Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
woweu
Wys³any: 2012-08-01, 18:39   Cena naprawy/prostowania
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam, chcia³abym siê dowiedzieæ jaki mo¿e byæ przybli¿ony koszt naprawy/prostowania. Mechanik zmieniaj±cy mi tyln± klapê powiedzia³ ze jest to skrzywiona rama, sama sie na tym nie znam wiêc nie wiem gdzie le¿y problem. Baga¿nik zamyka i otwiera siê bez problemu jednak z prawej strony jest do¶æ spory prze¶wit,, sama klapa jest prosta. Na parkingu kto¶ wjecha³ w praw± tyln± czê¶æ auta, ¶wiat³o tak¿e lekko nie pasuje.

Pozdrawiam
Anna

DSC_0326.JPG
Plik ¶ci±gniêto 244 raz(y) 1.03 MB

DSC_0327.JPG
Plik ¶ci±gniêto 241 raz(y) 1.04 MB

 

...kuba... 
Wys³any: 2012-08-01, 20:32   Re: Cena naprawy/prostowania
0
UP DOWN

Posty: 68
woweu napisa³/a:
Mechanik zmieniaj±cy mi tyln± klapê powiedzia³ ze jest to skrzywiona rama, sama sie na tym nie znam wiêc nie wiem gdzie le¿y problem. Baga¿nik zamyka i otwiera siê bez problemu jednak z prawej strony jest do¶æ spory prze¶wit,, sama klapa jest prosta.
Pozdrawiam
Anna

z Twojej wypowiedzi wnioskujê, ¿e klapa zosta³a zmieniona na inn±, i nie trzeba przy niej ju¿ nic robiæ? zderzak na foto te¿ wygl±da na nienaruszony, jedynie odkrêcaj±c lampê mo¿na byloby mu siê przyjrzeæ czy nic siê za nim nie sta³o... co do prostowania, to trzeba odkrêciæ lampê i wyprostowaæ karoseriê w jej okolicach... mo¿e starej lampie nic nie jest i nie trzeba bêdzie jej wymieniaæ...
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-08-01, 21:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
A wg.mnie Pani Anno widz±c stary popêkany szpachel w miejscu które zaznaczy³em auto by³o uszkodzone i ¼le naprawione.W tym miejscu najprawdopodobniej by³ wymieniany b³otnik lub jego fragment i popêka³o.Tak czy inaczej nale¿a³oby to rozebraæ i siê temu przyjrzeæ.
Pewnie b³otnik by³ wstawiany i pasowany do drzwi i lampy ale do klapy ju¿ nie.
Pozdrawiam

DSC_0326.JPG
Plik ¶ci±gniêto 406 raz(y) 1.48 MB

 

woweu
Wys³any: 2012-08-02, 21:36   
0
UP DOWN

Posty: 3
Klapa jest ju¿ wymienina na now±, zderak tak¿e jednak troszeczkê nie pasuja. Dzi¶ by³am w jednym zak³adzie po geometri powiedzieli mi ¿e auto musi byæ "naciagniete na rampie bo zostwia Pani 4 slady" (nie wiem co to znaczy):P jaki powinien byæ tego koszt? Chcê siê upewniæ czy nie zdzieraj± za bardzo ze mnie.

Miejsce zaznaczone przez pawel1108 to rysa po st³uczce(róg klapy j± zostawi³)
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-08-02, 21:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
pawel1108 napisa³/a:
przez pawel1108 to rysa po st³uczce(róg klapy j± zostawi³)

^^ ^^ ^^ ^^
to nie jest rysa tylko pêkniêty szpachel,pod którym jest rdza.
Co do naprawy na ramie koszt mo¿e wynosiæ od 600 do 2000 z³ zale¿nie od jako¶ci wykonanej us³ugi.
Nale¿y wzi±æ pod uwagê,¿e taka krzywa betoniarka (czyt. ¼le naprawiony po wypadku,poszpachlowany samochód) w trakcie naci±gania go na ramie blacharskiej w celu ustalenia oryginalnych wymiarów auta mo¿e czasami nie¼le popêkaæ i wtedy dodatkowe koszta.Wszystko zale¿y od tego jak to by³o rozbite.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2012-08-02, 21:47 ]
woweu napisa³/a:
jednak troszeczkê nie pasuja

wcale nie pasuj±,je¿eli nie pasuj± troszeczkê to mo¿na podregulowaæ
woweu napisa³/a:
bo zostwia Pani 4 slady" (nie wiem co to znaczy

chodzi o to ,¿e auto jest krzywe,
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Chali68
Wys³any: 2012-08-02, 22:02   
0
UP DOWN

Posty: 247
Witam. Bo to auto by³o wcze¶niej uderzone i niedoci±gniête. A teraz wylaz³o szyd³o z worka. I kicik popêka³. I tu Pawe³ masz racjê, to dopiero popêka ³adnie przy naci±ganiu. Pozdr.

[ Dodano: 2012-08-02, 22:04 ]
A mo¿e tam ¼le æwiartka wstawiona.
 

Dumel19
Wys³any: 2012-08-03, 01:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
jesli dopiero co kupione auto to bym poszed³ do sprzedawcy i zapyta³:
1. czy nie by³o "bite"
2. czy nie podjête by³y naprawy blacharskie?
3. czy auto by³o jezdzone do ko¶cio³a przez staruszka??

a tak na serio to kto¶ Pani± obu³ w koszty, auto zosta³o przygotowane do sprzedazy, teraz albo sie k³uciæ albo do porz±dnego zak³adu, w naszych rejonach tak jak ju¿ pawel1108 napisa³ koszty sa wysokie ale liczac pêkaj±c± szpachle bêda wyzsze bo kto wie czy i dach nie popêka albo nawet s³upek czy co innego, jedno jest pewne, napewno popeka...
 
 

woweu
Wys³any: 2012-08-03, 10:48   
0
UP DOWN

Posty: 3
To miejsce nie jest pêkniête, na zdjêciu po prostu ¼le widaæ. Jest to rysa oraz obity kawa³eczek lakieru. Jest tam normalna srebrna blacha, pod spodem nie ma ¿adnej szpachli, jak ona wygl±da to akurat wiem;P I na pewno nie ma tam ¿adnych pêkniêæ.
 

primex 
Wys³any: 2012-08-03, 11:38   
0
UP DOWN

Posty: 18
Sk±d: Wroc³aw
Po takim lekkim uderzeniu auto by nie zostawia³o 4 ¶ladów :P Musia³o byæ wcze¶niej ruszone.
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-08-03, 12:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
woweu napisa³/a:
To miejsce nie jest pêkniête, na zdjêciu po prostu ¼le widaæ.

z pewno¶ci± ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
nawet na zdjêciu dobrze widaæ beton
woweu napisa³/a:
Jest to rysa oraz obity kawa³eczek lakieru

kawa³eczek lakieru o grubo¶ci 5mm
woweu napisa³/a:
Jest tam normalna srebrna blacha

mo¿e æwiartka jest ze srebrnego auta ^^
woweu napisa³/a:
pod spodem nie ma ¿adnej szpachli

bo jest na wierzchu
woweu napisa³/a:
jak ona wygl±da to akurat wiem

z ca³ym szacunkiem dla Pani ale ¶miem w±tpiæ,¿e tak nie jest.

A klienci przychodz± kupiæ auta z fachowcami,miernikami,czujnikami a jednak szpachlowozy dalej siê sprzedaj±.
Pozdrawiam i ¿yczê powodzenia w naprawie,oby nie tak samo jak jest teraz.
 

...kuba... 
Wys³any: 2012-08-03, 23:30   
0
UP DOWN

Posty: 68
woweu napisa³/a:
Klapa jest ju¿ wymienina na now±, zderak tak¿e jednak troszeczkê nie pasuja. Dzi¶ by³am w jednym zak³adzie po geometri powiedzieli mi ¿e auto musi byæ "naciagniete na rampie bo zostwia Pani 4 slady" (nie wiem co to znaczy):P

a moze faktycznie w tym miejscu jest obtarty lakier przez klapê... tylko podejrzanie wygl±da to zagiêcie... Hym... i mo¿e jeden zak³ad zajmuj±cy siê geometri± kó³ to za ma³o? Sk±d Pani jest? mo¿e warto gdzie¶ jeszcze siê wybraæ i sprawdziæ czy samochód nie zostawia 4 ¶ladów( chodzi tu o to, ¿e przy je¼dzie na wprost przednie ¶lady pozostawiane przez ko³a na nawierzchni nie pokrywaj± siê z tylnymi, powinny zostaæ 2 ¶lady, a nie 4)
 
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-08-04, 00:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Poprosimy o wiêcej zdjêæ uszkodzonego miejsca.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group