Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
''Jaro'' 
Wys³any: 2012-10-14, 23:13   MERCEDES W123 1978r
0
UP DOWN


Posty: 12
Sk±d: Dolny¶l±sk
Witam przedstawiam moj± prace :) Mercedes w123 1978r 2400D

Lakieruje od czasu do czasu dla w³asnej przyjemno¶ci, i dla tego ¿e lubiê t± dziedzinê sztuki ;P
Ale do tematu Mercedes jest u mnie w rodzinie od lat 80 od tamtej pory przeszed³ jedn± wiêksz± naprawê lakiernicz± która jak widaæ nie wysz³a fachowcowi najlepiej polega³a na ca³kowitym zmianie koloru z bia³ego na zielony ''lakiernik'' dosta³ wytyczne co do koloru ale chyba by³ przy dobieraniu lakieru daltonist±, inny malarz jeszcze próbowa³ poprawiaæ ale te¿ nie wysz³o. I tak z kiepsk± pow³ok± lakiernicz± silnie je¼dzi³ przez parê lat a¿ w koñcu podros³em i zacz±³em siê trochê wstydziæ ''³adnego lakieru'' :) i powiedzia³em sobie ¿e trzeba gwiazdê ratowaæ i wzi±³em merca na gara¿

Plan: odnowa mercedesa blacharsko-lakierniczo oraz od¶wie¿yæ tapicerkê

sprzêt oraz materia³y
pistolet iwata air-gunsa az3 1.3
podk³ady oraz szpachlówki z autorenova
lakier t4w ht tiefgruen 825

Na pocz±tku:

wnêtrze:

i ju¿ podczas prac:




jutro wiêcej zdjêæ
 

barslo
Wys³any: 2012-10-14, 23:32   
0
UP DOWN

Posty: 21
super sprawa nie mogê siê doczekaæ nastêpnych zdjêæ :)
 

hematol 
Wys³any: 2012-10-15, 00:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
witam,''Jaro'' ,¶wietne auto do restaurowania!Sam mialem 240D z 81r,pozostal tylko sentyment...Pokazuj nam jak robisz mietka i jakimi materia³ami?Takie wozy uwielbiam :tak: Sam w wolnych chwilach grzebie przy moim vw T3 z 83r.,ale ze wzgledu na nawa³ roboty nie moge zbyt czasu po¶wieciæ dla siebie.Czekamy na dalsze fotorelacje! :spoko:
 

''Jaro'' 
Wys³any: 2012-10-15, 21:27   
0
UP DOWN


Posty: 12
Sk±d: Dolny¶l±sk
Dzisiaj ju¿ zapodk³adowa³em drzwi.


Jutro postaram siê zrobiæ zdjêcia polakierowanej ju¿ budy z b³otnikami, mask± i tylna klap±. Wnêtrze ju¿ tez trochê ogarn±³em, wiêc jak znajdê chwilkê to pochwale siê postêpami :)
 

jedi9 
Wys³any: 2012-10-15, 22:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 167
Sk±d: ¯yglin
czy mi siê wydaje czy ca³a twoja praca idzie na marne wraz z "kitem" prosto na blachê bez podk³adu ? :sciana:
 

''Jaro'' 
Wys³any: 2012-10-15, 22:36   
0
UP DOWN


Posty: 12
Sk±d: Dolny¶l±sk
niech mnie zastrzel± zawsze s³ysza³em ¿e szpachla potem podk³ad jak narazie robi³em tak do tej pory i nic ze szpachl± siê nie dzieje :shock:
 

hematol 
Wys³any: 2012-10-15, 22:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Cytat:
niech mnie zastrzel± zawsze s³ysza³em ¿e szpachla potem podk³ad

:nie: tez widzialem szpachle ale myslalem ze "co¶" da³e¶ pod ni±,tzn jakie¶ zabezpieczenie typu podklad epoksydowy alby reaktywny.... :D
 

''Jaro'' 
Wys³any: 2012-10-15, 22:52   
0
UP DOWN


Posty: 12
Sk±d: Dolny¶l±sk
no nic ¿ycie :cool: niema co p³akaæ te¿ bêdzie dobrze :) nastêpne fury bêd± lepiej wykonane
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-10-15, 23:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Bardzo d³uuuuugo macie tego Mercedesa. W latach 80' musia³a to byæ ekstra fura.
Czym szlifujesz szpachlê oraz jakim podk³adem j± zabezpieczy³e¶ :?:
_________________
http://niezalezna.pl/
 

chudson
Wys³any: 2012-10-16, 07:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
Wielu producentów dopuszcza k³adzenie na go³a blachê szpachli. Choæby w kartach technicznych novola pisz± o stosowanych pod³o¿ach: " Stal" lub "stal ocynkowana" , jest równie¿ wzmianka o "podk³adach dwu komponentowych akrylowych" a nie ma wzmianki o epoksydzie ,który wielu uwa¿a za najlepszy przed szpachl±.
 

Dumel19
Wys³any: 2012-10-16, 16:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
piêkne auto, az sie chce patrzeæ jak go reanimujesz :spoko:

kiedy¶ gdzie¶ czyta³em ze w instrukcji obs³ugi tego auta przy naparwie tylnego mostu by³o tak napisane " Producent nie udziela schematu tylnego mostu poniewa¿ nie przewiduje jego naprawy. " :D
 
 

Dawid9
Wys³any: 2012-10-16, 19:11   
0
UP DOWN

Posty: 36
Tak czy siak danie epoxydu pod szpachle napewno by nie zaszkodzi³o ;) . Z niecierpliwoscia czekam na dalsze zdjêcia, mam s³abosc do youngtimerów :D
 

''Jaro'' 
Wys³any: 2012-10-16, 19:46   
0
UP DOWN


Posty: 12
Sk±d: Dolny¶l±sk
Sw.Piotrek, Tak w latach 80' to by³a fura, bia³a limuzyna kupiona od znajomego ojca ja pamiêtam przez mg³ê (poniewa¿ jeszcze wtedy pod stó³ wbiega³em na stoj±co) :) i tyle co mam jeszcze pami±tkowe zdjêcie z parkingu w¶ród fiatów 125p, zastaw, i wartburgów, auto je¼dzi³o bardzo d³ugo a¿ zesz³o na 2 plan za spraw± fiata cromy, ale to ju¿ nie by³o to samo co merc, fiat psu³ siê co chwile, brakowa³o czê¶ci a¿ zosta³ sprzedany potem przewinê³y siê jeszcze 2 sierry a¿ wkoñcu w 2003r. pojawi³ siê granatowy mercedes w124 i tak w123 sta³ siê zielonym ''wo³em roboczym''

co do podk³adu to - protect 300 novol

szpachle obrabiam najpierw hebelkiem i koñcowe pod podk³ad mimo¶rodow±
 

kalbi 
Wys³any: 2012-10-17, 16:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
podk³adu t³usto, i wady wyj± po czasie na s³oneczku, s³abe przygotowanie niestety siê k³ania lub od razu za gruba warstwa podk³adu. Zdjêcie 1 pokazuje jak rozcieñczalnik z podk³adu ju¿ zareagowa³ ze spodnia warstw±.
_________________

 
 

''Jaro'' 
Wys³any: 2012-10-17, 22:41   
0
UP DOWN


Posty: 12
Sk±d: Dolny¶l±sk
kalbi, przygotowanie wed³ug mnie jest dobre poniewa¿ auto robiê dla siebie dla w³asnego oka i nie bêdê odwalaæ fuszerki i siê oszukiwaæ pó¼niej ¿e jest zajebi¶cie. Ale co do podk³adu to masz w 100% racje chcia³em trochê podgoniæ robotê i wysz³o tak jak wysz³o :/ nie zostawiê tego tak i bêdê poprawiaæ bo zale¿y mi na jak najlepszym efekcie koñcowym.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-17, 23:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
kalbi napisa³/a:
podk³adu t³usto, i wady wyj± po czasie na s³oneczku, s³abe przygotowanie niestety siê k³ania lub od razu za gruba warstwa podk³adu.

Moim zdaniem @Kalbi ma racjê.
S³once przygrzeje i pop³aczesz sie widzac krzywizny elementów.
A te wyrobione powierzchnie gotowe pod podk³ad chetnie bym pomaca³ --- raczej ju¿ krzywizny bym wymaca³.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-17, 23:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
''Jaro'' napisa³/a:
kalbi, przygotowanie wed³ug mnie jest dobre poniewa¿ auto robiê dla siebie dla w³asnego oka i nie bêdê odwalaæ fuszerki i siê oszukiwaæ pó¼niej ¿e jest zajebi¶cie.

Nie w±tpiê w Twoje szczere chêci, ale z doswiadczenia z kit edyszyn elementami ... proste to nie mo¿e byæ, nie mo¿e te¿ po czasie nie si±¶æ.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

kosior
Wys³any: 2012-10-18, 07:05   
0
UP DOWN


Posty: 102
a te koby³ki to jakie¶ pancerne takie .... jaki¶ wodoci±g zdemontowa³e¶ ? ^^
_________________

 

kalbi 
Wys³any: 2012-10-18, 07:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
taki kit edyszyn, najlepiej przelecieæ natryskówk± i dopiero potem podk³adem
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-18, 09:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Cytat:

taki kit edyszyn, najlepiej przelecieæ natryskówk±

A Wiesz, nie npisalem o natryskówce liczac na innych opiniê o niej.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-10-18, 10:38   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
jak jest tak juz jest...korzystaj ze s³oneczka:) wystaw to i za pare dni daj kontrast dobrze dotrzyj ten podklad zeby sie wszystko zrownalo i daj jeszcze jedna juz cienka warstwe podk³adu :tak: szkoda ze nie dales natrysku,ma mniejsza kurczliwosc i na nim bys sobie dopiero wszystko zrownal po paru dniach,ale juz jest jak jest..daj temu wszystkiemu dobrze "si±¶æ" i bedzie ok
 
 

kalbi 
Wys³any: 2012-10-18, 10:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Lackdoctor napisa³/a:
Cytat:

taki kit edyszyn, najlepiej przelecieæ natryskówk±

A Wiesz, nie npisalem o natryskówce liczac na innych opiniê o niej.


mo¿na to by by³o jeszcze przelecieæ cienko zwyk³± szpachlówk± po ca³o¶ci ale natryskówka jest wg mnie lepsza - bo ³atwiej siê nak³ada na du¿e powierzchnie i ³atwiej siê obrabia. Ogl±da³em swoje wypociny robione szpachl± natryskow± po oko³o 2 latach (tzw ulepy) i naprawdê nie ma siê kompletnie do czego przyczepiæ.
Jeszcze jak kto¶ chce przyspieszyæ czas i nie babraæ siê w natryskówki to polecam U-Pol Dolphin - szpachla do nak³adania szpachelk± - samopoziomuj±ca.
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania