Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Kamek
Wys³any: 2012-08-20, 18:28   Koszt lakierowania - Soda Forman
0
UP DOWN

Posty: 22
Witam, prosze was o pomoc jak to polakierowaæ (zleciæ polakierowanie) i ile mo¿e kosztowaæ taka impreza, sytuacja wygl±da tak:

- przednie drzwi kierowcy s± do wymiany a w moim kolorze (Granat z wersji na eksport) takich nie znajdê wiêc trzeba malowaæ ca³e, powód wymiany to dziura, tzn. pod pêknietym pruch³em jak przy³o¿y³em druciaka okaza³a siê dziurka (w zasadzie sam j± zrobi³em bo patrza³em czy te drzwi s± czego¶ warte i przzebi³em j± ¶rubokrêtem)
- prawe drzwi przód równie¿ s± do wymiany bo jaki¶ kozacki lakiernik po wspawywaniu reperaturki tak je poszpachlowa³ ¿e nie maj± oryginalnego za³amania i nie wiem czy da rade to uratowaæ.
- prawe tylne drzwi mia³y od do³u ma³e niegro¼ne pruchle które usun±³em i zabezpieczy³em bo wtedy nie mia³em kasy na lakiernika ale to trzeba pomalowaæ i teoretycznie da³oby rade my¶le wycieniowaæ to i git tylko ¿e na rancie drzwi od strony s³upka jest kilka miejsc w których odpad³ lakier i nie wiem czy da³oby sie to tak pomalowaæ by nie psikaæ ca³o¶ci.
- lewe tylne drzwi te¿ zabezpiecza³em od do³u ale maj± równie¿ kwiatek rdzy na wysoko¶ci klamki
- b³otniki przednie maj± po pruchlu przy samym nadkolu
- próg od kierowcy jest do malowania bo jest wytarty nogami lakier

Jak widaæ roboty jest masa i ciekawi mnie koszt takiej imprezy bo jak mam us³yszeæ po 350z³/el u lakiernika a jest tu do roboty du¿o to koszt lakierowania przekroczy warto¶æ auta, co s±dzicie o tym ¿enuj±cym problemie ;p Ciekawi mnie jak wygl±daj± ceny lakierników którzy po robocie dorabiaj± sobie w gara¿u i czy kto¶ na górnym ¶l±sku sie tak bawi bo u profesjonalisty chyba nie op³aca mi sie tego robiæ.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-08-20, 19:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Kolega za samo lakierowanie, ca³ego Golfa III 3d zap³aci³ 2500z³ z materia³ami + blacharka 1500z³. Robota w "norce" cena "netto" ;)
Patrz±c na twój problem, koszt remontu blacharki na pewno przekroczy warto¶æ auta.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Kamek
Wys³any: 2012-08-21, 08:32   
0
UP DOWN

Posty: 22
Sw.Piotrek, zdaje sobie sprawe, ale mo¿e kto¶ po robocie by sie tego podj±³. Robi³em ju¿ kiedy¶ blacharkê (ca³e auto bez dachu) malowane, spawane itp za 1200z³, 7 lat temu to by³o, na normalnym warsztacie tylko ¿e wtedy dzia³a³ jeszcze na dziko, a ju¿ od ilu¶ lat s± zarejestrowani i sobie ¿ycz±.

Mo¿e kto¶ jeszcze pomo¿e.
 

gugun 
Wys³any: 2012-08-21, 09:31   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Kamek napisa³/a:
7 lat temu to by³o
7 lat temu to te 1200z³ mialo taka warstosc jak teraz 3-4k ;)
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Off Topic

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group