Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
rbfm 
Wys³any: 2007-12-28, 15:43   brokacik
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków




no prawie brokacik. po prostu zajebiscie grube ziarno. szkoda bo tylko te dwa kolory sa dostepne w gamie z tej firmy i mi nie pasuja. to jest lakier 3 warstwowy. cena raczej wysoka. pytanie czy zna ktos firme ktora robi podobne lakiery ale w innych kolorach?
 

adams90-90 
Wys³any: 2007-12-28, 16:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
www.auto-klinika1.pl :cool: na allegro tez sprzedaja http://moto.allegro.pl/it...y_kameleon.html
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-28, 20:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
adams90-90 napisa³/a:
www.auto-klinika1.pl :cool: na allegro tez sprzedaja http://moto.allegro.pl/it...y_kameleon.html


eh o nich to mi nawet nie mow... sprobuj sie cos dowiedziec od niego cos na temat tego lakieru. ja probowalem sie dowiedziec (pisac maila) czy to jest zwykla baza + fizyczny brokat, czy to lakier z efektem optycznym. dostalem odpowiedz ze nie stac mnie na tel :/
a fizyczny brokat to ja sobie moge sam dosypac i nie o to chodzi.
 

adams90-90 
Wys³any: 2007-12-28, 21:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Musisz zadzwonic bo mu sie pisac nie chce :cool:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-28, 22:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
adams90-90 napisa³/a:
Musisz zadzwonic bo mu sie pisac nie chce :cool:


no i podam mu link przez telefon. juz o tym pisalem na forum.
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-12-28, 22:46   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
To jest bezbarwny z brokatem. Ju¿ kiedy¶ pisa³em tam i tak± odp. dosta³em. Oczywi¶cie pod to trzeba np. czarn± bazê daæ. Pozdro
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-28, 22:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
no tak myslalem ze to lipa. w koncu za 160 zeta to sie kupi cwykla baze a nie z efektem. frajer naciaga w ten sposob laikow. ktos sie podjara, zaplaci, i dostanie w przesylce brokat w bezbarwnym. dobre heh... tenktory pokazalem na fotce kosztuje 6 stow za litr + do tego czarny podklad. czyli on sprzedaje sam bezbarwny? to po co tyle roznych kolorowych wzornikow pokazuje na stronie ?
 

zed
Wys³any: 2007-12-28, 23:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
ja kiedys dodawalem brokat (taki z torebki od fryzjera)do klaru i pomalowalem nim kask na probe i do tej pory jest ok.mysle ze lepiej samemu pokombinowac niz placic jakies chore ceny
http://www.brokaty.pl/
kiedys podawalem juz ten link,maja niezle kolorki
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-28, 23:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
tak tylko ze mi nie chodzi o brokat a lakier taki jak w zalaczonych fotkach.
a powiedz mi jak ten briokat przelazi przez dysze w pistolecie ?
kiedys znalazlem w domu jakis brokat, wsypalem do bezbarwnego i oprocz tego ze prawie natychmiast spadl na dno to zatykal dosyc duza dysze (chyba 1,8) i nic z tego nie wyszlo....
 

zed
Wys³any: 2007-12-28, 23:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
ja malowalem czerwonym brokatem na czarne tlo,dysza byla 1.4 i wszystko wyszlo ok.
to opis z tamte stronki
Polecany równie¿ do:

stosowania w bazach typu lakier czy ¿ywica gdzie wymagany jest widoczny efekt na du¿ej powierzchni lub dostrzegany z wiêkszej odleg³o¶ci (lakiery samochodowe itp.)
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

online 
Wys³any: 2007-12-28, 23:42   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
o kurna. wlasnie wchodzilem na forum z zamiarem zalozenia podobnego tematu :shock:

wlansie kupilem brokat dzisiaj w sklepie, sam drobny pomarañczowy brokacik i chcia³bym go w³a¶nie dodaæ do klaru... Co o ty s±dzicie? mozna by sie pokusiæ spróbowaæ? tylko czy bêdzie on sie miesza³ z klarem (czy bêdzie tak jak pisze RBFM)? i czy przejdzie przez dysze 1.3mm :evil: jak to jest z tymi brokatami dodawanymi do bezbarnego?

Jeszczemy¶la³em, ¿eby taki brokat, o jakim mówilem wsypac do pistoletu i nie wiem czy rozpylic na sucho na powierzchni, czy brokat+ rozp i rozpylic na powierzchni elementu pomalowanego np. na czarno i na to klar?? :roll:

http://moto.allegro.pl/it...leon.html#photo
a to? to jest klar+ brokat, tak? ju¿ wymieszany? bo je¶li tak, to te¿ bym siê na to pokusi³ :roll: co s±dzicie?
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-28, 23:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
no ja mialem brokat jakis zwykly z kiosku za 4 zeta. po wsypaniu do bezbarwnego po prostu opadl i zatkal pistolet hehe..... moze to byl jakis lipny brokat albo za gruby cholera wie. od tamtej pory dalem sobie spokoj z tym tematem i szukam lakierow z optycznym efektem.
 

ZENEK
Wys³any: 2007-12-29, 01:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
RBFM to co ogl±dacie to jest brokat z linii lakierów candy sam brokat dodawany do lakieru bezbarwnego to nie taki zwyk³y z kiosku czy z drogerii jest to specjalny rodzaj poliestru o róznej gradacji wielkosci lakierowanie polega na dodaniu odpoweidniego brokatu do lakieru bezbarwnego lakieruje sie oko³o dwóch razy w zale¿no¶ci mozna wiecej ale pic polega na tym iz dnia nastepnego musisz papierem 2000 zmatowac powierzchnie i po³o¿yc czysty bezbarwny kilka razy co stworzy g³êbie koloru na ten temat czyta³em kiedy¶ w jakim¶ pismie lakierniczym i tam by³ opisany ca³y cykl lakierowania i by³y zdjecia
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-29, 01:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ZENEK napisa³/a:
pic polega na tym iz dnia nastepnego musisz papierem 2000 zmatowac powierzchnie i po³o¿yc czysty bezbarwny kilka razy co stworzy g³êbie koloru na ten temat czyta³em kiedy¶ w jakim¶ pismie lakierniczym i tam by³ opisany ca³y cykl lakierowania i by³y zdjecia


no i wlasnie to jest dla mnie lipa. lakier ktory pokazalem na poczatku jest normalnym lakierem o wyjatkowym wygladzie. nie chce mi sie bawic w dosypki czegokolwiek, malowanie na kilka razy i jakies szlify. poza tym w dobie coraz bardziej popularnych bezbarwnych vhs to moze jz nie byc takie proste jakby sie wydawalo.
 

DUMM 
Wys³any: 2007-12-29, 01:28   
0
UP DOWN

Posty: 19
Sk±d: Poznañ
Witam, co do brokaciku to jakies 2 tygodnie temu lakierowa³em swojego pomarañczowego stworka i na to sik³em bezbarwny z dodatkiem brokatu kupionego z allegro :) pierw rozmiesza³em 0,5 litra bezbarwnego z brokatem , wstrz±sa³em to wszystko czêsto co by nie opada³ na dno mimo i¿ wiêkszego problemu z opadaniem brokatu nie by³o (ale tak na wszelki wypadek) rozpyli³em to po karoserii auta poczym sik³em czystym bezbarwnym na t± pierwsz± warstewkê :) efekt jest zaje fajny, zrobiê fotki to wkleje ... jeszcze tylko polerka i gitarka :) :grin:

Pozdrawiam DUMM
_________________

 
 

ZENEK
Wys³any: 2007-12-29, 01:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
nie masz racji to nie jest zwyk³y lakier o wyj±tkowym wygladzie a dlatego ze nie ma takiej grubo¶ci aluminium na zadnym mieszalniku i po drugie ¿adny lakier nawet ceramiczny nie ma takiego po³ysku i g³ebi a g³ebie koloru uzyskuje sie poprzez wielokrotne nak³adanie bezbarnwnego po wczesniejszym przematowaniu tak robi± niektorzy w aerografie i niestety ale zapalency amerykanie co mozna zobaczyc na niektórych kana³ach motoryzacyjnych a jesli mówimy o motorach to tu mamy mo¿liwo¶c lakierów rozpuszczalnikowych tak jak w autach zabytkowych nawet przy wymogach unijnych
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-29, 01:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ZENEK napisa³/a:
nie masz racji to nie jest zwyk³y lakier o wyj±tkowym wygladzie a dlatego ze nie ma takiej grubo¶ci aluminium na zadnym mieszalniku i po drugie ¿adny lakier nawet ceramiczny nie ma takiego po³ysku i g³ebi a g³ebie koloru uzyskuje


ale te fotki to nie sa sciagniete z netu tylko sam je zrobilem i te fiszki trzymalem w rece wiec wiem co to za lakier kolego. to jest lakier firmy MIPA (www.mipapaimnts.com chyba juz nie pamietam). w kommplecie dostajesz czarny podklad i pomaranczowa (lub zielona) baze. i zapewniam cie ze nic nie dosypujesz do bezbarwnego.
 

zed
Wys³any: 2007-12-29, 01:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
rbfm napisa³/a:
w kommplecie dostajesz czarny podklad i pomaranczowa (lub zielona) baze. i zapewniam cie ze nic nie dosypujesz do bezbarwnego.

skoro jest podklad,baza to w tym bezbarwnym juz musi byc ten brokat bo z czego taki efekt :?:
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-29, 10:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
skoro jest podklad,baza to w tym bezbarwnym juz musi byc ten brokat bo z czego taki efekt :?:


nie wiem, ale zadnego brokatu nie ma
 

online 
Wys³any: 2007-12-29, 11:30   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ZENEK napisa³/a:
nie masz racji to nie jest zwyk³y lakier o wyj±tkowym wygladzie a dlatego ze nie ma takiej grubo¶ci aluminium na zadnym mieszalniku i po drugie ¿adny lakier nawet ceramiczny nie ma takiego po³ysku i g³ebi a g³ebie koloru uzyskuje sie poprzez wielokrotne nak³adanie bezbarnwnego po wczesniejszym przematowaniu tak robi± niektorzy w aerografie i niestety ale zapalency amerykanie co mozna zobaczyc na niektórych kana³ach motoryzacyjnych a jesli mówimy o motorach to tu mamy mo¿liwo¶c lakierów rozpuszczalnikowych tak jak w autach zabytkowych nawet przy wymogach unijnych


Bzdura do kwadratu!!
Jak to nie takiej grubosci alu? Mo¿e nie ma takich ziaren alu, ale to nie znacyz, ze nie ma gotowych lakierów z takim efektem!
A kameleon to co?
W³a¶nie poliesterowe p³atki, ka¿dy o identycznej wielkosci i kszta³cie, które daj± efekt piêknego brokatu :wink:

Wielokrotne nak³adanie klaru (np. 3x3)- uwa¿any jest ju¿ za przezytek!
 
 

cudak2004 
Wys³any: 2007-12-29, 15:08   
0
UP DOWN

Posty: 45
rbfm, widze ze nie wiesz jak uzyskac taki efetk .Promonuje isc do mielszalni lakierow samochodowych zapytac sie czy posiadaja "POGLEBIACZE MOTOROWE" jezli tak to czy maja zielony lub pomaranczowy i walla gotowe.Najpierw dajemy najgrubssze ziarno z mieszalnika nastepnie dodajemy badz do klaru poglebiacza badz najpierw zywica z poglebaiczem a nastepnie klar proponowalbym HS- i gotowe a nie jakies brokaciki i tym podobne przyjzec sie tym wiszka prosze ni euzyskace takiej glebi nawet jak nawalice 15 warst klaru pozdro

A jak ma ktos lepszy pomysl to slucham
 

adams90-90 
Wys³any: 2007-12-30, 18:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
zed napisa³/a:
ja kiedys dodawalem brokat (taki z torebki od fryzjera)do klaru i pomalowalem nim kask na probe i do tej pory jest ok.mysle ze lepiej samemu pokombinowac niz placic jakies chore ceny

Masz moze zdjecia tygo kasku bys pokazal jaki byl efekt?
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-01, 16:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
rbfm, widze ze nie wiesz jak uzyskac taki efetk .Promonuje isc do mielszalni lakierow samochodowych zapytac sie czy posiadaja "POGLEBIACZE MOTOROWE" jezli tak to czy maja zielony lub pomaranczowy i walla gotowe.Najpierw dajemy najgrubssze ziarno z mieszalnika nastepnie dodajemy badz do klaru poglebiacza badz najpierw zywica z poglebaiczem a nastepnie klar proponowalbym HS- i gotowe a nie jakies brokaciki i tym podobne przyjzec sie tym wiszka prosze ni euzyskace takiej glebi nawet jak nawalice 15 warst klaru pozdro



musze sprawdzic ten paten, ale szczerze mowiac nie slyszalem nigdy o poglebiaczu.
 

grzesiek3210 
Wys³any: 2008-01-03, 01:06   
0
UP DOWN

Posty: 24
jak dobrze pamiêtam to Debeer robi tzw."pog³êbiacze"koloru.G³êbia jest niesamowita,a¿ wydaje siê ¿e kolor nie ma dna.Z tego co dawniej siê orientowa³em to u mnie w mie¶cie nie by³o mo¿liwo¶ci tego zdobyæ,najbli¿ej by³ Lublina ale cena wtedy by³a jaka¶ astronomiczna.
 

maverik
Wys³any: 2008-01-03, 01:21   
0
UP DOWN

Posty: 71
grzesiek3210 napisa³/a:
jak dobrze pamiêtam to Debeer robi tzw."pog³êbiacze"koloru.G³êbia jest niesamowita,a¿ wydaje siê ¿e kolor nie ma dna.Z tego co dawniej siê orientowa³em to u mnie w mie¶cie nie by³o mo¿liwo¶ci tego zdobyæ,najbli¿ej by³ Lublina ale cena wtedy by³a jaka¶ astronomiczna.


a ja powiem ze czasami mi sie nie chce juz tego czytac.. poglebiacze motocyklowe .. :wink: niektore motocykle sa malowane w systemie 3j lub 4o warstowym, grunt (kolor) + perla + transparent (mowiac jezykiem plastycznym, nie jestem lakiernikiem z wyksztalcenia), czasem zamiast transparentu idzie barwiony klar, to jest ten "poglebiacz", jest to normalna rzecz przy motocyklach, maluje sie tak np wszystkie R1 czy inne XXy, wymaga to bardzo duzej praktyki w tych kolorach, poprawialem te lakiery po wielu "malarzach", ale ja maluje tylko motocykle, od ok. 6u lat, wlasnie z powodu skomplikowania przy calym procesie i starannosci w wykonaniu
pozdr.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-03, 10:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
niestety w dwoch sklepach w ktorych kupuje, nie slyszeli o poglebiaczach.
 

grzesiek3210 
Wys³any: 2008-01-03, 16:44   
0
UP DOWN

Posty: 24
Mi go¶æ z debeera t³umaczy³ ¿e dany kolor jest robiony na innych sk³adnikach.I nie chodzi o 2 czy 3 warstwe ani inne brokaty.Ma po prostu przy mieszalniku dodatkow± przystawkê gdzie s± SK£ADNIKI(bardzo ma³e pojemniki) typowe do lakierów motocyklowych oryginalnie.Ale skoro TY lakierujesz od kilku lat typowo motocykle to mo¿esz mieæ racjê a go¶æ mnie tylko chcia³ naci±gn±æ przez telefon.
 

ixell
Wys³any: 2008-01-03, 20:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
Nie ma czego¶ takiego jak pog³êbiacze. Facet ¶ciemnia i to totalnie. daje siê warstwê klaru barwionego akrylem i to jego pog³êbiacz, ¶ciemniacz. Ten kolor to kameleno z MIPY. Kolor uzyskasz stosuj±c ró¿n± bazê niemetaliczn± pod spód. dajesz np warstwê czarnej, zielonej niebieskiej lub jakiejkolwiek innej bazy i na wierzch 1 warstwê tego kameleona "na mokro". Je¿eli chcesz wiedzieæ dok³adnie, poszukaj stronki mipy lub m
ich mieszalni (siedziba jest w Bydgoszczy).
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-03, 20:15   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
panowie panowie, ja maluje motocykle od pieci lat i mówie wam ze istnieje cos takiego jak poglebiacze motocyklowe. Uzywam ich czesto i uwazam ze sa niezastapione. Nic innego nie da wam takiej glebi jak pog³êbiacz. Cudak2004 mysle ze troche tez sie zna bo w koncu jest kolorysta i pracuje w mieszalni juz jakis czas :wink:
Poprostu ma³o kto wie o pog³ebiaczach bo sa to produkty specjalne, sa to w pe³ni nieorganiczne pigmenty o konsystencji rozpuszczalnika, Mówie wam sprobujcie bo warto :!:
Pozdrawiam
 
 

online 
Wys³any: 2008-01-03, 21:15   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
no dobra.

ile kosztuj± te pog³êbiacze, jakie s± kolory i jakich marek?
normalnie sie to aplikuje do zywicy bezbarwnej czy tam klaru 1k (przy np. grafice) lub do klaru (na ca³y element)??
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-03, 21:24   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
ja nie pamietam ile kosztuja bo tego malo zchodzi i nie generuje zbytnio kosztów, dodaje sie tego ma¼ 20% do zywicy, klaru 1k lub klaru zwyklego, praktycznie kazda firma zajmujaca sie produkcja lakierów ma takie cos w swojej ofercie (co nie znaczy ze kazda mieszalnia :wink: ). Uzywanie tego do aerografu jest nieco bardziej skomplikowane i mysle ze trzeba sie tego nauczyc samemu, ciezko to wytlumaczyc, trzeba sprobowac samemu. Kolorów jest kilka, kazda firma ma troche inne, ale nie mozna ich mieszac miedzy soba np, 10% zielonego i 1-% niebieskiego, nie wolno bo wyjdzie masakra, U nas w spiesu jest czerwony, rozowy, zielony, niebieski, zólty, i kilka innych,
 
 

cudak2004 
Wys³any: 2008-01-04, 22:41   
0
UP DOWN

Posty: 45
online, jesli chodzi o koszt poglebiacza to bodajze jezli pamietam to kolo 300 zl 0,5 litra ale pewnosci nie mam i sa to poglebiacze fimy Spies Hecker albo istnieja tez Debeera ale ceny nie pamietam :cool: tak jak mowil grzesiek3210
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group