Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
seba
Wys³any: 2007-12-19, 22:11   co z tym kleerem?
0
UP DOWN

Posty: 53
malowa³ kto¶ mo¿e kleerem z HAYA 4:1,wczoraj malowa³em wieczorem i dzisiaj ca³y dzien nie dosech³ dopiero pod koniec przestawa³ lekko ³apaæ,zazwyczaj malowa³em iwatem,lub trotonem to rano mozna by³o ¶mia³o montowaæ,a ten ni cholery,a prawie bez rozcien,a garaz ogrzewany(ok 15 stp)
 

malarz
Wys³any: 2007-12-20, 00:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
Ja ci nie pomogê ale powiem ¿e mia³em raz ochotê kupiæ jaki¶ klar Haya ale sprzedawca powiedzia³ mi ¿e w zasadzie to jak chcê to on mi sprzeda komplet ale oni maja wypraktykowane ze do tego klaru co ja chcê to lepiej podchodzi utwardzacz od innego lakieru Haya tyle ¿e o innej proporcji, chodzi³o o czas schniêcia. Odpu¶ci³em sobie bo jak trzeba tak kombinowaæ i poprawiaæ fabrykê to nie jest to tego warte. Lepiej do³ozyæ 10 zeta i wzi±æ sprawdzony 2+1 novola.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-20, 17:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
malarz napisa³/a:
do tego klaru co ja chcê to lepiej podchodzi utwardzacz od innego lakieru Haya tyle ¿e o innej proporcji,


jezu.... skad wy bierzecie takie wynalazki............. dziwie sie niektorym ze uzywaja jakichs gowien zamiast sprawdzonych materialow.
 

malarz
Wys³any: 2007-12-20, 18:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
ej, przecie¿ ja w³a¶nie dlatego nie kupi³em go :razz: a swoj± drog± to ¿eby jaki¶ towar mo¿na by³o nazwaæ sprawdzonym to musi siê znale¼æ jaka¶ grupa odwa¿nych co by taki nowy towar przetestowa³a :grin:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-20, 19:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
przeciez jest tyle sprawdzonych firm.... ja nawet nie slyszalem o takiej firmie jak haya....
 

Benos77
Wys³any: 2007-12-20, 21:36   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
Ja u¿ywa³em przez chwile bazy haya.G³upi by³em...zaoszczêdziæ chcia³em.Moim zdaniem ca³a Haya nie nadaje siê do niczego.Teraz u¿ywam tylko sprawdzonych firm.
 

seba
Wys³any: 2007-12-20, 21:47   
0
UP DOWN

Posty: 53
z haya bra³em tylko rozcieñczalniki,bo mialem po drodze,a z miejsca gdzie mam warsztat do mieszalni najbli¿szej jest 20 km,wiêc ojciec kupi³ mi po drodzeten lakier,a pyta³em facetki czy szybko wi±¿e w warunkach bez 60stp i ¶ciemnia³a ¿e ok bo to niby HS,ale macie racjê malowa³em ivatem,trotonem to bez porównania,wiem jak siê zachowa i wogóle.Nauczka i koniec
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-21, 08:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
seba napisa³/a:
a pyta³em facetki czy szybko wi±¿e w warunkach bez 60stp i ¶ciemnia³a ¿e ok

a spodziewales sie ze powie ci ze nie??? ja sprzedawcow nigdy o nic nie pytam bo wiem ze zawsze odpowiedz bedzie satysfakcjonujaca mnie :D
 

online 
Wys³any: 2007-12-21, 11:41   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
rozcienczalniki z haya s± dobre i tanie. uzwalem ich do podkladów (akrylowych) a pare razy zdarzylo mi sie tez uzyc raz do klaru i bylo ok.

ich bazami malowalem sobie meble do pokoju i meble brata. na nic innego sie nie nadaje. w koncu cena 60z³/ puszka 1l gotowej bazy, to po cenie renolaka;]
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-21, 13:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
rozcienczalniki z haya s± dobre i tanie. uzwalem ich do podkladów (akrylowych) a pare razy zdarzylo mi sie tez uzyc raz do klaru i bylo ok.


heh do podkladu to byle co w zasadzie mozna wlac i tez bedzie dobre.
 

marikk 
Wys³any: 2007-12-21, 14:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
rbfm napisa³/a:
heh do podkladu to byle co w zasadzie mozna wlac i tez bedzie dobre.
oj nie do koñca tak jest a zw³aszcza jak dodamy nitra
 

online 
Wys³any: 2007-12-21, 15:39   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
marikk napisa³/a:
rbfm napisa³/a:
heh do podkladu to byle co w zasadzie mozna wlac i tez bedzie dobre.
oj nie do koñca tak jest a zw³aszcza jak dodamy nitra


moze i mozna rozne wlewac gowna, ale ta haya jest po cenie wlasnie nitro w butelkeczkach czy innych gówien petrochemi polskiej :wink:

wiec warto, chodzby zamiast nitra do mycia narzêdzi jakis lepszych :razz: cena chyba nie cale 10z³/ 1L
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-21, 21:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
wiec warto, chodzby zamiast nitra do mycia narzêdzi jakis lepszych :razz: cena chyba nie cale 10z³/ 1L


tyle ze nitro kosztuje 5zl za litr

[ Dodano: 2007-12-21, 21:10 ]
marikk napisa³/a:
oj nie do koñca tak jest a zw³aszcza jak dodamy nitra


o nitrze nie wspominalem bo to przeciez oczywiste. ale jakikolwiek rozcienczalnik do wyrobow akrylowych bys wlal do podkladu to nic sie nie stanie.
 

marikk 
Wys³any: 2007-12-21, 21:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Wiesz jak napisa³e¶ ¿e mo¿na byle co wlaæ to mia³em te¿ na my¶li wlanie nitra
 

seba
Wys³any: 2007-12-21, 21:38   
0
UP DOWN

Posty: 53
Powiedzcie czy do kleeru mozna wlaæ rozc. poliuretanowy,by³ jaki¶ klieent w mieszalni i pyta³ czy mo¿na ja mu powiedzia³em,¿e do akrylu w podk³adzie la³em,ale do kleeru to niewiem.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-21, 21:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
seba napisa³/a:
Powiedzcie czy do kleeru mozna wlaæ rozc. poliuretanowy,by³ jaki¶ klieent w mieszalni i pyta³ czy mo¿na ja mu powiedzia³em,¿e do akrylu w podk³adzie la³em,ale do kleeru to niewiem.


coraz bardziej mnie przerazasz. skad ludzie biora takie pomysly.....?
 

seba
Wys³any: 2007-12-22, 23:00   
0
UP DOWN

Posty: 53
Nie wiem dlaczego,pytam bo sam nigdy nie dodawa³em i kiedy by³em w mieszalni jaki¶ go¶æ pyta³ o to w³a¶nie,wiêæ powiedzia³em mu,¿e nie wiem do podk³adu bodaj¿e z nawola to go¶æ w mieszalni da³ m taki rozcieñczalnik i nic siê nie dzia³o,a w kartach technicznych nie sprawdza³em,wiêc nie m±drzê siê wiedz± bo jej nie posiadam,jak potrzebujê do czego¶ to wtedy szukam,a tak pozatym,siedzê od rana do nocy w warsztacie i nie bardzo mam kiedy sie doinformowaæ.
z okazji zbli¿aj±cych siê ¦WI¡T BOZEGO NARODZENIA ¿yczê wszystkim spokojnego i weso³ego kolêdowania.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group