Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
sawmaster 
Wys³any: 2012-10-24, 18:18   Problem z Iwat± AZ3 impact
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
Co¶ dziwnego odkry³em na próbnych natryskach, otó¿ jak mam przykrêcony materia³ o pó³ obrotu to miot³a wychodzi w granicach 20cm mo¿e mniej jak odkrêcam materia³ pó³ obrotu to miot³a zwiêksza siê o 1/3. Wada pistoletu? nie spad³ mi na ziemie czy co¶ w tym rodzaju. W mieszalni poradzili mi abym sprawdzi³ czy mam dokrêcony pistolet. Ci¶nienie na wci¶niêtym cynglu 2,3 bara
 

Chali68
Wys³any: 2012-10-24, 18:45   
0
UP DOWN

Posty: 247
W mieszalni nieznajo sie a ty jak niewiesz to id¼ do "szeptuchy" to ci powie albo uleczy! Poczytaj o zasadach dzia³ania urz±dzeñ natryskowych to bêdziesz wiedzia³. Jak to dzia³a. Pozdr.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-24, 18:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
sawmaster,
Wszystko OK.
Cytat:

W mieszalni nieznajo sie

Dok³adnie.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-24, 19:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
Wszystko OK.

Dok³adnie ... Wszystko OK ?????? ... to mo¿e Lackdoktor wyja¶nij koledze @sawmaster jak to dzia³a i dlaczego, a nie wysy³asz go na drzewo jak on tu zajrza³ po informacje. Dla kolegi @sawmaster to dziwne zjawisko ... i dlaczego ma niby szukaæ informacji gdzie¶ w prasie, czy w katalogach jak Tu taki znakomity znawca od pistoletów jest :spoko: ... jednak odpowiada wylewnie .... Wszystko OK.

To niegrzeczne jest @Lackdoktor to ju¿ lepiej by³o nie wchodziæ do tego tematu ni¿ pisaæ komu¶ .... ¿eby siê odpie przy³ :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

sawmaster 
Wys³any: 2012-10-24, 21:08   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
w³a¶nie chcia³em zg³êbiæ wiedzê ale nie wiem gdzie szukaæ bo w necie tego nie ma
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-24, 21:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
sawmaster napisa³/a:
w³a¶nie chcia³em zg³êbiæ wiedzê

Dla lakiernika wystarczy zwyk³e OK.
Sprzet jest Ok.

Dla poszukiwacza ... PROJEKTER,
On przecie¿ ju¿ nie mo¿e wytrzymaæ aby sie wiedza podzieliæ. :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-25, 00:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Krzysztofie ... gdzie¿ bym ¶mia³ tu pisaæ jakie¶ g³upoty o pistoletach. Ja teoretyk przy tobie wieloletnim praktyku zawodowym ( to ju¿ bêdzie z piêciolecie twojej kariery - chyba ;) ) i Ja mam takiemu mistrzowi wchodziæ w paradê ... zreszt± napisa³e¶ post w temacie tylko taki ubogi troszkê i zaskoczy³e¶ mnie po prostu, ¿e tak kolegê odepchn±³e¶. W kilku zdaniach móg³by¶ wyja¶niæ piêknie t± sprawê. Masz jaki¶ gorszy dzieñ ? ... No to mo¿e jutro Krzysiu ... Jutro ma ¶wieciæ s³oneczko. :x:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

YAMAHER
Wys³any: 2012-10-25, 12:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
hahah :D No PROJEKTER zgadzam sie z Toba :) Nie ³adnie tak :)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-25, 13:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
sawmaster napisa³/a:
w³a¶nie chcia³em zg³êbiæ wiedzê

Dla lakiernika wystarczy zwyk³e OK.
Sprzêt jest Ok. Dla poszukiwacza ... PROJEKTER ...

Trochê ekwilibrystyczna jest konstrukcji tego twojego postu .... ale mam wolnego zwoja w mózgu i po nie przespanej nocy zajarzy³em, ¿e chcia³e¶ mnie lekko obraziæ, ;) a TY TY , ¿e niby nie jestem Ciebie godny bo TY jeste¶ lakiernikiem ? aaaaa :D Teraz ju¿ kapuje. :fiu:

No troszkê ci raczej Krzysztofie nak³amali je¿eli sam tego sobie nie wymy¶li³e¶, ale bardziej martwi mnie to ¿e kolega @sawmaster postanowi³ jednak P O S Z U K I W A Æ wiadomo¶ci i zg³êbiæ temat tego zjawiska, którego ma prawo nie zrozumieæ, a Ty Krzysztofie..... konfabulujesz ¿e jeste¶ lakiernikiem i ¿e nie gadasz z plepsem :x: OJ nie fajnie, nie fajnie Lackotworze :nie:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-25, 13:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
P O S Z U K I W A Æ
= PROJEKTER,

Dobra, wstep mamy za Tob± a teraz dziel
PROJEKTER napisa³/a:
ale mam wolnego zwoja w mózgu
ok, ja mam czas, poczekam. :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-25, 15:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Ale na co ? ... Nie krêæ mo¿e. Nabi³e¶ sobie kolejnego posta wchodz±c do technicznego tematu o pistoletach. Guzik pomog³e¶ tylko wys³a³e¶ @sawmaster na drzewo, krótkim niezbyt m±drym i na pewnie niezbyt grzecznym tekstem. Wróæ do tematu praktyku i specjalisto od AirGunsa ... model IPACT dodam .... którego z pewno¶ci± nie widzia³e¶ na oczka .... Wróæ i napraw co¶ spie przy³. :tak:

Opisz TU dlaczego jest OK .... i jeszcze wyja¶nij mo¿e tym Uherom z forum co prowadz± mieszalnie lakierów dlaczego s± durnymi pa³ami i gó wno wiedz± o pistoletach w tych swoich miejscach pracy zwanych mieszalniami ?
No Krzysiu do czego to podobne jest ¿ebym ci t³umaczy³ co napisa³e¶ we w³asnym po¶cie

Raczej wygl±da na to ¿e koledzy z mieszalni pisz±cy na forum maj± do dyspozycji dok³adnie to samo ¼ród³o wiedzy co TY ... wieloletni lakiernik z piêciuset letni± praktyk± zawodow±. Wychowanek ASO. Cz³owiek legenda ... który ma nawet specjalny temat z pochwa³ami na obu portalach internetowych W³a¶ciciel Autoodnogi legalnej lakierni znanej w ca³ej Polsce i dwóch krajach europy. Te¿ spijasz wiedzê z postów na forum.

Nie b±d¼ Krzysiu takim nabzdyczeñcem tylko wyja¶nij koledze prost± sprawê z t± szeroko¶ci± miot³y. Przecie¿ napisa³e¶ OK .... to teraz siê ok zachowaj :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-25, 15:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
wyja¶nij koledze prost± sprawê z t± szeroko¶ci± miot³y.


Co mam wyjasniaæ?
Robisz wielkie czary z dzia³ania pistoletu lakierniczego.
Za rozbicie materia³u i u³o¿enie jej w kszta³t szerokiej miot³y odpowiadaja dysze odchylajace - jak wolisz w±sy ;)

Dlaczego jak podajesz mniej materia³u miot³a jest wê¿sza?
Bo powietrze nie ma czego rozbijaæ a przy iglicy otwartej na max powietrze z dyszy odchylajacych trafia na mieszanke materia³u i powietrza o wiekszej gêsto¶ci, trafia na opór i ... im wieksza dysza, tym miot³a szersza.

Ale takie wiadomo¶ci to do czego niby sa potrzebne lakiernikowi ?

Dlatego pistolet OK, w mieszalni mog± sie nie znac, bo to wiedza zbedna.

Pisac jeszcze co sie dzieje zaraz za wyj¶ciem dyszy materia³owej i obrazowo opisywac wielko¶æ i ¶rednicê mieszanki w miejscu w ktorym trafia w nia powietrze z dysz rozpylajacych?
Malo materia³u - srednica mniejsza, duzo materia³u- ¶rednica odpowiednio wieksza.
Co jeszcze?
Do momentu natrafienia na powietrze z dysz odchylajacych miot³a zawsze jest okrag³a ^^ ^^ ^^ cos jeszcze???
Po co to komu potrzebne ?
Poczatkujacemu aby pog³êbic wiedzê?

Pistolet ok.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-25, 17:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
.... a to ju¿ nie Mnie pytaj co masz pisaæ .... tylko kolegê @sawmaster,

Ja tam sobie na razie zanotuje nowe pojêcia z budowy pistoletu lakierniczego ^^

W±sy ... to siê pisze przez "±" ? ^^
Dysze odchylaj±ce .... odd czy odchylaj±ce ? .... a one siê obracaj± mo¿e czy tylko odchylaj±? ^^

Te czê¶ci pistoletu to maj± jakie¶ nr w cenniku ^^ ^^ ^^

Ja nie z³apa³em idei twojego przekazu, ale mo¿e kolega @sawmaster jest zadowolony z wyczerpuj±cej informacji i jest OK ;)



Mnie praktyku to siê wydawa³o, ¿e ka¿dy pistolet uzyskuje maksymaln± szeroko¶æ strumienia natryskowego gdy ci¶nienie jest ustawione na zalecanym poziomie 2 - 4 bary zale¿nie od typy i modelu, a reszta zaworów jest po prostu na max otwarta ¿eby sprzêt móg³ zademonstrowaæ co tam za parametry dali lakiernikowi do dyspozycji jego projektanci. :tak: To taka informacja dla lakiernika.

No chyba ¿eby ... ale nie :nie: .... Nie to nie mo¿liwe :sciana: ... a mo¿e jednak ?


Krzysio ? Tak zapytam nie¶mia³o jak P O S Z U K I W A C Z .... bo widzê ¿e siê na tym znasz ¿e HO ... HO .... Tylko siê bojê troszkê, bo wiesz mam od ciebie to na PW ... a tam :D ... najwy¿ej mnie zje...biesz. ;)

Spytam ..... ?

To nie jest przypadkiem tak, ¿e wkrêcaj±c W AirGunsie Impact iglicê do ¶rodka dyszy materia³owej jednocze¶nie blokuje siê t± iglic± spust w okre¶lonej pozycji i ten blaszany spust nie otwiera do koñca zaworu powietrza który tak siê g³upio sk³ada pracuje zawsze razem z iglic± czy to siê komu¶ podoba czy nie ? .. Producent pistoletu ( a w³a¶ciwie jego wynalazca w obecnej formie jakie¶ 70 lat temu ) wymy¶li³ to jako¶ tak ¿e wiêcej materia³u to wiêcej powietrza. Mniej materia³u mniej powietrza ?

Jak uwa¿asz Krzysiu ?

Bo tak sobie my¶lê ... ale Ja to przyg³upi t³usty, jedno zwojowy, durny teoretyk jestem ,... choæ tak sobie my¶lê ¿e mo¿e zasada pracy aparatu natryskowego jest taka ¿eby przenie¶æ na element jak±¶ ilo¶æ materia³u to potrzeba do tego okre¶lonej objêto¶ci powietrza. Skoro p³ynne wciskanie spustu przesuwa ig³ê do ty³u i dysza materia³owa podaje coraz wiêcej materia³u ze zbiornika grawitacyjnego ... to jak to kurde rozwi±zaæ ¿eby równie p³ynnie na dyszê powietrzn± dociera³o coraz wiêcej powietrza z korpusu ? Powietrza koniecznego do równego przenoszenia tej przybywaj±cej, lub nagle zmniejszaj±cej siê ilo¶ci materia³u ...

Bardzo ciê Krzysiu przepraszam sugeruj±c ¿e zawór powietrza i iglica pracuje zawsze w pe³nej zale¿no¶ci od siebie ... pcha je do ty³u spust pistoletu. :x:

Gdyby tak by³o to by oznacza³o ¿e do dyszy powietrznej nie dociera maksymalna mo¿liwa ilo¶æ powietrza skoro kto¶ skrêci³ iglice zablokowa³ spust i zawór powietrza teraz nie otwiera siê do koñca :/

Nie ¶mia³bym Krzysztofie modyfikowaæ twojej opowie¶ci o w±sach i dyszach odchylaj±cych durnym stwierdzenie teoretyka który nawet nie ma sprê¿arki ¿e raczej trudne jest uzyskanie maksymalnej szeroko¶ci strumienia na dyszy materia³owej skoro pistolet nie mo¿e "oddychaæ" tylko ziewa. Po wkrêceniu dyszy materia³owej i wyznaczeniu jej nowego miejsca po³o¿enia = maksymalnego punktu do którego mo¿na wcisn±æ spust .... uzyskujemy ..... WOW .... maksymaln± szeroko¶æ strumienia natryskowego :tak: To maksymalna szeroko¶æ strumienia dla takiego w³asnie po³o¿enia spustu. Nawet po cofniêciu ig³y do ty³u i ponownym przesuniêciu spust w to samo po³owiczne miejsce ( ju¿ na wyczucie ) znowu szeroko¶æ miot³y bêdzie taka sama ( po³owiczna ), bo oba zawory iglica i powietrze pracuj± zawsze równolegle.

Teraz nie wiem Krzysztofie z wieloletnim praktycznym do¶wiadczeniem czy taki "Kozi cenzura", "Dureñ", "Burak", £o¶, i T³usty ¦mierdziel .... mo¿e pozwoliæ sobie na posumowanie twojego ciut, ciut b³êdnego wyja¶nienia tej prostej sprawy ? :x:

Za pozwoleniem Krzysiu : Pistolet lakierniczy nie ma sztucznej inteligencji, nie jest sterowany komputerem, ani nawet chipem ... niestety nie wie g³upek ¿e za miejscem blokady spustu jest jeszcze przestrzeñ w któr± móg³by cofn±æ ig³ê i zawór powietrza sypiaæ towarem tak ¿e lakiernik siê zapowietrzy ze zdziwienia ... i niestety gdy siê wkrêci trochê iglice to ten g³upi aparat natryskowy "my¶li" ¿e to koniec ... ¿e to wszytko co ma do dyspozycji ¿eby "dmuchaæ i chuchaæ" powietrzem na g³owice i wszytko co mo¿e przepchn±æ przez te dziureczkê w dyszy materia³owej. :/

Tylko Ja nie wiem Krzysiu czy siê teraz nie wyg³upi³em ? Czy nie zrobi³em z siebie Debila koñcz±c karierê na forum ... karierê "styropianowego udawanego specjalisty" ... ss±cego wiedzê z katalogów ? Bo jak tak ... to na koniec dodam do twoje b³yskotliwej kariery konkluzje z PW któr± siê tak zachwyca³e¶ ... a co tam niech siê wszyscy ze mnie ¶miej± :

Zacytujê tu jedno zdanie twoje zdanie Krzysztofie z naszej rozmowy .... je¿eli siê nie pogniewasz ;P :

Lackdoctor / Mkautos napisa³/a:
Napisa³e¶ ¿e skrêcaj±c ilo¶æ materia³u zmniejsza siê te¿ ilo¶æ powietrza. No to w gali malina roku masz pierwsze miejsce gwarantowane
dalej by³y epitety ...

Tak napisa³em Krzysiu ..... Tak w³a¶nie napisa³em ... na tamtym forum i teraz na tym. TAK teraz zrobi³em wyja¶niaj±c troszkê jak dzia³a pistolet lakierniczy :tak:

Teraz postawiê sprawê TAK ... Niech ludzie oceni±. M±drzy i g³upi, fachowcy i amatorzy m³odzi i starzy, praktycy i teoretycy, która wersja wyja¶nienia "twojego OK" ... do nich bardziej przemawia ? Co zrozumieli ?

Czy mój teoretyczny be³kotu T³ustej Pa³y i wiejskiego barana .... czy mo¿e te twoje rzetelne wnikliwe wyja¶nienia sprawy gdzie nowa g³owica IMPACT ma dysze odchylaj±ce. ... no i oczywi¶cie jak siê Panowie odnosz± do tej jak¿e absurdalnej teorii ¿e skrêcaj±c ilo¶æ materia³u zmniejsza siê te¿ ilo¶æ powietrza dodam powietrza docieraj±cego do g³owicy ... i tak siê dzieje, czy siê komu¶ to podoba, czy nie :spoko:

DZIÊKUJE. TO PISA£EM JA - PROJEKTER ;)
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

sawmaster 
Wys³any: 2012-10-25, 17:57   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
projekter ale skomplikowanie piszesz, a z czytania ze zrozumieniem mia³em 84% na maturze
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-25, 18:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
sawmaster napisa³/a:
projekter ale skomplikowanie piszesz, a z czytania ze zrozumieniem mia³em 84% na maturze

To musisz przyj±æ do wiadomo¶ci wyja¶nienia Lackotwora. Pistolet dzia³a OK :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-25, 18:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Teraz postawiê sprawê TAK ... Niech ludzie oceni±. M±drzy i g³upi, fachowcy i amatorzy m³odzi i starzy, praktycy i teoretycy, która wersja wyja¶nienia "twojego OK" ... do nich bardziej przemawia ? Co zrozumieli ?


No to masz pecha.
S± tu m±drzy ludzie, nawet digi zdarza sie miec w pistolecie im.
Poczytaj±, oceni±, napisz±.

PROJEKTER napisa³/a:
bo oba zawory iglica i powietrze pracuj± zawsze równolegle.

No to czwarta Twoja wtopa w postrzeganiu dzia³ania pistoletu.

Rozkrêca³es kiedys pistolet?
Lakierniczy?
Mo¿e przypadkiem satê?

Naciskajac spust otwierasz zawór powietrza na zasadzie ON/OFF (tlumaczenie dla Projektera ... otwarty/zamkniety :rotfl: )
Dalsze naciskanie NIC nie zmienia, lecz jedyna zmienn± jest ilo¶æ materialu, która wzrasta wraz z dalszym naciskaniem spustu.

Resztê zostawiam kolegom, wystarczy podl±czyæ sate z digi i obserwowaæ pomiar cisnienia.


Robert dlaczego robisz z siebie durnia?
Czy z ludzi robisz idiotów?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-25, 18:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Spytam ..... ?

To nie jest przypadkiem tak, ¿e wkrêcaj±c W AirGunsie Impact iglicê do ¶rodka dyszy materia³owej jednocze¶nie blokuje siê t± iglic± spust w okre¶lonej pozycji i ten blaszany spust nie otwiera do koñca zaworu powietrza który tak siê g³upio sk³ada pracuje zawsze razem z iglic± czy to siê komu¶ podoba czy nie ? .. Producent pistoletu ( a w³a¶ciwie jego wynalazca w obecnej formie jakie¶ 70 lat temu ) wymy¶li³ to jako¶ tak ¿e wiêcej materia³u to wiêcej powietrza. Mniej materia³u mniej powietrza ?

Jak uwa¿asz Krzysiu ?


Bzdura.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-25, 18:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Nie mia³em najmniejszych w±tpliwo¶ci zarozumialcu, ¿e prêdzej udusisz siê w³asn± rêk± ni¿ przyznasz publicznie ¿e jeste¶ durniem. Ale we wszystkich twoich durny wywodach najfajniejsze jest to branie wszystkiego na prosty ch³opski wiejski sposób rozumowania. Czego nie zrozumie to sobie wymy¶li :D

Szkoda ¿e ci to wyja¶ni³em :x: Niestety musisz ostaæ w ¶wiecie swoich "dysz odginaj±cych" ^^

-------------------------------------------------------------------------------

Ty Mkautos jednak jeste¶ nieprawdopodobnie durny. Ciekawe ¿e nie regulujesz ci¶nienia wej¶ciowego do pistoletu na spu¶cie wci¶niêtym do po³owy tylko do koñca ? Zobacz sobie mo¿e gdzie jest osadzony wlot pomiaru ci¶nienia do twojego dygitalu i zastanów siê co on mierzy ... to ci¶nienie wej¶ciowe. miêdzy zaworem a gniazdem wej¶ciowym do pistoletu, Otwierasz spust i to co wylecia³o jest uzupe³niane - wlatuje. Na odcinku pomiarowym jest ca³y czas bez zmian ... to samo by siê dzia³ na manometrze pod pistoletem. Miêdzy zaworem a wej¶ciem ca³y czas to co ustawi³e¶ np 2 bary Ca³y czas bez zmian. Co zabra³e¶ to wlecia³o :sciana: .. ca³y czas powietrze jest uzupe³niane ze sprê¿arki ... CO MA SIÊ ZMIENIAÆ ? :sciana:

Ja cenzura :cry: ... i do tego ten go¶æ masie tu za jakiego¶ speca od sprê¿arek :sciana: no ¿enada kompletna :x:

Oprócz podstawowych wiadomo¶ci z lat 30 ubieg³ego wieku samozwañczy lakierniku to przyda³oby ci ciê troszkê wiedzy na temat tego jak dzia³a pomiar ci¶nienia w rêkoje¶ci pistoletu który masz prawie rok ... kompletny Dureñ ... Jak TY w ogóle mog³e¶ pomy¶leæ ¿e ten wy¶wietlacz pokazuje ci¶nienie panuj±ce w ca³ym korpusie :sciana: ... a przepraszam wzi±³e¶ to na prosty ch³opski wie¶niacki umys³ BRAVO Mkautos ... to ¿e¶ b³ysn±³ inteligencj± :nie:

To moja ostania próba durniu wyja¶nieni ci jak to dzia³a :

Wykoncypuj ch³opski rozumie sobie jak materia³ z dyszy materia³owej trafia do formowania na g³owicê ? ... i czy maj±c do zassania ( to podpowied¼ jest ) minimaln± ilo¶æ ciê¿kiego materia³u ... potrzeba tyle samo powietrza .... co do zassania w tej samej jednostce czasu bardzo du¿ej ilo¶ci tego materia³u. To test na inteligencje jest. J ak ju¿ znajdziesz jedyn± mo¿liw± odpowiedz .... ¿e do transportu wiêkszej ilo¶ci materia³u lakierniczego w celu utrzymania identycznych parametrów natrysku potrzeba wiêcej powietrza i te warto¶ci musz± siê zmieniaæ jednocze¶nie, natychmiast z ka¿dym ruchem spustu to mo¿e zajrzysz durny samozwañczy lakierniku .... jak dzia³ pistolet lakierniczy.

Jak mo¿na nie wiedzieæ takiej podstawowej rzeczy o sprzêcie którym siê pracuje. Jak mo¿na tego nie wiedzieæ i cztery lata m±drowaæ siê o tym który pistolet jest lepszy :sciana:
Jak mo¿na byæ tak arogancko bezczelnym ¿eby do tego jeszcze udzielaæ innym porad na temat pistoletów nie wiedz±c jak to dzia³a .... Bravo Lackotowrze genialnie ... Bravo

Raz w ¿yciu rusz pecynem i zastanów siê chwilê jak to dzia³a ? Mo¿e ciê ol¶ni.

Przeczytaj i zrozum :

Ten sam okres czasu ( sta³a warto¶æ )

Wed³ug twojego wykoncypowanego przy wy¶wietlaczu ci¶nienia ( WEJSCIOWEGO ) kolejna sta³a warto¶æ to ilo¶æ powietrza docieraj±cego do g³owicy

Jedyna zmienna ... kilkukrotnie wiêksza albo mniejsza ilo¶æ materia³u do przeniesienia w zalê¿no¶ci od przesuwania siê iglicy (przeniesienia w tym samym czasie )

MY¦L .... MY¦L.... MY¦L .... MY¦L

Wiesz inteligencie z oczkiem w rêkoje¶ci co by siê teraz sta³o ? ... to samo gdy do pistoletu nie dociera wystarczaj±c± ilo¶æ powietrza ... im dalej idzie ig³a tym bardziej pistolet by plu³ na element. Przy lekko wci¶niêtym spu¶cie jeszcze by próbowa³ udawaæ ¿e pracuje ... im dalej tym wiêksza du pa ... bo ca³y czas dostawa³ by taka sam± ilo¶æ powietrza ... ale materia³ by³by co raz ciê¿szy i by³oby go co raz wiêcej.

Gdyby co¶ siê w nim zjeb a³o i by³oby odwrotnie ODWRACAMY SYTUCJE .... pistolet nie zmniejsza ilo¶ci powietrza kierowanego na g³owicê gdy iglica siê zamyka ( puszczacz spust ) coraz mniejsza ilo¶æ materia³u ( l¿ejsza ) leci na dyszê ale ta dostaje jednak masê powietrza ci¶nienie wyj¶ciowe na max dalej 1,1 bara .... domykasz a material leci coraz dalej i dalej a¿ ig³a go odetnie :tak:

Dok³adno¶æ pasowania elementów wewnêtrznych to 5 um ( mikronow ), a w³os ma 30 um i Ty mi piszesz ¿e rozkrêci³e¶ i obejrza³e¶ :sciana: ... ON / OFF powiadasz otwarty zamkniêty ! ... a sk±d TY to wiesz ? Wymy¶li³e¶, czy podejrza³e¶ przez korpus jak lakierowa³e¶ .... oczywi¶cie wymy¶li³e¶. tak ci przysz³o do g³owy bo nie przemy¶la³e¶ i nie wiedzia³e¶ jak to dzia³a ^^

Mkautos jaki TY Durny prostak jeste¶. Potrafisz naubli¿aæ ludziom którzy bij± ciê wiedz± do¶wiadczeniem i wykszta³ceniem o lata ¶wietlne upieraj±c siê przy jakim¶ w³asnym skrajnie g³upim pomy¶le. Tylko dlatego ¿e co¶ sobie ubzdura³e¶, nie sprawdzisz nie zapytasz nie poszukasz w necie .... tylko brniesz przez pokrzywy jak ¶lepy koñ. :sciana:

Stawiam flaszkê na to ¿e nie masz nawet matury !

Obejrzyj sobie przekrój pistoletu jak gdzie¶ znajdziesz i zobacz jaka jest d³ugo¶æ sto¿ka dysz materia³owej, a jak uszczelniacza powietrza wewn±trz korpusu.

Mam nadzieje ¿e siê zaszyjesz ze wstydu w swojej norze a pierwsze co napiszesz jak wrócisz to .... Bardzo, Bardzo, przepraszam jestem G³upcem ... choæ pewnie za du¿o od Ciebie wymagam.

Teraz ju¿ przynajmniej wiesz jak dzia³a pistolet lakierniczy - praktyku ^^ . teraz mo¿esz b³yszczeæ wiedz± przed dzieæmi i amatorami. Bêd± ciê podziwiaæ :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-25, 19:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Szkoda ¿e ci to wyja¶ni³em

Ty mi wyt³umaczy³es?
We¼ sie lecz.

Jak nie znasz dyszy odchylajacych a nawet twierdzisz ze impact takowych nie posiada... to ju¿ XXX jestem na NIE.

My¶lê ¿e ju¿ wystarczaj±co siê wy³o¿y³es i dalsza moja ingerencja w prostowanie durnot nie ma sensu.

Twoje durnoty:
1. skrecenie miot³y nie wp³ywa na podniesienie cisnienia
2. skrecenie miot³y nie ma znaczenia dla ilo¶ci materia³u aplikowanego w punkt, czyli pistolet nie leje materia³em
3. regulacja kontry ,,,, ojj, to mi najbardziej sie podoba
4. równoleg³e zmniejszenie przep³ywu powietrza wraz ze zmniejszeniem materialu
5. brak w pistoletach dysz odchylajacych a napewno nie ma ich gunsa impact.

Brawo Projektorku.
Jestem pod wrazeniem.
Ok, a tak na powaznie...
Masz jakis cel w robieniu takiego syfu i przeinaczania prawdy?

Co?
Lakiernictwo znów za ³atwe?
Skopalem ci ty³ek na tamtym forum to chcia³es temat zakoñczyc na tym?

Niestety koledzy oceni± gdzie prawda lezy ( i kwiczy :rotfl: :rotfl: :rotfl: )
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-25, 20:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:


My¶lê ¿e ju¿ wystarczaj±co siê wy³o¿y³es i dalsza moja ingerencja w prostowanie durnot nie ma sensu.

Twoje durnoty:
1. skrecenie miot³y nie wp³ywa na podniesienie cisnienia
2. skrecenie miot³y nie ma znaczenia dla ilo¶ci materia³u aplikowanego w punkt, czyli pistolet nie leje materia³em
3. regulacja kontry ,,,, ojj, to mi najbardziej sie podoba
4. równoleg³e zmniejszenie przep³ywu powietrza wraz ze zmniejszeniem materialu
5. brak w pistoletach dysz odchylajacych a napewno nie ma ich gunsa impact.

Brawo Projektorku.
Jestem pod wrazeniem.
Ok, a tak na powaznie...
Masz jakis cel w robieniu takiego syfu i przeinaczania prawdy?


Ciekawe pytanie to o przeinaczanie prawdy. W takim razie Zacytuj Durniu moje wypowiedzi ... nie streszczaj nie interpretuj tylko wytnij i tu wklej z podaniem ¼ród³a. Tak robimy na forum gdy z kim¶ rozmawiamy sprzeczamy siê lu b chcemy durniowi doje baæ ... cytujemy jego wypowiedzi s³owo w s³owo. :tak:

A to o dyszach odchylaj±cych w AZ3 HTE-S IMPACT znajd¼ gdzie¶ Durniu w rzetelnym normalnym miejscu gdzie siê kto¶ podpisa³ z imienia i nazwiska i mi poka¿, chêtnie z nim porozmawiam o pistoletach bo....

Dysze w pistolecie s± dwie ... jedna powietrzna, druga materia³owa. Ta powietrzna zwana jest te¿ mylnie g³owic±..... bo g³owica to ca³y zestaw dysza mat + dysza pow. Pomimo wielu zmian tak jest od wielu wielu lat. To wynalazek SATA opatentowany w 1926 roku .... w ubieg³ym wieku. :spoko: nikt na razie nie wprowadzi³ ¿adnej dyszy odchylaj±cej to nadal g³owica szczególnie w AZ3 HTE-S IMPACT .
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-25, 20:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Dysze w pistolecie s± dwie ... jedna powietrzna,


No widzisz.
A w budowie dyszy powietrznej, inaczej rozpylajacej znajdziemy otwory maj±ce za zadanie.... i tu mo¿esz sobie sam wyt³umaczyc po jakie licho tyle ró¿nych otworów i wystajacych dziwnych elementów w budowie dyszy powietrznej.

Które otwory robia za miot³e a które nie. :help:

PS.
Przecie¿ Ty to doskonale wiesz.
W jakim celu publikujesz takie bzdury?
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-25, 20:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:

Skopalem ci ty³ek na tamtym forum to chcia³es temat zakoñczyc na tym? Niestety koledzy oceni± gdzie prawda lezy


Ja twoi koledzy Mkautos maj± taki sam d¿em we ³bie jak Ty to informujê ich osobi¶cie albo im przeka¿ ode mnie ¿e mam ich w odbycie ... i to tu¿ przed wypró¿nieniem. Ty Mkautos nie masz kolegów, Masz od cholery wrogów. Ja tu mam tylko uscherów czyli jakie¶ litery na ekranie i kilka osób które znam osobi¶cie. Z tymi z osobi¶cie gadam osobi¶cie z reszt± literami na ekranie. Jak litery uk³adaj± siê w durne zdania to kto¶ jest mieszany z szambem ... i tak od lat. Ja litery tworz± m±dre zadnia to z kim¶ tam siê po¶miejê z innym podyskutuje z innym wymieniê wiedz± ... i wszystko mi jedna czy jest bia³y, czarny, kulawy ,gruby, ¿yd ... czy ³ysy jak TY Mkautosie byle pisa³ m±drze i nie k³ama³.

... a z tamtego forum to zdaje siê ciê czê¶ciowo wykopano na trochê za robienie chlewu w tematach technicznych ... dlatego siê zlitowa³em nad tob± bo piszesz i piszesz na PW i siê odgra¿asz i snujesz te durnoty po kryjomu wiêc da³em ci szanse rzekomo mnie skopaæ przez szybk± bezpo¶redni± publiczn± wymianê zdañ. Bo JA dziewczynko w przeciwieñstwie do ciebie zawsze wiem co piszê na forum co chce przekazaæ innym i sk±d pochodz± moje rzetelne wiadomo¶ci.

Wiêc skoñczy³o siê jak zawsze. ;P Jak przez ostatnie cztery lata i tak bêdzie dok±d Ja bêdê zawodowcem, a Ty Krzysiu amatorem i samozwañcem .... czyli ZAWSZE.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-25, 20:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
No widzisz. A w budowie dyszy powietrznej, inaczej rozpylaj±cej znajdziemy otwory maj±ce za zadanie....

W dyszê powietrzn± producent mo¿e wmontowaæ nawet pojemnik na farbê i mnie to wisi jak mu siê to uda ... Nie zmienia to faktu ¿e na razie mamy prost± konstrukcje dwie dysze tworz±ce g³owicê a nie jakie¶ dodatkowe dysze odchylaj±ce. Nie twórz tu jaki¶ pier dó³ i nowych teorii. Ja jak napisa³em "regulacja blokady iglicy" to mimo tego ¿e to po polskiemu i bez sensu to ka¿dy absolutnie ka¿dy kto wie jak wygl±da pistolet lakierniczy wiedzia³ o który element regulacji chodzi i gdzie on jest :tak: Bez w±tpliwo¶ci. ... a gdzie rosn± te twoje dysze odchylaj±ce ? Gdzie¶ od spodu pistoletu ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-25, 21:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER,
Nie rób juz off w temacie, bo sam sie prosiles abym przepychanke przeniós³ na to forum.
Jak widzisz nie przenios³em, ale urazona duma nie pozwoli³a Ci na prze³kniecie takiej zniewagi i.... wlazles z buciorami koledze w temat i syf robisz.

Zakoñcz robic chlew, bo nie mam zamiaru tracic wiecej czasu na ciebie.
A cel osi±gn±³em, chore 5 punktów @Proktamola :spoko:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-25, 21:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Ja jak napisa³em "regulacja blokady iglicy"

Widzisz, jednak napisa³es.
Dziekujê.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-25, 23:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
PROJEKTER,
Nie rób juz off w temacie, bo sam sie prosiles abym przepychanke przeniós³ na to forum.
Jak widzisz nie przenios³em, ale urazona duma nie pozwoli³a Ci na prze³kniecie takiej zniewagi i.... wlazles z buciorami koledze w temat i syf robisz. Zakoñcz robic chlew, bo nie mam zamiaru tracic wiecej czasu na ciebie.


HA HA HA Dobre ... I CO TERAZ TCHÓRZU. WSTYD JAK CHOLERA CO ?
do gara¿u polecia³e¶ sprawdziæ jak ci napisa³em ¿e ¶lepa pier do³a jeste¶ jak tego nie widzisz ^^ ^^ ^^ Pamiêtasz co napisa³e¶ jak jeszcze sapa³e¶ po powrocie z tego swojego chlewiku .? .. Pamiêtasz bo przechowujesz moje cenne odpowiedzi ;) ... mo¿e przypomnê ci co nie co ?:

mkautos napisa³/a:

I po jak± cholerê cie s³ucham i chodzê sprawdzac to co wiem na milion %.
Przeciez to debilne powi±zanie materia³u z powietrzem jest podsumowaniem twojej antykariery.

No musze ci powiedziec ze ciesze sie ze potrafie oddzielic syf który zapodajesz popalaj±c zielsko od tego co przydatne kiedy jestes trze¼wy.



Ten temat TU jest .... bo ci nie odpu¶ci³em zak³amañcu. .... A tak by siê sk³ada³ z trzech pierwszych postów. ^^ I przypomnê ci durny amatorze ¿e na PW napisa³e¶ ¿e siê ze mn± rozprawisz za t± bzdurê .... t± która tak precyzyjnie i dosadnie zosta³a przez mnie opisana w tych postach. No rozprawiaj siê DURNIU ! Co teraz dodasz ... ¿e masz jedyny na ¶wicie pistolet lakierniczy który ma sta³e ci¶nienie na dyszy materia³owej niezale¿nie od tego jak daleko wci¶niesz spust ? ^^ ... bo oczko wy¶wietlacza ci nie pokazuje zmian ^^ ^^ ^^

Co teraz ? Masz na tyle du¿e jaja ¿eby pa¶æ na cycki i przeprosiæ za ka¿da obelgê jak± napisa³e¶ ? Umiesz to zrobiæ ? .... napisaæ JESTEM G£UPCEM POPIE PRZY£O MI SIÊ W G£OWIE. Umiesz to zrobiæ ? idolu dzieci i amatorów ?

mkautos napisa³/a:

Jak chcesz.
Umówmy sie tak ¿e Jacek mnie wroci mozliwo¶c pisania.
Napisze ¿e znów b³±d w postrzeganiu ci sie wkrad³ i Cenzura nie fachowiec jestes w tym temacie. Ty zrobisz co bedziesz uwa¿a³ a ja... obroniê sie,, albo przyznam ci racjê.

Odwagi buraku, rusz gruba dupê i do dziela.


Wiesz co napisa³e¶ ? ^^ Co oznacza przyznaæ komu¶ racjê ? To do dzie³a ... poka¿ jaki jeste¶ honorowy godny ,zaufania, doros³y choæ g³upi jak papeæ ... dawaj CZEKAM NA P£ASZCZENIE SIÊ PRZEDE MN¡ , NA B£AGANIE O WYBACZENIE :tak:

Jak Je³opie mog³e¶ my¶leæ ¿e gdy wciskasz coraz mocniej spust to przez g³owice nie leci coraz wiêcej powietrza. To ju¿ wiedz± nawet te dzieciaki którym doradzasz .... a Ty wyzywasz mnie od "T³ustej pa³y" . Co teraz napiszesz .... ¿e ¿artowa³e¶ ^^ ... ¿e to podpucha ^^ Mo¿e napisz ¿e to nie twoje s³owa ¿e nie z twojego kompa ....Napisz tak ... teraz jak zosta³e¶ w³a¶nie DURNIEM ROKU. ^^ Jak ci teraz Lakcotowrze ? Fajny jest smak klêski gdy nadchodzi zaraz po g³upocie ? ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-25, 23:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
A cel osi±gn±³em, chore 5 punktów @Proktamola :spoko:

Zanim sobie sam to wmówisz i zaczniesz w to wierzyæ to poproszê o krótkie cytaty ... tylko koniecznie podaj ¼ród³o ¿eby ka¿dy móg³ ewentualnie sprawdziæ jaki ze mnie dureñ.

Bo widzisz ... gorzej bêdzie jak tego jednak nie znajdziesz w moich postach ... wtedy nie do¶æ ¿e jeste¶ ju¿ Durniem to zostaniesz jeszcze "manipulantem wypowiedzi" to kto¶ w rodzaju cwela .... a wtedy kole¿ko to bêdzie strach z tob± gadaæ ... chyba ¿e pod nadzorem moderatora ¿eby od razu ciê wypieprzy³ za takie manipulacje ... Bo jak wiesz nie ma wiêkszêgo kure stwa w internecie jak przerabianie tre¶ci cudzych postów, lub cytatów na forach internetowych. Tak¿e uwa¿aj kole¿ko ¿eby¶ obok durnia roku i manipulant nie zosta³ jeszcze zwyk³± szmat± ... ale TY na pewno wiesz co napisa³e¶ i wiesz na 100% ¿e Ja to napisa³em nie TY ..... wiêc siê nie stresuj .... dawaj cytaty i opis ¼ród³a.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

NICOLSONtom164
Wys³any: 2012-10-26, 00:22   
0
UP DOWN

Posty: 32
Co za przypa³y co nie :blee:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-26, 09:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
NICOLSONtom164 napisa³/a:
Co za przypa³y co nie :blee:


Nooo, ale ja ju¿ sie leczê ^^ ^^ ^^

@Proktamol, odpu¶æ sobie robienie off, bo to juz nie jest smaczne.

Teoretycznie rzecz biorac :D wiesz ¿e jest pistolet,,, praktycznie na tym siê koñczy twoja wiedza o dzia³aniu. :sciana:

Wiedza poza broszurkowa, bo w tej broszurkowej jestes mega :spoko: kopiuj/ wklej.

Pozdrawiam z rana, mi³ego dnia.

PS

Oczko saty digital to miernik co czyta cisnienie do setnych atm i ka¿de st³umienie przep³ywu skutkuje zmiana wartosci na nim.
Nawet jak paluchem przytkasz wylot którejkolwiek z dysz.

Przykro ¿e takie rzeczy muszê Ci pisac, przecie¿ takich fachowiec co zaczyna³ od robola, ale szybko awansowa³ i by³ kierownikiem....... I TU WKLEJ PO RAZ SETNY JAK TO TA TWOJA KARIERA SIE ROZWIJA£A, BO BARDZO LUBISZ SOBIE NAWLEWAC.
Masz jaki¶ problem z dowartosciowaniem to piszzzz.
Opisz jak to by³o i gdzie kawe pijesz.
A wiesz co ja odpiszê???


WIELKIE £A£££££ :spoko: :spoko: :spoko: :spoko:
Takiego goscia zgnoi³em publicznie.
Sorki proktamolku.
Pozdrawiam serdecznie.
Co z³ego to nie ja. :spoko:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-26, 13:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Panie "dane adresowe" wel Lackdoktor Mkautos ... proszê mnie ³askawie o¶wieciæ moralnie i pomóc rozwi±zaæ taki dylemat ?

Publiczne forum. Na nim ludzie z ca³ego kraju, wymieniaj± wiedzê zawodow±. S± tu specjali¶ci z bran¿y i zawodowi lakiernicy, dostawcy materia³ów s± te¿ amatorzy i zwykli obserwatorzy. Co jaki¶ czas trafi siê tak¿e jaki¶ kompletny dureñ którego celem jest siê dowarto¶ciowaæ choæ zawodowo jest zupe³nym ¶mieciem, albo ma poprzestawiane w g³owie i robi dym tylko po to ¿eby by³a awantura bo w jego zabitej dechami wsi na obrze¿ach ¶wiata ni cholery nic a nic siê nie dzieje poza wschodem i zachodem s³oñca czyli wydarzeniami, które lekko ju¿ spowszednia³y od czasu gdy cofn±³ siê stamt±d lodowiec.

W zasadzie to piszê do Pana nie z powodu takich przyg³upów bo ci pomimo, ¿e s± durniami maj± jaki¶ tam swój honor tj. g³êboko ukryte poczucie wstydu i obciachu. Gdy ju¿ zrozumiej±, ¿e po kilku latach marzniêcia w chlewie i malowania zardzewia³ego badziewia nie da siê jednak udawaæ specjalisty w towarzystwie ludzi, którzy ca³e swoje zawodowe ¿ycie po¶wiêcili tej bran¿y to kul± ogon pod siebie i siê wycofuj±. Wtedy mimo ¿e to dureñ to z tym w³asnym honorem zajmuje miejsce w koñcowym szeregu czêsto wracaj±c po wiêcej wiedzy, czy zawodowego do¶wiadczenia. To dureñ wyprowadzony na normaln± drogê, który powoli schodzi ze ¶cie¿ki g³upoty.

Mnie jednak zaskakuje kto¶ kto nie maj±c nic rzetelnego do powiedzenia, czerpi±c wiedzê jedynie z postów zamieszczonych na innych portalach, nagle kreuje siê w¶ród dzieci i amatorów lakiernictwa na wielkiego specjalistê samouka. Facet po szkole zasadniej ( chyba ... choæ wali raczej podstawówk± ) który na ch³opski prosty rozum bierze zasadê dyfuzji jonów i kieruje siê zasad±, ¿e jak nie zobaczy to ni uwirzy i ch..j
Rozumie mnie Pan chyba bo na ka¿dym forum prêdzej czy pó¿niej pojawia siê taka taka gnida po której sp³ywa fakt , ¿e regularnie co chwila robi z siebie kompletnego debila.

Proszê sobie wyobraziæ ¿e ostatnio zastawi³em na tego cymba³a z Rawicza kunsztown± pu³apkê w któr± jak to cymba³ wpad³ oczywi¶cie po dziurki w nochalu tylko my czubek ³ysiny wystawa³. ^^ Panie Krzysztofie kochany ... ten burak opluty, obrzygany i obes rany wy³azi z tej kloaki, otrzepuje siê i pisze .... Hi Hi Hi ale ci zrobi³em kawa³ co ? Wskoczy³em do rowu z gównem przykrytego ga³êziami bo widzia³em ¿e to ukryta pu³apka - Jestem genialny, Jestem Bogiem :help: .... chwilê pó¼niej cyk Ga¶nie mu przez oczami ¶wiat³o i po zapaleniu wali tekst ..... Nie¼le Ciê za³atwi³em co ;P ?

Wiem ¿e to gotowy scenariusz na kolejne odcinki filmów Monty Python'a, wiêc dok±d by³o mo¿na to siê z durnia i przyg³upa wszyscy ¶miali najpierw otwarcie potem ju¿ po k±tach, bo sam Pan rozumie .... ludzie kulturalni z ogromn± wiedz± zawodow± w³a¶ciciele zak³adów lakierniczych, inwestorzy ... raczej nie dyskutuj± z takimi szmaciarzami tylko ich zlewaj±. Ten akurat jest takim forumowym durniem

Co Pan na to ? .... Bo Ja mam pewien pomys³ ;)
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

tomek70
Wys³any: 2012-10-26, 20:11   
0
UP DOWN

Posty: 125
Wyluzujcie ch³opaki. Projekter ma po czê¶ci racjê - w SATA 3000 HVLP przep³yw powietrza wzrasta wraz z ruchem iglicy , zarówno w dyszy ''centralnej'' jak i w dyszach ''wyginaj±cych''. Przy IWATA W400 WB1 tego zjawiska nie ma [ciekawostka - tak samo reaguje SICO , ale to by³o do przewidzenia , w koñcu to gun z wy¿szej szuflady].
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-26, 20:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
@tomek70 :tak: Przeczytaj i siê b³yskawicznie do tego zastosuj :

SKASUJ TEN SWÓJ POST !!! dlatego go nie cytujê

.... a potem usi±d¼ sobie na dupie w gara¿u, pod³±cz to SICO i zacznij my¶leæ jak wciskasz spust. :tak:

Jednego skrajnie przyg³upiego durnia ju¿ wystarczy. Jeden dureñ na jedno forum. Mkautos na tamtym, Lackdureñ na tym.

To tyle po kole¿eñsku. Na temat IWATA na razie Ciê nie karcê bo WB 1 to typ g³owicy a nie model pistoletu. Napisz o jaki model ANEST IWATA ci chodzi to przyznam ci racjê, ¿e tak nie jest .... albo trudno trza ponosiæ konsekwencje za to co siê pisze publicznie i jak dureñ z Rawicza zap³acisz za g³upotê jak nie trafisz ;)

Taka podpowiedz po kole¿eñsku ... Jak to pistolet z grawitacyjny z górnym kubkiem, rêczny, nie autoaumatyczny ( nie jaki¶ dziwny jak np CHS ) i pneumatyczny, czyli taki gdzie lakier jest transportowany przez sprê¿one powietrze to .... KA¯DY pistolet tak ma jak napisa³em.

Po tym co odpieprzy³ tu i tam Mkautos / Lacdoktor w g³owie mi siê nie mie¶ci ¿e mo¿na kilka lat mêdrkowaæ na forach i udawaæ speca, doradzaæ innym co maja sobie kupiæ, oceniaæ pistolety i nie wiedziæ jak one dzia³aj±.

Z dwa lata temu dozna³em szoku jak jeden dureñ z Mkautosem nagle wyczaili ¿e w SATA RP otwór w dyszy materia³owej jest wiêkszy ni¿ 1,3 mm. Dwa tygodnie kilkana¶cie osób ... sami lakiernicy i znawcy tematu skakali po mnie w postach ^^ Pomy¶la³em NIE NIE MO¯LIWE ¿eby forum dla lakierników skupia³o samych debili. Musieli kiedy¶ co¶ s³yszeæ albo na jakim¶ szkoleniu czy prezentacji ... a gdzie tam ... mêdrkowali z miesi±c. ^^

mogê wkleiæ link do popisów g³upoty ... w tym g³upoty kolegi Lackdoktora.
Do niedzieli my¶la³em ¿e nigdy w ¿yciu nie wyskoczy z czym¶ równie durnym ... a tu JEB ... :shock: Krzyszto M b³ysn±³ inteligencj± .... i to z jakiego powodu ? ... bo tak sobie wymy¶li³. G³upi jak nie wie jak co¶ dzia³a to sobie zmy¶li.

CZY KTO¦ NA TYM FORUM MY¦LI ¯E ILO¦Æ POWIETRZA KIEROWANEGO NA DYSZÊ POWIETRZN¡ W TRAKCIE PRACY PISTOLETU JEST STA£¡

NIEZALE¯NIE OD TEGO JAK DALEKO JEST WCI¦NIÊTY SPUST ???


.... po za durniem z Rawicza ? ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

No-limit
Wys³any: 2012-10-27, 21:35   Re: Problem z Iwat± AZ3 impact
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
sawmaster napisa³/a:
Co¶ dziwnego odkry³em na próbnych natryskach, otó¿ jak mam przykrêcony materia³ o pó³ obrotu to miot³a wychodzi w granicach 20cm mo¿e mniej jak odkrêcam materia³ pó³ obrotu to miot³a zwiêksza siê o 1/3. Wada pistoletu? nie spad³ mi na ziemie czy co¶ w tym rodzaju. W mieszalni poradzili mi abym sprawdzi³ czy mam dokrêcony pistolet. Ci¶nienie na wci¶niêtym cynglu 2,3 bara

Zmniejszaj±c iglic± ilo¶æ podawanego materia³u zmniejszy³e¶ jednocze¶nie ilo¶æ powietrza podawanego na dyszê powietrzn±.Po prostu ograniczy³e¶ skok cyngla,który steruje tymi parametrami równocze¶nie.Pro¶ciej chyba niemo¿na.
W rolê rozjemcy nie bêdê wchodzi³.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-27, 23:13   Re: Problem z Iwat± AZ3 impact
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No-limit napisa³/a:
Zmniejszaj±c iglic± ilo¶æ podawanego materia³u zmniejszy³e¶ jednocze¶nie ilo¶æ powietrza podawanego na dyszê powietrzn±.Po prostu ograniczy³e¶ skok cyngla,który steruje tymi parametrami równocze¶nie.Pro¶ciej chyba niemo¿na.
W rolê rozjemcy nie bêdê wchodzi³.


Mo¿e by i mo¿na to skróciæ o s³owo albo kilka. Zawsze jednak ta zasad jet niezmienna od 1926 roku ^^ ... jak mo¿na w ogóle siê stawiaæ i upieraæ ¿e ilo¶æ powietrza kierowana na g³owicê jest zawsze taka sama ? Rozumiem ¿e mo¿na tego nie wiedzieæ ... ale ¿eby temu zaprzeczaæ ... no wiesz ... ON / OFF ^^ ^^ ^^ . ... co za dureñ z tego Lackotowra ^^ ^^ ^^ .
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Dumel19
Wys³any: 2012-10-28, 00:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
Ch³opaki nie wiem co palicie, ale widze ze PROJEKTER, krêcisz lole z zielonego, które by³o podlewane domestosem ^^ ^^ zmniejsz dawke...albo dealera zmieñ :spoko:

Lackdoctor, nie stresuj sie, ja te¿ wiele razy zosta³em zdisowany przez PanaPROJEKTER, który czasami wie co pisze, ale tu tylko nabija posty, bo takiej bzdury,
PROJEKTER napisa³/a:
To nie jest przypadkiem tak, ¿e wkrêcaj±c W AirGunsie Impact iglicê do ¶rodka dyszy materia³owej jednocze¶nie blokuje siê t± iglic± spust w okre¶lonej pozycji i ten blaszany spust nie otwiera do koñca zaworu powietrza który tak siê g³upio sk³ada pracuje zawsze razem z iglic± czy to siê komu¶ podoba czy nie ? .. Producent pistoletu ( a w³a¶ciwie jego wynalazca w obecnej formie jakie¶ 70 lat temu ) wymy¶li³ to jako¶ tak ¿e wiêcej materia³u to wiêcej powietrza. Mniej materia³u mniej powietrza ?
:help: to w ¿yciu nie s³ysza³em, albo nie gadamy o tych samych pistoletach ;) no chyba ze airginsa to taki pistolet na wode to wtedy wraz z coraz wiêkszym nacisniêciem spustu materia³ jest transportowany na zewn±trz z wiêkszym ci¶nieniem ^^

nikt z was nie wniós³ nic do tematu sawmaster, tak¿e moze za³ó¿my dzia³, "lu¼ny dis na kogo chcesz"................. normalnie jak dzieci...

sawmaster napisa³/a:
Co¶ dziwnego odkry³em na próbnych natryskach, otó¿ jak mam przykrêcony materia³ o pó³ obrotu to miot³a wychodzi w granicach 20cm mo¿e mniej jak odkrêcam materia³ pó³ obrotu to miot³a zwiêksza siê o 1/3. Wada pistoletu? nie spad³ mi na ziemie czy co¶ w tym rodzaju. W mieszalni poradzili mi abym sprawdzi³ czy mam dokrêcony pistolet. Ci¶nienie na wci¶niêtym cynglu 2,3 bara


Tym sie nie przejmuj, przeciez i tak zawsze lakierujesz na pe³nej miotle, a je¶li trzeba zmniejszyæ to sobie wyczujesz miot³e, ja mam airginse i gra gitara tylko ze mam AZ3 HTE2, i tu dorazu informacja do PROJEKTER, WIEM ZE AIRGUNSA TO GÓWNO, jest to mój pistolet i mi wystarcza.

Pozdrawiam. "Pijta i palta wincy..."
 
 

Dumel19
Wys³any: 2012-10-28, 00:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
No-limit napisa³/a:
Zmniejszaj±c iglic± ilo¶æ podawanego materia³u zmniejszy³e¶ jednocze¶nie ilo¶æ powietrza podawanego na dyszê powietrzn±.Po prostu ograniczy³e¶ skok cyngla,który steruje tymi parametrami równocze¶nie.Pro¶ciej chyba niemo¿na.
W rolê rozjemcy nie bêdê wchodzi³.


jak to mozliwe skoro cyngiel od powietrza jest nizej i przynajmniej u mnie nie da rady nawet jak skrêce materia³, to przep³yw powietrza sie nie zmienia...
 
 

Dumel19
Wys³any: 2012-10-28, 00:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
tomek70 napisa³/a:
Wyluzujcie ch³opaki. Projekter ma po czê¶ci racjê - w SATA 3000 HVLP przep³yw powietrza wzrasta wraz z ruchem iglicy , zarówno w dyszy ''centralnej'' jak i w dyszach ''wyginaj±cych''. Przy IWATA W400 WB1 tego zjawiska nie ma [ciekawostka - tak samo reaguje SICO , ale to by³o do przewidzenia , w koñcu to gun z wy¿szej szuflady].

Panowie ale jakby sie tak robi³o ¿e powietrze wzrasta wraz z ruchem iglicy i nie jest otwierane w momencie otwarcia przez cyngiel kana³u powietrznego to by wam plu³o farb±, zastanówcie sie...
 
 

rudy
Wys³any: 2012-10-28, 00:58   
0
UP DOWN

Posty: 18
w pistolecie czym innym jest warto¶æ ci¶nienia powietrza a czym innym ilo¶æ powietrza. z czego choæby wynika zapis technologii HVLP czyli du¿a obiêto¶æ, ma³e ci¶nienie.

je¿eli spust wci¶niêty jest do kreski czerwonej to otwierasz odpowiednio du¿o materia³u i powietrza. je¿eli poci±gniesz do kreski zielonej ilo¶æ materia³u zostanie zwiêkszona ale zarazem zwiêkszy siê ilo¶æ/objêto¶æ wydmuchiwanego powietrza

do ustawienia ci¶nienia pistolet posiada pokrêt³o w ¿ó³tym kwadraciku.

gunza.jpg
Plik ¶ci±gniêto 88 raz(y) 35.89 KB

 

tomek70
Wys³any: 2012-10-28, 07:31   
0
UP DOWN

Posty: 125
Koledzy , ale to tylko teorie. Mia³em w rêku SATA 3000 HVLP i sprawdzi³em. Przyzna³em Projekterowi racjê. Przep³yw powietrza WZRASTA przez ca³y zakres ruchu iglicy. Nie wiem dlaczego KAZA£ mi edytowaæ i usun±æ post. Macie przecie¿ ró¿ne guny , we¿cie je w d³onie i sprawd¿cie.
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-10-28, 09:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
No-limit napisa³/a:
Zmniejszaj±c iglic± ilo¶æ podawanego materia³u zmniejszy³e¶ jednocze¶nie ilo¶æ powietrza podawanego na dyszê powietrzn±.Po prostu ograniczy³e¶ skok cyngla,który steruje tymi parametrami równocze¶nie.Pro¶ciej chyba niemo¿na.
W rolê rozjemcy nie bêdê wchodzi³.

I dok³adnie tak, jak napisa³ Kolega No-limit.
Dumel19 napisa³/a:
jak to mozliwe skoro cyngiel od powietrza jest nizej i przynajmniej u mnie nie da rady nawet jak skrêce materia³, to przep³yw powietrza sie nie zmienia...

to chyba masz popsuty pistolet Kolego,skoro zasada dzia³ania jest taka sama we wszystkich pistoletach o których mowa powy¿ej
Dumel19 napisa³/a:
Panowie ale jakby sie tak robi³o ¿e powietrze wzrasta wraz z ruchem iglicy i nie jest otwierane w momencie otwarcia przez cyngiel kana³u powietrznego to by wam plu³o farb±, zastanówcie sie...

no w³a¶nie nalej sobie kolego choæby nitro do pistoletu i wci¶nij delikatnie spust, sprawd¼ co siê dzieje, a co bêdzie siê dzia³o po wci¶niêciu spustu do koñca?
Napisa³e¶ tak± durnotê jakby¶ nigdy nie trzyma³ pistoletu w rêce.

Zamiast poczytaæ ze zrozumieniem ewentualnie wysiliæ siê i poszukaæ zdjêcia przekroju pistoletu, zobaczyæ jak to dzia³a to siê sadzicie i wypisujecie durnoty, sprzeczne z prawd±, któr± Kolega Projekter ju¿ opisa³ ale nie :nie: trzeba broniæ swojego Idola choæ za cenê k³amstwa i cenzura..ielenia g³upot na publicznym forum.
Nie ³adnie Koledzy, ale to Wasza decyzja brniêcia dalej w stronê niewiedzy i udawania.
Pozdro
zdjêcie dla leniwych:
http://scr.hu/0r88/bzf69
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-10-28, 09:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Aha bo zapomni³em poczytajcie sobie obroñcy uciele¶nionych na temat ci¶nienia powietrza bo pewnie my¶licie,¿e jak ustawicie sobie na np 2.5 bara to tyle wylatuje z pistoletu???
Niestety nie bo znaj±c ¿ycie ustawiacie sobie na reduktorach za sprê¿ark± max czyli 6 atm, Ci, którzy maj± wydajniejsze kompresory czasem 8atm.
Potem krêcicie na reduktorze pod pistoletem na te 2,5 bara ale to tylko ci¶nienie panuj±ce w korpusie pistoletu!
To co wylatuje z pistoletu ma w tym wypadku max 1,5-2,0 bara dla technologii RP
i tak samo jak wspomnia³ Kolega Rudy dla technologii HVLP gdzie na wej¶ciu jest 2,0 bara na wylocie jest ju¿ tylko 0,7bara.
Czemu tak siê dzieje?
¯eby usprawniæ stopieñ nanoszenia materia³u na element.
Dlaczego w starszych pistoletach ci¶nienie wej¶ciowe musia³o byæ dostarczane w warto¶ci 3,5-4,0 bara? - warto wiedzieæ :)
a co z oszczêdno¶ci±, tempem pracy ?
Pozostawiam t± kwestiê dla zainteresowanych...
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

gugun 
Wys³any: 2012-10-28, 10:42   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
widze ze rozmowe wlaczylo sie wiecej uzytkownikow i mit obalony na tyle ze juz nikt nie powinien miec zadnych watpliwosci?widzisz Robert tez tu jest pare kumatych osob,tylko wystarczy dac im mozliwosc napisania czegokolwiek ^^ Dumel19, taka mala rada na przyszlosc,bo kazdemu moze cos sie tam wydawac,kazdy moze miec swoje zdanie i nie byc za to skatowany :tak: z tym ze jesli nie jestes czegos do konca pewny to wypada uzyc slow "wydaje mi sie" "wg. mnie" i wtedy nikt nie ma prawa cie zyebac ze nie jestes wszechwiedzacy,tylko grzecznie ci sie wytlumaczy jak to w rzeczywistosci jest i dlaczego,tak zeby kazdy zrozumial. pytac to nie grzech,grzechem jest byc w bledzie i sie przy tym upierac...wtedy mozna niestety dopiero oberwac.milej niedzieli/odpoczynku panowie ;)
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-10-28, 11:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
gugun napisa³/a:
pytac to nie grzech,grzechem jest byc w bledzie i sie przy tym upierac...wtedy mozna niestety dopiero oberwac.milej niedzieli/odpoczynku panowie ;)


o to chodzi :spoko:
udanej niedzieli :)
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-28, 11:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
tomek70 napisa³/a:
Koledzy , ale to tylko teorie. Mia³em w rêku SATA 3000 HVLP i sprawdzi³em. Przyzna³em Projekterowi racjê. Przep³yw powietrza WZRASTA przez ca³y zakres ruchu iglicy. Nie wiem dlaczego KAZA£ mi edytowaæ i usun±æ post. Macie przecie¿ ró¿ne guny , we¿cie je w d³onie i sprawd¿cie.


Bo napisa³e¶ Tomek70 .... ¿e w Iwata i SICO tak NIE JEST !!! £apiesz ju¿ ? Tak jest w ka¿dym pistolecie grawitacyjnym w ka¿dym. to podstawa jego dzia³ania. Jest tylko jeden pistolet lakierniczy którego u¿ywa³em i mia³em go w rekach ( nie na zdjêciach bo to mylne )gdzie rozwi±zane jest to troszeczkê inaczej. Zasada nadal obowi±zuje ale do regulacji ilo¶ci materia³u nie s³u¿y tu po³o¿enie iglicy tylko jest odrêbny zawór w korpusie. Mo¿liwe ¿e s± inne aparaty natryskowe tak rozwi±zane. Ja ich nie widzia³em. Z tego jednego jedynego powody nie piszê wiêc ze to co w postach powy¿ej tak dok³adnie jest opisane przez mnie to zawsze wszêdzie i¿e to jedyne mo¿liwe rozwi±zanie

Kolego Dumel 19 przeczyta³em twoje posty 2 razy i siê pogubi³em. Jeste¶ Za, a nawet Przeciw ... czy jak ? Najpierw zaprzeczasz potem piszesz, ¿e tak jest ? :shock: Prosta teza : Ilo¶æ powietrza przyrasta równomiernie z ilo¶ci± materia³u. TAK czy NIE ? .... Podpowied¼ ... ZGADZASZ SIÊ i OK bez komentarza bo po co komentowaæ fakty .... NIE !!! NIE ZGADZASZ SIÊ i co mam napisaæ .... mo¿e Witaj w ¶wiecie lakierniczej ciemnoty dureñstw i teorii wytrzepanych z czarnej dupy. P.S nie palê i nigdy nie pali³em .... wolê siê ochlaæ, a chlam od zawsze ^^

Teraz napisz co zrozumia³e¶ z postów powy¿ej i ju¿.

Panowie lakiernicy amatorzy obserwatorzy i reszta maj±ca to gdzie¶ .... S± na forum tematy otwarte w których nale¿y sprawê przedyskutowaæ bo bywa ro¿nie z ró¿nymi rozwi±zaniami materia³ami, czy uk³adem technologicznym. W takich przypadkach kilka osób mo¿e mieæ odmienne stanowiska i po troszkê racjê nadal pozostajaæ przy swoim.
S± tak¿e takie tematy, które nie podlegaj± dyskusji i maj± tylko jedno w³a¶ciwie rozwi±zanie JEDNO ! ... i to taki w³a¶nie temat na którym jak na skórce od banana wywin±³ Or³a nasz forumowy specjalista @Lackdoktor ^^ .

Zwróæcie uwagê na to co napisa³ @pawel1108 w po¶cie o ci¶nieniach wyj¶ciowych na g³owicy. W modelach HVLP przy pe³nym otwarciu ci¶nienie na g³owicy to 08 bara :tak: PE£NE OTWARCIE !!! Teraz jak zmniejsz siê to ci¶nienie to o skrajnie ma³e warto¶ci.

Wiêc jak kto¶ z was pisze tu publicznie ¿e poszed³ do gara¿u i se sprawdzi³ i TAK NIE JEST... ... to nie wiem co z nim zrobiæ ? Zat³uc pa³±, wywie¼ do zoo na wybieg tygryska
czy tylko napisaæ Ty Durniu ... nie szkodliwie i zostawiaj±c jednak delikwenta przy ¿yciu ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-28, 12:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
gugun napisa³/a:
widze ze rozmowe wlaczylo sie wiecej uzytkownikow i mit obalony na tyle ze juz nikt nie powinien miec zadnych watpliwosci?widzisz Robert tez tu jest pare kumatych osob,tylko wystarczy dac im mozliwosc napisania czegokolwiek ^^ Dumel19, taka mala rada na przyszlosc,bo kazdemu moze cos sie tam wydawac,kazdy moze miec swoje zdanie i nie byc za to skatowany :tak: z tym ze jesli nie jestes czegos do konca pewny to wypada uzyc slow "wydaje mi sie" "wg. mnie" i wtedy nikt nie ma prawa cie zyebac ze nie jestes wszechwiedzacy,tylko grzecznie ci sie wytlumaczy jak to w rzeczywistosci jest i dlaczego,tak zeby kazdy zrozumial. pytac to nie grzech,grzechem jest byc w bledzie i sie przy tym upierac...wtedy mozna niestety dopiero oberwac.milej niedzieli/odpoczynku panowie ;)


Bardzo Bardzo Bardzo m±dra opinia. Wystarczy siê zastosowaæ do tego co napisa³ @gugun i jest super w ka¿dej sprawie technicznej. Mo¿na wtedy czerpaæ rzeteln± wiedzê gar¶ciami i weryfikowaæ co¶ co siê komu¶ wydawa³o latami za fakt. Czasami tak bywa. Kilka lat my¶li siê ¿e tak jest ... a Tu bêc. Teraz pytanie ... upieraæ siê tylko dlatego ¿e tak mi siê wydawa³o ? .... czy jednak dopu¶ciæ bolesn± mo¿liwo¶æ ¿e kilka lat tkwi³em w b³êdzie ?

Nie wiedzieæ myliæ siê jest OK ... Udawaæ specjalistê i byæ dyletantem nie jest OK ... to be be jest. :spoko: za to mo¿na dostaæ po ty³ku :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Dumel19
Wys³any: 2012-10-28, 20:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
PROJEKTER napisa³/a:
Kolego Dumel 19 przeczyta³em twoje posty 2 razy i siê pogubi³em. Jeste¶ Za, a nawet Przeciw ... czy jak ? Najpierw zaprzeczasz potem piszesz, ¿e tak jest ? Prosta teza : Ilo¶æ powietrza przyrasta równomiernie z ilo¶ci± materia³u. TAK czy NIE ? .... Podpowied¼ ... ZGADZASZ SIÊ i OK bez komentarza bo po co komentowaæ fakty .... NIE !!! NIE ZGADZASZ SIÊ i co mam napisaæ .... mo¿e Witaj w ¶wiecie lakierniczej ciemnoty dureñstw i teorii wytrzepanych z czarnej dupy. P.S nie palê i nigdy nie pali³em .... wolê siê ochlaæ, a chlam od zawsze

Teraz napisz co zrozumia³e¶ z postów powy¿ej i ju¿.


no no w³asne ju¿ czaje, je¶li chodzi o objeto¶æ powietrza to sie zgadzam, poyeba³o mi sie z ci¶nieniem, z góry sory, nikogo nie chcia³em obraziæ, je¶li sie tak sta³o to sory, moja wiedza w tym temacie nie jest wielka, chociaz czaje co nieco to jeszcze sie ucze, dziêki Ci za wyrozumia³o¶æ. :spoko:

gugun napisa³/a:
Dumel19, taka mala rada na przyszlosc,bo kazdemu moze cos sie tam wydawac,kazdy moze miec swoje zdanie i nie byc za to skatowany z tym ze jesli nie jestes czegos do konca pewny to wypada uzyc slow "wydaje mi sie" "wg. mnie" i wtedy nikt nie ma prawa cie zyebac ze nie jestes wszechwiedzacy,tylko grzecznie ci sie wytlumaczy jak to w rzeczywistosci jest i dlaczego,tak zeby kazdy zrozumial. pytac to nie grzech,grzechem jest byc w bledzie i sie przy tym upierac...wtedy mozna niestety dopiero oberwac.milej niedzieli/odpoczynku panowie


rozumiem, i przepraszam, w³asnie w tych moich postach my¶l by³a nie do koñca pewna, je¶li chodzi o przep³yw powietrza, a ci¶nienie to zgadzam sie z projekterem, ¿e przep³yw wzrasta wraz z odchyleniem cyngla do np. pozycji max., je¶li kogo¶ obrazi³em to przepraszam. pozdro. :spoko:
 
 

Dumel19
Wys³any: 2012-10-28, 20:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
pawel1108 napisa³/a:
no w³a¶nie nalej sobie kolego choæby nitro do pistoletu i wci¶nij delikatnie spust, sprawd¼ co siê dzieje, a co bêdzie siê dzia³o po wci¶niêciu spustu do koñca?
Napisa³e¶ tak± durnotê jakby¶ nigdy nie trzyma³ pistoletu w rêce.


w³asnie jest tak dok³adnie, sory, mój b³ad :) :spoko:
 
 

lak 
Wys³any: 2012-10-28, 20:31   
0
UP DOWN

Posty: 223
:przytul: :spoko:
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-10-28, 21:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Cytat:
rozumiem, i przepraszam, w³asnie w tych moich postach my¶l by³a nie do koñca pewna, je¶li chodzi o przep³yw powietrza, a ci¶nienie to zgadzam sie z projekterem, ¿e przep³yw wzrasta wraz z odchyleniem cyngla do np. pozycji max., je¶li kogo¶ obrazi³em to przepraszam. pozdro. :spoko:


Dumel19 W porz±dku zachowanie :spoko:
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-10-28, 21:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
pawel1108 napisa³/a:
Dumel19 W porz±dku zachowanie :spoko:

¯eby Lackdoktor wzi±³ z niego przyk³ad to by by³ temat o pomy³ce, albo niewiedzy ... a ¿e woli i¶æ w zaparte to mamy temat o tym jak udawany specjalista po tym gdy wysz³o na jaw, ¿e jest dyletantem, zosta³ zwyczajnym durniem.

Lakdoktor ! ... padaj tu na cyce, pisz ¿e nie masz pojêcia o dzia³aniu pistoletu lakierniczego, ¿e cie ponios³o, ¿e ci siê porypa³o .... COKOLWIEK ... choæby ... bardzo przepraszam ! :tak:
To o¶li upór przy czym¶ g³upim robi z Ushera durnia, a nie brak wiedzy, czy do¶wiadczenia zawodowego :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group