Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
djtomas
Wys³any: 2012-10-07, 18:49   walka z rdz± w zimie
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam,
Chcia³bym zrobiæ przed zim± zaprawki na nadkolach, pojawi³y siê niewielkie wykwity rdzy. Zastanawiam siê czy w lepiej oddaæ teraz samochód do blacharza/lakiernika czy lepiej poczekaæ do nastêpnego sezonu i zrobiæ to w lecie?
Jaka powinna byæ najlepsza temperatura do takiej roboty?
W lecie jest cieplej 20-30*C i sucho mo¿e to leszy okres na "walkê" z rdz±.
Lakiernik niby ma ogrzewane pomieszczenie, ale nie wiem czy ju¿ zacz±³ sezon grzewczy i jakie temperatury tam utrzymuje.
Proszê o szybkie odpowiedzi bo nie wiem czy wstawiaæ auto "na warsztat".

Pozdrawiam
 

chudson
Wys³any: 2012-10-07, 19:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
Jak dobry lakiernik to i jesieni± i zim± dobrze zrobi. Jak kiepski to i latem spieprzy.

Na wiosnê po soli to mo¿esz mieæ du¿o wiêksze dziury natomiast jak zrobisz teraz i solanka do wiosny spowoduje ponowne wykwity to bêdziesz móg³ z reklamacj± uderzaæ.

Je¶li oddasz auto na lato to po kolejnej zimie reklamacje mo¿e byæ ju¿ trudniej egzekwowaæ. Rok minie i lakiernik sie wyprze odpowiedzialno¶ci.

Nie wiem jak forumowicze lakiernicy ale niektórzy lubi± podnosiæ ceny na zimê bo sezon st³uczek idzie, kolejka aut przed gara¿em i do ekspresów poza kolejk± trzeba dop³acaæ. wiêc spiesz siê z oddawaniem auta ;)
 

djtomas
Wys³any: 2012-10-07, 19:30   
0
UP DOWN

Posty: 3
cenê mam mniej wiêcej ustalon±, auto wstawia³bym ten albo przysz³y tydzieñ
ile rdza po takiej robocie nie powinna wychodziæ? z 12 miechów gwarancji chyba powinien daæ :roll:
bo wiadomo jak jest ze rdz±, po 2-3 sezonach nawet najlepsza robota chyba mo¿e siê poddaæ rudej
 

chudson
Wys³any: 2012-10-07, 21:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
Skoro kiedy¶ nowe auta nie cynkowane potrafi³y nie rdzewieæ przez kilka lat to i naprawione powinno tyle wytrzymaæ :D Wiele zale¿y od tego jak bardzo "po¿ydzisz" na naprawê. jak chce sie mieæ jak najtaniej to wiadomo ,ze bêdzie to zrobione najtañszymi ¶rodkami i na szybko.
 

djtomas
Wys³any: 2012-10-07, 23:56   
0
UP DOWN

Posty: 3
a jakie to najlepsze ¶rodki? co mogê zasugerowaæ wykonawcy?
ju¿ mu mówi³em, ¿e naprawa ma byæ pro i nie zale¿y mi na czasie
 

piwo76
Wys³any: 2012-10-08, 20:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 176
Wykonawcy siê raczej nie sugeruje,wykonawca ze sta¿em wie co i jak na swoje sposoby-niektóre mo¿e przestarza³e-od niego zale¿y ca³y proces technologiczny-je¶li cena ma³a to mo¿e odpu¶ciæ sobie jedn± czynno¶æ w ramach ciêæ.
 

Dawid9
Wys³any: 2012-10-12, 19:29   
0
UP DOWN

Posty: 36
Kozystaj±c z istniejacego tematu podepne sie i zapytam: czy warto sotsowac ró¿nego rodzaju woski do profili zamknietych?. Lub te¿ do spodu b³otników przednich (tam gdzie zbiera sie b³oto)?.
 

jacenty 741
Wys³any: 2012-10-12, 20:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Dziwne pytanie...
A myæ siê warto?Przecie¿ i tak siê cz³owiek ubrudzi...
 
 

chudson
Wys³any: 2012-10-13, 07:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
Je¶li siê robi w gara¿u codziennie to myæ nie warto bo na drugi dzieñ znowu upieprzonym siê jest. Natomiast woski warto stosowaæ ;)
 

Dawid9
Wys³any: 2012-10-13, 16:18   
0
UP DOWN

Posty: 36
jacenty 741 napisa³/a:
Dziwne pytanie...
A myæ siê warto?Przecie¿ i tak siê cz³owiek ubrudzi...

Ja natomiast s³ysza³em, ¿e z tych wosków do profili zamknietych po jakims czasie odparowuj± pewne substancje i ca³a ochrona znika albo mamy wrêcz odwrotny skutek. Dlatego w³asnie postanowi³em zapytaæ.
 

chudson
Wys³any: 2012-10-13, 21:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
Odwrotny nie ale fakt faktem konserwacje woskiem nale¿y powtarzaæ co 2-3 lata.
 

water 
Wys³any: 2012-11-19, 14:00   Re: walka z rdz± w zimie
0
UP DOWN


Posty: 12
Sk±d: Wawa
djtomas napisa³/a:
Zastanawiam siê czy w lepiej oddaæ teraz samochód do blacharza/lakiernika czy lepiej poczekaæ do nastêpnego sezonu i zrobiæ to w lecie?


Ja bym nie czeka³. Rok temu, jako¶ dok³adnie na pocz±tku listopada robili mi w warsztacie zabezpieczenie antykorozyjne podwozia i nic z³ego siê nie dzieje :) Kilka dni temu by³em na darmowym uzupe³nieniu ubytków tylko, a i mam jeszcze cztery lata gwarancji:)
_________________

 

Marcino 
Wys³any: 2012-11-21, 08:56   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
Nie czekaj, co rok , co zima to gorzej, wiem po swoim przypadku.
Pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime