Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
geccon76
Wys³any: 2012-11-11, 01:32   Jak odkleic i ponownie przykleic nalepke (tabliczke) znamio?
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam.
Mam taki problem i licze na Wasza pomoc. Jakis czas temu mialem stluczke, w wyniku ktorej wymieniono gorne poszycie blotnika przedniego (pod maska), na ktorym jest naklejona nalepka z VINem oraz informacjami dot. ladownosci itd auta. Pod podszybiem rowniez jest VIN, tyle ze wybity i sadzilem, ze ta naklejka mi nie jest potrzebna, i tu mylilem. Na badaniu technicznym Pan powiedzial, ze nie zrobi badania bo auto nie ma nalepki z VIN mimo, ze ma wygrawerowany VIN na podszybiu. Teraz przejde do sedna :)

Stary element posiadam i jest na nim ta nalepka. Chcialbym ja odkleic w jakis sposob i przykleic na nowo zalozony blotnik. Element moge pociac jakby co. Czy jest na to jakis sprawdzony sposob? W ASO mi powiedzieli, ze wyrobienie tej nalepki to koszt okolo 600 zl, co jest dla mnie nie do przyjecia. Czy macie jakies pomysly? Pozdrawiam.
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-11-11, 11:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Kolego napisz jakie to auto i w którym miejscu siê znajduje tabliczka?
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

geccon76
Wys³any: 2012-11-11, 19:31   
0
UP DOWN

Posty: 4
auto to audi tt, a nalepka znajduje sie po stronie pasazera nad nadkolem. Tak jak wspomnialem, moge wyciac ten fragment z nalepka z marginesem kilku cm.

pogladowe zdjecie:
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-11-11, 20:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Trudna sprawa z tymi nalepkami przerabia³em temat kilka razy i jest ciê¿ko j± odzyskaæ. Naklejka jest min. z 2-3 warstw(mo¿e byæ jeszcze naciêta) i jej podwa¿anie nic nie da bo siê porwie. Po prostu jest tak skonstruowana ¿eby jej nie mo¿na by³o odkleiæ bez jej uszkodzenia :D .Jedyne co mo¿na spróbowaæ ale nie dajê gwarancji to od spodu blachê pod naklejk± podgrzaæ opalark± (jak mam tak± co ma 3000W) .Blachê trzeba ogrzewaæ równomiernie i poma³u trzeba uwa¿aæ ¿eby naklejka nie zaczê³a siê marszczyæ lub ¿ó³kn±æ jednocze¶nie od strony naklejki trzeba j± podwa¿aæ ¿yletka bêdzie widaæ jak klej puszcza od blachy .Wymaga to wprawy i cierpliwo¶ci ale mo¿e siê udaæ . To co zaobserwowa³em to w ¿adnym przypadku nie odzyskasz naklejki jak bêdziesz bezpo¶rednio j± ogrzewa³ opalark± 100% pora¿ka . Tylko ogrzewanie kleju pod ni± daje rezultaty tak 50-50% czyli blachê pod ni± .
Ale Robisz to na w³asne ryzyko :D
_________________

 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-11-11, 20:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Homer S. napisa³/a:
Blachê trzeba ogrzewaæ równomiernie i poma³u trzeba uwa¿aæ ¿eby naklejka nie zaczê³a siê marszczyæ lub ¿ó³kn±æ jednocze¶nie od strony naklejki trzeba j± podwa¿aæ ¿yletka bêdzie widaæ jak klej puszcza od blachy .


Mój sposób na naklejki z przedniej szyby...

naklejasz dobr± ta¶mê np z 3M na naklejkê.
podgrzewasz szybê równomiernie i nie za mocno - dobra opalarka z funkcj± reg temperatury za³atwia sprawê idealnie
reszta jak kolega napisa³ - ¿yletka a w moim przypadku stalowa japonka odpowiednio zuzyta i ostra... my¶lê ¿e mo¿na odzyskac naklejkê,,, te z szyby odchodza bez¶ladowo.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

geccon76
Wys³any: 2012-11-11, 21:51   
0
UP DOWN

Posty: 4
obawiam sie wlasnie, ze ta naklejka moze sie rozwarstwic jak te z szyby, gdy sie je nieodpowiednio odrywa. Ona ma dodatkowo na sobie cos w rodzaju lekko widoczengo pod swiatlo hologramu ze znakiem audi.

Lackdoctor napisa³/a:
naklejasz dobr± ta¶mê np z 3M na naklejkê.

a potem przy przyklejaniu naklejki w nowe miejsce jak odkleje ta tasme 3M?

Pewien "spec" doradzil mi, bym nalal do jakiegos pojemnika kilka cm benzyny ekstrakcyjnej lub czegos w rodzaju rozpuszczalnika i pomoczyl w tym ze 3 dni naklejke i powinna odejsc sama. Co o tym sadzicie? Dzieki za pomysly.
 

chudson
Wys³any: 2012-11-12, 08:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
Mo¿na rownie¿ za³atwiæ opiniê rzeczoznawcy o zniszczeniu elementu z znakami identyfikacyjnymi podczas wypadku a nastepnie wyst±piæ z wnioskiem do WK o nabicie tabliczki zastêpczej. Nie bêdzie to orgina³ i przy sprzeda¿y nie ukryjesz st³uczki ale w pe³ni legalne. Koszt mniejszy ni¿ 600z³ w ASO ale niewiele. Rzeczoznawca zale¿nie od rejony 150-300z³ plus jakie¶ op³aty na stacji i w WK. Niektóre wydzia³y komunikacji zamiast opinii rzeczoznawcy przyjmuj± o¶wiadczenie warsztatu ,¿e musieli element z danymi usun±æ podczas naprawy. Je¶li masz zdjêcia z oglêdzin auta przed grzebaniem z tym elementem to mog± siê przydaæ.
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-11-12, 15:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
geccon76 napisa³/a:
obawiam sie wlasnie, ze ta naklejka moze sie rozwarstwic jak te z szyby, gdy sie je nieodpowiednio odrywa. Ona ma dodatkowo na sobie cos w rodzaju lekko widoczengo pod swiatlo hologramu ze znakiem audi.

Lackdoctor napisa³/a:
naklejasz dobr± ta¶mê np z 3M na naklejkê.

a potem przy przyklejaniu naklejki w nowe miejsce jak odkleje ta tasme 3M?

Pewien "spec" doradzil mi, bym nalal do jakiegos pojemnika kilka cm benzyny ekstrakcyjnej lub czegos w rodzaju rozpuszczalnika i pomoczyl w tym ze 3 dni naklejke i powinna odejsc sama. Co o tym sadzicie? Dzieki za pomysly.

Taka z hologramem to na 100% sk³ada siê kilku warstw na spodzie chyba jest folia alu. Dlatego podgrzewaæ tylko mo¿na od spodu .
_________________

 

okoñ
Wys³any: 2012-11-12, 20:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 293
A ja spróbowa³ bym podgrzaæ tak jak mówi Homer S., a po pogrzaniu nitka w ³apy i tu¿ przy samej blasze "pi³owaæ" t± nitk± oczywi¶cie jak najni¿ej siê da ¿eby sam klej ¶ci±æ. Dodam ¿e w ten sposób ale bez podgrzewania odkleja³em plombê ze spawarki ;) oczywi¶cie dodam ¿e robisz to na w³asne ryzyko.
 

peter124
Wys³any: 2012-11-13, 06:51   
0
UP DOWN

Posty: 10
Moze i ja dorzuce cos do tematu. Sprowadzilem audi a6 z Danii i sytuacja byla o tyle dziwna ze auto od poczatku nie mialo na sobie tej tabliczki(w Danii pewna a6 zostala rozbita i koles kupil sama nowa bude w audi bez numeru seryjnego i tabliczki i przebili tylko numer seryjny z tego rozbitego) w kazdym razie na przegladzie rowniez sie mnie czepili ze nie ma tabliczki i Pan powiedzial ze mam wystapic do WK o nowa. I to nie kosztuje majatku tylko jakies 50zl. Bede musial to tez zrobic w grudniu. Tyle z tego co ja sie dowiedzialem.
 

geccon76
Wys³any: 2012-11-15, 09:25   
0
UP DOWN

Posty: 4
Dziekuje wszystkim za dobre rady, pewnie bede probowal robic to opalarka. Naklejka ma wiele podobienstw do tej naklejki z szyby, wiec moze podjade z tym tematem do firmy wymieniajace szyby, bo powinni miec juz wprawe w tego typu zabiegach. Rozpuszczanie kleju w miednicy z benzyna chyba sobie odpuszcze.

Jesli chodzi o tabliczke z WK to w moim przypadku raczej odpada, bo odrazu wskazuje to na jakis dzwon, a tak nie bylo :)
 

No-limit
Wys³any: 2012-11-15, 14:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Rêkawice skórzane i plecionka wêdkarska ;)
 

gugun 
Wys³any: 2012-11-15, 15:56   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ma audi tt a 600zl zaluje ^^ potem przyjdzie do sprzedania to kazdy bedzie krzywo patrza³... ;) widze chlopaki musicie na boku dorabiac ze juz takie sposoby macie opracowane ^^
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group