Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
zeniTh 
Wys³any: 2012-07-15, 13:42   mercedes sprinter 412
0
UP DOWN

Posty: 64
Sk±d: RSR
witam
Jestem tu nowy, tzn forum przegl±dam ju¿ od jakiego¶ czasu, ale jeszcze siê nie udziela³em
jestem lakiernikiem amatorem, dotychczas moja praca koñczy³a siê na pojedyñczym elemencie, zaprawkach, malowaniu felg.

Jako ¿e teraz znajomy poprosi³ mnie o pomoc w jego firmie (firma przewozowa) abym pomalowa³ mu to i tamto, na pierwszy ogieñ dosta³em busa mercedesa.
Moim zadaniem jest usuniêcie rdzy, oraz pomalowanie ca³ego auta.

Tak jak pisa³em na pocz±tku jestem amatorem, a to moja pierwsz powa¿na praca, nie chcia³bym ¿eby znajomy by³ niezadowolony, poniewa¿ jak siê sprawdzê bêdê z nim na sta³ê wspó³pracowa³.

Na pocz±tek wzi±³em siê za niwelowanie rdzy, po oczyszczeniu miejsca gdzie by³a rdza zamalowa³em Cortaninem F. Obecnie dalej jeszcze czyszczê miejsca z rdz±. Zosta³a mi jeszcze góra samochodu oraz odkrêcenie przednich drzi i wyciêcie szyby przedniej oraz oczyszczenie dooko³a uszczelki poniewa¿ jest tam du¿o rudej.

Teraz proszê o podpowiedzi gdybym co¶ robi³ nie tak,

Po zakoñczeniu odrdzewiania planujê pomalowanie wszystkich miejsc gdzie by³a rdza podk³adem reaktywnym (ju¿ zakupiony roberlo + utw. roberlo )
Tam gdzie trzeba bêdzie spawaæ to pospawamy + masa uszczelniaj±ca do spawów

Pó¼niej my¶la³em dopiero to szpachlowaæ i wyrównaæ wgniecenia, tam gdziê bêdzie potrzeba szpachal natryskowa, na to podk³ad akrylowy i malowanie na koniec polerka.

Auto prawdopodobnie bêdzie malowane na bia³o lub czerwono.
Ogólnie samochód ma byæ odrdzewiony i jako tako wygl±daæ, wiadomo ¿e przy przewozie ludzi zaraz siê poniszczy/poobija.

Obecny wygl±d auta z wczoraj



Proszê o podpowiedzi i nie zmieszanie mnie od razu z b³otem jakbym co¶ ¼le robi³, dopiero zaczynam powa¿n± przygodê z lakierowaniem i chcia³bym to robiæ bo mi siê to podoba.
 
 

rude.boy
Wys³any: 2012-08-01, 12:13   
0
UP DOWN


Posty: 203
nie baw sie w zmiane koloru, wal na bialo :) bedzie szybciej i latwiej wg mnie. chociaz jak sie przyjrzec to i tak do malowania wsio bo ruda jest wszedzie wiec w sumie... pozdrawiam
_________________
Honda The Power Of Dreams

"zawsze pod pr±d, bo z pr±dem p³yn± tylko ¶mieci"
http://youtu.be/3o55ca8rSPE
http://youtu.be/vU_R980SZVs

http://youtu.be/b6m9DDlBGu4

Semper Fidelis
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-08-01, 12:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Witaj Kolego,mieszaæ z b³otem nikt Ciê nie bêdzie,chyba,¿e Ci niedowarto¶ciowani...
Moim zdaniem po tym,co napisa³e¶ to po prostu rzuci³e¶ siê od razu na zbyt g³êbok± wodê.
Zastosowa³e¶ cortanin,którego siê nie stosuje,poniewa¿ s± inne nowsze i szybsze technologie a Ty o tym nie wiesz.Jest na forum wiele tematów zwi±zanych z walk± z rdz±,wystarczy poczytaæ,popytaæ i wyci±gn±æ wnioski.
Przy takim rozprzestrzenieniu rdzy jak w tym wypadku lepiej jest zastosowaæ podk³ad epoksydowy,o którym nawet nie wspomnia³e¶ a mo¿e o tym nie masz pojêcia.
Uwa¿am,¿e z takim zasobem wiedzy spartolisz robotê i tyle z tej wspó³pracy bêdzie,lepszym wyj¶ciem bêdzie za³o¿enie nowego tematu i nazbieranie wiedzy co i jak po kolei robiæ aby to by³o dobrze.
Druga sprawa to zaplecze sprzêtowe,bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawê,¿e lakierowanie busa wymaga naprawdê du¿o powietrza,to nie jest tak jak lakierowanie b³otnika jedn± butl± kompresorka 50L
Zrobienie tak jak planujesz na zasadzie cortaninu,trochê szpachli,podk³ad,lakier i polerka to robota do pierwszej zimy,zero izolacji,tylko zamaskowanie rudej na chwilê.
Czytaj ,pytaj i nie poddawaj siê ,zrób to ale z g³ow± inn± technologi±,nie t± na zasadzie aby by³o bia³e.
Pozdro
 

zeniTh 
Wys³any: 2012-08-01, 19:33   
0
UP DOWN

Posty: 64
Sk±d: RSR
bus (buda) zosta³a pomalowana ju¿ w pi±tek na bia³o farb± RAL 9003, ale ¿e mia³em wyjazd to nie wrzuci³em od razu UP'a, dzi¶ w³a¶nie pomalowa³em wszystkie wrota (czyt. drzwi), wysz³o jak na takie warunki bardzo ³adnie, znajomy jest zadowolony
jutro sk³adanie ;)

wiêcej zdjêæ z renowacji dodam za chwilê jak zrzucê z tel, bo tylko tel. mia³em przy sobie
 
 

zeniTh 
Wys³any: 2012-08-01, 22:48   
0
UP DOWN

Posty: 64
Sk±d: RSR
a wiêc tak, busie zosta³ przespawany pas tylny bo by³ zgnity



oczywi¶cie zabezpieczenie samochodu papierem
wiem wiem, zaraz zapytacie siê czy auto zosta³o zabezpieczone juz pod malowanie, owszem, ale przed malowaniem zosta³o dobrze odmuchane, poza tym przy takich warunkach w jakich by³o malowane, py³ ze szpachli to piku¶ ;D ale o tym dalej ...



podczas prac





auto w miejscach skorodowanych zosta³o oczyszczone papierem, kamieniem na szlifierce, szczotk± na wiertarce, pomalowne podk³adem reaktywnym, pó¼niej akrylowym (wiem ¿e powinien byæ pomiêdzy nimi jeszcze epoksyd) na to posz³a szpachla, i jeszcze raz podk³ad akrylowy







dooko³a szyby reaktywny, na to akryl
auto zosta³o dobrze oczyszczone, przedmuchane, pozaklejane oraz odt³uszczone zmywaczem z Novola

no i malowanie











tak jest, auto niestety by³o malowane na zewnatrz, dosta³em takie polecenie wiêc je musia³êm wykonaæ
ogólnie wysz³o nawet ³adnie, jak na malowanie na zewn±trz ;D wpad³ mi tylko jeden paproch, dobrze ¿e by³o bezwietrznie i s³onecznie

domy¶lam siê ¿e dla niektórych to co tu pokazuje mo¿e byæ szokiem, ale niestety to auto mia³o byæ zrobione na szybko i w miarê dobrze, aby mog³o jechaæ dalej na trasê i zarabiaæ na siebie

dzi¶ pomalowa³em wszystkie drzwi, wysz³y jeszcze lepiej ni¿ auto, czyli wiadomo cz³owiek na b³edach siê uczy i wie na co zwracaæ uwagê i jak co robiæ
zdjêæ drzwi nie mam bo nie chcia³o mi siê robiæ, mo¿e jutro porobiê

przy okazji malowania auta pomalowa³em sobie prywatny b³onitk do renault kangoo który kiedy¶ tam wujek mi zostawi³ do wyprostowania, przeszpachlowania i pomalowania,
po przeschniêciu po weekendzie zrobi³em mu ma³± polerkê i z ogólnego efektu jestem zadowolony









w poniedzia³ek brat mia³ ma³a st³uczkê gdzie zagi±³ b³otnik i pokiereszowa³ trochê zderzak, auto na szybko zosta³o ogarniête (tak b³otnik specjalnie jest pordzewia³y - nazywa siê to jak rdza po ang. ROST)

przed




po



oraz przerabia³em kiedy¶ grill od Vento na grill bez znaczka (spawanie plastiku)

ori grill



po operacji



¿eberka zosta³y pospawane prawie na równo, ma³e dziurki czy ubytki zosta³y wype³nione szpachl± do tworzyw z Novola oraz grill zosta³ pomalowany w czarny mat



mam gdzie¶ na kompie jeszcze klapê od mojego vento w której zacza³em pracê z usówaniem znaczk± i prace zatrzyma³y siê na zaspawaniu, wyszpachlowaniu i zapok³adowaniu klapy

nastêpne auto jakie bêdê robi³ to kolejny mercedes ale vario (bus) nie bêdzie malowany ca³y ale du¿o roboty te¿ przy nim bêdzie ;)

oczywi¶cie wszystko bêdê relacjonowa³ i sorki ¿e tak du¿o tego na raz
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-08-01, 23:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
zeniTh napisa³/a:
pomalowne podk³adem reaktywnym, pó¼niej akrylowym (wiem ¿e powinien byæ pomiêdzy nimi jeszcze epoksyd) na to posz³a szpachla, i jeszcze raz podk³ad akrylowy

je¶li mogê siê wtr±ciæ i co¶ zasugerowaæ to trochê bym pozmienia³.
nie szpachluje siê na akrylowy ani na reaktywny tylko na epoksyd a po drugie to albo reaktywny albo epoksydowy a nie pomiêdzy.
Taka ma³a uwaga,mo¿e skorzystasz a mo¿e dalej bêdziesz robi³ po swojemu wbrew technologii.
Pozdro
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

zeniTh 
Wys³any: 2012-08-01, 23:46   
0
UP DOWN

Posty: 64
Sk±d: RSR
pawel1108 napisa³/a:
zeniTh napisa³/a:
pomalowne podk³adem reaktywnym, pó¼niej akrylowym (wiem ¿e powinien byæ pomiêdzy nimi jeszcze epoksyd) na to posz³a szpachla, i jeszcze raz podk³ad akrylowy

je¶li mogê siê wtr±ciæ i co¶ zasugerowaæ to trochê bym pozmienia³.
nie szpachluje siê na akrylowy ani na reaktywny tylko na epoksyd a po drugie to albo reaktywny albo epoksydowy a nie pomiêdzy.
Taka ma³a uwaga,mo¿e skorzystasz a mo¿e dalej bêdziesz robi³ po swojemu wbrew technologii.
Pozdro


spoko ;)
powiem Ci tak ¿e wyczyta³em kiedy¶ na tym forum o szpachlowaniu
i nie pamiêtam ju¿ kto to pisa³, ale by³o napisane
reaktywny na rdze, na to epoksyd jako warstwa izolacyjna, na to akryl i dopiero mozna szpachlowaæ
ale niech siê kto¶ jeszcze wypowie
 
 

Dumel19
Wys³any: 2012-08-01, 23:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
a ja powiem ze ilu fachowców to tyle technologii ;]

co do szpachlowania to niektórzy lec± na go³± blachê, akryl i lakier, inni odcinaj± ka¿d± warstwê akrylem, jeszcze inni lubi± epoxyd a inni reaktywny, takze co kto woli...

ja sam robie zale¿nie od materia³ów i karty technicznej, kiedy¶ bezpo¶rednio na blache sz³a szpachla, teraz epoxyd i dalej wg. technologii, jak ju¿ zeniTh wspomnia³es cz³owiek sie uczy na b³êdach, wiec i Ty kiedy¶ oganiesz temat ;]
 
 

Dumel19
Wys³any: 2012-08-01, 23:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
je¶li pozwolisz to poka¿e Ci takiego rosta u nas :)
 
 

zeniTh 
Wys³any: 2012-08-02, 07:04   
0
UP DOWN

Posty: 64
Sk±d: RSR
Cytat:
je¶li pozwolisz to poka¿e Ci takiego rosta u nas


dawaj ;]
 
 

Dumel19
Wys³any: 2012-08-03, 01:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
golf kombi z przodem wstawionym od vento , te¿ mia³em tu wk³ad w tym aucie ;]

golf.jpg
Plik ¶ci±gniêto 309 raz(y) 642.29 KB

 
 

Dumel19
Wys³any: 2012-08-03, 01:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
wybacz ¿e o tej porze, wpadli kumple jak co wieczór z piwkiem i zasiedzieli¶my siê ;]
 
 

Dumel19
Wys³any: 2012-08-03, 01:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
w tej nexii to goodyeary f1 czy toyo t1s??? ;) tak z ciekawo¶ci pytam bo te¿ modzê przy aucie :)
 
 

zeniTh 
Wys³any: 2012-08-03, 22:26   
0
UP DOWN

Posty: 64
Sk±d: RSR
Dumel19, MAXIS VITRA ale ju¿ skoñczone jak widaæ, byle do koñca sezonu

Dumel19 napisa³/a:
golf kombi z przodem wstawionym od vento


mam takiego samego :D za kilka dni idzie na sprzedaz
 
 

zeniTh 
Wys³any: 2012-08-06, 22:38   
0
UP DOWN

Posty: 64
Sk±d: RSR
bus przed weekendem zosta³ posk³adany, dzi¶ ma³e poprawki i prawie gotów do wyjazdu, jeszcze kilka poprawek mechaniczych, ale to ju¿ nie moja dzia³ka





a tu lakier na masce



nie mówie ¿e wszystko mi siê uda³o idealnie zrobiæ, bo tak nie by³o, oczywio¶cie jest 3 czy 4 zlewki i kilka kraterów przez wode w kompresorze, ale w³a¶cicielowi to nie przeszkadza, wiêc jest ok, ja bym tak tego nie zostawi³, ale jak to mówi±, czas to pieni±dz

czekam na kolejne zlecenie ^^
 
 

kuba976
Wys³any: 2012-09-27, 22:37   
0
UP DOWN

Posty: 8
Sk±d: Opole lubelskie
ile ci lakieru posz³o na tego sprintera ?
 

piwo76
Wys³any: 2012-09-29, 18:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 176
bus pierwsza klasa.
 

zeniTh 
Wys³any: 2012-09-30, 23:59   
0
UP DOWN

Posty: 64
Sk±d: RSR
kuba976 napisa³/a:
ile ci lakieru posz³o na tego sprintera ?


nie pamiêtam dok³adnie ale co¶ ko³o 3l gotowego lakieru

piwo76 napisa³/a:
bus pierwsza klasa.


a tam jak tak teraz na niego patrz to widze wszystkie wady i b³êdy jakie pope³ni³em je¶li chodzi o malowanie

od pierwszego sprintera robi³em ju¿ kilka aut/autobusów, nie robi³em wszystkim fotek bo nie mia³em czasami czasu ani chêci, ale to co mam to zapodam na forum :)












obecnie robiê kompletn± blacharkê i malowanie ca³o¶ci na bia³o na kolejnym autobusie autosan H9
o takim :



jestem ju¿ na etapie podk³adowania po szpachlowaniu, jak nie zapomne to porobie fotki i wrzucê

pozdrawiam
 
 

YAMAHER
Wys³any: 2012-10-01, 00:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Zenith :D

hahah farbe to chyba mieszasz ³ycha do nalewania zupy hahah :D
Tyle roboty ze szok :D :) Szacun :D
 

zeniTh 
Wys³any: 2012-10-01, 21:14   
0
UP DOWN

Posty: 64
Sk±d: RSR
YAMAHER napisa³/a:
hahah farbe to chyba mieszasz ³ycha do nalewania zupy hahah


trzeba sobie jako¶ radziæ :D

obiecane fotki



 
 

zeniTh 
Wys³any: 2012-10-07, 23:36   
0
UP DOWN

Posty: 64
Sk±d: RSR




autobus zosta³ pomalowany w pi±tek, wczoraj zacz±³em kleiæ ta¶mê na pasy, jutro pewnie dokoñczê i malowanie pasów jak na poprzednim autobusie by³o, czyli czerwone i bordo
 
 

YAMAHER
Wys³any: 2012-10-09, 00:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
zeniTH ---> a jakie koszta malowanka takiego czo³gu :D ?? koncowa cena fab z robota :)
 

zeniTh 
Wys³any: 2012-10-15, 19:26   
0
UP DOWN

Posty: 64
Sk±d: RSR





YAMAHER, koszta ? nie powiem Ci bo szczerze mówi±c nie wiem, ja pracuje tam za sta³a pensjê tzn stawka godzinowa a co do materia³ów to wszystko kupuje firma ;) tak¿e co mi potrzeba, robiê listê i za chwilê mam wsio, nie zasze takich firm jak chce, bo lubiê robiæ novolem ale jest ok

ale koncem listopada koncze wspolprace i bede chcia³ zacz±æ co¶ u siebie dzia³aæ ;) zobaczymy co z tego bêdzie
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang