kropel i ciemnych plam. Całość pokrywam bezbarwnym. Tu jak mam znów idee mogę dodać jakieś ziarno pod warunkiem że wiem co mi grozi gdyby zaczęło się przesuwać ;) Lakieruje na gotowo ... poleruję jak potrzeba. wystawiam na słońce.

Światlo wpada w powłokę rozczepia się w niej na pasmo barw niewiedzialnych czerwień i niebieski zmieniaja kierunek i po naświetleniu powłoki w jej wnętrzu docierają do oka joko efekt "cukierek" aluminum na spodzie odbija światło, powodując że głębia połysku wygląda na kilka centymetrów, perła na wierzchu rozczepia światło tworząc dodatkowo kolorowa poswiatę na fiolecie. Kilka godzin malowania normalnej wielkości samochodu

Coś spieprzyłem ? ^^

gugun 
Wysłany: 2012-07-21, 14:01   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
Coś spieprzyłem ? ^^
zakryłeś zapewne cały brokat który miał przebijać spod cukiereczka ;)

PROJEKTER
Wysłany: 2012-07-21, 15:56   
0
UP DOWN

Wszytko zależy od ilości warstw i siły krycia lazur efektu. Czasami trzy warstwy powodują że nie ma prawie żadnej reakcji ( jeszcze bez klaru ) Są też takie gdzie wystarcza jedna żeby to schrzanić. Wiele tych efektów budowanych jest na tle w kolorze wykończenia. Fioletowe tło + ziarno i dopiero fioletowy transparent.

Brokat to raczej zawsze ostania zewnętrzna warstwa na lazur efekcie. Na spodzie są ziarna metalu ... albo rzadziej perła.

No i Ja nie znam technologi aplikacji HOK ... którą tak strasznie trzymacie tu w tajemnicy. Nie sądzę jednak żeby była jakaś diametralnie odmienna o opisanej. Tamto to lazury SH.
Dodam że jedyną rzeczą jako pomalowałem w ten sposób było .... 10 tac bankietowych ^^

Także gdzież tu moje doświadczenie do twojego Damianie ? :shock:

Pisz co i jak krok po kroku. Porównamy.

gugun 
Wysłany: 2012-07-21, 16:40   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
akże gdzież tu moje doświadczenie do twojego Damianie
oj nie pochlebiaj bo ja poki co lawete tylko pomalowałem wiec uj nie doświadczenie ;)

ale w hok/u głównie liczy sie tło... dawalismy srebro z grubym ziarnem co krylo na 10 warstw-brak efektu. dopiero jak wymysleliśmy brokat to efekt był nieziemski...

z brokatem próbowaliśmy na różne sposoby- dodawac do kandy, zapylac, sr ać i cenzura ale itak jest 1 opcja... srebro, brokat+ kilka warstw lakieru w celu odizolowania brokatu, szlif i kandy...

srebrne tło+ brokat bez izolacji lakierem- kandy "zawiesza sie na brokacie i nie pomalowania"

srebrne tło+kandy+ kandy+ kandy z dodatkiem brokatu- przy polerce jak sie przetrzesz do brokatu robi sie brzydki srebrny syf

wiec jedyna opcja to al;bo baza z hok/a do ktorego kazde srebro sie chowa i na to kandy albo brokat odizolowany 2-3 warstwami+ włókninka-kolejne 2-warstwy lakieru tak długo az go zalejesz,potem szlif i kandy, i tu zrobilismy bląd bo dałem w uj brokatu i 2 warstwy yebitnie gestego lakieru,a po szlifie pod kandy czesc brokatu co wystawala sie stepila..

co do samej aplikacji kandy- tylko cienkie warstwy, 1,2 cienie jak uj trzecia juz ładnie zalewa a po 4 nie zostaje juz nic, o ile ma sie wmiare dobry pistolet z mala dysza... chinolem nie do pomalowania chyba... i tyle...

i tu tez zrobilem maly bląd bo po 2 cienkiej dalem 1 wylana lekko i nie wygladało to za extra to przypruszyłem jeszcze raz zeby to zrównać,bylo extra ale juz przy grubo i za slabo przebija brokat...

tak wiec zrobiłem tak jak napisałeś co bylo błędem bo hok kładziemy tylko cieniutkimi nie wylanymi warstwami tak dlugo az sie zrówna ok 3-5 warst jesli chodzi o kbc jak lekko wylejesz to wyglada ujowo

PROJEKTER
Wysłany: 2012-07-21, 16:50   
0
UP DOWN

Podejrzałem na YouTobe. Tam mają poliuretanowy lakier Cady ... a nie baza + lakier. Na jasne tło ze srebrnej bazy pięć sześć warstw Cady. Grzanie i polerowanie. Brokat jest w lakierze. To oczywiście też transparentny lakier. Wygląda to łatwiej niż w starym systemie gdzie baza była lazurem. ( to co opisałem )

No w każdym razie mniej więcej kapuje co chodzi i jak to zrobić. Tak bardzo się ta technologia nie zmieniła od 20 lat. Może są fajniejsze efekty. Ale zasada optyki samego efektu pozostaje nadal bez zmian. :spoko:

gugun 
Wysłany: 2012-07-21, 16:53   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
Ale zasada optyki samego efektu pozostaje nadal bez zmian. :spoko:
zasada jest 1- grunt to tło które przebija jak zayebie słońce :)

PROJEKTER
Wysłany: 2012-07-21, 17:01   
0
UP DOWN

No nie do końca ... bo ten nienaturalny żywy odcień to wytrącenie ze światła białego określonej długości promienia. Dlatego za cholerę takich kolorów nie da się ukręcić z normalnych nie transparentnych pigmentów. Tło pod spodem pełni tylko rolę lustra ... gdy światło wraca na górę już jest zniekształcone i widzimy to jako żywą barwę. Dlatego tu główną rolę pełni ten lazur. Bez niego nie ma zabawy.

Chino 
Wysłany: 2012-07-21, 18:28   
0
UP DOWN
LPLCC

Tam Damian pisałeś o 2-3 warstwach. Dla ścisłości przypomnę, że to KBC. UK to inna bajka
Tu na bazę metaliczną (może być i nie metaliczna ale nie warto bo jak było wsponiane - baza robi ogromną różnice. Między srebrną a jasno grafitową bazą jest już ogroooomna różnica w odcieniu naszego kandy położonego na tym.)
I kładziemy sobie nasze UK (zmieszane 2:1:1 z Catalystyem KU100 i Reducerem). Pierwsza baza (powiedzmy na srebrnym) - nie widać prawie żadnego barwienia ;) , druga minimalnie bardziej, trzecia jeszcze bardziej ale nadal mamy pewne cienie (RObert - nie idzie tego na pierwszej warstwie tak równomiernie i idealnie położyć jak to napisałeś kilka postów wyżej).. 4, 5 warstwa .. i 5 potrafi już być OK. Ale nie musi. Dajemy 6 warstwe (metalik spod spodu nadal super przebija nadając "brokacącego" się efektu - i tu pamietajmy o grubozairnistym metaliku HOK, gdzie ziarno jest jak gruz .. nie jak ziarno ;) . Tak więc śrendio 6 warstewek. Jak cieniutkie to i 7 nie zaszkodzi. Niestety tutaj ciężko o konkretne wytyczne - nawet producent w tech manualu nie zawsze wszystko NAKAZUJE, gdyż często coś wychodzi w praniu i tutaj potrzeba doświadczenia paintera z tymi lakierami.
PROJEKTER napisał/a:
. Bez niego nie ma zabawy.

Jasne, że bez niego nie ma zabawy. Cóż za zabawa z kandy jak położymy wszystko oprócz .. kandy ;)
Technologia tych lakieów w HOK nie zmieniła się od dziesięcioleci. Jest mocno inna niż ją opisujesz (mówię do Projektera). Żadnej perły na wierzch :) Po co perlić coś co już się perli, brokaci i za razem ciekawie załamuje (czasami ktos pyta czy UK to kameleon ;) Po prostu ma takie ciekawe refleksy. Potrafi być prawie czarny i np jasno czerwony za razem).
No i o tak o :)

p.s. macie tutaj moje próbki. Oczywiscie an fotkach nic nie widać. Zdjecie z telefonu, wieczorem przy sztucznym swietle ;)

KBC:
od lewej. Baza srebrna, grafitowa, czarna

Na żywo różnica była dużo większa. Ale jak widać KBC kryje mocno.

UK:
od lewej srebrna, czarna , grafitowa

Między srebrem a grafitem jest gigantyczna różnica. Za to kandy na czarnej bazie jest .. czarne :) Gdzieś tam w bardzo głębokim słońcu lekkiego odcienia nabiera i to wszystko :)
Na zdjęciach nie widać ale np UK na srebrnej i KBC na srebrnej miały prawie taki sam odcień jednak kto nie widział ich obok siebie to bez namysłu pokazywał mi zielone UK na srebrnej - TO MALUJ. Ogromna różnica głębii i czegos czego tak naprawdę nie da się opisać. :D

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

PROJEKTER
Wysłany: 2012-07-22, 13:34   
0
UP DOWN

Chino napisał/a:
Pierwsza baza (powiedzmy na srebrnym) - nie widać prawie żadnego barwienia ;) , druga minimalnie bardziej, trzecia jeszcze bardziej ale nadal mamy pewne cienie (RObert - nie idzie tego na pierwszej warstwie tak równomiernie i idealnie położyć jak to napisałeś kilka postów wyżej).. 4, 5 warstwa .. i 5 potrafi już być OK.

Wtrącę tu taki drobiazg choć bardziej dotyczy dyszy materiałowej pistoletu. ( jak chcecie to przenieście ;) )

Ci z was którzy używali gównianch pistoletów z Chin i teraz mają normalne markowe ( Szczególnie IWATA WS400 z WBX lub HD ) i takie z małą dyszą 1,2 / 1,3 np. SATA 3000 i 4000 .... a do tego jeszcze maja to szczęście że z dawnych amatorskich czasów zostały im działające "chinole" klasy SICO na własne oczy mogą się przekonać co znaczy to że SICO czy w ogóle każdy tani HP nie nadaje się do lakierowania samochodów. :tak:

Chodzi o to, że nigdzie tak bardzo jak przy lakierach transparentnych gołym okiem nie widać jak atomizacja i precyzyjna równomierność aplikacji wpływa na wydajność pistoletu i zdolnośc krycia materiału. Przy aparatach markowych wysokiej klasy każda kropla materiału jest identycznej wielkości i ma równomierny kształt. Przy małej dyszy ta kropla jest do tego malutka. Przy pierwszej warstwie transparentu naniesionego na tło markowym pistoletem powłoka jest w miarę równa i tworzy delikatny film. W przypadku taniego pistoletu HP każda kropla może być innej wielkości i do tego miejscami pozstają pasy lub plamy bo długa praca aparatu na wciśniętym spuście powoduje, że po chwili pracy zaczyna on po prostu lekko szwankować i podaje materiał, lub rozpyla go na głowicy nierównomiernie. Gdy na element nanoszona jest druga warstwa markowym pistoletem mikro przestrzenie między kroplami pokrywają się. Tu przy transparentach pomaga to uzyskać równomierny efekt ale, przy lakierach kryjących pozwala na zakończenie aplikacji już przy drugiej warstwie. Często błędnie niektórzy oceniają wydajność pistoletu zrzucając 100 % odpowiedzialności za niekrycie i przebijanie tła wyłącznie na pigment w samym lakierze. Oczywiście ma to duży wpływ na wydajność ale gów niany tani pistolet i jego duża dysza materiałowa pogłębia problem. W markowych aparatach nawet przy dużej dyszy materiałowej np 1,4 głowica ( dysza powietrza ) nadrabia lepszym rozbiciem materiału i możemy lakierować tak samo precyzyjnie tylko szybciej szerszym strumieniem. W gów nianych taniocha oba e elementy nie współpracują ze sobą tak precyzyjnie ... i tu uwaga to tych wszystkich zwolenników DV i IWATA którzy tak zawzięcie zachwalają rozwiązanie wymiany samej dyszy powietrznej bez zmiany dyszy materiałowej czy igły ( TransTech ) IWATA poradziła sobie z problemem dzięki proatomizacji. W dyszach LP też jednak pokutuje ten problem braku precyzji gdy zamienia się same głowice.

W efekcie należy podsumować to tak. Markowy precyzyjny pistolet lakierniczy z małą dyszą materiałową pozwala na perfekcyjne wykonanie lakierowania materiałem transparentnym w tym min. wszystkich z tego tematu .... a w przypadku lakierów kryjących pozwala na pokrycie tła cieńszą warstwą koloru. Wszytko dzięki wielkości i idealnego powtarzalnego kształtu aplikowanej kropli.

To trochę jak z prostym doświadczeniem. Dwa woreczki. W jednym małe plastikowe leciutkie kuleczki. W drugim odpadki z plastiku o nieregularnych kształtach i minimalnie różnych wielkościach. Wsypujemy kulki do pojemnika o regularnym kształcie prostokąta. Dwie warstwy identycznych kuleczek pozwalają na zakrycie szczelnie dna ... odpadki nawet czterech warstw ! Żeby zakryły dno sięgną dwukrotnie wyżej boków takiego pojemnika.

To tak żeby się trochę wytłumaczyć z tego, że wyżej napisałem o równomiernym nakładaniu transparentnych warstw bazy. Oczywiście że po pierwszej czy drugiej będą jakieś smugi czy nierównomierności jak to totalny transparent ... ale napisałem też :

PROJEKTER napisał/a:
Mała dysza materiałowa większe ciśnienie, żeby nie było nigdzie żadnej kropli.

... na co nikt TU nie zwrócił uwagi :spoko:

gugun 
Wysłany: 2012-07-22, 14:35   
0
UP DOWN

no tu ci przyznam racje, bo w tego typu lakierach chodzi o to zeby finalnie powloka była jak najcieńsza-zeby jak najbardziej tlo przebijało a jednoczesnie nie było zadnych smug niedociągniec itp... wiec czym mniejsza dysza tym lepsza, ja odnioslem wrażenie ze wsb jest nawet ciut przy duża jak do tego typu prac....
tak wiec chinolem jest to raczej nie wykonalne z tego względu chociazby że na pełne pokrycie potrzebujemy ok 5-6 warstw zakładajac ze jeszcze mamy ogromna wprawe zeby nie narobic zonków, co za tym idzie zakryjemy całe tło i efekt pójdzie sie yebać...
sam przyznam ze jak widziałem jak sata 4k robi cienie po 1-2 warstwie to sie za głowe złapałem...ale jak mowi projekter- kazda kolejna warstwa idealnie pokrywa sie z poprzednią tak wiec po 3-4 warstwach nie bylo tu juz mowy o jakichkolwiek cieniach itp...

Chino 
Wysłany: 2012-07-22, 14:42   
0
UP DOWN
LPLCC

Podpisuje się wszystkimi 4 łapami pod tym co wyżej zostało napisane.
Chinolem nawet roweru nie mogłem pomalować :rotfl:

[ Dodano: 2012-07-24, 22:02 ]
HOK na HOKu :)

Czas chyba sobie sprawic aparat bo ten telefonowy to się nadaje .. ykhm..

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

936
Wysłany: 2012-07-25, 17:06   
0
UP DOWN

... i raptem panowie staliście się specjalistami w lakierach transparentych :)
A ludzie pracujący tymi materiałami nie mają czasu, żeby je opisywac...
Tylko nimi pracują , rozwijają swoje możliwości...
Pozdrawiam.

Sw.Piotrek 
Wysłany: 2012-07-25, 17:11   
0
UP DOWN

Chino czy możesz pochwalić się jakimiś lepszymi zdjęciami lakieru na tym Iveco :?: Jaki to ma połysk itp :?:

Chino 
Wysłany: 2012-07-25, 17:45   
0
UP DOWN
LPLCC

Chętnie bym się pochwalił ale dystrybutor lakierów House Of Kolor jest w tym kraju taki biedny, że go nie stać na dobry aparat :D
Wiesz co, nie mamy czasu robić mu sesji. To pojazd użytkowy, ciągle w trasie.
Ale nie omieszkamy zrobić bdb fotek jak będzie fajna pogoda i mój wspólnik będzie miał aparat przy sobie.
Co masz dokładnie na myśli pytając o połysk?
Błyszczy bardzo ładnie mimo iż klar nie poszedł z HOK'a na nią...
Na powyższym zdjęciu oba pojazdy dużo połysku i koloru straciły, są mocno zakurzone.

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

Sw.Piotrek 
Wysłany: 2012-07-25, 19:22   
0
UP DOWN

Ciekawi mnie jak się "mieni" ten kolor. Choć podejrzewam że zdjęcia mogą tego nie pokazać.

936
Wysłany: 2012-07-25, 20:05   
0
UP DOWN

te ciemne kolorki zmieniają odcień w zależności od natężenia światła.( wu****owe zdjęcia wychodzą )
Czyli..
rano wygląda inaczej
w południe inaczej
wieczorem inaczej
i w nocy inaczej ( fajny efekt podczas przejeżdżania pod latarni ulicznymi)
Nie mylic z kameleonem.
Ps. troche się powtórze :)

Zdjęcie326.jpg
Plik ściągnięto 285 raz(y) 139,53 KB

Zdjęcie314.jpg
Plik ściągnięto 256 raz(y) 135,21 KB

Chino 
Wysłany: 2012-07-25, 20:22   
0
UP DOWN
LPLCC

936, dokładnie tak. KBC to jeszcze nie ale o UK ludzie się pytają czy to jakiś kameleon? Tam gdzie pada swiatło jest bardzo jasny, gdzie jest zacienione nagle jest praktycznie czarny. I wszystko na tym samym elemencie. KBC, któe mamy na lawecie i Caddym też się wesoło załamuje. Jak jest cień kolor wygląda trochę "zwyczajnie", tyle co ładnie. Ale jak wyjdzie słonce to nie da się nie uśmiechnąć :)
Takie coś trzeba fotkować super sprzętem, w bardzo korzystnym świetle i posiadając umiejętnosci fotograficzne, których ja nie posiadam.

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

936
Wysłany: 2012-07-25, 20:28   
0
UP DOWN

Chino
sorry ale to nie HOK :)
ale z tych samych pigmentów co Janek Kosmoski używa:) (nie małem wtedy dostępu do HOK-a)
dlatego wiem co mówie.
szacunek stary za przecieranie szlaku w tym kraju...

Chino 
Wysłany: 2012-07-25, 20:52   
0
UP DOWN
LPLCC

Ooo nie widziałem tych fotek co wkleiłeś nad moim postem. Bardzo ładnie to wygląda.

Tutaj trochę KBC HOK jeszcze

[ Dodano: 2012-07-25, 22:36 ]
936, właśnie - skąd wiesz, których dokładnie pigmentów używa Janek? :)
Jest to gdzieś oficjalnie zamieszczone?

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

adniem21
Wysłany: 2012-07-26, 07:19   
0
UP DOWN

Ładna JAWA.

936
Wysłany: 2012-07-26, 16:29   
0
UP DOWN

adniem21 napisał/a:
Ładna JAWA.

No mnie też się podoba... :)
Ps. z tą małą różnicą, że to Junak M 10
Taki mały szczegół :)

adniem21
Wysłany: 2012-07-27, 21:01   
0
UP DOWN

Ale wtopa :sciana: zmyliła mnie oby=udowa lampy zasugerowałem się nią bo jest podobna w jawie 353

936
Wysłany: 2012-07-28, 09:34   
0
UP DOWN

Spoko :)
Ten się nie myli, kto nic nie robi...
Ps. Spójrz na prace Jona Kosmoskiego.
Dla laika banalna...

03CincinnatiV-Twi.jpg
Plik ściągnięto 24205 raz(y) 20,4 KB

pics-max-9910-367661-sema-custom-bike-jct-house-of-kolor.jpg
Plik ściągnięto 134 raz(y) 166,29 KB

jarbia
Wysłany: 2012-07-28, 10:03   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Chino napisał/a:

Wszelkie pytania, sugestie mile widziane. Na wszystko chętnie odpowiem, podpowiem, wyjaśnię.
Pozdrówki
A.

Temat HOK dozuję sobie jak deserek ,pozwolę sobie na początek prosić o jakieś fotki i kilka info do nich, na temat tego chromu ,jak to wygląda np na alufelgach .
pozdr.

936
Wysłany: 2012-07-28, 10:19   
0
UP DOWN

Kolor, który mnie inspiruje
Teoretyczne jasno zielony. (lime green)
Nic bardziej mylnego. (2w1)
Subkratywny...

[ Dodano: 2012-07-28, 11:40 ]
jarbia
żeby to wszystko zrozumiec odnioslem się do "MATRIXA"
http://www.youtube.com/watch?v=uAXtO5dMqEI
W pracy z transparentami ograniczenia stwarza tylko wyobraźnia...

[ Dodano: 2012-07-28, 12:06 ]
Chino napisał/a:
936, właśnie - skąd wiesz, których dokładnie pigmentów używa Janek? :)
Jest to gdzieś oficjalnie zamieszczone?

W Jego głowie :)

[ Dodano: 2012-07-28, 12:14 ]
...

21snddt9tmii137p_580.jpg
Plik ściągnięto 346 raz(y) 28,18 KB

29004750645_large.jpg
Plik ściągnięto 299 raz(y) 191,23 KB

Chino 
Wysłany: 2012-07-29, 12:23   
0
UP DOWN
LPLCC

Lime green to kozackie połączenie Organic green i Lime gold. Można sobie do woli majstrować przy połączeniu tych lakierów :)
Mówisz, że przeniknąłeś do mózgu Jona? Też bym tak chciał.

jarbia, kurcze nie mam żadnych fotek. W ostatnim czasie z 5 klientów felgi tym malowało. Każdy obiecuje wysłać fotke ale jakoś tego nie robią. Dwóch tylko zadzwoniło mówiac "chcę jeszcze".

Tu koleś tryska Kosmic Krome Mirror Refflective http://www.youtube.com/watch?v=xaARGqe6clU

Ja osobiście jestem przeciwnikiem malowania felg tym. To takie trochę .. hmm folklorystyczne. Jak coś ma być chromowane to niech będzie. Po co chromować farbą felgi jak można kupić chromowane. Co innego użyć lakieru jako .. lakier. Motocykl, samochód czy np odnowienie chromowanych elementów jak najbardziej.
Jak wygląda sam widzisz. Co byś jeszcze chciał wiedzieć?
Łap Technical Data dla lakierów Kosmic Krome http://houseofkolor.com/P...sh/MC_Krome.pdf

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

jarbia
Wysłany: 2012-07-29, 15:34   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Chino napisał/a:
Po co chromować farbą felgi jak można kupić chromowane.

Właśnie chodzi o odnowienie tych alufelg .Mam jedne ,ż których zeszła powłoka (jakieś chińskie g..no) były czarno chromowe .Zwykłym metalikiem chyba nie da rady tego osiągnąć .Dlatego ciekawi mnie jaki to daje efekt .
Czekamy więc na foty.
pozdr.

936
Wysłany: 2012-07-29, 16:50   
0
UP DOWN

chińskie felgi strasznie się krzywią więc szkoda materiału na ten produkt.

jarbia
Wysłany: 2012-07-29, 19:06   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Cytat:
chińskie felgi strasznie się krzywią więc szkoda materiału na ten produkt.

Na pewno racja ,ale gdzie ja ci teraz "kurna Krzychu " w Polsce kupię oryginalne amelinowe felgi do Questa i to w dobrej cenie .
ps . Na razie po 4 latach (tylko do zimowych opon )są proste ,ale lakier w niektórych miejscach zszedł.
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.
- Lew Tołstoj

Chino 
Wysłany: 2012-07-29, 20:13   
0
UP DOWN
LPLCC

Pokaż te felgi.
A odnośnie chińskich felg to aż dreszcz mnie przeszywa jak przypominam swoje wojaże na RH i na prawdziwych AMG. Od wtedy wolę na stalówkach jeździć niz na podróbach.

Lackdoktór się bawił tym lakierem więc do niego podbij. Może będzie miał jakąś sensowna fotkę. Ja jak upoluje któegos z klientów to wyciągnę zdjęcie.

p.s. nastąpiła pewna dostawa lakierów jak by co ;)

Ktoś kiedyś pytał o "świetlika". Prosze bardzo.

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

Lackdoctor 
Wysłany: 2012-07-29, 20:48   
0
UP DOWN

Chino napisał/a:
Lackdoktór się bawił tym lakierem więc do niego podbij.

Cóż.
Mam 1/3 pojemniczka tego chromu.
Myślę że ta ilość starczy na 4 przody od felg 16".
W każdym razie mi starczy na pewno.
Pod spód czarna baza HOK.
Na wierzch ... novol 565, lub 505.
Ale najpierw muszę felgi odrobinę zreanimować.
W wolnym czasie.
PS
Ile kosztuje ten najmniejszy pojemniczek chromu?
Bo jak nie starczy to pewnie będę musiał dokupić.
Chino, :?: :?: :?:

Chino 
Wysłany: 2012-07-29, 20:52   
0
UP DOWN
LPLCC

430zł brutto kosztuje cały pojemniczek.
ALe jak chcesz Ty (lub ktokolwiek inny) jakieś drobne ilości .. 50-100 ml to dzwońcie tutaj:
662 265 924
Mówcie, ze dzwonicie od Artura z House Of Kolor. Wyślą Wam za pobraniem każdą drobną ilość począwszy od 50ml.

1/3 pojemniczka na 4 przody? Wątpię. Fakt, ze malutko tego się kładzie ale jednak 1/3 pojemniczka to 80ml :)

Lackdoctor napisał/a:

Pod spód czarna baza HOK.

Z praktyki - warto zeby czarny był przykryty klarem - tak bardziej błyszczy i jest czarniejszy przez co potęguje efekt nakładanego chromu. Ty to wiesz więc to informacja dla reszty.

[ Dodano: 2012-07-30, 18:46 ]
Jeszcze dwie fotki lakieru Kosmic Long Glo.
Nawet w lekkim półmroku "świecą". W sumie fajne "coś".
Ten zielony był zamknięty w kartonie od kilku dni i po wyjęciu ciągle świeci. Mimo iż powinien ok 12h

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

936
Wysłany: 2012-08-03, 22:25   
0
UP DOWN

To ja może z Fioletem wypale :)

West Coast Choppers06.jpg
Plik ściągnięto 430 raz(y) 37,3 KB

West Coast Choppers05.jpg
Plik ściągnięto 145 raz(y) 126,27 KB

Chino 
Wysłany: 2012-08-04, 00:28   
0
UP DOWN
LPLCC

Dobre lustereczko :)
Szkoda, że się nigdy nie dorobię na tych lakierach bo mógł bym malować nimi codziennie coś innego. Teraz poszedłem w bardziej ekonomiczną stronę i tłukę Airbrushe.

Masz link do strony, z której skradłeś te fotki? Ciekawie to wygląda. Ktoś użył chyba cholernie ciemnej bazy.

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

936
Wysłany: 2012-08-06, 18:48   
0
UP DOWN

No to masz kolejną zagadkę :)
http://www.youtube.com/watch?v=pgFYNOF62EU

Chino 
Wysłany: 2012-08-11, 08:21   
0
UP DOWN
LPLCC

Kurcze. Zapomniałem, ze cos pisałeś w temacie.
A to akurat dla mnie żadna zagdka. Normalnie położony Kosmic Krome i na to apple red kandy :)
Wygląda to ciekawie, fakt.

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

936
Wysłany: 2012-08-11, 08:27   
0
UP DOWN

Ps. Z Twojego fioletu też się taki efekt jak powyżej wytworzy...
taką maluktą mixturkę można w szopie wymieszac :>
A potem słyszysz, że to trzeba miec warunki i takie tam.... :) i że nie pomalujesz :)

[ Dodano: 2012-08-11, 09:52 ]
http://www.youtube.com/watch?v=Osp34ot74XU

gugun 
Wysłany: 2012-08-11, 10:16   
0
UP DOWN

chyba też se tak motorek rypne... 0,1l chromu mam i nie zawacham sie go uzyć :)

Chino 
Wysłany: 2012-08-11, 12:28   
0
UP DOWN
LPLCC

936 napisał/a:
Ps. Z Twojego fioletu też się taki efekt jak powyżej wytworzy...

Wiem. Pytanie czy to jest Burple UK na graficie? czy graficie zmieszanym z czarnym. Czy burple zmieszany z purple? CIężko po fotkach dojść do tego co to dokładnie za lakier

936 napisał/a:
A potem słyszysz, że to trzeba miec warunki i takie tam.... :) i że nie pomalujesz :)

Koleś warunki jak do malowania motocykla stworzył zajebiste. Przy samochodzie miał by problem. Tu są malutkie powierzchnie a co przy malowaniu calaka po całości, gdy ten ma 6m długości? ;)

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

936
Wysłany: 2012-08-31, 21:04   
0
UP DOWN

Wytłumacz To lakiernikowi... :D

http://www.myrideisme.com...ke-roof-photos/

Chino 
Wysłany: 2012-09-03, 10:29   
0
UP DOWN
LPLCC

936 napisał/a:
Wytłumacz To lakiernikowi... :D

http://www.myrideisme.com...ke-roof-photos/

Jak widać lakiernictwo może być sztuką a nie tylko tryskaniem ciagle tych beznadziejnych passatów.

A co tu tłumaczyć? Firanka, szablony, troche aerografu, brokat pod kandy, patternsy, dużo maskowania :) Piękna robota.
p.s. jak by ktoś chcial to mozemy przymknąć oko i nabić HOKa do sprayu ;P

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

No-limit
Wysłany: 2012-10-27, 11:10   
0
UP DOWN

Chino napisał/a:
Ale idealnie położony Kosmic Krome Mirror Refflective daje naprawdę efekt lustra. Mimo iż jest to lakier to jest bardzo dobrą imitacją chromu. Coś jak metalizowanie - niby nie chrom a wygląda jak chrom.

Nie chcę się wymądrzać,bo nie miałem okazji widzieć w rzeczywistości powłok lakierowanych chromem HOK i Alsa.Ze zdjęć wniskuję,że Krome Mirror Refflektive HOK ma podobne parametry odbicia lustrzanego jak Mirrachrome Alsa i podobną technologię aplikacji.W Alsa opracowali powłokę ChromeFX,która wydaje się ,jest najbliżej efektu lustrzanego odbicia.Technologia bardziej przypomina tradycyjne srebrzenie chemiczne niż lakierowanie-podobnie srebrzy się lustra, bombki/ różnica tylko w aplikacji tj. metodą natryskową.

Chino 
Wysłany: 2012-10-30, 11:10   
0
UP DOWN
LPLCC

W pełni sie z Tobą zgodzę. Tak to właśnie wygląda.
Technologia tzw. "lakieru chrom" w Alsa i HOK jest podobna. Czymś się minimalnie różnią ale zasada i sposóab aplikacji ten sam.

Natomiast Chrome FX z ALSA to już zupełnie inna bajka. Całkowicie inna technologia. Ostatnio popularny jest ten tzw. "chrom dekoracyjny" tylko jakos nikt w Polsce tym się nie zajamuje :)
Może za jakis czas... ale do tego potrzeba specjalnego sprzętu troche. I dokładnie tak jak mówisz - wygląda to jak proces srebrzenia. Lustro jest większa, powłoka nie jest ultra trwała ale wygląda to super. Maluje się "na mokro" jakimis bajerami z azotanem srebra. Ale jak już mówiłem - to zupełnie inna historia i zupełnie inny odłam.
p.s. ta technika to nie jest jakiś wynalazek ALSA. Jest kilka firm, które wprowadziły to dużo wczesniej.

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

Chino 
Wysłany: 2013-02-11, 15:23   
0
UP DOWN
LPLCC

Pozwolicie, ze troche przyspamuję. Idąc za oczekiwaniami klientów, zdajac sobie sprawę z tego, że tak prestiżowe towary nie są tanie:

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

Chino 
Wysłany: 2013-02-25, 12:19   
0
UP DOWN
LPLCC

Mała próbka lakierów HOK w wykonaniu Rafała Mierzwy

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

Chino 
Wysłany: 2013-05-02, 07:34   
0
UP DOWN
LPLCC

Czy jest ktoś zainteresowany którymś z lakierów HOK, któego nie mamy aktualnie na stanie? Żeby później nie było pretensji, ze ktoś potrzebuje jakiegoś lakieru a akurat tego nie ma ;)

Tu kolejne wykonanych na House Of Kolor

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl

YAMAHER
Wysłany: 2013-05-04, 17:55   
0
UP DOWN

Chino --> ten bak jest cudny :D perfecto :) i ta niebieska pokrywa tez :) :spoko:

Pamietasz w fotogaleri post co koles lakierował Nissana cos w stylu gtra na fioletowy metalic ??

Chino 
Wysłany: 2013-05-04, 21:13   
0
UP DOWN
LPLCC

:)
Nie, nie kojarzę tego NIssana. Poka Poka

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
www.custom-shop.pl
www.soda-blaster.pl