Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-22, 15:59
Autor Wiadomo¶æ
romper24
Wys³any: 2007-12-10, 19:08   Jakie pistolety dobraæ do takiego kompresora
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam. Jestem pocz±tkuj±cy wiêc sprzêt nie musi byæ najwy¿szej jako¶ci tylko taki, na którym z³apie dobr± praktykê w tej dziedzinie. Mam do dyspozycji kompresor 100L wydajno¶æ efektywna 222L przy 7barach max 10bar. Chodzi mi g³ównie o dobór pistoletu do nak³adania podk³adu, drugi do nak³adania bazy i trzeci do nak³adania klaru. Jeszcze mam takie pytanie jaka jest ró¿nica miêdzy pistoletami z górnym i dolnym zbiornikiem? Aha i czy mo¿na zrobiæ jakie¶ obej¶cie kiedy w gara¿u jest zwyk³e gniazdo napiêcie 230V a wtyczka kompresora ma du¿± wtyczkê na chyba 3 albo 4 bolce napiêcie 400V (zdaje siê, ¿e na pr±d dwufazowy)?. Z góry dziêki za rady.
 

online 
Wys³any: 2007-12-10, 20:35   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
nie dwu, a 3 fazy, tzw sila!
nie zrobisz ¿adnego obej¶cia, musisz dogadac sie z energetyk± i podci±gn±c do siebie na warsztat si³ê (licznik potrójnie jedno fazowy)...

do podkladu wystarczy ci najtanszy za ok 50-60z³ z dysz± od 1.7 w góre (zeby byl uniwersalny).

ja zacyzna³em na 1 pistolecie do bazy i klaru. do 200zl kup sobie jak±¶ zabawke, hp. oczywiscie górny zbiornik (grawitacyjny). te pistolety s± efektywniejsze w pracy i pracuj± na ni¿szym ci¶nieniu :smile:

oczywiscie g³ówne pytanie jest takie, ile masz kasy i jak chcesz sie tym zajmowaæ?
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-11, 05:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
z tym pistoletem za 2 stowy to nie jest dobra rada. no chyba ze ma zamiar uzywac do 31 grudnia. ale z drugiej strony kto kupuje pistolet na 3 tygodnie ?
 

online 
Wys³any: 2007-12-11, 15:48   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
tylko, ze taki lakiernik bez zadnego doswiadczenia zajedzie sprzêt raz dwa. szczególnie samouk. nie kapuje o co ci chodzi z koncem roku? (31 grudnia) szefie?

pomaluje pare razy i zmieni ten pistolet na podk³adówke, a kupi co¶ lepszego.

ale wiem, moje rady sa zawsze zle.

ekhm tym bardziej, ze ma tkai kompresor do dyspozycji... nara.
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-11, 16:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
dlaczego ma zajechac pistolet? tym sie nie rzuca. jesli bedzie go po prostu odpowiednio czyscil to posluzy mu wiele lat. a o 31 grudnia chodzi mi ze po tej dacie beda bazy wodne i mu zardzewieje. a kompresor to on ma chyba raczej dobry (wnioskuje po 3 fazach) i mysle ze ma troche wieksza wydajnosc niz to co napisal.
 

online 
Wys³any: 2007-12-11, 20:12   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
rzeczywi¶cie, nie pomy¶la³em, ale wiêkszosæ tych tanich pistolecików ju¿ ma dysze nierdzewne (np. ten moj 1 za 140z³ mia³ nierdzewke, teraz robi do podk³adu) :wink:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-12, 05:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
ale wiêkszosæ tych tanich pistolecików ju¿ ma dysze nierdzewne


hm tak mysle ze tu nie chodzi tylko o dysze. czy wszystkie pistolety sa z aluminium ? wydaje mi sie ze te najtansze chyba nie wszystkie? moze ktos potwierdzic lub zaprzeczyc ?
 

online 
Wys³any: 2007-12-12, 13:41   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
stalowe korpusy juz dawno nie sa produkowane, przynajmniej ja takich nie widzia³em :roll: :smile:

teraz byle pistolet jest aluminiowy, no jedynie schneider ma stalowe korpusy po czê¶ci, ale w ¶rodek komory dyszy jest nabity miedziany cyz mosiê¿ny element. w ktorym trzymaa sie dysza i d³awik iglicy.

jednak tkaie nasze gadanie jest bez sensu, bo autor tematu do tej pory nie napisa³ ile ma kasy i jak ma zamiar sie tym interesowaæ.

pozdrawiam.


p.s. aha, zapomnialem dodaæ, znam lakierników w wiosce, którzy czy¶cili pistolety szczotkami drucianymi, mozecie nie wierzyæ, wiem ze to niewiarygodne ale tak jest! mialem tu i ówdzie dorobki, dlatego wiem, jacy potrafi± byæ polscy 'lakiernicy".
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-12, 15:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
p.s. aha, zapomnialem dodaæ, znam lakierników w wiosce, którzy czy¶cili pistolety szczotkami drucianymi, mozecie nie wierzyæ, wiem ze to niewiarygodne ale tak jest! mialem tu i ówdzie dorobki, dlatego wiem, jacy potrafi± byæ polscy 'lakiernicy".


to akurat znany patent he he he....
 

£ukasz1 
Wys³any: 2007-12-12, 16:14   
0
UP DOWN


Posty: 22
szczota druciana do pistoletu nie wpad³ bym na to równie dobrze mo¿na sobie ¶rubokrêtem w nim pogrzebaæ.kurde nie rozumie tego jak komu¶ mo¿e byæ szkoda kupiæ 0,5l nitra i wymyæ tylko jak ju¿ zaschniêty to sie wtedy martwi±.Chyba lepiej wydac to 5pln n nitro niz 200zl za byle jaki pistolet
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-12, 17:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
szczota druciana do pistoletu nie wpad³ bym na to równie dobrze mo¿na sobie ¶rubokrêtem w nim pogrzebaæ.kurde nie rozumie tego jak komu¶ mo¿e byæ szkoda kupiæ 0,5l nitra i wymyæ tylko jak ju¿ zaschniêty to sie wtedy martwi±.Chyba lepiej wydac to 5pln n nitro niz 200zl za byle jaki pistolet


jak komus szkoda 5 zeta to od biedy mozna zalac zuzytym nitrem. ja zlewam sobie zuzyta nitro i myje w nim szpachelki mieszadelka i inne rzeczy. no tak ale skad paprok ma miec nitro skoro uzywa go do rozceinczania bazy he he he....
 

romper24
Wys³any: 2007-12-12, 18:15   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam. Dziêki za rady, na sprzêt mam ok 1000z³. Dok³adnie mam taki kompresor metabo 100L, wydajno¶æ efektywna przy 7bar 222L, napiêcie 230V, moc 2,2kw, a pyta³em jak obej¶æ sprzêt na 400V bo wiêksze kompresory ju¿ s± tylko na 400V. Co s±dzicie o pistolecie walcom slim s?
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-12, 18:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
walcom slim s to super pistolet. uzywam i polecam.

a co do kompresorow to moj ma 46l, 3,75 kw mocy i wydajnosc prawei 500 l na wydechu :) obsluguje poprawnie sate 3000 hvlp. maly i mocny. w zasadzie moglby pracowac bez butli bo jego wydajnosc jest wieksza niz zapotrzebowanie pistoletu. no i jest na 220V
 

£ukasz1 
Wys³any: 2007-12-12, 19:44   
0
UP DOWN


Posty: 22
rbfm napisa³/a:
ma miec nitro skoro uzywa go do rozceinczania bazy he he he....

no fakt
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang